בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
  
            ד"ר רוני חשמונאי

     רפואה אסתטית

    טיפול בהזעת יתר                                                                  
 
   אינני מקבל יותר מטופלים. אני ממליץ לפנות לד"ר צחי וידר במרפאתו בהרצליה 1-700-700-723
 
   דף הבית    בוטוקס    מילוי קמטים ושקעים    רולר מחטים    עיבוי ועיצוב שפתיים
   סימני מתיחה    הזעת יתר    יונטופורזיס - דריוניק    בוטוקס לטיפול בכאבים / מיגרנה    צור קשר
 
    דף הבית
    בוטוקס
    מילוי קמטים ושקעים
    רולר מחטים
    עיבוי ועיצוב שפתיים
    סימני מתיחה
    הזעת יתר
    יונטופורזיס - דריוניק
    בוטוקס לטיפול בכאבים / מיגרנה
    צור קשר

 מילוי קמטים / שקעים והוספת נפח (חומצה היאלורונית/קולגן)

מאת ד"ר רוני חשמונאי

 

אחת הסיבות העיקריות להיווצרות קמטים ושקעים על עור הפנים הינה איבוד נפח רקמת החיבור הנמצאת מתחת לעור. לכן, החזרת הנפח שאבד מהווה את אחד הטיפולים היעילים ביותר להעלמה, החלקה או טישטוש של קמטים בפנים. ניתן למלא קמטים ע"י הזרקת חומר מילוי מתחת לקמט. פעולה זו מטשטשת את הקמט ומחליקה אותו אך בד"כ אינה מעלימה את הקמט לחלוטין. בנוסף, ניתן למלא שקעים שמעמיקים עם הזמן, כמו השקעים או הקפלים בין האף לזוית הפה (נזולביאליים) או שקע בסנטר. חומרי המילוי משמשים גם להוספת נפח בלחיים ובשפתיים.  פעולה זו שונה מפעילותו של הבוטוקס המרפה שרירי הבעה.
 
מחירון טיפול בקמטים: http://www.2all.co.il/Web/Sites/hashmonay/PAGE6.asp

 

קיימים מספר רב של חומרי מילוי הנבדלים אחד מהשני בצמיגותם, משך זמן פעילותם והסיכונים הכרוכים בהזרקתם.

 

ניתן לחלק את חומרי המילוי השונים לשתי קבוצות:
 

 

1.        חומרים סינטטיים שנשארים בעור לתמיד (כמו סיליקון). חומרים אלו עלולים לגרום לתופעות לוואי קבועות וקשות (נדירות) ולכן אינם מומלצים לשימוש במרפאתי

2.        חומרים הנמצאים ברקמת העור באופן טבעי, במשך הזמן הם נספגים ולכן בטוחים יותר לשימוש. ככלל, מעדיפים היום שימוש בחומרים אלו.

 

 

החומרים שבהם נהוג להשתמש היום הם חומצה היאלורונית (ג'ובידרם, וריודרם ורסטילן) וקולגן (אוולנס).

 

חומצה היאלורונית וקולגן קיימים באופן טבעי בגופינו והם מהווים חלק בלתי נפרד מרקמת החיבור בעור ובפרקים. חומרים אלו מיוצרים במעבדה בשיטות מתקדמות. ישנם מספר סוגים של תכשירים כנזכר לעיל שההבדל ביניהם הוא חומר המקור (חומצה היאלורונית או קולגן) וגודל חלקיקי הג'ל. חלקיקים גדולים יותר מתאימים להזרקה עמוקה לקמטים גדולים ועמוקים ואילו תכשירים בעלי חלקיקים קטנים יותר מתאימים להזרקה לקמטים הקטנים והשטחיים.

 

משך הטיפול הוא כ 15-30 דקות ואינו דורש טסט רגישות כפי שנדרש בעבר עם חומרים ישנים יותר. אצל רוב המטופלות הכאב הוא נסבל. איזור השפתיים רגיש יותר ולכן מקובל לאלחש בהזרקה מקומית של לידוקאין (זריקת הרדמה המקובלת אצל רופאי השיניים). ביתר המקרים ניתן להסתפק במריחה של קרם מאלחש כ 40 דקות לפני הטיפול.

 

לחלק מהמטופלות יכולים להופיע שטפי דם, מעט אודם נפיחות ורגישות באיזור ההזרקה מיד לאחר הטיפול. יום יומיים לאחר ההזרקה פוחתת הנפיחות והרגישות בהדרגה ומגיעים למראה יציב. במקרה של עיצוב שפתיים, תתכן נפיחות ואסימטריות בשבוע שלאחר הטיפול.
 
יש להימנע מלקיחת אספירין (או קרטיה), נוגדי קרישת דם, תרופות נגד כאבים, או תוספי מזון המכילים ויטמין אי בשבוע שלפני הטיפול על מנת למנוע ככל הניתן שטפי דם באזור ההזרקה. למטופלות שסבלו בעבר מהרפס השפתיים מומלץ לקבל טיפול מונע טרם הזרקת חומרי מילוי באזור השפתיים.
 
במקרים רבים נהוג לשלב הזרקת חומרי מילוי עם הזרקת בוטוקס. חומרי המילוי מתאימים יותר למחצית התחתונה של הפנים (הקמטים העמוקים באיזור האף והפה) ואילו הבוטוקס הוא טיפול הבחירה בקמטים במחצית העליונה של הפנים (קמטי הבעה במצח, צידי העיניים ובין הגבות).
 
 
 
 
 
  ד"ר חשמונאי - קודם כל רפואה