כתיבת סקירת ספרות לעבודה סמינריונית 

כתיבת סקירת ספרות לעבודה סמינריונית היא משימה לא פשוטה שסטודנטים רבים מוצאים את עצמם עומדים מולה חסרי אונים.

אתם לא לבד, ל90% מהסטודנטים קשה להתמודד עם כתיבה של סקריה ספרותית.

ראשית נבין מה היא סקירת ספרות בעבודת הסמינריון ומשם נצא למספר טיפים, כיצד מתמודדים עם כתיבת סקירת ספרות לסמינריון.

סקירת ספרות היא למעשה הרקע התאורטי של עבודת הסמינריון שלנו, או עבודת התזה, עבודת הדוקטורט או כל עבודה אקדמית אחרת שאנו כותבים.

הרעיון של סקירת הספרות הוא להציג מאמרים, מודלים, תאוריות ומחקרים שפורסמו בכתבי עת שפיטים שקיבלו את אישור מהאקדמיה לגבי אמינותם והמהימנות שלהם.

סקירת ספרות בעבודת הסמינריון תכתב בצורה של משפך, כאשר הרעיון הוא להציג בפני קורא העבודה את המידע מהעניין הרחב אל העניין הצר והייחודי של מחקרנו.

 כתיבת סקירה ספרותית לעבודת הסמינריון אינה משימה פשוטה ולא בכדי סטודנטים רבים נאלמים דום אל מולה. חלק זה בעבודה מצריך מהסטודנט כישורים רבים והיכולת לשלב בין כישורים אלה.

לדוגמא, אנו צריכים לדעת להתמודד עם טקסטים באנגלית ברמות שונות. להבין את הטקסט, לדעת לסכם אותו בשפה העברית ועוד.

כישרון נוסף לו אנו נדרשים, הוא יכולת ניסוח ברמה גבוהה. לא כולנו ניחנים ביכולת ניסוח בכתב, חלק מהסטודנטים יצליחו להסביר בעל פה את הרעיון המרכזי אותו הם רוצים להעביר לסמינריון, אך יתקשו בביצוע הכתיבה.

אלה במעט הכישורים הנדרשים, עוד בטרם התייחסנו לצד הטכני של כתיבת סקירת הספרות לעבודה הסמינריונית, שמירה על כללי ה  APAלדוגמא.

ברור לנו שהקשיים בהתמודדות עם כתיבת סקירת הספרות אינה מעידה במאום על היכולות שלך בהבנת החומר הנלמד. לכן, אנו כאן לתת לך עזרה בכתיבת הסמינריון, עזרה בכתיבת סקירת הספרות.

 


2all בניית אתרים