בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

דצמ' 08:

המלצות הלקט

 • דו"ח של סוכנות המודיעין הלאומית של ארה"ב (NIC - National Intelligence Council) על "מגמות בעולם - 2025". דו"ח מקיף, חשוב ומדאיג. לגירוי, ראו תמצית באדיבות עיתון הארץ.

 • סרטון מדהים - ככה נוחתים עם כנף אחת (שונה אבל לא פחות מדהים מסיפור הגבורה המוכר של טייס חיל האוויר הישראלי שהנחית F-15 קצוץ כנף).

 1. מטוס מנהלים על-קולי חדש אמור להתחיל לפעול ב- 2015, ובעלויות תחרותיות. לפעמים אני תוהה כמה מעט השתנתה חוויית הלקוח בטיסות ארוכות ב- 30 ויותר השנים האחרונות, ואין ספק ששינוי משמעותי במהירות יכול לעשות הבדל.

 2. Themarker מוכר כ"לא מאוהב מדי" בצה"ל ולאחרונה נמצא מדווח על:

  • משרדי האוצר והבריאות המתנגדים להעברת הטיפול הרפואי באנשי הקבע לקופות החולים.

  • כך כובש הצבא את מדינות המדינה ומשתלט על הנדל"ן ... , כתבה ביקורתית בעקבות "ארץ בחאקי - קרקע וביטחון בישראל", ספרם החדש של החוקרים הגיאוגרפים ד"ר עמירם אורן ורפי רגב. גישתם של החוקרים מקבלת ביטוי גם במאמר הדרמת הצבא - בין ציונות לשוק, שם הם טוענים שצה"ל משתמש באתוסים לאומיים כדי להעמיד את עצמו ביתרון ביחס לכוחות השוק.

 3. ועוד קצת בענייני צה"ל ונדל"ן, ראו סיכום יום עיון של מכון דשא (מכון שהוקם במטרה לרכז פעילות לפיתוח ולגיבוש עקרונות מדיניות וכלים שיבטיחו שמירה על משאבי הקרקע והשטחים הפתוחים ולפעול ליישומם במדיניות, בתכנון ובבצוע) מ- 3/2008 בנושא היבטים תכנוניים וסביבתיים של פינוי בסיסי צה"ל.

 4. הויכוח על התרומה של הגנה נגד טילים אינו ייחודי לד"ר פדהצור ומערכת הביטחון בישראל. קראו מאמר של נשיא Claremont Institute (ארגון אמריקאי שבא להגן על אורח החיים האמריקאי מפני איומי הטרור והטילים) שבא לצדד בצורך במערכת הגנה מטילים תחת הטענה, ראו מה טיל אחד יכול לעשות, ובפרט בהינתן פיצוץ בגובה רב ו- EMP. אבל אם טיל אחד יכול לעשות כל כך הרבה (ועוד כמתואר בכתבה מבלי להשאיר עקבות לגורם ששיגר), אז למה מערכת הגנה מטילים שלעולם לא תוכל להיות הרמטית היא כל כך חשובה?

 5. מפורטל הגורם האנושי (אתר המתאר ומתעד תפתחויות הנוגעות לבני אדם בהקשרים של הזוית הפסיכולוגית, הזוית הרפואית, הזוית הסוציולוגית, המשפחתית, הביוגרפית, הספרותית, האמנותית ועוד), הגעתי לעדכן האוניברסיטה הפתוחה, ולמאמר מאת פרופ' יורם קירש (בין השאר חוקר ביצועים בהכשרתו ובעיקר ראש קבוצת הפיסיקה באוניברסיטה הפתוחה), בנושא האושר.

 6. באתר עם סרטונים של מרצים בכירים מכנסים, אחד מאוהדי האתר מצא לינק לאתר מרתק עם ויזואליזציה של נתונים סטאטיסטיים על מדינות העולם. ראו למשל את המצגת המתוחכמת על מגמות באוכלוסיית העולם מבחינת הכנסה ובריאות (Human Development Trends, 2005).  

 7. ממציאים, האנשים היצירתיים שמשנים את חיינו - המתעניינים יכולים לקרוא כל שבוע על ממציא אחר.

 8. אודיסיאה - מסע בין רעיונות. מגזין מדע ומחשבה חדש, בהובלת האונ' העברית ובתמיכת חברת טבע. בגיליון הראשון, תוכלו למשל לקרוא על ההיסטוריה של הקבוע פיי.

 9. כנפיים של קרמבו - תנועת נוער לילדים עם צרכים מיוחדים. מקום שבו התורם והמתנדב נתרמים לא פחות מהנתרם.

 10. ירושליים - כתבות, סיורים ועוד - אתר התיירות של רון פלד.

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il