בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

   הקדמה    שאלות נפוצות     מאמרים    דפי גידול     לקניה או מידע נוסף
 
    דף הבית
    כיצד מתחילים?
    גידול מזון חי
    גידול בייבי טרנטולה
    הנשל- טרנטולה בתוך טרנטולה
    גודל הטרריום
    גודל הטרנטולה שלך
    שערות צורבות כמנגנון הגנה
    האכלת טרנטולות בוולדות
    טרנטולות שוחות?!
    קשורים ברשת
    טקסונומיה ודפי גידול
    דפי גידול אוויקולריה
    דפי גידול ברכיפלמה
    דפי גידול הטרוסקודרה
    דפי גידול הפלופלמה
    דפי גידול נהנדו
    דפי גידול פואקילוטריה
        Tarantula Pit
   
Create Yor Badge
"ורסי קולור " (אנטילס פינק טואו )
Avicularia versicolor
( Walckenaer, 1837)
תת משפחה: Aviculariinae.

ארץ מקור: האיים הקאריביים.

בית גידול: יערות גשם.

קרקעית או אילנית: אילנית- גובה הכלי חשוב משטח בסיסו.

טמפרטורה אופטימאלית: 24ºc-27ºc (מעלות צלזיוס ).

לחות: 75%-80%

גודל בבגרות: 12-15 ס"מ.

מצע: כבול לח בעומק מספר סנטימטרים. קליפת עץ, למסתור ועיגון הקורים, הינה חובה למיחייתן. כלי מים לשתיה יסופק לטרנטולות הגדולות מחמישה סנטימטרים.
ללא כל ספק, ה"ורסיקולור " הינה אחת הטרנטולות היפות בעולם. עוד מרגע בקיעתם, קשה להתעלם מציבעם הכחול- טורקיז מטאלי של הבייביז, המשתנה עם הזמן לצבעי הבגרות- בהם ניתן למצוא ירוק מטאלי, אדום ואף סגול. מין אווקולריה זה, שמקורו באיים מרטיניק וגוואדלופ שבקאריביים, אינו דורש יותר מדי על מנת לשגשג: לחות ממוצעת, קליפת עץ למסתור ואיוורור טוב הם כל שאתם זקוקים לו. טרנטולה אילנית זו הינה רגועה מאוד באופיה, אך זריזה לא פחות מכך. הסוג אוויקולאריה הינו כה רגוע, עד כי רק לעיתים נדירות יבריש שערות צורבות כנגד מטריד. שימושן העיקרי לשערות הינו פיזורן על רשת הקורים או שק הביצים, כך שרק הנוגע, מתכסה בהן. עם זאת, מין זה הינו זריז ביותר ויפצח במנוסה, באם יופרע. ניתן לשכן פרט בוגר בטרריום שניפחו עומד על כ 20-40 ליטרים. ערסלי הקורים, הנטווים על ידן, יהוו תפאורה יפה לטרריום תצוגה וצמח ירוק (חי, מבד או מפלסטיק ) לא רק יראה טוב, אלא גם יתקבל בברכה. איוורור הינו המפתח לגידול אוויקולאריות, דאגו כי מצע הכלי אינו בוצי ומעופש וכי הכלי מאוורר היטב. איוורור טוב ניתן להשיג על ידי חירור היקף הכלי ומכסהו, כך לא תתאפשר עמידת אוויר בכלי שתוביל להתפתחות עובש. עובש זה ישגשג גם בדפדפני נשימתה של הטרנטולה ויביא למותה. קצב גדילתן הינו בינוני וגיל הגעתן לבגרות מינית הינו כ 2-3 שנים. נקבות יאריכו ימים עד לגיל 10-12 שנה. רעילות ארסו של מין זה מוגדרת כנמוכה.
בייבי
 
 
נקבה
 
 
זכר
 
 
 
 בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן מאתר זה ללא הסכמה מראש ובכתב מאת בעל האתר. כל הזכויות שמורות © 2007-2014 גיא גפני.