בניית אתרים בחינם


פלשטיישן 3


 
   דף הבית    פלסטיישן 3    תמונות    
פלסטיישן 3:

פלייסטיישן 3 (באנגליתPlayStation 3) היא קונסולת משחקים הנייחת השלישית של חברת סוני. הקונסולה שייכת לסדרת קונסולות הפלייסטיישן המצליחה.

חברת סוני הציגה לראשונה את קונסולת הפלייסטיישן 3 בתערוכת E3, התערוכה הבינלאומית למשחקים אלקטרונים, שהתקיימה במאי 2005 בלוס אנג'לס. סוני דחתה פעמים רבות את מועד ההשקה של הקונסולה עקב קשיים בייצור ובפיתוח. מכירת הקונסולה החלה לבסוף ב-17 בנובמבר 2006.

יכולות של פלסטיישן 3:

 • כונן Blu-ray, המסוגל לקרוא תקליטורי Blu-ray בעלי נפח של 25 ג'יגה בייטים או 50 גיגה בייטים בדיסק דו-שכבתי. הכונן יכול לנגן, מלבד תקליטורי בלו-ריי, גם כמעט את כל פורמטי התקליטורים הקיימים, כולל תקליטורי משחקים של פלייסטיישן ופלייסטיישן 2, ו-SACD, תקליטור אודיו באיכות גבוהה יותר מתקליטור מוזיקה רגיל (5.1 ערוצים ולא רק סטריאו).
 • תמיכה ברוב המשחקים של הפלייסטיישן 2 בגרסאות הישנות של הקונסולה. בגרסאות החדשות, בהן התמיכה לאחור נעשית באמצעות אמולציית תוכנה ולא דרך חומרה, התאימות לאחור הרבה פחות מקיפה.
 • חיבור רשת חוטי ואלחוטי. דרך החיבור ניתן להוריד תכנים מהחנות המקוונת של סוני, כמו גם לעדכן את קושחת המכשיר. עדכוני הקושחה מאפשרים לסוני להוסיף לפלייסטיישן יכולות חדשות. כך, למשל, במאי 2007 שחררה סוני את גרסת תוכנה 1.8 שמאפשרת לפלייסטיישן 3 לייצר אות HD בתקן 1080p, כלומר אות ברזולוציה מקסימלית ובקצב פריימים של 50/60 תמונות בשנייה. אותה גרסת תוכנה אפשרה לפלייסטיישן גם לתפקד כנגן מדיה, כלומר לקרוא מדיה שמוגשת על ידי מחשב ברשת הביתית, ולנגן כך שירים, תמונות וסרטים.
 • יכולת להקרין סרטים באיכות HD דרך מחבר HDMI, ברזולוציות: 480i, 480p,576i,576p, 720p, 1080i, 1080p. בגרסה 1.8 של התוכנה הופעלה יכולת של הפלייסטיישן להמיר סרטי DVD (רזולוציה של 480 שורות) לכל רזולוציות ה-HD השונות (scaling). כמו כן הופעלה יכולת הפוכה, להוריד רזולוציה של סרטי Blu-ray ל-720p, הרזולוציה המקסימלית של מסכים רבים. מלבד מחבר HDMI מכילה הקונסולה גם מחבר וידאו ייעודי אחר, שמתוכו ניתן (על ידי רכישת מתאמים מיוחדים תוצרת סוני) להוציא גם אות S-video או אות קומפוננט וידאו. חיבור ה-HDMI של הקונסולה תואם את תקן HDMI 1.3 ומאפשר תמיכה בצבע מדויק מאוד, שכיום כמעט שאין מסכים שמסוגלים להציגו.
 • תמיכה באודיו של 2, 3.1 , 4.1 , 5.1 או 7.1 ערוצים. אודיו סטריאופוני ניתן לשמוע דרך זוג מחברי RCA, 5.1 ערוצים דרך מחבר אופטי (S/PDIF) ו-7.1 ערוצים (TrueHD) רק דרך מחבר HDMI, למקלט מתאים.
 • תמיכה במשחקי רשת מרובי משתתפים (עד 256 משתתפים). שיא מספר השחקנים בו זמנית נקבע במשחק MAG, אשר ייצא ב-26 בינואר 2010.
 • כונן קשיח מובנה (150-SATA) בנפח של 320,250,120,80,60,40,20 ג'יגה, הניתן להחלפה בכל כונן אחר בגודל של 2.5 אינץ'.
 • תמיכה בעד שבעה שלטים אלחוטיים (controllers) המופעלים בעזרת שן כחולה ונטענים בעזרת חיבור USB. מלבדם ישנו גם שלט אלחוטי "רגיל" (ללאג'ויסטיק ורטט) המאפשר להפעיל את הקונסולה כנגן סרטים באופן נוח יותר. בעלי PSP יכולים להשתמש בו כשלט לפלייסטיישן 3.
 • בעקבות תלונות על "בקר הבומרנג" שהציגה סוני ב-E3 2005 החליטה סוני להחליף את הבקר לבקר הזהה במראהו לבקר ה-Dual Shock שאפיין את הפלייסטיישן 2, Sixaxis שמו. לשלט יכולת לזהות הטיה. על ציר אופקי. באמצע 2008 הושקה גרסה חדשה של השלט, בעלת יכולת רטט שנעדרה מהשלט המקורי.
 • יכולת לשלוט בקונסולה מרחוק על ידי ה-PSP. ניתן לשלוח סרטים וקבצים מהקונסולה אל ה-PSP דרך הרשת. הדבר מאפשר לבעלי PSP לנצל אותו בצורה טובה יותר, למשל לאחסן סרטים על הקונסולה ולשדר אותם אל ההתקן הנייד דרך רשת אלחוטית, לטווח שיכול להגיע ל-100 מטר.
 • ארבעה חיבורי USB מאפשרים לחבר לקונסולה מגוון עצום של רכיבים שמתחברים בצורה זהה למחשבים אישיים. יכולת זו היא עתידית ברובה וכיום החיבורים משמשים בעיקר להטענת המצבר של השלטים האלחוטיים, אך ברור כי בכוונת סוני לנצל בעתיד את מגוון האפשרויות שחיבור תקני זה מאפשר. דוגמה ליכולת כזו התווספה בעדכון לתוכנה גרסה 1.81 ב-15 ביוני 2007, אז התווספה התמיכה במדפסות USB תוצרת אפסון, שהקונסולה יכולה להדפיס אליהן תמונות.
 • ניתן להתקין על הקונסולה מערכות הפעלה שונות.
 • בעדכון 3.20 יש את האפשרות לשחק משחקים בתלת מימד, אך לצורך זה חייבים להשתמש בטלוויזיית תלת מימד.
בעדכוני התוכנה השונים נוספו אפשרויות חדשות ומשופרות. דוגמה לעדכון שכזה נמצא בגרסת התוכנה 1.82, בו הופיעה האפשרות להעתיק את הדיסק בכונן לתוך הדיסק הקשיח המובנה במכשיר.שן 3
*מידע זה  נמצא בוקפדיה

תפריט שמאלי

הכנס כאן קישורים או טקסט חופשי
  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה