בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
 כל  הזכויות  לפליקס  אנגל 
פליקס אנגל  מגשר 
ייעוץ  והכוונה בנושאים  חברתיים
 
ללא תמורה !!!
 
צאט'  ולדיבור ישיר בסקייפ שם מנוי   angelfelix3     להוסיף אותי לרשימה שלכם !!! 
 
 
    הצעה לחוקה לישראל ?     מצע כל העם בהרחבה    הצעה לזכויות למבוגרים    הצעה לחינוך    כולנו משרתים צבא, או שרות לאומי
 
    דף כניסה
    להגדרה מי הוא יהודי ???
    מידע כללי על האתר
    כרטיס ביקור
    מידע והודעות ופרסום
    דוא"ל ומידע כללי
    יצירת קשר
    20 עצות להורים בחינוך ילדים
    משכנתאות עצות וטיפים ונדל"ן
    חנויות מפעל למותגים עודפים
    מידע ומודעין
    קהילה מנהיגות רווחה ועתונות
    אלימות,סמים,ותיקפה מינית ,
    בריאות ומידע רפואי
    הסטוריה כללית על מדינת ישראל
    אתרים ממשלתיים
    לימודים מדע/ומחקר
    מפות נוף וטבע ומיסטיקה
    מצלמות און ליין ו-T.V
    פורטל האהבה וקריוקי
    לאוהבי המוזיקה
    שירים בהודי בוידיו
    אוכל ומתוכונים
    מידע על דת וקברי צדיקים
    שנה טובה ראש השנה וכיפור
    חג הסוכות
    חג החנוכה
    חג פורים
    חג הפסח
    חג ל"ג בעומר וספירת העומר
    חג העצמאות
    חג השבועות
    נוסח טפסים לתלונה על המעסיק
    מהפך לתוספת יוקר לשכיר
    הקדמה -חברה וחוזק חברתי

 

 

  הקדמה והמחשבות שלנו !!!

 

חברה מדינה וחוזק חברתי – הקדמה

מהי חברה    

קבוצת אנשים, מעין ב"בית גדול", שיתכן ותחילתו היא ברמה של  משפחה ומשפחה מורחבת שיש לה שורשים משותפים הווי משותף (למשל אמונה ו/או דת משותפת) המאחדת את הקבוצה ומגבשת אותה. המסגרת המשותפת מאפשרת לכל פרט בקבוצה להתקיים ומגינה עליו ומספקת לו את צרכיו. כל פרט בקבוצה נותן מיכולתו למען הקבוצה כדי לקיימה. אם ניקח מהעבר הרחוק הגיבוש הקבוצתי החזק ביותר נבע מהצורך להתגונן בפני אויב חיצוני. (כמה מוכר לנו היום, אנו מרגישים כחברה מאוחדת כאשר אנו מותקפים ע"י אויב חיצוני). חברה כזו תוכל שיש לה שורשים משותפים ומציבה לעצמה מטרות מתאימות יכולה להתקיים לאורך זמן כל עוד יהיו מטרות משותפות המאחדות את החברה ואימון בין פרטיה.

מדינה:           

זו  מסגרת  חברתית  פורמאלית  הנותנת  את  כל השירותים לפרטים בתוכה כדי  לקיים את החיים ולהפיק מהם את המכסימום כפי שכל פרט יכול ויודע. אנו יכולים להשוות את החברה למועדון חברים שאנו שותפים לו ומשלמים להנהלה כדי שמועדון זה יתנהל וייתן לנו את השירותים המוצעים בחוזה החברות. הבעיות מתחילות כמו בכל גוף חברתי, הקבוצה המייסדת מעורבת באופן ממשי (וברמת תקיפות ממשית)  בתהליך ניהול המועדון, עם הזמן מתרופפת המעורבות של החברים בניהול ונוצרת קבוצה מנהלת המוליכה את המועדון על פי צרכי קבוצה מצומצמת זו תוך התעלמות ואפילו כפיית ההחלטות על כל החברים (אפילו בכוח… כבר ראינו במהלך ההיסטורי הרבה מאוד מצבים כאלה), בניגוד לצרכי החברים ותוך הגדלת תשלום דמי החברות (מיסים) וצמצום רמת השירותים לרוב והגדלת טובות ההנאה למקורבים. מצב זה מוביל בהכרח לכך, שהגוף המנהל מסרב להתחלף, ודואג להעצים את כוחו ולהצביע על כך שניסיון חבריו בניהול המועדון, בהבנת ההליכים הפנימיים הוא קריטי ובלעדיו המועדון יתפורר והחברים יפסידו הכול. לא להאמין, הם משקרים מתוך אינטרס פשוט, הקבוצה המנהלת הפכה לקבוצה שלטת ומנותקת לחלוטין מהחברים המרכיבים בעצם את המועדון ובוגדת בכתב המנוי כפי שהגדירו המייסדים. (ראה מגילת העצמאות).

חברה חזקה:  

אם נתבונן  (לשון תבונה וראייה) במפת העולם נגלה שם מדינות גדולות  ובעלות  אוצרות טבע עצומים שיש בה המוני אזרחים (קרי "חברי המועדון") חסרי כל וקבוצה קטנה יחסית שיש להם הרבה יותר ממה שהם זקוקים לו (והם עדיין רוצים עוד, ללא גבול). אלה הם מדינות חלשות, הקרוי בעגה המקובלת "מדינות עולם שלישי". דוגמאות, לא חסר – מכסיקו, ברזיל, (בכלל רוב מדינות דרום אמריקה), רומניה, רוב המדינות המוסלמיות. מעט מדינות חזקות שמקיימות בצורה טובה פחות או יותר ולאורך זמן את כללי "המועדון" להלן החוקים והחוקה, ארה"ב, בריטניה, צרפת, יפן, סינגפור, ולאחרונה סין.

מדינת ישראל, "המועדון שאליו אנו משתייכים" עדיין נמצאת בגבול של המדינות החזקות אבל הארוזיה היא מהירה מאוד, אנו מאבדים את האימון הפנימי (שהוא החלק המשמעותי ביותר במושג מדינה חזקה) וגולשים במדרון במהירות לכיוון של מדינת עולם שלישי. מדינה חזקה היא מדינה שיש לה חוקה מוגדרת וברורה המהווה חסם חזק ביותר ובפני התהוות קבוצת שליטה המנצלת את שאר האוכלוסייה ומכריחה את האזרחים מידי תקופה להחליף את חברי הקבוצה השלטת. הפרמטר השני מערכת חוקים חזקה ומוגדרת היטב ומופעלת בעזרת מנגנון מסודר היטב הנבדק בעצמו מידיי פעם בפעם, המחייבת את האזרחים כולם ללא יוצא מהכלל לקיים את החוקה והחוקים ולדאוג לכך שלא יהיה אף מועדף כזה או אחר החסין בפני קיום החוקה והחוקים.

מצב ה מגדיר חברה שרמת האימון בין הפרטים (האזרחים) גבוה יחסית וכן שיש רמת אימון מספיק טובה בין האזרחים למנגנון השולט. כאשר יש אימון, קל יחסית להגדיר מטרות מובילות וליצור חברה (ומדינה) חזקה. סינגפור יכולה להיות בשלב זה דוגמה טובה לחברה חסרת אוצרות טבע ושטח שיש בה חברה ומדינה חזקה.

השנוי הנדרש:

מגילת  העצמאות שכתבו מייסדי המדינה הגדירה את  מדינת ישראל  בין השאר כמקלט לקבוצת האנשים הנקראת יהודים. (הגרמנים ובכלל אירופה כולה בפרט הבהירו היטב שקבוצת היהודים נמצאת בסכנת קיום מתמדת מחמת השנאה הקשה לקבוצה זו בעולם כולו). לכן, עלינו לקיים את הבסיס עליו הושתתה המדינה ובשלב ראשון לסלק לחלוטין את כל מנגנוני החושך והרוע השולטים במדינה – כולם – ללא יצא מהכלל.  עלינו להגדיר מחדש את מגילת העצמאות החדשה, להציע חוקה מסודרת שתגדיר את היחסים שבין האזרחים לשלטון, להגדיר מחדש את מטרת המדינה ולבנות מנגנון חדש לגמרי שבשלב הראשוני יגביר את האימון בין האזרחים לבין עצמם ואת האימון של האזרחים בשלטון.

אנו הכותבים, לא מתלבטים בבחירות בין כל "המציעים עצמם לבחירה" כולם לא מקובלים עלינו, כך שנמנע מלהשתתף "במסיבת הבחירות המזויפת". אנו מצפים לקבוצה חדשה לגמרי, שאינה קשורה לאף דמות מוכרת, כדי לבחור בה מתוך כוונה ראשונית לשנות את מאזן הכוחות וליצור קבוצה מנהלת חדשה לגמרי למדינה. כמו כל מועדון חברים שמשך הזמן נהיה מסואב ומתנהל רע, חבריו נוטשים את החברות בו, והמועדון משתנה או נסגר. בדרך כלל מה שקורה: הנהלת המועדון מתחלפת, ומתחיל הליך של השקעה בשירותים ובמתקנים לחברים וקבוצת ה"מועדפים" קטנה או נעלמת בכלל.

אנו נמצאים במצב דומה בכל מה שקשור בניהול המדינה והחבורה המובילה. למדנו להבין שהמערכות השולטות אינם פועלות לטובת התושבים פה אלה למען קבוצה קטנה של משפחות מובילות. מה שהקבוצה המובילה לא למדה להבין שלא לעולם חוסן, והגיע הרגע שבו אנו אזרחי המדינה נמאס לנו מהשקרים, מהגזל, מהרשעות וחוסר הצדק המשווע ואנו לא משתתפים  "בחגיגה", אנו החלטנו שיש לזרוק את הכול לאשפה ולהתחיל מחדש. אנו מוכנים בשלב זה להתחיל את הליך השנוי בצורה לגיטימית ומסודרת תוך מאבק תקין בשחיתות, אבל זוהי הסכמה זמנית, זה לצורך השגת המטרה של פרוק מערכות השלטון הקיימות והמושחתות וכינון מערכת חדשה וטובה יותר.

המצע המובא בזה אינו מקיף את כל הנושאים שהם מהותה של מדינה ואין גם כוונה כזו. הנושאים שהועלו פה הם המהותיים מנקודת ראות שלנו "כל-העם", לקיומה ושלומה של המדינה שאנו חיים בה.

מנהיג הוא משרת ציבור.

 להצטרפות והזמנה לחוגי בית  בכול  חלקי  הארץ  !!!

נא לפנות אל מר פליקס אנג'ל – טלפון: 0546310973

felix_99@walla.com --E:mail     

לשלוח לנו  הודעה S.M.S  ואנו נחזור אלכם בהקדם האפשרי

וכדי לחזור אלכם, לציין שם + וטלפון,  נושא  (מהות הבקשה  בקצרה)  בתודה מראש

עזי עדיני – טלפון:  054-2048813  054-2048813   aziadini@walla.com --Email

כל הזכויות על מאמר  זה שמורות  לפליקס אנגל  ועזי  עדיני  
 
 
אשמח  לקבל הערתכם  לשיפור האתר,
אשמח ליידע  אותי  כדי לתקן אותו
תודה מראש פילקס אנגל