בניית אתרים בחינם
עומר אביב
 ידיעות עומר אביב
 
 
 

 

 
    דף הבית
    מתחת לאף
    היומן של אביב
    אתר משחקי 3D
    אני מבקש מאוד שתכתבו לנו
    צור קשר
    בדיחות מצחיקות
    פרסום
    חדשות
    תמונות יפיפיות
    תמונות קומיקס
    בדיחה גסה רק למבוגרים
    תרגילים בחשבון
    אגדות וסיפורים מרתקים
    משחקים
    רכילות
    אתר חינוכי לילדים
    סרטונים מדהימים
    משחקי מילים
    משחקים חדשים
   

בינינו ובין האופציה של פצצה גרעינית איראן יש מרווח של 4 חודשים בלבד.

מיוחד ובלעדי למקורות המודיעיניים של תיקדבקה.

יום חמישי, כט חשוון תשס"ו, 1 בדצמבר 2005

עם כל הכבוד, המשפט שאמר ראש הממשלה אריאל שרון בפגישה השנתית של וועדת העורכים ביום ה' 1.12, כי ישראל איננה יכולה לקבל מצב בו לאיראן יהיה נשק גרעיני, והיא עושה את כל ההכנות לקראת מצב כזה, איננו אומר שום דבר והוא משחק לידיהם של האיראנים. צריך כמובן לקחת בחשבון כי ראש הממשלה צריך לייצר מעכשיו ועד סוף חודש מרס, מועד הבחירות, כל שבוע כותרת ביטחונית אחרת.

אפשר וצריך להניח כי האייטוללה עלי חמנאי, ויועצו הראשי בימים אלה בענייני הגרעין האיראני עלי אכבר אפסאנג'אני, שעיינו במשפט הזה של ראש הממשלה אמרו אחד לשני, 'נו מילא, שישראל לא תקבל מצב עובדתי זה. עם זה אנחנו יכולים לחיות.'

שני המנהיגים האיראנים התייחסו יותר ברצינות לדברים שהושמעו יום אחד קודם (ד' 30.11) לכן של ראש אמ''ן האלוף אהרון זאבי פרקש שאמר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי אם הלחץ הבינלאומי על איראן לא יצליח להניב תוצאות עד מרס 2006, אפשר להפסיק את הלחץ מאחר ואיראן תחצה אז את הקו שלאחריו היא תהייה מסוגלת לייצר נשק גרעיני.

במילים אחרות לא רק שישנם הבדלים גדולים בין דבריו של ראש הממשלה וראש אמ''ן, אלא שיש בינינו ובין האופציה של פצצה גרעינית איראן מרווח של 4 חודשים בלבד. אין ספק כי האיראנים שמעו את שתי ההצהרות הישראליות האלה, והם יגיבו עליהן בשעות או בימים הקרובים.

היו כמה עורכי עיתונים וכתבים שמיהרו לפרש את דבריו של אריאל שרון כי ראש הממשלה מוכן עוד לפני הבחירות ב-28.3.06, לעשות מעשה 'בגין' ולתת הוראה להתקיף את מתקני הגרעין האיראנים, כפי שראש הממשלה הראשון של הליכוד מנחם בגין ז''ל עשה ביוני 1981 כאשר הורה לחיל האוויר הישראלי לתקוף את הכור העיראקי ולהרוס אותו.

אבל כדאי לזכור כי בגין ז''ל היה מנהיג שקורץ מחומר אחר ממנו בנוי שרון. בגין היה מוכן להמרות את פיהם של האמריקנים כשאר הדבר היה נוגע לביטחון ישראל, שרון למרות הקול התקיף בו הוא משמיע תמיד את דבריו, איננו מוכן לצעדים כאלה. הוא אחד מראשי הממשלות הבודדים, לטוב או לרע, ההולך בתלם האמריקני מבלי לזוז ימינה או שמאלה. את התוצאות למדיניות זו אפשר לראות במצב הביטחוני ברצועת עזה ובגבול עזה-מצרים, שם הגיעו היקפי מעבר אנשי הטרור והנשק מסיני לרצועה לשיאים חדשים, כמותם אף פעם לא נראו באזורנו.

לכן תמיד צריך לקחת בחשבון כי המשפטים הפומביים של שרון תמיד מכסים על המציאות בשטח.

ראש הממשלה לא סיפר למשל לשומעיו, מה הכיל החומר שנמצא במחשב הנייד האיראני שסוכנות הביון האמריקנית ה-CIA הצליחה לשים עליו יד באחרונה, ואשר ווושינגטון העבירה אותו לד''ר מוחמד אל ברדעיי ראש הסוכנות לאנרגיה גרעינית של האו''ם בווינה.

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מוסרים כי בין שאר הפרטים על תעשיית הנשק הגרעינית האיראנית נמצאו במחשב הוראות כתובות בסינית כיצד לבנות ראשי חץ גרעיניים זעירים אשר יותאמו להרכבה על טילים.

ראש הממשלה גם לא סיפר לשומעיו כי בעוד כולם מדברים על השיאהב 3, איראן נמצאת עתה בשלב בו הוא מתחילה לייצר טיל קרקע-קרקע חדש בשם גאדאר Ghadar, שפירושו 'נשק מלחמה או מדי מלחמה.' זה הוא מושג בערבית בו משתמשים באמונה האיסלמית כאשר מדברים על מלחמות הנביא נגד הכופרים. הטווח של גאדאר הוא בין 2500 ל-3000 ק''מ, לעומת 1800 הק''מ שיש לשיאהב 3. לכך התכוון ראש הממשלה כאשר אמר כי האיראנים מאיימים לא רק על ישראל.

למומחי המודיעין האמריקנים אין ספק כי כי ראשי החץ הגרעיניים הזעירים שאיראן רוצה לבנות לפי התוכניות הסיניות מותאמים לטילים החדשים. לכך כוונו דבריו של ראש אמ''ן האלוף אהרון זאבי, שאמר כי בעוד ארבעה חודשים לא יהיה טעם בלחץ הבינלאומי על איראן.

ראש הממשלה גם לא הצביע או התייחס בדבריו לחומר שמפיץ בימים האחרונים בוושינגטון, איש המוג'אהדין חאלק אליראזה ג'פערזאדה Alireza Jafarzadeh. ג'פערזאדה

אשר כבר מאוגוסט 2003 מביא כל פעם לוושינגטון בדרכים עלומות מידע מודיעיני מדויק (שמתקבל מרשתות המחתרת של מוג'האדין חאלק הפועלות בתוך איראן,) על תעשיית הנשק הגרעיני האיראני.

השבוע מדווח אליראזה ג'פערזאדה כי טהרן העבירה את המתקנים הגרעיניים הרגישים ביותר שלה אל תוך מערכת מנהרות עמוקות החסינות מפני התקפות מטוסים וטילים לאזור הנקרא קאק-א-פאפיד Khak-e-Fefid, כלומר 'האדמה הלבנה'. זה הוא אזור הפרוש על פני שטח שאורכו 20 ק''מ ורוחבו 6 ק''מ, והוא נמצא בדרום הכביש המהיר המוליך צפונה מטהרן להרי האלבורס Alborz ליד העיר דאמאבאנד Damavand.

כשאר ראש הממשלה אומר כי ישראל איננה עומדת בראש החץ של המערכה נגד הנשק הגרעיני, הוא מכסה על העובדה כי ישראל איננה מסוגלת לבדה להשמיד מערכות מנהרות עמוקות אלה הפזורות באיראן בעשרות מקומות. ישראל אולי יכולה לפגוע בלב התוכנית הגרעינית האיראנית, אולם היא איננה מסוגלת לפגוע ולהרוס את כולה.

באותו זמן עצמו בו דיבר ראש הממשלה בתל-אביב, השמיע שגריר ארצות הברית בעיראק זאלמי חאלילזאד Zalmay Kalilzad, בפעם השנייה בשבוע האחרון כי הוא מעוניין לפתוח בשיחות רמות דרג עם האיראנים על המצב בעיראק. זאת למרות שטהרן כבר דחתה את ההצעה הראשונה שלו. למעשה ארצות הברית מאותתת כי בעוד היא מדברת על עיראק, היא מתכוונת גם לפתיחת ערוץ אמריקני-איראני ישיר על הנושא הגרעיני. אם טהרן תדחה פנייה שנייה זו הרי לפנינו מתנהל דו שיח של חרשים. כולם מדברים על הנושא הגרעיני האיראני, כולל אריאל שרון, אבל איש אינו שומע את דבריו של השני. לכן הדבר היחיד המעשי המתרחש בשטח הוא המשך הדהירה של טהרן לקראת בניית נשק גרעיני.

  היכנס לעריכת כותרת תחתונה לשינוי טקסט זה  
נתראה בעוד כמה זמן...