בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
קוד ירוק - E's blog
(לשעבר: על חקר ביצועים צבאי וביטחון, ארץ ישראל והעולם)
          
   לינקים - עברית    ספרים וסרטים    מאמרים    דמוגרפיה    העתיד שלנו - יום יבוא    לינקים - אנגלית    עולם בספיגה
 
    דף הבית
    חברה ותרבות
    חק"ב
    עתידנות וטכנולוגיה
    ביטחון (אנגלית)
    ביטחון (עברית)
    בטאונים
    אופניים
    טיולים
    טיולים בחו"ל
    צור קשר
    אודות
    לקטים אחרונים

ינו' 09 - לקט שני:

המלצת הלקט: מלחמה גם ברשת, ראו סרטון המחשה מומלץ לצפיה והפצה - 15 שניות, וכיצד מומחה לדין בין לאומי עונה לעניין בראיון באל ג'זירה. לא חסרים גם סרטים של החמא"ס, וגם התקפות ישירות על אתרים.

בהמשך הלקט המלצה על מאמר מאתר קיוונים - בתחילתה של עופרת יצוקה האתר הותקף על ידי האקרים כנראה מטורקיה. ראו צילום מסך של הבית שלהם. 

דמוגרפיה וביטחון 

  • בקרב היהודים, אחד מכל שבעה בני 18 לומד בישיבה ודוחה שרותו. העלייה בנתח היחסי (14% ב- 2007 לעומת 12.7% ב- 2006 ו- 9.5% ב- 2000) באה למרות מסלולי השרות המיוחדים לחרדים, במסגרתם מגויסים מאות בודדות בשנה (זאת מעבר לכ- 500 בשרות אזרחי פעיל). בפועל, בשנה האחרונה גדל ב- 2500 אנשים לשנה מספר בני ה- 18-41 הנמצאים בהסדר דחיית שרות. התחזית להמשך שחורה יותר, תרתי משמע ...  

  • ומה קורה אצל הבדווים בנגב? בשנת 1951 היו בנגב 12,740 בדואים, ולעומת זאת בסוף 2007, לפי נתוני משרד הפנים, מנתה אוכלוסיית הבדואים בנגב 172,169 נפש - משמעות נתון זה הוא הכפלת האוכלוסיה כל 13 שנה. לפי כתבה בגלובס על דו"ח הוועדה להסדרת התיישבות הבדואים בנגב, נכון להיום יש כ- 15 אלף נשים מעזה שבחרו במהלך עשרות השנים האחרונות לעבור לחיות בנגב, ביניהן, בין היתר, 3 אחיות של ראש ממשלת החמאס, איסמעיל הנייה.

  • ומה קורה באירופה? באתר קיוונים המביא תרגומים לעברית של מאמרים נבחרים בתחומי הכלכלה, חברה, מדיניות ותרבות, קראו את תרגום הרצאתו "אסור להכנע" של חירט וילדרס חבר הפרלמנט ההולנדי בנושא האיסלמיזציה באירופה - "באירופה חיים היום 54 מיליוני מוסלמים ... ב- 2020 יהוו המוסלמים 25% מאוכלוסיית אירופה ... מחצית מהמוסלמים בצרפת אומרים שנאמנותם לאיסלאם גדולה מנאמונתם לצרפת ...". למי שמעדיף - יש גם את גרסת הסרט - על האיסלאם באירופה.

  • על דמוגרפיה, סביבה ופרשת השבוע - "..וּבְנֵי יִשְׂרָאֵל פָּרוּ וַיִּשְׁרְצוּ וַיִּרְבּוּ וַיַּעַצְמוּ בִּמְאֹד מְאֹד וַתִּמָּלֵא הָאָרֶץ אֹתָם.."

סביבה - קוד ירוק  

  • המוטרדים - אתר המבקש למנף את ספרו וסרטו של אל גור אמת מטרידה (פרק לדוגמה) להגברת המודעות בישראל לבעיית התחממות כדור הארץ יחד עם היבטים נוספים של איכות הסביבה - זיהום אויר, הכחדת מינים, זיהום מקורות מים, כריתת יערות. כולם קשורים זה בזה, ולכולם אחראים אנחנו - בני האדם. באתר תוכלו למצוא גלריית סרטים, כותבים קבועים ואורחים, חומרים לילדים ועוד.

  • באתר הידען סיכום (חלקי ל)שנת 2008 בנושאי הסביבה - היערות המשיכו להדלדל, נפתח מעבר ימי מצפון לקנדה (לפני 3-4 שנים שמעתי תחזית שזה יקרה רק ב- 2020), ואסונות הטבע התרבו (האו"ם מעריך את הנזק ב- 200 מיליארד דולר - פי 2 מ- 2007, מתוכם 45 מיליארד דולר נזק מבוטח - עלייה של 50%). ואצלנו, ים המלח ירד ב- 1.35 מטר (לעומת 1.04 ב- 2007).

חברה ותרבות

  • מרכז אדוה (מכון לחקר החברה הישראלית ולקידום רעיון השוויון והצדק החברתי) פרסם נתונים סטטיסטים על תמונת המצב החברתית בעשור האחרון, לפיהם אי השיוויון בארץ גדל, הצמיחה נמוכה ביחס לעולם, ההשקעה בחינוך "מוקפאת" ותשלום החולים על בריאות עולה. יש החושבים שמרכז אדוה מוטה פוליטית, וברור שלחלק מהנתונים ניתן לתת גם פרשנות אחרת (סטטיסטיקה ...) אבל עדיין התמונה הכללית איננה מעודדת.   

אופניים

  • לפני כחודשיים השלמתי רכיבה בת שבוע - מקרית שמונה ועד אילת. חוויה נהדרת. רכבנו במסלול שאיפשר לגמוע את המרחק בזמן הקצוב ולכן לא נצמדנו לשביל חוצה ישראל, אבל יש כאלו שכן עושים את זה - קראו את הבלוג של טל קלם שרכב 1100 ק"מ ב- 25 יום תוך היצמדות מקסימאלית לשביל ישראל של הולכי הרגל.

  • והעתיד כבר מתקרב - שביל ישראל ייעודי לאופניים קורם עור וגידים - 1200 ק"מ של שביל, שמתוכנן בהובלת רשות הטבע והגנים והקרן הקיימת, בשיתוף עם משרד התיירות.

המלצה על ספר

  • מנהיגות במבחן - להוביל שינוי ולהישאר בחיים, ספרם של חפץ ולינסקי מהרווארד. את הספר קיבלתי בפורום ספ"כ האחרון שעסק בנושאי כוח אדם, אחרת כנראה לא הייתי מעיף בו מבט שני. אבל כיוון שהיה על המדף, התחלתי לקרוא ומצאתי עניין בדברים. הספר מבחין בין פתרון טכניות מתוקף סמכות, לבין מנהיגות, שהיא הובלה של שינוי הסתגלותי של בעלי הבעיה. תוכלו למצוא בספר דוגמאות מגוונוות, טיפים ורעיונות, אבחנות מעניינות ונקודות למחשבה. 

  ליצירת קשר - איתן - ei999@013.net.il