בניית אתרים בחינם

 
    דף הבית
    האגדה
    מקור ההשראה
    על האנשים
    איפה ומתי
    חסויות
    תודות
    הנגנים מברמן
    מתוך המחזמר
    עוד מתוך המחזמר
    ועוד מתוך המחזמר
    הקדימון
    על הדמויות
    על העיר ברמן
    להקת אוחזי הנוצות
    רדיו ברמן מציג:
    אנחנו לא לבד
    מעריצים מציירים ברמן
    רינגטונים להורדה
    טפטים להורדה
    המוזיקאים מברמן - הקומיקס
    הביצים של המלך
    יומן ההפקה
    המצוד הגדול
    משחק התפקידים מברמן
    ?No Hebrew
    צור קשר
    הפורום שלנו

המוזיקאים מברמן

המחזמר "המוזיקאים מברמן" יצא לאור ב-1969 כתקליט וכסרט מצוייר. היוצרים (תסריטאים: ואסיליי ליבנוב, יורי אנטין, מלחין: גנאדי גלדקוב) רצו להראות כי גם באמנות הסובייטית ניתן למצוא ביטוי לאווירת החופש ומרד הנעורים של שנות ה-60. במוזיקה ניתן לשמוע מוטיבים של רוק-אנד-רול, והדמויות המצויירות הן היפים בחצאיות מיני ומכנסי פדלופון השרים שירים על חופש. עקב חשש מוצדק שהמחזמר לא יזכה בתמיכת הממסד וחברת ההקלטה הממשלתית "מלודיה", היוצרים הקליטו את הגירסה המקורית בין חצות ל-5 לפנות בבוקר כאשר כל הדמויות פרט לנסיכה דובבו על ידי השחקן אולג אנופרייב. למזלם של היוצרים, הצנזורה הסובייטית בסוף שנות ה-60 הייתה קצת יותר סובלנית ולכן לא פסלה את המחזמר על הסף. אף על פי כן, הוצאת התקליט עוכבה במשך 9 חודשים עד שהתסריטאי יורי אנטין אשר עבד כעורך בחברת ההקלטה הממשלתית ניצל את חופשתו של מנהל החברה והצליח לקבל אישור להוצאת התקליט לחנויות. זמן קצר לאחר מכן יצא לאור גם הסרט המצוייר (במאים: ואסיליי ליבנוב ואינסה קובלבסקי). התקליט זכה לפופולריות אדירה, בעיקר בקרב סטודנטים אשר מאסו ממוסיקה קיטשית ותעמולתית והיו רעבים לכל רמז של תרבות מערבית. תוך זמן קצר התקליט מכר 28 מליון עותקים ובכל מקום ניתן היה לשמוע אנשים מזמזמים שירים מהמחזמר.
לאחר יציאת הסרט המצוייר הבקורת לא איחרה לבוא. המבקרים המרכזיים כינו את המחזמר "מריחואנה לילדים" והזהירו שהצלחתו הרבה מעידה על הדרדרות מוסרית של העם והיוצרים קיבלו נזיפות חמורות באיגודי האמנים המקצועיים. בין היתר חברותה של במאית הסרט באיגוד הקולנוע בוטלה.

למרות הבקורת הקשה ב-1973 יצא לאור סרט מצוייר נוסף, "בעקבות המוזיקאים מברמן", על המשך עלילותיהם של החיות, הטרובדור, הנסיכה והמלך.
המחזמר זכה להפקות בימתיות רבות. בשנת 2000 יצא סרט מצוייר המתרחש 30 שנה לאחר הסרט הראשון וב-2001 יצא למסכים עיבוד מחודש למחזמר כסרט קולנוע באורך מלא עם מיטב כוכבי הקולנוע הרוסיים.
למרות הזמן שעבר, הצלחתו של המחזמר לא קטנה והוא ממשיך לשבות את לבבות הילדים ולעורר נוסטלגיה אצל המבוגרים.


קישורים:
באנגלית -
IMDB - חלק א' (המוזיקאים מברמן) -
http://www.imdb.com/title/tt0211281
IMDB - חלק ב' (בעקבות המוזיקאים מברמן) - http://www.imdb.com/title/tt0251333
עמוד המחזמר בויקיפדיה http://en.wikipedia.org/wiki/Bremenskie_muzykanty

ברוסית -
http://videoblock.info/article/32/bremenskie-muzykanty
http://www.nashfilm.ru/multfilms/423.html