בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

   עמוד הבית    פרשת שבוע    פינת ההלכה    צור קשר    קישורים    פורום האתר
   חגים    סיפורי צדיקים    הורדות    צדיקי מרוקו
 
רבי חיים פינטו
 

רבי חיים פינטו נולד בעיר מוגאדור,לאביו הגאון רבי שלמה פינטו המפורסם.מעשים ומופתים הרבה נעשו על ידי הצדיק,ומסופר שבאחת מהערים היה גר עני יהודי אשר היה משתכר ממחירת גרוטאות נחושת וברזל,ויהי היום פנה אליו שיך מוסלמי והציע לו לקנות חתיכת נחושת.השיך אמר ליהודי כי הוא רואה את מצבו הירוד ולכן התחשב עמו במחיר,עם זאת אמר לו שיש סגולה במתכת המביאה לפרנסה .בכדי שתרוויח ותוכל להביא ברכה ממנה שים אותה בשולחן והעמד עליה שניה נרות דולקים.

וכן עשה היהודי כדברי השיך,ומיום ליום באמת התחיל להתעשר ועסקו שישגש ופרח עד שנהפך להויות נודע כאחד מהעשירים הנכבדים.רבי חיים הגיע פעם אחת לעיירה ופנה לקהילה היהודית בבקשה שיביאו לו את זה שעובד עבודה זרה בעירם.השתוממו היהודים מאוד אין אנו מכירים אף יהודי שחס ושלום פרק מעליו את עול המצוות ובדאי לו כזה שעובד עבודה זרה,אמר להם הרב אולי יש בכם אחד שהתעשר לאחרונה?

סיפרו לו האנשים אכן יש אחד שהיה עני ופתאום נהפך לעשיר גדול,הלך רבי חיים אליו וביקש ממנו לספר את סוד הצלחתו הרבה ,האיש לא שיקר וסיפר על השיך ועל אותה מתכת פלאים שהביא הון ועושר לביתו,ויען הרב בחרדה ויאמר אם יתן לך איש עושר וכסף  בתנאי שתעבוד לאלילים האם תסכים לכך האם אתה מוכן למכור את יהדותך למען בצע כסף? חלילה לי מלעשות כן השיב האיש בבכי,ויאמר לו הרב כי השיך שמכר לך את המתכת הביא אותה מבית  עבודתם של המוסלמים,כל מגמתו היתה להכשילכה באיסור זה.כששמע היהודי מיד קם וניתץ את המתכת לרסיסים,ופיזר כל ממונו לצדקהוהחל מחדש בעסקיו וה' עמו בכל מעשיו וישג עושר וכבוד בחזרה לביתו.

רבי חיים פינטו נפטר בשנת תר"ה ונקבר בעיר מוגאדור,אל קיברו הגיעו המוני יהודים שהתפללו ונושעו בזכות הצדיק.

רבי חיים פינטו הותיר את רבי יהודה שאף היה חסיד וקדוש כאביו עליו השלום רבי יהודה הוליד את הגאון הקדוש המפורסם בכל מרוקו רבי חיים פינטו השני אשר התגורר בעיר קזבלאנקה והרבה לפועל למען עם ישראל בישעותיו הגדולות.