בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

 

האתר שיודע הכל על דרגון בול Z !!!

 
    דף הבית
    מידע על דרגון בול
    השיר פתיחה הראשון של דרגון בול Z
    תקציר דרגון בול Z עונה ראשונה
    תקציר דרגון בול Z עונה שנייה
    תקציר דרגון בול Z עונה שלישית
    תקציר דרגון בול Z עונה רביעית
    עונת דרגון בול Z
    עונת דרגון בול
    עונת דרגון בול GT
    עונת דרגון בול V
    דמויות
    שילובים
    גזעים
    סירטונים+ שירים
    תמונות+ אקיונים
    משחקים להורדה
    הורדת שירים
    רשימת הסרטים של דרגון בול Z
    איך לעשות קמאמאה!!!
    דרכים לחזור לחיים
    פורום פ33ת*!!!
 
 
שמחים על ביקורכם
צוות האתר    ^_^

 

דרגון בול

דרגון בול
DB Tankōbon.png
ドラゴンボール
( דרגון בול )
ז'אנר שוֹנֶן, פעולה
מאנגה
יוצר אקירה טורייאמה
הוצאה Shueisha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Shonen Jump
תקופת הפרסום המקורית 1984 – 1995
מספר הכרכים שהתפרסמו 42

דרגון בוליפנית: ドラゴンボール, באנגלית: Dragon Ball) היא סדרת מאנגה שנוצרה על ידי אקירה טורייאמה ופורסמה לראשונה ביפן ב1984. סדרת המאנגה של דרגון בול יצאה לראשונה לשווקים ביפן בין השנים 1984 עד 1995 במגזין היפני "Weekly Shōnen Jump", ובהמשך יצאו לשווקים 519 פרקים בודדים נוספים ב-42 כרכים אשר הופקו על ידי חברת Shueisha. הסדרה נוצרה בהשראת הרומן הסיני העממי "המסע למערב".

בעקבות הצלחת סדרת המאנגה בהמשך הפיקו אולפני האנימציה טואי אנימציה שלוש סדרות אנימה, שבעה עשרה סרטים, שלושה ספיישלים טלוויזיוניים, משחק קלפים, ומספר רב של משחקי וידאו אשר התבוססו על עלילת סדרת המאנגה. ב-8 באפריל 2009 יצא לאקרנים סרט הלייב-אקשן הראשון בסדרת "דרגון בול" אשר הופק על ידי אולפני פוקס המאה ה-20, דרגון בול - אבולוציה.

לאורך השנים הפכה "דרגון בול" לאחת מסדרות המאנגה הפופולריים ביותר בכל הזמנים גם ביפן וגם בצפון אמריקה. אמני מאנגה אחדים אף ציינו שהסדרה נתנה להם השראה לפתח את סדרות מאנגה פופולריות משלהם, כגון "נארוטו" ו"ואן פיס".

בישראל סדרות האנימה משודרות בערוץ הילדים בדיבוב לעברית.

תקציר העלילה

דרגון בול

הסדרה (בת 153 הפרקים) שודרה לראשונה ביפן בערוץ TV Tokyo בשנים 1986 - 1989.

עלילת הסדרה מתמקדת בבחור בעל זנב קוף בשם גוקו, מהיותו ילד בן 12. גוקו היתום גדל אצל זקן אשר מומחה באמנויות לחימה ומנחיל את הידע הרב שברשותו לגוקו. לאחר שגוקו מכיר נערה בת 16 בשם בולמה השניים יוצאים למסע ברחבי העולם במטרה למצוא שבעה חפצים מיסטיים הידועים בשם כדורי הדרקון אשר לפי האגדה אמורים להיות מסוגלים להגשים כל משאלה.

לאורך המסע, השניים מתיידדים עם לוחמים. כמו כן, הם עוברים גם אימונים קפדניים ותוכניות חינוכיות במטרה להילחם בטורניר אמנויות הלחימה העולמי, טורניר בו הלוחמים החזקים ביותר בעולם מתחרים זה בזה. כמו כן, גוקו נאלץ להילחם במספר נבלים אשר מעוניינים להשיג את כדורי הדרקון בעצמם וחלקם אף שואפים לכבוש באמצעותם את העולם.

דרגון בול Z

הסדרה (בת 294 הפרקים) שודרה לראשונה ביפן בערוץ Fuji TV בשנים 1989 - 1996.

בסדרת האנימה "דרגון בול Z", אשר עלילתה מתרחשת בהמשך חייו של גוקו, גוקו פוגש גוקו באחיו הביולוגי הבוגר, ראדיץ, אשר מגיע לכדור הארץ ומספר לו כי שניהם משתייכים למעשה לגזע חוצנים המכונים סאייאן (נקראים "שבט הסאייאה" בדיבוב העברי). גוקו מגלה שהוא נשלח במקור לכדור הארץ על ידי גזע הסאייאן במטרה להשמיד את הכוכב, אך כאשר החללית שלו התרסקה במהלך הנחיתה גוקו איבד את הזיכרון ומשום כך לא פעל להשלמת המשימה עד כה.

במטרה לגרום לגוקו לבצע את משימתו הוא חוטף את בנו, גוהאן ומביא אולטימטום שלא יחזיר את גוהאן עד שגוקו לא יהרוג לפחות 100 בני אנוש. גוקו ופיקולו מאחדים כוחות על מנת להביס את ראדיץ ולהחזיר את בנו של גוקו. בסוף הקרב גוקו נאלץ להקריב את חייו על מנת להרוג את ראדיץ. בהמשך, לוחמי הזי וסון גוקו נלחמים בקרב קשה מול הסאיינים שבאו במטרה להחריב את כדור הארץ ולזכות בכדורי הדרקון למימוש מטרותיהם האכזריות.

לאחר מכן יוצאים סון גוקו ולוחמי הזי לכוכב נאמק במטרה להשתמש בכדורי הדרגון בול המקומיים במטרה להחזיר את לוחמי הזי שחוסלו בקרב נגד הסאיינים ונאלצים להלחם מול פריז, העריץ החייזרי שהשמיד את גזע הסאייאה ונגד כוחות צבא החיילים שלו. לאחר שהביסו את פריז ואת כוחותיו מגלים הלוחמים כי איום חדש ומאיים יותר מפריז נמצא באופק, תקיפתם הסודית של אנדרואידים אכזריים שנוצרו על ידי ד"ר ג'ירו מצבא הסרט האדום שאותו חיסל גוקו כילד. תקופת האיום מצד האנדרואידים מגיעה לקיצה כאשר גוהאן מביס את האנדרואיד האיום סל ששאב את אנרואידים 17 ו-18, בקרב בו הקריב סון גוקו את עצמו.

על אף שגוקו מסוגל להחזיר עצמו לחיים הוא מחליט להישאר מת במשך שבע שנים על מנת להקדיש תקופה זו לאימונים. כאשר הוא חוזר, הוא מוצא עצמו בעיצומו של קרב המתנהל כנגד חייזר המכונה מאג'ין בו. בסיום קרב קשה מאוד שגבה מחיר של השמדת כדור הארץ, ממשיך הקרב על כוכבם של הקאיואים העליונים שבו לוקחים חלק סון גוקו ומקיטה כנגד מאג'ין בו בצורתו האחרונה והחזקה ביותר. לאחר שהכין כדור אנרגיה המכיל אנרגיה מכל תושבי כדור הארץ ומכוחם של תושבי כוכב נאמק החדש מצליח סון גוקו להשמיד את מאג'ין בו.

עשר שנים לאחר מכן במהלך טורניר אמנויות לחימה, גוקו פוגש בגלגול האנושי של מאג'ין בו המכונה "אוב". בסוף המאנגה, גוקו לוקח את אוב עימו למסע במטרה לאמן אותו.

דרגון בול GT

הסדרה (בת 64 הפרקים) שודרה לראשונה ביפן בערוץ Fuji TV בשנים 1996 - 1997.

בסדרת האנימה "דרגון בול GT", אשר איננה מבוססת על עלילת סדרת המאנגה, הקיסר פילאף מתגנב למצפה השמיימי ומצליח להשיג את שבעת כדורי הדרגון בול השחורים אשר נותנים לו את היכולת להגשים כל משאלה בה יחפוץ. גוקו שסיים לאמן את אוב נאלץ להלחם כנגד פילאף ועוזריו במטרה לעצור אותם. הקיסר פילאף אומר לגוקו שכעונש על חטטנותו ועל החיבול בתוכניותיו שהוא היה רוצה שסון גוקו יהפוך שוב לילד כדי שיוכל להכות אותו.

הדרקון שזומן חושב שזוהי משאלתו של פילאף (שרצה לבקש שליטה עולמית) והפך את גוקו לילד וכדורי הדרגון בול השחורים התפזרו בכל רחבי היקום. אם כל שבעת הכדורים לא ימצאו תוך שנה, כדור הארץ יתפוצץ. על מנת להציל את כדור הארץ ולחזור לגילו המקורי גוקו יוצא למסע ברחבי היקום יחד עם טראנקס ופאן במטרה למצוא את כל שבעת כדורי הדרקון. לאורך המסע החבורה מגלה שנבלים שונים מחפשים גם כן את כדורי הדרגון בול במטרה לחסל את היקום. הם נלחמים ובדרך פוגשים חבר חדש, רובוט קטן ששמו ג'יל (או גירו Giru). מכיוון שג'יל אכל את גלאי כדורי הדרגון בול, הפך הגלאי לחלק ממנו ושימש להם כעת גם בחבר וגל כגלאי.

כשחוזרים השלושה לכדור הארץ, מגלים שאחד האויבים שחשבו שחוסל, בייבי שמו, השתלט על כולם בכדור הארץ, וגם על קרוביהם. עכשיו נותרה להם משימה אחת: להציל את העולם גם מידיו של בייבי. אך זה לא היה קל כפי שזה נראה, בייבי נכנס לגופו של מקיטה והצליח להשתלט גם על טראנקס.

סון גוקו נאלץ להצמיח את זנבו מחדש על מנת שיהיה לו סיכויי לנצח את בייבי, במהלך הקרב גוקו מצליח להגיע לצורת סופר סאייה 4 ואף להתגבר על בייבי שעלה על כוחותיו קודם לכן, בסופו של דבר בייבי מובס בידי גוקו ופעולות הרשע שלו מסתיימות. בהמשך, נאלצים גוקו והלוחמים להילחם בסופר אנדרואריד #17 ששיחרר עם היווצרותו את כל האויבים שחוסלו בעבר על ידי לוחמי הזי מהגיהנום.

בסיום הקרב מול האנדוראיד האימתני מתבשר גוקו כי כעת נוצרו שבעה דרקונים חדשים ומרושעים מכל כדור דרגון בול ושהדרך היחידה לשקם את כדור הארץ כרורכה בהבסתם. בקרב האחרון נאלצים סון גוקו ומקיטה להתעמת עם הדרקון האחרון אומגה לי שנרון ששאב את כל כדורי הדרקון על מנת להציל את היקום.

הם מצליחים במשימתם אך מצפה להם הפתעה נוספת. הדרקון שנרון אומר שלאחר שגוקו יבקש את משאלתו, כדורי הדרגון בול לא יתפזרו ברחבי היקום, אלא יעלמו לעולמי עד. גוקו מבקש לשקם את כדור הארץ ולהחזיר לחיים את כל מי שנפגע במהלך תקופת הקרב מול סופר אנדרואיד #17, ועולה על גבו של הדרקון. כשעוזב גוקו, כל שבעת כדורי הדרגון בול נכנסים לגופו.

בסוף הסדרה יש מבט למה שקרה 100 שנים לאחר שגוקו עזב, בו רואים את פאן בת ה-115 ונכדה, שהוא נכד נכדתו של גוקו וגם את נכד צאצאיו של מקיטה, ובקטע זה נראה גם אוב המבוגר.

דרגון בול Kai

הסדרה משודרת ביפן בערוץ Fuji TV משנת 2009 ועד היום.

סידרה זו היא גרסה מחודשת לסדרה האנימה "דרגון בול Z" - בגרסה זו, חלקים נרחבים מהפרקים המקוריים הושמטו על מנת שגרסה זו תהיה קצרה יותר ושעלילת הסדרה תקביל במידה רבה יותר לעלילת סדרת המאנגה המקורית, פרקי הסדרה המקוריים הועברו לפורמט היי-דפינישן והופקו קטעי פתיחה וסיום חדשים.

דמויות

סאייאנים וחצי סאייאנים

סון גוקו, הגיבור הראשי.
 • סון גוקו / קאקארוטו (Son Goku): הדמות הראשית והגיבור החזק ביותר ביקום של סדרת הדרגון בול. נולד כצאצא של גזע הסאייאנים שנשלח לכדור הארץ כשהיה תינוק, כדי לגדול בו ולשעבד אותו למען גזע הסאייאנים כאשר יגיע לבגרות. הוא אומץ על ידי סבא גוהאן שגידל אותו כאילו היה בנו. גוקו היה תינוק מאוד מופרע ורועש, עם כל הפקודות והאינסטינקטים של הסאייאנים בראשו, עד שיום אחד גוהאן בטעות הפיל אותו לתוך ערוץ של נחל, גוקו הקטן נחבל בראשו וחווה אובדן זיכרון, מה שגרם לו להפסיק להתפרע ולהפוך לתינוק רגוע ושקט. בעזרת טוב ליבו של גוהאן ולימודי אמנויות הלחימה, גדל גוקו לילד טוב לב ובעל רוח לחימה וחוש צדק גבוה. אך במהרה במורשת הסאייאנית שלו רדפה אחריו, בניגוד לאזהרת גוהאן שלא לצאת מביתו בליל ירח מלא, גוקו הלך בשנתו ויצא החוצה בליל ירח מלא, הפיזיולוגיה הסאייאנית שלו גרמה לו לשנות את צורתו ל"אוזארו". גוקו לא יכול היה לשלוט בצד הסאייאני החזק שלו שפתאום צץ וגרם לזריעת הרס רב שגרמה למותו של גוהאן. גוקו נדד מאז והמשיך להתאמן עד שפגש במורו לעתיד קאמה-סנין, לאחר הסתייגויות רבות, הוא הסכים לאמן אותו ואת חברו החדש קרירין.
 • מקיטה (Vegeta): אחד האנטגוניסטים הראשונים, אנטי גיבור ולבסוף גם גיבור ואחד הדמויות היותר פופולריות של המותג. נולד כנסיך גזע הסאייאנים למלך מקיטה ואומן מגיל צעיר להיות לוחם חזק ואכזרי, אף בהיותו ילד הוסמך להוביל חוליות של לוחמים סאייאנים. מקיטה, שגדל עם המורשת שלו, הפך להיות אדם של כבוד בעל גאווה בגזע שלו. מקיטה הגיע לבסוף לכדור הארץ להתעמת עם גוקו, שלהפתעתו שכח את המשימה שלו והתכחש למוצאו, ולמצוא את כדורי הדרקון. דמותו של מקיטה מבוססת על קרלוס למוס, לוחם ג'יוג'יטסו ברזילאי ואלוף העולם בג'יוג'יטסו פעמיים.
 • גוהאן צ'אן (Son Gohan): בנם הבכור של גוקו וצ'יצ'י, מופיע לראשונה בדרגון בול זי. הוא אומן על ידי פיקורו באמנויות הלחימה כדי שיוכל להוות סיכוי נוסף להבסת האיום הסאייאני הפוקד את הסדרה בסאגה הראשונה שלה. גוהאן גדל תחת השפעת שני הוריו, הוא התקבל לבית ספר ומשם לתיכון איכותי בעודו מתאמן ושומר על יכולת הלחימה הגבוהה שלו. בקו הזמן המקורי (לפני שטראנקס חזר לעבר) גוהאן תואר כאדם שונה לחלוטין, הוא לקח את חליפת הקרב של אביו ויצא להילחם באנדרואידים כשהוא נעזר בטראנקס כתלמיד ועוזר בקרבותיו. בגלל מות אביו וחוסר ההשפעה ממנו, גוהאן עדיין תואר כאדם טוב לב, אך יותר מופנם, קר רוח ואגרסיבי (וגם חלש יותר בהשוואה לגוהאן של קו הזמן השני).
 • טראנקס (Trunks): בנם של בורמה ומקיטה, לטראנקס ישנן שתי גרסאות דמות עקב שינויים בקו הזמן. בקו הזמן המקורי הוא חצי-סאייאן מעתיד דיסוטופי, טראנקס בתקופת הטורניר קיבל אופי דומה לזה של אביו והיה לשוויצר ומתוחכם. מקיטה הצליח להפגין כלפיו חיבה, הוא הגיע להווה של אחרי הקרב על נאמק כדי להזהיר את לוחמי הזי מפני אסון גדול העתיד לקרות עוד מספר חודשים. טראנקס השני הוא ילד חכם הלובש משקפיים המתעסק בטכנולוגיה ועוזר לגוקו ולנכדתו, פאן, להשיג את כדורי הדרקון שחורי הכוכבים. מפני שגרסא זו של טראנקס אף פעם לא נלחמה באנדרואידים ובסל ולא הפכה לסופר סאייאה עם מות חברו ומורו גוהאן, טראנקס הזה הוא הרבה יותר חלש ובעל אישיות מעודנת יותר.
 • גוטן (Son Goten): בנם השני של גוקו וצ'יצ'י. גוטן שנולד לאחר תבוסתו של סל, לא פגש באביו עד גיל 7 מכיוון שזה התאמן בעולם הנשמות, עם זאת הוא עצמו התאמן בסתר תחת השגחת אימו, צ'יצ'י, שלימדה אותו להפוך לסופר סאייה. יחד עם טראנקס, הוא לקח חלק חשוב במהלך הקרב נגד מאג'ין בו האכזרי בסוף סדרת דראגון בול זי. במהלך דרגון בול ג'י טי גוטן הזניח את אומניות הלחימה והפנה את רוב זמנו לבלוי עם בנות.
 • ברולי(Broly):הסופר סאייה האגדי נראה לראשונה ב"ברולי:הסופר סאייה האגדי"נלחם בחבורת ה-Z אז הוא נחשב להכי חזק,אבל כולם נתנו לגוקו את הכוחות שלהם וגוקו הרג אותו.אבל לאחר 7 שנים הוא חזר,גוקו כבר היה מת.ומי שנלחם בו היו גוטן גוהן וטרנקס הקטן.אחרי שברולי הביס את גוטן וטרנקס,גוהן בא ונלחם נגדו גוהן אבל גם לא הצליח בסופו של דבר הרוח של גוקו מתגלה אליהם וגוטן גוהן וגוקו שולחים קמהמה שמביס את ברולי.אבל בסרט אחר שני רשעים הופכים את ברולי למוטציה והוא נלחם שוב בגוטן וטרנקס וגם באנדוראיד 18 וקרירין.בסוף המפעל נהרס על ידי סוג של חומצה.גוטן טרנקס וקרירין חשבו שניצחו,אבל ברולי הפתיע אותם שוב כך שהוא יצא מהמים אבל נקפא משום שהחומצה הייתה לו על כל הגוף וכשהו בא במגע של מים הוא קפא וגוטן וטרנקס הביסו אותו.
 • פאן(Pan):נכדתם של גוקו, צ'יצ'י ומר סטן, ובתם של גוהאן ווידל. פאן נולדה אחר תבוסת קיד בו, היא נחשבת לרבע סאיינית מכיוון שגובאן הוא חצי סאייני ווידל היא בת אנוש. בסאגת בבי היא אחת מהלוחמים האחרונים שנשארו בלי שלטתו של בבי, ועזרה לגוקו להגיע לסופר סאייה 4. היא עזרה לגוקו וטרנאקס במסע בחלל, והיא אף פעם לא נראתה כסופר סאיינית

          לוחמים אחרים ודמויות נוספות

 • קרירין (Krillin): חברו הטוב ביותר של סון גוקו מאז שהיה ילד, עוד מהימים שבהם החלו להתאמן ביחד אצל קאמה-סנין. הוא עוזר לגוקו בקרבותיו. לקרירין אין אף. בעברו היה קרירין נזיר שאולין ועל כך מעידות שש הנקודות המסומנות על מצחו. הוא היה קירח במהלך רוב הסדרה בגלל שנהג לגלח את ראשו כמנהג הנזירים, אך הפסיק עם נוהג זה לאחר שהתחתן. סימן ההיכר שלו היא טכניקת צלחת האנרגיה (Destrecto Disc). קרירין הוא די פחדן אך מתגלה כאמיץ בשעות הצורך, ולפעמים הוא משמש כדמות קומית במהלך הסדרה. הוא נחשב לאחד מהלוחמים האנושיים החזקים ביותר שחיים על פני כדור הארץ אך כוחו נחשב לחלש בהשוואה ללוחמי הזי הסאיינים ולעומת כוחו של פיקורו. קרירין הוא הלוחם היחיד שנראה מבוגר מאוד בסדרת דראגון בול ג'י טי.
 • טינשנהאן (Tien Shinhan): למד אמנויות לחימה אצל יריבו של קאמה-סנין, ובפגישתו הראשונה עם סון גוקו כנער היו השניים שווים בכוחם כאנשים החזקים ביותר בעולם. בסופו של דבר, טינשנהאן "ניצח" את גוקו בגמר אליפות העולם באמנויות לחימה ה-#22, והיה לאלוף הטורניר. למרות יריבותם עקב יריבות המאמנים שלהם, טינשנהאן למד להתפייס עם סון גוקו, ובהמשך הסדרה למד להעריך אותו מאוד. טינשנהאן גם מלווה תמיד בחברו הטוב ביותר, שיאצו, איתו מדבר בעזרת טלפתיה.
 • שיאצו (Chiaotzu): בעברו קיסר של ממלכה מרוחקת. חברו הטוב ביותר של טינשנהאן, גוון עורו הוא לבן כסיד. בסדרת הדרגון בול המקורית הרבה ללחום ונחשב לאחד מהדמויות הראשיות, בעוד שבהמשך סדרת דרגון בול זי חל פיחות במעמדו והוא הפך לדמות משנית בלבד בעלילה. בשל העובדה שהיה ללוחם הזי החלש ביותר הוא התבקש על ידי טינשן לפרוש מלחימה לפני הופעת האנדרואידים. עם זאת, המשיך להתאמן לצדו של טינשן עד לסוף הסדרה. למרות כוחו החלש בהשוואה ללוחמי זי אחרים, שיאצו מפצה על חולשתו הפיזית עם כוחות טלקינטיים ופסיוניים.
 • יאמצ'ה (Yamcha): נפגש לראשונה עם גוקו כאשר היה נער ועסק בעיקר בנוודות ובגניבה מעוברי אורח במדבר. הוא נתקל בגוקו הילד ובגלל גודלו חשב שיוכל לגנוב ממנו, אך לתדהמתו הרבה הוא הובס. יאמצ'ה הצטרף לבסוף אל גוקו וגדל להיות לוחם חזק וטכני מאוד בלוחמי הזי עם חברותו לגוקו ואף היה בן זוגה של בורמה עד שמקיטה נכנס לתמונה. את יאמצ'ה מלווה בדרך כלל חברו הטוב, פואר החתול המדבר. בעזרת כוחו הרב יחסית לבני אנוש אחרים הוא שיחק גם כשחקן יוצא דופן של כדור בסיס בקבוצת הטייטאנס מהעיר המערבית.
 • יאג'ירובה (Yajirobe): אדם חלש, שמן ופחדן. בתחילת דרכו נחשב יאג'ירובה ללוחם חזק בשל היותו סמוראי מיומן. יאג'ירובה מעביר את רוב זמנו במגדלו של קורין, בהשגחה על גידול השעועית הקסומה. ליאג'ירובה אין תפקיד גדול בסדרה, אף על פי שהציל את חייו של גוקו בדרגון בול זי.
 • פיקורו (Piccolo): בנו של המלך פיקורו הרשע. פיקורו הוא חייזר נאמקי שנולד בכדור הארץ. פיקורו נולד רגעים ספורים לפני תבוסת אביו (שהובס על ידי סון גוקו כנער). הוא גדל בכוחות עצמו והלך בדרכי אביו הרשע וניסה לנקום בגוקו ובחבריו על שעוללו לאביו במטרה לנקום את נקמתו. הוא התחרה כנגד גוקו בגמר אליפות העולם באמנויות לחימה שבה הפסיד לגוקו. לאחר מכן עזב את דרכיו הרעות במטרה לסייע לסון גוקו בקרב מול ראדיץ הסאייני הרשע, ולחבריו במלחמתם בסאיינים כשהבין בגודל הסכנה הצפויה לכדור הארץ. פיקורו היה אחראי לאימון גוהאן למלחמה בסאייאנים בסאגה הראשונה, דבר שגרם להתקרבות ביניהם וליצרת הקשר האוהב והמיוחד ביניהם לאורך כל הסדרה, וגם לויתור על יריבותו עם גוקו עם הזמן ולהיות אדם יותר טוב לסביבתו.
 • בורמה (Bulma): בורמה היא בתו של דוקטור בריף, שהוא יושב ראש תאגיד קפסולה החולש על כמחצית משוק הכלכלה העולמי בכדור הארץ של דרגון בול. בורמה מופיעה לראשונה בדרגון בול, כנערה מתבגרת וחובבת טכנולוגיה המחפשת אחרי כדורי הדרקון, גוקו נפגש איתה במקרה כאשר היא דרסה אותו עם המכונית שלה. במהרה הם אחדו כוחות מפני שלגוקו היה כדור אחד ולבורמה היה רדאר מיוחד המאפשר לאתר את כדורי הדרקון בקלות. במהלך הסדרה היא נהלה קשר רומנטי עם יאמצ'ה, שנמשך עד לאמצע סדרת דרגון בול זי. בורמה לקחה חלק במסע של לוחמי הזי לכוכב נאמק במטרה להשיג את כדורי הדרקון המקומיים. בהמשך הסדרה היא התאהבה במקיטה, נישאה לו והקימה ביחד איתו משפחה. בדרגון בול ג'י טי היא מכהנת כיושבת ראש תאגיד קפסולה.
 • צ'יצ'י (Chi Chi): חברתו של גוקו בדרגון בול ואשתו בדרגון בול זי וג'יטי. בתו של המלך אוקס. צ'יצ'י היא אישה חרוצה עם רקע באמנויות לחימה, שזנחה אותן כדי להיות עם גוקו ולהקים איתו משפחה. לפעמים היא מאוד עקשנית. היא גם מאוד קפדנית בקשר לחינוך בנה גוהאן וקבלתו לבית ספר איכותי. היא מאוד לא מרוצה מהעובדות שגוקו מעדיף לאמן את גוהאן ושגוהאן נעלם לכל מיני מקומות לשם אימונים וקרבות.
 • קאמה-סנין (Master Roshi): מורה אגדי לאומניות לחימה. מכונה גם "נזיר הצב". בעברו נחשב לאיש החזק בעולם. היה מאמנם של גוקו וקרירין, הוא גר לבד באי קטן ובודד באמצע האוקיינוס ומגדל צב ים. קאמה-סנין מתואר כאדם מבוגר מאוד, שאף חי יותר מ-300 שנים. הוא אוהב לבלות את זמנו בעיון בחוברות פורנו.
 • הרקול סטן (Hercule Satan): מכונה גם "מר סטן". בדרגון בול זי היה אלוף העולם באמנויות לחימה החל מאליפות העולם ה-24 והילך. למרות שהוא נחשב לחזק לעומת בני האדם הממוצעים הוא אינו מהווה איום על אף לוחם רציני ביקום של דרגון בול. את הופעתו הראשונה עשה כשהציע בתוכנית אירוח לחסל את האנדרואיד הקטלני סל, במהלך הקרב הזה היה מופתע מאוד מיכולות שליטת לוחמי הזי באנרגיה וטען כי אלו בעצם מעשי תעתועים וזריזות ידיים. הרקול סטן הוא אדם שקרן ואינטרסנט, הוא שיקר לעולם כשאמר שחיסל את סל, בעוד שהיה זה גוהאן שחיסל את האנדרואיד המסוכן. לאות תודה על כך ש"הביס" את סל נבנתה עיר על שמו הקרויה עיר הסטן. למעשה, בני האדם בוטחים בו ומצפים שהוא יציל אותם מכל סכנה הנשקפת לאנושות באופק. בדרגון בול ג'יטי נעשה מר סטן פחות שחצן ושקרן ויותר ישר.
 • וידל (Videl): בתו של מר סטן, היא הופיעה בפעם הראשונה בעונה הרביעית, בה היא למדה ביחד עם גוהאן בכיתה שבתיכון הכוכב הכתום שבעיר הסטן ולצד זה גם נלחמה לצד כוחות הביטחון בעירה. בדרגון בול ג'יטי היא אשתו של גוהאן ואמה של פאן.
 • בולה(Bula): בתם השנייה של מקיטה ובורמה. דמות משנית בעלילה. היא מופיעה בסיום דראגון בול זי כילדה קטנה, ואילו בדרגון בול ג'י טי היא מופיעה כנערה מתבגרת.
 • פואר (Puar): חברו החתול המדבר בעל יכולת הריחוף באוויר של יאמצ'ה. פואר הוא חברו הטוב ביותר של יאמצ'ה ותמיד תומך בו ומצדיק אותו ואת דבריו. פואר למד בבית ספר לשינוי צורה ולכן הוא מסוגל לשנות את צורתו לכל דבר שבו יחפוץ לכמה זמן שיתחשק לו.
 • אולונג (Oolong): אולונג הוא חזיר מדבר ובעל יכולת שינוי צורה כמו פואר. אולונג למד בבית הספר ביחד עם פואר, אך הוא היה תלמיד מרושל והעתיק מפואר בבחינות, ולכן יכולת שינוי הצורה שלו מוקצבת בזמן ואינה קבועה כמו של פואר. אולונג הוא דמות המתאפיינת בפחדנות ובאנוכיות. הוא פגש בגוקו בתחילת דרכו בחיפוש אחר כדורי הדרגון בול, ובהמשך הסדרה הוא נהפך לדמות שמבלה ביחד עם קאמה-סנין את רוב זמנה.
 • אוב(oob)-גלגול הנשמות של מאג'ין בו.כשגוקו זרק על קיד בו את כדור הגנקי אז הוא ביקש לאחר שקיד בו ימות,הוא יחזור רק טוב.ובתחילת דרגון בול GT רואים את גוקו מאמן את אוב.בסאגת באביהוא נלחם נגד באבי-מקיטה,אך נפצע קשה.לשם כך בא מאג'ין בו,ועל אף טוב ליבו הקריב את עצמו כדי להשתלב עם אוב,אבל למרות זאת הם הפסידו ונאכלו על ידי באבי-מקיטה.
 • לאנץ' (Laubch):לאנץ' היא חברה טובה של גוקו.היא הופיע לראשונה בדרגון בול ובדרגון בול זי היא מופיע פחות ממקודם .ללאנץ 'יש פיצול אישיות

             בדרך כלל יש לה שיער כחול והיא נחמדה וטובת לב וכשהיא מתעטשת השיער שלה הופך לבלונדיני והיא אכזרית ורעה וכשהיא כך כולם מפחדים ממנה.

             מיזוגים

             מיזוגים (פיוז'ן) הם דמויות ההתמזגו בצורה קסומה לדמות אחת חזקה יותר. ישנן שתי צורות מיזוג עיקריות: ריקוד המיזוג ועגילי הפוטרה. המיזוגים  העיקריים בסדרה:

 • גוג'יטה (Gogeta): אחד משני המיזוגים של גוקו ומקיטה, גוג'יטה נוצר עקב ריקוד המיזוג, במצב זה גוקו הוא הדמות הדומיננטית, גוג'יטה הוא לוחם קר רוח וממהר לסיים את הקרב. לגוג'יטה 2 סוגי מצבים: סופר סאיין 2 שנראה לראשונה בסרט "הולדת מיזוג", וסופר סאיין 4 שנראה לראשונה בדרגון בול ג'יטי.
 • וג'יטו (Vegito): המיזוג השני של גוקו ומקיטה, נוצר על ידי ענידת עגיל פוטרה, ובמצב זה מקיטה הוא הדמות הדומננטית. וג'יטו הוא לוחם אסטרטגי ביותר שלא ממהר להילחם בכל כוחו, אלא יותר למצוא נקודות תורפה ולנצל אותן, והוא אף מקניט את אויביו.
 • גוטאנקס (Gotenks): מיזוגם של גוטן וטראנקס, הוא נוצר על ידי ריקוד המיזוג על מנת להילחם בבו השמן וכדי להרוויח זמן עד בואם של גוקו ומקיטה.
 • אקו (Eko):אקו הוא עוד אחד מהשילובים של גוקו ומקיטה, נוצר על ידי ריקוד פיוז'ן שבו מקיטה טעה בכמה צעדים מהריקוד. הוא ניסה להילחם נגד אויבו אך לא הצליח.

העולם של דרגון בול

גאוגרפיה

מפת העולם של דרגון בול.
 • כדור הארץ - על אף שבסדרה העולם מיוחס בשם "כדור הארץ" והוא אכן מיושב על ידי בני אדם, יש לו ירח והוא חג במערכת שמש זהה עם אותם כוכבי לכת, הוא בכללותו קשור בצורה הכי קלושה לעולמנו. בכדור הארץ של דרגון בול, עדיין מסתובבים דינוזאורים ומפלצות קסומות במקומות מסוימים, יש חיות שמדברות ולוקחות תפקידים חשובים בחברה בין בני אדם. בני האדם פיתחו טכנולוגיה המורכבת מערבוב הטכנולוגיה המצוייה בעולמנו כמו מטוסי קרב ומשחתות, לבין טכנולוגיה עתידנית כמו מכוניות מרחפות, קפסולות היכולות לדחוס חפצים גדולים לתוך קפסולות קטנות ואף אפילו קפסולות המתאימות לכף היד הנפתחות לתוך מכוניות מרחפות ואף בתים שלמים.
 • היקום - ביקום של דרגון בול, התפתחו חיים תבונתיים במספר רב של עולמות מוזכרים בנוסף לכדור הארץ ואף הוקמו ארגונים בין כוכביים (כמו הצבא של פאריז). אף שרוב האויבים בסדרה הם אכן ממקור חוצני לכדור הארץ ויש דגש בעלילה למקומות חוצניים כמו כוכב נאמק או כוכב בז'יטה, רוב העלילה מתרחשת על כדור הארץ.

תופעות על-טבעיות

כדורי הדרקון
 • כדורי הדרקון (Dragon Balls) - בעולם הזה מתאכלסים גם כדורי הדרקון שהם מוטיב חשוב וחוזר בכל הסדרות של דרגון בול. כדורי הדרקון הם שבעה כדורים כתומים עם מספר כוכבים עליהם בהתאם למספרם. כאשר כל שבעת הכדורים נאספים, ניתן לזמן את הדרקון האגדי שנרון (Shenron) ולבקש ממנו כל משאלה, החל מכסף ועד חיי אלמוות. הכול תחת מגבלת האנרגיה שלו והכוח שלו כלפי שינוי המציאות. משנרון אי אפשר לבקש אותה משאלה פעמיים. לאחר בקשת המשאלה הכדורים עפים ומתפזרים על פני מקומות אקראיים בכדור הארץ. ישנם גם גרסה שונה של כדורי הדרקון על פני כוכב הלכת נאמק, הכדורים עצמם יותר גדולים והם מזמנים את הדרקון של נאמק, פורונגה (Porunga). אך בניגוד לדרקון כדור הארץ, פורונגה הוא דרקון חזק יותר ויכול לקיים שלושה משאלות לפני פיזור הכדורים. כמו כן ישנם גם חוקים שונים לבקשת המשאלות ובניגוד לשנרון, פורונגה יכול לקיים יותר מפעם אחת את אותה המשאלה.
 • אנרגיה ("Energy","Ki","Power level") - ביקום של דרגון בול לכל יצור חי יש עוצמה אנרגטית, לוחמים מנוסים יכולים לשלוט באנרגיות אלו ואף לבצע מתקפות מבוססות אנרגיה ואף לעוף בעזרת האנרגיה שלהם (בתנאי ויש להם מספיק). אלמנט ייחודי לעונות דרגון בול Z וGT, הוא שבעונות אלו הלוחמים מגיעים לרמות כל כך גבוהות של אנרגיה עד כדי כך שביכולתם להשמיד כוכב שלם ללא מאמץ כלל. כבר לקראת סוף עונת דרגון בול המלך פיקולו יוצר רעידת אדמה באמצעות האנרגיה שלו. בדרגון בול Z עוצמת האנרגיה של לוחמי הזי החלה להיספר בצורה מתמטית עם הכנסת הסקאוטר (Scouter), הסקאוטר הינו מכשיר דמוי ראדאר המולבש על הראש, הוא מכשיר המשמש על ידי הצבא של פריז (הסאייאנים כגוף בצבא זה) ולוחמים בחלל כדי לאתר יריבים ולזהות את העוצמות האנרגטיות של אותם יריבים ובכך לאמוד את מצבם במקרה של קרב. הסקאוטר לקח חלק בעלילה בתחילת דרגון בול Z (מסאגת סאייאן ועד לסאגת פריז) בתקופה בה כוחות הלחימה היו עוד בטווח הניתן לאמידה במכשיר. יש לציין כי הסקאוטר יצא מכלל שימוש לאחר הבסתו של פריז בסאגת טראנקס בשל העובדה שכוחם של הלוחמים כבר היה חזק מדי למדידה, דבר שהיה גורם למכשיר להתפוצץ. אולם, לוחמי הזי עדיין מסוגלים לאמוד את כוחות יריביהם וידידיהם באמצעות טכניקת הרגשת האנרגיות כך שהם מסוגלים לחוש בסכנה ובאיום הנשקפים מאויביהם.
 • עולם הנשמות - כאשר אדם מת איפשהו ביקום הוא הולך לעולם הנשמות ומשם ישפט וילך או לגן עדן או גיהנום, שגם הם מוצגים בצורה הומוריסטית (בשונה מההגדרות הדתיות המוכרות). אנשים שהיו לוחמים חזקים וחשובים יכולים לשמור על גופם ולא להפך לרוח (מיוצג כעננה קטנה) ובכך להמשיך את אימוני הלחימה שמותם קטע. ולרוב ניתן למצוא בין אלפי לוחמים וגזעים מכל היקום גם בני אדם, אותם בני אדם המתאמנים מאות ואף אלפי שנים הצליחו להגיעה לעוצמות של מעל ומעבר ללוחמים הכי חזקים שעל כדור הארץ.
 • שינוי צורה- ללוחמים ויצורים מסוימים יש יכולת לשנות צורה מצורה אחת לצורה אחרת, שבדרך כלל שמחזקת אותם. יצורים מסוימים נוהגים בדרך כלל "להשתלט" על מישהו או לשאוב אותו כדי להשתנות לצורה הבאה,וישנם לוחמים ויצורים המסוגלים לשנות את צורתם לפי רצונם. בני שבט הסאייה משנים צורה או לגורילה ענקית ואכזרית או לסופר סאייה. השינוי לסופר סאייה דורש זעם וריכוז רב,שבעזרתו מצליחים סאיינים חזקים מספיק לשנות צורה לסופר סאייה. הסופר סאייה הכי חזק ומתקדם שנראה הוא שלב הסופר סאיה 4. עם זאת, הסאיינים נהפכים לגורילה (ביפנית: "אוזורו") על ידי הסתכלות לעבר ירח מלא או באמצעות החשפות לקרני אור הירח המלא, בעזרת שינוי הצורה הזה כוח הלחימה שלהם מוכפל פי עשרה.

          הגזעים העיקריים בעלילה

 • סאייאנים (Saiya-Jins) - בעברית תורגם שמם ל"שבט הסאייאה". הסאייאנים הם גזע דמויי אדם מכוכב הלכת בז'יטה, הם חולקים באנטומיה הפיזית שלהם עם פרימטים, וכמותם יש להם זנב קוף. כאשר הסאיינים נחשפים לאור ירח מלא הם משנים את צורתם לקופי ענק פראיים ומסוכנים שמסוגלים לחסל את כל הנקלע בדרכם. כוחם של הקופים הסאיינים גדול פי עשרה מכוחו של הלוחם במצבו האנושי. כוכב האם של הסאיינים אינו ידוע, הם מתוארים כאנשים פרימיטיביים ואכזריים שפולשו מן החלל החיצון לכוכב "פלאנט" של שבט הטסופולס, שינו את צורתם לקופי ענק ורצחו את אוכלוסיית הכוכב הקיימת, לאחר מכן כבשו את הכוכב ושינו את שמו ל"בז'יטה" על שם מלכם מקיטה. מכיוון שכוח המשיכה של בז'יטה גדול בכעשר מונים מזה של כדור הארץ. הסאייאנים הם גזע מאוד חזק פיזית בהשוואה לבני אדם. הסאייאנים הם גזע של לוחמים אכזריים, צמאי דם וגאוותניים הפולשים לכוכבי לכת, כובשים אותם ומוכרים לגזעים אחרים. כמו כן אורך השיער של הסייאנים הטהורים לעולם לא יגדל או ישתנה. (סון גוקו, ראדיץ ומקיטה הם דוגמה לסאייאנים טהורים. אבא של גוקו בארדוק הוא גם סאייאני וגם חבורתו של בארדוק שנקראים: טומה, פאשה, פנבוקין וטוטפו).
 • חצי סאייאנים - תוצאה של זיווג בין סאייאן לבן אנוש, מבחינת כוח פיזי ועוצמת קרב הם הרבה יותר חזקים מסאייאנים טהורים ובעלי פוטנציאל קרב חזק ביותר. רוב חצאי הסאייאנים המוזכרים בדרגון בול מצליחים להגיע לרמת כוח המספיקה להם לשנות צורה לסופר סאייה בצעירות יחסית ובפחות אימון וניסיון קרב יחסית לסאייאנים טהורים כמו גוקו ומקיטה שהגיעו לרמות אלו רק בבגרותם בעזרת אימונים פיזיים ואימוני כוח כבידה קיצוניים (גוהאן, למשל, הצליח להוציא עוצמת אנרגיה של 900 בתחילת אימוניו אצל פיקורו, יותר מפי 2 מאשר כוחו הנוכחי של אביו ופיקורו בתקופה). אך לא כמו אצל סאייאנים טהורים שאורך וצורת השיער לא משתנה, אצל חצי סאייאנים אורך וצורת השיער משתנים. (טראנקס, גוהאן וגוטן הם דוגמה לחצי-סאייאנים). צאצאיהם של חצאי הסאיינים נחשבים לרבע סאיינים (כדוגמת פאן) ונכדי צאציהאם של חצאי הסאיינים נחשבים לשש-עשרית סאיינים (כדוגמת גוקו ג'וניור ומקיטה ג'וניור).
 • בני האנוש (Humans) - הגזע הדומיננטי בכדור הארץ, יצורים חלשים בהשוואה לגזעים ולוחמים אחרים בחלל. כוחם של בני האדם הממוצעים נע מאחדות בודדות לעשרות בודדות. בעוד שישנם מספר לוחמים אנושיים (לא כולל את לוחמי ה-Z) שהצליחו להשיג עוצמה הגבוהה מזו של שאר בני האדם. עם זאת, בני האדם פיתחו טכנולוגיות רבות ועתידניות ובסדרות לא מוזכרות מלחמות בין עמים ואפילו לא מוזכרות שמות של מדינות, רמז לכך שהגזע האנושי לא נלחם בינו לבין עצמו וחי בשלום. (טינשנהאן, קרירין ובורמה הם דוגמה לבני אדם).
 • בעלי חיים (Animals)- בסדרת הדרגון בול המקורית הופיעו בעלי חיים רבים אשר מדברים ומתנהלים כמו כל שאר בני האדם הרגילים, בעלי החיים היו מאורים בחלק גדול מהחיים האנושיים על פני כדור הארץ, והם אף משמשים בתפקידים בכירים בעולם של דרגון בול, לדוגמה: מלך העולם בדרגון בול הוא כלב בעל יכולת דיבור. חלק מבעלי החיים שהופיעו בתוכנית היו בעלי חיים פראיים כדוגמת חיות הבר החיות בכדור הארץ שלנו. עם זאת, חלקם הניכר הופיע בתור חלק מהאספקט הקומי של הסדרה שהיה נהוג במהלך ילדותם והתבגרותם של לוחמי הזי (התוכנית 'דרגון בול' התאפיינה בהיותה סדרת אקשן וקומדיה), אך בסדרת דרגון בול זי צומצם תפקידם בהדרגה על מנת ליצור סדרה בעלת אספקט של אקשן בלבד. בדרגון בול ג'י טי הפסיקו להופיע חיות מדברות במטרה ליצור אספקט של סדרת פעולה בלבד.
 • בני נאמק (Namekians) - בני נאמק התפתחו בכוכב הלכת נאמק וחיו שם עד להשמדתו ומאז עברו לכוכב נאמק החדש. בני נאמק הם יצורים דמויי אנוש ירוקים דמויי חילזון בעלי מחושים היכולים להאריך את זרועותיהם ולהצמיח את איבריהם מחדש בתהליך מתיש שמצריך המון אנרגיה. בגזע אין זכרים ואין נקבות ורבייה מתרחשת על ידי הטלת ביצים מפיותיהם. למרות זאת הם מתייחסים למנהיגת הגזע שלהם כנקבה (בדיבוב העברי). הנאמקים הם העם שיצר את כדורי הדרגון בול. הם אינם אוכלים ומתקיימים משתייה בלבד ומשתילת מטעות צמחים על פני כוכבם. הם חיים בכוכב המוקף בשלוש שמשות כך שנוצר מצב שאין אף פעם לילה בכוכבם, מכיוון שברגע ששמש אחת שוקעת, זורחת מיד אחריה שמש אחרת וכך הלאה. הנאמקים מונים את שנתם כשנה שנארכת 130 ימים בלבד (שהם כשליש של שנה בעלת 365 ימים), כך שכדורי הדרגון בול שלהם יכולים להיות מופעלים 3 פעמים בשנה ולא רק פעם אחת כמו הכדורים שמצויים על כדור הארץ. בהשוואה ללוחמים מגזעים אחרים, הלוחמים הנאמקיים הם חלשים אך עדיין חזקים מלוחמים אנושים.בדרגון בול זי עוצמת האנרגיה של לוחמי נאמק נאמד בטווח שבין 1,000 לבין 3,000. לעומת זאת נייל, מגנה של שליטת בני נאמק שהיה לוחם מנוסה היה בעל עוצמה אנרגטית של 42,000. (פיקורו, נייל ודנדה הם דוגמה לבני נאמק).

המדיות השונות בזיכיון

מאנגה

סדרת המאנגה נכתבה ואויירה על ידי אקירה טורייאמה. הסדרה פורסמה לראשונה בשנת 1984 בבמגזין היפני "Weekly Shōnen Jump". הסדרה הסתיימה ב-1995. 519 הפרקים של הסדרה פורסמו בהמשך ב-42 כרכים על ידי המוציא לאור היפני "Shueisha", בין ה-10 בנובמבר 1985 עד ה-4 באוגוסט 1995. בשנת 2004 יצאו גרסה מחודשת ומצומצת של הכרכים אשר הכילה 34 כרכים, וכללה סוף שונה, עטיפות חדשות, וצבע. טוריאמה יצר בהמשך גם סדרת מאנגה קצרה בשם "Neko Majin" אשר היוותה פרודיה לסדרת "דרגון בול". הגרסה האנגלית של המאנגה מופקת על ידי חברת "Viz Media".בסדרת מאנגה זו מגלים שלפריז יש בן בשם קוריזה.

בשנת 2006, טורייאמה והיוצר של סדרת המאנגה "ואן פיס" חברו על מנת ליצור אחת פרק יחיד בו מכבבים הדמויות משתי הסדרות. הפרק אשר נקרא "Cross Epoch" יצא לשווקים ב-25 בדצמבר 2006 ב"Weekly Shōnen Jump".

סדרות אנימה

דרגון בול

הסדרה הראשונה בויימה על ידי מינורו אוקאזאקי ודאיזוקה נישיו והופקה על ידי אולפני האנימציה טואי אנימציה. הסדרה שודרה לראשונה ביפן בערוץ TV Tokyo ב-26 בפברואר 1986, ושודרה במשך 153 פרקים עד ה-12 באפריל 1989. הסדרה הראשונה כיסתה למעשה את עלילת 16 הכרכים הראשונים של סדרת המאנגה.

דרגון בול Z

"דרגון בול Z" היא סדרת ההמשך של סדרת האנימה "דרגון בול" אשר ממשיכה מהמקום בו עלילת "דרגון בול" הסתיימה ומכסה את עלילת עשרים ושישה הכרכים האחרונים בסדרת המאנגה. הסדרה שודרה ביפן בערוץ Fuji TV מה-26 באפריל 1989 עד ה-31 בינואר 1996.

דרגון בול GT

סדרה זו נוצרה על ידי אולפני טואי אנימציה ושודרה בערוץ "Fuji TV" מה-2 בפברואר 1996 עד ה-19 בנובמבר 1997. שלא בדומה לשתי הסדרות הראשונות, עלילת סדרה זו לא התבססה על עלילת סדרת המאנגה המקורית. משום שלא הצליחה שמור על אותו ה"קסם" של שתי הסדרות הראשונות, לסדרה זו הופקו רק 64 פרקים.

דרגון בול Kai

בפברואר 2009 אולפני טואי אנימציה הודיעו שהם הולכים עורכים מחדש את הפרקים הישנים של דרגון בול Z לשידור במסגרת חגיגות יום השנה ה-20 של הסדרה. הסדרה המחודשת עלתה לשידור ב-5 באפריל 2009, תחת השם "דרגון בול Kai", כאשר הפרקים נערכו מחדש והותאמו ל-HDTV והכילו קטעי פתיחה וסיום חדשים. כמו כן, הפרקים נערכו מחדש כאשר חלקים נרחבים מהעלילה המקורית הושמטו בניסיון להפוך את עלילת הסדרה שתהיה מקבילה ככל האפשר לעלילת סדרת המאנגה וכתוצאה מכך העלילה מתקדמת מהר יותר. לפיכך, זוהי סדרה "חדשה" אשר נוצרה על בסיס סדרת דרגון בול Z המקורית. כיום (2010) עדיין לא ידוע אם סדרה זו תשודר בעתיד בישראל בדיבוב לעברית.

ספיישלים טלוויזיונים

לאורך השנים שודרו ביפן ארבעה ספיישלים טלוויזיונים אשר מבוססים על סדרת האנימה.

# שם הסרט בעברית שם הסרט באנגלית תיאור תאריך השידור המקורי ביפן
1 בארדוק: אביו של גוקו Bardock: The Father of Goku סרט זה מספר את סיפורו של בארדוק, אביו הביולוגי של סון גוקו כלוחם סאייאני המקבל כוח לראיית העתיד מאחד התושבים האחרונים של כוכב לכת שהוא וצוותו כבשו. בחיזיונו הוא רואה את כל עולמו נהרס ומתפוצץ על ידי פריז. הוא מנסה להזהיר את הסייאנים, נתקל בבוז מצידם משום שככל הנראה חטף יותר מידי מכות בקרב האחרון ומדבר שטויות. לכן הוא יוצא לבדו למשימת התאבדות כדי לנסות להציל את העולם שלו אך נהרג בקלות על ידי פריז באמצעות כדור המוות משמיד העולמות שלו. רגעים ספורים לפני מותו הוא חוזה את בנו קאקארוטו (אפס בסאייאנית) ניצב מול פריז על פני נאמק. בידיעה שבנו הולך להביס את פריז, הוא מחייך ושמח על גורלם שלו ושל בנו לפני שנופל אל מותו לתוך הנובה של כוכב הלכת. 17 באוקטובר 1990
2 ההיסטוריה של טראנקס The History of Trunks סרט זה מספר על קו הזמן הראשון שבו נפטר גוקו ממחלת לב קשה, מספר חודשים לפני בוא האנדרואים בסאגת סל. הסיפור מתחיל שנים אחרי שרוב לוחמי ה- Z נהרגו על ידי האנדרואידים ורק גוהאן וטראנקס נותרו בחיים כדי להילחם בהם. טראנקס שלא היה יכול לחיות בשקט בזמן שהאנדרואידים מבצעים מסעות הרס בעולם, מבקש טראנקס מגוהאן שילמד אותו להילחם. למרות אימוניו הרבים וניסיונות הרבים והכושלים, גוהאן מנסה להפוך את טראנקס לסופר סאייה. טראנקס חלש מדי והופך לנטל בקרב הראשון שלו נגד האנדרואידים וגוהאן אף איבד את זרועו כדי להגן עליו. אחרי ההחלמה של גוהאן, יוצאים שוב השניים להילחם באנדרואידים. כאשר מבין גוהאן כי לא יוכל להגן עליו בשנית עם יהפוך שוב לנטל, הוא יוצא בלעדיו. באותו ערב גשום טראנקס מחפש את גוהאן ומוצא את גופתו. איבוד החבר הטוב ביותר שלו העלה את זעמו עד שהפך לסופר סאייה. טראנקס ממשיך כשנתיים להילחם באנדרואידים. כשלבסוף אימו, בורמה מציעה לו לקחת את מכונת הזמן שהיא עתה סיימה לבנות אל תוך העבר ולהזהיר את לוחמי ה- Z מפני האנדרואידים עם זאת למסור לגוקו את התרופה למחלתו. 23 בפברואר 1993
3 מורשתו של גיבור A Hero's Legacy מתרחש מאה שנים אל תוך העתיד. פאן היא האדם האחרון שעדיין חי מלוחמי ה- Z, היא מאמנת את נכדה גוקו ג'וניור הביישן, וכאשר פאן חולה במחלה קשה גוקו הצעיר יוצא לחפש את כדורי הדרגון בול כדי לבקש מהדרקון, שנרון שתבריא. 26 במרץ 1997
4 שובו של סאן גוקו וחבריו Yo! The Return of Son Goku and Friends!! מתרחש שנתיים לאחר תבוסתו של מג'ין בו. כעת גוקו וחבריו נאלצים להתמודד מול שתי נבלים חדשים, אבו וקאדו, ופוגשים באחיו הצעיר של ויג'יטה, טארבל. 21 בספטמבר 2008

סרטי אנימה

לאורך השנים יצאו לאקרנים ביפן שבעה עשר סרטי קולנוע במקביל לשידור סדרות האנימה "דרגון בול" ו"דרגון בול Z" אשר הרחיבו את עלילת סדרות האנימה ואשר עלילתם התמקדה בגיבורים הראשיים בסדרות האנימה. ארבעת הסרטים הראשונים מתרחשים במהלך עלילת סדרת האנימה הראשונה, ושלוש עשרה הסרטים הנותרים אשר מתרחשים במהלך עלילת סדרת ההמשך "דרגון בול Z" הינם סיפורים מקורי אשר אינם מתבססים על אף אחד מספרי המאנגה או עלילת סדרת האנימה.

# שם הסרט בעברית שם הסרט באנגלית תיאור תאריך היציאה המקורי לאקרנים ביפן
1 קללת אבן האודם Curse of the Blood Rubies זוהי למעשה גרסה מחודשת לחלק בעלילת הסדרה המקורית. סאן גוקו, נער בעל זנב קוף וחוזק של גיבור על, אשר ברשותו אחד מכדורי הדרקון פוגש בבולמה, בחורה צעירה אשר גם כן מחפשת את כדורי הדרקון. בן גוקו ובולמה מחליטים לחפש אחר כדורי הדרקון הנוספים יחדיו. לאורך הדרך הם מכירים את קאמסנין, אולון ופלומה אשר גם הם מחפשים אחר כדורי הדרקון מסיבות שונות. לאורך מסעם הם נתקלים במלך רשע בשם גורמת' אשר גם כן מחפש את כדורי הדרקון. 20 בדצמבר 1986
2 היפהפייה הנרדמת בטירת השטן Sleeping Princess in Devil's Castle גוקו וקורירין מקבלים משימה להציל את הנסיכה הנרדמת מתוך מבצרו של השטן. 18 ביולי 1987
3 הרפתקה מיסטית Mystical Adventure זוהי למעשה גרסה מחודשת לחלק בעלילת הסדרה המקורית בו גוקו פוגש בטנשינהאן וצ'יאטסו. 9 ביולי 1988
4 נתיב העוצמה (The Path to Power (DB 10th Anniversary Movie סרט ספיישל הנעשה לציון עשור לכותר הדרגון בול. הסרט מספר את הרפתקאותיו של גוקו כילד, אשר יוצא למצוא בפעם הראשונה את כדורי הדרגון בול, את פגישתו עם רוב חבריו לעתיד המוכרים ומאבקו נגד צבא הסרט האדום. 4 במרץ 1996

סרטי דרגון בול Z

# שם הסרט בעברית שם הסרט באנגלית תיאור תאריך היציאה המקורי לאקרנים ביפן
5 האזור המת Dead Zone גארליק ג'וניור אוסף את כל כדורי הדרגון בול כדי להפוך לבן אלמוות ולנקום בגוקו ובגוד, אשר הביס את אביו. 15 ביולי 1989
6 החזק בעולם The World's Strongest בעזרת המשאלה של שנרון, ד"ר קוצ'ין מבקש לשחרר את ד"ר ווילו שהיה כלוא בתוך קרחון למשך שנים, ווילו חסר הגוף מחפש את הלוחם הכי חזק בעולם כדי להשתלט על גופו וחוטף את מאסטר רושי. 10 במרץ 1990
7 עץ העוצמה Tree of Might סאייאן הנראה בדיוק כמו גוקו יוצא לכדור הארץ עם צוות הלוחמים שלו כדי לשתול את זרע עץ העוצמה שייבש את כל כדול הארץ למען פרי שיהפוך את אוכלו לחזק מאין שעוד. 7 ביולי 1990
8 לורד סלאג Lord Slug נווד נאמקי מרושע נוחת בכדור הארץ במטרה לאתר את כדורי הדרגון בול בשביל לבקש חיי אלמוות. 19 במרץ 1991
9 נקמתו של קולר Cooler's Revenge אחיו של פריזה, קולר יוצא לחפש את הסאייאן שהרג את אחיו ולהחזיר את הכבוד האבוד של משפחתו. 21 ביולי 1991
10 שובו של קולר The Return of Cooler אחרי תבוסתו, השרידים של קולר משומשים על ידי חללית\מחשב ענק כדי להחיות את קולר כאנדרואיד בשביל לעזור לו להשתלט על כוכבי לכת. לוחמי ה- Z יוצאים לכוכב נאמק החדש כאשר קולר מגיע לכבוש את הכוכב. 7 במרץ 1992
11 סופר אנדרואיד 13 Super Android 13 שלושה אנדרואידים נוספים של ד"ר ג'ירו מתעוררים ופונים להרוג את גוקו והסאייאנים כשלבסוף מתאחדים לאנדרואיד עוצמתי אחד. 11 ביולי 1992
12 ברולי: הסופר סאיין האגדי Broly: The Legendary Super Saiyan הסופר הסאיין האגדי ברולי משמיד כוכבי לכת שלמים וכעת חוששים שכוחו יגרום לגלקסיה כולה להיהרס. המלך קאי מבקש את עזרתו של גוקו לטיפול העניין כאשר ברולי ואביו פאראגוס מזמינים את לוחמי ה- Z לכוכב הבית החדש שלהם. 6 במרץ 1993
13 בוג'אק משוחרר Bojack Unbound באמצע תחרות אמנויות הלחימה בכדור הארץ, פולשים שדים מעולם הנפשות לתחרות ומאיימים להשמיד את לוחמי ה- Z ואת כל האזור. 10 ביולי 1993
14 ברולי: חוזר שנית Broly: Second Coming אחרי תבוסתו של ברולי הוא נופל לכדור הארץ ומוקפא לשבע שנים (זהו תהליך של ברולי לרפאות את עצמו)אחרי שיצא מהקפאה הוא יוצא לחסל את גוקו ותוקף את גוהן, גוטן ווידל. 12 במרץ 1994
15 ביו-ברולי Bio-Broly שרידי ה- DNA של ברולי מנוצלים על ידי אנשים מרושעים המשתמשים בשיכפול והנדסה גנטית כדי להקים צבא של יצורים לוחמיים. כפיל של ברולי נוצר ואיים להרוס את המפעל, אך לפני שהספיק לברוח נשפכה עליו תמיסה שהפכה אותו למוטציה. 9 ביולי 1994
16 פיוז'ן נולד מחדש Fusion Reborn כאשר שד זדוני שקוראים לו ג'אנמבה מאיים להשתלט על הגיהנום ועולם הנפשות, גוקו וו'גיטה נאלצים להתמזג לגוג'יטה בפעם הראשונה כדי להביסו. 4 במרץ 1995
17 זעם הדרקון Wrath of the Dragon כאשר גוקו הופל בפח על ידי הוי, איש זקן ומוזר לפתוח תיבה קסומה המכילה מפלצת זדונית, ונער מסתורי בשם טאפיון, מופיע ומסביר על הוי ואיום של מפלצתו. גוקו וחבריו יוצאים להביסו. 15 ביולי 1995