בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 

 

 

נאאאסוניק

 
 
   דף הבית    אנמציות    פורום האתר    הורדות    תחרות האתרים    דמיות
   מתקפות    סירטונים    תמנות    משחקים    סוניק הירוס    Sonlc DX
   דף המידע המלא    סוניפדיה    דף ההסברה    פורום ההרשמה לתחרות ודף התחרות    תן שם לדף
 
    דף הבית
    אנמציות
    משחקים של סוניק
    פורום האתר
    תמונות
    הורדות
    סוניק בקטנה
    תחרות האתרים
    דמיות
    מתקפות
    תמונות של שחקנים
    סירטונים
    תמנות
    משחקים
    סוניק הירוס
    Sonlc DX
    תמונות של סוניק מדליקות
    דף המידע המלא
    קרדיטים
    סוניק ושדו
    נאקלס
    סוניק
    טיילס
    דף הצאוואים
    תמנות ענקיות של סוניק
    סוניפדיה
    דברים מצחיקים על סוניק
    דף ההסברה
    אנמציות
    איימי
    לא להיכנס
    פורום ההרשמה לתחרות ודף התחרות
    תן שם לדף
קרים וציז הם החברים הכי טובים ציז הוא צאו תינוק הוא מופיעה בסוניק הירוס ובעוד כמה כי היא
לא כל כך דמות  ראשית אבל היא בת 6 והיא נסיכה ובעונה סוניקX כל הזמן חיפשה את אמא שלה והיא כל הזמן רגועה אפילה שהיא צועקת על אגמן היא רגועה
 

קבוצת סוניק

המשחק נפתח כשרואים את סוניק מסתובב בעולם. טיילס ונאקלס מוסרים לו שאגמן מתכוון להמציא את נשק יום הדין תוך שלושה ימים ולשלוט בעולם. סוניק וחבריו נענים לאתגר ויוצאים לעצור את אגמן. בדרך הם נלחמים מול קבוצת ורד, כשאיימי מנסה לתפוס את סוניק אהובה, ונגד קבוצת האופל, כששאדו מאתגר את סוניק לקרב. בסוף הסיפור סוניק וחבריו הורסים את רוב הבסיס האווירי של אגמן אך לא פוגשים באגמן עצמו.
 

קבוצת ורד

איימי רוז מחפשת אחר סוניק, האהוב הנצחי שלה שמופיע בעיתון כנעדר. היא פוגשת בקרים הארנבת וביג החתול, שגם הם מחפשים אחרי חבריהם. קרים מחפשת את צ'וקולה צ'או, התאום של הצ'או שלה, צ'יז, וביג מחפש אחרי פרוגי, הצפרדע האהוב שלו. מכיוון ששלושתם מחפשים אחרי יקיריהם ושלושתם הופיע באותה כתבה בעיתון איימי מציעה ששלושתם יחפשו יחד. בדרך הם נלחמים בקבוצת סוניק שאיימי מחפשת, ונגד קבוצת כאוטיקס משום שאלה רצו לקחת את צ'יז. בסוף הסיפור הם מוצאים את פרוגי ואת צ'וקולה צ'או בתוך זיוף של אגמן ואת סוניק בסביבה אחרי שגם הוא הביס את אגמן.
 

קבוצת כאוטיקס

סוכנות הבלשים כאוטיקס, המורכבת מאספיו, זיקית הנינג'ה המרגל ובעל המשמעת, וקטור, הקרוקידל, המוח והמנהיג של הסוכנות וצ'רמי הדבורה הילדותי שמשמש לתשקיף על, כרגע מחוסרים עבודה. הם לא קיבלו עבודה זמן רב והם זקוקים לתעלומה שתביא להם כסף. מודיע מסתורי שולח להם מכשיר קשר דרכו הוא מעביר להם משימה. המשימה שלהם היא לתפוס את דר. אגמן. אספיו חושד קצת אך סכום הכסף הרב שמוצע אינו משאיר ספק להחלטתם של וקטור וצ'רמי, והקבוצה יוצאת למשימה(אספיו השתכנע כשוקטור הזכיר לו את השבועה שלהם:"אנחנו אף פעם לא מפנים את הגב לעבודה בתשלום"). בדרך הם נלחמים בקבוצת אופל, מכיוון שרוז' חשבה שהם רוצים את האוצר של אגמן, אחרי תגרה קלה, ובקבוצת ורד כי הם לא הסכימו לתת להם את צ'יז וגם מפני שקרים האשימה אותם בהיעדרות של אחיו של צ'יז. בסוף הסיפור הם מגלים שהלקוח הוא בעצם דר. אגמן בעצמו שננעל והשתמש בשירותיהם כדי לצאת לחופשי ולשלוט בעולם, וברגע שהקבוצה הבינה שאגמן הציע להם הרבה כסף למרות העובדה שאין לו אגמן בצרות...
 

קבוצת אופל

רוז' העטלפה מנסה לשדוד את אוצרו של דר. אגמן שנמצא בבסיס סודי. רוז', למרבה הפתעתה מוצאת את שאדו, שנחשב למת, בקפסולת הקפאה. רוז' מחברת את הבסיס כולו לחשמל כדי לפתוח את הקפסולה ובאותו זמן מפעילה את E-123 אומגה, רובוט נטוש שנמצא בבסיס. אחרי שזיהה את שאדו בתור איום, אומגה תוקף אותו בדיוק כששאדו מתעורר. קרב החל בין השניים ורוז' עצרה אותם במהרה. לאחר בירור, היא גילתה ששאדו לקה באמנזיה וכתוצאה מכך הוא לא זוכר כלום. בעוד אמוגה ננטש על ידי אגמן וכעת הוא ממורמר ורוצה לנקום באגמן ובכל הרובוטים שלו. רוז' הבינה שלשלושתם יש אותה מטרה והחליטה שהם צריכים לפעול יחד. בדרך הקבוצה פוגשת את קבוצת כאוטיקס, אחרי תגרה קלה, ובקבוצת סוניק כששאדו מאתגר את סוניק לקרב. בסוף הסיפור רוז' מגלה עוד שכפולים של שאדו וחוששת כי מי שהיה אתה כל הזמן הוא שכפול ושאדו אכן מת. אך אומגה מספר לה שלשכפול חייב להיות מקור, משמע ששאדו עדיין חי. הסיפור הוא בעצם הקדמה למשחק "שאדו הקיפוד" בו שאדו מנסה לגלות את עברו המסתורי.
 
 

הסיפור האחרון

אחרי שמסיימים את הסיפורים של כל אחת מארבעת הקבוצות ומשיגים את שבעת יהלומי הכאוס נפתח הסיפור האחרון. מסתבר שלא אגמן הוא זה שתכנן את המזימה, אלא סוניק המתכתי, שצבר כוח רב ומנסה להשתלט על העולם. אף אחד לא ידע מה לעשות עד שגילו שלכולם יש את שבעת יהלומי הכאוס, בעזרתם סוניק יוכל להפוך לסופר-סוניק. עד שזה יקרה, הם סיכמו ששאר הקבוצות יעצרו את סוניק המתכתי ככל שיוכלו. אחרי ששאר הקבוצות ניסו לעצור אותו, סוניק המתכתי הצמיח כנפיים ועף מהבסיס, שעד עתה היה קשור אליו. סוניק הפך לסופר-סוניק והשרה על טיילס ונאקלס מכוחותיו, וכך הם התחזקו עד מאוד, ויצאו לעצור לחלוטין את סוניק המתכתי. אחרי שעצרו אותו והוא חזר לצורתו החלשה והמקורית, כל הגיבורים מתפזרים ויוצאים לחפש הרפתקאות חדשות
 

מבנה המשחק

בכל המשחק ישנם שבעה עולמות, שמורכבים משלושה שלבים שונים, שמסתווגים על פי סוג שלב הבונוס שלהם:

 1. לשלב הראשון יש שלב בונוס בסיסי בו הקבוצה נמצאת בצינור ארוך והוא צריך להגיע לסוף הבונוס בזמן. כל "בלון" שהשחקן אוסף נותן מעט יותר זמן.
 2. בשלב השני הקבוצה רודפת אחרי יהלום כאוס בצינור שדומה לצינור בשלב הראשון. היהלום מתקדם לעבר סוף השלב, והקבוצה צריכה להשיג אותו לפני שהוא מגיע לסוף. אם היא מצליחה, היא מקבלת אותו. רק אחרי שמשיגים יהלום אחד מכל עולם אפשר להתקדם לסיפור האחרון.
 3. השלב השלישי הוא בוס, כשבוס יכול להיות קרב מול ד"ר אגמן ברובוט ענקי כלשהו, קרב מול קבוצה אחרת או קרב מול הרבה רובוטים קטנים של אגמן. בשלבים האלה, אין שלב בונוס.

בנוסף אפשר לשים לב שבשלב הראשון והשני הרקע שונה: השלב הראשון הוא בחוץ בעוד שהשני כמעט כל הזמן מתחת לגג. ושלב הבוס מבוסס על השני. על כל שלב שהוא לא בוס יש שלב מאתגר. השלב המאתגר הוא שלב שבנוסף להשלמת השלב הרגיל מצריך תנאי שמקשה על ביצוע השלב. התנאי הנוסף קבוע אצל כל קבוצה, כלומר שהשלב המאתגר של קבוצת סוניק תמיד יהיה השלמת השלב תחת מגבלת זמן מסוימת.

לפי הסיפור לשלב הראשון ולשלב הבוס יש קשר גדול יותר לעלילה מהשלב השני כי לשלב השני יש קשר ליהלום הכאוס. כלומר שאפשר ממש לתת לכל אחד שם ככה:

 1. שלב סיפור (שלב ראשון): כי בתחילתו יש סרטון
 2. שלב כאוס (שלב שני): כי בסופו יש בונוס יהלום כאוס
 3. שלב בוס (שלב שלישי): כי יש בו בוס
 

משחק לשני שחקנים

במשחק לשני שחקנים אפשר להתחרות בסוגים שונים של תחרויות. ככל שמשלימים יותר שלבים ושלבים מאתגרים השחקן מקבל עוד סוגי תחרויות. אפשר להתחרות בקרב אחד מתוך שלושה או במצב הטוב משלושה. מצבי המשחק הם:

 • מרוץ רגיל - קטע מהשלב מסוים מוגדר כמסלול מרוץ. הקבוצה הראשונה שמגיעה לסוף הקטע מנצחת.
 • קרב - קרב בין שתי קבוצות, בעל אותו מתכונת של הקרבות מול הקבוצות במצב יחיד. הקבוצה שלפחות אחד מחבריה שורד מנצחת.
 • שלב בונוס - במתכונת דומה לזו לשלב בונוס עם יהלום כאוס. הקבוצה שמגיעה ליהלום הכאוס קודם מנצחת.
 • מרוץ טבעות - שתי הקבוצות נמצאות בזירה מרובת טבעות. תחת מגבלת זמן כל קבוצה צריכה לאסוף כמה שיותר טבעות. הקבוצה עם יותר טבעות בתום מגבלת הזמן מנצחת.
 • מרוץ מכונות - הקבוצות מתפעלות מכונה שמתופעלת גם בקטעים מסוימים במשחק יחיד. המרוץ הוא מרוץ סיבובי. הקבוצה שמסיימת שלושה סיבובים קודם או הקבוצה שלפחות חבר אחד מהקבוצה שורד מנצחת.
 • מרוץ מהיר - מרוץ שבו כל קבוצה ממוקמת בקצה אחר של מסלול המרוץ. הקבוצה הראשונה שמגיעה לאמצע המסלול מנצחת.
 • מרוץ מלא - שלב שלם מוגדר כקטע מרוץ. הקבוצה שמשלימה את השלב קודם מנצחת.
 

עלילה

בגלל ריבוי הקבוצות, לכל קבוצה עלילה משלה כשבסופו של דבר המטרה של כל קבוצה היא להגיע ל"ד"ר אגמן" ולעצור אותו. הדרך והסיבות הן שמבדילות
 
סוניק הקיפוד:
מאפיינים פיזיים רבים של סוניק השתנו לאורך השנים, כולל הסגנון שבו הוא מעוצב. בעיצוב המקורי של סוניק במשחקי הווידאו, אשר תוכנן על ידי נאוטו אושימה, סוניק היה נמוך קומה, בעל מחטים קצרים, גוף עגלגל ועיניים ללא אישונים. בעקבות היציאה לשווקים של המשחק "Sonic Adventure" בשנת 1999 דמותו של סוניק עוצבה מחדש על ידי יוג'י אוקאבוי - בעיצוב המחודש סוניק גבה במעט, רגליו התארכו, הוענק לו מבנה גוף פחות עגלגל, קוציו התארכו ועיניו נהיו ירוקות, כמו כן הוא קיבל מראה יותר קשוח במעט. שינויים נוספים בדמותו של סוניק נעשו הוצגו במשחק "Sonic the Hedgehog" במהלך שנת 2006 - סוניק הפך אף רזה יותר וגבוה יותר.
 
סדרת משחקי הווידאו

משחקי הווידאו הראשונים של סוניק הקיפוד היו מסוגת משחקי הפלטפורמה בלבד. בעקבות ההצלחה הרבה אשר הזיכיון צבר, בהמשך פותחו משחקי וידאו נוספים מסוגות נוספות.

כמעט בכל המשחקים של סוניק מככבת דמותו של "סוניק הקיפוד" כדמות הראשית במשחק. עלילת המשחקים מתמקדת בעיקר בניסיונותיו של סוניק להציל את העולם מפני איומים שונים ובעיקר מפני גאון מרושע בשם ד"ר רובוטניק (או בשם ששמו לו בסדרה סוניק X ומשחקי וידאו ומחשב, ד"ר אגמן).

נכון ל-2008, הזיכיון מכר מעל ל-50 מיליון משחקים ברחבי העולם‏[1]

 תקופת הדור השלישי של קונסולות המשחק (8 סיביות)

על אף שהמשחקים הראשונים של סוניק הקיפוד יצאו לקונסלת המגה דרייב (16 סיביות) - במקביל ליצאתם לשווקים הופקו גם מספר משחקים עבור קונסולת ה-סגה מאסטר סיסטם (8 סיביות). משחקי ה-8 סיביות של סוניק יצאו בהמשך גם לקונסולת המשחק הניידת סגה גיים גיר.

 • Sonic the Hedgehog
 • Sonic the Hedgehog 2
 • Sonic Chaos
 • Sonic Triple Trouble
 • Sonic Drift
 • Sonic Drift 2
 • Sonic Spinball
 • Sonic Labyrinth
 • Sonic Blast
 • Tails' Skypatrol
 • Tails Adventure

 תקופת הדור הרביעי של קונסולות המשחק (16 סיביות)

ארבעת המשחקים המקוריים העיקריים שיצאו לשווקים עבור המגה דרייב בין השנים 1991 עד 1994 היו:

 • Sonic the Hedgehog
 • Sonic the Hedgehog 2
 • Sonic the Hedgehog 3
 • Sonic & Knuckles

המשחק הראשון של סוניק אשר יצא לשווקים בשנת 1991 השתמש בגרפיקה שנראתה חדשנית באותו זמן ואיפשר לרקע לזוז במהירות שונה מאשר הנוף ה"קרוב" מה שנתן אשליה של מרחב תלת-ממדי. במשחק הראשון אשר היה בסיס לכל שאר המשחקים של סוניק, סוניק נשלח להלחם כנגד דוקטור אייבו רובוטניק הידוע גם בכינויו "דוקטור אגמן" (כיום סגה כבר לא משתמשת בשם רובוטניק כלל). דוקטור רובוטניק מנסה להשתלט על הפלנטה "מוביוס" על ידי תפיסת אמרלדי הכאוס והפיכת החיות לרובוטים, סוניק צריך לרוץ ולאסוף טבעות על-מנת שיוכל להיכנס לעולמות הבונוס ולאסוף את האמרלדים לפני רובוטניק - רק אז יוכל להתייצב מולו ולנצח. במשחקים שבאו לאחר מכן - בקונסולות שונות - הצטרפו לסוניק עוד חברים אשר לכל אחד מהם המאפיינים המיוחדים לו/לה- לדוגמה טיילז (Tails) השועל המעופף בעל שני הזנבות. המשחקים של סוניק התאפיינו לרוב כמשחקי פלטפורמות מהירים וחדשניים בדרך-כלל ובזמנו הוא היה להיט גם בישראל. במהלך המשחקים נוספו לדמויות גם כוחות נוספים בדרך כלל על ידי איסוף כל האמרלדים ומספר טבעות מה שנתן להם את האופצייה להפוך לדמויות "סופר" או "הייפר" כדוגמת סופר/הייפר סוניק, סופר טיילז וסופר/הייפר נאקלס. הדבר המייחד את משחקי סוניק, לפחות בעת יציאת המשחקים הראשונים, הייתה המהירות הרבה בה עבד המשחק (יחסית למשחקי פלטפורמות) ומכאן גם שמו של הגיבור הראשי - "סוניק" - מילה אשר משמעותה "יותר מהר ממהירות הקול" באנגלית, על-פי סיפור המשחק סוניק הוא היצור הראשון שעבר את מהירות הקול - ברגל. מאז יציאת המשחק הראשון יצאו משחקים אחרים בעלי מהירות משחק רבה ומשחקי סוניק הקיפוד נשארו בבסיסם משחקי פלטפורמות מהירים.

משחקי סוניק נוספים אשר יצאו לקונסולת המגה דרייב:

 • Sonic Spinball - סימולציה של משחק פינבול. זה היה המשחק הראשון של סוניק אשר פותח באופן מוחלט בארצות הברית.
 • Dr. Robotnik's Mean Bean Machine - משחק פאזל.
 • Sonic 3D Blast - יצא לקונסולת המגה דרייב, סגה סאטורן ולמחשב האישי. משחק פלטפורמה איזומטרי.

קיימים גם משחקים נוספים אשר נועדו לקונסולת המגה דרייב במידה ומותקנים בה התקנים נוספים:

 • Sonic CD - משחק פלטפורמה אשר יצא לשווקים בשנת 1993 עבור ה-Mega-CD/Sega Sega CD. בשנת 1996 יצאה גם גרסה של המשחק למחשב האישי.
 • Knuckles' Chaotix - משחק פלטפורמה אשר יצא לשווקים בשנת 1995 עבור התוסף של קונסלת המגה דרייב התקן ה-Sega 32X.
 • Sonic Eraser - משחק פאזל אשר יצא רק ב-Meganet (ומשום כך חייב שימוש בתוסף מודם לקונסולת המגה דרייב.)

כמו כן, משחקי הארקייד הנ"ל יצאו לשווקים ביפן:

 • SegaSonic Cosmo Fighter
 • SegaSonic the Hedgehog

תקופת הדור החמישי של קונסולות המשחק (32 סיביות)

המשחקים הבאים יצאו לשווקים במהלך תקופת הדור החמישי של קונסולות המשחק:

 • Sonic 3D - משחק פלטפורמה איזומטרי אשר יצא לשווקים עבור קונסולת סגה סאטורן בשנת 1996 לצד הגרסה שיצאה לקונסולת המגה דרייב.
 • Sonic Jam - אוסף משחקים אשר יצא לשווקים בשנת 1997 עבור קונסולת סגה סאטורן. מכיל את המשחקים "Sonic the Hedgehog", "Sonic 2", "Sonic 3" ו-"Sonic & Knuckles".‏
 • Sonic R - משחק מרוצים אשר יצא לשווקים בשנת 1997 עבור קונסלות סגה סאטורן ולאחר עבור המחשב האישי.

תקופת הדור השישי של קונסולות המשחק (128 סיביות)

המשחקים הבאים יצאו לשווקים במהלך תקופת הדור השישי של קונסולות המשחק:

 • Sonic Adventure - יצא לשווקים בשנת 1999 בעת ההשקה של קונסולת המשחק Dreamcast של סגה. זהו המשחק התלת ממדי המלא הראשון בסדרה. בשנת 2003 יצאו גרסאות נוספות של המשחק עבור ה-גייםקיוב של נינטנדו ועבור המחשב האישי תחת השם "Sonic Adventure DX: Director's Cut" אשר כללו מספר שיפורים.
 • Sonic Shuffle - יצא לשווקים בשנת 2000. זהו למעשה משחק לוח.
 • Sonic Adventure 2 - יצא לשווקים בשנת 2001, במקור עבור קונסולת ה-Dreamcast.‏
 • Sonic Mega Collection - יצא לשווקים בסוף 2002 עבור הגייםקיוב. בסוף 2004 יצאו לשווקים גרסאות נוספות של המשחק עבור קונסולת הפלייסטיישן 2 וה-Xbox. גירסת המחשב של המשחק יצאה לשווקים בשנת 2006.
 • Sonic Heroes - יצא במקור לשווקים בשנת 2003. זהו משחק תלת-ממדי אף על פי שבמהלך התקופה בה יצא כבר לא היה ביקוש למשחקים חסרי עלילה, המבוססים על זריזות ידיים ואיסוף טבעות כבר לא נראה כאתגר מספק. מערכת המשחק הנה ייחודית בשל העובדה שהיא מתפעלת שלוש דמויות שמרכיבות קבוצה כשלכל חבר קבוצה יכולות מיוחדות משלו. לכל קבוצה דרך שונה ושלבים שונים. יצא לשווקים עבור קונסלות הגיימקיוב, פלייסטיישן 2 וה-Xbox ב-30 בדצמבר 2003 ביפן וזמן קצר לאחר מכן באירופה ובארצות הברית. גרסת המחשב של המשחק יצאה בנובמבר 2004.
 • Sonic Advance - המשחק הראשון של סוניק שיצא לשווקים לקונסלה שאיננה פותחה על ידי סגה. יצא בתחילה עבור הקונסולה הניידת Game Boy Advance ביפן ב-22 בדצמבר 2001, בצפון אמריקה ב-4 בפברואר 2002 ובאירופה ב-23 במרץ 2002.
 • Sonic the Hedgehog Pocket Adventure - משחק אשר יצא עבור הקונסולה הניידת Neo Geo Pocket Color.
 • Shadow the Hedgehog - יצא לשווקים בסוף 2005 באמריקה הצפונית. המשחק מתמקד בדמותו של שאדו הקיפוד.
 • Sonic Riders - יצא במקור לשווקים בשנת 2006. המשחק הינו משחק מרוץ בו הדמויות משתמשות בהאברבורדים עתידניים, אופניים וגלגיליות.

המירוצים נערכים במקומות שונים כגון: מדבר, מתחת לאדמה, בכבישים וכדומה. למשחק זה פותח משחק המשך בשם Sonic Riders: Zero Gravity.

 תקופת הדור השביעי של קונסולות המשחק

המשחקים הבאים יצאו לשווקים במהלך תקופת הדור השביעי של קונסולות המשחק:

 • Sonic Rush - יצא לשווקים בנובמבר 2005 עבור הקונסולה הניידת נינטנדו DS. למשחק זה יצא בספטמבר 2007 משחק ההמשך Sonic Rush Adventure.‏
 • Sonic the Hedgehog - יצא לשווקים בנובמבר 2006 עבור קונסולת המשחק Xbox 360 ובדצמבר 2006 עבור הקונסלה פלייסטיישן 3, המשחק יותר אפל ורציני מבחינית עלילה אבל הפך לכישלון עצום בביקורות.
 • Sonic Rivals - משחק מירוצים תלת ממדי עבור הקונסולה הניידת PlayStation Portable. למשחק זה יצא בנובמבר 2007 משחק ההמשך בשם Sonic Rivals 2.‏
 • Sonic and the Secret Rings - יצא לשווקים באביב 2007. פותח באופן בלעדי עבור קונסולת ה-Wii.‏
 • Mario & Sonic at the Olympic Games - משחק וידאו בו משחקים זה לצד זה מריו וסוניק. המשחק יצא לקונסולת ה-Wii ולקונסלה הניידת נינטנדו DS. משחק ההמשך שלו, Mario & Sonic at the Olympic Winter Games יצא לשווקים בסוף שנת 2009, משחק המשך נוסף בשם Mario and Sonic at the London 2012 Olympic Games מיועד לצאת לשווקים בשנת בשלהי 2011-2012.
 • Sonic Unleashed - יצא לשווקים במהלך שנת 2008 עבור הקונסלות Xbox 360, Wii, PS2 ו-PS3.‏
 • Sonic and the Black Knight - יצא לשווקים בשנת 2009 באופן בלעדי לקונסולת ה-Wii.‏
 • sonic the hedghog 4 - משחק דו-ממדי ברזולוציית היי-דיפינישן אשר יצא בשנת 2010 לWII XBOX 360 PS3 iphone ipod touch. וזכה לביקורות טובות. המשך ישיר של המשחק sonic the hedgehog 3 & knuckles‏
 • Sonic Colors - יצא לשווקים בשנת 2010 מיועד לקונסולת ה- wii וה- DS
 • Sonic Free Raiders
 • Sonic Generations - מיועד לצאת לשווקים בשלהי 2011, אשר יכלול שלבים מתוך משחקי סוניק לדורותיהם, ולכבוד 20 שנה לסוניק ניתן יהיה לשחק גם עם סוניק המקורי וגם עם גרסת דמות המשחק הראשון.

עיבודים

 סדרות טלוויזיה

לאורך השנים הופקו בארצות הברית סדרות אנימציה שונות בכיכובו של סוניק:

 • הרפתקאותיו של סוניק הקיפוד (Adventures of Sonic the Hedgehog) - סדרת אנימציה בת 65 פרקים אשר שודרה במקור בארצות הברית בסינדיקציה במהלך השנים 1993 עד 1996. סדרה זו שודרה במהלך השנים בישראל בערוץ הילדים תחת השם סוניק הקיפוד בדיבוב לעברית (בין המדבבים: דן קיזלר, אסתי ברעד, יורם יוספסברג, אבי חדש, גיורא קנת ואלון נוימן) ובערוץ המזרח התיכון בדיבוב האנגלי המקורי. הסדרה לא זכתה לפופולריות רבה בקרב מעריצי סוניק בעולם משום חוסר עלילה ושזה יותר מיועד לגיל הרך. הסדרה מציגה את סוניק באופן הומוריסטי ומכילה בעיקר הומור סלפסטיק כאשר סוניק וטיילז יוצאים לשחרר את "מוביוס" מנסיונותיו של רובוטניק להשתלט על הכוכב באמצעות שלושת הרובוטים הנאמנים שלו - סקראטץ' (Scratch), גראונדר (Grounder) וקוקונאטס (Coconuts). לראשונה בסדרה זו רואים את הגרסה האמריקאית של רובוטניק - ראש מחודד עם אף אדום, בסדרות ההמשך אשר ייצאו מארצות הברית הוא יהיה בעל אף רגיל אך בעל יד מכנית ובהמשך אפילו שתי ידיים מכניות. פרק הבונוס של סדרה זו יצא בחג המולד.
 • סוניק הקיפוד (Sonic The Hedgehog) - סדרת אנימציה בת 26 פרקים אשר שודרה במקור בערוץ ABC האמריקאי מהלך השנים 1993 עד 1994. סדרה זו לא שודרה בישראל. סדרה זו יועדה לקהל הבוגר יותר, ואף העלילה רצינית ואפלה יותר מהסדרה הקודמת. וחוץ מסוניק וטיילז נוספו דמויות מרכזיות כגון: הנסיכה סאלי אקורן, באני ראבוט, בומר/רוטור, אנטואן, דולסי, המלך מקסימיליאן, הדוד צ'אק, רוזי, איירי, להקת הזאבים, איקסיס נאוגוס ועוד רבים. במרכז העלילה ניצבים סוניק וסאלי בתור מנהיגי "לוחמי החופש" שמסתתרים בכפר נוטהול וילג' אשר מוחבא ב"יער הגדול". העלילה מתרחשת במוביוס לאחר שרובוטניק (בעזרת אחיינו סניבלי) כבש את הפלנטה והיגלה את מלך ממלכת אקורן - מקסימיליאן אל ממד הדממה, לאחר מכן הפך את רוב תושבי הפלנטה לרובוטים עבדים ("רוביאנים") - כל זאת קורה בזמן שסוניק וחבריו עדיין ילדים וטיילז עוד לא נולד. עשר שנים מאוחר יותר סוניק וסאלי (בתו של המלך) מנהיגים את "לוחמי החופש" כנגד רובוטניק. תוכנית זו הייתה להיט ונחשבת לסדרה הכי טובה של סוניק עד היום, אך לא המשיכה מעבר לעונתה השלישית עקב אחוזי הרייטינג הגבוהים שקיבלה הסדרה "פאוור ריינג'רס" ששודרה באותו הזמן בערוץ אחר - מה שגרם למנהלי הערוצים להפסיק את הסדרה למרות כעסם של המעריצים - עד היום, אבל היו שמועות רבות שעלולים לעשות עונה שלישית או סרט שקשור לסדרה בעתיד הקרוב אך הסיכוים מאוד קטנים.
 • סוניק תת-קרקע (Sonic Underground) - סדרת אנימציה בת 40 פרקים אשר שודרה במקור במהלך השנים 1999 עד 2000 ומציגה את סוניק ביקום מקביל (על-פי הסברי הקומיקס), סדרה זו הקרויה בקיצור SU בפי המעריצים, לא הייתה אהודה על המעריצים פרט לאלה שבצרפת ובריטניה. סדרה זו לא שודרה בישראל. במרכז העלילה - רובוטניק משתלט על מוביוס והופך את תושביו לרוביאנים, אך דמויות SatAM לא מופיעות בסדרה - אפילו טיילז לא מופיע בסדרה - לעומתו נאקלס כן מופיע. סוניק בעזרת דודו צ'אק (שכן הופיע ב-SatAM) נלחם כנגד רובוטניק כאשר יום אחד הוא מגלה שהוא נסיך ושיש לו אח - מאניק ואחות - סוניה. לאחים יש מדליוני קסם אשר גורמים לכלי נגינה בעלי כוחות להופיע ובעזרתם הם נלחמים כנגד רובוטניק כאשר מטרתם היא גם למצוא את אמם המלכה שמושכת בחוטים ממסתור. השחקן שמדבב את סוניק בסדרה מדבב גם את מאניק וסוניה וכן מדבב גם את סוניק בשתי הסדרות הקודמות, השחקן הוא אגב, ג'אליל ווייט - יותר ידוע כדמות ששיחק - "ארקל". פרט נוסף בקשר לסדרות האמריקאיות של סוניק הוא שרובוטניק בגירסתו האמריקאית וחלק מדמויות AoSTH ו-SatAM למעשה כן הופיעו במשחקים של סוניק - אך מדובר במשחקים אשר יצאו מסגה של אמריקה: Sonic Spinball ו-Dr. Robotnik's Mean Bean Machine.
 • סוניק X ‏(Sonic X) - סדרת אנימה אשר שודרה במקור ביפן בין השנים 2003 עד 2006. סדרה זו שודרה גם בישראל בדיבוב לעברית (בין המדבבים: עידו מוסרי, עמי מנדלמן, גלעד קלטר, יפה גבאי, טומיקה לני גבאי, מתן חצרוני, עידו פרמון וטליה ברקאי). עלילת הסדרה מבוססת על עלילת סדרת משחקי סוניק ומציגה את סוניק במראהו החדש יותר, העלילה מבוססת על המשחק Sonic Adventure שיצא ב-1998 ומציגה בתוכה גם משחקים שיצאו לאחר מכן. בסדרה זו דמויות SatAM לא מופיעות אך לעומתן כל דמויות המשחקים כן מופיעות כדוגמת נאקלס, איימי, שאדו וכו'... כמו כן נוספו דמויות חדשות כגון כריס דיקו וביקו (שני הרובוטים הטיפשים של אגמן) וסאם ספיד. העלילה מתחילה כאשר בעת נסיון להציל את קרים מידי דוקטור אגמן - סוניק וחבריו משוגרים אל עבר יקום מקביל (או כדור הארץ בעתיד לפי גרסאות מסוימות) ביחד עם אגמן ומוצאים עצמם במרכז העיר Station Square (פרט לאגמן שנמצא על אי). כעת על סוניק וחבריו למנוע מאגמן ועוזריו מלהשתלט על העולם. בקרב מעריצי סוניק היא זכתה למעט הצלחה אבל פחות מהסדרה הישנה SatAM, למרות זאת היא זכתה לפופולריות במספר מדינות בעולם.

 הסרט

Sonic the Hedgehog: The Movie - סרט אנימה מסוג OVA אשר יצא במקור לשווקים ביפן במהלך 1996 בשני חלקים. בשנת 1999 יצא לשווקים בארצות הברית כסרט אחד בדיבוב לאנגלית. סרט זה מעולם לא יצא לשווקים בישראל. במרכז עלילת הסרט סוניק, טיילז ונאקלס נלחמים כנגד דוקטור רובוטניק ויציר כפיו מטאל סוניק. יקום זה אינו דומה למציאות שתוארה עד כה בסדרות האמריקאיות של סוניק והוא דומה יותר למציאות המשחקים כאשר הפעם נמצאים גם הנסיכה שרה ואביה הנשיא.

 סדרות קומיקס

במהלך שנות התשעים חברת סגה הפיקה חוברת קומיקס של סוניק אשר מוספרה בהתחלה כ-1/4 ובהמשך כמיני-סדרה החל ממספר 0. מיני-סדרה זו התחילה למעשה סדרת קומיקס אשר ממשיכה עד היום תחת המו"ל Archie Comics.

בסיס העלילה בקומיקס הוא למעשה כל העולמות של סוניק כולל המשחקים והסדרות, מופיעות בו כל דמויות SatAM וכן דמויות המשחקים וכל שאר הסדרות. העלילה בקומיקס כל-כך נפתלת עד שנוצרו מאות דמויות ויצאו גם מיני-סדרות חדשות כולל סדרה לנאקלס ולסוניק X. כמו כן הקומיקס מסביר הרבה דברים שלא הוסברו בסדרות כמו שמו האמיתי של סוניק (לפחות על-פי הקומיקס שמו הוא "מוריס"), למה רובוטניק נראה שונה בין הגרסאות האמריקניות או היפניות, מי הם הוריו, מקורות, היסטורייה, פגישות עם דמויות אחרות כגון "סברינה המכשפה הצעירה", גיבורי קומיקס אחרים ועוד.

בנוסף לסדרת קומיקס זו, הופק בעבר גם קומיקס של סוניק בבריטניה בשם "Sonic The Comic" שיצא תחת המו"ל Fleetway Comics.

בירחון Wiz פורסם קומיקס של סוניק מתורגם לעברית.
 
סוניקX
200full-sonic-x-2003.jpg:
תקציר העלילה

העלילה מתחילה כאשר בעת נסיון להציל את קרים מידי דוקטור אגמן - סוניק וחבריו משוגרים מפלנטת מוביוס לכדור הארץ ביחד עם אגמן ומוצאים עצמם במרכז העיר סטיישן סקוור (Station Square) פרט לאגמן אשר משוגר לאי. בכדור הארץ סוניק פוגש בחור צעיר בשם כריס תורנדייק אשר מארח את סוניק וחבריו בביתו. כעת על סוניק וחבריו למנוע מדוקטור אגמן ועוזריו מלהשתלט על כדור הארץ ועל יהלומי הכאוס.

 דמויות

 • סוניק הקיפוד (עידו מוסרי) - הדמות הראשית בסדרה. קיפוד כחול דמוי אנוש אשר מסוגל לרוץ במהירות עצומה. מפחד ממים, והאי יכולת שלו לשרוד בהם מצדיקה את זה
 • מיילס "טיילס" פראוואר (יפה גבאי) - מכונאי מיומן אשר מסוגל מסוגל לעוף במשך זמן מוגבל באמצעות שתי זנבותיו בהם הוא משתמש כמדחף, אף על פי שהוא עושה זאת רק לעתים נדירות. טיילס הוא חברו הטוב ביותר של סוניק.
 • איימי רוז (ליטל וידבסקי ודנה רישפי) - קיפודה ורודה דמוית אנוש אשר מאוהבת בסוניק ומנסה לזכות בליבו.
 • שאדו הקיפוד (ירון מנשה) - קיפוד שחור דמוי אנוש. מסייע לסוניק להציל את העולם.
 • דוקטור אגמן (צביקה שוורצברג) - הנבל הראשי של הסדרה. מדען מטורף אשר מטרתו היא להשתלט על כדור הארץ.
 • כריסטופר "כריס" תורנדייק (איל כהן) - בנו בן ה-12 של מנכ"ל תאגיד בשם נלסון תורנדייק ושל שחקנית בשם לינדזי תורנדייק. הוריו לא מבלים זמן רב עימו בשל סגנון החיים העמוס שלהם ומשום כך הוא מבל את רוב זמנו עם סביו צ'אק תורנדייק ועם המשרתים של המשפחה מר טנקה ואלה. כריס הוא האדם הראשון אותו סוניק פוגש לאחר שכריס מציל אותו מטביעה בבריכה של ביתו. סוניק מתגורר באחוזה של כריס במשך רוב הסדרה, יחד עם חבריו. כריס מצטרף בקביעות להרפתקאותיו של סוניק במשך הסדרה.

מוצרים נלווים

 • סדרת הקומיקס: בספטמבר 2005, חברת ארצ'י קומיקס (המו"ל של סוניק באמריקה הצפונית) הוציאה לשווקים סדרת קומיקס אשר עלילתה מבוססת על עלילת "סוניק X".
 • קלפי המשחק: קלפי המשחק של סוניק X הם קלפי איסוף המבוססים על הסדרה. משחק הקלפים יצא לראשונה לשווקים באוגוסט 2005. המשחק מיועד לשתי שחקנים בלבד.
באפריל 2003 | שידור אחרון 6 במאי 2006 | מספר עונות 3 | מספר פרקים 78 סוניק
 
קובץ:Adventures of Sonic the Hedgehog.jpgסוניק !!!!
   
אז איך האתר ???נאאא
סוניק האתר הכי טוב ברשת!!!!!!!