בניית אתרים בחינם
 
האתר השווה ביותר והענקי על אווטאר אנג!
 
   דף הבית    כתבות    תמונות    קורוק    קטרה    סוקה
   האקודה    הו    יואה    פאקו    קאנה    קיה
   תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף
   תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף
   תן שם לדף    אזהרה!    "איירבנדר" - הסרט
 
    דף הבית
    כתבות
    תמונות
    קישורים
    על הסדרה
    קעקועי כשף אוויר
    נוודי האוויר
    שבטי המים
    ממלכת האדמה
    קורוק
    אומת האש
    אווטארים ידועים
    קטרה
    סוקה
    האמה
    האן
    האקודה
    הו
    יואה
    פאקו
    קאנה
    קיה
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    מצב האווטאר
    משחקים
    הפלישה
    משחק אוזאי נגד אנג!
    שאלון
    שאלון מתקדמים
    תקצירים עונה 1
    צפייה ישירה עונה 1 - ללא תרגום
    צפייה ישירה עונה 1 - דיבוב (מתעדכן)
    תקצירים עונה 2
    צפייה ישירה עונה 2 - ללא תרגום
    צפייה ישירה עונה 2 - דיבוב (מתעדכן)
    תקצירים עונה 3
    צפייה ישירה עונה 3 - תרגום
    צפייה ישירה עונה 3 - דיבוב (מתעדכן)
    מילון אווטאר
    סרטונים
    השביט של סוזין
    כשפות אוויר
    כשפות מים
    כשפות אדמה
    כשפות אש
    מידע נדיר
    משחקים להורדה
    אזהרה!
    עונה רביעית
    שיפור הסדרה
    "איירבנדר" - הסרט
    ספין אוף (אווטאר קורה)
קטרה300px-Katara_312.png(כל הזכויות שמורות ל-wiki אווטאר!) 
קטרה היא כשפית מים, שכמו אחיה הגדול סוקה, נולדה וגדלה בשבט המים הדרומי ע"י סבתה, קאנה. קטרה היא כשפית המים האחרונה בשבט המים הדרומי וניהלה חיי שגרה של נערה עד שהיא גילתה כשף אוויר ששמו אנג. כשהיא גילתה שהוא לא אחר מאשר האוואטר הנעדר במשך 100 שנה, היא מתמלאת תקווה שהוא האחד שיסיים את המלחמה הארוכה, והיא ואחיה עוזבים את השבט כדי לעזור לו לעצור את ההרס שנגרם ע"י אומת האש. במשך מסעותיהם, כשפות המים של קטרה משתפרים במקביל ליכולותיו של אנג והיא נהפכת למורת כשפות המים שלו. כשאנג מגשים את יעודו ועוצר את המלחמה, קטרה והוא מתחילים בקשר רומנטי.
 
 
היסטוריה
 רקע
 
ככשפית המים האחרונה בכל הקוטב הדרומי, קטרה בת ה-14 הייתה צריכה להתבגר במהירות. היא נערה חזקה ואמיצה שתמיד מביעה את דעתה. היא סבלה רבות במשך חייה אך עדיין יש לה תקווה. אמה, קיאה, נהרגה בהתקפת הפושטים הדרומים כשהיא הייתה בת 8, ואביה האקודה עזב כדי להילחם במלחמה כשהיא הייתה בת 12. היא גדלה בשבט המים הקטן עם אחיה הגדול סוקה וקאנה, סבתה. כשסוקה "שיחק בחיילים", קטרה בישלה, ניקתה ועשתה כביסה. היא מאוד אימהית ומגוננת על סוקה למרות שהיא לא מודה בזה. גם כשדברים לא הלכו בקלות, היא לא איבדה תקווה שהדברים יהיו בסדר והאוואטר יחזור. באירועי "הפושטים הדרומיים" נחשף כי אומת האש תקפה את שבטה של קטרה כדי להרוג אותה, כשפית המים האחרונה. קאיה הקריבה את עצמה כדי להציל את חייה של קטרה ואמרה שהיא כשפית המים האחרונה ובשל כך נהרגה ע"י הפושטים.
 
 
 
אישיות

כשהיא הייתה ילדה קטנה, אמה של קטרה נהרגה בפשיטת אומת האש. לאירוע הטראומטי הזה היה השפעה ניכרת על אישיותה וחיה של קאטרה . הטרגדיה הזו כנראה הפכה אותה לבחורה רגשנית שלעיתים בוכה הרבה. לפי דבריו של סוקה, קאטרה מנעה ממשפחתה להתפרק ולקחה על עצמה אחריות רבה, עד לנקודה שהיא מילאה את החלל הריק של אימם. לקטרה יש אישיות אימהית ולפעמים היא מתנהגת כדמות האמהית של החבורה, מה שלעיתים מרגיז את טופ המרדנית. האובדן שחוותה הוא המניע שלה להילחם באומת האש למרות שהיא לא מחזיקה באותן דעות קדומות קיצונית כמו אחיה.קאטרה היא כנראה הדמות הבוגרת ביותר בחבורה, והיא כמעט ולא לוקחת חלק בהרפתקאות השטותיות של אנג וסוקה, למרות שיש לה חוש הומור מצוין. היא מאוד נחמדה ואכפתית. ב"המדבר", זו הייתה קאטרה שהחזיקה את החבורה ביחד ברגעים המייאשים ביותר. קאטרה מלאת אמונה באופן מרשים, והיא אחת מהאנשים המעטים שהאמינו שהאוואטר יחזור ויציל את העולם. מצד שני, היא יכולה להיות די שתלטנית לפעמים, ועם כל הנחמדות והחמלה שלה היא לעיתים מאוד צדקנית. היא מאוד מקובעת בעמדותיה ומסרבת לקבל דעות אחרות משלה. השילוב בין חוש הצדק המפותח שלה והחמלה מוביל לעיתים למצבים מסוכנים במטרה לעזור לאחרים(כמו ב"כלואים" ו"הגברת הצבועה". המזג שלה מוביל לעיתים להתנגשויות עם אחרים; היא הראתה קנאה מסוימת(שנעלמה לאחר זמן קצר) בכישרון של אנג ב"מגילת כשפות המים" ולפעמים מול טופ בעלת האופי המרדני ("המרדף" ו"הבורחת") ונוטרת טינה כלפי אלו שהיוו איום על אנג (צוקו) או כאלו שפעולותיהם לא מוסריות (ג'ט). ב"מקדש האוויר המערבי" היא הראתה את עוינותה כלפי זוקו ואף איימה להרוג אותו אם הוא יחזור לדרכיו הקודמות. למרות היותה אחת מהדמויות הרחומות בחבורה, היא לא רוצה לשחרר את הטינה שלה, במיוחד כלפי אלו שהיא מרגישה שבגדו באמון שלה. היא הייתה עויינת כלפי ג'ט (אגם לאוגאי) וצוקו (הפושטים הדרומיים) גם לאחר שהם הצטרפו לחבורה ורכשו את אמונם של אחרים. לעומת זאת, זה יכול להיות בגלל שבגידתם בה הייתה אישית יותר מאשר כל אחד אחר.

לקטרה היו רגשות כלפי ג'ט, והציעה לנסות ולרפא את הצלקת של צוקו. היא גם התווכחה עם אביה בגלל שעזב אותם כדי להילחם במלחמה. לאורך העונה הראשונה, היה לה רצון אדיר ללמוד כשפות מים וראתה זאת כחלק ממנה וכחלק מתרבותה שצריך להיות מבוטא. ייתכן שהיא ראתה זאת גם כתקווה לבנייה מחדש של השבט שלה, והרצון ללמידת כשפות מים גרם לה להתאמן בעצמה והיא נמלאת אושר כשהיא מוצאת לבסוף מאסטר שילמד אותה באופן רשמי. היא התפתחה לרמת מומחית כשפות מים באופן מרשים ובמהירות, מאסטר פאקו ציין שהתפתחותה המרשימה באה בגלל הרצון הרב שלה לאמנות זו.
 
 
 
יכולות

כשפות מים
 

יכולתה הידועה ביותר של קטרה היא כשפות המים שלה. לאורך הסדרה, היא התפתחה מכשפית מתחילה לאחת מהכשפים רבי העוצמה שנראו בסדרה.

קאטרה זוהתה ככשפית מים כשהייתה ילדה קטנה. אביה חיפש מורה לכשפות מים ברחבי כל הקוטב הדרומי אך הוא לא מצא אפילו מורה אחד, וקטרה אימנה את עצמה את המהלכים הבסיסים במשך שנים רבות.

בתחילת הסדרה, קאטרה הייתה מסוגלת לדחוף ולמשוך את המים ולהקפיא אותם לקרח, אך הייתה לה שליטה מועטה על הכח שלה שיכל היה לגרום לאיבוד שליטה על המים סביבה במיוחד כשהייתה כעוסה. כשפות המים שלה הייתה חובבנית עד הפרק "מגילת כשפות המים" כשהיא גנבה מגילה של מהלכי כשפות מים ולימדה את עצמה כמה מהם. לאחר מכן, היא הדגימה טכניקות יותר מתקדמות והשתמשה בהם בקרב. ב"ג'ט", היא נלחמה מול כמה חיילי אש ודחקה את ג'ט לעץ והקפיאה אותו באמצעות זרם מים גדול. ב"באטו משבט המים", היא כישפה גל עצום מספיק כדי להעלות את הספינה מעל לסלעים , וכישפה גל בושם לאוויר היישר לנילה. ב"מקדש האוויר הצפוני", היא משתמשת במים בשלג כדי להקפיא מספר טנקים של אומת האש. ב"כשף המים הגדול", היא נלחמת נגד מאסטר כשפות המים, פאקו. למרות שידו של פאקו הייתה על העליונה, היא הציגה את כשרונה הרב. היא הישתמשה במים באופן אגרסיבי והייתה מסוגלת להדוף את רוב התקפותיו של פאקו ולבסוף איפשר לה ללמוד אצלו לאחר שגילה שהיא נכדתה של קאנה, שהייתה אמורה להיות ארוסתו.

ב"המצור על הצפון, חלק 1" היא נלחמת ומנצחת את זוקו בעזרת כוחו של הירח הכמעט מלה, בזמן הקרב, היא מפילה אותו ומסיטה את התקפותיו וכולאת אותו בתוך כיפת קרח, ולאחר מכן בגל קרח. למרות שהיא נוצחה ע"י זוקו לאחר זריחת השמש, היא נלחמת נגדו שוב ומנצחת אותו בקלות. בסוף העונה הראשונה, פאקו מכריז עליה כמאסטרית כשפות מים.
 

בעונה השנייה, קטרה מציגה את כשפות המים שלה בקרב, בדרך כלל. ב"החזרה לאומאשו", היא מצליחה לחסום את החיצים של מאי ולהקפיא את ידה בקרח, לפני שטאי-לי חוסמת את הצ'י שלה. ב"הביצה" , קאטרה חותכת חלק מעלי הגפן שהחזיקו בה והיא יוצרת גל גדול שמקפיאה את המפלצת.

ב"המרדף" היא נלחמת מול טאי-לי ומשתמשת במים כדי להדוף את נסיונותיה לחסום את הצ'י שלה. היא גם עוצרת את אזולה מלהרוג את אנג ע"י שוט מים סביב היד שלה. ב"מעבר הנחש" היא ואנג יוצרים בועה תת-מימית עבור החבורה כדי לחצות אותו וגם יוצרת גשר קרח ולבסוף גולשת על גלשן קרח ועוזרת לאנג ליצור מערבולת כנגד הנחש. ב"המקדח" היא יוצרת מאדי המים קרח. ב"אגם לאוגאיי" היא משתמשת ביתדות קרח כדי להצמיד את ג'ט לקיר. ב"מלך האדמה" היא והאחרים נלחמים בשומרים המלכותיים, ב"צומת גורלית" , היא ואנג נלחמים בזוקו ואזולה, קאטרה הצליחה לחתוך קצת מהשיער של אזולה עם להב מים, ויצרה שני שוטים גדולים של מים כדי ללכוד את אזולה. בסוף, כשקאטרה הייתה מוקפת ע"י סוכני דאי לי, היא הגנה על עצמה עם צורת התמנון, ויצרה גל ענקי כדי להפיל אותם, לאחר מכן, היא ברחה על זרם מים,נושאת את אנג.
 

כשפות המים של קטרה הפכה ליותר מתקדמת בעונה השלישית. בזמן קרב נגד ספינת אומת האש, קטרה יצרה גל ענקי כדי להפריד בין שתי הספינות, לאחר מכן, כשהספינה שלה נפגעה מטורפדו, היא הקפיאה את החור. ב"סרט הראש" היא יצרה ברזיה מקרח וכוסות לשתייה. ב"הגברת הצבועה" היא יצרה מחסה מאדים ורצה על המים, והשתמשה בהם כדי להרוס את המפעל יחד עם אנג. ב"הבורחת" היא השתמשה בזיעתה שלה כדי ליצור סכיני מים לבריחה מהכלא. ב"מפעילת הבובות",קטרה לומדת טכניקה חדשה מכשפית המים הקשישה האמה. היא לומדת כיצד לכשף מים מצמחים ולכשף דם. ביום השמש השחורה, קטרה נלחמת נגד שומרי אומת האש בבירה ומשמידה כמה מגדלי שמירה. באירועי "הפושטים הדרומיים" היא כמעט והורגת את יון ראה, לבסוף, ב"כוכב השביט של סוזין, חלק 4: אוואטר אנג" היא מקפיאה את עצמה ואזולה בבלוק קרח ומפשירה את עצמה כדי לאזוק את אזולה.

ריפוי

יכולות כשפות המים של קטרה נותנים לה גם את היכולת לרפא ע"י הפעלת נתיבי הצ'י בגופו של האדם. היא גילתה את היכולת הזו ב"העריק" אחרי שידיה נשרפו בלא כוונה ע"י אנג. היא השתמשה בריפוי כדי לרפא את כוויותיו של אנג ושיפרה את המיומנות הזו תחת הדרכתה של יוגודה. ב"מצב האוואטר" היא קיבלה בקבוקון קטן ובתוכו מים מנווה הרוחות. היא עמדה להשתמש בהם כדי לרפא את הצלקת של צוקו, אך אז איירו ואנג הגיעו. היא השתמשה במים הללו כדי להציל את אנג לאחר שנורה בגבו ממכת ברק של אזולה. ב"אגם לאוגאי" היא ניסתה בלא הצלחה לרפא את פציעותיו הקטלניות של ג'ט.

 
מידע

ב"הבורחת" טופ תיארה אותה כאימהית, סוקה הסביר שזה כך כיוון שלאחר שאמם מתה היא מילאה את החסר ולקחה על עצמה את האחריות.

  • לפי דבריה של דודה וו, מגדת העתידות, קאטרה תלך לעולמה בשינה לאחר הולדת הנין השלישי.
  • קטרה היא האדם הראשון ששומעים בסדרה, שזה בפתיח.
  • קטרה היא הדמות היחידה שיכולה לנחם את אנג כדי להוציא אותו ממצב האוואטר, גם כשהוא היה בזעם רב ב"המדבר", כשכולם רצו לחפש מחסה, היא הלכה לעברו ברוגע וגררה את ידו.
  • קטרה היא הראשונה שמכשפת בסדרה, מלבד אלו שמכשפים בפתיח.
  • המדובבת של קטרה, מאה ויטמן, עבדה מקודם עם דאנטה באסקו, המדובב של זוקו, כשהם דובבו את דמויותיהם של רוז וג'ייק בהתאמה בדרקון אמריקני. בסדרה, רוז הייתה מושא אהבה של ג'ייק.
  • שמה של קטרה יכול להיגזר מהמלה CATARATA שמשמעותה בפורטוגזית וספרדית היא "מפל מים".
  • משמעות המלה קטרה ביוונית היא קללה.
  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה