בניית אתרים בחינם
 
    עמוד הבית
    מזיקי עץ, יקרונית,ליקטוס,
    הדברה וריסוס טרמיטים
    איוד מישטחים מחסנים ממגורות
    מדינות הדורשות חיטוי ואיוד
    תקן לאריזות עץ
    רישיונות והמלצות
    שאלות ותשובות בהדברה
    על חברת ההדברה
    הדברת וריסוס פרעושים
    ריסוס הדברה מקקים
    צור קשר

 

הדברה  וריסוס ביתי נגד תיקנים

 

הג'וק פעיל בעיקר בקיץ. בטמפרטורה מעל 16 מעלות. התפתחות תיקן –  נעצרת בחורף והוא כמעט ולא נצפה.

 סימנים להימצאות תיקנים: נשלים, תיקי ביצים, סימני כרסום קטנים ופגרי תקנים מתים.

נקבת הג'וק מטילה את ביציה לתוך תיק המכיל בתוכו עד כ- 30 ג'וקים, היא נושאת תיק זה כיומיים ומשאירה אותו במקום מסתור. לכן יש חשיבות רבה כאשר מבצעים הדברה ע"י מדביר מוסמך שיבצע את הריסוס בצורה מקצועית ביותר תוך הקפדה על מקומות מיסתור. חומרי הדברה בהם משתמשת חברתנו  הם בעלי ריכוז  חומר פעיל גבוהה הנשאר לאורך זמן  יותר מהתכשירים הביתיים. כך שכאשר יבקעו  התיקנים הם יודברו אף הם.

מומלץ לבצע הדברה בתוך הבית ובבורות הביוב, אלו מהווים מקום מפלט לג'וקים . 

 

 תיקן אמריקני

 

התיקן האמריקאי הוא התיקן המוכר והנפוץ ביותר מבין סוגי התיקנים המצויים בארץ. התיקן האמריקאי פעיל בעיקר באביב ובקיץ . ממדיו של התיקן האמריקאי גדולים, מעל חמישה סנטימטרים בבגרות, וצבעו חום כהה. משכנו העיקרי במערכת הביוב,שם הוא מוצא מזון רב, טמפרטורה נוחה, לחות גבוהה, ומחסה. משם  חודר התיקן אל תוך דירות המגורים ולכל שאר התשתיות הבנויות. התיקן האמריקאי נוהג לנוע לאורך הקירות והוא בעל יכולת תעופה טובה בשל כנפיו הגדולים למרחקים של עשרות מטרים, ומסוגל  אף להגיע בתעופה לקומה שלישית עד חמישית ללא בעיה. קצב ההתרבות של התיקן  הוא בין חמישה עד עשרה תיקי ביצים בשנה, שבתוך כל אחד מהם מצויים כעשרים ביצים.

 תיקן גרמני

 

    ננקבת התיקן הגרמני נעה יחד עם תיק הביצים הצמוד לבטנה. תקנים שזה עתה בקעו מתיק הביצים גודלם  מילימטרים ספורים. ממדים אלה מאפשרים לתיקנים לחדור לתוך סדקים בקירות, לתוך ציוד חשמלי ולאריזות מזון.

     התיקן הגרמני הוא אחד מסוגי המזיקים התברואיים הבעייתיים ביותר.    ממדיו הקטנים של התיקן הגרמני מאפשרים לו  להסתתר בחריצים קטנים ומִשכנו העיקרי של התיקן הגרמני הוא המטבח ומחסן המזון. במקומות אלה הוא מוצא מזון בשפע. התיקן הגרמני אוהב חום, מה שמושך אותו להסתתר מאחורי מקררים, תנורים, קומקומים חשמליים, מיקרוגלים , שקעים חשמליים וכל מכשיר חשמלי .

    תיקן גרמני ידוע ביכולתו לפתח עמידות   לחומרי הדברה ועל מנת למגר את הנגע יש צורך בריכוז גבוה יותר מהמומלץ של חומר הדברה. התיקנים מושפעים פחות מהאפקט השארתי של חומרי ההדברה, לכן אנו ממליצים לבצע בנוסף לריסוס ג'ל בנקודות מסוימות במטבח. הג'ל אינו נמרח ומשמש לתיקן הגרמני מקור רעיל של מזון הנשאר לאורך זמן.

סוגים נוספים: תיקן פסים חום  תיקן מזרחי  תיקן שדה אפריקני  תיקן מערות מצרי

      אתרים נוספים:

      http://www.sviva.gov.il/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Zone&enDispWho=tikan&enZone=tikan