בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 

ק ו ל   ה א מ ת

    
 
האתר שיתן לך מבט חדש על המושגים וההנחות בהם מולעט הציבור הישראלי. 
 
הנחות וסיסמאות -- שיוויון - חופש - פשרה - זכות - שלטון החוק מושגים -- עם - שלום - אמת - דמוקרטיה
 
   דף הבית    מושגים נפוצים    הבלוג שלי    כופרים    פורום קול האמת    שמאלנים - ראשי    קישורים - ראשי
 
                                                              
                         אישי שמאל ומעלליהם
                  ===============================
 
רשימת אישי שמאל יהודים מהארץ ומהעולם על פי סדר האלף בית, ורשימת מעשיהם השליליים, עבירותיהם, ופשעיהם.
 
 
אבישי מרגלית (פעיל השמאל הקיצוני ' שלום עכשיו', ומרצה לפילוסופיה באוניברסיטה העברית) -
* מתגורר בבית דירות שהיה שייך לערבים וננטש על ידם, בשכונת קטמון בירושלים.
 
 
אברהם בורג -
* ועוזרו של חבר הכנסת אברהם בורג – מישל חלימי, אירגן את מכתב המילואימניקים שקבלו על השירות בחבל קטיף תוך כדי שירות המילואים.
  
 
אברהם פורז -
* הדיח את רשם העמותות, עו"ד עמירם בוגט, עקב פעלתנותו הרבה במשרד הרשם. כנגד עמותות רבות נפתחה חקירה, ואי-נוחות מסוימת נגרמה לאישי ציבור רבים, ביניהם פורז עצמו. גם ממשרד המשפטים נשמעה ביקורת על פעולותיו של בוגט. אחד מבכירי המשרד התלונן באוזני חבריו על חקירה שפתח הרשם כנגד עמותות שונות. לימים קודם אותו בכיר. היה זה המשנה  של היועץ רובינשטיין, מני מזוז.
 
 
 אדגר ברונפמן, נשיא הקונגרס היהודי העולמי -
* ערב פגישה בין הנשיא בוש לראש הממשלה שרון חתם על מכתב שקרא לנשיא להתנגד לכוונת ישראל לבנות "חומת הפרדה".  ברונפמן, שלא התייעץ כלל עם עמיתיו בקונגרס היהודי העולמי, הפציר בנשיא בוש להפעיל לחץ על ישראל ולהפגין "בפגישתו עם ראש הממשלה שרון את אותו היושר וגילוי הלב" שהפעיל בפגישתו עם ראש הממשלה הפלשתיני.
כעבור ימים אחדים הרחיק ברונפמן לכת עוד יותר, והכריז כי אילו התרכזו הפלשתינים אך ורק ברצח יהודים מעבר לקו הירוק ונמנעו מתקיפת יהודים בישראל גופא, היום כבר היתה להם מדינה והם היו נהנים מתמיכת כל העולם. זעם ציבורי בקרב היהודים אילץ אותו להתנצל.
 
 
אהוד ברק -
* קיבל עיטורים על ארבע פעולות שונות שעשה ועוד אחד שבא להביע הוקרה כללית, לא עיטור על מעשה גבורה מיוחד. ס"ה גם ברק קיבל עיטור גבורה אחד ו 4 צל"ש רמטכ"ל.
החייל שעשה מספר גדול ביותר של פעולות שנמצאו ראויות להענקת עיטור הוא סרן נחמיה כהן המנוח שקיבל עיטור מופת על פעולה שעשה ובנוסף לו ארבעה צל"שים-רמטכ"ל על ארבע פעולות שונות נוספות שעשה.
ולכן החייל מספר 1 הוא סרן נחמיה כהן !! מסיירת מטכ"ל. עיטור המופת הוא על מספר פעולות גבורה שביצע.
* שילם סכומי עתק לאורי ארבל, בעלה של עדנה ארבל, "כדי להגן על גבול הלבנון מפני הטילים של החיזבאללה באמצעות.... גדר"  http://www.global-report.co.il/eb/?l=he&a=30665
 
 
אהרון ברק -
* פרשת חשבון הדולרים של יצחק רבין-דן מרגלית פרסם את הידיעה על חשבון הדולרים ב'הארץ', ובעקבות הפרסום ערך אהרן ברק (אז היועץ המשפטי לממשלה) תשאול ליצחק וללאה רבין בביתם. כשנפרד מהם אמר להם ברק: "אל תדאגו, הכל יהיה בסדר".
בסך הכל מדובר היה בעבירה טכנית. באוצר בדקו 20 תיקים של עברייני מטבע מן העבר, ונתברר כי כולם יצאו מן העניין בקנס ללא משפט.
רוב בכירי האוצר סברו שיש לטפל בתיק של רבין כמו בתיקים קודמים ולחצו על שר האוצר דאז, יהושע רבינוביץ, להטיל קנס על רבין. קנס כזה היה מונע מברק הגשת כתב אישום. כששמע על כך ברק, נתן הוראה להוציא את התיק מידי האוצר ולהעביר אותו לטיפולו האישי. הוא החליט להעמיד לדין לא רק את לאה רבין, אלא גם את יצחק רבין.
כל עוד לא הוגש כתב אישום יכול היה שר האוצר רבינוביץ להטיל קנס ולסיים את העניין. אך רבינוביץ היה אדם חלש והססן. במקום לעשות זאת, הלך לברק והודיע לו על כוונתו. בתגובה אמר לו ברק: זה לא יעבור את בג"ץ.
באותה תקופה - לפני עידן המהפכה המשפטית של ברק כנשיא בית המשפט העליון - זכות עמידה בבג"ץ היתה נתונה רק למי שנשוא העתירה נוגע לו אישית. שאל רבינוביץ את ברק: מי יעתור לבג"ץ? השיב ברק: ליועץ המשפטי לממשלה יש מעמד בבג"ץ, ואני, אהרן ברק, אגיש בג"ץ נגדך. כשר אוצר תצטרך לשכור לך עורך דין פרטי, כי בפרקליטות המדינה איש לא יסכים להגן עליך. את עורך הדין הפרטי תצטרך לממן מכיסך, כי אני לא ארשה שהמדינה תממן אותו.
רבינוביץ נסוג בו מיד מכוונתו, וההמשך ידוע. רבין התפטר מראשות הממשלה ורק אז החליט ברק שאין להעמידו לדין, אלא רק את אשתו לאה, בעלת החשבון.
* אהרן ברק הצטרף לשיחות השלום עם מצרים. הוא האיש שהמציא את הנוסח "זכויות לגיטימיות לעם הפלשתיני" ושכנע את בגין לקבלו.
* אשתו, אלישבע ברק, היא נשיאת ביה"ד הארצי לעבודה. כאשר מינוייה של אלישבע ברק לשופטת נידון בוועדה לבחירת שופטים, אז ברק הסתפק ב"לא להשתתף בהצבעה".
 
 
 אודי אדיב -
* תושב קיבוץ גן שמואל, מרגל למען האויב. ריגל למען סוריה.
 
 
אוטו כץ, יהודי יליד צ'כיה, קומוניסט -
* שירת את התועמלן הסובייטי, וילי מינצברג, בארה"ב, כשהוא מתמקד בכוכבי הוליווד. ייסד את 'הליגה האנטי-נאצית' ו'מצעדי הרעב',
אירגוני כיסוי למנגנון התעמולה של וילי מינצברג.
* באנגליה משך כץ בחוטי העיתון רב ההשפעה 'השבוע' והעביר דרכו דיסאינפורמציה מטעם הקומאינטרן. אנשיו שם לא התעניינו כלל בתנועות המרקסיסטיות או בתנועות השמאל הרציניות אלא התרכזו בגיוס סטודנטים מבריקים, בעיקר מאוניברסיטת קיימברידג', כדי לחדור לממסד הבריטי בשירות הריגול הסובייטי. הידועים בהם היו אנתוני בלאנט, גאי ברג'ס וקים פילבי. ברג'ס עבד במשך כמה שנים עבור הבי-בי-סי – כשהוא מסייע לסוכנים סובייטיים אחרים לעלות על גלי האתר.
* נעצר בפראג בשנת 1952, "משפטי פראג". הוא נתלה כ"מרגל ציוני ובריטי" לאחר שקרא 'וידוי' מוכן מראש במשפטי הראווה בפראג –המשפטים שנועדו לבצר את שלטון הפחד של סטלין במדינות הגוש הקומוניסטי. ביודעו מה מצפה לו, הציע אוטו כץ את ה'וידוי' הידוע ברגע שנעצר, אך זה לא הספיק והוא עונה במשך חודשים. ( מקור ראשון )
 
 
אורי אבנרי (אוסטרמן) -
* בצוואת האמא נאמר: לאורי בני אף פרוטה כי הוא הזניח אותי והלך לחבק את הצורר ערפאת בבירות.
* עמד בראש תנועה קיקיונית בשם 'הפעולה השמית'  http://www.knesset.gov.il/lexicon/heb/avneri.htm
 * ערך עיתון שנקרא 'במאבק', כשברור שהיה כאן אימוץ מודע של שם ספרו של היטלר 'מאבקי'. (יהושע פורת 'שלח ועט בידו')
* מעטים נתנו דעתם לכך שבמשך תקופה ארוכה אבנרי הנהיג במפלגת היחיד שהקים מועל יד דומה למועל היד הנאצי.    http://www.nfc.co.il/Archive/003-D-19383-00.html?tag=11-16-47
* 'העולם הזה', שהיה מעין בית גידול פראי לגידולי הפרא העיתונאיים שהשתלטו לימים על התקשורת הישראלית, הוא עיצב באופן דומה הן בצורה והן בתוכן ל'דער שטירמער' הנאצי. הוא טרח לצרף יחדיו שערוריות פוליטיות עם תמונות עירום, בדיוק כפי שנהגו עורכי ה'דער שטירמער' הנאצי.
 
 
אורי ארבל, בעלה של עדנה ארבל -
* קיבל סכומי עתק ללא מכרז תקין מאהוד ברק "כדי להגן על גבול הלבנון מפני הטילים של החיזבאללה באמצעות.... גדר"   http://www.global-report.co.il/eb/?l=he&a=30665
 
 
 אילה פרוקצ'יה, שופטת -
* התירה את הקרנת סרט ההסתה והעלילה, ג'נין ג'נין.
* האריכה מעצר של ילדה בת 14 עד תום ההליכים מבלי לאפשר לה חלופות מעצר. (בתקופת ההפגנות נגד הגירוש)
 
 
 איתן אורן, כתב ערוץ 1 -
* שיתף פעולה עם סוכן השב"כ אבישי רביב, בביום ובפיברוק טקס ההשבעה של הארגון הווירטואלי 'אייל', כשלכל הנוכחים ב'טקס' ברור כי זוהי הצגה לתקשורת, ללא קשר למציאות.
 
 
איתן הבר,מזכירו של רבין המת  -
* קרא לציבור בארץ לבוא ולהרוס את חתונת אחותו של יגאל עמיר.
 
 
אל דמע, מנהל במחנה עין שמר (מחנה ריכוז לעולי תימן) -
* רצח את יעקב סלים ג'רפי. אלדמע נהג להסתובב חגור אקדח . ג'רפי הוזהר להפסיק את התנגדותו לכפיית החינוך החילוני. משסרב הוכה עד זוב דם . מכיון שג'רפי לא שוכנע להפסיק הוא נרצח בירית אקדח. ( אל דמע הועמד לדין בפני השופט מרגליות בחדרה. טען שירה באויר לפיזור הפגנה. הרוצח לא הועמד לדין. )
 
 
אלכסנדר פרובין, רופא משטרתי -
* בטבח עמונה, התנפל על צעיר שצעק לעבר שוטר והחל לחנוק אותו בשתי ידיו.   http://www.inn.co.il/Besheva/Article.aspx/6378   שבועת הרופא..
 
 
אנדי הד -
אנדי הד בן 24 גנב ספרי תורה מבית הכנסת במדרשת שדה בוקר , השליך לערמה ספרי תורה וסידורים וריסס כתובת בגנות אלוקים על קירות בית הכנסת. הסביר לחוקרי המשטרה שעשה זאת משנאה לדת. (הצופה כה בחשון תשסב)
 
 
אנה שניידר, שופטת:
* פסקה פיצויים סימליים לאברך שהוכה קשות ע"י שוטרים ללא סיבה שאף שברו את רגלו של בנו בן ה-9, וזאת על אף שהסכימה לכל העובדות הקשות.
התירוץ לכך: השופטת קיבלה את טענת המשטרה לאשם תורם של האברך, וקבעה כי גם הוא נושא באחריות לנזק. האברך, כך על-פי השופטת שניידר, נכנס לבית הכנסת בשעה ששוטרים כבר הסתובבו בסביבתו, והמהומה באזור היתה בעיצומה. אם היה נמנע מלהגיע למקום ההפגנה, ממילא היתה המשטרה נמנעת מלהפעיל אלימות בלתי חוקית עליו ועל בנו.
 
 
אניטה שפירא, היסטוריונית -
* בביוגרפיה של יגאל אלון השמיטה את סיפור הטבח שעשה הפלמ"ח בעין זיתון, כשיגאל אלון הוא מפקד המבצע.  (עשרות מערביי הכפר הזה, הסמוך לצפת, נרצחו כשידיהם קשורות, כך העידה הפלמ"חניקית נתיבה בן יהודה.)
 
 
אסף אדיב, אחיו של הבוגד המורשע אודי אדיב  -
* הורשע בקיום קשרים עם ארגון חבלה פלשתיני.
 
 
אסתר חיות, שופטת -
* עדנה ארבל ואסתר חיות – מצאו לנכון לכלוא את רן עד תום ההליכים בתירוץ שאמונותיו האידיאולוגיות הפכו אותו לסכנה לציבור. זאת בעוד שמפרוטוקול המשפט של רן, כמו גם מפסק הדין של השופטת בכור, עולה תמונה הפוכה: פעילי שמאל קיצוניים ביחד עם ערביים מקומיים ובגיבוי המשטרה והתביעה, יצרו פרובוקציות במגמה להפליל את רן על לא עוול בכפו. ובמקרה הזה, אכן הם הצליחו להביא לכליאתו של רן במשך חמישה חודשים ולהרחקתו ממשפחתו ומאדמותיו במשך עשרה חודשים.
* חשודה בהטיית משפט דרמטי ביותר שבו דן כהן ואביאם סלע פיברקו מסמך רישמי כדי להונות את משרד ראש הממשלה ואת מבקר המדינה, וניקתה במרמה את עו"ד דן כהן ושותפו לפשע, כדי שיתמוך במינויה לבית המשפט העליון באמצעות לובינג מתאים.  http://www.global-report.co.il/a.php?c=gg&a=1990218&rc=il
 
 
 אפי חביביאן, רב פקד -
* שוטר אלים. הורשע בהכאת נשים יהודיות בזמן הפגנה. על פי האישום נגרמו לשתיים מהמפגינות חבלות קשות כתוצאה מהתקיפה.
 
 
 
 

 

פורום קול האמת
מחשבה והיגיון, הנשק נגד שטיפת מוח.
 
ברל כצנלסון: "אל נגיע לכך שמדינת ישראל תתפוס את מקומה של ארץ ישראל,בואו נקרא את הילד בשמו,
הסכמנו מתוך הכרח – אבל מה השמחה? חברון יותר ארץ ישראל מתל-אביב".