בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

אפריל 08:

המלצת הלקט תחת הכותרת "מלחמה לא רגילה" כוללים האמריקאים מבצעים שמירת שלום, לחימה נגד התקוממיות, לחימה נגד טרור ועוד. התאמתם של מודלים בחקר ביצועים וניתוח מערכות למבצעים שכאלו נדרשת ומאתגרת, ובכך עסקה סדנה של MORS (האגודה האמריקאית לחקר ביצועים צבאי) בה השתתפתי לאחרונה. עיקרי הדברים ששמעתי והמלצות לקריאה נוספת בסיכום הסדנה.        

  1. המל"ט Predator-B שנקרא היום Reaper מבצעי משנת 2007 כולל באפגניסטן (מופעל בתקש"ל מהבית), ומשרת בחיל האוויר האמריקאי, ב- NAVY ובחיל האוויר הבריטי. למטוס כושר נשיאה כולל של 3000 ליברות, 800 מהם מטען פנימי והשאר בנקודות נשיאה על הכנפיים. תצורה מקסימלית תכלול 14 טילי הלפיר לעומת 2 ב- Predator A. הבריטים רכשו תחילה 3 פלטפורמות תחילה בתצורת אוסף, אך בכוונתם לרכוש 10 נוספים ולחמשם בפצצות מונחות לייזר 500 ליברות. העסקה הנוכחית - 10 מטוסים, מכ"מי SAR, פודי תצפית ו- 5 תחנות, תעלה לבריטים מעט יותר ממיליארד $.

  2. סקירה אסטרטגית של האלוף עידו נחושתן, ר' אג"ת היום ומפקד חיל האוויר הבא (שיהיה בהצלחה), כפי שניתנה בהרצאה במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה.

  3. מכון מחקר בריטי מעריך כי יותר ממיליון אזרחים עיראקים נהרגו בחמש השנים האחרונות, מאז שפלשה ארה"ב לעיראק והפילה את שלטונו של סדאם חוסיין. המחקר, שנערך על ידי מכון ORB (מכון מחקרי שוק בריטי), כלל ראיונות עם 2,414 בוגרים בעיראק, ומצא כי 20 אחוזים מהנשאלים דיווחו כי איבדו לפחות קרוב משפחה אחד. בעיני המספר מוגזם - 200,000 הרוגים לשנה זה ממוצע של יותר מ- 500 הרוגים ליום.

  4. שאלות ותשובות עם מפקד הפיקוד ללוחמת מידע בחיל האוויר האמריקאי.

  5. הירידה בשער הדולר ביחס למטבעות אחרים, עומקת לייקר גם מוצרים מתוצרת ארה"ב, למשל מטוס ה- JSF, כך טוענים אנשי ה- NAVY, בהתייחסותם לדו"ח של GAO המצביע על אפשרות להתייקרות המטוס ודחיות לו"ז. בדו"ח עצמו מתואר כיצד האמריקאים שוחקים רזרבות ומוותרים על חלק מהתכולה כדי לאחוז במחירים הקיימים, אבל GAO מעריכים שערב השלב הקריטי בפיתוח המטוס רמת הסיכון למחיר ולו"ז עלתה משמעותית. נתון מעניין נוסף - שעת טיסה של JSF כבר יותר יקרה משעת טיסה של F-16.

  6. הפלשתינאים רואים בכטב"ם הישראל נשק קטלני

  7. מל"ט מתוצרת ישראל הופל בגרוזיה כנראה על ידי מטוס קרב .

  8. הכנס השנתי של האגודה הישראלית לחקר ביצועים ORSIS יערך השנה ב- 18-19 במאי בשפיים. לפרטים.

  9. (העיר) מודיעין וטבע, מטעם החברה להגנת הטבע.

  10. עמירם קאופמן מאמן אישי וארגוני, פורש חיל האוויר, מציע לכם להעזר בשרותיו כדי להגשים את החלומות שלכם ולעצב את העתיד כפי שאתם רוצים שיהיה. באתר אחד על אחד תמצאו חומר למחשבה וגם הרשמה לטיפ שבועי.  

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il