בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

יולי 08:

המלצת הלקט - אבישי יורב מספר על ימיו של אורד וינגייט (הידיד) בטירת צבי, לפני שעבר והקים את מפקדתו בעין חרוד. בין מעשיו הברוכים בעין חרוד, הוא העביר במקום קורס לוחמת רגלים. את תקצירי ההרצאות וחומרים אותנטים נוספים תוכלו למצוא בארכיון עין חרוד, אבל רק אם תגיעו לשם. כדי להתרשם - הנה ראשי הדברים מהרצאת הפתיחה מהקורס (יש בידי מעט חומרים נוספים אבל סרוקים בקובץ pdf גדול - אתם מוזמנים לבקש).

  1. לינק מקסים במיוחד - סרט על "חיה" חדשה (Big Dog מבית Boston Dynamics) שמאוד כדאי לראות. ואל תחמיצו באמצע הסרט את קטע ההחלקה על הקרח.

  2. אופקים חדשים (מגזין לשאלות מדינה כלכלה וחברה, גליון 43), מבית קרן ברל כצנלסון, פרסם מספר מאמרים לרגל 60 שנה למדינה, ובהם: פרופ' ח"כ אלוף (מיל') איציק בן ישראל על 60 שנות ביטחון ומורשת ז'בוטניסקי (ח"כ מקדימה כותב על מורשת שורשי הליכוד בעיתון רעיוני של מפלגת העבודה..., לא פלא שדניאל בלוך כותב על ריבוי המפלגות בארץ), סמי סמוכה על מדד יחסי יהודים וערבים בישראל 2007, שאול אריאלי על הויכוח העמוק על הגבולות, ועוד.

  3. השלכות התחממות כדור הארץ על הביטחון הלאומי - כרך עב כרס המסכם כנס מ- 2007 של המכון ללימודים אסטרטגים ב- ARMY War College.

  4. הידען: על אי הוודאות שהתבררה כנחיתת האונס המוצלחת של חללית הסויוז ב- 19/4.

  5. האם יכול להיות שהשקל יתחזק עד מוות? קונסיפרציה או שאנחנו תחת התקפה כלכלית? בעולם הגלובאלי שלנו, אפילו שקל חזק עלול להתברר פתאום כבומרנג מסוכן.

  6. iBike - מועדון רוכבי הנגב: אביבה ומנחם שרייבר, זוג אמיץ בשנות החמישים לחייהם, החליטו לעזוב את אורח החיים הבורגני במרכז הארץ, והקימו יחד מועדון אופניים במצפה רמון (לחיות מחוץ לקופסה).

  7. בלוג - משרד הפטנטים של ד"ר גלי ווינשטין, דוקטור להסטוריה של המדע הכותבת בעיקר על איינשטין.

  8. אם שותים לא נוהגים - מצגת מחקר הבוחנת קמפיין פרסומי מסוף 2004. שימו לב במיוחד לחוסר הידיעה של ההורים (נוכחים - נפקדים), ולכך שדווקא אלו ששותים יותר, הם אלו שיותר נוטים לא להשאיר נהג תורן.

  9. נגמר האוכל בעולם? למה זה רציני ומה בכל זאת אפשר לעשות (מאמר שפורסם במקור ב-New Scientist).

  10. ולסיום ניבונבון - ניבים, מטבעות-לשון ופתגמים, פירושיהם ודוגמות לצדם.  

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il