בניית אתרים בחינם

 

 

אל"מ מזיד עבאס יגאל  אגדה מהלכת וששים שנות מדינה

 האתר הרשמי של אל"מ מיל 

מזיד עבאס -יגאל-

    

   מעשי הגבורה של מזיד עבאס    פעולות התגמול    מאמרים כללים 7    מאמרים כללים 8    מאמרים כללים 10    מאמרים כללים 11
   40 שנה למלחמת יום כיפור    גת הגלילית    הערכות מצב    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש    ספר אורחים    כללי
   יצירת קשר    מבצע שלום הגליל    שעת האפס..נבואות שהתגשמו    פינות חשובות מאולם האורחים    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס    הרצאות לתלמידים
   שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
    מזיאד עבאס ראשי
    מזיאד כללי
    חייו של מזיאד (יגאל)
    תמונות מחייו של מזייד
    תמונות מחייו הצבאיים
    סיפורים מחייו ***
    תעודות הערכה וצל"שים
    מעשי הגבורה של מזיד עבאס
    פעולות התגמול
    חברים מספרים על מזייד
    בני המשפחה מספרים
    נאומים מפרי עטו
    מאמרים אישי
    מאמרים כללים 1
    מאמרים כללים 2
    מאמרים כללים3
    מאמרים כללים 4
    מאמרים כלליים 5
    מאמרים כללים 6
    מאמרים כללים 7
    מאמרים כללים 8
    מאמרים כללים 9
    מאמרים כללים 10
    מאמרים כללים 11
    מבצע צוק איתן
    40 שנה למלחמת יום כיפור
    מאמריו בעיתונות
    גת הגלילית
    קטעים מן העיתונות
    תגובות אישיות
    הרצאותיו של מזייד
    תקרית מעלה עקרבים ומעלות
    הערכות מצב
    ניחומי אבלים
    התיחסות מנהיגים
    נער הפלא (סרטים)
    ראיונות עם מזיד יגאל ברדיו
    תודות והערכות למזייד
    תמונות ממלחמת יום כיפור
    ,תמונות נדירות מן העבר
    סיפורים ופתגמים בערבית
    דברי חוכמה
    ממינהגי עדתינו
    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש
    הלחימה בחווה הסינית
    איסר חלמיש ז"ל
    הגליל במלחמת השחרור
    כבוד לאמל נסר אלדין
    ערפאת לפני רמאללה
    פלסטין בשנת 1900
    יום העצמאות
    ראשי הממשלה בישראל
    ישראל מהאוויר
    השריפה בכרמל מהאוויר
    חילות האויר לפני הראדאר
    הצרכים הביטחוניים
    האם אנחנו לקראת מלחמה
    מלחמת לבנון הראשונה
    הסכסוך הישראלי פלסטיני
    התכחשויות
    ספר אורחים
    ברכות ואיחולים
    כללי
    הסגולות בצמחי המרפא
    בריאות וצמחי מרפא
    יצירת קשר
    سيرة نبي الله شعيب عليه السلام
    מלחמת ששת הימים
    מבצע שלום הגליל
    שעת האפס..נבואות שהתגשמו
    פינות חשובות מאולם האורחים
    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס
    בית יגאל עבאס
    בית מורשת מזיאד עבאס
    مسك الختام واخر كلام !!!
    الايمان بالله..وتوقعات الرحيل
    نصيحتي لاولادي ليتقاسموا ورثتي في حياتي بمحض ارا
    הרצאות לתלמידים
    שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
ישראל - צילומי אויר

ישראל מהי?
ישראל היא נס,  אמר נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, בוושינגטון (7 נובמבר 2007).  "תמיד חשבתי שישראל היא נס, כמקום שלכל יהודי בעולם יש לאן ללכת אם משהו יקרה לו".ישראל היא מקום, היא דרך, היא אמונה, היא דת, היא מורשת, היא חלום, היא תקווה, היא התמודדות, היא חלוציות, היא נוף, היא אדם, היא עבר, היא מלחמה ושלום, היא חקלאות, היא חי וצומח, היא דו קיום, היא חווייה.
ישראל היא אמנם ארץ קטנטונת אך ככל שמבקרים בה יותר כך מגלים את נבכיה העמוקים ונדבכיה המשובחים.
ישראל משופעת באתרי נוף מרתקים, באתרים היסטוריים נדירים ובה מפגש אנושי מגוון עם מורשות שונות, מלחמות ודו-קיום שברירי - חלוציות, תקוות, חלומות והגשמות.
לישראל מיגוון רחב של נופים: מהשלג בחרמון רווי המים בארץ ירדן וחרמונים, ועד הנופים הצחיחים והמרתקים של מדבר יהודה והנגב. הארץ זרועה אתרים היסטוריים, שהולכים ונחשפים גם בעצם ימים אלה ואוצרותיה הארכיאולוגים מתעשרים עוד ועוד, ואנו מתבשרים חדשות לבקרים על גילויים חדשים הזורים אור נוסף על ההסטוריה העשירה של הארץ הניבנית – לעיתים ננגסת ולעיתים מתהדרת – ומשנה את פניה ללא הרף.
חני זיו

 


טוסו מעל נופי ישראל צילומים אופק צילומי אויר


רמת הגולן ברכת רם


Birkat Ram and Hermonכפר נחום

Capernaum

לשנה הבאה בירושלים הבנויה - הכותל המערבי


"ארץ ישראל היא התנ"ך הפתוח, כתב-התעודה, הזהות והזכות של העם היהודי. תחת שמיה השמיעו נביאי ישראל את תביעתם לצדק חברתי, ואת חזונם הנצחי לעולם של ברית-עמים שלא ידע עוד מלחמה" נאום ראש הממשלה, אריאל שרון, בעצרת האומות המאוחדות 15 ספטמבר 2005
"The Land of Israel is the open Bible, the written testimony, the identity and right of the Jewish people. Under its skies, the prophets of Israel made their demand for social justice and proclaimed their vision of a world with a pact among nations that will no longer know war." – In a speech delivered by Prime Minister Ariel Sharon at the UN General Assembly, September 15, 2005"מבין כל הארצות המכוערות שבעולם - ארץ-ישראל היא האלופה. ההרים חשופים, הגבעות קרחות, העמקים הם ישימון כעור ודל צמחייה. זוהי ארץ חרבה ומקוללת, יריחו נשארה תל הריסות כפי שהשאיר אותה יהושע בן-נון, נצרת היא עיר נידחת, ירושלים עלובה וקודרת, שורצת מצורעים, נכים וחובבי בקשישים נצחיים ותושביה בלויי סחבות ומצחינים, עמוסים בזבובים ופרעושים והבעת פניהם מטומטמת".

סמואל קלמנס - מרק טווין, מחבר "תום סויר" ו"הקלברי פין", שביקר בארץ-ישראל ב- 1867

עין כרם - כנסיית הביקור

"Among all of the ugly lands in the world, the Land of Israel takes first place. Its exposed mountains, bald hills, barren valleys and sparse vegetation. It is a cursed, devastated land. Jericho remains a mound of destruction, just as Joshua left it. Nazareth is desolate. Jerusalem is pitiful and gloomy, full of lepers, the crippled and lovers of eternal bakshish. Its residents are clothed in smelly rags, with flies and fleas swarming around them, the expression on their faces blank."Samuel Clemens – Mark Twain, author of Tom Sawyer and Huckleberry Finn, who visited the Land of Israel in 1867.

Ein Karem

 


ירושלים - גת שמנים

Jerusalem Gethsemane בית שאן העתיקה

Beit Sheanחוף הכרמל

The Carmel Coastline"ארץ ישראל", כמושג יהודי בעל תוקף הלכתי-היסטורי-תרבותי, היא הצידוק העמוק להיותנו כאן כיהודים. בלעדיו אין משמעות לתביעתנו הלאומית כלפי עצמנו וכלפי זולתנו. "ארץ ישראל" היא סמל יהודי שזיקתנו אליו מגדירה את זהותנו ושוויתור עליו כמוהו כאיבוד לאומי לדעת. "מדינת ישראל", לעומת זאת, היא הכלי הארגוני המודרני שיצרה הציונות כדי להטמיע בתוך הסמל העתיק "ארץ ישראל" ערכים חיוניים כמו: עצמאות לאומית, ערבות הדדית, ריבונות ממלכתית, כבוד (לאומי, חברתי ואנושי), אחריות לאומית, קיבוץ גלויות, גיבוש לאומי, דמוקרטיה ורב-תרבותיות.
בארי צימרמן (גבעת חיים)

"'The Land of Israel,' as a Jewish concept with halachic-historic-cultural authenticity, is the profound justification for our presence here as Jews. Without it, our national demand has no meaning for us or anyone else. 'The Land of Israel' is a Jewish symbol and our link with it defines our identity. Relinquishing it would be comparable to national suicide. On the other hand, 'the State of Israel' is a modern organizational tool created by Zionism in order to incorporate within the ancient symbol of 'the Land of Israel' vital values such as national independence, mutual obligation, sovereignty and national, social and human dignity; national responsibility, the gathering of the exiles, national unity, democracy and a multitude of cultures.  

Barry Zimerman, Givat Haim

 הגליל המערבי

The Western Galilee"ארץ ישראל איננה דבר חיצוני, קנין חיצוני לאומה... ארץ ישראל היא חטיבה עצמותית קשורה בקשר חיים עם האומה..."הרב קוק זצ"ל (1865- 1935) בתחילת ספרו החשוב "אורות",

חיפה

"The Land of Israel is not an external object, a surface possession for the nation…The Land of Israel is a powerful unit which is fused to the nation with the bond of life." The spiritual leader, Rabbi Avraham Yitzchak Hacohen Kook (1865-1935) in the beginning of his insightful book 'Lights.'


Haifaירושלים

Jerusalem
חיפה - סטלה מאריס - כוכב הים

Haifaישראל היא ביתו הלאומי, משכנו הרוחני ומסד חירותו של העם היהודי
אמנת כנרתעבדת

Israel is the national home, the spiritual dwelling, and the foundation for the liberty of the Jewish people
gavison-medan.org
הר תבור

Mount Taborהר תבור

Mount Taborהירדן ההררי

The Mountainous Jordan Area"ארץ ישראל – היא ארץ של סימנים, ישבה סמנים של נפט, סימנים גז, סימנים של נחושת ועוד סימנים מעודדים רבים".
ראש ממשלת ישראל, לוי אשכול


כנרת - טבחה

"Eretz Israel is a land of signs: It shows signs of oil, signs of gas, signs of copper and many other encouraging signs."
Prime Minister of Israel, Levi Eshkol

Tabgha and Surroundingsקיסריה העתיקה

Caesareaנצרת

Nazareth- Church of the Annunciationמצדה

Masadaכנרת - הר האושר

Mount of Beatitudesיפו העתיקה - הנמל

Jaffa Portכנרת - מוצא הירדןציפורי

Zipporiהירדן

 יפו העתיקה

Ancient Jaffaתל אביב

Tel Aviv
כנסת ישראל


"ישראל נחשבת, בזכות המשקיעים הישראלים שמסתובבים בעולם, למרכז עולמי של ידע, חכמה והצלחה" יצחק תשובה - ועידת העסקים ישראל , דצמבר 2007
אילת

Eilatמידע על ישראל 
תעודת זהות:
שם רשמי: מדינת ישראל
צורת משטר: דמוקרטיה פרלמנטרית
בירה: ירושלים
שטח: 21,643 קמ"ר
אוכלוסייה: בפתחה של שנת 2010 - 7.5 מיליון תושבים במדינת ישראל
חלוקה דתית: 76.5% יהודים, 16%
מוסלמים, 2% נוצרים, 1.5% דרוזים, 4% ללא סיווג דתי
שפות רשמיות: עברית, ערבית
מטבע: שקל חדש
תמ"ג: 154 מיליארד דולר
תמ"ג לנפש: 22,944 דולר (בחישוב לפי כוח קניה) * מדד איכות החיים: מקום 22 בעולם
קידומת טלפון בינלאומית: 972
סיומת אינטרנט: il


ישראל היא מדינה מודרנית, השוכנת באזור מגוון מבחינה גיאוגרפית ואקלימית. אפשר למצוא בה הרים מושלגים בצפון לצד מדבריות יבשים בדרום, ואזורים שוממים לצד ערים מודרניות ומלאות חיים. הפסיפס האתני והדתי בישראל עשיר ומרתק, יש בה מוסדות תרבות ומקומות בילוי רבים, ובזכות ההיסטוריה העשירה שלה וקדושתה לשלוש הדתות המונותיאיסטיות יש בה אתרים קדומים ואתרי קודש רבים. מזג האוויר בישראל נוח רוב חודשי השנה, ואפשר לטייל בה כל ימות השנה.

סמלי המדינה
דגלה של מדינת ישראל מורכב משני פסים כחולים על רקע לבן, וביניהם מגן דוד כחול.
ההמנון של מדינת ישראל הוא "התקווה", ומקורו בשיר שכתב המשורר נפתלי הרץ אימבֶּר (1856-1909), ולחנו הוא מנגינה רומנית עממית שמצוטטת במחזור "מולדתי" מאת המלחין הצ'כי בֶּדז'יך סמֶטַנָה. "התקווה" נקבעה כבר ב-1933 כהמנון התנועה הציונית, והתקבלה עם קום המדינה כהמנון הלאומי של ישראל, רק בשנת 2004 קבעה הכנסת רשמית את השיר כהמנון הלאומי של ישראל.
סמלה של מדינת ישראל הוא מנורת שבעה קנים ומשני צידיה ענפי זית, ובתחתיתו מופיעה המלה ישראל. מקור המנורה בתבליט שער טיטוס ברומא, המתאר את תהלוכת הניצחון שערך המצביא הרומי טיטוס לאחר שדיכא את המרד הגדול והחריב את בית המקדש בשנת 70, ומקור ענפי הזית בנבואה של הנביא זכריה. מנורת המקדש כפי שהיא מופיעה בשער טיטוס מסמלת לא רק את העבר המפואר של עם ישראל, אלא גם את תבוסתו ואת ראשית גלותו, והבחירה במנורה זאת דווקא לא רק קישרה את המדינה החדשה עם עברה המפואר, אלא גם כמו החזירה את המנורה מגלותה הארוכה ועל-ידי כך סימלה בעקיפין את סיום הגלות.

המשטר בישראל
מדינת ישראל היא דמוקרטיה פרלמנטרית. בראש המדינה עומד הנשיא, אשר תפקידו סמלי וייצוגי בעיקרו. המדינה מנוהלת בידי שלוש רשויות: הרשות המחוקקת (הכנסת), הרשות המבצעת (הממשלה) והרשות השופטת.
הרשות המחוקקת בישראל היא הכנסת , המונה 120 חברים הנבחרים בבחירות כלליות אחת לארבע שנים. הכנסת מחוקקת את החוקים, מקבלת החלטות מדיניות, בוחרת בנשיא ובממשלה ומפקחת על פעולות הממשלה.
הרשות המבצעת בישראל היא הממשלה, והיא המופקדת על ביצוע החוקים שחוקקה הכנסת ועל ניהולה התקין של המדינה. ראש הממשלה הוא חבר כנסת, שהנשיא הטיל עליו את תפקיד הרכבת הממשלה, והממשלה שהרכיב זכתה באמון הכנסת. מכיוון שמאז קום המדינה לא היתה בישראל מפלגה יחידה שנהנתה מרוב מוחלט בכנסת, היו כל ממשלות ישראל ממשלות קואליציה.
הרשות השלישית בישראל היא הרשות השופטת, הממונה על שמירת החוק במדינה. בראש מערכת המשפט עומד בית המשפט העליון, הדן בערעורים על פסקי דין של בתי המשפט הנמוכים ממנו ודן בשבתו כבית דין גבוה לצדק (בג"ץ) בעתירות של אזרחים נגד רשויות המדינה. לצד מערכת המשפט הרגילה, או האזרחית, יש בישראל בתי דין שהחוק העניק להם סמכות ייחודית בעניינים מסוימים. עם בתי הדין האלה נמנים בית הדין לעבודה, בית הדין הצבאי ובתי הדין הדתיים (יהודיים, מוסלמיים, נוצריים ודרוזיים), הדנים בעניינים כמו נישואים וגירושים.

כלכלת ישראל
הכלכלה הישראלית היא סיפור הצלחה. אף על פי שאין לה כמעט מחצבים, ולמרות המלחמות וגלי העלייה שהטילו עליה עומס עצום, נמנית ישראל עם המשגשגות שבמדינות העולם. מאז הקמתה גדל היצוא השנתי של ישראל מכ-30 מיליון דולר ליותר מ-30 מיליארד דולר בשנה. בשנים אלה חלו שינויים רבים במשק הישראלי: בשנותיה הראשונות יצאה ישראל בעיקר פרי הדר, וכן יהלומים מעובדים ומעט מוצרי תעשייה, ואילו היום מורכב החלק המרכזי ביצוא שלה מתוצרתן של תעשיות עתירות ידע בתחומים מגוונים של אלקטרוניקה, תוכנה, חומרה, אופטיקה, תקשורת ומיכשור רפואי.
במרוצת השנים השתנתה גם האידיאולוגיה הכלכלית של ישראל. בראשית דרכה היתה כלכלת ישראל כלכלה ריכוזית מובהקת, שהתאפיינה במעורבות רבה של המדינה בפעילות המשק. בעקבות ה"מהפך" הפוליטי של 1977 השתנתה האידיאולוגיה הכלכלית של ישראל, ומאז אמצע שנות ה-1980 נקטו ממשלות ישראל מדיניות כלכלית ליברלית. התמ"ג של ישראל הוא כ-154 מיליארד דולר (מקום 51 בעולם), והתמ"ג לנפש הוא כ-22,944 דולר (מקום 44 בעולם). היצוא של ישראל הוא כ-42 מיליארד דולר בשנה, והיא מייבאת סחורות בסך כ-45 מיליארד דולר. שיעור הצמיחה השנתית הוא כ-5%, שיעור האינפלציה הוא כ-2% ושיעור האבטלה הוא כ-8.9%. הענף הבולט בכלכלת ישראל הוא ההיי-טק, שהיה בשנות ה-1990 לכוח המניע העיקרי של הצמיחה הכלכלית במדינה. עוד ענפים בולטים בכלכלה הישראלית הם תרופות, כימיקלים, תיירות, תעשייה צבאית, תעשיית מתכת ויהלומים מלוטשים. 

אקלים
ארץ ישראל שוכנת באזור הסוּבּטרוֹפּי, שמאפיינת אותו דו-עונתיות: קיץ חם ויבש, וחורף קריר וגשום-למחצה עד גשום. עם זאת, בהשפעת גורמים כלליים כמו מיקומה בין הים התיכון למדבריות שממזרח ובהשפעת גורמים מקומיים כמו הגובה והריחוק מהים, האקלים בארץ מגוון, ובחורף יכולים המטיילים בישראל לבחור בין סקי בחרמון לבין רחצה במפרץ אילת.

בתחומי ארץ ישראל שלושה אזורי אקלים: ברוב חלקה המרכזי והצפוני של הארץ שורר אקלים ים-תיכוני, המאופיין בקיץ חם ובחורף גשום. במישור החוף הקיץ לח והחורף נוח, ואילו בהרים הקיץ יבש והחורף עשוי להיות קר. בדרום הארץ ומזרחה שורר אקלים מדברי, המאופיין במזג אוויר חם ויבש ובהפרשי טמפרטורות ניכרים בין היום והלילה. בין האזור המדברי והים-תיכוני מצוי האזור הערבתי, ששורר בו אקלים מעבר בין האקלים הים-תיכוני והמדברי.

ישראל היא ארץ שמש מובהקת, וכמות האור והקרינה בה היא מהגבוהות בעולם. עובדה זאת מבטיחה הצלחה בשיזוף, אבל מחייבת גם שימוש באמצעי הגנה מתאימים. רוב המשקעים בארץ ישראל הם גשמי חורף, אם כי בהר החרמון יורד שלג בחורף, ולעיתים יורד שלג גם בהרים הגבוהים. ברוב חלקי החבל הים-תיכוני יורדים יותר מ-400 מ"מ גשם בשנה, בחבל המדברי יורדים פחות מ-250 מ"מ גשם בשנה, ובחבל הערבתי יורדים 300-400 מ"מ גשם בשנה. עונת הגשמים נמשכת מסוף אוקטובר עד תחילת מאי, אבל רוב הגשמים יורדים בחודשים דצמבר-פברואר. עונת היובש נמשכת בדרך כלל מתחילת מאי עד סוף אוקטובר, והחודשים החמים ביותר הם יולי-אוגוסט.

בחודשים ספטמבר-נובמבר ואפריל-יוני. מזג האוויר נוח בדרך כלל, כמעט לא יורד גשם ואפשר להתרחץ בהם בים ולטייל באזורים המדבריים בנוחות.

60 לישראל
60 פרחי בר בישראל
60 ציפורים  בישראל
60 ארועים בצל דגל ישראל
60 טיולים בישראל

Information about Israel:

ID: Official name: The State of Israel

Government: Parliamentary democracy

Capital: Jerusalem

Area: 21,643 sq.m.

Population: Population of Israel on the eve of 2010 - 7.5 Million
Religious composition: 76.5% Jews, 16% Muslims, 2% Christians, 1.5% Druze, 4% without religious classification.

Official language: Hebrew, Arabic

Currency: New shekel

Gross Domestic Product: $154 billion

GDP Per Capita: $22.944 (calculation according to purchasing power). Standard of living index: ranked 22nd in the world.

International telephone dialing code: 972

Internet ending: il

 

Israel is a modern country located in a variegated region from the point of view of climate and geography. It features snow-capped mountains in the north and arid deserts in its southern region, untouched, natural areas alongside modern and vibrant cities. Israel's ethnic and religious mosaic is both rich and stimulating. It has many cultural institutions and a broad variety of entertainment and leisure time activities. Due to its long history and holiness to the three monotheistic religions, it boasts many ancient and holy sites. Israel's climate is mild most of the year and one can explore its beauty year round.

 

The State Emblems

 Israel's flag is made up of two parallel blue stripes on a white background. In the center, in between the two stripes, is a blue Star of David. The State of Israel's national anthem is Hatikva, based on a poem written by the poet Naftali Hertz Imber (1856-1909) and its melody is based on a Romanian folk tune written by the Czech composer Bedřich Smetana. Hatikva was named the anthem of the Zionist Movement in 1933 and upon the state's inception was chosen to serve as its national anthem. The Knesset officially named Hatikva the state anthem only in 2004. The State of Israel's emblem is the menorah with seven branches flanked on both sides by olive branches. The word Israel appears below it. The source of the menorah is an embossment on the Arch of Titus in Rome depicting the victory march of the Roman military commander Titus following the crushing of the great rebellion and destruction of the Holy Temple in the year 70. The source of the olive branches is the Book of Zechariah. The menorah of the Holy Temple, as it is depicted in the Arch of Titus, symbolizes not only the People of Israel's glorious past but also its downfall and the beginning of the dispersal in the Diaspora. The choice of this emblem not only links the new state with its magnificent past but also returns the menorah from its long exile, thus symbolizing the end of its banishment.

 

The Political System

The State of Israel is a parliamentary democracy. It is headed by the president, who plays a symbolic and representative role. The state is run by three authorities, the legislative authority – the Knesset; the executive authority – the government; and the judiciary authority.

The legislative authority, the Knesset, numbers 120 members who are elected in general elections every four years. The Knesset enacts laws, adopts political decisions, elects the president and cabinet, and supervises the government's activities. The executive authority is the government which is responsible for the country's proper management and carrying out the laws enacted by the Knesset. The prime minister is a member of the Knesset whom the president appoints to form a government, which has the Knesset's confidence. As since the state's inception no single party has had an absolute majority, all of the Israeli governments have been based on coalitions.

The third authority is the judiciary authority, which administers the observance of the law. The High Court stands at the head of the judiciary authority. It deals with appeals of verdicts passed by lower courts, and as the supreme court hears appeals of private citizens against the state authorities. Alongside the main civil judiciary system, Israel has a system of courts which the law has entrusted with authority in certain areas. These courts include the labor court, the military court and religious courts (Jewish, Muslim, Christian and Druze), which deal with issues such as marriage and divorce.

Israel's Economy

The Israeli economy is a success story. Although it has almost no mineral resources, and despite the wars and waves of immigration which have placed a huge burden upon it, Israel is among the most prosperous countries in the world. Since its inception, annual export has grown from some $30 million to over $30 billion. In recent years many changes have taken place in the Israel economy: In the country's first years it mainly exported citrus fruits as well as polished diamonds and various industrial products. Today most of its export is made up of hi-tech and state-of-the-art products in many areas including electronics, software, hardware, optics, communications and medical equipment. Over the years, Israel's economic ideology changed as well. At the beginning Israel's economy was completely centralized, with the government involved in almost every aspect of the economy. Following the political upheaval in 1977, Israel's economic policy underwent a profound change and since the mid 1980's Israeli governments have adopted a liberal economic policy. The country's GDP is $154 billion (ranking number 51 in the world). Its GDP per capita is $22,944 (ranking number 44 in the world.) Israel's annual export comes to $42 billion. Its imports are valued at $45 billion. The annual growth rate is approximately 5%. Inflation stands at 2% and the unemployment level is 8.9%. The outstanding branch of the Israeli economy is hi-tech, which in the 1990's was the main force behind the country's economic growth. Other large industries include pharmaceuticals, chemicals, tourism, the military industry, the metal industry and polished diamonds.

The Climate

The Land of Israel is located in a sub-tropical region which is characterized by two main seasons; a dry, hot summer and a cool, semi-rainy to rainy winter. Due to the influence of several general factors such as its location between the Mediterranean Sea and the small deserts in the East, and as a result of local factors such as altitude and the distance from the sea, the climate in Israel is diversified and in the winter, tourists can choose between skiing in the snowy Hermon and sunbathing in the Eilat Bay.

Israel contains three climate areas: Most of its central and northern area has a Mediterranean climate characterized by a hot summer and rainy winter. In the costal range the summer is humid and the winter is mild, while in the mountainous areas the summer is dry and winter is cold. Israel's southern and eastern areas have a desert-like climate which is typically hot and dry, with substantial differences in temperature between the day and night. Between the arid, desert-like area and the Mediterranean area is a prairie-like area which enjoys a transitional climate between the Mediterranean climate and the desert climate.

Israel is drenched with sunlight. The amount of light and radiation is among the highest in the world. This ensures a good sun tan but also necessitates the use of sun screening protection. Most of the precipitation comes in the form of winter rains, although it snows in the Hermon during the winter months and it can sometimes snow at other high altitude areas. In most of the Mediterranean area, over 400 mm. of rain fall annually. The desert-like area has less than 250 mm. of precipitation and the prairie-like region has 300-400 mm. of rainfall annually. The rainy season begins in October and lasts till the beginning of May, but most of the rain falls in the months between December and February. The dry season starts in the beginning of May and lasts till late October. The hottest months are July and August.

 

During the months of September to November and April to June the weather is generally mild. During those periods there is little rain, the sea is balmy and one can tour the desert regions in comfort

       
בניה ועריכה של כרים בריק נסים ואייל עבאס