בניית אתרים בחינם
 

 אביגיל קדם – כתיבת סיפורי חיים וביוגרפיות
   דף הבית    שרותינו    צור קשר
 
    דף הבית
    שרותינו
    צור קשר

אביגיל קדם - עיתונאית וכותבת סיפורי חיים וביוגרפיות

לכל אחד יש סיפור חיים, ועולם ומלואו שטמון בקרבו. סיפורים היסטוריים, אישיים ומשפחתיים רקומים בדמויות שעוברות על פנינו ברחוב מבלי שניתן על כך את הדעת. לפעמים אין לנו מושג שהאדם שיושב לידינו בבית הקפה ושותק היה גיבור מלחמה, לפעמים אנחנו לא יודעים שסבתא שלנו הייתה גיבורת מלחמה. ההיסטוריה חבויה בדמויות שעוברות על פנינו יום יום, ותיעודה היא מלאכה חשובה ויקרת ערך למשפחה, לדורות הבאים ולעם. אל תהיו שקופים, תעדו את סיפור חייכם.כתיבת סיפור חיים כמתנה ליום הולדת מיוחדת

כתיבת סיפור חיים היא סגירה ופתיחה של מעגל חדש לכל המשפחה, ואין הזדמנות מושלמת לה מאשר יום הולדת עגולה וחשובה. בין אם אתם הנכדים והילדים שרוצים להפתיע את סבתא או סבא עם מתנה מיוחדת, ובין אם זה את או אתה בעצמכם שמעוניינים להפתיע את המשפחה עם מתנה ייחודית שתישאר כזיכרון לדורות, כתיבת סיפור חיים היא דרך מיוחדת ומרגשת לעשות זאת.

 

לכל אחד יש סיפור משלו, חלקם הם סיפורים ששזורים בהם רגעים היסטוריים, חלקם הם סיפורים אישיים מלאי תעוזה, גבורה והתגברות על קשיים רבים. גם אם לפעמים נדמה לנו שאנו מכירים מישהו, אנו תמיד יכולים לגלות עליו דבר נוסף, וגם כאשר מדובר על האנשים הקרובים אלינו ביותר. פעמים רבות אנשים פותחים את עצמם מול אדם אותו הם לא מכירים יותר, והמשפחה לומדת לגלות מחדש את אהובם.

 

אז מה אתם צריכים לדעת כמה רגעים לפני שמתחילים? כותבי סיפור החיים יפגשו אתכם לפגישת היכרות (כי אין טוב ממראה עיניים) ויסבירו לכם כיצד ההליך מתבצע. בדרך כלל ישנן שתי אפשרויות עיקריות: הקצרה והארוכה יותר. האפשרות הקצרה מתבטאת בדרך כלל בכמה מפגשים בני כמה שעות עם שאלות מנחות, עבודת עריכה אותו הכותב מבצע בעצמו תוך התייעצות עם הלקוח לאורך כל הדרך ואיסוף של חומר מצולם ומסמכים. התהליך כולו אורך כמה חודשים (חמישה חודשים לכל היותר) והתוצאה הסופית היא ספר ובו 70 עד 80 עמודים, כאשר 20 עמודים מתוכם כוללים תמונות. האפשרות הארוכה יותר כוללת ספר ובו 120 עד 150 עמודים.

 

איך יודעים איזה סוג של סיפור חיים מתאים לכם? בדרך כלל, לרוב האנשים מתאימה הגרסה הקצרה יותר של הכתיבה, וזאת משום שהגרסה הקצרה ממצה בתוכה את האפשרות לכתוב את הסיפור בגישה האופטימית, הפשוטה והחיובית ביותר. לרוב, כאשר אנשים מעוניינים לתעד את סיפור חייהם מדובר על אירוע חיובי, ללא כניסה מעמיקה לרגשות שליליים או צדדים פחות קלים מבחינה רגשית, ורק כאשר מדובר על סיפור חיים מורכב, שטומן בחובו אירועים היסטוריים או סיפור חיים מורכב במיוחד יש הצדקה לכתיבת סיפור בגרסה ארוכה יותר.

 

   אביגיל קדם - כתיבת סיפורי חיים וביוגרפיות
  avigailkedem@gmail.com