בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
אקס גיימר || X - gamer

בהנהלת - דני .
טוב אז כמו כולכם רואים אני פתחתי אתר
חחדש !! . בקרווב.. עוד המווון דברים חדשים להורדה ! .
לשליחה מהירה ? דברו איתי בצ'אט .. גלגלוו !...
צ'אט פיטפוטים :
 
 

 

 

גולשים באתר - שיווק באינטנרט

 

 

 

 

 

 

 

 

   דף הבית    פורום    prison break    michael scofield    על דאוס    המשחקים בדאוס
   צאט
 
    דף הבית
    פורום
    נמלטים
    מייקל סקופילד
    על דאוס
    המשחקים בדאוס
    מדריך למשחק rising eagle
    צאט

 

צוות נמלטים

הדמויות הבאות מופיעות בסדרת הטלוויזיה "נמלטים":

פרטי עלילה פרטי עלילה ("ספוילרים") מופיעים בהמשך

תוכן עניינים

[הסתרה]

[עריכה] מייקל סקופילד

מייקל סקופילד

מייקל סקופילד (נולד ב-8 בספטמבר 1978) (כונה בימיו הראשונים בכלא פיש - כינוי שניתן בכלא לחדשים) הוא דמות בדיונית ראשית בסדרת המתח האמריקאית, נמלטים, המשודרת החל מ-2005 במסגרת שידורי חברת FOX. דמותו מגולמת על ידי וונטוורת' מילר.

[עריכה] רקע וחיים מוקדמים

כאשר אביו עזב את משפחתו בחר מייקל לשנות את שם משפחתו לשם אמו- סקופילד ולינקולן בחר להישאר עם השם בורוז.

לאחר מות אמם, כשמייקל ולינקולן היו בני 11 ו-15 (בהתאמה), לינקולן התדרדר לחיי פשע, בעוד שמייקל נשאר בבית הספר והפך להיות תלמיד מצטיין. עם זאת, לינקולן המשיך לדאוג למייקל ולכלכל אותו.

לינקולן, בהבינו את הפוטנציאל הטמון במייקל, לווה 90,000 דולר מאנשים בעולם התחתון, והביא אותם למייקל בטענה שזה החצי שלו מכספי ביטוח החיים של אמם. הכסף הזה שימש את מייקל כשכר לימוד באוניברסיטה, ובזכות הכסף הזה מייקל הפך להיות מהנדס בניין.

בשנים שלפני תחילת עלילת הסדרה, הקשרים בין מייקל ולינקולן לא היו טובים, ומייקל, שכבר הפך לעובד בכיר בחברת אדריכלות, מאס בלהיות "האח הגדול של האחיו הגדול". כשלינקולן נכלא ונידון למוות באשמת רצח טרנס סטדמן, מייקל לא האמין בחפותו, אך כשוורוניקה דונובן, חברה ילדות של לינקולן ועורכת הדין של השניים, מגלה לו על עניין 90,000 הדולרים שלינקולן נתן לו, הוא מבין שאחיו הוא לא מי שחשב ומחליט לעזור לו.

[עריכה] התוכנית

מייקל מגלה שאחיו יועבר לכלא פוקס ריבר, ונזכר כי החברה שבה הוא עובד עזרה לשפץ את הכלא. הוא גונב את שרטוטי בית הכלא ממשרדי החברה, ומתחיל לבנות דרך שבה יוכל לחלץ את אחיו מהכלא.

מכיוון שלא הצליח לזכור את השרטוטים של הכלא, מייקל מחליט לקעקע שרטוטים נבחרים של הכלא על פלג גופו העליון, שיעזרו לו להתמצא במערכת הצינורות הרחבה שיש בכלא.

הוא מתכנן במשך חודשים תוכנית שתוכל להבטיח שהוא ואחיו יוכלו להימלט בבטחה מן הכלא. מלבד הבריחה עצמה, מייקל אוסף מידע על חלק מהאסירים בכלא, שיעזרו לו בביצוע הבריחה ובהישרדות מחוץ לחומות הכלא לאחר שהבריחה תתבצע בהצלחה.

במהלך שהותו של מייקל בכלא פוקס ריבר, חלים שינויים רבים בתוכנית הבריחה שלו. השינויים חלים עקב הדינאמיקה הגבוהה של בית הכלא ועקב אופיים ומורכבותם של האסירים והסוהרים.

[עריכה] עונה ראשונה

לאחר שסיים את כל ההכנות לבריחה ולהישרדות שאחריה, מייקל מביים שוד בנק - דבר ששולח אותו לכלא פוקס ריבר וכך הוא יוכל להתחיל בביצוע התוכנית שרקם. הוא נכנס לכלא חודש אחד בלבד לפני תאריך ההוצאה להורג של אחיו.

בתוך הכלא, מייקל יוצר קשר עם האנשים שהוא צריך את עזרתם בביצוע תוכנית הבריחה שלו:

  • שותפו לתא, פרננדו סוקרה - מייקל צריך ששותפו לתא יהיה חלק מתוכנית הבריחה, מכיוון שהוא צריך לצאת לעתים תכופות מהתא (לאחר שיצר חור נסתר בקיר) כדי להכין את הבריחה. אם השותף שלו לתא לא ירצה לברוח יחד איתו, כל התוכנית תכשל.
  • המאפיונר, ג'ון אברוצי - שיספק לו מטוס לאחר הבריחה ויכניס אותו לתוכנית מפעלי הכלא (שאותה אברוצי מנהל), שתעזור לו בבריחה.
  • צ'ארלס וסטמורלנד (די. בי. קופר) - וסטמורלנד הינו אסיר זקן הנמצא בכלא עשרות שנים. מייקל גילה בטרם נכנס לכלא שהוא שודד מפורסם בשם ד. ב. קופר שחטף (במציאות) מטוס וגנב 200,000 דולר ב-1971, אך הכסף לא נמצא מעולם. מייקל מאמין שצ'ארלס יוכל לספק לו כסף שיעזור לו ולאחיו להיעלם אחרי הבריחה.
  • ד"ר שרה טנקרדי - רופאת הכלא. הוא צריך לבקר במרפאת הכלא לעתים תכופות כדי להכין את הקרקע לבריחה. הוא מזייף סוכרת כדי לקבל זריקות במרפאה באופן קבוע.
  • בנג'מין מיילס "סי-נוט" פרנקלין - סי-נוט יספק למייקל כדורים שישנו את מבנה הדם שלו כדי שייראה כאילו הוא סובל מסכרת (בזמן שהוא לא).
  • מנהל הכלא, הנרי פופ - מייקל תורם מהידע האישי שלו כמהנדס בניין כדי לבנות לפופ דגם של הטאג' מאהל, שאותו ייתן במתנה לאשתו. בתמורה מייקל יקבל הערכה ממנהל הכלא ובכך יוכל לזכות מדי פעם בטובות ממנו.

במשך כל העונה הראשונה מייקל מבצע את ההכנות לבריחה, אך הוא נתקל בקשיים ובתקלות רבות, שגורמות לו לשנות את תוכנית הבריחה מס' פעמים. חלק מהקשיים שנוצרו:

  • שתיים מבהונותיו נכרתו על ידי ג'ון אברוצי, לאחר שזה רצה להוציא ממנו מידע על מיקומו של האדם שהכניס אותו לכלא אשר מייקל לא הסכים לתת לו עש אשר יעמדו מחוץ לכותלי בית הסוהר.
  • מס' אסירים (מלבד אלה שמייקל ציפה לקחת מראש) מגלים על תוכנית הבריחה, ומאיימים לדווח עליה אם לא יצורפו. מייקל, בלית ברירה, מצרף אותם לבריחה.
  • כשחבורת האסירים מנסה להימלט בפעם הראשונה, הבריחה נכשלת לאחר שאחד הצינורות בהם היו צריכים לעבור נחסם. דבר זה גורם למייקל לתכנן תוכנית בריחה חדשה.

גם עם תוכנית הבריחה השנייה, מייקל נתקל בקשיים רבים (ביניהם כווייה שמחקה חלק חשוב מהקעקוע) אך לבסוף הוא ו-7 אסירים אחרים מצליחים להימלט מהכלא. אסיר נוסף שהיה אמור לברוח איתם נשאר מאחור.

בליל הבריחה ועל ערש דווי, צ'ארלס וסטמורלנד מגלה למייקל כי הוא גנב 5 מיליון דולרים (ולא מיליון כמו שחשבו עד עתה). הוא גם מציין את המקום המדויק שבו הכסף נמצא - חווה ביוטה. את השיחה שומעים גם חלק מהנמלטים האחרים, ומאוחר יותר כל הנמלטים מתוודעים למיקום הכסף.

חמישה מתוך שמונת האסירים (ביניהם מייקל ואחיו) שהצליחו להימלט מגיעים לשדה תעופה קטן שבו אמור לחכות להם מטוס שאורגן על ידי ג'ון אברוצי, אך כשהם מגיעים, עם עשרות ניידות משטרה ואף מסוק משטרתי מאחוריהם, המטוס ממריא בלעדיהם, והם מתחילים לרוץ לעבר היער.

[עריכה] עונה שנייה

סוכן ה-FBI, אלכסנדר מאהון, ממונה על תפיסת הנמלטים והוא מתמקד בעיקר במרדף מייקל ואחיו (שבינתיים נפרדו משאר הנמלטים). מייקל מגלה שמאהון הרג את אוסקר שיילס, נמלט אחר, ומאיים עליו שיגלה את סודו.

מייקל ולינקולן מנסים להבריח מבית מעצר את בנו של לינקולן, אל. ג'יי (שהופלל ברצח כפול על ידי אותם אנשים שהפלילו את אביו). הסוכן מהאון מצליח לעלות על התוכנית ולאחר קרב פיזי, הוא מצליח למנוע מהם לקחת את אל. ג'יי, אך מייקל ולינקולן עצמם מצליחים לברוח.

הסוהרים בראד בליק ורוי גרי, שאיבדו את עבודתם בגלל הבריחה, מחליטים לרדוף אחר מייקל ואחיו בשביל נקמה ובשביל הפרס הכספי על ראשם. השניים מצליחים ללכוד את מייקל ואחיו, אך במקום להסגיר אותם לרשויות הם רוצים להגיע לכספו של וסטמורלנד. עם זאת, מייקל ואחיו מצליחים להימלט מהם.

לאחר שהשניים מצליחים להגיע ליוטה, הם חוברים לשניים מהנמלטים האחרים במטרה למצוא את כספו של וסטמורלנד. הם מגלים שבזמן שעבר מאז שווסטמורלנד החביא את הכסף (ב-1971), הספיקו לבנות עיר שלמה מעל המקום והם מגיעים לבית שמתחתיו אמור להיות קבור הכסף. תחילה הם מתחזים לטכנאי חשמל, אך במהרה בעלת הבית ובתה השוטרת הופכות להיות בנות-ערובה, בזמן שהחבורה חופרת ומגיעה לכסף.

[עריכה] לינקולן בורוז

בורוז מואשם ברצח של טרנס סטדמן, אחיה של סגנית נשיא ארצות הברית. בעזרת ראיות שפוברקו ושונו על ידי סוכני "החברה", מורשע לינקולן ברצח בכוונה תחילה ונגזר עליו עונש מוות, כאשר ההוצאה להורג מתוכננת להתבצע תוך מספר חודשים בכיסא חשמלי. למרות הרשעתו מתעקש לינקולן שהוא חף מפשע, ושהוא הופלל. אחיו של לינקולן, מייקל סקופילד, מאמין לו ומתכוון לעשות כל שביכולתו כדי לעזור לו. מייקל מבצע שוד מזוין שעונשו מאסר בפועל ונכנס לכלא פוקס ריבר, היכן שכלוא אחיו, כדי לסייע לו לברוח.

[עריכה] ורוניקה דונובן

מגולמת על ידי רובין טאני. עורכת דין וחברה לשעבר של לינקולן בורוז. היא ניסתה לעזור ללינקולן מבחינה משפטית, אך היא לא הצליחה. היא נרצחה על ידי איש החברה בעונה השנייה.

[עריכה] פרננדו סוקרה

מגולם על ידי אמורי נולסקו.

פורטו-ריקני, מבין שמונת הנמלטים, הוא הכי קרוב למייקל ולינקולן, והיחיד אשר לא בגד בהם. פרננדו צורף לתוכנית הבריחה בלית ברירה וזאת כיוון שהיה שותף לתא של מייקל. הסיבה שהוא רוצה לברוח מהכלא היא כיוון שחברתו הנושאת ברחמה את ילדו מתכוונת להתחתן עם בן דודו והוא נחוש למנוע זאת. בעונה הרביעית הוא החליט לעזוב את מייקל ואחיו כדי לשוב לחיים נורמליים עם בתו התינוקת.

[עריכה] תיאודור "טי-באג" באגוול

טי-באג

הכינוי "T-Bag" בא מקיצור השם Theodore Bagwell. את דמותו של באגוול מגלם רוברט ניפר.

[עריכה] רקע

במקור מאלבמה, באגוול נולד לאחר שאביו ניצל מינית את אחותו, הלוקה בפיגור שכלי. הוא נכנס לכלא באלבמה למאסר עולם ללא אפשרות חנינה, לאחר שאנס ורצח 6 סטודנטים. גם בכלא, טי-באג המשיך בהרגליו המיניים ואנס אסירים אחרים. אחד מהנאנסים אף התאבד.

לפני כניסתו לכלא, הייתה לבאגוול חברה בשם סוזן הולנדר, שהייתה אם לשני ילדים. בזמן שביקר בביתה ושיחק עם הילדים, חברתו ראתה את תמונתו בתוכנית America Most Wanted וגילתה שהוא גם פדופיל. היא הסגירה אותו למשטרה ועקב כך הוא נכנס לכלא.

כשסוזן באה לבקרו בכלא, הוא הצהיר שהוא ניסה להשאיר את עברו מאחור ולפתוח דף חדש איתה, וכי לא נגע בילדים שלה, אך החזרה לכלא גרמה לו לחזור להרגליו הרעים, והודיע לה שהוא מתכוון לנקום בה כשהוא ייצא מהכלא.

טי-באג הינו גזען ואף הקים כנופיה גזענית בכלא באלבמה. מכיוון שהכנופיה הפכה להיות כה חזקה, הוא הועבר לכלא "פוקס ריבר", שם בנה כנופיה גזענית חדשה. הכנופיה החדשה הורכבה במידה רבה גם מאסירים שרצו לקבל הגנה מכנופיית השחורים שבכלא, דבר שטי-באג היה יכול לספק להם.

[עריכה] עונה ראשונה

כשסקופילד הגיע לפוקס ריבר, טי-באג רצה להפוך את מייקל לאחד מעבדי המין שלו, ללא הצלחה. לאחר שה"חבר המיוחד" שלו נרצח בזמן מהומות בכלא, טי-באג ייחס את הרצח לסקופילד ורצה לנקום בו, אך נעצר על ידי האסיר-מפיונר, ג'ון אברוצי.

בזמן מהומות אחרות בכלא, טי-באג מגלה חור בתא של סקופילד ופרננדו סוקרה, ומבין כי הם מנסים לברוח. הוא עומד לספר את זה לאסירים האחרים, אך נעצר על ידי אברוצי, שמתכוון לברוח יחד עם סקופילד. טי-באג מצרף את עצמו לבריחה, למורת רוחם של הנמלטים האחרים. כמו כן, הוא רוצח סוהר שראה את החור. לאחר שהחיפושים אחר רוצח הסוהר מתחילים להתקרב לטי-באג, הוא מפליל ברצח את אחד מחברי הכנופיה שלו.

כשהתברר כי יותר מדי אנשים הצטרפו לבריחה ושיש להיפטר מאחד, הוחלט פה אחד להוציא את טי-באג. טי-באג, שמבין שהנמלטים האחרים קושרים קשר נגדו, מודיע על עניין הבריחה לבן דודו, שאמור להודיע על הבריחה למנהל הכלא במידה ויקרה משהו לטי-באג. אברוצי מארגן אנשים שיחטפו את בן דודו של טי-באג, אך העניינים מסתבכים ובן הדוד ובנו בן ה-6, נרצחים על ידי אחד מהמפיונרים של אברוצי. לאחר מכן, אברוצי מנסה להרוג את טי-באג בכלא, אך בעקבות תהליך חזרה בתשובה שעובר עליו, הוא מוותר לו ומודיע לו שאם הוא יוותר על הבריחה הוא יוכל לחיות. טי-באג מסכים, אך כשאברוצי מסתובב טי-באג דוקר אותו ושולח אותו לבית-חולים.

לאחר שהבריחה נכשלת בפעם הראשונה, טי-באג חושש שאברוצי יחזור ויגרום לחיסולו (אף אחד לא ידע מי דקר את אברוצי). חששותיו של טי-באג מתגשמים, ואברוצי חוזר מבית החולים אחרי מספר ימים, והוא נראה כאילו חזר בתשובה לגמרי, והוא אומר לטי-באג שהוא סולח לו.

בליל הבריחה, טי-באג מגלה (יחד עם חלק מהנמלטים האחרים) שנמלט נוסף בשם צ'ארלס וסטמורלנד החביא ב-1971 5 מיליון דולר בחווה ביוטה. לאחר מכן וסטמורלנד מת, כתוצאה מפציעה שאירעה יום קודם לכן.

אחרי שעברו את חומות הכלא, טי-באג כובל את עצמו לסקופילד באזיקים כדי להבטיח את מקומו במטוסו של אברוצי, אך אברוצי כורת את כף ידו של טי-באג עם גרזן כדי לנקום וכדי לשחרר את סקופילד. החבורה נוטשת את טי-באג המדמם אך טי-באג מצליח לעמוד על רגליו ולהמשיך לברוח.

[עריכה] עונה שנייה

טי-באג מצליח להישאר בחיים למרות כף ידו הכרותה. הוא מגיע למרפאתו של ד"ר מרווין גודאט, שמתברר כווטרינר. הוא פוקד עליו באיומי סכין לבצע בו ניתוח לחיבור כף היד בחזרה לגוף. לאחר שההליך מסתיים, טי-באג רוצח את ד"ר גודאט על ידי זריקת רעל, גונב את מכוניתו ומתחיל בנסיעה ליוטה, במטרה להשיג את הכסף של וסטמורלנד.

טי-באג עוצר להתפנות בתחנת דלק בנברסקה, וכשהוא חוזר הוא מגלה שמשטרה מקיפה את רכבו הגנוב. הוא טוען בפני השוטרים שהוא חייל מארינס לשעבר ומפליל בגניבת האוטו "היפי" שפגש בשירותים. לאחר מכן הוא מקבל טרמפ מחייל משוחרר בשם ג'רי קורטן, אך טי-באג מנסה לאנוס את בתו של ג'רי, וכשזו רצה לאביה הם נכנסים לקטטה וטי-באג מצליח להסתלק עם רכבו של ג'רי.

טי-באג הוא הנמלט הראשון שמגיע ליוטה, שם הוא חובר לנמלט אחר מהכלא, דייוויד "טווינר" אפולסקיס שגם מחפש את הכסף של וסטמורלנד. הוא משיג מפה שלפיה הם יוכלו לדעת איפה נמצא האוצר. לאחר שגם מייקל סקופילד ואחיו, לינקולן בורוז, מגיעים ליוטה במטרה למצוא את הכסף, טי-באג אוכל את המפה לאחר ששינן אותה בעזרת הזיכרון הצילומי שלו, ובכך מאלץ את סקופילד ובורוז להיות תלויים בו ולקבל חלק שווה מהכסף.

[עריכה] "קפטן" בראד בליק

מגולם על ידי וייד ויליאמס.

היה הסוהר הראשי בפוקס ריבר,סוהר מושחת שרדף ועקב בכל הזדמנות את מייקל ואחיו הוא קנה בטובות הנאה מסוהרים אחרים מידע על מייקל ואחיו כיוון שחשד במייקל כל הזמן, ולאחר שמייקל ניתק את חוטי הכיסא חשלמי של אחיו הוא חיבר מחדש את החוטים, אחרי שפוטר הוא היה במצוד תחילה אחרי הנמלטים ואז אחרי הכסף

[עריכה] שרה טנקרדי

מגולמת על ידי שרה ויין קליס.

הרופאה לשעבר של פוקס ריבר, פוטרה מעבודתה לאחר שחשדו בה בסיוע לאסירים להימלט מהכלא. בתו של מושל אילינוי, שנרצח במהלך העונה השנייה. בגלל בעיית חוזה של השחקנית עם ההפקה, לא הופיעה כל העונה השלישית ונחשבה כמתה. בתחילת העונה הרביעית מתגלה לכולם ששרה עדיין בחיים.

[עריכה] לצ'רו

מגולם על ידי רוברט וויסדם.

נורמן "לצ'רו" ג'ון, הוא סוחר סמים פנמי שהופיע לראשונה בתוכנית בעונה השלישית כמנהיג כלא "סונה". הוא איבד את כוחו אחרי שניסה לברוח מהכלא יחד עם גיבור הסדרה, מייקל סקופילד. הוא נרצח על ידי הפדופיל טי-באג בסוף העונה השלישית.

[עריכה] קישורים חיצוניים

  הי חברה להגיב לי הפורום