בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 

 Gun4You 

ברוכים הבאים ל-Gun4You תהנו! 

 

 
   דף הבית    צור קשר    פורום האתר
 
    דף הבית
    צור קשר
    פורום האתר
    איירסופט
    הבדל בין איירסופט לרובה אויר
    סיקורים על כלי איירסופט
    איירסופט-מדריכים
    כל המידע על הגירבוקס
    סיקורים והמלצת משחקים
    הורדת משחקים
    פריצת psp
    paper gun
 
 
 
 
 
איירסופט
 
 
 
 
 
מה זה איירסופט?
 
איירסופט או "טקטיקבול" או "סטרייקבול" הוא ענף ספורט מודרני הדומה לפיינטבול, בו יורים המתחרים ברובים טעונים בכדורים העשויים אבקה קרמית דחוסה שאינם גורמים לפציעות כל עוד שומרים על חוקי הבטיחות. ציוד איירסופט המשמש בטורנירים ותחרויות דומה מאוד לציוד צבאי, ובצבאות מסוימים, בהם כוחות הביטחון בישראל, אף משמש לאימון חיילים.
כלי איירסופט מדמה כלי נשק אמיתי בדמיון רב. במקרים רבים לא ניתן להבדיל בין כלי אירסופט לכלי נשק אמיתי במבט מקרוב ואפילו כאשר מחזיקים אותו בידיים, עד לרגע הירי. כלי אירסופט פועלים במנגנונים שונים ע"מ להעיף כדורי פלסטיק או קרמיקה שנקראים BB במשקל 0.12 - 0.43 גרם במהירות 200-600fps (או 60-180 m/s).
 
 
תפקידים באיירסופט
 
סער- התפקיד הנפוץ ביותר- השחקנים הממלאים אותו אמורים לבצע הסתערות על האוייב במצב של התקלות בו בשדה הקרב.
ההסתערות מתבטאת בירי לעבר האויב תוך תזוזה ומעבר מניצב לניצב- בכדי לתפוס מכסה, ולהפחית את סיכויי פגיעתו של האוייב.
מגוון הכלים אשר בהם משתמשים שחקני הסער הוא רחב, והוא כולל בעיקר AEGs מסוגים שונים. (בתפקיד זה, מגוון הכלים הוא הרחב ביותר- מאחר וזה הוא התפקיד השכיח ביותר). התפקיד מתאים ללש"פ, אך בעיקר יעיל ללש"ב.


צלף- תפקיד בעל שכיחות נמוכה- אשר השחקן הממלא אותו אמור להביא למותם של כמה שיותר שחקני- אויב בשיטה המוכרת יחסית :
"One shot-One kill". השחקן אמור לבצע זאת ממרחק רב מבלי שיבחינו בו, ועל-כן ישנו הצורך בהסוואה מסיבית בתפקיד זה.
בנוסף, השחקן צריך שהכלי אשר באמתחתו יהייה חזק, מדוייק, ובעל יכולות מוגברות המתבאטות בין היתר- בהגעה למרחקים ארוכים.
הכלים העונים על צרכיו של תפקיד זה על הצד הטוב ביותר הם מן הסתם רובי- צלפים (אשר יש לדרוך כל יריה, ולרוב ספרינגים).
חזק ובעל יתרון בשטח לחימה פתוח, ובעל מוגבלות רבה בלש"ב.
יש לציין שצלף הוא מקצוע מאוד לא אפקטיבי אם לא משקיעים בו הרבה כסף. לדוגמא קבוצות לא "רשמיות" או לא רציניות לא זקוקות לצלף. גם אם הם מתאמנים בשטחים גדולים.
צלף טוב באיירסופט יכול לעלות מעל ל3000 ש"ח (כולל שדרוגי חובה לצלף), וצלפים כגון BAR-10, L96 נחשבים בעיניי אנשים לבזבוז כסף.


קלע סער- תפקיד נפוץ למדי, אך לא שכיח עד מאוד. תפקידו של השחקן הממלא אותו הוא להביא למותם של כמה שיותר אוייבים על פני השטח. התפקיד מתבצע תוך ירי ממרחק רב יחסית, אך לא כשל הצלף, והוא נעשה לרוב ממקום אחד אשר בו השחקן אינו חשוף למדי.
הכלי שבו משתמש הקלאי הוא בעל אפשרויות ירי של אוטומאטי, וחצי- אוטומאטי, ולרוב הוא נעשה מכלי גדול, וחזק מהממוצע.
הכלים המשומשים בתפקיד זה הם לרוב AEGs למיניהם- לרוב רפליקות של רובי סער M14,AK47,M4A1,etc.
התפקיד מתאים ללש"ב, אך יעילותו מתבטאת בעיקר בלש"פ קלעים בדרך כלל משתמשים בתחמושת 0.28 אבל בארץ יותר הם ישתמשו ב0.25..בגלל הזמינות והמחיר הזול יחסית של התחמושת


קשר- תפקיד בעל שכיחות נמוכה, אשר השחקן הממלא אותו אמור לבצע סריקה של השטח (הביצוע מומלץ לעשייה בצורה חשאית),
ולדווח על מיקומם המוערך של כוחות האוייב (על ריכוזם הנוכחי והמשתנה בין נקודה לנקודה בשדה הקרב). ברגע שהקשר מותקף בצורה שבה הוא אינו מסוגל להתחמק, אז מחובתו להחזיר אש, ולהביא לפתרון המכשול אשר גורם לשיבוש בתפקידו.
קשר הוא תפקיד שבו דרושה ניידות מתמדת, מבלי שזאת תיראה לאוייב. על-כן, לקשר יש צורך בכלי קטן, קל, וקומפקטי- אשר יאפשר לו תנועה חמקנית וזריזה על פני השטח. על כן, הכלים הנפוצים ביותר בתפקיד זה הם AEGs, המהווים רפליקות של נשקים כגון:MP5,etc
תפקיד זה יעל בלש"פ ובלש"ב גם יחד.
 
 
 
סוגי כלים
 
 

קיימים שלושה סוגים עיקריים של כלי איירסופט:

  • מנגנון דריכה ידנית (Spring) - כלי (מדמה רובה או אקדח) עם מנגנון דריכה ידני המאפשר יריות בודדות. דריכה של הכלי מעלה כדור אחד בלבד לקנה ומכווצת את הקפיץ. הקפיץ משתחרר בלחיצה על ההדק ודוחס את האוויר בבוכנה שמעיף את הכדור מהקנה. בכלים מקצועיים יותר המהירות והדיוק גבוהים ומאפשרים קליעה מדויקת יחסית למנגנונים אחרים בעיקר רובי צלפים בריחיים, רפליקות זולות של אקדחים ורובים בעלי עוצמה חלשה יותר נקראות "ספרינג"
  • מנגנון חשמלי אוטומטי (AEG - Automatic Electric Gun) - כלי עם מנגנון חשמלי המאפשר ירי באופן אוטומטי או חצי-אוטומטי. מנוע חשמלי מניע מערכת גלגי שיניים אשר מכווצת קפיץ וטוענת כדור לקנה; כאשר הקפיץ משתחרר הוא דוחס את האוויר הנמצא בתוך בוכנה ומעיף את הכדור דרך הקנה. מנגנון זה מאפשר ירי אוטומטי בקצב של בין 8 ל-30 כדורים לשנייה ואף יותר בכלים המשודרגים במנוע וגלגלי שיניים בהתאם.
  • מנגנון גז (GBB - Gas Blow back, Gas Non Blow Back) - מנגנון המופעל על ידי גז דחוס המאוכסן במכלים סטנדרטיים המחוברים לכלי, או במכלים המובנים בתוך המחסנית\גוף הכלי. מנגנון זה בא לידי שימוש בעיקר בכלי אירסופט המדמים אקדחים או רובי צלפים בעלי מהירויות גבוהות מאוד, והם הריאליסטיים ביותר.
קיים מגוון רחב של כלים הפועלים במנגנון זה אשר נבדלים ביניהם גם בסוג גז שבשימוש (Green/Red Gas, Co2, Propane) וגם בסגנון ההפעלה של הכלי עצמו (באקדחים, האם הצינה נהדפת לאחור בעת ירי או לא , קרוי גם כ - Blow Back).
 
 
 
 
 
 
איך אני יכול להכנס לתחום?
 
בארץ קיימים 3 מוקדים בהם תוכלו להתאמן באיירסופט בקיסריה,בבית ברל ולייד בית שמש.
מגיל 13 תוכלו לפתוח כרטיס שחקן שנראה כך:
 
 
 
ותוכלו להתחיל להתאמן. כמובן שאיירסופט הוא תחום יקר שמצריך תקציב של לפחות 2000 שקל וכח הלאה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ברוכים הבאים ל-Gun4You תהנו!