בניית אתרים בחינם
 

 אביגיל קדם – כתיבת סיפורי חיים וביוגרפיות
   דף הבית    שרותינו    צור קשר
 
    דף הבית
    שרותינו
    צור קשר
אנשים רבים מוצאים את עצמם בצומת דרכים בה הם מעוניינים לתעד את סיפור חייהם. בין אם מדובר על רצון לתעד את סיפורכם למען הדורות הבאים, הנכדים או עצמכם, מדובר על הליך אליו יש להיות מוכנים, ורצוי לבצע אותו בדרך נכונה.
 
אז מה עושים קודם?
 
ראשית, יש לפנות לכותב סיפורי חיים וביוגרפיות. מדובר על אנשים בעלי ניסיון בכתיבה, תיעוד וראיון, שעוסקים בתחום לרוב מתוך אהבה לכתיבה. ניתן למצוא כיום עשרות כותבים מוכשרים באינטרנט, ולרוב הבחירה בכותב נעשית מתוך הכימיה האישית שנוצרת בין הלקוח ובין הכותב.
 
המשך התהליך הוא שילוב של עבודת הכותב בשיתוף פעולה של הלקוח. במידה ופגישת ההיכרות הניבה רצון להמשך עבודה יחד, ייפגשו הכותב והלקוח שוב ויחלו סדרת ראיונות. הכותב ינחה את הלקוח וייקח אותו למחוזות ילדותו, יבקש תמונות ומסמכים ובמידה וניתן ירואיינו גם קרובי משפחה ואנשים קרובים אחרים שיכולים לתרום לסיפור. כל מפגש אורך בין שעתיים לשלוש (בבית הלקוח) ובמידה ומדובר על סיפור חיים קצר, אזי שלושה עד ארבעה מפגשים ממוקדים כאלו יהיו מספיקים כדי ליצור את הרקע הדרוש לכותב כדי להתחיל את עבודתו.
 
בשלב הבא הכותב ימשיך את העבודה בביתו, תוך איסוף תמונות וכתיבת החומר בסדר הנכון. אורכם של סיפורי חיים סטנדרטיים הוא 80 עמודים לכל היותר, כאשר 20 עמודים מתוכם מהווים תמונות. כדי לבצע את העבודה בצורה הטובה והמקצועית ביותר, יידרשו לכותב ארבעה עד חמישה חודשים, כאשר כל כמה שבועות ייפגשו הצדדים ויתאמו ציפיות לגבי החומר שכבר נכתב.
 
ומה הכי לדעת לפני שנכנסים לתהליך?
 
חשוב להבין שכתיבת סיפור חיים היא תהליך גמיש מאוד, בו הלקוח מחליט מה נכנס לספר ומה לא. ההליך אינו כופה על הלקוח בשום שלב להכניס שום פרט בו הוא לא מעוניין, גם במידה והנושא עלה בשיחות הרבות ונראה רלוונטי ביותר. הלקוח מחליט איך סיפור חייו ייכתב בכל שלב ולכן התהליך הוא נעים ומרגיע לנפש.

לפגישת היכרות ללא תשלום וללא התחייבות: avigailkedem@gmail.com 
 
   אביגיל קדם - כתיבת סיפורי חיים וביוגרפיות
  avigailkedem@gmail.com