בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
   

אתר קול האתר הכי מדליק ברשת

 

קוקה-קולה


תמונות

מידע על קוקה קולה

קוקה קולה הוא שמו של משקה קולה פופולרי, המיוצר ומשווק ברחבי תבל, על-ידי חברת קוקה קולה (The Coca-Cola Company) וזכיינים שלה. משקאות קולה דומים מיוצרים ומשווקים על-ידי חברות מתחרות, אך משקה הקוקה קולה הוא הפופולרי ביותר. מטה החברה הבינלאומית, שהתאגדה בשנת 1893, נמצא באטלנטה, ג'ורג'יה שבארצות הברית. החברה המרכזית למשקאות קלים בע"מ היא הזכייינית בישראל.

הסימן המסחרי של חברת קוקה קולה נרשם בעקבות העיצוב של בקבוק המשקה ששונה ב-1960. קוקה קולה היא אחת החברות המוכרות ביותר בעולם והיא מוכרת בלמעלה מ-200 מדינות אך ישנן מחלוקות רבות הסובבות את החברה, מוצריה ומנהגי המסחר שלה. בבריטניה חברת קוקה קולה הוקעה עקב הרגלת ילדים קטנים לג'אנק פוד. בהודו החברה הוחרמה מספר פעמים ועוררה מחאות עקב הסטנדרטים הנמוכים של ההייגינה והפגיעה בסביבה.

תולדות המשקה

משקה הקוקה קולה הומצא על ידי ג'ון פמברטון בשנת 1884 תחת השם "יין צרפתי קוקה של פמברטון" והוגדר כ:"המעורר המושלם לעצבים ולמרץ", לאחר מכן התחיל לפתח משקה לא-אלכהולי, ושינה את שמו ל"קוקה קולה" שיווקו של המשקה החדש החל ב-8 במאי 1886. מקור השם קוקה קולה הוא בכך שהמשקה המקורי הכיל עלים מצמח הקוקה מהם מופק גם הקוקאין ותובל באגוז הקולה שצבעו הירוק הוא הצבע המקורי של משקה זה. כיום המשקה עדיין מכיל עלי קוקה, אך אלה עוברים תהליך של מיצוי הקוקאין לפני הוספתם למשקה. הוא אינו מתובל באגוז הקולה, אלא בקרמל שצבעו החום מחליף את הצבע הירוק המקורי של המשקה.

בשנת 1967 הגיע המשקה לישראל אך ורק בבקבוקים. בסוף שנות השבעים החלה החברה לייצר גם פחיות, כפי שהיה נהוג בשאר המדינות בהן מכרו קוקה קולה. הפחיות בישראל מיוצרות על ידי חברת קניאל בכפר סבא, והחומר המרכיב אותן הוא ברזל. ברוב המדינות בהן מוכרים קוקה קולה בפחיות, הן מורכבות מאלומיניום. אך בישראל ישנה בעיה של כשרות עם סוג חומר זה.

המתכון להכנת המשקה

המתכון המדויק המשמש להכנת תרכיז הקוקה-קולה הוא סוד מסחרי של החברה. החברה טוענת כי המתכון נשמר בכספת המרכזית של בנק SunTrust שבאטלנטה, ג'ורג'יה, וכי רק שני אנשים מכירים אותו במלואו. טענה זו מוטלת בספק, משום שאינה מתיישבת עם תהליכי ייצור מודרניים ועם היכול האנליטית של מהנדסי מזון [1].

קישורים על קולה

www.cocacola.co.il - האתר הרשמי לקוקה קולה

www.cocacola.co.il/postcards - כרטיסי ברכה של קוקה קולה

טואול בניית אתרים בחינם