בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
   

אתר קול האתר הכי מדליק ברשת

 
למה לי חתול עכשיו?
לאורה מצוות טיפו מסבירה למה החיה שכדאי לכם להתחמם איתה בחורף היא דווקא חתול או חתלתולה


אתם בטח מכירים הרבה מאד בתים שאימצו חתול בתור חיית מחמד, הרבה אנשים מחליטים לאמץ חתול מ"צער בעלי חיים" ,"תנו לחיות לחיות" או פשוט מהרחוב. אין הרגשה יותר טובה מאשר לתת בית חם לחתול משוטט ברחוב.


לצערי הרב , לרוב האנשים והילדים אין הרבה ידע על חתולים. הם לא מבינים איך אפשר להקשר לחיה כמו חתול, ורוב הפעמים זה בגלל ההשוואה שעושים בינם לבין כלבים.


אז ככה, בואו נבהיר כמה דברים, התנהגות של חתול מאוד שונה מהתנהגות של כלב.נוזאת, מכיון שהתנהגותו של החתול מבוססת על דרכי הישרדותו בטבע. תשומת הלב שתקבל מחתול שונה מתשומת הלב שתקבל מכלב ולהיפך, אך זה לא אומר כי היא פחות טובה או מתגמלת.


 


tipo


 


חתולים הם חיית מחמד נפלאה:שקטים, נקיים, אוהבים ומתלטפים והם דורשים מעט טיפול.


הם נבונים, טריטוריאלים ויש להם אינסטינקטים מאוד חדים. כושר הראייה והשמיעה שלם מאוד מפותח, לכן לפעמיים אפשר לטעות ולחשוב שלחתולים יש חוש שישי.


חתולים יוצרים תקשורת בינהם בהרבה דרכים, למשל: חיכוך אפים, ליקוק חתולים אחרים, גרגורים, יללות מתחנפות.


חתולים הם מאוד פחדנים, הם לא אוהבים להלחם, אם הם יראו חתול אחר שמנסה לחדור לטריטוריה(איזור) שלהם, הם יקשו את גבם,  אישוניהם יגדלו והם ינסו להראות מאוד גדולים ומפחידים, כשבעצם הם מאוד מבוהלים.


 


tipo


 


חתולים אוהבים לישון במקומות חמים, כמו : מתחת לשמיכה , על עדן החלון כשקרן שמש חמימה מחממת את גופם, ליד רדיאטור ובמיוחד צמוד לגופם של בעליהם. אין דבר יותר נחמד מאשר להתכרבל עם חתולך במיטה כשבחוץ מאוד קר.


חתול היא חיה מאוד נוחה לגידול, קל לטפל בו, הוא לא יקר והוא אינו זקוק להרבה מקום.


מה שמאוד חשוב לזכור, זה שחתול בניגוד לכלב היא חיה מאוד עצמאית וכדי ליצור איתו קשר טוב אסור להתייחס אליו כאל רכוש אלא כאל חבר או בן משפחה.


החתול יודע לזהות הבנה והערכה מצד בעליו וכתגובה על כך הוא יודה לך באהבה וחיבה.


בסופו של עניין, אני מציעה לכל ילד וילדה לאמץ חתול או חתולה , מצער בעלי חיים או מהרחוב, אני מבטיחה לכם סיפוק אדיר , חברות נאמנה וחמימות לב.


 


tipo


 


סופ"ש נעים וחמים!
הנה כמה קישורים לאתרי אימוץ חתולים:


 


http://www.sospets.co.il/


http://www.letlive.org.il/adopt.php


http://www.catnet.co.il/


http://www.isracat.org.il/


http://www.spca.co.il/


http://www.animals-roof.org.il/sc/html/

טואול בניית אתרים בחינם