בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

יוני 08:

המלצת הלקט - זוכרים את המלצתי החמה על ישראל 2028 (לפרוט ראה הלקט הקודם)? ובכן, מכון ראות (מכון מחקר ללא מטרות רווח המבקש לתמוך בתהליכי קבלת החלטות אסטרטגיים של מדינת ישראל) פרסם ביקורת והמלצות משלימות (המאמר המלא) לאור חזון ישראל 15 שמקדם המכון, במטרה להפוך את ישראל לאחת מ- 15 המדינות המובילות בעולם באיכות החיים של תושביהן. כנס ישראל 15 הראשון (למוזמנים בלבד) ייערך ב- 4/6.

  1. מאמר עם העיתונאי והסופר המוערך תומס פרידמן (שיגיע לכנס חזון ישראל 15 של מכון ראות) - "אני מתפלל שחבית הנפט תעלה 200 דולר". על המהפכה הירוקה שתבוא רק אחרי שיהיה רע, הוא יכתוב בספרו הקרוב "חם, שטוח וצפוף: למה אנחנו זקוקים למהפכה ירוקה - ואיך היא יכולה לחדש את פניה של אמריקה". הספר נכתב לאחר שבשנים האחרונות הוא הבין שיש שלוש תופעות המתרחשות בו-זמנית ויוצרות סערה מושלמת: התחממות כדור הארץ, התחזקות הגלובליזציה וגידול משמעותי במספר תושבי כדור הארץ. לדבריו, "משבר הדלק הנוכחי הוא לא משבר פוליטי, כמו שהיה בשנות ה- 70. הוא מבוסס על ביקוש והיצע - מה שהופך אותו לחמור יותר". חומר למחשבה.

  2. יכול להיות שה"רצון" של פרידמן לראות חבית נפט ב- 200 דולר יותר קרוב משנדמה לכולנו - קראו באדיבות הארץ מאמר מהניו-יורק טיימס המביא תחזית שחורה למחירו של הנוזל השחור.

  3. כתבות נבחרות מביטאון חיל האוויר האמריקאי מהדורת מאי:

  4. העולם על פי ידלין - ראיון של ארי שביט (הארץ) עם ר' אמ"ן.

  5. בפינת ה- RAND, קראו על החשש מנשק מדוייק בידי טרוריסטים, ובפרט מרגמות מכוונות GPS, ומה (אולי) ניתן לעשות נגד זה.

  6. ב- TheMarker, קרא על תא"ל מהרן פרוזנפר, בן 41, שגדל מתפקידי רל"ש ועוד רל"ש עד לתפקיד היועכ"ל, ועל הקשר בין תקציב הביטחון והתפתחות המדינה. אגב למי שמתעניין בקודמו משה ליפל, הוא פרש בגיל 43 ומשמש היום כמנהל חטיבת הכספים באלתא.

  7. צ' בסדום - סקירת עיתונות שמתיימרת להיות ניסיון להשקיף מהצד על הסיקור הצבאי בתקשורת הישראלית.

  8. לרגל 60 שנה לישראל, פרסם אתר שבילים 60 מסלולי טיול בישראל שכל אחד חייב להכיר בעריכת אורי דביר, ובשיתוף החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים וקרן קיימת לישראל. מתוך ה- 60 אני מגרד מלמטה את ה- 40, ואתם?

  9. בלוג - מחקר חדש מקיף וארוך טווח שנערך במחלקה למניעת מחלות כרוניות במכון הלאומי לבריאות הציבור בפינלנד, בדק את הקשר בין רכיבה על אופניים, פעילות גופנית, בריאות ומניעת מחלות לב. יש לכם ספק מה התוצאות?

  10. חידמיצר - אתר החידות והאוצרות של ישראל. 

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il