בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
   
טקיטוס והשבטים הגרמאנים
 
האתר של נטלי עודה
 
 
השבטים הגרמאנים
 
מראשית המאה ה-5 היה הגבול על הנהר רינוס פרוץ ושבטים גרמאנים שמקורם בצפון אירופה חדרו לגאליה, לספרד, לצרפת וצפון אפריקה ובזזו את רומא. הם והשבטים הפראנקים ערכו פשיטות בתוך גבולותיה של האימפריה הרומית במשך שנים רבות, והתקפים אלה הלכו ותכפו במשך הזמן.
 
כמה שבטים גרמאנים ידועים:
 
אלנים
שבט הודו אירופי של פרשים נוודים, שחי במאה ה-1 לפנה"ס בערבות שבין הקווקאז הצפוני ובין מירוציהם התחתונים  של נהרות הוולגה והדון.
 
ונדלים
שבט טוטוני מזרחי ממוצא סקאנדינאווי. סמוך לתחילת סה"נ התיישבו  בשטח שבין האודר התחתי ובין הוויסלה, ומכאן התפשטו דרומה. הונדלים נפרדו לשני שבטים ראשיים- אסדינגים וסילינגים.
 
בורגונדים
עקבותיהם הראשונות של הבורגונדים נמצאו באי בורנהולם שבים הבאלטי. לפי עדויות היסטוריות, ישבו הבורוגנדים במאה ה-2 בין הוויסלה והאודר. במשך המאה ה-3 חדרו אל אזור המיין העליון ומשנת 400 בערך התיישבו, כבני בריתם של הרומיים, על גדות הרינוס התיכון- בסביבותיהן של וורמס ומיינץ. ב-436 נוצח מלכם גונטרי ע"י השכירים ההוניים של המצביא הרומי אאטיוס. מפלה זו מונחת ביסודה של שיירת הניבלונגים הגרמנית. את שרידי העם יישב אאטיוס בסבאודיה בסביבת ז'נווה. בחבל ארץ זה עברו הבורגונדים- כראשון מבין שבטי הגרמאנים- מן הנצרות האריאנית 1לקאתוליות והתחילו משתמשים בלשון הלטינית. ממלכת הבורגונדים נתרחבה במשך המרוצה השנייה של המאה ה-5 עד לגליל הסאון התיכון וכעיר בירתם שימשה ליון. מ-534 ואילך היו תחת מרותם של הפראנקים.
 
 
1קאתוליות- אמונותיה וטכסיה הדתיים של הכנסיה הנוצרית המערבית שבראשה עומד האפיפיור. הקאתוליות לעומת הפרוטסטנטיות.
 
 
                
טואול בניית אתרים בחינם