מקלחונים

מקלחון זכוכית באמבטיה נותן מראה אחר ויוקרתי ובעצם נחשב בימינו כרהיט המשדרג באופן משמעותי את מראה האמבטיה ומעניק לה מראה ייחודי ויוקרתי.

היום ישנו מבחר רב של מקלחונים המיוצרים בגוונים שונים של זכוכיות כגון זכוכית מולבנת, עיטורים שונים על הזכוכית המשדרגים את מראה חדר האמבטיה ככלל ואת המקלחון בפרט.

בנוסף לשדרוג שנותן מקלחון בחדר הרחצה, אביזרי הפרזול האיכותיים איתם אנו עובדים נותנים חיזוק נוסף למבט הכללי של האמבטיה.

מקלחון ניתן להתאים לכל חדר רחצה. ניתן לבחור מקלחון מרובע עם דלתות הזזה, עם דלתות נפתחות, מקלחון חצי מעוגל עם דלתות שנפתחות כלפי פנים ומבחר נוסף של מקלחונים המותאמים כאמור לחדר הרחצה.

ייצור מקלחוני זכוכיתדורשמומחיות רבה כיוון שתהליך הייצור אינו קל.ייצור המקלחונים ב"אולם זכוכית" נעשה על פי ידע רב שנצבר בשנות העבודה של החברה, המקלחונים מעוצבים ומיוצרים בהתאם לידע זה ומותאמים במיוחד לדרישות הלקוח.
המקלחונים מיוצרים מזכוכיות בעובי 6 מ"מ או 8 מ"מ מזכוכיות מחוסמות החזקות פי 5.5 מחוזק של זכוכית רגילה. כאשר ההמלצה שלנו היא לבחור במקלחון מעובי 8 מ"מ.

כל המקלחונים המיוצרים ומותקנים עי "אולם זכוכית" עומדים בתקן למקלחונים.

אלפי לקוחות מרוצים לא טועים – מקלחונים קונים ב"אולם זכוכית"


ייצור מחיצות זכוכית

בשנים האחרונות נעשה שימוש רב במחיצות זכוכית דקורטיביות כחלק מעיצוב החלל הבנוי בעיקר בעסקים.

השימוש במחיצות זכוכית מקנה מראה יוקרתי למשרד העושה בו שימוש וכן מקנה אשליה של חלל גדול ובכך נותן גם פתרון מרחבי בעסקים בהם החלל הבנוי הינו קטן.

המגוון של מחיצות הזכוכית הינו רב וניתן לשלב בו אלמנטים עיצוביים והנדסיים המותאמים לחלל בו הזכוכית ממוקמת.

המחיצות מיוצרות מזכוכית מחוסמת ובהתאם לתו התקן הישראלי, עובי הזכוכית נקבע בהתאם לגודל הזכוכית המבוקשת כאשר הממוצע הינו עובי 10 מ"מ.

הזכוכית

זכוכית מהי ?

זכוכית בצורתה הטהורה היא חומר שקוף, חזק באופן יחסי, עמיד לשחיקה ועמיד בדרך כלל מבחינה כימית וביולוגית.. ניתן ליצור זכוכית ממגוון רחב של חומרים, אולם רק מספר מצומצם של חומרים אכן נמצא בשימוש.

חומר זכוכיתי הוא מוצק אמורפי אחיד, המיוצר על-פי רוב על ידי קירור (לעתים נדרש קירור מהיר) של חומר צמיגי, כך שלשריג הגבישי אין די זמן להיווצר. חומרים אלו מאופיינים על ידי טמפ' אופיינית למעברם ממצב צמיגי (גומי) למצב זכוכיתי ומכונה "מעבר זכוכיתי" ומסומנת בספרות על ידי Tg.

את הזכוכית ניתן לעצב בקלות רבה לגופים בעלי שטח פנים חלק ובלתי חדיר. תכונות אלו הופכות את הזכוכית לחומר בעל מגוון רחב של שימושים. עם זאת, הזכוכית שבירה למדי ועשויה להתנפץ לרסיסים חדים. תכונותיה השונות של הזכוכית עשויות להשתנות על ידי הוספת מרכיבים שונים או טיפול בחום.

הזכוכית מיוצרת מצורן דו חמצני הנמצא בטבע בצורתו הרב גבישית,חול.

קיימים שלוש סוגי זכוכית עיקריים המשמשים חלונות אלומיניום ודלתות אלומיניום:

1.זכוכית מונוליטית
2.זכוכית בידודית
3.זכוכית ביטחון

1. חלונות אלומיניום וזכוכית מונוליטית

לוח זכוכית בודד היכול להיות צלול,אורנמנטי(עם דוגמא עליו) או מוכהה (אנטיסן). עובי הזכוכית המינימאלי הנדרש הוא 4 מ"מ כשעובי הזיגוג המכסימלי המקובל בחלונותהוא 6 מ"מ.

זכוכית זו משמשת לזיגוג באזורים שאינם מוגדרים כאזורי סכנה כגון חלונות בחדרים שתחתיתם בגובה גבוה מ 1050 מ"מ מהרצפה.

כשמחסמים זכוכית זו ניתן לזגג בה אזורי סכנה כגון דלתות וחדרים רטובים. מעקים יש לבצע בעובי מינימאלי של 8 מ"מ.חיסום זכוכית הוא תהליך של חימומה לטמפרטורה של 680- 730 מעלות (תלוי בעובייה) לפרק זמן שבין 3 דקות לכ 10 דקות וקירורה וכך מקבלים חוזק פי ארבע מזכוכית רגילה.

2. זכוכית בידודית

הרכב של שני לוחות זכוכית מונוליטית ומרווח של אויר יבש ביניהם או גז הלון.הרכב זה תורם לבידוד אקוסטי וטרמי של חלל המבנה.

עדיף מבחינה אקוסטית להשתמש בהרכב זכוכיות בעלי עובי משתנה.

הרכב זכוכית מקובל הוא 14 מ"מ כשעובי שני הלוחות הוא 4 מ"מ והמרווח ביניהם הוא 6 מ"מ. עובי הזכוכית הכללי תלוי גם בסוג החלון שכן ישנה בחלק גדול מהחלונות מגבלת עובי הזיגוג המכסימלי. ישנם חלונות שבהם ניתן לזגג עד עובי של 36 מ"מ זכוכית בידודית ואף לשלב בין הזכוכיות צילון פנימי למרווח של 25 מ"מ המופעל ידנית על ידי מגנטים או מופעל חשמלית.כמובן עובי המרווח הגדול תורם משמעותית לבידוד הטרמי והאקוסטי של חלל הבית.

3. זכוכית ביטחון

הרכב של שני לוחות זכוכית מונוליטית או יותר המודבקים אחד לשני בעזרת יריעה פלאסטית(פי.וי.בי). הרכב זה תורם לבידוד טרמי ואקוסטי של חלל המבנה והוא גם משמש כזכוכית בטיחותית לאזורי סכנה. עדיף מבחינה אקוסטית להשתמש בהרכב זכוכיות בעלי עובי משתנה.זכוכית זו בהרכב של שני לוחות של 4 מ"מ ויריעת פי.וי.בי.בעובי 0.76 מ"מ ביניהם משמשת בזיגוג חלונות לחדרי מיגון (חלון ממ"ד). גם עובי יריעת הפי.וי.בי משתנה וככל שתהיה עבה יותר כך הזכוכית בטיחותית יותר.

הרכב של זכוכית ביטחון נדיר הוא יותר משני לוחות המודבקים זה לזה בשיטה זהה היכולים לשמש כזכוכיות נגד ירי או נגד פריצה.

שאלות תשובות

אנו משפצים את הכניסה לבניין מגורינו. באיזו זכוכית רצוי להשתמש?
כניסה לבניין זהו מקום שרצוי להתקין בו זכוכית בטיחות בגלל רמת החשיפה הגבוהה שלה. ישנתן 2 סוגים של זכוכית ביטחון : 1. זכוכית מחוסמת : זכוכית זו נשברת לרסיסים קטנים שאינם יכולים כמעט לפגוע באדם ואיננה יוצרת "סכיני זכוכית" כמו בזמן שבירת זכוכית רגילה. 2. זכוכית בטיחות שכבות : אלו הן למעשה שתי זכוכיות אשר ביניהן פילם דביק. במקרה של שבירת הזכוכית, הרסיסים נשארים דבוקים אל הפילם ולא מתפזרים ובכך מופחתת הפגיעה.

מהו עובי הזכוכית המומלץ במוצרי זכוכית?

עובי הזכוכית המומלץ לשימוש במוצרי זכוכית משתנה בין מוצר למוצר. החשיבות לעובי הזכוכית נקבעת לפי סוג השימוש הנעשה במוצר ומיקומו.

במקלחונים עובי הזכוכית נע בין 6 מ"מ ל- 8 מ"מ כאשר העובי המומלץ הינו 8 מ"מ

בויטרינות זכוכית העובי נע בין 8 מ"מ ל- 12 מ"מ כאשר העובי המומלץ הינו 10 מ"מ

במעקות זכוכית עובי הזכוכית נע בין 10 מ"מ ל- 15 מ"מ כאשר במקרה זה העובי מותאם לגודל המוצר בהתאם לתו התקן

במחיצות זכוכית עובי הזכוכית נע בין 8 מ"מ ל- 12 מ"מ כאשר העובי המומלץ הינו 8 מ"מ.

טואול - בניית אתרים