בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 

  

מכון בית אריה                           Machon Bet Aryeh
ישיבה ע"ש רבי אריה לוין זצ"ל                                         In memory of Rav Aryeh Levine
 
שכונת משכנות ירושלים

══════════════════════════

 

   דף הבית    הרב אריה לוין - סיפור חייו    ישיבת בית אריה    כולל שלום יהודה
   שליחת שמות לתפילה    פרסום חיבורים תורניים    צור קשר    חלוקת מלגות למצטיינים
  ישיבת בית אריה
ישיבת  "בית אריה"  הוקמה על ידי הרב אריה לוין בשנת תש"ט (1949) ומאז ועד היום היא מהווה משכן לתלמידי חכמים, רבנים ומורי הוראה מכל שכבות הציבור בארץ ישראל.
 
הישיבה הוקמה במטרה לקבץ צורבים צעירים בעיקר מבוגרי הישיבות בארץ ישראל אשר עתיד יפה נכון להם בעמלה של תורה, לצורך כך העמיד הרב אריה לוין את חתנו הרב אליעזר פלצינסקי בראשות הישיבה, למעלה מיובל שנים מתקיימים שיעורים בכל מקצועות התלמוד ובנושאים הלכתיים שונים, במשך שנים רבות קנתה לה הישיבה מקום של כבוד בכותל המזרח של ממלכת התורה בארץ ישראל בשמירה על מתכוננת מצומצמת ואיכותית של תלמידי חכמים מעולים.
 
הישיבה אף מהווה כור היתוך לרבים ממרביצי התורה בירושלים ובארץ, וראשי ישיבות רבים חבשו במשך שנים רבות את כתלי בית מקדש מעט זה, חלקם נתמנו לפוסקים ולדיינים וחלקם זיכו את הציבור ביצירות תורניות מפורסמות, ועוד היד נטויה בעז"ה.
 
בעבר היו התלמידים אף בחורים שעדין לא נישאו, כיום הגרעין מורכב בעיקר מאברכים צעירים ומבוגרים השוקדים על תלמודם מבוקר ועד ליל, וממיתים עצמם באהלה של תורה ללא טרדות מתוך מנוחת הנפש, ותורה מחזרת על אכסניה שלה ועתידים אף הם לפאר ולרומם את עולם התורה בארץ ישראל ובעולם היהודי כולו.
 
גדולי הדור הרב איסר זלמן מלצר, הרב איסר יהודה אונטרמן, הרב יחזקאל אברמסקי, הרב יצחק ניסים זצ"ל, ויבלחט"א הרב יוסף שלום אלישיב, הרב אהרן י.ל. שטינמן, הרב חיים קנייבסקי, קוראים לציבור תומכי התורה להיות לעזר ולאחיסמך בעבור המפעל הגדול הזה, וכל המסייע יתברך מן השמים כברכת שרי התורה, לקריאת מכתבם המלא לחץ כאן.
 
 מטרות המכון
 
ישיבת בית אריה
 
שיעורים קבועים
 
חלוקת מלגות למצטיינים
 
פרסום חיבורים תורניים
 
מפעלי הנצחה

 

 
 
Machon Bet Aryeh
 
yeshiva & kollel In memory of rav aryeh levine 
P.O.B. 7161 Jerusalem Israel