x
בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 

 
מהי כירולוגיה
 
חקר היד ידוע בשם "כירולוגיה" (מיוונית : יד=cheiro ו-מדע=ology) והוא כולל בתוכו את כל התחומים הקשורים ליד האנושית.
 
הכירולוגיה היא אמנות הקריאה בכף יד של המאה ה-21. זהו שילוב בין האומנות העתיקה עם מדע עכשווי המתבסס על אלפי מחקרים המאפשר להבין את מבנה הנפש דרך הנתונים שביד. הכירולוגיה היא מדע הניתן ללמידה - כמו למידת שפה זרה או נגינה. רופאים ומטפלים רבים בכל רחבי העולם מסייעים בהצלחה למטופליהם באמצעות הכירולוגיה.
 
כירולוגיה הוליסטית היא שילוב של כמה נושאים שונים העובדים יחד על מנת לזהות ואחר כך לפתור מגבלות אישיות רבות. שלא כמו קריאת כף היד המסורתית, כירולוגיה הוליסטית מתמקדת בזיהוי ושיפור המצב של המטופל, ללא עריכת תחזיות לגבי העתיד שלו. זוהי שיטה לפיענוח מבנה כף היד והקווים שבה ושיקוף אופיו ונסיון חייו של האדם.
הכירולוגיה ההוליסטית משלבת את התחומים הבאים:
 • כירונומיה - ניתוח הצורה והמבנה של כף היד.
 • כירומנטיקה - קריאת הקוים שבכף היד.
 • דרמטוגליפים - ניתוח תבניות העור וטביעות האצבעות שביד.
 • תרגום תנועות ותנוחות היד והאצבעות.
התאוריה המודרנית אומרת שהקוים שביד מייצגים שרטוט גרפי מקודד של המעגלים החשמליים של המוח. קבוצת העצבים השולטת בידיים נמצאים בדיוק במרכז המוח, וכל האנרגיות החשמליות של החשיבה עוברת דרכן. קוי היד מעוצבים באופן הקשור לתבניות החשיבה, קשרים עצביים ואפילו מבנה כרומוזומלי.
באבחון כירולוגי נמדדים כל המרכיבים שביד – צורה, אורכי האצבעות וצורתן, האגודל, הציפורניים, המפרקים, גוון ומרקם העור, גמישות ותבנית הקוים והסימנים שעל כף היד – ניתוח ותירגום כל המרכיבים האלה, כמו הרכבת פאזל – כל החלקים מצטרפים יחד לקבלת מבט מעמיק על כל מרכיבי אישיות האדם.
 
רק במאה השנים האחרונות, גבר העניין בכפות ידיים, ובעקבות מחקרים מדעיים כמו דרמטוגליפים (טביעות אצבעות) וגנטיקה, הקריאה בכף יד הפכה מ"הגדת עתידות" וניבוי לכלי מדוייק ויעיל יותר לאבחן בריאות, הרגלים, מנגנוני הגנה שהתפתחו כתגובה לחוויות הילדות, תחומי עניין, נטיות, כשרונות, פסיכולוגיה וכדומה.
 
 
בכף היד מרוכזים יותר קצות עצבים מאשר בכל חלק אחר בגוף, עם פעילות נורולוגית רבה כל כך על שטח גוף קטן כל כך – אין ספק שכפות הידיים הן מיוחדות. ניתן להשוות את התבניות שעל גבי היד לתדפיס מחשב מוצפן ותפקידו של הכירולוג הוא לפצח אותו.
הכירולוגיה הינה מדע מבוסס היטב, המושך אליו רבים. למרות זאת, "במדע כמו במדע", יש צורך בסבלנות רבה, חקירה ולמידת המורכבות העמוקה והשגת המשמעות המדוייקת והאמיתית.
 
 
מהי כירולוגיה פסיכודיאגנוסטית
 
שיטה לאבחון פסיכולוגי מדוייק שפותחה על ידי דר' ארנולד הולצמן במשך למעלה משלושים שנה. מחקרים מדעיים מראים שקיים קשר בין המוח והיד והוא ממשיך להתקיים ביניהם לאורך כל חיי האדם.
הכירולוגיה הפסיכודיאגנוסטית מתמקדת בחיבור שבין הגוף לנפש - היא לוקחת את האדם במסע אל תוך הנשמה וממחישה כיצד החוויות המשמעותיות ביותר שהתרחשו בחיי האדם כמעט מרגע הלידה עיצבו את אישיותו, התנהגותו והדחפים המניעים אותו. החוויות עצמן אינן זכורות אך חרוטות עמוק בתת המודע שלו לאורך שנים - כפות הידיים יספקו את השתלשלות הארועים מבלי שהאדם יצטרך לומר מילה - הידיים עצמן יספרו את הסיפור. 
ההיסטוריה של הכירולוגיה
 
ציורי כפות ידיים רבים נמצאו במערות פרה הסטוריות, נראה כי ידיים סיקרנו את האנושות עוד לפני 12,000 – 15,000 שנה. ידיים מאבן, עץ ושנהב שנעשו על ידי תרבויות עתיקות נמצאו בתגליות ארכיאולוגיות. בשנת 3000 לפנה"ס – קיסר סין נהג לחתום את מסמכיו באמצעות האגודל. מידע רב על קריאה בכף יד נמצא בכתבי קודש יהודיים הזוהר והקבלה. בתנ"ך מוזכרת הקריאה בכף יד בספר איוב פרק לז' פסוק ז': "ביד כל אדם יחתום לדעת כל אנשי מעשהו", ובספר משלי ג' פסוק טז':"אֹרֶךְ יָמִים, בִּימִינָהּ; בִּשְׂמֹאולָהּ, עֹשֶׁר וְכָבוֹד". 
 
 
 
 
לפני מאות שנים חכמי הודו ייסדו שיטה שהתבססה על הוודות, כתבי קודש הודיים עתיקים. במטרה להבין את האני ואת היחסים עם האחרים. בשנת 384-322 לפנה"ס אריסטו גילה ספר העוסק בקריאה בכף יד בארמון של האלה הרמס. בשנת 130-200 לפנה"ס - הרופאים היוונים, היפוקרטס וגאלן השתמשו בקריאה בכף יד ככלי עזר רפואי. בשנת 44-102 לפנה"ס – הקיסר יוליוס שפט את אנשיו לפי הקריאה בכף יד . הספר הראשון על קריאה בכף יד היה של מייקל סקוט – de philsignomia שנכתב בשנת 1477 שתאר את הפיזיוגנומיה של גוף האדם (אפיון על פי תווי פנים) בו הופיע פרק התאר את כף היד מכל ההיבטים, הוא כתב: "כפי שחלוק נחל הנזרק על פני המים ויוצר גלים, כך מחשבותינו יוצרות אפקט זהה על גבי כפות ידינו".
 
במאה ה-17 נכתבו ספרים רבים שהתבססו על ידע צועני עתיק שהועבר במסורת משנות 1400 המוקדמות. במאה ה-18 ספרים נכתבו כשהם משלבים מידע מדעי ומיסטיקה. ומאז קריאה בכף יד נעשתה בצורה מדעית ונאמרה בצורה אינטואיטיבית והפכה לסוג של ניבוי אינדיבידואלי לכל כף יד. העיסוק בקריאה בכף "ירד למחתרת" ונערך בסתר עקב רדיפות הכנסייה הקתולית בטענה שזוהי עבודת השטן – העוסקים בדבר הועלו על מוקד או נרצחו מיד.
 
כשהשפעת הכנסייה החלה להחלש בתודעת הציבור, אנשים מכובדים כמו פרצליוס (1493-1541) ופלוד (1574-1637) העלו את כבודה של הקריאה בכף היד בכתביהם. מריה אן (Marie Anne le Norman ) הייתה מגדת עתידות מפורסמת בחצרו של נפולאון שיצרה עניין רב בקריאה בכף יד בזכות הצלחת התחזיות שערכה לנפוליאון וג'וספין.  
שני צרפתים נוספים דארפנטיני (D'Arpentigny) נולד ב-1798 ו-דסבארולס (Desbarrolles) שנולד בשנת 1801 שחקרו וכתבו בצורה נרחבת על הנושא. הממצאים שלהם מקובלים באופן נכבד עד היום. ד"ר קארל קארוס, רופאו של המלך מסאקסוני במאה ה-19 ערך התאמות בין היד לבין האישיות.
 
וויליאם ג'ון וורנר, הידוע גם בשם הרוזן לואיס האמון המוכר בשם כירו (מהמילה כירומנטיקה 1866-1936), היה דמות מיסטית מפורסמת ביותר בשנות המאה ה-20 המוקדמות. כירו היה חוזה עתידות שהשתמש קריאה בכף יד, אסטרולוגיה ונומרולוגיה בכדי ליצור תחזיות מדוייקות להפחיד, נאמר כי צפה תאריכים מדוייקים כולל ארועים עולמיים, ואירועים בחייהם של אנשים מפורסמים בתוכם מרלין מונרו, ואפילו את מותו שלו.
 
מאז ומעולם התייחסו לקריאה בכף יד בספקנות אך עם ההתקדמות בגנטיקה, בפיסיולוגיה ובאמנות הוויכוח זינקה הקריאה בכף היד לעידן המודרני. במאה ה-21 נחקרו הקוים בידיהם של תינוקות שנולדו עם תופעות של תסמונת דאון, אוטיזם והפרעות קשב בין השאר. ברוב המקרים נמצאה התאמה. בעתיד עשוי מדע זה לסייע בגילוי מחלות ותופעות עוד בשלב מוקדם.
ב-1901 הסקוטלנד יארד אימץ את השיטה של הטבעת האצבעות והשתמש בכך בחקירות וזיהוי פשעים.
כיום קריאה בכף יד מקובלת ברחבי העולם. ניתן למצוא מומחים לקריאה בכף יד בכל ארץ בעולם. כמעט בכל מגזין נשים מופיע מידע כלשהו על קריאה בכף יד. ישנם אלפי ספרים שנכתבו על הנושא וישנם ארגונים רבים ברחבי העולם.
 
 
מיתוסים על קריאה בכף יד
 
 
 
 1. לא ניתן לצפות את העתיד באמצעות כף היד – ניתן לראות את תבניות ההתנהגות וההשלכות הטבעיות שלהן בעתיד. גישה חיובית או שלילית משפיעה מאד על הווייתנו. אם נוכל להבין את תבניות החשיבה וההרגלים שלנו, לבודד את השליליים ולהחליפם בחיוביים. כירולוגיה יכולה לעזור לך לגלות את התבניות האלה ועם מידע זה ניתן לעצב את הגורל.
 2. היד לא תוכל לגלות כמה ילדים יהיו לך - אתה הוא המחליט.
 3. התורה אינה אוסרת על קריאה בכף היד.
 4. הקוים בכף היד ניתנים לשינוי עם הזמן, הם אינם קבועים. (חוץ מקו החיים, קו הלב, וקו הראש הנוצרים עוד בשלב העוברות) הקוים משתנים כשהחשיבה שלנו משתנה, למעשה ניתן לראות שינויים אפילו בתוך שלושה חודשים.
 5. היד לא מספרת מה יהיה המקצוע הספציפי שלך – אפשר לאבחן תחומים מתאימים לפי הפוטנציאל והצדדים החזקים בך, אולם אין זה מבטיח שבכך תעסוק, הדבר מאד תלוי בדרך בה תבחר.
 6. כף היד אינה מגלה את שמו של בן זוגך.
 7. האצבע המורה לא מדברת על דת או רוחניות – אצבע זו קשורה לאמביציה, שליטה ואגו (בלבול "קטן" שמשנה את כל התמונה)
 8. קו חיים קצר - אין משמעותו חיים קצרים, קו החיים מאפיין אורח חיים ולא אורך חיים.
 9. "אפקט פורר" אינו פועל במקרה של אבחון כף היד, הוא אינו מפריך בשום דרך את יעילותו ונכונותו של אבחון כף היד.  (אפקט פורר - נטייה של אנשים רבים לקבל תיאורי אישיות ולהאמין להם ביחס ישר לרצון שלהם שהתיאורים יהיו נכונים)
במה עוזרת הכירולוגיה?
 
 
  אין דבר עוצמתי יותר מאשר גילוי המטרה בחיים.
 
  כירולוגיה עוזרת לאתר מהי המטרה ולפתוח את הדלת להתרגשות והרפתקאה.
 
  כירולוגיה מחייה זכרונות ישנים נשכחים, מרפאה את הלב ומעירה את הנפש.
 
 כירולוגיה תעזור לך לעשות את הצעד לכיוון צמיחה אישית והתחדשות.
 
 כירולוגיה פותחת הבנה עצמית מבפנים.
 
 כירולוגיה מעוררת חשיבה יצירתית ורעיונות חדשים, עוזרת להתגבר על הרגלים שליליים.
 
כירולוגיה עוזרת לאדם לזהות מלכודות מחשבתיות וללמוד להמנע מהם.
 
 התבניות ביד מכילות מפה מפורטת לאפשרויות מימוש עצמי הטובות ביותר.
 
 בכפות ידיך מוסתרים הסודות לתקשורת טובה יותר עם אלה שאתה אוהב, קבלת החלטות טובות יותר לגבי קריירה,  מערכות יחסים או פשוט, לחיות חיים מודעים יותר.