בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

נוב' 08 - לקט 2:

המלצת הלקט:  המלצת הלקט היא לא לפספס את לקט נוב' הראשון, ובפרט ע"ע Hot, Flat and Crowded.

  1. מתחים כחולים-ירוקים מעבר לאוקיינוס צצים בביטאון חיל האוויר האמריקאי (שימו לב שעבר לכתובת ופורמט חדשים) מהדורת אוקטובר, ראו ראיון מריר עם מפקד חיל האוויר האמריקאי המתפוטר, וכן מחלוקת חוצה זרועות על מקומה של הלחימה מבוססת האפקטים.

  2. ברבעון האחרון ל- 2008 של ביטאון הכוחות המשולבים בארה"ב, תמצאו שלל כתבות בנושא התגוננות מאמצעים להשמדה המונית. נכון שזה איחס?

  3. קראו על הזיקנה בישראל - בין נטל לנכס, במחקר של מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל. המחקר מתאר את התמורות ביחס לזקנים (+65) לאורך שנות המדינה, לצד התפתחויות דמוגרפיות ואחרות, ומביא להשוואה נתונים מהעולם. חבל רק שהמסמך לא כולל הסתכלות 10-20 שנה קדימה והמלצות בהתאם. המתעניינים מוזמנים למצוא נתונים נוספים במרכז ידע לחקר הזדקנות האוכלוסייה בישראל, ובין השאר נתקלתי שם במצגת של פרופ' דוד שטיינברג על כלים סטטיסטים בחקר הישרדות.

  4. באתר המחקר של הכנסת, כתבו השנה גם על החינוך המקצועי והטכנולוגי בארץ ובעולם. אני קראתי רק את התמצית - לטעמי, כתיבה קצת יבשה שממעיטה מעצמת הבעייה בארץ.

  5. גיליון מיוחד של מקומון כפר ורדים והסביבה - כך ייראה הגליל בעוד חמש שנים. הגיליון כולל תחזיות של אנשים שונים - פרופ' ארנון סופר עם החששות לרוב ערבי ו"מדינת תל אביב", סטף ורטהיימר על הצורך בחינוך לתעשייה, מצוקת הקרקעות מנקודת מבט של פעיל חברתי סביבתי ערבי, ועוד ועוד. 

  6. חיים וסביבה היא עמותה המבקשת לשמש כארגון גג של שוחרי איכות החיים והסביבה. אפשר לעיין בדו"ח המנכ"לית לפעילות העמותה בשנת 2009.

  7. בכנס מחווה לרגל יום ההולדת ה- 80 של גון נאש, פרופ' הרט שב ומעיין בעבודת הדוקטורט המקורית מ- 1950 שהציגה את רעיון נקודת השיווי משקל.

  8. סרטון קצר של F-16 טס נמוך מאוד.

  9. אופני גלעד - חנות בתל אביב (יד אליהו) שהיא היבואנית של בגדי MB (איטליה) ומוצרי איכות נוספים. בחנות תמצאו מחירים נוחים, סחורה איכותית ומגוונת (כולל פריטים נדירים בחנויות אחרות - מידות גדולות ובגדים לנשים), ובעיקר יחס נעים.

  10. עדו בר-תנא כותב בהתלהבות על השבילים של מחוז מארין - רכיבה בארץ הולדתם של אופני ההרים.

 

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il