בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

דיקור סיני      דיקור סיני     דיקור סיני     דיקור סיני     דיקור סיני    דיקור סיני

 

דיקור ושיאצו  רפואה סינית 

ורדה שני-סגל 

  בית הרופאים יבניאלי 4 ראשל"צ 054-6854028
 
          
   המרידיאנים
 
    הרזייה מהירה
    השתתפות עצמית לבוטחים
    איך להגיע-מפה
    איך פועלות המחטים בדיקור
    דיקור ללחץ דם גבוה
    רפואה סינית - שיעור
    תזונה בגיל המבוגר
    כולסטרול והשפעות לוואי של התרופות להורדה
    הרזייה מהירה
    צבעי מאכל -מותר ואסור
    דורבן - דרכים להקלת כאב
    צילומי טיפולים בשיטה הסינית
    מחירים
    צור קשר
    תרגילים להקלה על כאבי גב

 
                                                 חדש - הרזייה מהירה בשיטת HCG 

     ותמיכה בדיקור במחטי אוזן

                 חדש - מיטת טיפולים בשיטת ריפוי באינפרא   אדום ואבני ג'ד

                          לטיפול בבעיות גב ועמ"ש                  

             לרוכשים ערכת הרזייה - טיפול חינם במיטת

הטיפולים הטרמית

 
מחטים סיניות - כמוליך תגובה 

ההשפעה המקומית   

ידוע לנו מתוך ניסיון רב שנים שטיפול בעיסוי , פיזיותרפיה וטכניקות מגע שונות ומגוונות מעודד החלמה מקומית  של אזורים פגועים בגוף. על ידי עבודה מקומית באזור הפגיעה ניתן לעזור במספר מישורים, ביניהם: ריכוך האזור , שחרור שרירים וגידים , עידוד החלמה של רצועות פגועות על ידי סטימולציה, ריפוי מפרקים שחוקים והגדלת טווח התנועה על ידי מניפולציות עדינות.

נמצאה הוכחה פיזית שדיקור במחטים וסטימולציה מקומית באזור פגוע מועילים בצורה דומה להחלמה טובה ומהירה בצורה משמעותית.

אופן הפעולה של הדיקור המקומי דומה כמעט לחלוטין למנגנון הפעולה של טכניקות המגע למעט אספקטים חשובים נוספים הכלולים בכל שימוש במחטים סיניות (כגון השפעה אלקטרומגנטית, עצבית, והורמונאלית). על ידי סטימולציה-גירוי האזור והעצבוב סביבו מעודד הדיקור במחטים בדומה לטכניקות המגע זרימה של דם ונוזלי לימפה באזור בנוסף להבאת מודעות המטופל אל המקום, אפליקציה שהוכחה כמועילה ובלתי תלויה (נושא מסתורי בפני עצמו).

זרם הדם וזרם הלימפה מכילים תאי דם אדומים, תאי מערכת חיסון, ויטמינים, מינרלים, נוזלים וחומרי הזנה נוספים.

על ידי המרצת הדם אנו מעודדים הזנה של הרקמות בחמצן, ויטמינים, מינרלים וחומרי הזנה נוספים. על ידי המרצת זרם הלימפה מעודדים החלמה וריפוי של זיהום ודלקת ע"י המערכת החיסונית ופינוי רעלים והזנת נוזלים בין תאיים ע"י זרימת הלימפה.

המצאות המחטים באזור גורמת לגירוי עצבי מקומי של הרקמות ומעודדת את המנגנונים הטבעיים של הגוף לרפא עצמו.      

 

 

 

יצירת שדה אלקטרומגנטי

אופן פעולה נוסף של השימוש במחטים הוא אולי המוסבר והמדעי ביותר מבין כל רמות הפעולה שתומן בתוכו הדיקור והוא השימוש במחט ליצירת שדה אלקטרומגנטי הגורם לכניסה או יציאה של אנרגיה חשמלית ומגנטית אל ומתוך הגוף (ועל כך שימוש במגנטים ברפואה סינית ויפנית מוסבר).

 

ראשית כדי לקשר בין הגוף החי שלנו ואנרגיה אלקטרומגנטית דרוש הסבר קצר.

גוף האדם בנוי ממערכות ורקמות שונות הכוללות בתוכן מספר גדול של סוגי תאים. באופן כללי כל התאים בגוף האדם וכל החומרים הקיימים בטבע מורכבים מאטומים. את האטום ניתן לפרק גם כן והוא מורכב מפרוטונים, נויטרונים ואלקטרונים.

חלק ניכר מהכוחות הפועלים בין האטומים הם אלקטרומגנטיים, ומקורם במטען החשמלי החיובי של הפרוטונים בגרעין האטום והמטען החשמלי השלילי של האלקטרונים המקיפים בתנועתם את הגרעין. כך גם לגבי הכוחות הפועלים בין האלקטרונים שבאטום. כמעט כל התופעות שאנו רואים בחיי היום-יום (למעט הכבידה) הן תוצאות של האלקטרומגנטיות מהסיבה שכל חומר מורכב מאטומים ולכן נתון להשפעה אלקטרומגנטית, בנוסף, ניתן לתאר אור וצבעים כהפרעות עקביות בשדה אלקטרומגנטי.

בגוף האדם אנו מודעים לפעילות חשמלית עדינה פחות הפועלת במערכת העצבים ומשפיעה על הגוף כולו, אולם מבחינה מדעית אין עדיין את הכלים כדי לבדוק את המעבר של האנרגיה החשמלית והמגנטית בין כל תא ותא והשפעתה המדויקת על הגוף (זו אולי הסיבה שתיאורית ערוצי האנרגיה הסיניים - המרידיאנים עדיין לא קיבלה אסמכתה מדעית).

 

שדה אלקטרומגנטי – "האנס כריסטיאן אורסטד" גילה בשנת 1820 שכאשר זרם חשמלי עבר דרך כבל מוליך הוא השפיע על מצפן שהיה בקרבתו, עובדה זו הצביעה שסביב הכבל נוצר שדה מגנטי.

"אורסטד" חקר את טבעו של השדה המגנטי סביב כבל חשמל ישר וגילה שהשדה המגנטי מקיף את הכבל בניצב אליו ועוצמתו פרופורציונאלית לכמות הזרם שבו.

נוסף על כך הוא מצא שכיוון השדה במגנטי תלוי בכיוון הזרימה בכבל ופועל ע"פ כלל "יד ימין" אם הזרם כלפי מעלה השדה נגד כיוון השעון!

על כן, בהתאמה, כאשר אנו מחדירים את המחט לגוף ומסובבים בכיוון השעון (חיזוק נקודה) אנו יוצרים סטימולציה  מגנטית בכיוון השעון שגורמת למטען חשמלי עדין המצוי באוויר לזרום לאורך המחט אל תוך הגוף וכאשר מסובבים נגד כיוון השעון (פיזור נקודה)  גורמים לקוטביות למשוך מטען מתוך הגוף החוצה(איור 2).

כאשר מוליך המוליך זרם מעוגל ללולאה או למספר לולאות היוצרות סליל השדה המגנטי הנוצר זורם דרך הסליל בהתאם לכיוון הזרימה החשמלית. חוזק השדה מושפע ישירות מכמות הזרם אך מתחזק גם ככל שיש יותר לולאות בסליל(איור 3).

לכן הסליל אשר בידית המחט מעצים את האנרגיה האלקטרומגנטית הזורמת מסביב ולאורך המחט.

על סמך הסבר פיזיקאלי זה אפשר להבין שמבנה המחט העדכני מביא לפעולה אפקט כפול של יצירת שדות אלקטרומגנטיים המעצימים זה את זה.

  

לכל נקודת דיקור איזון אלקטרומגנטי שונה ובהתאם  תגובה שונה וכל אחת מהנקודות נמצאת בקשר שונה עם שאר הנקודות, המרידיאנים והאיברים.

קשרים אלו לא הוכחו מדעית אלה רק מעשית על ידי מטפלים לאורך שנים, אולם על סמך ניסיון זה אפשר לקבוע חד משמעית שאינטראקציה זו אכן באה לידי ביטוי בכל טיפול במחטים גם אם רק מקומי הוא.

 
מתוך האתר מזרח מערב 
                           
       בית הרופאים, רח' יבניאלי 4 ראשון לציון, קומה שניה חדר 19
     סמוך לגמנסיה הריאלית    טל'  -    054-6854028