בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
  
            ד"ר רוני חשמונאי

     רפואה אסתטית

    טיפול בהזעת יתר                                                                  
 
   אינני מקבל יותר מטופלים. אני ממליץ לפנות לד"ר צחי וידר במרפאתו בהרצליה 1-700-700-723
 
   דף הבית    בוטוקס    מילוי קמטים ושקעים    רולר מחטים    עיבוי ועיצוב שפתיים
   סימני מתיחה    הזעת יתר    יונטופורזיס - דריוניק    בוטוקס לטיפול בכאבים / מיגרנה    צור קשר
 
    דף הבית
    בוטוקס
    מילוי קמטים ושקעים
    רולר מחטים
    עיבוי ועיצוב שפתיים
    סימני מתיחה
    הזעת יתר
    יונטופורזיס - דריוניק
    בוטוקס לטיפול בכאבים / מיגרנה
    צור קשר

סימני מתיחה

מאת ד"ר רוני חשמונאי
 

סימני מתיחה הם תופעת עור נפוצה ואינם מהווים בעיה רפואית. עם זאת, הם מהווים בעיה אסתטית וגורמים לסובלים מהם מצוקה. סימני מתיחה הן צלקות עוריות קוויות המשלבות אטרופיה של השכבה העליונה של העור (אפידרמיס).

סימני המתיחה מתפתחים בעור הנמצא תחת מתיחה מתמשכת ומתעצמת. סימני המתיחה מופיעים על הבטן והחזה של נשים בהריון, באנשים עם משקל עודף, בנערים ונערות בתקופת הגדילה המואצת ובאנשים העוסקים בפיתוח שרירים. גם שימוש בתרופות כגון סטרואידים יכולים לגרום להתפתחות סימני מתיחה. ישנו מרכיב גנטי בהתפתחות הסימנים.

התופעה שכיחה ביותר. כ - 90% מנשים בהריון, 70% מנערות ו 40% מנערים בגיל ההתבגרות יסבלו מסימני מתיחה.

אין הסכמה לגבי הגורמים לסימני מתיחה ולכן עד היום נחשב הגורם כ"אינו ידוע". יש הסוברים כי המנגנון הוא של "קריעה" של רקמת החיבור כתוצאה מהמתח הנוצר בהתרחבות העור. אחרים סוברים שסימני המתיחה קשורים למבנה קשרי הקולגן בעור.

סימני המתיחה מופיעים כקווים ורודים, חלקים בעלי מראה של עור דק. עם הזמן הם הפוכים לאדומים סגלגלים. בסופו של דבר פני שטח הסימנים מקבלים קמטים ונעשים לבנים ומעט שקועים. בהריון מופיעים סימני המתיחה על הבטן והשדיים. בנערים מתבגרים האזורים השכיחים הם הירכיים והגב התחתון ובנערות מתבגרות בירכיים, בישבן ובחזה. לעיתים מופיעים סימני מתיחה גם בידיים. סימני מתיחה כתוצאה משימוש בסטרואידים הם רחבים יותר ומופיעים בחלקים נוספים של הגוף כולל הפנים.

הטיפול בסימני מתיחה מאתגר. עד היום אין אף טיפול שיכול להביא להעלמות מוחלטת של הסימנים למרות התקדמות הטיפולים ברפואת העור. הטיפולים המקובלים עד היום הם סוגים שונים של משחות וטיפולי לייזר. טיפול נוסף, חדש יחסית ומבטיח הוא רולר מחטים (דרמה רולר) אשר מראה תוצאות יחסית טובות בטיפול בסימני המתיחה. חשוב מאוד לטפל בסימני מתיחה מוקדם ככל האפשר. ככל שזמן רב יותר עובר מהופעת הסימנים כך הם נעשים קשים יותר לטיפול. אחוזי ההצלחה בסימני מתיחה לבנים נמוך יותר. טיפול מוקדם בסימני מתיחה אדומים כולל כמויות גדולות של קרם לחות, ויטמין C, רטינואידים (רטין A) בריכוזים מספיקים. כמו כן, ניתן לטפל בסימני מתיחה בשיטות שונות של לייזר שהראו שיפור משמעותי. פילינג גם הוא יכול לסייע במראה של סימני מתיחה.

טיפול נוסף בסימני המתיחה הוא רולר המחטים (הדרמה/מזו רולר). טיפול זה מסייע בייצור של אלסטין וקולגן ובכך מחזיר לעור את המראה הטבעי שלו ומטשטש סימני מתיחה באופן משמעותי. רצוי לשלב טיפול זה עם טיפול ברטין A. על הטיפול בהרחבה ראה כתבה בלינק הבא:
  ד"ר חשמונאי - קודם כל רפואה