בניית אתרים בחינם 
    מה זה קפא"פ?
    היסטוריה
    המייסד
    מי אנחנו?
    מרכזי קפא"פ
    מדריכים
    קורסים
    חדשות
    חנות
    פורום
    צור קשר
    וידאו
                                                                         חביב גליסקו- haviv galisko - kapap
 
                                                                                        חביב גליסקו ז"ל
                                                                                           1930-2005
 
  המייסד!
 
חביב גליסקו ז"ל נולד והתחנך בירושלים. חבר ה"הגנה", ממגיני ירושלים ומפורצי הדרך אליה. לוחם בגדוד "מוריה", נלחם ונפצע פעמיים בקרב ב"קטמון" ובקרב על מנזר "סאן סימון". היה מראשוני מדריכי הקפא"פ ב"הגנה". למד מסרג'נט בריטי אשר לימד אותו את רזי אומנות ההתגוננות. כמו כן למד לחימה מאחיו משה אשר שירת כחייל בבריגדה ונלחם ביון, איטליה ולוב ונפל בפריצת הדרך לירושלים.
 חביב גליסקו ז"ל לימד קפא"פ ב"הגנה", בהמשך בצ.ה.ל עד אשר נפצע, השתחרר משירותו הצבאי והמשיך ללמד קפא"פ במועדון ימק"א ( Y.M.C.A ) בירושלים. במשך הזמן עבר לגור בבאר שבע, שם המשיך ללמד את בנו בכורו משה-חי גליסקו אשר למד במקביל ג'ודו וקראטה. בשנת 1972 עזר לבנו משה בפתיחת המועדון הראשון ללימוד קראטה וקפא"פ.
 
בשנים 1979-1981 לימדו קפא"פ בעיר ימית שברצועת עזה.
משנת 1987 ועד ליום בו הלך לעולמו (2005), עזר לבנו בניהול המרכז לאומנויות לחימה בארץ ובעולם, בכל הקשור לאימוני הקפא"פ העתיק והמודרני על פי תפיסת עולמו.
 "צורת הלחימה ברחובות השתנתה" כך נהג לומר המורה חביב, לכן יש להתאים את הקפא"פ לכל מה שקורה בשטח ולהתאימו ללחימה כנגד אומנויות לחימה שהגיעה ארצה. כמו: הקראטה לסוגיו, אגרוף תאילנדי, ג'יאוג'יטסו, סמבו, ארניס, קאלי ועוד.  הוא גם דחף ללא הרף ללמוד ולשכלל את הלחימה באקדחים לסוגיהם, וכיצד להילחם כנגד אקדחים ורובים.

חביב גליסקו ז"ל חזר ואמר לבנו ממשיך דרכו, משה: "תזכור תמיד מי מאחוריך". ולמשפט זה הוא נתן מספר פירושים שמובילים את אנשי הקפא"פ בארגונינו עד היום.

 
יהי זכרו ברוך
 

 

 
חביב גליסקו - haviv galisko - kapap      חביב גליסקו - haviv galisko - kapap
 
 
חביב גליסקו - haviv galisko - kapap