בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
לא לקרן קרב
 ולא לשום גוף אינטרסנטי בחינוך
 
 

 

 
    הסיפור האמיתי
    צור קשר
    איומים
    עדות
    מהעיתונות

תות, 17:36 5/9/2008:

גם לי יצא לקבל שכר מקרב דרך גורם חיצוני. קיבלתי את השכר הגבוה ביותר מבין שאר המדריכים: 40 ש"ח (החזר נסיעות רק על תחבורה ציבורית), מפני שאכן כמעט סיימתי תואר שני בתחום ההעשרה והיה לי הרבה נסיון בהדרכה והוראה. שום תנאים כמובן- אם אני חולה או לא יכולה להגיע זו אחריותי למצוא מחליפים וכמובן שלא אקבל על כך כלום. גם על ה"הכשרה" של 3 ימים מלאים שלא היו באמת רלוונטיים לא קיבלנו כלום. אחרי כמה שבועות ובחינה מחדש החליטו בבית הספר לאחד כיתות כדי לצמצם את העלויות וכמובן שממני בקשו ראשונה לוותר כי העלות שלי הרי באמת מוגזמת. עזבתי בשמחה בעיקר כי הרגשתי רע מאד בכל פעם שראיתי את המורות שלא ברור לי למה לא פשוט מוסיפים את הכסף לשכרן.

בהצלחה עם המאבק.

40 ש"ח לשעה אפקטיבית כסטודנטית לתואר שני אבל - זה היה בשנת 2002. (שעה היא כמובן רק השעה בבית הספר, כשבפועל כמובן לוקח הרבה זמן להכין את השיעורים ובמקרה המשקיעני שלי גם שיחות עם הורים על ענייני "משמעת" שתמיד עולים יותר בשיעורים מהסוג הזה). כמה שיכולתי נסעתי ברכב פרטי וניסיתי להסיע עוד מדריכים כי אז נסיעה באוטובוס היתה מאד מאד מפחידה אבל על זה לא קיבלתי החזר. לא קיבלנו שום דבר על ההכשרה שהתייצבות מלאה אליה היתה כמובן תנאי להעסקה.

הרגשתי שהיו הרבה רצון טוב וכוונות טובות מאחורי הרעיון לשלב "העשרות". אבל, בפועל ראיתי איך מדריכים שבאו מלאי רצון טוב הבינו שלא קיבלו כלים להתמודד עם ענייני ה"משמעת" של כיתה של מעל 30 ילדים בשיעור שהוא לא לשם ציון ובעבור עבודה כל כך קשה ושוחקת הם מקבלים כל כך מעט כסף.
 

מעתה אמור: מס קרב? לא בבית ספרנו!


עדות נוספת מהשטח, ללא עריכה. 5/10/08
 

מקפה דה-מרקר 24/2/10:

 

האמת על מרמנת תוכנית קרן קרב

 

חברת כח האדם מרמנת תכנית-קרב עוסקת מעל ל-5 שנים בניהול משאבי האנוש של "תכנית קרב למעורבות בחינוך". כל 5 שנים מתקיים מכרז מחודש על התפקיד הזה. בעוד שבשנים "רגילות" המדריכים מוצאים בעל כורחם לחופשה ללא תשלום לחודשי הקיץ (חל"ת) - לכשעצמו עניין בעייתי מבחינה חברתית ומוסרית - בתום 5 שנים נשלחים המדריכים לפיטורים מלאים.

 

אין זו הפתעה אלא תאריך הידוע מראש - ביוני 2009 כל מדריכי קרב פוטרו. לחברת מרמנת הייתה שנה שלמה להכין את ההליכים על מנת שביום הפיטורים, כפי שדורש החוק - 30 יום אחרי הפיטורין, יקבלו מדריכיה המפוטרים את כספם. אבל במרמנת סומכים על בורותם של המדריכות והמדריכים. רבים מהם כלל אינם מודעים לכך שמגיעים להם כספים כדין, אחרים אינם שמים לב להבדל המהותי שבין חל"ת לפיטורים.

 

חל"ת (חופשה ללא תשלום) - יחסי מעביד-עובד ממשיכים להתקיים

 

פיטורין - יחסי מעביד-עובד מפסיקים להתקיים

 

התירוץ היה שבשל הנגישות החוזרת שלהם למכרז מתעכבים מעט ענייני הטיפול בפיצויים.

 

ובכל זאת המתינו מדריכי קרב (אלו שהיו מודעים לכך שמגיע להם פיצויים) בסבלנות. הם פנו שוב ושוב בטלפון ובכל פעם בה נציגת מרמנת ענתה, דבר שהיה נדיר ביותר, היא הבטיחה כי תוך כמה שבועות יגיעו הטפסים והפיצויים ישולמו, מה שלא קרה.

 

כך חלפו חודש וחודשיים. 30 הימים שהחוק מתיר למרמנת לעכב את התשלום חלפו בתום יולי. כל חודשי הסתיו שמענו את אותה תשובה - הבטיחו כמה שבועות ודבר לא אירע. פה ושם סיפקו הסבר - ישנם הרבה מדריכים ומעט עובדות במרמנת וקשה להן להתגבר על העומס. אז מדוע שחברת כח האדם לא תספק עוד 2-3 מקומות עבודה לפקידות נוספות על מנת לשפר את השירות ולהקל בנטל העבודה?

 

היו להם הרבה ימים לטפל בהליכים הללו - שנה שעברה כולה, הקיץ כולו והסתיו כולו. רק בינואר החלו מדריכים לקבל טפסים. בוודאות חלקם טרם קיבל עד היום!

 

מה עומד מאחורי התנהלות זו?

 

ובכן, בראש ובראשונה זילזול בכם מדריכות ומדריכים. קרן קרב חרטה על דגלה (ציטוט מתוך האתר של קרן קרב תחת הסעיף - אודות) "תכנית קרב למעורבות בחינוך.... פועלת לשינוי חינוכי-חברתי המקדם צמצום פערים ומעודד שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית באמצעות פעולות העצמה והעשרה במערכת החינוך". שינוי חינוכי-חברתי? צמצום פערים? שוויון הזדמנויות? - ההתנהגות וההתנהלות של קרן קרב ומרמנת מעודדת ומרחיבה פערים ופועלת בניגוד לשוויון ההזדמנויות ובוודאי אינה מביאה לשינוי חינוכי-חברתי, בזה שהיא שוללת מהמדריכות והמדריכים מידע ואת הזכויות המגיעות כחוק. הכיצד חברה שזהו דיגלה מתנהגת בצורה מנוגדת למהות קיומה מעסיקה חברת כח אדם שמנצלת ופוגעת בזכויות ועוד למי שמייצגים אותה המדריכות והמדריכים?!?!

 

 

 

שנית - מישהו שם היה משוכנע שהם יזכו במכרז מחדש. הם אכן זכו. צירוף מקרים מדהים. במקרה שכזה הם קיוו להמשיך כרגיל ולהימנע בכך מתשלום פיצויים המוניים. את עניין ההלנה הם פשוט לא העלו בדעתם שאיזה מדריך יגלה לפתע.

 

זאת ועוד: מרגע שנודע להם שמדריכים מודעים לענין ההלנה הם גיבשו תוכנית: ההלנה לא תשולם באופן גורף. למרות שהחוק מצווה תשלום הלנה, ביודעין לא תשולם הלנה למדריכים. רק למדריכה/מדריך שיפנו וידרשו, תשולם להם ההלנה ואכן יש כמה שקיבלו לפתע את ההלנה (תקדים!). תקדים: מכאן שמרמנת מודים בכך שמדריכות ומדריכים זכאים לקבל דמי הלנה כדין, אחרת מדוע שילמו אותו!

 

לכן חשוב שכל מדריכה תפנה בעצמה/מדריך יפנה בעצמו במכתב רשמי ורשום כפי שהנחינו.

 

דרישת ההלנה יכולה להתבצע, כנראה, רק בטווח של שנה מיום הפיטורים. כרגע מרמנת מנסים טקטיקה נוספת: "להרדים" את המדריכים: אם זה ע"י ניסוח משפטים כגון: "קודם תקבלי את הפיצויים, אח"כ תדרשי את ההלנה" או הנוסח המקובל יותר "הכל ישולם לך" כאשר אומרים "הכל" לא אומרים בזה מה כן ומה. אחרים שפנו קיבלו תשובה מופתעת: הם לא יודעים שיש חוק בנושא! (חודשיים אחרי שקיבלו החלטה עוקפת חוק...) או שקיבלו הבטחה שהעניין ייבדק ויחזרו אל המדריך - כמובן שטרם חזרו למי  מהמדריכים שפנו. הכל על מנת להשכיח מכם את הנושא, אולי להתיש, אולי לייאש. אולי תצא שנה ודרישתכם תאבד - זה כאמור לגבי ההלנה בלבד.

 

הילכך, חשוב לשלוח מכתב בדואר רשום. לא בטלפון - כי לשיחת טלפון ניתן להתכחש (שלא לדבר על הזמן שתאלצו להמתין עד שיענו לכם אם בכלל). לא בדוא"ל (שהבטיחו לנו בו תשובה תוך 24 שעות ועברו כבר חודשיים) ולא בדואר רגיל - שגם לו ניתן להתכחש. בדואר רשום, ויש לשמור כמובן את הטופס של רשות הדואר והעתק מהמכתב. ישנו שירות של רשות הדואר לפיו תקבלו אפילו הודעת ס.מ.ס ברגע שהמכתב הגיע ליעדו וזו גם הוכחה נוספת לכך שמצידכם דרשתם בזמן את כספכם.

 

פחד: מדריכים מפחדים לפנות, מפחדים לדרוש מה שמגיע להם על פי חוק, מפחדים לאבד את מקום העבודה, מפחדים מתגובת רכז ישובי או מכל גורם אחר בקרן קרב.

 

מדריכות ומדריכים הפחד שלכם נותן כח ועוצמה לאנשים שמתנהגים בצורה הרחוקה מלהיות חינוכית-חברתית, בניגוד לשוויון ובניגוד לצמצום פערים.

 

אין לפחד הזה מקום! העבריין בכל הסיפור הזה הוא מרמנת וקרן קרב. במבחן בית דין לעניני עבודה הם יצטרכו להצדיק את ההתתנהגות הזאת מולכם.

 

מאות מדריכים כבר דרשו את כספם על פי חוק - פיטורים המוניים בעקבות זאת רק יחמירו את מצבה של תכנית קרב. זו תהיה טעות מצידם לנקוט בצעד שכזה...

 

מכתבים לדוגמא ניתן לראות בפוסט: מסתירים מכם את המידע הבא...

 

 

 

דרך הפעולה שכל אחת תבחר/שכל אחד יבחר, ישפיע על שינוי המצב ברמה האישית והחברתית, להשגת צדק או לשימור המצב הקיים.
 
תשע"ג חייבת להיות השנה האחרונה להונאות במערכת החינוך.
ראשונה צריכה להיסגר "קרן" קרב. קרן היא כבר ממילא לא. הונאה היא כן.