בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
   

אתר קול האתר הכי מדליק ברשת

 
להוציא דפים! בוחן פתע!
30/10/2006 09:01:01, מאת:מערכת ilananar2
המורה הגיעה לכיתה עצבנית ? החליטה שהיום בוחן ! כל הכיתה נכנסת ללחץ... וכן- גם אתם. היסטוריה? לשון? אולי אנגלית? זה לא מה שחשוב.. העיקר- זה לדעת את החומר ! בכתבה זו אתן לכם מספר טיפים כייצד להרגע מבוחן הפתע שיתקיף אתכם לפחות כמה פעמים בכל מקצוע בשנה, וגם.. איך לעבור אותו בשלום.
מאת:
אילנהנאר2

100 או 50? תלוי בכם !
קודם כל חשוב להירגע, איך להירגע? בהמשך הכתבה אתן מספר טיפים. השאלה החשובה ביותר הפעם, היא איך לעבור את הבוחן פתע בשלום.. כי אחרי הכל- גם הוא חלק מהציון שלכם ! קודם כל שנייה לפני הבוחן תנו הצצה טרופה במחברת שלכם, הזכרו מה עשיתם שיעור שעבר, סביר שהמורה שלכם תבחן אתכם על מה שהיה בשתיים- שלוש שיעורים אחרונים, ולא יותר מזה.. ולכן עליכם להיות מעט בקיאים בחומר.. אל תשכחו שזהו בוחן פתע, ולכן אם לא תדעו את החומר פרפקט זה בהחלט לגיטימי.. אחרי שפחות או יותר נזכרתם מה עשיתם בשתיים- שלוש שיעורים אחרונים, התחילו לענות על הבוחן. חשוב שתיזכרו בסיטואציות, או באירועים שקרו בזמן שלמדתם את הנושאים בכיתה, אלו בטוח יעזרו לכם להזכר מה היה, ועל מה דיברתם.. בתנאי כמובן שהקשבתם בשיעור...

איזה לחץ ! איזה לחץ !

קודם כל להרגע, גם אם לא עברתם את הבוחן זה לא סוף העולם, סביר להניח שיהיה טוב.. קודם כל אל תלחצו, המורה אמרה להוציא דפים? הוציאו את הדף ברוגע, בשלווה, וזכרו שזה רק אבל רק בוחן פתע קטן, שמשקף את ידעותיכם מהשיעורים האחרונים שעברו.. ולכן חובה להפחית את הלחץ. לידעתכם, לחץ גורם לבלבול בבוחן, לתחושת אי נוחות, ואפילו לביטויים שמפריעים לכתיבת הבוחן- כמו רעידת היד שלכם. שתו מעט מים, הרגעו, ואחרי שהבנתם והפנמתם שזה רק בוחן התחילו אותו.. הכי חשוב- בלי לחץ.

tipo


איך לכתוב..


אז אחרי שנרגעתם, שתיתם, נשמתם עמוק, והבנתם שאין לכם ממש הרבה זמן לעשות את הבוחן, חשוב שתתחילו לכתוב, החזיקו בידכם עט או עיפרון (רצוי אלו שאתם אוהבים במיוחד לכתוב עמם) והתחילו לבנות תשובה, חשוב שתשימו לב לא לסטות מהשאלה, ענו בדיוק על מה ששאלו אתכם, ואל תשכחו שלא תמיד חייב להרחיב המון על כל שאלה, גם כי הבוחן הוא לרוב לזמן קצר ומוקצב, וגם כי יש לכם עוד שאלות בבוחן... בנו את התשובה שלכם ברורה, עם משפט פתיחה, גוף התשובה, ובל נשכח משפט סיום אשר יסכם בעצם את כל הנאמר בתשובה שלכם.. עברו מהר לשאלה הבאה, ואל תתמהמו.. בוחן פתע לרוב הוא לא יותר מחצי שיעור. חשוב לזכור שבוחן הוא מעין כלי מדידה של המורה שלכם, שבא לבחון את ידעותיכם בנושא מסויים, ולכן עליכם לענות היטב, ואם אתם לא יודעים לא לנחש בשום פנים ואופן (אם זו שאלה פתוחה).

הגשתם? סיימתם?

אחרי הגשת הבוחן הציצו אל המחברת והספר שלכם, הסתכלו מה כתבתם נכון, כלומר מה כתבתם בבוחן מה שכחתם לכתוב וכד', במילים אחרות: תעשו הערכת מצב, אחרי שתקראו את החומר תבינו פחות או יותר מה מצבכם היה בבוחן, אם כתבתם את כל החומר, או לפחות את רובו, סביר להניח שציונכם יהיה לא רע, לעמת זאת אם שכחתם חלק מהחומר, טעיתם, או שגיתם.. יכול להיות שיירד לכם ציון, אבל אל תשכחו זה רק בוחן.. ולכן חשוב שתבדקו מה מצבכם היה בבוחן... שלא תחיו באשליה של 100.. שלצערנו תתפוצץ לכם בפנים בעת קבלת הבוחן חזרה...

tipo


לאחר זמן מה קיבלתם את הבוחן פתע חזרה, אם הקשבתם לטיפים אלו אני בטוח שתקבלו אחלה ציון.. ואם לא קיבלתם ציון הכי טוב שיש, אל תשכחו זה רק בוחן ! בהצלחה !
טואול בניית אתרים בחינם