בניית אתרים בחינם

 

 

אל"מ מזיד עבאס יגאל  אגדה מהלכת וששים שנות מדינה

 האתר הרשמי של אל"מ מיל 

מזיד עבאס -יגאל-

    

   מעשי הגבורה של מזיד עבאס    פעולות התגמול    מאמרים כללים 7    מאמרים כללים 8    מאמרים כללים 10    מאמרים כללים 11
   40 שנה למלחמת יום כיפור    גת הגלילית    הערכות מצב    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש    ספר אורחים    כללי
   יצירת קשר    מבצע שלום הגליל    שעת האפס..נבואות שהתגשמו    פינות חשובות מאולם האורחים    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס    הרצאות לתלמידים
   שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
    מזיאד עבאס ראשי
    מזיאד כללי
    חייו של מזיאד (יגאל)
    תמונות מחייו של מזייד
    תמונות מחייו הצבאיים
    סיפורים מחייו ***
    תעודות הערכה וצל"שים
    מעשי הגבורה של מזיד עבאס
    פעולות התגמול
    חברים מספרים על מזייד
    בני המשפחה מספרים
    נאומים מפרי עטו
    מאמרים אישי
    מאמרים כללים 1
    מאמרים כללים 2
    מאמרים כללים3
    מאמרים כללים 4
    מאמרים כלליים 5
    מאמרים כללים 6
    מאמרים כללים 7
    מאמרים כללים 8
    מאמרים כללים 9
    מאמרים כללים 10
    מאמרים כללים 11
    מבצע צוק איתן
    40 שנה למלחמת יום כיפור
    מאמריו בעיתונות
    גת הגלילית
    קטעים מן העיתונות
    תגובות אישיות
    הרצאותיו של מזייד
    תקרית מעלה עקרבים ומעלות
    הערכות מצב
    ניחומי אבלים
    התיחסות מנהיגים
    נער הפלא (סרטים)
    ראיונות עם מזיד יגאל ברדיו
    תודות והערכות למזייד
    תמונות ממלחמת יום כיפור
    ,תמונות נדירות מן העבר
    סיפורים ופתגמים בערבית
    דברי חוכמה
    ממינהגי עדתינו
    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש
    הלחימה בחווה הסינית
    איסר חלמיש ז"ל
    הגליל במלחמת השחרור
    כבוד לאמל נסר אלדין
    ערפאת לפני רמאללה
    פלסטין בשנת 1900
    יום העצמאות
    ראשי הממשלה בישראל
    ישראל מהאוויר
    השריפה בכרמל מהאוויר
    חילות האויר לפני הראדאר
    הצרכים הביטחוניים
    האם אנחנו לקראת מלחמה
    מלחמת לבנון הראשונה
    הסכסוך הישראלי פלסטיני
    התכחשויות
    ספר אורחים
    ברכות ואיחולים
    כללי
    הסגולות בצמחי המרפא
    בריאות וצמחי מרפא
    יצירת קשר
    سيرة نبي الله شعيب عليه السلام
    מלחמת ששת הימים
    מבצע שלום הגליל
    שעת האפס..נבואות שהתגשמו
    פינות חשובות מאולם האורחים
    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס
    בית יגאל עבאס
    בית מורשת מזיאד עבאס
    مسك الختام واخر كلام !!!
    الايمان بالله..وتوقعات الرحيل
    نصيحتي لاولادي ليتقاسموا ورثتي في حياتي بمحض ارا
    הרצאות לתלמידים
    שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
 
ניתוח מהלכי אויב, ותרחישים עתידיים צפויים,,!!

ברגע שישראל תתכוון לתקוף את הכור האיראני הגרעיני:

להלן דרכי פעולה אפשריות,,להפעלת אוגדת,נסראללה:

מהרצאתו של,אל"מ מי"ל,, מזיאד עבאס::

מפירסום ,,תיק דבקה,,ישראל הצפונית,,03/12/10 

 
הכוחות המיוחדיים של חיזבאללה אומנו באיראן,בכדי לכבוש חלקים מהגליל,,!!

 כל לחץ על איראן יכול להביא לכך שהיא תורה לבעלות בריתה במזרח התיכון, חיזבאללה וחמאס, לתקוף את ישראל או מטרות אחרות, ,,המדובר בחומר מודיעני מוצק הנמצא כבר כמה חודשים בידי האמריקנים ואשר מעיד כי איראן וחיזבאללה עסקו בשנה האחרונה בהקמה ובאימון של 5 חטיבות של כוחות מיוחדים של חיזבאללה שתפקידן לכבוש, בעת מלחמה עם ישראל חלקים מהגליל, ולעורר מרד מזוין של ערביי ישראל.!!

בטהרן ובביירות מעריכים כי זו תהייה התגובה המשמעותית והמוחצת ביותר להתקפה ישראלית או אמריקנית על מתקני הגרעין האיראנים לא רק בגלל האפשרויות הצבאיות הגלומות בה, אלא משום שהיא תעמיד את ישראל במצב של פלישת כוחות צבאיים זרים לשטחה, דבר בו לא התנסתה ב-37 השנים האחרונות מאז מלחמת יום הכיפורים ב-1973.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי אופציה צבאית זו נשענת על כוח של 5000 לוחמים של חיזבאללה, המסיימים בימים אלה אימוניהם במחנות אימון של משמרות המהפכה אשר הוקמו במיוחד למטרה זו ליד טהרן.

הלוחמים האלה מחולקים ל-5 חטיבות, שכל אחת מהן מונה כ-1000 לוחמים, שכולם קיבלו אימון בלוחמה מיוחדת ובלוחמה עירונית, בדרגה הדומה לכוחות המיוחדים האמריקנים, או הישראליים. 


כבר מתחילת האימונים הוקצתה לכל חטיבה הגזרה שאותה תצטרך לכבוש בצפון ישראל, והאימונים הותאמו לתנאים הגיאוגרפים הספציפיים של הזירה, כאשר כל יחידה עד לרמה של מחלקה, לומדת להכיר את הקטע שעל תפישתו והחזקתו היא ממונה:

חטיבה מס' 1: התפקיד שהוטל עליה הוא לכבוש את העיר הישראלית נהריה, עיר בת 55,000 תושבים, או לפחות חלקים ממנה. כוחות החטיבה יפרצו דרך מעבר ראש הנקרה, שצפונית לשם נמצאת מפקדת כוחות יוניפי''ל, מתוך הנחה שההגנות הישראליות הן חלשות. המרחק בין ראש הניקרה לנהריה הוא כ-7 ק''מ ואין שם שום מכשולים צבאיים או גיאוגרפים הצריכים להפריע לכוחות להגיע ליעדם. חלק קטן יותר של הכוחות כ-150 לוחמים, שאומנו במחנות משמרות מהפכה האיראנים שם מכשירים את אנשי המרינס האיראניים, ינסה להגיע ולנחות על חופי העיר בסירות מהירות, שכבר נמצאות במעגנים של חיזבאללה בלבנון. המטרה העיקרית של הכוחות, היא להשתלט במהירות על מספר גדול ככל האפשר של אזרחים ישראליים ולקחת אותם כבני ערובה שיוחזקו כדי למנוע התקפות נגד של צה''ל.

חטיבה מס' 2: תפקידה לכבוש את העיירה הישראלית הצפונית שלומי, הנמצאת כ-300 מטר מגבול ישראל לבנון, ובה מתגוררים כ-6500 תושבים. כיבוש העיירה וסביבותיה יאפשר למנוע מהישראלים להזרים תגבורות לנהרייה ממזרח, מאזורי הגליל והגליל העליון, היכן שרוב הכוחות הישראליים מרוכזים, באמצעות כבישים מס' 899 ו-89, ראו מפה.

חטיבה מס' 3: על חטיבה זו מוטל להגיע לנקודה הדרומית ביותר עליה כוחות חיזבאללה צריכים להשתלט. המדובר ב-3 כפרים ערביים, בענה, דיר אל אסד, ומג'ד אל-כרום, כולם נמצאים מצפון לעיר הישראלית כרמיאל, ובתיהם גובלים בכביש מס' 85, המוביל מעכו שעל חוף הים התיכון לצפת הנמצאת במרכז הרי הגליל.
לכיבוש ישובים ערביים אלה קבעו המתכננים הצבאיים האיראניים 2 מטרות עיקריות:
1. הקמת כיס צבאי של חיזבאללה בקרב היישובים הערביים בגליל, יביא, , לפריצת מרד ערבי במדינת ישראל, בישובי הערבים בגליל התחתון, וביישוביי ואדי ערה, המצטיינים בעוינות עמוקה לשלטון המרכזי הישראלי. בכפרים ערביים בגליל התחתון, כמו סכנין, עראבה, דיר  חנא, פועלת כבר זמן רב מחתרת ערבית בשם 'גדודי משחררי הגליל' הנתמכת כבר היום בנשק ובכספים המוברחים אליה על ידי סוכני חיזבאללה החוצים את הגבול, בעיקר באמצעות זאת כשהם מצטרפים לשיירות של מבריחי סמים.

2. שליטה באש של חיזבאללה מהכפרים הערביים שייכבשו, לפי התוכנית האיראנית, על כביש עכו-צפת (מס' 85) תהווה חגורת הגנה קדמית על שתי חטיבות חיזבאללה שיכבשו את נהריה ואת שלומי, ותעכב את כוחות צה''ל שיוזרמו לשם ממרכז הארץ. עצם העובדה שכוחות חיזבאללה ישלטו על אוכלוסיות יהודית וערביות אזרחיות, הדבר ימנע מחיל האוויר הישראלי לתקוף אותם.

חטיבה מס' 4: חטיבה זו תפעל בגזרת מזרח דרום לבנון באזור עמק קדש. מסביב לעמק הזה נמצאים הישובים הישראליים, מלכיה, רמות נפתלי, יפתח, היושבים על רכס הר ישע. הר זה חולש על עמק החולה. אם חיזבאללה יצליח לכבוש ישובים אלה הוא ישלוט באש על כל הישובים הנמצאים בקצה הצפוני של ישראל הנקרא אצבע הגליל.

לכך התכוון מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, כאשר אמר ביום א' 17.1, כי הוא בטוח שבכל עימות חדש עם ישראל, תנועת ההתנגדות הלבנונית תנצח בצורה שתשנה את פני המזרח התיכון. ציטוט המקור:
 ******************************************************************************************************************
 

הכור האיראני הולך ונשלם בעזרת הרוסים ישראל פנתה למדינות העולם לעצור את העשרת האורניום, יועצי ביטחון בכירים בעולם אומרים שישראל תתקוף בקרוב ושלא נשאר הרבה זמן, בישראל בודקים השלכות התקיפה.

 

תיק דבקה מדווח בהרחבה על המהלך האיראני אמריקאי ישראלי ובין השורות כותב שושינגטון וירושלים, נפלו בפח שהרוסים טמנו להם, כאשר הם האמינו כי הקו של נשיא רוסיה דימטרי מדבדב לגבי הגרעין האיראני, הוא הקובע במוסקבה, ולא הקו של ראש הממשלה ולדמיר פוטין.

בתפוז בלוגים מתארים את ההשלכות על איראן אם תותקף: "תקיפה מוצלחת יכולה לגרום להתלכדות של העם האיראני סביב ההנהגה הקיצונית שלו ולא כפי שמקווים שכך יצליחו להביא להפלת המשטר, גם אם האופוזיציה הפנימית טוענת לכישלון המאמץ הגרעיני, יש לקחת את הדברים כמכוונים לזירה הפנים איראנית ובמקרה של תקיפה אופוזיציה זאת תהפוך למטרה בפני המשטר".

תקיפות נקם: "סביר כי איראן תנחית מהלומות בטילי קרקע קרקע על ישראל ובאורך מתמשך קרי לא "זבנג וגמרנו".

אם אכן ישראל תשתמש בפצצות גרעין טקטיות בתקיפה, אנו צפויים לפגיעות בנשק בלתי קונבנציונאלי ביולוגי וכימי, והאיום האולטימטיבי "פצצה מלוכלכת" אותה ינסו האיראנים להחדיר לישראל בכל דרך אפשרית במטוסים, כולל אזרחיים ובספינות.

יש לציין שכל מי שחשב שערביי ישראל אדישים למצב הוא טועה בהחלט, יש הרבה התייעצות ודיבור על מה שיכול לקרות אם ישראל תתקוף את הכור הגרעיני באיראן והפחד של ערביי ישראל שהם יפגעו בדיוק באותה רמה.

התקשורת בעולם עוקבת בדריכות אחרי מה שיכול לקרות אחרי האיום האיראני על מדינות המפרץ והמזרח התיכון בכלל.

תיק דבקה מפרסם לפני זמן קצר: "הדחיפות במינוי גלנט לרמטכ''ל, לא רק בגלל מלחמת הגנרלים, אלא יותר בגלל האיומים המתגברים מצד איראן, וההכנות הצבאיות בסוריה".

שר הביטחון אהוד ברק החליט שהאלוף יואב גלנט יהיה הרמטכ''ל ה-20 של צה''ל, נובעת מתוך ההערכה כי צריך להתייחס ברצינות לדיווחים המגיעים בימים האחרונים מטהרן, דמשק, ביירות, תימן, וגם רמאלללה, כי במזרח התיכון עומדת להיפתח בהפתעה, בימים או בשבועות הקרובים מלחמה.

במילים אחרות, במקום שארצות הברית וישראל תתקופנה את איראן ואת מתקניה הגרעיניים, בעלי בריתה של איראן במזרח התיכון, סוריה, חיזבאללה, החמאס, והג'יהאד האיסלמי יתקפו את ישראל.

בידי גורמי המודיעין הישראליים מידע מוצק כזה, המראה על הכנות צבאיות כאלה. אולם כאשר לפחות 4 צבאות, הצבא האיראני, הסורי, הלבנוני, וחיזבאללה, מחזיקים את כוחותיהם בכוננות עליונה, השאלה היא למה ומדוע הם עושים זאת?.

גם כאשר ראשי ממשלה, כמו ראש ממשלת סוריה נאג' אל אוטרי Naji al-Otari, או אישים המקורבים ביותר ליו''ר הרשות הפלסטינית, כמו עבאס זאכי, מדברים בימים האחרונים, על מלחמה מזרח תיכונית שתפרוץ בהפתעה 'מאוד בקרוב', ומס' 2 בפיקוד אל קעידה בתימן סעיד אל-שעירי Saeed al-Shehri, מדבר בקסטת ווידיאו שפורסמה בשבוע שעבר בוודאות על מלחמה העומדת לפרוץ בין איראן וישראל, וקורא לכל הטייסים הערביים לקחת בה חלק ולרסק את מטוסיהם על מרכזי הערים הישראליות, בדיוק כמו שמתאבדי אל קעידה ביצעו ב-11 לספטמבר 2001, בניו יורק ובוושינגטון, אי אפשר להתעלם מהמידע הזה, וגם אי אפשר להשאיר את צה''ל עם רמטכ''ל, כמו רב אלוף גבי אשכנזי, שעננה כבדה של מעורבות במלחמת המסמכים רובצת על לשכתו ועל האנשים המרכזיים בה.

בימים הקרובים, ישנן לפחות עוד 5 סיבות שכל אחת מהן יכולה להביא לפריצת מלחמה חדשה במזרח התיכון.

1.עצם העובדה שוושינגטון וירושלים החליטו להתעלם מהפעלתו של הכור הגרעיני בבושייר, והגדירו אותו 'כלא מסוכן', למרות שוושינגטון הודיעה פומבית כי בתוך 12 החודשים הבאים יהיה לאיראן נשק גרעיני, העניקה רוח גבית חזקה לאיראנים, והחל מיום א' 22.8, הם מקשרים את הפעלת הכור עם עוצמתם הצבאית.

נשיא איראן אחמדינז'אד, השיק ביום א' 22.8, מזל''ט מפציץ ארוך טווח 'קאראר' Karrar, שפירושו בפרסית 'החוזר על מעשיו פעמים רבות'. כמו כן מבטיחים האיראנים להציג במשך השבוע מערכות נשק מתקדמות, אשר יוכיחו, כי אינם תלויים יותר במקורות חוץ באספת הנשק שלהם. להפך, טהרן מודיעה כי מסוגלת עתה להפוך לאחת מיצואניות הנשק הגדולות בעולם, ולספק נשק ל-50 מדינות.

2.פתיחת השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים, ב-2 לספטמבר בוושינגטון, היא סיבה נוספת לתומכי איראן, המתנגדים בחריפות למהלך זה, למרות שאיבד מחשיבותו עוד לפני שהתחיל, לחמם את גבולות ישראל עם לבנון, רצועת עזה, ואולי אפילו סוריה.

במזרח התיכון אף פעם אי אפשר לדעת להיכן ומתי תקרית אש בודדת יכולה להיהפך למלחמה רחבה. עברו רק שבועיים מאז תקרית האש בין צה''ל לצבא לבנון ב-3 לאוגוסט, תקרית אשר הייתה קרובה מאוד להצית מלחמה כללית חדשה, בין ישראל וחיזבאללה.

3.המשבר הפנימי בלבנון, הקשור לאפשרות כי בית הדין הבינלאומי לחקירת רצח ראפיק חארירי ב-2005, יאשים במעורבות ברצח 9 מראשי מנגנון הביטחון של חיזבאללה, לא רק שלא הסתיים, אלא הוא נמצא בעיצומו ועומד להתפרץ מחדש בכל רגע.

4.מאחר וחיזבאללה, וגם סוריה, מאשימים את ישראל כי היא זו שרצחה את חארירי, האשמות אלה יכולות להביא להתלקחות פתאומית בגבולותיהן.

ביום ה' 19.8, נצטוו, כל מנגנוני הגנת העורף הסוריים, וכל הגופים הסורים האחראיים על ניהול העורף בזמן מלחמה, להיות מעתה והלאה במצב כוננות עליונה, מאחר ומלחמה יכולה לפרוץ תוך זמן קצר מאוד, וללא התראה מוקדמת.

4. המצב בעזה לאורך גבולותיה הדרומיים של ישראל, איננו פחות נפיץ מאשר המצב בלבנון.

5. מהלך איראני להשתלטות על דרום עיראק, עם יציאתם של הכוחות האמריקנים משם, יכול להביא את טהרן לדחוק בבעלי בריתה, לחמם את הגבולות שלהם עם ישראל, כמבצע הטעייה אשר ימשוך את תשומת הלב מפעולותיהם בדרום עיראק.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בגלל כל סיבות אלה לא צריך להתפלא, כי זמן קצר בלבד לאחר ההודעה על מינויו של האלוף גלנט לתפקיד הרמטכ''ל דאגו מקורות צבאיים למסור, כי קיימת אפשרות שהרמטכ''ל היוצא רב אלוף גבי אשכנזי לא יישאר בתפקיד עד סיום כהונתו, בפברואר 2011, אלא שהוא יפרוש כבר מיד לאחר חגי ראש השנה , במחצית השנייה של חודש ספטמבר
 
****************************************************************************************************************************************************************************************

יום הכיפורים מתקרב!!  האם ישראל מוכנה להפתעות ?!!

הערכת מצב: לשבועיים הקרובים:מועברת ע"י מזיאד עבאס"אל"מ מי"ל:"

ישראל עלולה להיות מותקפת בטילים,מסוריה, חזבאללה, וחמאס:

המטרה הינה להקיז את דמה של ישראל,ולערער את מורל אזרחיה:

בכדי שלא תוכל לתקוף את הכור הגרעיני האיראני המושלם בבושהר:

                       20/08/2010

 

 
אירן רואה מה מתרחש סביבה ונערכת היטב. ארה"ב עוזבת את עירק ונערכת מחדש על מנת לתקוף את אירן וכל הפטפטת בתקשורת על נסיגת הכוחות מעירק כמימוש הבטחה של אובמה לבוחר לקראת הבחירות, היא שגויה לחלוטין ונועדה כדי לשמש הטעיה לגבי האירנים. אבל מה שקורה בפועל זה שהאירנים הם האחרונים להיות מוטעים. האירנים לא צריכים מודיעין כדי לפענח את העורמה של האוייב שלהם. הרי הם אמני הרמייה וההטעיה. מי שבסופו של דבר מקבל את הרושם המוטעה ומי שבסופו של דבר נופל בפח הם אזרחי העולם החופשי ובראשם אזרחי ארה"ב ואזרחי ישראל. האירנים מסתבר, מקדימים בהרבה צעדים את המערב. הפעלת הכור בבושהר בשיתוף פעולה רוסי מאותת כי הרוסים רוקדים על כל החתונות כאשר החתונה המועדפת עליהם היא אינה זו שארה"ב היא הכלה בה, כי אם אירן. בעוד ארה"ב שיתפה פעולה מודיעיני וצבאי עם רוסיה, רוסיה תקעה סכין ארוכה בגב האמריקני והשתמשה במודיעין הזה כדי להקדים ולטרוף את כל הקלפים במשחק. הפעלת הכור בבושהר הוא התרסה שהיא קודם כל רוסית. רוסיה מאותת כי ישנה חזית ישנה חדשה שמתעוררת ולובשת בגדים חדשים. רוסיה, סין, אירן, טורקיה, קוריאה הצפונית, ברזיל ו-וונצואלה מהוות כיום חזית רבת עוצמה מול המעצמות השוקעות באירופה וארה"ב. התקשורת בישראל וברחבי העולם המערבי עוסקת בספקולציות מפוהקות לגבי הגרעין האירני והאם ישראל תתקוף, מתי היא תתקוף והאם היא בכלל צריכה לתקוף. בפועל ברור שתקיפת אירן היא מחוייבת המציאות ומאחורי הקלעים ישנו מאמץ ישראלי רב לגבש קואליציה בינלאומית למתקפה כזו, שכן אירן אינה מהווה איום רק על ישראל, כי אם על העולם המערבי כולו. ישראל אינה צריכה לבחור כעדיפות ראשונה להיות בשר התותחים למען המערב כולו. ישראל תפעל בצורה מאוד לא אחראית אם לא תדאג קודם לכן לגבש קואליציה בינלאומית למהלך צבאי. אם ישראל תידחק לקיר יהיה על מנהיגיה להחליט את ההחלטות הרות הגורל ביותר שעמדה האומה היהודית מאז הולדתה. לראשונה יש לישראל את הכוח להשמיד את האויב המאיים עליה בהשמדה. במידה והעולם יזנח את ישראל להתמודד לבד מול האיום הזה מנהיגיה יצטרכו להפעיל את הנשק המצוי ברשותה כדי להנחית מכה מוחצת. השאלה היא האם לאחר מכה כזו, שתהיה מחוייבת המציאות בה אירן תושמד כאיום על הקיום היהודי במדינת ישראל, תישאר לישראל לגיטימציה להתקיים בעיני העולם הצבוע. זוהי הדילמה של ראשי המדינה בעת הזו. באופן חסר אחריות ומסוכן, התקשורת בישראל בוחרת להוציא את הכביסה המלוכלכת שקיימת בצמרת הצבא, ולפגוע בחוסן הלאומי. את הכביסה המלוכלכת יש לנקות, אבל יש לעשות זאת בחדרי חדרים. במקום לתקוף את ראש הממשלה, את שר הביטחון ואת המטכ"ל כולו ולהעלות את התהייה האם על אלה אנחנו יכולים לסמוך לאור פרשת המסמך, על התקשורת לעסוק בבעיות האמיתיות. האירנים מתכננים להביא לפריצת מלחמה בין ישראל ללבנון במהלך השבועיים הקרובים. אנו מפרסמים כאן מידע רגיש ביותר. מהלכיה התקיפים של לבנון נגד מה שנתפס בעיניהם כרשתות הריגול הישראליות שהעמיקו את אחיזתם במערכת התקשורת הקווית והסלולרית בלבנון, נועדו לפגוע ביכולת של ישראל ושל גופי מודיעין מערביים אחרים, להאזין לאוייב ולסכל את מזימותיו. לא מן הנמנע שהתקרית בגבול לבנון היתה בעצם ניסוי כלים ללבנון בה הם בדקו האם אכן הם הצליחו לסכל את התשתית המודיעינית של ישראל בלבנון. הם גילו שאכן זה המצב. הקצינים והחיילים הגיעו לשטח ועמדו כברווזים במטווח למרות שבכוונה תחילה ההכנות למארב הזה נעשו בצורה בה המודיעין הישראלי היה מגלה לו היו לו היכולות שלבנון בעצם לכאורה חיבלה בהם בהצלחה. תמונת המצב כרגע צריכה להדאיג את פיקוד הצפון בפרט ואת המדינה בכלל. מסיבה זו האירנים מעמיקים את אחיזתם הישירה בלבנון והחיזבאללה מפנה את מקומו כדי שלבנון תילחם בישראל כמדינת לבנון ולא כשלוחה אירנית, בדמות החיזבאללה. מסתמן כי ההחלטה האסטרטגית של אירן היא להשתמש בלבנון, סוריה ועזה, כבמחבלים מתאבדים בישראל. תוך שבועיים לבנון תפתח במתקפת טילים קשה בכל החזיתות בישראל. העורף יפגע אנושות בעיקר בתל אביב. המכה הראשונה תהיה קונבנציונלית אך היא תגרום לקריסת מערכות רבתי, להמוני הרוגים ונפגעים בעורף, להלם מוחלט ותשמש הכנה למכה השנייה. במקביל לתקיפת ישראל על ידי לבנון, ישראל תותקף גם על ידי החמאס בעזה. ישנה סבירות רבה שגורמי טרור בשטחים גם יוציאו לפועל פיגועי התאבדות וירי בהתנחלויות, באזור קו התפר ובירושלים. המכה השנייה תהיה מכת טילים כימית שתביא למאות אלפי הרוגים בישראל. סוריה תהיה זו שתתקוף את ישראל בטילים בעלי ראשי נפץ לא קונבנציונליים. לאירן ברור שישראל תגיב על מתקפות אלה בצורה חריפה ביותר. אבל זוהי בדיוק מטרתה של אירן. להקיז את דמה של ישראל באופן אנוש תוך הקרבת סוריה, לבנון ועזה. מהלך זה ישבור את המורל של אזרחי ישראל לחלוטין וימנע מממשלת ישראל לקבל גיבוי אזרחי למהלך צבאי מול אירן. מה גם שישראל תהיה במצב שבו היא תהיה כה פגועה, שמתקפה על אירן לא תוכל לבוא בחשבון בכלל. לאור הערכה זו על הממשלה בישראל להכריז מייד על מצב חירום צבאי. על כלי התקשורת להכין את הציבור למלחמה הקרבה באמצעות דובר צה"ל. על המשק כבר עכשיו להיכנס למצב של משק לשעת חירום. על הממשלה לחלק במבצע בזק את כל מסיכות האב"כ ולפעול במיידית לקבל אספקה משלימה של מסיכות אב"כ מארה"ב. יש לפזר את הימחי"ם באופן מיידי ברחבי הארץ ולוודא את מוכנותם. כמו כן יש לפנות אוכלוסיות שלמות מאיזורים הסמוכים למתקנים אסטרטגיים. יש לגייס מילואים באופן מיידי, ולוודא מוכנות לוגיסטית. על הציבור להיות מודע לאפשרות החמורה של מתקפת טילים כמוה לא ידע העולם מאז מלחמת העולם השנייה. יום הכיפורים מתקרב. האם הפעם נפעל להיות מוכנים להפתעה? מקור: "הפורום הישראלי למודיעין"
אירן רואה מה מתרחש סביבה ונערכת היטב. ארה"ב עוזבת את עירק ונערכת מחדש על מנת לתקוף את אירן וכל הפטפטת בתקשורת על נסיגת הכוחות מעירק כמימוש הבטחה של אובמה לבוחר לקראת הבחירות, היא שגויה לחלוטין ונועדה כדי לשמש הטעיה לגבי האירנים. אבל מה שקורה בפועל זה שהאירנים הם האחרונים להיות מוטעים. האירנים לא צריכים מודיעין כדי לפענח את העורמה של האוייב שלהם. הרי הם אמני הרמייה וההטעיה. מי שבסופו של דבר מקבל את הרושם המוטעה ומי שבסופו של דבר נופל בפח הם אזרחי העולם החופשי ובראשם אזרחי ארה"ב ואזרחי ישראל.
 
האירנים מסתבר, מקדימים בהרבה צעדים את המערב. הפעלת הכור בבושהר בשיתוף פעולה רוסי מאותת כי הרוסים רוקדים על כל החתונות כאשר החתונה המועדפת עליהם היא אינה זו שארה"ב היא הכלה בה, כי אם אירן. בעוד ארה"ב שיתפה פעולה מודיעיני וצבאי עם רוסיה, רוסיה תקעה סכין ארוכה בגב האמריקני והשתמשה במודיעין הזה כדי להקדים ולטרוף את כל הקלפים במשחק. הפעלת הכור בבושהר הוא התרסה שהיא קודם כל רוסית. רוסיה מאותת כי ישנה חזית ישנה חדשה שמתעוררת ולובשת בגדים חדשים. רוסיה, סין, אירן, טורקיה, קוריאה הצפונית, ברזיל ו-וונצואלה מהוות כיום חזית רבת עוצמה מול המעצמות השוקעות באירופה וארה"ב.
 
התקשורת בישראל וברחבי העולם המערבי עוסקת בספקולציות מפוהקות לגבי הגרעין האירני והאם ישראל תתקוף, מתי היא תתקוף והאם היא בכלל צריכה לתקוף. בפועל ברור שתקיפת אירן היא מחוייבת המציאות ומאחורי הקלעים ישנו מאמץ ישראלי רב לגבש קואליציה בינלאומית למתקפה כזו, שכן אירן אינה מהווה איום רק על ישראל, כי אם על העולם המערבי כולו. ישראל אינה צריכה לבחור כעדיפות ראשונה להיות בשר התותחים למען המערב כולו. ישראל תפעל בצורה מאוד לא אחראית אם לא תדאג קודם לכן לגבש קואליציה בינלאומית למהלך צבאי. אם ישראל תידחק לקיר יהיה על מנהיגיה להחליט את ההחלטות הרות הגורל ביותר שעמדה האומה היהודית מאז הולדתה. לראשונה יש לישראל את הכוח להשמיד את האויב המאיים עליה בהשמדה. במידה והעולם יזנח את ישראל להתמודד לבד מול האיום הזה מנהיגיה יצטרכו להפעיל את הנשק המצוי ברשותה כדי להנחית מכה מוחצת. השאלה היא האם לאחר מכה כזו, שתהיה מחוייבת המציאות בה אירן תושמד כאיום על הקיום היהודי במדינת ישראל, תישאר לישראל לגיטימציה להתקיים בעיני העולם הצבוע. זוהי הדילמה של ראשי המדינה בעת הזו.
 
באופן חסר אחריות ומסוכן, התקשורת בישראל בוחרת להוציא את הכביסה המלוכלכת שקיימת בצמרת הצבא, ולפגוע בחוסן הלאומי. את הכביסה המלוכלכת יש לנקות, אבל יש לעשות זאת בחדרי חדרים. במקום לתקוף את ראש הממשלה, את שר הביטחון ואת המטכ"ל כולו ולהעלות את התהייה האם על אלה אנחנו יכולים לסמוך לאור פרשת המסמך, על התקשורת לעסוק בבעיות האמיתיות.
 
האירנים מתכננים להביא לפריצת מלחמה בין ישראל ללבנון במהלך השבועיים הקרובים. אנו מפרסמים כאן מידע רגיש ביותר. מהלכיה התקיפים של לבנון נגד מה שנתפס בעיניהם כרשתות הריגול הישראליות שהעמיקו את אחיזתם במערכת התקשורת הקווית והסלולרית בלבנון, נועדו לפגוע ביכולת של ישראל ושל גופי מודיעין מערביים אחרים, להאזין לאוייב ולסכל את מזימותיו. לא מן הנמנע שהתקרית בגבול לבנון היתה בעצם ניסוי כלים ללבנון בה הם בדקו האם אכן הם הצליחו לסכל את התשתית המודיעינית של ישראל בלבנון. הם גילו שאכן זה המצב. הקצינים והחיילים הגיעו לשטח ועמדו כברווזים במטווח למרות שבכוונה תחילה ההכנות למארב הזה נעשו בצורה בה המודיעין הישראלי היה מגלה לו היו לו היכולות שלבנון בעצם לכאורה חיבלה בהם בהצלחה. תמונת המצב כרגע צריכה להדאיג את פיקוד הצפון בפרט ואת המדינה בכלל. מסיבה זו האירנים מעמיקים את אחיזתם הישירה בלבנון והחיזבאללה מפנה את מקומו כדי שלבנון תילחם בישראל כמדינת לבנון ולא כשלוחה אירנית, בדמות החיזבאללה.
 
מסתמן כי ההחלטה האסטרטגית של אירן היא להשתמש בלבנון, סוריה ועזה, כבמחבלים מתאבדים בישראל. תוך שבועיים לבנון תפתח במתקפת טילים קשה בכל החזיתות בישראל. העורף יפגע אנושות בעיקר בתל אביב. המכה הראשונה תהיה קונבנציונלית אך היא תגרום לקריסת מערכות רבתי, להמוני הרוגים ונפגעים בעורף, להלם מוחלט ותשמש הכנה למכה השנייה. במקביל לתקיפת ישראל על ידי לבנון, ישראל תותקף גם על ידי החמאס בעזה. ישנה סבירות רבה שגורמי טרור בשטחים גם יוציאו לפועל פיגועי התאבדות וירי בהתנחלויות, באזור קו התפר ובירושלים.
 
המכה השנייה תהיה מכת טילים כימית שתביא למאות אלפי הרוגים בישראל. סוריה תהיה זו שתתקוף את ישראל בטילים בעלי ראשי נפץ לא קונבנציונליים. לאירן ברור שישראל תגיב על מתקפות אלה בצורה חריפה ביותר. אבל זוהי בדיוק מטרתה של אירן. להקיז את דמה של ישראל באופן אנוש תוך הקרבת סוריה, לבנון ועזה. מהלך זה ישבור את המורל של אזרחי ישראל לחלוטין וימנע מממשלת ישראל לקבל גיבוי אזרחי למהלך צבאי מול אירן. מה גם שישראל תהיה במצב שבו היא תהיה כה פגועה, שמתקפה על אירן לא תוכל לבוא בחשבון בכלל.
 
לאור הערכה זו על הממשלה בישראל להכריז מייד על מצב חירום צבאי. על כלי התקשורת להכין את הציבור למלחמה הקרבה באמצעות דובר צה"ל. על המשק כבר עכשיו להיכנס למצב של משק לשעת חירום. על הממשלה לחלק במבצע בזק את כל מסיכות האב"כ ולפעול במיידית לקבל אספקה משלימה של מסיכות אב"כ מארה"ב. יש לפזר את הימחי"ם באופן מיידי ברחבי הארץ ולוודא את מוכנותם. כמו כן יש לפנות אוכלוסיות שלמות מאיזורים הסמוכים למתקנים אסטרטגיים. יש לגייס מילואים באופן מיידי, ולוודא מוכנות לוגיסטית. על הציבור להיות מודע לאפשרות החמורה של מתקפת טילים כמוה לא ידע העולם מאז מלחמת העולם השנייה.
 
יום הכיפורים מתקרב. האם הפעם נפעל להיות מוכנים להפתעה?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
***************************************************************************************************************************

מדינת ישראל אינה ערוכה היטב, למלחמה הבאה:

כך כותב אלוף משנה יגאל מזיאד עבאס,ב,18/08/10

אל שרי ממשלה ,וחברי כנסת, מהמפלגות  הציוניות:

כבר כיום ברור לכל צמרת מערכת הביטחון והצמרת המדינית, כי העורף הוא יהיה המטרה של האויב במלחמה הבאה,
לשם ירכז האויב את מאמציו, לשם תנותב האש. האויב רואה בעורף הישראלי את נקודת התורפה ששם צריכים ללחוץ על
מנת להביא את הצמרת המדינית בישראל הרגישה ולחיצה לדעת הקהל הציבורית מחד, ולפחד מוועדות חקירה מאידך,
למצוא דרכים להגיע להפסקת אש, ואף במחיר שתשלם בעבור הפסקת אש זו.

החיזבאללה לא מחפש הישגים בשמים, הוא רואה במלחמה טיפוס של שלב נוסף בדרך ההישגית שלו במטרה הסופית,
השמדת הישות הציונית.

ידוע למערכת המודיעין הישראלית, כי בהתייחסו למערכת הענפה של תחקירים של צה"ל ותהליך הפקת הלקחים
שלו, השיב נסראללה, כי גם החיזבאללה יודע לתחקר ולהפיק לקחים, אך לו שני יתרונות על פני ישראל כך לדעתו.

האחת היא, הרגישות הישראלית לנושאים ועניינים שאינם מפריעים לחיזבאללה ( בהמשך יובנו הדברים).
והשנייה, לדבריו, ישראל מתחקרת את עצמה למוות, ובכך הוא מתכוון לוועדות החקירה ועל כן המגננה שאליה
נכנסים אנשי מפתח בדרג מקבלי ההחלטות הן הצבאית והן המדינית, והחששות המביאות להתלבטויות ארוכות
והתייעצויות ומערכות אישורים ענפות בטרם קבלת החלטה או הכרעה משמעותית.

אכן אין ספק כי החיזבאללה גם הוא הפיק לקחים מהמלחמה האחרונה. וכחלק מיישום הלקחים וההבנה שלו כי
כאב הראש הגדול ביותר לדרג המדיני של פיו מפעיל הוא את הזרוע הצבאית ומכתיב לה את יעדיה. הוא ירי הטילים
לעבר ליבה של ישראל. החיזבאללה למד ומאמין, כי העורף הישראלי שביר, מתלונן סדרתי, ומפעיל לחץ עצום
על הדרג המדיני בעיקר באמצעות דיווחי פאניקה פחד לחץ וקטסטרופה באמצעי התקשורת הישראלים.

תמונות ההרס ברחובות, היעדר מים חשמל ותשתיות נוספות, היעדר מיגון, לחץ בבתי חולים. כאוס ברחובות כל
אלו ישברו את גב הציבור הישראלי ומייד אחריו את ממשלתו.

ולכך מכוון החיזבאללה. ולשם כך תוך הבנה כי לצורך ביצוע כל זאת לא צריך להכניס לערי ישראל ולו לוחם אחד.
אלא זרועו הארוכה של החיזבאללה הטובה יותר מחייל האוויר הישראלי ומגבלותיו, קרי מערך הרקטות
המפורסם שאכן גרם לכאב ראש העיקרי של ישראל בסבב הלחימה האחרון. כל המערכת הזו, שודרגה, שופרה,
שולשה ורובעה ושוכללה. נבנתה באופן מדורג, בתחילה אלפי רקטות ומרגמות משטח הקרוב לגבול. כאשר ידוע להם
כי בשטח זה יוכלו לפעול לזמן קצוב, ולאחר מיצוי שטח זה, עוד אלפי רקטות ב-הסלקה טובה גם בשיפור המיגון
וגם בפזורה בעיקר בקרבת תשתיות אזרחיות חיוניות ומרכזים אזרחיים רפואיים או של ילדים או של האו"מ
וכל תשתית אחרת המוכרת ככזו שצה"ל לא מתקרב לה ונזהר מלפעול בקרבתה, כל אלו יגוננו על מערך הרקטות
שיפלו בסדר גודל של מאות בלב מדינת ישראל משך כל עת הלחימה.

החיזבאללה גם נערך למצב בו צה"ל יכבוש את כל שטח דרום לבנון והשטח ממנו מתבצע המאמץ הרקטי. ולצורך כך.
במקביל להכנת "הפתעות" לחיילי צה"ל בהקזת דמם בשטח הכבוש וגם בכך יצירת לחץ על דעת הקהל הישראלית
המצולקת והרגישה ממלחמת לבנון הראשונה. במקביל, הכין החיזבאללה עוד מערך שלישי של אלפי טילים הפרוסים
בלב העומק הצפוני של לבנון מערך משוכלל של טילים לטווח ארוך, האמורה להיכנס ככל שתיערך הלחימה והיכולת
לשיגור רקטות משאר המערכים תרד ותוגבל. המטרה היא להגיע למצב בו בכל יום לחימה יפלו ללא עת וללא הפסקה
וללא היחלשות באופן רציף וקבוע, מאות טילים על מדינת ישראל.

השינוי במערכת הבאה יכלול גם, שיפור עצום בדיוק וביכולת הפגיעה והיקפה של המערך הרקטי של החיזבאללה.

החיזבאללה מיפה והכין מכווני מטרה ולוחות טווח אזימוט ועוד, לכל מטרה צבאית בעיקר באזור הצפון, כולל
מקומות המוכרים לכינוס כוחות וכוחות מילואים. בונקרים, בסיסי צבא וחיל האוויר. וכל תשתית צבאית אחרת.

אך בנוסף, מיפה החיזבאללה את כל מתקני התשתית האזרחית, תשתיות חשמל, תשתיות תקשורת סלולארית ועוד. 
בתי חולים, מחסנים שונים. תשתיות מים, וכל תשתית שפגיעה בה תגרום להכבדה ועומס בלחץ על העורף. ותעצים
את תחושת הכאוס שחיזבאללה ינסה לגרום בישראל.

שיגורי הטילים יכוונו במכוון למרכזי אוכלוסיה אזרחית. החיזבאללה יודע שישראל רגישה לכך, והעולם רגיש לישראל.
הנה במלחמה האחרונה הארגון לא ספג שום לחץ או שילם מחיר בעבור הפגזת מרכזי אוכלוסיה כמעט יום ביומו.
החיזבאללה גם לא מתכוון להתייחס לכל לחץ שכזה.

אך מאידך כחלק מהפקת הלקחים גם בתחום השליטה התקשורתית המלאה של הערבים בסיקור המלחמה. והמחיר המדיני
שהדבר גובה מישראל. ידאג הפעם החיזבאללה להציף את המסכים בעולם בכל פצע חבורה דם פציעה או הרג של כל
אזרח לבנוני בעיקר ילדים ונשים, בכל מצלמות העולם, במקביל ליצירת מצב כאוס גם בלבנון והרס תשתיות
אזרחיות בלבנון שישודרו לעולם כפשעיה של ישראל המבוצעים על אדמת לבנון שבגינם נאלץ החיזבאללה
לפעול כפי שפועל. לבנון תוצג כקורבן הנלחם על חייו מול מדינה פושעת המבצעת פשעי מלחמה.

זה עבד עד כה, והחיזבאללה בטוח כי זה יעבוד גם בעתיד. והחיזבאללה הכין מערכת משומנת ממש הפקה הוליוודית
במיטבה תוך ניצול קשריהם עם כל מערכות התקשורת העולמית. הם עובדים מהר הרבה יותר מהישראלים.
וככל שירוצו התמונות במסכי הטלוויזיה בעולם, הנזק ייגרם. הלחץ יגבר, ובמלחמה הזאת אין להם
ספק כי הם ינצחו וישיגו בכך עוד הישגים במישור הצבאי מדיני.

עבור החיזבאללה לבנון כולה הוא מגרש משחקים ותפאורה למאבקם בישראל, הם זרוע איראנית ארוכה כחזית ישירה
מול ישראל, ולכן תשתית לבנון כלל לא מעניינת אותם, בוודאי לא אזרחיה. ושום מחיר שתשלם לבנון לא נכלל כמעט בכלל
במערכת השיקולים של הארגון. מערכת השיקולים של הארגון תופסת יותר בנזק שיגרם לארגון או בוודאי לשלוחיו, כולל
גם זה שעלול וייגרם לסוריה המהווה חוליה חשובה בקשר חיזבאללה איראן. מה שעלול להשפיע על שיקום הארגון.

ולכן החיזבאללה ישתמש בכל תשתיותיה של לבנון ככיסוי וכמגן, וכמה שיותר מגן אנושי כן ייטב. הרגישות לחיי
אדם בארץ האויב היא נחלתה הבלעדית של ישראל, ואינו מהווה שום שיקול בזה של החיזבאללה, זה ינצל זאת
רק לצורכי תעמולה, יותר דם, יותר ניצחון תקשורתי המתורגם מיידית להישגים בינ"ל וליצירת לחץ בינ"ל על ישראל.

ולאור כל זאת, אכן כיום העורף הישראלי לא מוכן כלל וכלל!

בעוד צה"ל אכן הפיק ויישם לקחים והתכונן ומתכונן היטב למלחמה. כך גם פיקוד העורף, כך גם המשטרה כב"א
מד"א, בתי החולים, כל אלו ביצעו כמה וכמה תרגילים במהלך התקופה האחרונה כולם לדמות את המצב שישרור
בישראל במהלך המלחמה.

אך אין למדינת ישראל שום פיתרון מיגון לאזרחי ישראל, המקלטים הקיימים הם במצב איום ונורא, ובעיקר אינם
מספקים כלל אפילו מחצית הפיתרון לאזרחי מדינת ישראל.

כך גם התשתיות, כבר כעת ברור כי כאוס רכן ישרור, כל פגיעה במערכת החשמל ותשתיותיה יגרמו בוודאות
למחסור בחשמל לשעות ארוכות ברחבי ישראל, ולאזורים שונים לימים ארוכים. כך גם תשתיות מים, רשתות
התקשורת יסבלו גם הם קשות, בעיקר זו הסלולארית. הרס רב ייגרם באזורים שונים ברחבי ישראל. ובתי החולים
יסבלו מעומס קשה, והמערכת הרפואית תבוזר למרכזים שונים. ואין צורך עוד לפרט, אך המצב בעורף אכן
יהיה קשה, ולא לכל התרחישים יהיה פיתרון, והפתרונות למעשה יתבססו על ללמוד לחיות כפי שהמצב הוא
ולהסתדר עם מה שיש.

פיקוד העורף נערך כבר לבניית ערי מקלט וקליטת "פליטים" מאזורי הקרבות. ולספק לפחות במסגרת מרכזים אלו
את הפתרונות הנדרשים, אך גם למרכזים שכאלו חסרונות רבים.

ואכן הנעלם הגדול הוא, האם יעמוד המוראל האזרחי בשעותיה הקשות של הלחימה והימים הארוכים בו מצב
לחימה זה ישרור. ברור היום לכל מקבל החלטה, כי אורך הרוח האזרחי וככל שיעמוד זה בגבורה ויקנה זמן איכות
למערכת המדינית והצבאית, אלו יתנו אורך נשימה ועוד יום לחימה ולחץ על החיזבאללה, וזמן איכות לצה"ל להשיג את יעדיו.

לא ברור כיום לפחות כל עוד עדין לא הוקצו המאמצים למתן עוד ועוד פתרונות לתרחישים השונים בעורף שישררו במהלך
המלחמה הבאה, האם אכן העורף יעמוד במשימה. וזה החשש הגדול. לפחות כיום הנחת העבודה היא, כי העורף
ולמעשה קרי, מדינת ישראל, לא מוכנה עדין למלחמה. ויש קולות אמיצים הקוראים בקול ברור, כי ככל הנראה אף
פעם לא נהיה ממש מוכנים למלחמה. וצריך לקחת זאת בחשבון, היינו באומץ רב לקבוע כי נשלם מחיר, ולא זו
תיכלל במערכת השיקולים, שכן למעשה בסופו של דבר נצטרך לקבל החלטה, להיות או לחדול...להיות:

אבל למרות הכל, עדיף לצאת עכשיו למלחמה ,מאשר אחר כך:

בטרם תצא ארצות הברית מעיראק:ובטרם הכנסת מוטות הדלק הגרעיני לכור

האיראני בבושהר:

אל"מ מי"ל  יגאל  מזיאד עבאס, מרצה בנושא שלום וביטחון:

 ******************************************************************************************************
26/08/2010

השיחות המתוכננות, בארה"ב ,לעוד שבוע ימים!!

מאת מזיאד עבאס:אלוף משנה,במילואים:

לשיחות בארצות הברית כולם נגררים:

לדון על דברים,,ונושאים,,מהותיים וחשובים::

על,קוים אדומים שלנו:מול קוים פלסטינים,אדומים:
ב:הקוים ,שלנו,ברורים:

01 האם ארה"ב תגבה אותנו,לתקיפת הכורים ,האיראניים,הגרעיניים??

02 האם האמריקאיים, זוכרים, שכאן ,,בישראל, מעוזיהם" הקדמיים?

03 האם לאחר השיחות,נוגדר כמדינת היהודים?שלא שולםת באחרים?

04  ושצה"ל ימשיך לשבת על הירדן:לשמירת הביקעה, והיישובים?

ג:קוים פלסטינים,צבועים:אבל,,גם הם , אדומים:

01 לא יכירו במדינת ישראל ,כמדינת היהודים:

02 לא יתפשרו ,על בעלות ,פחות ממחצית ,ירושליים:

03 לא יתפשרו ,על פחות ,,מנסיגתנו,אל גבולות.ערב ששת הימים:

04 מטרתם להתקדם"כצעד אסטרטגי"לקראת צעדים ,עתידיים, ואינם נקיים:

ד:מיגבלותיו של אבו מאזן,,ושהיהודים אינם מבינים:!!

01 אבו מאזן ,עומד על כרעי תרנגולת:ולא על שתי הרגליים:

02 אבו מאזן בקושי מייצג את עצמו,היכן חמאס, והיכן ששה מיליון פליטים?

03 אבו מאזן, אומר,,כן לשיחות":רק בכדי להמשיך, ולקבל את מיליוני הדולרים:

04 אבו מאזן לא יתפשר על מחיקת סעיף 194 ,להחזרת הפליטים לבתיהם המקוריים:

05 הבעיה הפלסטינאית,הינה אמצעי,למסחר וממכר:והסוחרים הם המנהיגים!!

06 העם הפלסטיני,,הינו סחורה זולה,בידי מנהיגיו,המדלגים,בין מלונות מפוארים:!!

ה:הכיצד אובאמא יגשר, על הפערים??

01 היות ומעולם,,הדם לא יהפוך,למיים בעורקים:!!

02 היות ומעולם ,,השחורים לא  הפכו את צבעם ללבנים:!!

03 היות וכלכלת ארה"ב ,רצופת התדרדרות מתמדת והפסדים!!

04 היות ואובומא ,,מכין בינתיים  לבן לאדן:"אוסאמא" מסגדים!!

05 היות וקרנו של אובאמא, ירדה בקרב דעת קהל, ורוב התושבים!!

06 היות והוא מתפנה מעיראק ,לטובת ,השתלטות  השיעית על הסונים !!

אובאמא מאיץ בקידום השיחות,בכדי לחפות על כשלונותיו בתחומים האחרים!!

ו:התוצאות הצפויות ,מכאלו, שיחות,והמצבים,, המבישים:

01 שוב ידלגו,,מיטשל,קלינטון,,וסרוס,,בין רמאללה לירושליים:

02  שוב נטחן מיים!! ושוב יימשכו חילוקי הדעות ,,עוד שלוש שנים:

03 שרי המערך(נגד אהוד) יעזבו את הממשלה ,,ויצדדו בשיחות עם הערבים:

04 ציפי תצטרף לממשלת נתניהו,, ןתתנה, הרבה מאד תנאים:מוקדמים:

05 ומאחר והיהודים הם עם מזוכיסטי!!יחריפו במדינתנו הקיטובים והשיסועים!!

06 חילונים נגד דתיים!!משטרה וצה"ל חסרי אונים  מול ועדות חקירה ומשפטים!!

07 הפושעים יהיו רוב במדינה: כשאזרחים ישרים,,מאחורי סורגי בתיהם,,מסתגרים!!

08 המערכת המשפטית עלולה לקרוס,,בעקבות האיומים, מכל הכיוונים!!

**********************************************************************************

ז:נסראללה אמר שהדימוקרטיה בישראל,,תתאבד מעל ראשי הישראליים!!

01 הקמת מדינה פלסטינית ,,הינו צעד אסטרטגי מקדים,,לצעדים עתידיים,,!!

02 היעד העיקרי ,,בעיני "כלל "האויבים" הוא,,למחוק בכלל ,, את מדינת היהודים!!

 

**********************************************************************************

 

שקט מדומה, בתוך לבנון::  ושקט מזויף בגבול הצפון:

 

ההתנגשויות האלה בכל זאת גם מייצגות את המתח הבין-עדתי החריף בלבנון המתנהלת על פי חוקתה כפדרציה של עדות. החוקה נחקקה לשם תיחום המערכת השלטונית בין העדות השונות וכדי לשמר את היתרון של הנוצרים המרונים. אלא שמאז חוקקה החוקה היחס בין העדות השתנה. השיעים הזכאים לתפקיד הפחות חשוב של יו"ר הפרלמנט הם כיום העדה הגדולה בלבנון. הם מצידם רוצים בזכות בכורתם הדמוגרפית לשנות גם את מפת השלטון. המרונים הפכו לעדת מיעוט אך הם עדיין שומרים על תפקיד הנשיא וזאת אף על פי שהם מפוצלים והנשיא לא מייצג את כל מאמיני ישו בלבנון. גם הסונים שמנהיגיהם היו בעבר נציגי המשפחות הגדולות ובעלות הקרקע איבדו חלק גדול מכוחם. אך על פי החוקה ראש הממשלה עדיין יבוא תמיד מקרבם.

הערעור השיעי על ההסדר החוקתי בשם המציאות הדמוגרפית מעורר לא מעט חששות בביירות. לכך מצטרפת חשדנות עמוקה שהלכה וגברה אצל הסונים לאחר רציחת ראש הממשלה הסוני רפיק אל-חרירי. כולם יודעים שחיזבאללה הארגון השיעי הקשור לאיראן הוא זה שחיסל אותו. הקשר בין הרוצחים לסורים נותק כאשר מי שהיה ראש המודיעין הסורי בלבנון ולאחר מכן שר הפנים הסורי הגנראל ע'אזי כנען התאבד. ללא חקירתו תוכל סוריה לרחוץ בניקיון כפיה וחיזבאללה יהיה האשם היחידי ברצח של ראש הממשלה. הסונים יודעים זאת. הם רותחים מכעס אבל בשקט כדי למנוע התפרצות במהלך המתנה לפסק הדין של הטריבונל הבינלאומי שהתמנה לחקור את הנושא. החוקרים ככל הנראה הצליחו לזהות ידו של מי היתה במעל. מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה היודע טוב מכולם מי מאנשיו ביצע את הרצח חושש שארגונו יוכרז ברצח וכך יאבד הוא לא מעט לגיטימציה בלבנון ואולי יעמוד בפני פעולות נקם. לכן נסראללה מנסה לאיים על המערכת הבינלאומית באלימות שתהרוס את לבנון אם תפורסם האשמה נגדו.

כשזה המצב כשכולם דרוכים ושונאים האחד את השני יכול אירוע מקומי להפוך לבעיה לאומית. שני הצדדים המעורבים באירוע הירי בביירות הבינו זאת ולכן פעלו מהר להרגעתו.

אבל אפשר ללמוד מהאירוע עד כמה מתוח המצב ועד כמה בקלות הוא יכול להידרדר זה נכון גם לגבי הנעשה בתוככי ביירות אבל זה נכון גם לגבי הנעשה בגבול עם ישראל. לאיש אין עתה אינטרס בהחלפת מהלומות של אש אבל כשהמצב מתוח והוא מתוח בגבול הדבר יכול לצאת מכלל שליטה. נכון שנסראללה למד את לקחי הלחימה הבלתי מתוכננת ב2006-והוא מבין היום טוב מבעבר שלמלחמה יש מחיר אבל זה לא מחסום בלתי עביר כל עוד איראן רוצה לשמור על חיזבאללה ככוח צבאי יש לה אינטרס לדחות עימות ולהמשיך לחמש את חיזבאללה אך שיקול זה עלול להשתנות.

לאור האמור לעיל חשוב לזכור שהשקט בצפון מזויף. אמנם יש אינטרס איראני להמשיך אותו אך כמו בתוך ביירות גם בגבול יכולה החלטה מקומית להידרדר גם בניגוד לרצון שני הצדדים. זה גם תלוי מאוד באופי התגובה של ישראל' וביכולת למנוע כישלונות מבצעיים שיחייבו תגובה קשה ובעלת פוטנציאל לחימום הגזרה.

אמנם ,,קטן ,,קטן בגודלו"הגפרור"!!  אבל במצב הנוכחי: עלול להבעיר  את,,כל האיזור!!

באיחולי שקט ורגיעה,לעוד שנות דור:

מאל"מ מי"ל מזיאד עבאס:

26/08/2010

**********************************************************************************
 
 
       
בניה ועריכה של כרים בריק נסים ואייל עבאס