בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
   

אתר קול האתר הכי מדליק ברשת

 

כן כן כן... לבקשת הקהל הצעיר שפה באתר "ilananar2" נפתחה הפינה החדשה באתר... ארתור!

 ארתור הוא דב נמלים רגיש ומלא מחשבות ושאלות, שלומד עם חבריו בבית הספר ולומד דברים חדשים בכל יום. ארתור הוא ילד בן 8 שמצליח למצוא לבעיותיו פתרונות חינוכיים, מקוריים ו...מצחיקים.

 

 

 

 

 

 

 

הדמויות...

ארתור


ארתור הוא הדמות הראשית בסדרה, והוא ילד – דב נמלים. יש לו 2 אחיות - גילי וקייט.
הוא ילד בן 8 שלומד בכיתה ג', ויש לו המון חברים. הוא תמיד מרכיב משקפיים עגולים ולובש ג'ינס וחולצה צהובה. ארתור אהוב מאוד על כל חבריו. החבר הכי טוב שלו הוא בסטר, והתוכנית האהובה עליו היא ה"ארנב הביוני".

גילי

גילי היא אחותו הקטנה של ארתור. היא בת 4 והיא עדיין בגן, תמיד אפשר לראות אותה עם שמלה ורודה וחמודה. גילי אוהבת מאוד סוסי פוני, וסדרת הטלוויזיה האהובה עלייה היא "מי מי -מו הפרה". לגילי יש חברה דמיונית ששמה נדין, וחברם הטובים ביותר הם התאומים.

קייט


קייט היא אחותו התינוקת של ארתור, היא בת שנה, והיא תינוקת ממש חמודה...
קייט בוכה הרבה, והיא אוהבת מאוד לשחק עם הכלב של ארתור. קייט לובשת בדרך כלל מכסיים ירוקים וחולצה ורודה.

באסטר
באסטר הוא החבר הכי טוב של ארתור, גם הוא בן 8, ולומד בכיתתו של ארתור.
באסטר מאמין בחייזרים (יצורים מהחלל החיצון), וחושב שכל האנשים הם מן החלל החיצון, והוא אוהב לאכול, ולספר בדיחותJ. הוריו של באסטר גרושים, ואביו גר בחו"ל.

מופי


מופי היא העשירה בחבורה. היא לא יוצאת מהבית בלי הנהג האישי שלה, או בלי הטלפון הנייד, ותמיד דואגת לשיער מסודר, ולהיות אופנתית. היא חולה על ה"בקסטריט בויז", ואוהבת לרקוד.
מופי גם לומדת בכיתתו של ארתור, ואין לה אחים. אבא שלה מנהל את חברת "קרוסוויר".
חברתה הטובה ביותר היא פראנסין.

אלן


אלן - המכונה גם בשם מוח - הוא החכם שבחבורה, והוא יודע כל דבר שקשור למדע. אלן לומד בכיתתו של ארתור. הוא אוהב לשחק במחשב, לצפות בטלוויזיה, ולעשות כל מיני ניסויים מדעיים, וכמובן לצפות עם החבר'ה ב"ארנב הביוני".

בינקי


בינקי הוא הילד הקשוח בחבורה. הוא אוהב להציק לילדים, ולעשות להם תעלולים.
בינקי מנגן בקלרינט, ורוקד בלט.

פראנסין


פראנסין היא ה"טום בוי" (ילדה שמתנהגת קצת כמו בן) שבחבורה. היא אוהבת לשחק כדורגל עם החבר'ה, להתלכלך ולצאת לטיולים. היא הקימה להקה שקראו לה "זה רע". יש לה אחות גדולה, ואביה עובד בתור 'איש זבל'. פראנסין מאוד תחרותית ותמיד מנסה לנצח בהכול.

טימי וטומי


טימי וטומי הם התאומים בסדרה, הם לומדים בגן, עם גילי (אחותו הקטנה של ארתור). טימי וטומי עושים הכול ביחד, והם אוהבים להציק לגילי. יש להם סבתא שתמיד שומרת עליהם, ומדיי פעם, גם ארתור עושה עליהם ביביסיטר. רוב הילדים מתרחקים מהם, מכיוון שהם עושים כל מיניי תעלולים.
הם אוהבים לצחוק על אנשים, ותמיד אפשר למצוא אותם לבושים במכנס קצר, וחולצת טי שרט, תואמת.
התחביב שלהם הוא רכיבה על אופניים.

מר עכבר


מר עכבר, הוא המורה למתמטיקה של ארתור ושאר חבריו, ונחשב למורה קשוח מאוד. מר עכבר נותן לארתור וחבורתו המון שיעורי בית, אבל גם יוצא איתם לטיולים.

חבר


חבר הוא הכלב של ארתור, שמו השני הוא פאל.
הוא אוהב לשחק עם קייט, אחותו התינוקת של ארתור, ואוהב להחביא עצמות.

פרן


פרן היא תלמידה בכיתתו של ארתור. היא כותבת שירים וסיפורים, והיא מאוד ביישנית.
פרן הייתה הזמרת בלהקת "זע רע" שהקימה פראנסין.


בעונות הראשונות זכינו להכיר את ארתור, דב הנמלים הכי חביב שהכרתם. ליווינו אותו בהרפתקאות, הכרנו את החברים שלו ובעצם - מה לא?
הנה ההתפתחויות בעונות האחרונות.תקצירי עונה 10

פרק 116- מגדלים פורחים באויר / לעלות בסולם
בית העץ נשבר והילדים פוגשים בארכיטקט מפורסם שמעודד אותם לנסות לחשוב על עיצוב ובניה מחודשים של בית העץ.
התלמידים מתכוננים לקונצרט מקהלות עם המורה למוסיקה, ד"ר פוגה. בתחילה הם פוחדים ממנו אך לאט לאט הם לומדים להעריך אותו ומתחילים לאהוב את עולם המוסיקה.

פרק 117- פרנסין בצרות צרורות / אני כבר לא נחמד
הילדים יוצאים למחנה קרקס. פרנסין מקווה להיות טובה יותר מאחותה קתרין, אבל מסתבר שלפרנסין אין שום כשרון לוליינית. בתחילה פרנסין נכנסת ללחץ אך היא נחושה בדעתה להצליח ופונה לתחום הליצנות.
באסטר מבקש מג'ורג' כל מיני דברים וג'ורג' לא מצליח לסרב לו. הוא מתחיל לאגור בתוכו זעם כבוש ומנסה ללמד את עצמו בעזרת וואלי הבובה כיצד לסרב לבקשותיו של באסטר.

פרק 118- ארתור עולה במשקל / חוקי הג'ונגל
ארתור מגלה שהוא מתחיל לעלות במשקל גופו. חבריו נחלצים לעזרתו ומציעים לו דיאטות שונות, אבל מר עכבר שמזהה את הבעיה שלו גורם לו להבין שהוא פשוט לא עושה מספיק פעילות גופנית.
מופי רוצה להשתמש בסולמות של גינת בית הספר בתור אתר צילומים, אבל האתר הזה שייך לקשוחים. מופי לא מוותרת וגורמת לכך שהקשוחים יאלצו לפנות את המקום.

פרק 119- בסטר הגנן / טומי ילד טוב
בסטר מגלה את העגבניות הטריות של הגינה הציבורית ומתחיל לחלק אותן לכולם. הוא משכנע את כל ילדי הכיתה לעזור לפריץ הגנן בעבודת הגינון.
טומי טיבל רוצה להפוך לילד טוב. גילי נענית לאתגר ועושה הכל כדי ללמד אותו להיות ילד מנומס ולגרום לו לזכות בפרס ההתנהגות הטובה של השבוע.

פרק 120- מצלמה, אורות, אופרה / אלת המזל של ארתור
אבא של מופי מזמין אותה לראות את האופרה כרמן. בתחילה מופי חושבת שהיא תסבול ולא תהנה, אבל לאט לאט היא נשבית בקסמי הז'אנר. אמא של ארתור יוצאת לעבוד מחוץ לבית במשך שלושה שבועות, ובני המשפחה נאלצים להתמודד עם המציאות החדשה. בתחילה הם נהנים מהשינוי אבל אחר כך הם מתחילים להתגעגע לשגרת היום יום עם אמא.

פרק 121- ארתור עושה גלים / כלבה מעולם אחר
ארתור וגילי מתרחצים בבריכה של מולי ביום קיץ חם ופתאום ארתור ומולי מוצאים שפה משותפת. הם רוצים להתיידד אבל היריבות בין החבורה של ארתור לזו של מולי מונעת את החברות והם נאלצים לחזור.
כלבה קטנה ועזובה מגיעה לבית של סבתא טורה. סבתא רוצה לאמץ אותה אבל הכלבה מתגלה ככלבה תוקפנית. כולם מתעלמים ממנה וכועסים עליה אבל סבתא מחליטה לאמץ אותה ולהעניק לה בית חם.

פרק 122- שלושה הם חבורה / ארתור הזועם
פרונלה ואמא שלה אוהבת לעשות יוגה השכם בבוקר. פרונלה מהשעה הנעימה שהיא מבלה עם אמא שלה, אבל הכל משתבש כאשר היא מחליטה להזמין את מרינה לשעורי הבוקר האלה ואז מסתבר שלמרינה יש כישרון טבעי ליוגה.
ארתור ומוח אמורים לתחרות בטורניר דמקה שיקבע מי מהם ייצג את בית הספר באליפות הבית ספרית. כולם מיחלים לנצחון של ארתור משום שהוא ילד ממוצע ומוח נחשב לגאון מתנשא, אולם התמיכה המופגנת מלחיצה את ארתור והוא הופך ליצור כעוס שמשניא את עצמו על חבריו.

פרק 123- נבחרת הכוכבים / אמילי בולעת סוס
מוח ופרנסין מרגישים שנבחרת הכדור רגל של בית הספר קטנה עליהם ועוברים להתאמן בנבחרת הכוכבים של אלווד סיטי. זאת נבחרת טובה יותר אולם משמעת האימונים שלה קשוחה מאוד. מוח ופרנסין מנסים לעבוד קשה אבל הגעגועים לנבחרת הבית שלהם מקלקלים להם את ההנאה.
אמילי מספרת שקר קטן, כדי להשיג כדור גומי כחול והשקר הזה גורם לה להסתבך בהמון שקרים נוספים. גילי לא מותרת לה ומתעקשת לחשוף את השקרים וכל המאבק גורם לאמילי לסיוטי לילה מפחידים.

פרק 124- גילי מנצחת את כולם / ממציא הכזבים
תאומי טיבל מקבלים מערכת תופים מסבתא שלהם והם מתכוונים להופיע איתה בפסטיבל הקיץ בפארק. גילי מקנאה בהם ומחליטה לבנות מערכת תופים שתתחרה במערכת שלהם.
בסטר גולש באתרים מוזרים ומביא משם סיפורים שלא יאמנו. מוח מחליט לעשות ניסוי ולשלוח לאחד מהאתרים האלה סיפור שאין בו שמץ של אמת על צמד נמרים סיביריים שמסתובבים בחופשיות הפארק העירוני. ארתור ובסטר קוראים את הסיפור ויוצאים למסע בעקבות הנמרים האבודים.

פרק 125- בנקי משתגע / לאן נושבת הרוח
בנקי מגלה שהוא אלרגי לבוטנים והמודעות הזאת הופכת את חייו בלתי נסבלים.
מוח מקבל פעם ראשונה בחיים ציון כמעט טוב במבחן. הוא מחפש את הסיבות לכישלון הנורא הזה ומגיע למסקנה שמוסיקת הרקע בחנות הגלידה של הוריו, היא זו שיצרה את הבעיה.


תקצירי עונה 9

פרק 106- אדיל יקר, ביטסי נפרדת מהארי
ארתור מתכתב עם חבר לעת מטורקיה . בתחילה ההתכתבות עולה על שרטון משום שארתור בטוח שאדיל מתגורר באוהל ורוכב על גמל, אבל כאשר הוא מבין שאדיל גולש ברשת בדיוק כמונו הם הופכים לחברים טובים שמתכתבים באי מייל ומוצאים תחומי עניין משותפים.

פרק 107- פרן פרן והסוד של הרמוז, תודה רבה בינקי
אבא של פרנסין לוקח את הילדות לטיפוס על הר מוז. הבנות מתחלקות לזוגות ופרנסין ופרן מצוותות יחד. פרנסין מומחית בטיפוס הרים ורוצה לשבור את שיא הטיפוס שלה, פרן מטפסת על ההר בפעם הראשונה ומקווה לעבור שם הרפתקאות מסעירות. בסופו של דבר השתיים הולכות לאיבוד ומוצאות את הדרך לפסגה רק בזכות שיתוף פעולה הדדי.
בנקי עושה טובות ואיש לא אומר לו תודה. הוא מחליט להפסיק להיות אודי חמודי. אבל אז מופיע המתאבק האהוב עליו ומראה לו כיצד יראה העולם אם בנקי יפסיק להיות נחמד.

פרק 108- עסקים בשלג, היתוש
ארתור פותח עסק של נקיון שבילים בשלג, בסטר מציע לו שותפות אבל השניים רבים על הכסף ומחליטים להקים עסקים נפרדים. כל אחד שובר את המחירים עד שהעבודה נעשית לא משתלמת.
מוח אוהב לתקן את כולם ולומר לחבריו מה לעשות. הם מתרגזים עליו ואומרים שהוא מנדנד להם כמו יתוש. מוח נעלב ומתחיל לדמיין שהוא הופך לחרק אמיתי.

פרק 109- המפלצת של פרנקנשטיין, גילי מלכת הבלט
תלמידי כיתה גימל צריכים לעשות פרויקט משותף עם ילד גן החובה. גילי מצוותת לבנקי והוא מחליט לנסות ללמד אותה לרקוד. בנקי לא מרוצה מהתלמידה הקטנה שלו אבל כשהוא מגלה שהבעיה היא במורה הוא הופך את עורו וגילי הופכת לרקדנית.

פרק 110- איזה גועל/סו אלן מתעופפת
פרנסין מקיאה לפני כל בית הספר. היא מדמיינת שכולם לועגים ותוך כדי כך מתחילה להבין כיצד מרגיש, ג'ורג', הילד הדחוי שוכלם לועדים לנזלת שלו.
מר מנינו עומד למכור את חנות הגלידה שלו לרשת של נגיסי עוף וסו אלן מארגנת את הילדים למאבק כנגד העסקה.

פרק 111- הגלויות הנעות של בסטר א+ב
ארתור ומשפחתו לוקחים את בסטר לפגישה עם אביו בניו יורק ומנצלים את הההזדמנות לחופשה משפחתית. בסטר נרגש אבל פוחד שאמו תגעגע אליו ומנסה למצוא שיטות להקל על סבלה בהעדרו.
ארתור בסטר ואבא של בסטר יוצאים לטיול בניו יורק, אבל הם הולכים לאיבוד ומגיעים ליעדם באיחור. בסטר מתעד את ההרפתקה במצלמה שלו והשניים לומדים להכיר את ניו יורק ואת תושביה מקרוב.

פרק 112- מלחמת השולחנות/מחפשים נואשות את סטנלי
ילדי הכיתה מתגרים זה בזה ביום קיץ לוהט. מר עכבר מעביר את מוח לשולחן של ג'ורג', וכך מתחיל סבב של מעבר בין השולחנות, סבב שגורם למלחמת שולחנות ולמריבה גדולה בין כל הילדים.
ארתור מנסה להתגבר ולמכור את סטנלי הדובון אבל מסבתר שלא כל כך פשוט להיפרד מדובון כל כך אהוב.

פרק 113- התקף האומנות של מופי/סיפורים מהעריסה
מופי הולכת לתערוכת פסלים קינטים ומחליטה להראות לכולם שהיא יכולה להיות הרבה יותר יצירתית מהפסל, היא מכריזה על פתיחת תערוכה ומשתמשת בכישוריו של ביילי הפסל כדי ליצור את הפסלים.
ויסיטה הקטנה מקבלת מיטת נוער אבל היא לא רוצה להיפרד מהמיטה הישנה שלה. גילי מנסה לעודד אותה ומספרת לה את סיפור הגמילה שלה ממיטת הסורגים.

פרק 114- הפשפש הנודד/נשק אותי
פשפש טורדן מציק לחבר. חבר וחבריו הכלבים מציבים לו מארב, והוא מספר להם את סיפור חייו האומלל.
אמילי התנשקה עם ילד כשהייתי בחופשה בפריז, היא מספרת לגילי שהרגישה כמו נסיכה ועכשיו גם גילי רוצה להפוך לנשיקה ומחפשת שיטה לגרום לג'יימס הקטן לנשק אותה.

פרק 115- ג'ורג' שר בלוז גדול הקרניים
זמרת בלוז מפורסמת מגיעה לאלווג וג'ורג' שלא שמע בלוז בחייו, מתוודע לסגנון המוסיקה הזה וליכולת שלו להמציא שירים בלוזיים.
גילי שומעת מילת קללה ומנסה לתהות על קנקנה אף אחד לא מוכן לדבר איתה על המילה שתופחת למימדים עצומים ומפחידים בדמיון הקודח שלה.


תקצירי עונה 8

לאחר יותר ממאה פרקים, עונה חדשה בסדרת האנימציה זוכת פרסי האמ"י, אהובת הילדים. במרכז הסדרה ארתור, ילד בן 8, שמביא סיפורים קטנים משעשעים, נוגעים ללב ומלאי דמיון, מחייו עם הוריו אחותו גילי ואחותו התינוקת הכלב חבר וחבריו הטובים בבית הספר והשכונה.
באחד משיאי העונה החדשה, ארתור ובסטר, חברו הטוב, נוסעים לניו יורק בפעם הראשונה בחייהם. בסטר מתעד את המסע במצלמת הוידאו החדשה שלו, וכך גם אנו זוכים לראות את ניו האמיתית ולהשתתף יחד איתם במפגש עם תושבי העיר האמיתיים (לא מצויירים).
יש לציין שהסדרה זכתה בארץ בפרס "נבחרי הילדים לשנת 2003", תואר שהוענק לה ע"י צופי ערוץ הילדים בחודש ינואר האחרון.

פרק 96- בילוי של גברים
ארתור רוצה לבלות עם אבא שלו ולעשות יחד דברים שרק גברים יודעים לעשות, אבל גילי כל הזמן נדחפת ולא נותנת לארתור מנוחה. שיא השיאים מגיע כשכל המשפחה יוצאת למחנה דייג על שפת אגם הלוייתן וגילי גונבת את ההצגה ומצליחה לדוג הכי הרבה דגים מכולם! אחת מהגרביים האהובות של גילי נעלמת וחבר וקייט יוצאים לחפש אותו ופוגשים רשת סודית של חיות מחמד שמוכרת גרביים אבודות בשוק השחור.

פרק 97- פרנסין משחקת משחק כפול
פרנסין אמורה להשתתף בטורניר באולינג חשוב אבל בדיוק באותו יום נערכת בר מצווה לבן הדוד שלה. הוריה לא מרשים לה לחמיץ את הארוע ומוח מתכנן לה תכנית שתאפשר לה להשתתף בשני הארועים בבת אחת. פרנסין נענית לאתגר אבל במקום לרקוד בשתי חתונות היא מפספסת את שתיהן. מופי מצטרפת לסו אלן שיוצאת לבקר את אחותה שגרה בעיר הגדולה. מופי מתרגשת לקראת הביקור בעיר ומפנטזת על מסעדות יוקרה קניונים ומופעי תרבות, אבל להפתעתה העיר הגדולה מתגלה כמקום עלוב וחסר כל סגנון!

פרק 98- נמלים במכנסים של ארתור
הילדים מתבקשים לעבוד על פרויקט מדעי. ארתור מחליט לקנות חוות נמלים אבל כל הנמלים מתפזרות בבית ולא רוצות לחזור לחווה. מופי מחליטה לכתוב טור חדש לעיתון של בית הספר, טור שיעסוק בפתרון בעיות, אבל אף אחד לא כותב לה וגם כשזה קורא היא לא מצליחה לשכנע בפתרונות שלה... כולם בורחים ממנה למולי שהופכת ליועצת הפופולרית של בית הספר.

פרק 99- האמת לפי טיבל
טומי וטימי ממציאים תעלולים מרושעים ומרגיזים את כולם. יום אחד הם מסתבכים עם אלברטו השכן והוא מציע להם להתחיל לדבר אמת אבל דווקא זה גורם להם להסתכסך עם כולם ואפילו אחד עם השני. מוח ובנקי מחכים לאימהות שיבואו לקחת אותם אחרי בית הספר אבל משהו מעכב את האימהות ומוח ובנקי מתחילים להתכונן להמתנה נצחית שבמהלכה הם לומדים אגרוף, סופרים עננים ומגיעים למסקנה שהזמן הוא יחסי.

פרק 100- העיירה שלנו בת 100 (חלק א+ב)
העיר אלווג חוגגת את חגיגות המאה והכיתה של ארתור נבחרת להעלות מחזמר לכבוד המאורע. כל אחד מקבל תפקיד שאינו מתאים לו ולכישוריו, כולם רוצים להשתלט על כולם. שום דבר לא מתפקד עד שמופי, מנהלת יחסי הציבור, עושה לכולם שיחת מוטיבציה. אבל ברגע האחרון, פרנסין, המספרת של המופע, נתקעת עם אבא שלה באמצע שום מקום. המופע עומד להתחיל בכל רגע אבל פרנסין תקועה בפקק תנועה הרחק מן האולם. כמו כן הצלחת המעופפת שהיתה אמורה להיכנס במערכה שניה התנפצה לחתיכות ובסטר מסתגר בחדר הנקיון, התפאורה מתמוטטת וכולם כבר רוצים לגמור את המופע באמצע, אבל מסתבר שהקהל דווקא עושה חיים משוגעים.

פרק 101-בחר אוטו, כל אוטו
האוטו של משפחת ריד מפסיק לנסוע ואף אחד לא יודע מה מקור התקלה. אבא מחליט למכור את האוטו למוסכניק שיביא אותו למגרש הגרוטאות אבל ברגע האחרון ארתור מתקשר לקו החם והם מגלים שהתקלה נגרמת עקב רעשן של תינוקות שנתקע בתוך האגזוז! ג'ינה מוזמנת למסיבת הפיג'מות השנתית של מופי. המסיבה מיועדת לבנות בלבד אבל ג'ינה לא רוצה לבוא משום שהיא עדיין מרטיבה בלילה והיא פוחדת שהסוד יתגלה. לבסוף מסתבר שהיא לא היחידה שסובלת מן הבעיה הזאת.

פרק 102- גילי נוסעת בזמן
בסטר מבקר בחוות האמיישים ומתרשם מאוד מאורח החיים הפשוט שלהם! הוא מחליט לסגל את אורח החיים הזה בבית, אבל אף אחד לא משתף איתו פעולה והוא מרגיש בודד במערה. גילי רוצה להיות האחות הגדולה אבל מסע אחורה בזמן משכנע אותה שעדיף להיות אחות קטנה שמבקשת את עזרת האח הגדול בשעת צרה!

פרק 103- עולם המחר
בסטר מבקר בחוות האמיישים ומתרשם מאוד מאורח החיים הפשוט שלהם! הוא מחליט לסגל את אורח החיים הזה בבית, אבל אף אחד לא משתף איתו פעולה והוא מרגיש בודד במערה. גילי רוצה להיות האחות הגדולה אבל מסע אחורה בזמן משכנע אותה שעדיף להיות אחות קטנה שמבקשת את עזרת האח הגדול בשעת צרה!

פרק 104- העיוורון של פרונלה
פרונלה ומרינה מבלות לילה משותף לפני הפתיחה של הסרט החדש של הנרי סקריוור. אבל פרונלה יותר מדי מתחשבת בעיוורון של מרינה וזה מוציא את מרינה מדעתה. השתיים רבות ורק העיצה של בסטר שמציע לפרונלה לא לכרכר יותר סביב מרינה מצילה את המצב. כדור השלג שאבד לגילי לפני שנה חוזר באופן מסתורי למקפיא וגילי פותחת בחקירה מחודשת ובחיפוש אחרי הגנב

פרק 105- אש בבית הספר
בבית הספר היסודי פורצת שריפה וכל הילדים מפונים מבית הספר. הילדים לא מצליחים להתגבר על אימת השריפה ורק בסטר שישן אותו יום ואיחר לבית הספר מקנא בהם משום שהם עברו חויה מסעירה שהוא אינו שותף לה. בנקי פוחד משריפה נוספת ופוחד להודות בזה. ולכן בסוף הוא מוריד את ידית החרום בבית הספר כדי לוודא שמכבי האש יכולים להגיע בזמן במקרה חרום! בתור עונש המנהל שולח אותו לעבוד עם אבא של פרנסין והוא עוזר לו לצאת מהלחץ.


תקצירי עונה 7

פרק 86- סו אלן נבהלת
הילדים מתמכרים למשחק מחשב בשם "האח הוירטואלי" וסו-אן אינה מסוגלת להפסיק לחשוב על המשחק יום וליל. פרנסין משכנעת אותה להיגמל מהמשחק ובעקבות הגמילה מתגלה השחקנית האמיתית, שאיש לא יכול להביסה: גילי.
כל הילדים מתמכרים למשחק מחשב חדש שעיקרו הוא הישרדות בטבע. מוח יוצא ראשון מן המשחק וכדי להוכיח שהוא יכול לשרוד בטבע הוא מארגן מחנה יער בסוף השבוע. אבל בהתחלה אף אחד לא רוצה להצטרף אליו חוץ ממר עכבר.

פרק 87- ארתור מפוטר
המורה הזקנה לפסנתר של ארתור פורשת ומעבירה אותו למורה מקצועי וקשוח בשם ד"ר פוגה. ארתור לא עומד בדרישות וד"ר פוגה מפטר אותו. אבל ארתור מחליט לעשות ניסיון שני!
הילדים מוכרים קופסאות שוקולד במבצע התרמה למען תזמורת בית הספר. בסטר מתגלה כאיש מכירות כושל ואינו מצליח למכור אפילו קופסא אחת. לבסוף הוא מתפתה לאכול את כל השוקולדים ומסתבך בחובות. ארתור מציע לו להכין שוקולד תוצרת בית כדי להציל את המצב, אבל השניים לא יודעים איך מכינים שוקולד.

פרק 88- המהדורה המיוחדת
"חדר הסודות", שהוא החלק השני של "אבן החכמים" מתפרסם, ופרונלה שנחשבת למומחית בכל מה שנוגע להנרי לוטר, מזמינה לעצמה מהדורה חתומה מיוחדת. אבל בטעות היא מקבלת מהדורה בכתב ברייל והיא לא יכולה לקרוא אותה. בינתיים כל שאר הילדים השיגו עותקים רגילים שאזלו מן הספריה ומן החנויות ופרונלה נאלצת להתמודד עם שיממון ספרותי או לנסות ללמוד לקרוא ברייל.
כולם חושבים שקייט וחבר לא מבינים כלום, אבל למעשה השניים מתקשרים זה עם זו בשפה סודית שאיש לא מבין והם גם יכולים לפתור את הבעיות של הגדולים בקלי קלות!

פרק 89- מופי בולמת זעזוע
אבא של מופי ממנה את עצמו למאמן נבחרת הכדורגל ומדמה שניתן לאמן ילדים כמו שבונים מכוניות. הוא הופך את מופי לשוערת הקבוצה ובאורח פלא הקבוצה מנצחת ברגע האחרון.
הילדים מתכוננים לבחינות כניסה לתזמורת הנוער, אבל בנקי שהוא הנגן הטוב ביותר מסרב לקחת חלק במבחנים, משום שהקלרנית שלו ישן והוריו אינם יכולים לקנות לו כלי חדש. בנקי מתכנן למחוק את המוסיקה מהעולם בעזרת הבריונים של בית הספר, אבל בסופו של דבר אהבת המוסיקה מתגברת על אהבת הרשע.

פרק 90- הילד שגילה כוכב
בסטר חושב שהוא פוגש עב"מ באמצע הלילה ומתחיל לצפות בכוכבים. הוא מגלה כוכב שביט שעלול להתנגש בכדור הארץ, אבל אף אחד לא מאמין לו שזאת האמת משום שהוא חי תמיד בעולם של דמיונות. השכן של משפחת ריד עובר דירה ובמקומו באה להתגורר בשכנות, משפחת מולינה הספרדית. גילי מחליטה להתיידד עם הילדה הקטנה של המשפחה ולפרוש עליה חסות, אבל ארתור מרגיש את עצמו קטן ועלוב ליד אלברטו מולינה בן השלוש עשרה.

פרק 91- אמת עיתונאית
פרנסין מחליטה להוציא עיתון ומצלמת את חבריה בתנוחות מביכות. כולם כועסים עליה והיא מאבדת את כל החברים.
מישהו גונב לגילי את תיק הגב שלה ומשאיר במקומו תיק אחר. על התיק כתוב השם "אומבל" וגילי יוצאת למסע בילוש חובק עולם במטרה למצוא את אדון אומבל המסתורי.

פרק 92- הילד עם הראש בעננים
ג'ורג' סובל מבעיית דיסלקציה קשה אבל הוא אינו מודע לה ולכן הוא חושב שהוא טמבל לא יוצלח ופוחד מהדימוי העצמי שלו בכיתה. אדון עכבר מזהה זאת וג'ורג' לומד שאפשר להתבטא באמצעות עבודת כפיים ולא רק באמצעות קריאה וכתיבה.
גילי מגלה שדמי הכיס שלה יותר קטנים משל חברתה. בתור ילדה ששונאת קיפוח היא יוצאת למלחמה להשוואת דמי הכיס של כל הילדים.

פרק 93- למי מצלצל הפעמון?
בנקי רוצה לכתוב לאמא שלו כרטיס ברכה בחרוזים אבל הוא לא יודע לחרוז. הוא חולם שהוא נקלע לארץ החרוזים וכאשר הוא חוזר משום הוא תופס את העקרון ומתחיל לחרוז. אבל אז החרוזים רודפים אחריו לכל מקום.
גילי מתחזה לחולה שאבדה את הקול ואמא וארתור משרתים אותה כל הזמן, ארתור חושד שגילי מעמידה פנים ורותם את חבריו למשימת הבילוש שחושפת את המתחזה הקטנה.

פרק 94- ספורטאית השנה
פרס "ספורטאית השנה" על שם מישל קון מוענק לילדה בשם ג'ינה מורגן, למרות שכל הילדים חושבים שהפרס מגיע לפרנסין. פרנסין מתקשה לספוג את העלבון וממררת לג'ינה את החיים.
סאלי השמרטפית שומרת על ארתור וגילי וארתור מתאהב בה כשהוא מגלה היא מאוד מוצלחת במשחקי מחשב. אבל בפעם השניה סאלי באה עם החבר שלה וארתור מטביע את יגונו בציורי קומיקס שבהם סאלי נטרפת על ידי כבשה מרושעת.

פרק 95- אליפות בגולות
סבתא טורה מלמדת את ארתור לשחק גולות ומחליטה להצטרף לאליפות הגולות של העיירה אלווד. בצעירותה, סבתא היתה אלופה ועכשיו ארתור אינו רוצה להביס אותה ומחליט להפסיד בכוונה.
מוח מנסה להוכיח לחבריו באופן מדעי, שאין דבר כזה מזל רע ועושה בכוונה את כל מה שאמור להביא מזל רע. באורך פלא מתחלף המזל שלו וצרה רודפת צרה.


תקצירי עונה 6

פרק 76- ארתור ותחרות החידות
חברים של ארתור משכנעים אותו להשתתף בתחרות חידות בטלוויזיה. הם מאמנים אותו לקראת התחרות, וארתור עומד לנצח. אבל, ברגע האחרון הוא מבין שאם ינצח הוא ייאלץ להתרחק מחבריו הטובים...
מר הני נתן יותר מדי שיעורים ובסטר, ארתור, מוח ופרנסין מתכננים לברוח מבית הספר. לבסוף העסק מתבטל ורק פרנסין לא מקבלת את ההודעה. היא בורחת מבית הספר ומקבלת עונש למרות שכל חבריה מבקשים להענש יחד איתה

פרק 77- הילדים מכדור הארץ וההורים מחוץ
ההורים מוזמנים לערב פתוח של הורים וילדים, אבל כל ילד מתבייש בהורים שלו ומנסה לשכנע אותו להיות נורמלי. בסופו של דבר ההורים משעממים את הילדים ומקבלים אישור להיות הם עצמם.

פרק 78- שטיפת מוח
מוח מתחרה מול בסטר בגאון טרון הכיתתי ומשהו משתבש. מוח לא מצליח לענות על השאלות ובסטר עונה עליהם לפניו. מוח מחליט שהוא אפס ומנסה להיות בדרן, אבל ילדי הכיתה מנסים להחזיר לו את הביטחון העצמי.
הילדים רוצים לנסוע לפארק המים החדש אבל אבא מחליט לקחת אותם לחוף הים והם לומדים שאף פארק מים לא יכול להתחרות באוקיאנוס אמיתי!

פרק 79-שיא עולמי חדש
הילדים מנסים לשבור שיא עולמי. כל אחד רוצה להתבלט ולשבור את השיא בעצמו אבל רק אחרי שכולם מתאחדים הם מצליחים לשבור את שיא העולם של מאפיית הפיצה הכי גדולה.
הילדים מתכוננים לביקור במערת נטיפים וארתור מביע פחד מעטלפים. דבר זה גורם לכל הילדים ולאחותו לקרוא לו " שפן פחדן", אבל בסופו של דבר פרנסין ומר עכבר הם אלה שבאמת נכנסים לפאניקה בזמן הביקור וארתור הוא זה שמגונן עליהם.

פרק 80-שבוע מעצבן
צבא כינים משתלט על פרנסין והיא מעבירה את הכינים לכל בית הספר. כל הילדים מתגרדים וההורים שלהם מנסים להיפטר מהכינים בשיטות שונות ומשונות.
ארתור מציע לילדים להיות הוא ליום אחד בזמן, הוא מתעורר בבוקר ומגלה שעליו לרוץ שלושה קילומטרים במרוץ שנערך כדי לבנות אולם קריאה חדש. הוא עושה כמיטב יכולתו, אבל כולם יודעים שארתור הוא לא ממש ספורטאי!

פרק 81-פרנסין בפעולה
ארתור ומופי מתמודדים בבחירות מדומות לנשיאות הכיתה. מופי משקיעה במסע הבחירות הרבה כסף מאמץ ומחשבה אבל בנקי מציג את מועמדותו ברגע האחרון וזוכה בקולות התלמידים.

פרק 82-אי אפשר לישון
בסטר מחליט להירשם לתחרות "חזיר הפיצה" ולזכות בתואר הזללן הגדול של כל הזמנים. אבל מרוב התרגשות הוא לא מצליח להירדם בלילה והחברים מנסים לעזור לו להירדם בשיטות שונות ומשונות.
פרנסין משכנעת את בנקי להיות שמרטף של נמו החתול במשך סוף השבוע. בנקי לא קורא את ההוראות שנתנה לו פרנסין, הוא נותן לנמו לשתות חלב, למרות שנמו אלרגי לחלב ומנסה ללמד את נמו לרוץ מרוץ מכשולים. נמו רוצה לישון כל הזמן ובנקי מתאכזב וכועס עליו. אבל לבסוף הוא מבין שנמו הוא רק חתול ומתחיל לחבב אותו.

פרק 83-סופה של מימי
סדרת הטלויזיה האהובה על גילי "מימי מו הפרה" מגיעה לסיומה אבל גילי לא מוכנה לוותר. היא מחתימה את הילדים על עצומה להחזרת התכנית וכתוצאה מכך מזמינים אותה לאולפן הטלויזיה של מימי מו. גילי מצפה לפגוש את מימי אבל מצפה לה אכזבה מרה.
לאמא של בסטר יש חבר חדש ובסטר חושש שהחבר יקח את מקומו. אבל לבסוף חששותיו מתבדים.

פרק 84-רק קינוחים
לארתור יש כאב בטן וסבתא מספרת לו סיפור אגדה. דמויות הספר מתערבבות עם כל הממתקים שארתור אכל בחייו, והסיפור הופך לחלום בלהות. אבל בסופו של דבר ארתור מחלים.
ארתור וגילי מצפים בכליון עיניים לביקור של סבא דייב, אבל כשסבא מגיע הם מגלים שהוא כבר זקן וחולה, ובמקום לשחק הוא מעדיף לישון ולשחק דמקה במשך כל היום.


פרק 85- הכל נשאר במשפחה
ארתור וגילי רבים והורסים את הסופלה של אבא. כל אחד מאשים את השני ואבא נעלב.
לבסוף מחליטים אבא ואמא לברר את העניין עד הסוף וכל אחד מהילדים מוזמן לספר את הגרסה שלו. מופי רוצה להתבגר מהר וכל החברים שלה נראים לה תינוקיים. היא מנסה להתחבר עם קתרין ומשכנעת אותה לקחת אותה למסיבה. אבל המסיבה משעממת ומופי חושבת שבנים זה דבר דוחה. מופי מרגישה שבנות השש עשרה לועגות ומתחילה להתגעגע לפרנסין.


עוד על הדמויות...

זה אף זה? (מתוך האתר הרשמי)

משפ' ריד
ארתור טימותי ריד - דוב נמלים, הדמות הראשית של הסדרה. מרכיב משקפיים חומים עגולים. רוב הזמן הוא לובש סוודר צהוב מעל חולצה לבנה ומכנסי ג'ינס. ארתור בן שמונה, וחבריו הטובים ביותר הם פרנסין, באסטר ומוח.
גליה ליאונורה ריד - דוב נמלים, אחותו הקטנה והמציקה של ארתור. לא אוהבת את שמה המלא, ומתעקשת שיקראו לה גילי. רוב הזמן גילי לובשת שמלה בצבע ורוד בהיר, גרביונים לבנים ונעליי בובה בצבע טורקיז. התכנית האהובה עליה היא "מימי מוּ הפרה" והיא נוהגת לזמזם את השיר "אוטובוסי משוגע". גילי בת ארבע (ובהמשך הסדרה חוגגת את יום הולדתה החמישי), אך בשונה מילדים אחרים בגילה, היא יודעת לקרוא מספר מצומצם מאוד של מילים. היא מבקשת באופן קבוע מארתור, הוריה ואנשים נוספים שיקראו לה, אך במהלך הזמן היא מצליחה לקרוא יותר ויותר טוב. באנגלית, שמה המלא של גילי הוא דורה ווינפרד (D.W).
קייט ריד - בת שנה, הבת הצעירה במשפחת ריד. יכולה לדבר עם חבר ועזרה לו להתמודד מול בורסת הגרביים.
חבר - (שמו השני פאל) והוא הכלב של ארתור. קשור לארתור ולקייט. התנסה בעבר בבורסת הגרביים.
ג'יין ריד - אמא של ארתור, רואת חשבון בענייני מס. אוהבת לפתור חידות במתמטיקה.
דייויד ריד - אבא של ארתור. מנהל חברת קייטרינג. טבח מצוין.
תורה ריד - סבתא מצד האבא. אוהבת לשחק בינגו וגולות. בשלנית נוראית.
דייב - סבא מצד האמא. עובד בחווה בעיירה רחוקה.
טיילור ריד - סבא מצד האבא. בעלה של סבתא תורה.
חבריו של ארתור
באסטר באקסטר - ארנב. חברו הטוב ביותר של ארתור. באסטר אוהב לאכול, ובכלל את כל מה שקשור לאוכל. בחדר שלו יש מאכלים ישנים שיש להם ערך סנטימנטלי מבחינת באסטר. מעריץ גדול של סדרת הטלוויזיה "הארנב הביוני", ומאמין בתאוריית קשר. הוריו גרושים והוא חי עם אימו. אביו של באסטר טייס, ובעונה השנייה הוא טס עם אביו לטייל מסביב לעולם. את הפער הזה משלימה סדרת הספין אוף מכתבים מבאסטר. באסטר מנגן בטובה. באסטר חובב קומיקס ובדיחות, ואובססיבי כלפי חייזרים ובכלל כלפי החלל החיצון.
פראנסין אליס פרֵנסקי - קופה. פראנסין היא טומבוי, ומאוד אוהבת ספורט, תיפוף ושירה. ההתנהגות של פראנסין גלויה ובוטה, ולעיתים גורמת לה לריב עם חבריה ומשפחתה. פראנסין ומשפחתה יהודיים, וחבריה הטובים ביותר הם מופי, ארתור ובאסטר. לפראנסין אחות אחת בת 16 ושמה קת'רין. אביה מפנה זבל ויש לה חתול בשם נמו.
אלן (מוח) פאוורס - דוב חום. מוח הוא בן יחיד להוריו, המנהלים חנות גלידה. מוח פוחד ממים ומלנאום מול קהל. האהבה הגדולה של מוח היא מתמטיקה ומדע. למרות האינטליגנציה שלו, בכל אופן, הוא לעיתים קרובות נוטה לחשוב ולפעול בחוסר היגיון, ונוהג לסבך דברים יותר ממה שהם באמת.
מרי אליס (מופי) קרוסוויר - קופה. ילדה עשירה ומפונקת. בדומה לפראנסין, גם התנהוגותה של מופי בוטה, והיא מרכלת על חבריה לעיתים קרובות. מופי מעריצה להקות בנים, בייחוד את הבקסטריט בויז. בנוסף מופי אוהבת אופרה וקניות, ויודעת לנגן על תוף מריים. אביה הוא המנכ"ל של חברת קרוסוויר, חברה לרכישת מכוניות.
בינקי בארנס - כלב בולדוג. בינקי הוא הבריון של הכיתה, אך מיודד עם כולם וחבר טוב של פראנסין, של סוּ אלן ושל באסטר. בינקי נשאר כיתה, ובגלל זה סובל מלחץ חברתי של חבריו מכיתה ד'. חבר טוב של מולי. בשעות הפנאי בינקי רוקד בלט ומנגן בקלרינט, אוסף פרפרים ואחר כך משחרר אותם. בינקי אלרגי לבוטנים ופוחד מהחושך. אימו של בינקי רופאה והוא מאוד קשור אליה.
ג'ורג' נורדגרן - אייל. משפחתו של ג'ורג' היא שוודית. בעונות הראשונות ג'ורג' מדבר באופן קבוע דרך בובת הכפפה שלו, שהיא ג'ירפה. הבובה הזו היא חברתו הטובה ביותר, משום שהוא נוהג להתבודד. לעיתים קרובות הקרניים שלו נתקעות בסובבים אותו. ג'ורג' דיסלקטי, שקט ולא מקובל במיוחד. זכור הפרק בו באסטר הלווה מג'ורג' דברים ושכח להחזיר, אבל ג'ורג' פחד לדבר איתו כי הוא לא מקובל ופחד שבאסטר עשה לו משהו רע.
סו אלן ארמסטרונג - הייתה בכל הארצות. אוהבת לנגן בחליל. ניגנה פעם עם בינקי סולו בחליל. אוהבת את החורף, אוספת שעונים וחברה של ארתור ובאסטר. אביה של סו אלן דיפלומט.
פרן וולטרס - כלבה. פרן מאוד שקטה, ביישנית ומופנמת, ובדרך כלל לא משתתפת בשיחות של הכיתה ופחות משתייכת לחברה של המקובלים. היא מתעניינת בשירה ובתעלומות, ואחת מהמומחיויות שלה היא לספר סיפורים מפחידים. אִימה של פרן מנסה לגרום לבִּתה להיות יותר מוחצנת, ובדרך כלל פוגעת בה.
פרונלה - עכברושית. לומדת בכיתה ד', אך מיודדת מאוד עם מופי וארתור. פרונלה מעט סנובית, מתעניינת במיסטיקה. יש לה חברה עיוורת בשם מרינה, ויחד הן עושות יוגה וקוראות את הספר הארי פוטר.
ג'ינה מורגן - חתולה. ילדה לא מקובלת, עם בעיות השתנה. היא ספורטאית מעולה ומיודדת עם פראנסין. היא נוהגת לשחק בדמינטון ואלרגית לחלב.
חבריה של גילי
נדין - סנאית לבנה, חברתה הדמיונית של גילי. רק גילי יכולה לראות אותה.
אמילי- ארנבת. חברתה הטובה של גילי. גילי מקנאת לעיתים קרובות באמילי, בגלל שאמילי מקבלת יותר דמי כיס ובגלל שיש לה אומנת צרפתייה בשם מרי הלן.
טומי טִיבל - אחיו של טימי טיבל, חבר טוב של גילי. יש לו צעיף בצבע אדום. הוא ואחיו גרים עם סבתם. נחשב למופרע.
טימי טִיבל - אחיו של טומי טיבל, חבר טוב של גילי. יש לו צעיף בצבע כחול. הוא ואחיו גרים עם סבתם. נחשב לפחות מופרע, ומשתדל להיות ילד טוב.
פייר - חבר של אמילי. הוא שונא את הים ואת השחפים. נולד בפריס. הוא אוהב לצפות בטלנובלות, לקרוא ולכתוב. אביו הוא מלך צרפת.
ג'יימס מקדונלנד - חבר של גילי, אחיה הקטן של מולי. הוא וגילי צופים יחד ב"מימי מו הפרה" ומאכילים את ציפוריו של בינקי.
מבוגרים
מר עכבר - המורה של ארתור. לובש תמיד חליפה ירוקה ונוהג לתת הרבה שיעורי בית. בנוסף לכך הוא מציג מופעי תיאטרון בובות בספרייה העירונית, ונותן עצות לתלמידיו.
הרברט האני - דוב. מנהל בית הספר של ארתור. איש אהוב המרכיב משקפיים. מר האני דיסלקט ועוזר רבות לתלמידיו.
מר מוריס - כלב. היה השרת של בית הספר, עד ששבר את רגלו. התיידד עם באסטר, וכיום גר בניו מקסיקו ומנגן על אקורדיון.
שרה מקגריידי - דובה. עובדת בקפיטריה של בית הספר. אישה חכמה וחברתה הטובה של סבתא ת'ורה.
פייג' טורנר - ארנבת. הספרנית בספרייה העירונית.
ביטסי באקסטר - ארנבת. אימו של באסטר. עיתונאית עסוקה ופנאטית. במשך כמה עונות יצאה עם הארי מיילס, אך הם נפרדו.
הארי מיילס - ארנב. החבר לשעבר של אימו של באסטר. אוהב מאוד את הצבע האדום, משחק כדורגל וגולף, מעריץ גדול של איטליה בכדורגל.
בו באקסטר - ארנב. אביו של באסטר. טייס הטס בכל רחבי העולם. באסטר טס איתו בכל העולם בסדרת הספין אוף "מכתבים מבאסטר".

טואול בניית אתרים בחינם