בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

יולי 08 - לקט שני:

  1. דורון רוזנבלום בהארץ כותב באופן משעשע למדי על "דוקטור נו", פרופ' ד"ר ח"כ אלוף (מיל') ..., והנה לינק למאמר המוסתר של איציק בן-ישראל מ- 2005.

  2. ראובן פדהצור כותב "בעיקר לטובת עצמם" על עמותת עיט - העמותה הישראלית להגנה מפני טילים או בשפתו של פדהצור "... לובי במסווה של עמותה עצמאית ופתוחה לכל דעה ...". וכדאי לקרוא את הטוקבקים כדי להתרשם מה (החלק הקולני מ)הציבור חושב על הדברים.

  3. מזמן לא ביקרתי בביטאון Joint Forces Quartely, ואתם? בכל מקרה, בגיליון מס' 50 (רבעון שלישי 2008) תוכלו לקרוא בין השאר מאמרים (לא מדהימים) על התפתחות המודיעין הקרבי בעיראק והיותו מכפיל כוח המאפשר לכוחות "רגילים" לממש מבצעים כמו כוחות מיוחדים, מה ניתן ללמוד מ- 40 שנות לחימה ישראלית בשטחים על הלחימה בעיראק ופגניסטן, וכיצד CENTCOM מושפע מגישות (פרספקטיבות) בינלאומיות שונות על הפעלת כוח נגד אזרחים (טרור) .

  4. העמותה להקמת מדינת ויימר, בית שני לעם היהודי בחבל תורינגיה שבמזרח-גרמניה לשעבר... (וראו התייחסות לנושא בבלוג של בני ציפר - לא בבית ציפרנו). כדי להשלים ולרענן מעט את התמונה, מזמין אתכם לבקר באתר מרגש המתאר מסע של קבוצת הורים קטנה מישובנו לפולין. 

  5. הולך ופוחת הדור - על המגמות הדמוגרפיות באירופה וה"פתרון" היצירתי ברוסיה. האם ידעתם שונציה איבדה מחצית מאוכלוסייתה מאז שנות ה- 50 ..., בריטניה תזדקק ליותר מ- 60 מיליון מהגרים עד 2050, אם תרצה לשמר את היחס בין העובדים המממנים את הגמלאות לבין הגמלאים ..., וכמו באירופה, יש ירידה בפריון ביפאן, דרום קוריאה ותאילנד, ודווקא ארה"ב "מחזיקה את עצמה" דמוגרפית (עוד לפני ההגירה שנמשכת).

  6. ביטאון אלקטרוני חדש - Analytics מבית INFORMS - על הקשר בין עסקים ועיבוד נתונים או בקיצור חקר ביצועים.

  7. לא שחסרים לנו דברים לדאוג בעטיים, אבל האם נדע לזהות בזמן את המגפה הבאה?

  8. בלוג - איכות הסביבה, תכנון ואסטרטגיה במאה ב- 21.

  9. במסגרת הקמפיין למען אופניים בלונדון, קראו על בטיחות ברכיבת אופניים ובמיוחד ראו את הסרטון הזיסי (עשו את המבחן) המסביר מדוע נהגים פוגעים שבים וטוענים שהם כלל לא ראו את הרוכבים. הסרטון מומלץ בפני עצמו (זה לא הסרט הכי טוב מסוגו, אבל כנראה שעל הטובים יותר צריך כבר לשלם). 

  10. ולסיום הפעם קצת תרבות, הרבה חומר לילדים וגם למבוגרים בלקסיקון לתרבות ישראל ויהדות, של המרכז לטכנולוגיה חינוכי ובמימון קרן אבי חי, הפועלת ברוח תורתו של הרב קוק.  

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il