בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
 
 
איזון גוף ונפש 
רחל טוקר-שיינס
 
 
    על עצמי
    שיטות טיפול
    הכשרות והסמכות
    תמונות מסדנאות
    מאמרים והגיגים
    ברכות ותודות
    אומנות
    שורות כתובות
    צור קשר

שיטות טיפול:

 

איזון גוף-נפש, כשמו כן הוא- איזון בין הגוף החומרי-פיזי לנפש שהינה בעלת מימד רוחני. במהלך שנות הכשרתי התמקצעתי במגוון שיטות טיפול. שיטות אלה מאפשרות לאזן בין הגוף לנפש, תוך התאמה מלאה לצרכיו ולמצבו של המטופל.

בפגישה הראשונה אבצע איבחון ולאחריו אפרוס בפני המטופל את שיטת הטיפול המתאימה ביותר להערכתי למצבו. שיטת הטיפול עשויה לכלול שילוב של מספר טכניקות, כפי שיפורט בהמשך, כל זאת תוך שיתוף פעולה מלא עם המטופל.
הטיפול נערך באוירה ביתית ונעימה בצפון תל אביב.
 
בואו והתנסו ,ברוכים הבאים!
 
בקרוב תיפתח קבוצת מודעות חדשה לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר.
 


רייקי
 

רייקי זו שיטה ודרך המשתמשת בין היתר במגע ידיים עדין, המגביר את האיזון הטבעי (הילינג) של הגוף ומסייע לצמיחה האישית של המתרגלים אותו. האיזון נעשה באמצעות מגע ידיים על עצמנו, או על אדם אחר בין אם הוא נוכח ובין אם איננו. במהלך האיזון/טיפול  מניח המטפל את ידיו על גוף המטופל בעדינות, או במרחק קטן מהגוף. במהלך הטיפול עוברת אנרגית הרייקי דרך המטפל המשמש כצינור להעברת האנרגיה אל מקבל הטיפול.

המטופל לבוש, נינוח, מקבל את אנרגיית החיים במשך פרק זמן של 45 עד 90 דקות. במהלך האיזון חשים רגיעה עמוקה ונעימה, חמימות ושמחה.
 

                                                                            

 


שיאצו
 

שיאצו (מיפנית: לחץ-אצבע), הנה שיטת טיפול במגע, המניחה קיומם של ערוצי אנרגיה בלתי נראים בגוף האדם (מרידיאנים) המשפיעים ומושפעים מן האיברים הפנימיים.

כאשר נוצרת חסימה אנרגטית באחד הערוצים האלה, יבוא הדבר לידי ביטוי באמצעות סימפטומים שונים דוגמת כאב, לחץ או רפיון. חסימות אנרגטיות אלו עשויות להיגרם ע"י מחלות שונות. גישת הטיפול בשיאצו הנה הוליסטית- משמע, טיפול בגוף כמכלול ולא רק בסימפטומים. השיאצו מחבר בין הגוף לנפש באופן הדרגתי, רגוע ומרגיע.

 

הטיפול בשיאצו עשוי לעזור ל: בעיות אורתופדיות בעמוד השדרה, בעיות פנימיות בתחום הנוירולוגיה, בעיות עיכול, גניקולוגיה ועוד.

טיפול השיאצו משלב מגוון רחב של טכניקות אשר יוצרות גירויים שונים בגוף. ראשית, מתבצע אבחון ואיתור חוסר האיזון על ידי מגע, תשאול והסתכלות. בהמשך, אלה מובילים לסדרה של לחיצות ומתיחות עדינות ברוב חלקי הגוף.  
 
                                                                              
  

 
 

רפלקסולוגיה

 

רפלקסולוגיה הנה שיטת טיפול המשתמשת בכפות הרגליים לאבחון רפואי ולטיפול באדם. המילה "רפלקסולוגיה" גזורה מהמילה האנגלית Reflection שמשמעות "השתקפות" - כל איבר בגוף בא לידי ביטוי באיזור מסוים בכף הרגל. מקורה של השיטה בעת העתיקה (מצריים והודו) וכיום היא פופולארית ברחבי העולם המערבי.

 

הרפלקסולוגיה מאפשרת לאתר דפוסים שקיימים אצל האדם ברבדיו השונים - בגוף, בנפש ובתחום החשיבה. על ידי לחיצות, חימומים והנעות של אזורים מסוימים בכף הרגל. ניתן לשחרר מצבים בהם האנרגיה חסומה ואינה זורמת כראוי, וכך לטפל במחלות מסוימות. חסימות אנרגיה אלו נקראים קריסטלים ולעתים הם מורגשים כמעין גבשושיות בכפות הרגליים.

 
                                                                          

 


אבחון באמצעות לשון- Ho Chi Veda 
 

הלשון משמשת כעין מראה למצבו הפיזי והנפשי של האדם. צורתה, גודלה, צבעה, והמרקם של הלשון מעידים על מצב החומרים והאיברים הפנימיים בגוף האדם, ועשויים להצביע איברים בגוף בהם מתקיים חוסר איזון.

לעיתים, מתלונן המטופל על סימפטומים שונים ואינו מסוגל להגדיר את מחלתו. התבוננות בלשון מאפשרת לאתר בעיות סמויות אשר לא אותרו בבדיקות שגרתיות.

מטופלים רבים מופתעים לגלות עד כמה הצורה, הצבע והמרקם של הלשון שלהם משתנה לאחר טיפול בבעיות פיזיות או נפשיות מהם סבלו.
 
לאחר האבחון מותאמת פורמולה או מספר פורמולות צמחיות טיפוליות (תוך שימוש במוצרי Ho Chi Veda) .
מרבית המטופלים חווים הטבה משמעותית בסימפטומים כבר בחודש הראשון.
 
                                                                           


 

טיפול ואיזון בעזרת קריסטלים

הקריסטלים הנם גבישים המכילים בתוכם מינרלים שונים. רובם נוצרו באדמה תחת חום ולחץ לאורך מיליוני שנים. קיימים גם קריסטלים אשר הגיעו ממטאוריטים שנפלו והגיעו לכדור הארץ  כמו המולדוויט.
 
לאורך ההיסטוריה ישנן עדויות רבות על השימוש בקריסטלים והשפעותיהם. למשל בתקופת התנך –הכהן הגדול ענד את אבני החושן כהגנה פיזית בזמן עבודתו עם האל. בין השאר שימשו הקריסטלים למטרות ריפוי ממחלות,טיפול בנפש,הגנה מפגיעות וכן כתכשיטים. כיום משתמשים בתעשיית התרופות באבקות העשויות מקריסטלים כחלק מייצור תרופות שונות. 

 

ישנם אנשים העומדים ליד קריסטלים ומרגישים תחושות של חום, כאב,רוגע ולא מבינים מדוע. הקריסטל הנו החוסר המשלים את הגוף והנפש. אנרגיית הקריסטל משתלבת עם אנרגית הגוף-נפש שלנו ומשלימה אותה.

 

בחירת הקריסטל בזמן טיפול נובעת מהצורך להשלים את האנרגיה החסרה בנו. מדהים לראות כיצד אנשים ללא כל ידע קודם יבחרו את הקריסטל המתאים למרות שאינם מכירים את סוגי הקריסטלים השונים. לדוגמא, אנשים הסובלים מאנמיה יבחרו בד"כ בקריסטל מסוג המטייט. ההמטייט ידוע כמסייע בבעיות דם ובאנמיה. 
 
אנשים הנותנים מעצמם יותר מהדרוש יבחרו לרוב בקריסטל הרוז-קוורץ. זהו קריסטל האהבה המחזק את ההבנה והאהבה העצמית ומאזן את מי שנותן מעצמו ללא הגבלה. אנשים הסובלים מבעיות פוריות עשויים לבחור באבן הרובי המסייעת בבעיות פוריות ובשמירה על הריון.

ההתחברות לקריסטל צריכה להכיל אמונה שנוכל לטפל בעצמנו ולהבין מתי האבן סיימה את תפקידה. ישנם מיקרים שהקריסטל הולכת לאיבוד,נשברת -זה מסמל שהאבן "עשתה את שלה" וטיפלה בבעיה. לפעמים התפוצצות הקריסטל מונעת אסון ,דוגמא לכך הנה ה"מלכית" שנשברת מונעת אסון מתאונות.

 
                                                                                                    

 

 


הילינג - אור גוף האדם
 

על טיפול זה איני רשאית להרחיב הרבה אך מותר לי לספר כי זו אנרגיה עוצמתית ממקורות עליונים,  המטפלת בעזרת סמלי נחושת , שהתקבלו בתקשור מידע קדום שהיה נהוג במצרים העתיקה. האנרגיה מטפלת בכל הרובדים,  הנפשיים והפיזיולוגיים ומנקה את המטופל מאנרגיות שליליות ומתופעות פיזיולוגיות.

 

 

                                                                         


מדיטציות
 

מדיטציה - היא כלי טכני לביצוע פעולה עצמית על נפש האדם.
כתוצאה מתרגול טכניקות מדיטציה, מצב התודעה של האדם משתנה ביחס למצבי ה
תודעה השכיחים אצלו בעת ההתנהגות והפעולות היומיומיות. טכניקה שמטרתה להעביר אותך , ממימד המחשבה למימד ההוויה.

בתהליך הזה המוח שלך עובר לעבוד בגלים נמוכים, זה כמו מעבר חד מים סוער וגועש שמלא ברעש וקצף של גלים לים שקט ולגלים עדינים שנעימים לאוזן...רוח נעימה, אתה יכול לשמוע את שירת הציפורים ואת הצליל שיוצרות הכנפיים בזמן המעוף...הכל נעשה ברור ובהיר – לפתע אתה נוכח בהווה.

 
"צ'ונג טצ'ו", אחד מהמורים הקדומים הגדולים של המזרח הסביר שמדיטציה היא כמו סירה שאיתה אתה חוצה את הנהר מגדה אחת אל השנייה. אך ברגע שהגעת לגדה השנייה עליך להיפרד מהסירה ולא להמשיך לסחוב אותה על ראשך.
המדיטציה היא  טכניקה - ולכן גם אותה יש להניח במקום בגמר השימוש...כמו כל כלי אחר.

 

מדיטציה באה להחזיר אותך הביתה, להוויה שלך - המקום הנצחי שאליו אתה שייך.  ואין מקום כמו הבית.
 
                                                                      

נומרולוגיה

 

נומרולוגיה, היא שיטה המייחסת למספרים משמעות מיסטית. זוהי תורה הקשורה גם לקלפי טארוט ולתורות מיסטיות אחרות. על פי תורת הנומרולוגיה לכל מספר מ 1-10 יש משמעות.  לדוגמא המספר 6  מייצג הרמוניה ויציבות; סמלו הוא המגן דוד הבנוי משני משולשים הפוכים, המונחים זה על גבי זה, ומסמלים את שיווי המשקל שבין הניגודים.

הנומרולוגיה מסייעת בתהליך האבחון והטיפול תוך התמקדות במספרים השונים המאפיינים את האדם (שמו, תאריך הולדתו וכו').  בהכנת המפה אני משלבת בין 2 שיטות. נומרולוגיה ע"פ שיטתו של פיתגורס וגימטריה קבלית הבודקת את שורש נשמתו של האדם ומה עליו לתקן.

 

                                                                                               

 


            

קלפי טארוט
 

קלפי טארוט (מצרפתית, Tarot) הנם מערכת קלפים שעוצבה במקור לצרכי משחק (אשר דמה בעיקרו לברידג') ונתפסים בתרבות המערבית ככלי לניבוי, להתבוננות פנימית, להבנת מרכיבי האישיות ולגילוי הפוטנציאל הטמון באדם.

קלפים אלה בשילוב קלפי מודעות מסייעים בתהליך האבחון ומאפשרים להגיע לרבדים סמויים בנפשו של המטופל.
 

                                                                           

 

 

                                    זה יעבור (סיפור זן)
 
תלמיד אחד ניגש למורה המדיטציה שלו ואמר, "המדיטציה שלי נוראה!
 אני מרגיש שדעתי מוסחת, או שרגלי כואבות, או שאני מרגיש שאני נרדם
כל הזמן. זה פשוט נורא!"
  "
זה יעבור", השיב המורה בשלווה.

שבוע לאחר מכן, התלמיד שב אל מורו. "המדיטציה שלי נפלאה! אני מרגיש
כל כך מודע, כל כך רגוע, כל כך חי! זה פשוט נפלא!"
"
זה יעבור", השיב המורה בשלווה.

 

 

רחל טוקר- איזון גוף ונפש במגוון שיטות טיפול הוליסטיות