בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

נוב' 07 - לקט 2:

המלצת הלקט - בביטאון ה- ARMY, מהדורת יולי, קראו על התמודדות עם התקוממיות - לקחים מההסטוריה והדוקטרינה הנוכחית. מצאתי בטקסט הרבה חומר למחשבה, וכל אחד יסיק את מסקנותיו הוא לגבי השלכות רלבנטיות אלינו.

 1. שלושה רכבים נהוגים ללא מגע יד אדם הצליחו לחצות מסלול עירוני מסובך של 96 ק"מ במסגרת מירוץ Urban Challenge של סוכנות הפיתוח של הצבא האמריקאי (דיווח קצר בהארץ).

 2. ביטאון חיל האוויר האמריקאי מהדורת נובמבר, מביא מספר מאמרים על בסיס דיונים בכנס זרועי שנתי. הם טוענים כי הבעיות של חילות אוויר רבים דומות,  ואתם מוזמנים לשפוט דרך מאמר על עולם הכטב"ם (לאחר ששוב נדחתה בקשת חיל האוויר לקבל הובלה בין הזרועות), ומאמר על עתיד חיל האוויר האמריקאי (וראה גם Washington Watch על הזדקנות מטוסי חיל האוויר. לעומת זאת, המאמר על מפציצים, כנראה שפחות מתאים לאחרים.

 3. על הלובי הישראלי בארה"ב - ביקורת ספרים ב- Foreign Affairs.

 4. חילוקי הדעות סביב פרוייקט ה- JASSM המתקשה (כמעט 6 מיליארד דולר על פני 11 שנים הביאו עד היום כ- 600 טילים, עם שיעור הצלחה מתחת ל- 50% בניסויים בשנה האחרונה) לא פוסקים, והפעם ביקורת על השרידות שלו, כשהטענה ששח"ם נמוך בלבד אינו מפצה על מהירות הטיסה התת-קולית.

 5. מכירים את עיט - האגודה הישראלית להגנה מפני טילים?
  מתוך האתר של העמותה: עיט היא עמותה א-מפלגתית וללא כוונת רווח הפועלת כ"מסלקה" למידע מדויק וזמין העשוי לסייע במתן יסוד למודעות ציבורית ממוקדת ותמיכה בהגנה בפני טילים כנושא בעל עדיפות לאומית. חברי הדירקטריון הם עוזי עילם, עוזי רובין, איציק בן ישראל, איתן בן אליהו ואחרים.

 6. AirforceTimes - הרבה מטוסי תובלה קטנים או מעט גדולים? המלצות ממחקר של RAND.

 7. כיצד יראו (הפקקים ב)כבישי ישראל ב- 2030? התכנית של מע"ץ נראית קצת שמרנית, אבל שימו לב לרעיונות על ניהול עומסים. יכול להיות שהפיתרון יבוא דווקא מכיון המכוניות חכמות, לפחות זה כיוון המחקר של IBM.

 8. עידן התנ"ך  -  ארכיאולוגיה, היסטוריה ומקרא בארץ ישראל.

 9. על ישראל - אתר הכולל ידע בתחומי ההסטוריה של הסכסוך היהודי ערבי במזרח התיכון, האנטישמיות מאז ועד עתה, הרצל המנהיג והחוזה, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה (כולל מסלולי טיולים) והיסטוריה של ארץ ישראל. וכמובן אקטואליה - הימים ההם והזמן הזה בארץ ישראל. כמו שניתן לנחש, צורת עריכת והצגת הידע משרתת גם עמדה פוליטית אבל כל אחד מוזמן לשפוט בעצמו. לכל הפחות, טוסו בהנאה מעל ישראל.

 

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il