בניית אתרים בחינם
 
האתר השווה ביותר והענקי על אווטאר אנג!
 
   דף הבית    כתבות    תמונות    קורוק    קטרה    סוקה
   האקודה    הו    יואה    פאקו    קאנה    קיה
   תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף
   תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף    תן שם לדף
   תן שם לדף    אזהרה!    "איירבנדר" - הסרט
 
    דף הבית
    כתבות
    תמונות
    קישורים
    על הסדרה
    קעקועי כשף אוויר
    נוודי האוויר
    שבטי המים
    ממלכת האדמה
    קורוק
    אומת האש
    אווטארים ידועים
    קטרה
    סוקה
    האמה
    האן
    האקודה
    הו
    יואה
    פאקו
    קאנה
    קיה
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    תן שם לדף
    מצב האווטאר
    משחקים
    הפלישה
    משחק אוזאי נגד אנג!
    שאלון
    שאלון מתקדמים
    תקצירים עונה 1
    צפייה ישירה עונה 1 - ללא תרגום
    צפייה ישירה עונה 1 - דיבוב (מתעדכן)
    תקצירים עונה 2
    צפייה ישירה עונה 2 - ללא תרגום
    צפייה ישירה עונה 2 - דיבוב (מתעדכן)
    תקצירים עונה 3
    צפייה ישירה עונה 3 - תרגום
    צפייה ישירה עונה 3 - דיבוב (מתעדכן)
    מילון אווטאר
    סרטונים
    השביט של סוזין
    כשפות אוויר
    כשפות מים
    כשפות אדמה
    כשפות אש
    מידע נדיר
    משחקים להורדה
    אזהרה!
    עונה רביעית
    שיפור הסדרה
    "איירבנדר" - הסרט
    ספין אוף (אווטאר קורה)
סוקה300px-Ep59-244.png(כל הזכויות שמורות ל-wiki אווטאר!)
סוקה הוא לוחם צעיר משבט המים שגודל ע"י סבתו קאנה יחד עם אחותו הצעירה קטרה בשבט המים הדרומי ובנו של צ'יף האקודה, שעזב יחד עם שאר הגברים להילחם באומת האש. כתוצאה מכך, סוקה הוא הגבר המבוגר ביותר בקוטב הדרומי. הוא היה האחראי על השבט עד שאחותו גילתה כשף אוויר ששמו אנג קפוא בתוך קרחון. כשהוא מגלה שאנג הוא האוואטר, הוא סקפטי בהתחלה שילד באמת יכול להציל את העולם. הוא ואחותו עוזרים לאנג במסעו, והוא מתחיל להאמין שאנג הוא באמת התקווה היחידה לשלום בעולם. למרות חוסר יכולתו לכשף, סוקה הוא האסטרטג של החבורה, ומנסה להוכיח שהוא מסוגל להיות לוחם גדול כמו אביו. כישורי המנהיגות שלו השתפרו מאוד לאורך הסדרה ויכולתו לארגן ולתכנן תוכניות הפכו אותו לחלק חשוב בקבוצה במסעם. בסוף הסדרה, סוקה נהפך לאשף חרבות ולוחם גדול כמו אביו.
 
היסטוריה

רקע
 
סוקה, לוחם בן 15 משבט המים הדרומי, מגונן מאוד על אחותו קטרה ושומר מאוד על הבומרנג שניתן לו מאביו, האקודה.
 
כשאביו עזב עם הגברים האחרים למלחמה, סוקה היה תחת חסות של סב-סב ונותר ההגנה האחרונה של השבט. הוא לקח את המשימה ברצינות רבה, ואפילו בנה מספר מגדלי שמירה מקרח סביב הכפר. למרות שלסוקה יש רוח של חייל ואת האומץ לעמוד מול האוייב, בתחילת הסדרה הוא חסר כישורים וטכניקה שהופכים אותו ליריב ראוי. זה לא יעצור בעדו מלנסות, במיוחד אם חבריו צריכים את עזרתו.
במשך מסעותיו עם אנג, הוא משפר באופן משמעותי את כישוריו, לאורך ספר 3, הוא נהפך ללוחם מיומן מאוד, מנהיג ואסטרטג.
 
ספר 1: מים
ילד בקרחון
 
בזמן מסע דיג, סוקה וקטרה מכוונים בלי כוונה את הקאנו שלהם בזרם המים והוא נתקע בין בלוקי הקרח. סוקה מאשים את קטרה במצב המביך
 
והיא מתחילה לצעוק עליו על התנהגותו הבלתי מתחשבת. היא לא שמה לב שהיא מכשפת מים באופן בלתי רצוני, מה שגורם להופעת קרחון ענקי מאחוריהם, שבתוכו נמצאים ביזון מעופף ענק ששמו אפה
 
ואוואטר אנג. קטרה לוקחת את האלה של סוקה ומתחילה להכות בקרחון כדי לשחרר אותו,ואלומת אור יוצאת מהקרחון לשמיים. הילד מטפס במעלה הקרח ומתמוטט בזרועותיה של קטרה. הוא מציג את עצמו כאנג, כשף אוויר, ומציע ללות אותם לביתם.

לאחר שכפרם הותקף ע"י ספינת אומת האש שהונהגה ע"י זוקו, סוקה וקטרה מגלים שאנג הוא האוואטר. קטרה חושבת על כך שאולי הם ימצאו כשף מים ביחד, בנוסף לסוקה שמחליט להצטרף איתם בתירוץ שתיהיה לו הזדמנות לנצח כמה כשפי אש בדרך.

האי קיושי

סוקה,קטרה ואנג עפים על גבו של אפה וסוקה מבחין בכישורי הניווט הגרועים של אנג. הם נוחתים באי קטן בממלכת האדמה והאחים

 
אומרים לאנג שהם עשו יותר מדי מעקפים שהם לא יכולים להרשות לעצמם אם ברצונם להגיע לקוטב הצפוני. פתאום החבורה נכנסת למארב בידי קבוצת לוחמים מסתורית והם נקשרים לעמוד. סוקה אומר שלא יכול להיות שהם נוצחו ע"י חבורת בנות. אנג מציין שהוא האוואטר החדש ומחלץ את חבריו מהצרה הזו והם מגלים שהם נמצאים באי קיושי. אנג וקטרה נהנים מארוחה טעימה ויחס מלכותי בזמן שסוקה יושב על הרצפה, כעוס על כך שהוא נוצח ע"י בנות. הוא הולך ללוחמות הקיושי . הן שואלות אותו אם הוא רוצה להשוויץ בכמה מהמהלכים שלו. הוא מנסה להדגים את הטכניקה אבל מופל ע"י סוקי. הוא אומר שהוא רצה להקל עליה אבל הוא נכשל שוב והוא עוזב במבוכה.

סוקה חוזר לאיזור האימונים וקד בפני סוקי, ומודה שיהיה לו לכבוד להיות מאומן על ידה. היא מוודאת שאכן לא אכפת לו להיות מאומן ע"י בחורה והוא מסכים להתאמן בהתאם למסורת שלהם, גם אם זה אומר ללבוש את התלבושת עצמה. לאחר זמן מסויים של אימונים, סוקה מאמין שהוא מתחיל להבין את הצורה הזו, ומפיל את סוקי שמובכת, ואומרת שעשתה זאת בכוונה, ואז היא מודה שהופלה ומבקשת ממנו לעשות זאת שוב. לאחר שהעיירה הותקפה ע"י אומת האש, סוקי דוחקת בסוקה למהר ולעזוב, אבל הוא אומר שהוא לא יעזוב אותה; לא בלי התנצלות. היא שואלת למה הוא לא יעזוב אותה והוא אומר לה שהתייחס אליה כבחורה במקום כלוחמת. סוקי מנשקת אותו ואומרת לו שהיא לוחמת, ובחורה. אנג, קטרה וסוקה עוזבים את העיירה.

באטו משבט המים

החבורה פוגשת בחבר וותיק מכפר שבט המים ששמו באטו, שנפצע והושאר מאחור. הם הולכים לביתו הנוכחי שנמצא במנזר אחיות המכינות בשמים ותרופות. הם בילו כל כך הרבה זמן בהעלאת זכרונות, שהם הזניחו את אנג. הם מתחילים לדבר על כך שסוקה וקטרה יוכלו לבקר את אביהם שוב, ויש מסר המודיע על מיקומו. אנג בורח ופגוע מהמחשבה שהם יעזבו אותו כדי למצוא את הקודה במקום לעזור לו.

 

אנג מהרהר על המעקף האפשרי שלהם, ושליח מגיע עם חדשות מהקודה ובמקום לתת להם את המסר, אנג מחביא אותו. בינתיים, זוקו נרגע עם דודו כשציידת ראשים ששמה ג'ון מגיעה לספינה ומוצאת נוסע סמוי. זוקו שוכר אותה כדי למצוא את האוואטר ומשתמש בניחוח של הענק של קטרה כתשלום על הנזק שנגרם לספינתו. ביום למחרת, באטו לוקח את סוקה לטקס חניכה הנקרא "ניווט בקרח". במקום קרח, הם ינווטו בין הסלעים. בעזרת עזרתם של קטרה ואנג, הם עוברים את המבחן.אבל כשאנג מקבל את סימן האמון, הוא לא יכול להסתיר את המסר ונותן להם אותו. סוקה הזועם וקטרה המאוכזבת מחליטים לעזוב אותו ולמצוא את אביהם ומשאירים את אנג לבדו כדי שימשיך לקוטב הצפוני. ג'ון, איירו וזוקו באים למנזר רק כדי לגלות שהם פספסו את האחרים, וממשיכים לעבר העקבות. אם המנזר רצה מיד לאנג כדי לבקש את עזרתו, אנג מבין שזוקו בדרך לחבריו. באטו,קטרה וסוקה שומעים יללת זאב. קטרה אומרת שהזאב פצוע אבל באטו אומר שהזאב הופרד מהלהקה שלו. הוא מסביר שהוא יודע זאת כי הוא כך הוא הרגיש שהוא נפצע בקרב והוכרח להישאר מאחור כדי להתרפא במנזר.הסיפור הזה מזכיר לסוקה את היום שאביו עזב כדי להילחם במלחמה ושהוא עצמו לא היה יכול להצטרף אליו כיוון שהיה צעיר מדי. הקודה אומר לסוקה ש"להיות גבר אומר להיות במקום שהוא נזקק לו הכי הרבה, וכרגע אתה צריך להישאר פה, להגן על אחותך". סוקה וקטרה הבינו את טעותם ופונים אחורה כדי להתנצל בפני אנג. כשהם הולכים למצוא את אנג, זוקו,ג'ון, איירו מופיעים ומכניעים אותם במהרה. ג'ון מעירה שלא פלא שקטרה עזבה את זוקו כיוון שהיא יפה מדי בשבילו. זוקו שואל אותם היכן אנג, אבל הם אינם יודעים כיוון שהם התפצלו. למרות שאנג לא נמצא איתם, החיה מוצאת ריח חדש; המסר שהיה לאנג. הם חוזרים למנזר ואנג מגיע להציל אותם. אנג נלחם בזוקו על הגג, ומצליח לקחת את הענק של קטרה אך נלכד במהרה ע"י זוקו והשירישו. בינתיים קטרה וסוקה מתאוששים בעזרת בושם שניתן להם, האחיות שופכות את כל הבשמים שלהם וקטרה מבצעת עליהם כשפות מים. מכיוון שהשירישו "רואה" רק עם האף שלו, הוא מתבלבל ומתקיף את זוקו וג'ון, ואנג והאחרים מנצלים את ההזדמנות ובורחים. לאחר מכן הילדים עפים על אפה, ואנג שואל מה התוכניות עכשיו. הם אומרים לו שהם הולכים איתו לקוטב הצפוני בגלל שהוא המשפחה שלהם עכשיו. אנג נותן לקטרה את הענק שלה, והיא מנשקת אותו בלחי. אנג מסמיק והם עפים לעבר השקיעה.

הפגישה עם יואה

לאחר שסוקה מתלונן שאפה עף לאט מדי, אנג מתגונן ומשיב שכולם צריכים לטפס על גבו של סוקה ושהוא יעיף אותם לקוטב הצפוני. קטרה מנסה להרגיע את המצב ומציינת שהם עייפים ועצבניים כתוצאה מטיסה רצופה במשך יומיים. בדיוק שסוקה מביע ספק בקשר למציאת שבט המים הצפוני, הקבוצה מותקפת ע"י כשפי מים צפוניים המובילים אותם לשבט המים, וסוקה רואה את יואה ומתאהב בה.

 

מחוץ לארמון הגדול של שבט המים הצפוני, סוקה וקטרה מתקבלים כמשפחה מהשבט הדרומי, ואנג הוא אורח הכבוד, ונחגג גם יום הולדתה ה-16 של הנסיכה יואה, שיכולה להינשא כעת. סוקה מעוניין יותר באוכל והנסיכה יואה מתיישבת לידו. הוא שובר את הקרח ומספר לה שבשבט שלו הוא גם סוג של נסיך, קטרה שומעת את זה ושואלת בלעג איזה נסיך הוא בדיוק. נבוך, סוקה מבישב שהוא נסיך של הרבה דברים ושהוא באמצע שיחה. הוא אומר ליואה שהוא יהיה בעיר לזמן מה ועם היא רוצה לעשות "פעילות" איתו, והם מתכננים להיפגש בגשר מעל התעלה. סוקה נפגש עם הנסיכה על הגשר ומציג לה את דגם הדג העקום, שהיא חשבה שזה דוב, אך אומרת לו שהיא עשתה טעות שהזמינה אותו לשם ובורחת, ומשאירה את סוקה המאוכזב מאחור, זורק את הדגם שעשה למים. מאוחר יותר, החבורה נמצאת במקום המגורים שלהם והם כולם לא מאושרים במיוחד במצבם. סוקה מבולבל וכעוס מהתנהגותה של יואה ואנג וקטרה לא שמחים שקטרה לא מורשית ללמוד כשפות מים. סוקה מציע שאנג ילמד את קטרה את כל מה שלמד בלילה. מאסטר פאקו מספר לקטרה שסבתה עזבה את הקוטב הצפוני כדי להתחיל בחייה החדשים בקוטב הדרומי ולהימנע מנישואים בשידוך. קטרה מבינה שהיא סירבה לתת למנהגי השבט לשלוט בחייה. הגילוי הזה גורם לנסיכה יואה להזיל דמעות ולברוח. סוקה עוקב אחריה ומוצא אותה בגשר שבו הם נפגשו יום קודם לכן. סוקה אומר לה שהוא לא רוצה ממנה דבר, ושהוא לא חשב שהיא תשים לב למישהו כמוהו, יואה אומרת לו שהוא לא מבין וסוקה חושב שכן, היא נסיכה והוא איש פשוט משבט המים הדרומי. הוא מתכונן לעזוב אך יואה מנשקת אותו, וגורמת לו לשמוח, אך גם מבולבל מאוד. יואה מסבירה שהיא היא התאהבה בו, אך הם לא יוכלו להיות ביחד בגלל שהיא כבר מאורסת לאחר, היא מתנצלת ועוזבת את סוקה על הגשר.

המצור על הצפון

בזמן שאדמירל ז'או עומד להתחיל את מתקפתו על שבט המים הצפוני, סוקה לוקח את הנסיכה יואה לרכיבה על אפה, כשהם עומדים להתנשק, מתחיל לרדת פיח, סוקה מזהה את הפיח כאותו פיח שהופיע כשכפרו הותקף, והוא יודע שעומדת להיות מתקפה מאסיבית.

 

שבט המים הצפוני מתכונן להגן על עצמו מהפלישה וסוקה מנדב את עצמו למסימה מסוכנת בה מספר לוחמים יסתננו לצי אומת האש. כשחומות העיר עומדות ליפול, אנג מרגיש שזו חובתו למנוע את אותו גורל דומה שהיה לנוודי האוויר ושבט המים הדרומי. אך הוא מגלה שאין לו סיכוי נגד צי בסדר גודל כזה, ונסוג מותש.

לאחר ביקורת שהושמעה מסוקה בזמן התדריך, צ'יף ארנוק מחליט שהוא ייעץ להאן, מנהיג הלוחמים במשימה וארוסה של יואה. האן מתגלה כאידיוט גמור ואנוכי שמעוניין במעמד שיקבל יותר מביואה עצמה, ושניהם מתחילים לריב וארנוק מוציא את סוקה מהמשימה, ואומר לו שהוא הוציא אותו כדי שיגן על יואה.
 

לאחר שאנג חוזר מעולם הרוחות, הוא מגלה שהוא נתפס ע"י זוקו. לאחר מכן הוא ניצל ע"י קטרה וסוקה, זוקו וקטרה עורכים דו קרב חוזר, אך היא מביסה אותו תוך שניות, אנג לוקח את זוקו איתו, למרות אי הסכמה מצדם של סוקה וקטרה. כשהם חוזרים לנווה הרוחות, ז'או כבר תפס את דג הקוי הלבן, והירח נהפך לאדום, מה שיוצר ליקוי ירח שניטרל את כשפי המים, והורג את הדג. אנג נכנס למצב האוואטר ומתאחד עם רוח האוקיינוס ומניס את צבא אומת האש. הנסיכה יואה ,שניצלה ע"י רוח הירח, מקריבה את חייה כדי לרוח הירח, ונהפכת לצורה הגשמית של הדג הלבן, טוי. סוקה נותן נשיקה אחת אחרונה והיא נעלמת ומשיבה את האיזון של הרוחות. הירח מופיע שוב, ורוח האוקיינוס תוקפת את ז'או וגוררת אותו לים. אחרי הקרב, ארנוק אומר לסוקה שלמרות נסיונותיו, הוא ידעה שזהו גורלה של ביתו.

  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה