בניית אתרים בחינם
 

אופניים חשמליים

 
   אופניים חשמליים- הלהיט החדש
 
    אופניים חשמליים- הלהיט החדש
המראה של אנשים בני כל הגילאים המדוושים על אופניים חשמליים ועל פניהם חיוך רחב הופך נפוץ יותר ויותר. היתרונות הרבים של אופניים חשמליים ובהם נוחות, מהירות וידידותיות לסביבה, הופכים אותם לפופולאריים יותר ויותר, ומדי יום מצטרפים למעגל המדוושים בהנאה עוד ועוד בני אדם.

על פי החוק בישראל, הרכיבה על אופניים חשמליים אינה מחייבת ברישיון אולם היא מוגבלת לבני 14 ומעלה, ובנוסף המהירות המקסימלית המותרת היא 25 קמ"ש – מהירות המאפשרת להתנייד בתוך העיר ולהגיע מכל מקום לכל פינה תוך דקות ספורות.

אופניים חשמליים אינם המצאה חדשה. כבר בסוף המאה התשע עשרה, לפני יותר ממאה שנה, נרשם בארצות הברית פטנט על אופניים חשמליים ובראשית המאה העשרים ואחת החלו להפוך אופניים חשמליים לטרנד לוהט. למגמה זו כמה וכמה סיבות: התפתחות הטכנולוגיה, המאפשרת ייצור אופניים חשמליים טובים יותר ועמידים יותר במחיר שווה לכל כיס, המודעות הגוברת לחשיבות השמירה על כדור הארץ, ולהפחתת הזיהום הרב שיוצרים מנועי הבנזין של כלי הרכב השונים, הפקקים האינסופיים ומצוקת החנייה בערים הגדולות (ולא רק בהן) שהופכת התניידות באמצעות מכונית לסיוט של ממש וההבנה שחז"ל, כמו תמיד, צדקו ואכן "נפש בריאה בגוף בריא".

אופניים חשמליים כובשים את העולם

כמה אופניים חשמליים נעים כיום בכבישי ובשבילי העולם? על פי הערכות, בשנת 2010 נמכרו ברחבי אירופה כ-700,000 זוגות אופניים חשמליים. בסין לבדה היו באותה שנה כ-120 מיליון זוגות אופניים חשמליים, וגם בארצות הברית והודו מדובר בשוק הצומח במהירות. בישראל, על פי ההערכות של משרד התחבורה, יש כמה עשרות אלפי זוגות אופניים חשמליים, כשחלק מהם מצוידים במנוע שהספקו עולה על המותר בחוק (250w) ועל כן הם מהווים סכנה לרוכבים עליהם ולסביבה.

אם יש לכם אופניים רגילות, סביר להניח שניתן להסב אותם לאופניים חשמליים באמצעות ערכה מיוחדת. מי שאין בבעלותו אופניים יכול כמובן לרכוש אופניים חשמליים כיחידה אחת. כך או כך התוצאה היא זוג אופניים שניתן לרכב עליו כ-30 עד 35 ק"מ לכל הטענה, במהירות של עד 25 קמ"ש, כאשר בחלק מהדגמים ללא צורך בדיווש כלל ובחלק מהדגמים עם דיווש, אם כי כמובן ללא המאמץ הכרוך בהנעת אופניים "רגילים".

אמנם אופניים חשמליים החלו כאמור להיות נפוצים רק בראשית המאה העשרים ואחת, כך שמדובר בתחום שהשפעותיו על חיינו ועל העולם טרם נבחנו באופן מעמיק ונרחב, אולם מחקרים שכבר נעשו הוכיחו כי מי שבבעלותו אופניים חשמליים נוטה לרכב עליהם הרבה יותר ממי שמצויד באופניים ללא מנוע חשמלי. הסיבה לכך היא מן הסתם חווית הנסיעה המהנה הרבה יותר, היעדר ההזעה שהוא הרי יתרון חשוב במיוחד במדינות חמות ולחות דוגמת ישראל והיעדר השרירים התפוסים אחרי רכיבה ממושכת ומאומצת באופניים רגילים.

מאחר שברוב הדגמים של אופניים חשמליים בכל זאת מופעלים שרירים (אם כי במידה מתונה), הרי שהמעבר לאופניים חשמליים והשימוש הנרחב בהם תורם לבריאות הגוף – והנה לכם עוד סיבה טובה להצטרף לרבים שכבר נהנים מרכיבה על אופניים חשמליים.   

בואו לקנות את הכלי ששינה את תל אביב!!

  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה