בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
   

אתר קול האתר הכי מדליק ברשת

 
עושים גלים ברשת

רוח, גשם, שלג, ברד - באתרי האינטרנט הבאים תמצאו הסברים על כל סוגי מזג האוויר, ומי יודע - אולי גם תוכלו להפוך לחזאים צעירים
מאת:
אילנה


 


תחזית חורְפִּית


מאוד כיף בקיץ: יש חופש, ואפשר ללכת לים ולצאת לטיולים, אבל מצד שני - מֶזֶג הָאֲווִיר בקיץ מאוד משעמם: חם, חם וחם. בחורף, לעומת זאת, יש מזג אוויר רב תהפוכות שמשתתפים בו המון שחקנים: טמפרטורות, גשמים, ברד, רוחות, עננים - ולפעמים אפילו שלג. אם אתם רוצים להכיר אותם מקרוב, האתרים הבאים ישמחו לעזור לכם. מי יודע, לאחר שתגלשו בכולם אולי תוכלו להיות חַזָּאִים בעצמכם.

באתר של מט"ח רוכזו פרקים נבחרים מספר הלימוד "מסע בְּמֶרְחֲבֵי הָאַטְמוֹסְפֶרָה: מֶזֶג הָאֲווִיר וְאַקְלִים". בפרקים אלה ניתן ללמוד כיצד מֶזֶג הָאֲווִיר "עובד": איך נוצר גשם, מהם סוגי העננים, מדוע יש רוח ועוד נושאים רבים. הפרקים עוסקים בעניינים נוספים הקשורים למזג האוויר, כגון זיהום אוויר וְשִׁכְבַת הָאוֹזוֹן - ואפילו מְסַפְּקִים תשובה לשאלה מדוע השמיים כחולים.


http://lib.cet.ac.il/pages/articleitem.asp?item=45


 


אחרי שלמדנו את יסודות מזג האוויר, אפשר לעבור לצד הַמַּעֲשִׂי. באתר “רוח ים" של מט"ח יש הסברים פשוטים לִבְנִיַּת מַד גֶּשֶׁם וּמַד לַחַץ אֲוִיר - שני מתקנים שבעזרתם תוכלו להקים תחנה מֶטֶאוֹרוֹלוֹגִית בבית.


http://science.cet.ac.il/science/seawind


 tipo


באתר "מזג אוויר" אפשר להתעדכן בתחזית מזג האוויר, לקרוא מאמרים, חדשות וכתבות בנושא, ואפילו לבדוק כמה גשם ירד בְּיִשְׂרָאֵל בכל אחת מחמישים השנים האחרונות.


http://www.mezegavir.net


 


כנראה שרובנו לא נזכה לראות שלג השנה, אך במקום הדבר האמיתי אפשר לְהִסְתַּפֵּק באתר "העונה הלבנה" של סנונית. לצד הסברים על שלג (כיצד הוא נוצר? מדוע הוא לבן?) יש באתר גם הרבה רעיונות לניסויים ומשחקים בשלג (למשל: יצירת פנס שלג), מאמרים על שלג ואוסף תצלומים של יְרוּשָׁלַיִם ביום קפוא במיוחד.


www.snunit.k12.il/snow


 


אחד מבעלי החיים המזוהים ביותר עם חורף וקור הוא הַפִּינְגְּוִין. למרבה הצער, החיה המקסימה הזאת מעדיפה לגור בְּאֵזוֹר הַקּוטֶב וְלֹא בְּיִשְׂרָאֵל - אך הַטֶּכְנוֹלוֹגְיָה מציעה פתרון חלקי לבעיה: מצלמות רשת. בתחנת המחקר "בֶּרְנַרְדוֹ אוֹ'הִיגִינְּס" שֶׁבְּאַנְטְאַרְקְטִיקָה פועלות שתי מצלמות רשת העוקבות אחר הַפִּינְגְּוִינִים שמתגוררים ליד התחנה. הם מגיעים לאזור בסביבות אוֹקְטוֹבֶּר ועוזבים בְּאַפְּרִיל, כדי לעבור למקום חם יותר.


www.martingrund.de/pinguine


 


מצלמות הרשת של תחנות המחקר הָאוֹסְטְרָלִיּוֹת בְּאַנְטְאַרְקְטִיקָה אמנם לא מציעות פִּינְגְּוִינִים, אך מְשַׁדְּרוֹת נופים קרירים ללא הפסקה.


www.aad.gov.au/asset/webcams


 


tipo


 


נופים דומים מגיעים אלינו מצדו השני של העולם – אָלַסְקָה. באתר של רָשׁוּת הַתְּעוּפָה הָאָמֶרִיקָאִית ניתן לצפות בעשרות מצלמות רשת הפזורות במדינה הצפונית ביותר בְּאַרְצוֹת הַבְּרִית, הַסְּמוּכָה לַקּוטֶב הַצְּפוֹנִי.


http://akweathercams.faa.gov


 


ולסיום: ניסוי נחמד שבו הופכים טיפת מים לִזְכוּכִית מַגְדֶּלֶת. נכון, אפשר לעשות את הניסוי גם בעזרת מים מהברז, אבל הרבה יותר נחמד להשתמש בטיפות גשם.


http://www.mada.org.il/kids/experiment-6.html

טואול בניית אתרים בחינם