בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

אוקטובר 08:

המלצת הלקט: (אני ממליץ ... ) שתהיה לכלנו שנה טובה!

  1. "גלגולי לשון - מסע בעקבות המצאתו הגדולה ביותר של האדם" הוא ספר מרתק (אם כי לעיתים מורכב) על המנגנונים שהורסים ובונים את השפות בעולם. גיא דויטשר, בלשן ישראלי, מתאר בחן רב את מנגנוני הבנייה, לצד כוחות ההרס הטבעיים המצמצמים, מפשטים ושוחקים את השפה מטעמים של נוחות. ואכן, גם במאמר בהארץ נטען כי יותר ויותר בלשנים רהוטים סבורים היום שאין דבר כזה שיבושי לשון, והשפה הנכונה היא השפה המדוברת. ברוח זו, המאמרים הבאים הקלים להתלהבות על הסכנות בשפה הצבאית החדשה מקבלים גם זווית אחרת:

  2. מגמות דמוגרפיות מדאיגות באירופה (כתבה בהארץ, הדו"ח המפורט יותר מאתר Eurostat) - צפי להצטמקות אוכלוסייה (במיוחד במזרח אירופה) לצד הזדקנותה (הרעה משמעותית ביחס בין כח העבודה לבין כלל האוכלוסייה). אני חושש שהניתוח מתעלם מבעייה נוספת - עלייה בשיעור המהגרים ממדינות מוסלמיות בעיקר.

  3. מזכירים דמוגרפיה וכבר יש סיבה טובה לבקר באתר של פרופ' ארנון סופר. הפעם אני ממליץ לעיין בפרסום על היבטים גיאופוליטיים של אספקת מים וכמותם. בהתחשב בצרכי האזור, ארנון מחשב צורך במתקני התפלה שעולה פי 2 על המלצות נציבות המים (וגם זה עד כמה שעקבתי לפני התחשבות בהשלכות התחממות כדור הארץ). 

  4. ניתוח אסטרטגי מאלף על יחסי רוסיה-ארה"ב ועל הסדר העולמי החדש בעקבות מלחמת רוסיה-גיאורגיה, כפי שפורסם באתר של Stratfor (אתר המפרסם ניתוחים "מודיעינים" גיאו-פוליטיים, שלצערי מרביתו נראה כחסום ללא חברים).

  5. תרגילי התגוננות מפני נב"ק ברחבי העולם - תמונות.

  6. פרויקט מועדוני האופניים לילדים ונוער "אופניים לכולם" הינו פרויקט ייחודי בו איגוד האופניים מתכוון לפרוס בפריסה ארצית עשרות מועדוני רכיבה וחוגי אופניים לילדים ונוער במטרה לאפשר לילדים מכל השכבות הסוציו אקונומיות להכיר את ענף הרכיבה, ליהנות ממנו, ולרכוש ערכים חינוכיים המלווים את חווית הרכיבה וביניהם: אהבת הארץ והטבע, פיתוח קשרים חברתיים, שיפור הכושר הגופני, עזרה לזולת ועוד. השותפים העיקריים לפרויקט הינם עיריות ומועצות ברחבי הארץ, תורמים (יש לכם אופניים ישנות זרוקות בחצר?), משרדים ממשלתיים, גופים ציבוריים, מדריכי אופניים ורוכבי אופניים מתנדבים.

  7. הפרוייקט להגנת מעברי הגבול בארה"ב מפני החדרת חומרים קורנים התייקר מ- 400 מיליון $ ליותר מ- 4 מיליארד תוך 5 שנים ...

  8. (עותק מ)כתבה מהלונדון טיימס על מותו בטרם עת של ה- common sense.

  9. דף הבית של תכנית נטע@ - התכנית הוקמה ב- 2003 במיזם חברתי קהילתי ומטרתם הכשרת בני נוער מהפריפריות הגיאוגרפיות והחברתיות לעולם ההיי טק. נטע משלבת הכשרה מקצועית עם ערכים חברתיים כגון מצויינות, אחריות אישית וקבוצתית, מנהיגות, תרומה ומחויבות לקהילה ועוד.

  10. הפאזל היומי

 

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il