בניית אתרים בחינם
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
חשיבה הכרתית
לימוד משנתה של ימימה אביטל

שיעורים לנשים באזור השרון עם המנחה הרוחנית מרים משולם
   ימימה אביטל    מרים    האלבום "שיר השירים"    מזמורי "תהילים" בדיסק    ארכיון
 
    דף הבית
    ימימה אביטל
    מרים
    מאמרים
    תלמידים כותבים
    ארועים
    האלבום "שיר השירים"
    שיר השירים-בביצוע רוחמה רז
    שיר השירים-רשימת השירים
    הסבר רוחני לשירים שבאלבום
    שיר השירים-דברי פתיחה לאלבום
    מזמורי "תהילים" בדיסק
    על פרשת השבוע
    פרשת השבוע בראי הקבלה
    סמל השלום
    אתרים מומלצים
    ארכיון
    צור קשר
 
 
 
 
 

בס"ד

"הפרשת חלה עולמית בצורת מפתח" כסגולה לפרנסה - חב"ד רעננה 19.4.2012

מנהג שנהוג בכל קהילות ישראל הוא לעשות לשבת אחרי פסח חלה מיוחדת בצורת מפתח וסגולתה לפרנסה לכל השנה. זאת משום שבעת הזאת כשאכלו ישראל מן המן ,מזמן הקרבת העומר ואילך לא אכלו עוד מן המן כמו שנאמר: "ויאכלו ממחרת הפסח מעבור הארץ". המפתח מרמז על תפילתנו שה' יתברך יפתח לנו שערי פרנסה שהרי מפתח הפרנסה נתון בידיו.
בנוסף לכך בליל הסדר בחצות מסתלקין האורות והמוחין העליונים מהעולמות ואנו בעבודתנו בימי ספירת העומר מחזירים אותם בהדרגתיות. המפתח מסמל את העבודה שהאדם עושה מצידו בבחינת "פתחו לי פתח כחודו של מחט ואני אפתח לכם כפתחו של אולם".
ביום זה, כ"ח בניסן לפני 20 שנה הרבי מלובביץ אמר:"מה עוד יכולתי לעשות כדי שכל בני ישראל ירעשו ויצעקו באמת ויפעלו להביא את המשיח בפועל.. עשו כל אשר ביכולתכם להביא בפועל את משיח צדקנו תיכף ומיד ממש".                                           
בשל כך הייתה יוזמה של מספר גופים שהתאחדו למיזם ענק ברחבי העולם היהודי של "הפרשת חלה עולמית".ביום חמישי כ"ח בניסן התשע"ב  19.4.2012 החל מהשעה 20:00 עד למחרת יום שישי עד לשעה 16:00- הפרשת חלה מסביב לעולם.
מרים משולם הינחתה את טקס "הפרשת חלה עולמית" שאורגנה ונערכה ע"י חב"ד רעננה .
 
 
ערב "הפרשת חלה" בביתה של מרים משולם 29.11.2011
 
 

הפרשת חלה מסוגלת לרפואה,שלום בית והצלחה בגידול הבנים

האדם נקרא חלתו של עולם וחוה החטיאה את האדם הראשון ופגמה במלכות ופגמה בכוח הדיבור  בשקר ומרמה והנחש החטיא את פיה  והצליח להסית את חלתו של עולם בחטא הראשון, חטא עץ הדעת שהיו בו התרי"ג כוחות של התרי"ג המצוות וכל התאוות בערו בו.    ומצוות הפרשת החלה באה לתקן חטא זה.     החלה נקראת על שם הייחול והקיווי  להיות תמיד בגעגועים וכיסופים אמיתיים אל הקדושה . מצווה זו ידועה מזמנה של שרה אמנו שכוחה לשמור ולהגן על הנשים. שומרת היא גם על נשים בהריון. והיא לזכר לחם הפנים אשר היה לכוהנים בבית המקדש.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערב נשים בנושא שיר השירים וימימה שהופק על ידי מרים משולם בחנוכה 1.12.2010
 
 

את שיר השירים כתב בחכמת הייחוד שלמה המלך הנחשב לחכם באדם. השיר מתאר את התהליך שהאדם צריך לעשות, תהליך של התפתחות. התפקיד של האדם הוא לא להיות ברייה נפרדת ועצמאית, אלא לבטא חלק מהאלוקות ולהבין מה הייעוד שלו כאן. סקלת ההתפתחות שלנו היא עד כמה אנו יודעים אחדות לעומת תחושת הנפרדות.הבחירה של האדם היא בבחירת התקרבותו למוח של הבורא. להחליט להתעלם ממה שקורה, להתנגד ולהיאבק , או להחליט להתחבר למה שקורה, לקבל להסכים. זו היא הבחירה בין תורה לבין ייסורים.                                                  שיר השירים מעודד ומשבח את הדרך. זה חיזור מתמיד כל הדרך.

הנשמה רוצה להתחבר לבורא ואילו הגוף מפריע, מפתה ומושך למטה.                                שיר השירים הוא שיר אהבה וכיסופים להתאחד עם הבורא . התדר של הבורא הוא תדר של מנוחה וענג אותו חווינו כשהיינו מאוחדים אתו,כעת כשאנו חשים נפרדים ממנו בכל אחד מאתנו קיימת תוכנת חיפוש אחר ענג ומנוחה. כנסת ישראל או הנשמה מביעה תסכול משום שהיא כלואה. יש תודעה קולקטיבית שמייחלת לאמת, אבל הגלות , האחיזה הגשמית מונעת ומעכבת. הגשמי מעכב את מעבר האור בתוך החומר. הקשיים שאנו חווים מטרתם תיקון, זיכוך החומר על מנת שלא יהיה עיכוב בהעברת האור.העונג האמיתי שלנו נמצא בהשפעה,                                                בשיר השירים יש את סוד השינוי.זיכוך החומר , זיכוך הרצון לקבל לרצון להשפיע.
 
 
 
 
 

לימודי ימימה והילינג יהודי ברעננה - מרים משולם 052-7813390