בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

   הקדמה    שאלות נפוצות     מאמרים    דפי גידול     לקניה או מידע נוסף
 
    דף הבית
    כיצד מתחילים?
    גידול מזון חי
    גידול בייבי טרנטולה
    הנשל- טרנטולה בתוך טרנטולה
    גודל הטרריום
    גודל הטרנטולה שלך
    שערות צורבות כמנגנון הגנה
    האכלת טרנטולות בוולדות
    טרנטולות שוחות?!
    קשורים ברשת
    טקסונומיה ודפי גידול
    דפי גידול אוויקולריה
    דפי גידול ברכיפלמה
    דפי גידול הטרוסקודרה
    דפי גידול הפלופלמה
    דפי גידול נהנדו
    דפי גידול פואקילוטריה
        Tarantula Pit
   
Create Yor Badge
 
"סרי לנקה מעוטרת "
Poecilotheria ornata
(Pocock, 1899)
 
תת משפחה: Poecilotheriinae.
ארץ מקור: האיזורים ההרריים של סרי לנקה.
בית גידול: יערות טרופיים.
קרקעית או אילנית: אילנית- גובה הכלי חשוב יותר משטח הבסיס.
טמפרטורה אופטימאלית: 24ºc-27ºc (מעלות צלזיוס ).
לחות: 75%-80%
גודל בבגרות: 20-23 ס"מ.
מצע: כבול לח בעומק מספר סנטימטרים. יש לספק קליפת עץ למסתור ולעיגון הקורים הניטווים.
 
המין אורנטה נחשב לשני בגודלו בסוג פואקילוטריה ונפוץ מאוד בתחביב. טרנטולה אילנית זו הינה הדוגמה החיה לשילוב בין צבעים מדהים ועיטורים מרהיבים, שלא ניתן להשאר אדיש מולם. העכבישונים הינם צבעוניים ודי דומים במראם החיצוני לפרטים הבוגרים. רעבתנותם אינה יודעת סוף והעכבישונים אוכלים היטב וגדלים מהר. למרות שמין זה הינו אילני, העכבישונים מתגוררים בתחילת חייהם במחילות שהם חופרים בקרקע. ישנו הבדל משמעותי במראה לאחר הבגרות המינית: בעוד הזכר הינו קטן יותר, צבעו ועיטוריו עמומים יחסית, הנקבה הינה ירוקה זית ועל בטנה קישוט צהבהב בעל שמונה פסים שחורים. רגליה הינן ירוקות-אפורות וחלקן התחתון צהוב בולט. בשלב מתקדם יותר קישוט בטנן של הנקבות מתחזק וזוהר בצבעו.
בדומה לעכבישונים גם הבוגרים הינם טורפים רעבתניים שאינם בוחלים באף סוג של מזון חי. על הטרריום להיות יותר גבוה מאשר רחב וניתן לשכן פרט בוגר בטרריום בעל המידות 20X20X40 (גובה X רוחב X אורך) למשך כל ימי חייה. על המצע ליהיות עמוק יחסית, בכדי לשמור על הלחות ולאפשר לסרי לנקה המעוטרת ליצור את מחילתה. בטבע מין זה שוכן במחילות קורים שהוא יוצר תחת קליפות ובולי עץ, בשבי, קליפת עץ אנכית השעונה על דופן הטרריום ושקועה חלקית במצע הינה מסתור מצויין המאפשר את עיגון הקורים. קצב הגדילה של מין זה הינו מהיר. זכרים, הנישמרים בתנאים אופטימליים ומואכלים בתדירות גבוהה, עשויים להגיע לבגרות תוך כשנה-שנה וחצי. נקבות מגיעות לבגרות מינית בגיל 2-3 שנים ויאריכו ימים עד גיל 10-15 שנים. עוצמת ארסו של מין זה מוגדרת כגבוהה והוא מומלץ למגדלים מנוסים בלבד.
 
בייבי
 
 
נקבה
 
 
זכר
 
 
 

 

 

 

 

 

 בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן מאתר זה ללא הסכמה מראש ובכתב מאת בעל האתר. כל הזכויות שמורות © 2007-2014 גיא גפני.