בניית אתרים בחינם ברוכים הבאים! ^_^

שלום לכולם! זה אתר ווירטואלי כסף אצלינו זה פופים אווקי אם אתם לא מבינים משהוא אתם יכולים ליכתוב לנו בפורם! [= 

אני   המנהלת   רוצה   
   בתים ורטואלים    בנות    דמיות של בנים    צור קשר    עבודה בקפה    כיתה ג
   חדרי אמבטיה    מסעדה    בגדים    כלי בית ספר    משחקי הלבשה    חיות
   הבית של המנהלת    ציוד לחיות    גן הפרחים    קיטי    פו הדוב    תן שם לפורום
   חיות    ילדים    ילדה מהממת    ילדה מכוערת    לא נשכח אוגרים שכבר לא חיים    כמה אתה אוהב חיות
   מידע על אוגרים    מידע על חתולים    תן שם לדף    תן שם לדף
 
    בתים ורטואלים
    בנות
    דמיות של בנים
    צור קשר
    עבודה בקפה
    כיתה ג
    חדרי אמבטיה
    מסעדה
    בגדים
    כלי בית ספר
    משחקי הלבשה
    חיות
    הבית של המנהלת
    ציוד לחיות
    גן הפרחים
    קיטי
    פו הדוב
    תן שם לפורום
    חיות
    ילדים
    ילדה מהממת
    ילדה מכוערת
    לא נשכח אוגרים שכבר לא חיים
    כמה אתה אוהב חיות
    מידע על אוגרים
    מידע על חתולים
    תן שם לדף
    תן שם לדף
מידע iiiiiiiii

האוגר קיבל את שמו עקב נטייתו לאגור מזון. הוא נוהג להסתייע בכיסי הלחיים שלו למטרה זו. כאשר האוגר אוגר את מזונו הוא מרגיש בנוח לפלוט את שאגר רק במקום מוכר לו. שקי הלחיים של האוגר יכולים להכיל אף שגר גורים (האימהות נוהגות לעשות פעולה זו כאשר הן חוששות) אך פעולה זו יכולה להיגמר בחניקה או עריפת ראשיהם של הגורים.

האוגר הוא בעל גוף קטן מאוד - כ-17 ס"מ בלבד אורכו. אוזניו קטנות אך חוש השמיעה שלו מפותח מאוד. גם חוש הריח שלו מפותח מאוד. לעומתם, חוש הראייה אצל האוגר אינו מפותח. שיני האוגרים, כדרכם של המכרסמים, צומחות כל הזמן.

האוגר בטבע אוכל בעיקר זרעים אך הוא לא יבחל גם בחרקים ובפירות למיניהם.

האוגר מגיע לבגרות מינית בגיל 11 שבועות לערך. עונת הייחום בטבע היא בחורף. ההריון הוא הקצר ביותר במחלקת היונקים - 16 יום בלבד. האוגרים ממליטים פעמים אחדות בשנה; בכל המלטה יופיעו בין 5 ל-10 גורים חסרי ישע, עיוורים וערומים.

האוגר בשביהרוב האוגרים שמחזיקים בשביה הם אוגרים ממין אוגר סורי זהוב, סיבירי קרמפל וסיבירי מלבין. אך יש גם מינים נוספים, פחות מוכרים, כגון: אוגר מונגולי, אוגר רובורובסקי ואוגר טיבטי.

הטיפול באוגר אינו כרוך בהוצאה כספית גדולה, אלא רק הוצאה ראשונית על מחיר הכלוב. הטיפול אינו קשה, וקל אף לילד לבצע מטלה זאת. על-מנת להבטיח לאוגר חיים בריאים וארוכים יש להקפיד על הכללים הבאים:

אסור לרחוץ את האוגר; דבר זה עלול לפגוע באיכות הפרווה וביופיה וגם בבריאותו של האוגר עצמו, ויכול להיות קטלני.
יש להקפיד על מים ומזון טריים: לאוגרים החיים בשביה יש אוכל מיוחד, מין כופתאות מוכנות המכילות את רוב אבות המזון, הוויטמינים והמינרלים הדרושים לקיום, אך למרות זאת יש צורך להעשיר את תזונת האוגר בירקות, פירות, גרעינים ואף חרקים קטנים.
יש להקפיד לרפד את הכלוב בנסורת רכה ואף להניח מתחת לנסורת נייר סופג. יש להחליף את הנסורת אחת לשבוע (או יותר, במידה ויש מספר רב יותר של אוגרים בכלוב). בטבע האוגר יכול לגמוא מרחקים עצומים; לכן חשוב שהכלוב יהיה גדול, מרווח ומצויד במתקני משחק היכולים להעסיק את האוגר .
בשביה, בניגוד לטבע, עונת הייחום מתרחשת כל השנה. דבר זה עלול לגרום לריבוי עצום של גורים אם אין מפרידים בין הזכר והנקבה, בעיקר אחרי ההמלטה, שכן לאחר ההמלטה הנקבה עלולה להתעבר שנית. בנוסף, יש להפריד בין הזכר והנקבה לאחר ההמלטה כיוון שהזכר עלול לפצוע ואף להרוג את הגורים.
כדי להבטיח אורך חיים ארוך אין להרבות בהריונות ובהמלטות, שכן כל המלטה מתישה את גוף הנקבה, ועלולה לגרום למוות בגיל צעיר.
חשוב להקפיד שאם בידכם שני אוגרים או יותר לא משנה מאיזה מין יש להרחיק אחד מהשני ולשים כל אחד בכלוב אחר, אם בידכם זכר ונקבה וברצונכם שיזדוגו עליכם להכין כלוב שלישי ובהם להכניס את הזכר והנקבה, לאחר הזיווג עליכם להעביר את הזכר לכלוב שלו. עליכם לחכות 4 שבועות (הזמן שדרוש לגורים להפוך לעצמאיים ולאכול אוכל מוצק) ואז תצטרכו להעביר את הנקבה לכלוב שלה ולכל אוגר (הכוונה היא גם לגורים) יהיה צורך בכלוב משלו, אז או שתמצאו כסף לקנות הרבה כלובים או שפשוט תמסרו אותם, ישנה אפשרות נוספת, לשים אותם באותו הכלוב אבל פשרות זו אינה מומלצת אז נסו להימנע ממנה.
האוגר, בניגוד למכרסמים רבים אחרים, אינו מעביר מחלות לבני אדם. הגורים נולדים בצבע אדום, לאחר יומיים צבעם משתנה לוורדרד. לאחר פחות או יותר שבועיים, גדלה להם פרווה.

תוכלו להיכנס לקישור הבא הוא מדובר על גידול אוגרים גמדיים (סיבירים)
http://www.pinat-hay.com/dh/dwarfham.htm

תמונה

תמונה
תמונה
גמאני נגד חוק ה70 פיקסל!
סמל אישי של המשתמש
elior321
אוגר קטן
 
הודעות: 48
הצטרף: 24 ספטמבר 2010, 10:40
מיקום: בלב האוגר ♥
  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה