בניית אתרים בחינם

 

 

אל"מ מזיד עבאס יגאל  אגדה מהלכת וששים שנות מדינה

 האתר הרשמי של אל"מ מיל 

מזיד עבאס -יגאל-

    

   מעשי הגבורה של מזיד עבאס    פעולות התגמול    מאמרים כללים 7    מאמרים כללים 8    מאמרים כללים 10    מאמרים כללים 11
   40 שנה למלחמת יום כיפור    גת הגלילית    הערכות מצב    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש    ספר אורחים    כללי
   יצירת קשר    מבצע שלום הגליל    שעת האפס..נבואות שהתגשמו    פינות חשובות מאולם האורחים    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס    הרצאות לתלמידים
   שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
    מזיאד עבאס ראשי
    מזיאד כללי
    חייו של מזיאד (יגאל)
    תמונות מחייו של מזייד
    תמונות מחייו הצבאיים
    סיפורים מחייו ***
    תעודות הערכה וצל"שים
    מעשי הגבורה של מזיד עבאס
    פעולות התגמול
    חברים מספרים על מזייד
    בני המשפחה מספרים
    נאומים מפרי עטו
    מאמרים אישי
    מאמרים כללים 1
    מאמרים כללים 2
    מאמרים כללים3
    מאמרים כללים 4
    מאמרים כלליים 5
    מאמרים כללים 6
    מאמרים כללים 7
    מאמרים כללים 8
    מאמרים כללים 9
    מאמרים כללים 10
    מאמרים כללים 11
    מבצע צוק איתן
    40 שנה למלחמת יום כיפור
    מאמריו בעיתונות
    גת הגלילית
    קטעים מן העיתונות
    תגובות אישיות
    הרצאותיו של מזייד
    תקרית מעלה עקרבים ומעלות
    הערכות מצב
    ניחומי אבלים
    התיחסות מנהיגים
    נער הפלא (סרטים)
    ראיונות עם מזיד יגאל ברדיו
    תודות והערכות למזייד
    תמונות ממלחמת יום כיפור
    ,תמונות נדירות מן העבר
    סיפורים ופתגמים בערבית
    דברי חוכמה
    ממינהגי עדתינו
    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש
    הלחימה בחווה הסינית
    איסר חלמיש ז"ל
    הגליל במלחמת השחרור
    כבוד לאמל נסר אלדין
    ערפאת לפני רמאללה
    פלסטין בשנת 1900
    יום העצמאות
    ראשי הממשלה בישראל
    ישראל מהאוויר
    השריפה בכרמל מהאוויר
    חילות האויר לפני הראדאר
    הצרכים הביטחוניים
    האם אנחנו לקראת מלחמה
    מלחמת לבנון הראשונה
    הסכסוך הישראלי פלסטיני
    התכחשויות
    ספר אורחים
    ברכות ואיחולים
    כללי
    הסגולות בצמחי המרפא
    בריאות וצמחי מרפא
    יצירת קשר
    سيرة نبي الله شعيب عليه السلام
    מלחמת ששת הימים
    מבצע שלום הגליל
    שעת האפס..נבואות שהתגשמו
    פינות חשובות מאולם האורחים
    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס
    בית יגאל עבאס
    בית מורשת מזיאד עבאס
    مسك الختام واخر كلام !!!
    الايمان بالله..وتوقعات الرحيل
    نصيحتي لاولادي ليتقاسموا ورثتي في حياتي بمحض ارا
    הרצאות לתלמידים
    שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
סימה טלמון
 
 
רק מקריות סתמית הביאה לכך, שזמן קצר לאחר השתוללותם של צעירים דרוזים בפקיעין, שלרגע החזירה אל סדר היום את סוגיית היחסים בין מדינת ישראל לעדה הדרוזית - אירחו ותיקי קיבוץ יחיעם, במפגש מרגש, אדם דרוזי אולטרה-ציוני - מזייד עבאס, שכזאטוט מצא את עצמו מסייע ללוחמים הנצורים במבצר יחיעם במלחמת השחרור, ומאז נקשר גורלו אל הקיבוצניקים ואל ישראל. היום הוא נמנה עם מנהיגות העדה הדרוזית בישראל.
 
"נער הפלא", כפי כינתה את מזייד הסופרת רבקה צדיק פישר, בסיפור שכתבה עליו במקראה לכיתות ג', בהוצאת משרד החינוך" (שיצאה ב-1975), המתאר את הסיוע שהגישו הדרוזים לצה"ל במלחמת השחרור, שלימים הניב מערכת יחסים מיוחדת בין המיעוט הדרוזי למדינת ישראל. אבל אפילו בקרב העדה הדרוזית נחשבים מזייד, ומסלול חייו, לחריגים. המסלול הזה הביא אותו לדרגת אל"מ בצה"ל, לשורת תפקידים בכירים במשרד הביטחון, ולמשרת עוזר ראש הממשלה (בתקופת פרס).
 
ראשיתם של היחסים המיוחדים בין הדרוזים למדינת ישראל בתחילת המאה הקודמת, כאשר שומרי שדות יהודים, רכובים על סוסים, נהגו לפקוד את יישובי הדרוזים ולהתארח בבתיהם. תרומה מכריעה ליחסים האלה העלה אבא חושי, כשיצר קשר עם מנהיגי הדרוזים בסוריה, "וכמו בכלים שלובים", אומר עבאס, "חלחל הקשר המיוחד הזה למנהיגי העדה הדרוזית בישראל, ובא לידי ביטוי בהתייצבותה לימין ישראל במאבקה".
 
כך הפך מזייד ליגאל
 
ה"רומן" בין ותיקי יחיעם למזייד מתחיל במארס 1948, כשיחידות צבא ההצלה של קאוקג'י שולטות בגליל. אותם שומרי שדות, שהוזכרו לעיל, פנו לידידם, כאמל, אביו של מזייד, תושב הכפר ג'ת, בבקשה שיסייע ללוחמים הנצורים במבצר יחיעם, ויעביר לידיהם את האספקה שהצניח מטוסו של עזר ויצמן, ובטעות נפלה לידי הדרוזים ולידי הפליטים הערביים שנסו מכפריהם אל יישובי ההר ואל לבנון. הבקשה נענתה בחיוב, ובנו בן העשר של כאמל הופקד על הביצוע. "כדי להבין את גודל המעשה של אבא שלי", אומר מזייד, "צריך לספר שמתוך 11 הילדים שנולדו להוריי נפטרו תשעה, ונשארנו רק אני ואחי. אבא היה מוכן לסכן אחד משני בניו כדי לעזור לאנשי יחיעם".
 
כשהגיע מזייד לראשונה לקרבת המבצר הנצור, מוביל אחריו פרה, נדרכו הלוחמים לשמע קריאותיו ומיהרו לקראתו ברובים שלופים. "הרמתי ידיים כדי שלא יפגעו בי, ניסיתי להסביר להם שבאתי לעזור, אבל הם לא הבינו ערבית. הם קשרו את הפרה לגדר, והובילו אותי בעיניים חסומות למבצר". רק כשהתברר שהילד הוא בנו של כמאל, מיודעם של אנשי יחיעם, שוחרר הילד לדרכו, והנצורים נהנו מתוצרת החלב של הפרה. בימים הבאים שב ופקד מזייד הקטן את המבצר (עד היום הוא זוכר את תאריכי ביקוריו, באפריל ובמאי 1948), נושא עמו אספקה. "באחת הפעמים הבאתי סל מלא ביצים, ובתחתיתו הסתרתי תחמושת", הוא משחזר.
 
חברי יחיעם לא שכחו למזייד את עזרתו, ובכל הזדמנות שנקרתה להם השיבו לו כגמולו. במכתב המלצה ישן השמור אתו, שנועד לאנשי הממשל הצבאי, כתב החבר צבי גרשון מיחיעם: "אני הח"מ, מפקד אזור יחיעם בשנת 1948, מאשר בזה כי מזייד עבאס, תושב כפר ג'ת מדרום ליחיעם, עזר לקיבוץ יחיעם בהיותו במצור מוחלט. הנ"ל חצה את הקווים וסייע במובנים שונים ליישוב הנצור, ובכך הגיש עזרה רבה ליישובנו, שסבל ממחסור חמור בנשק ובמזון".
 
כשביקש אביו של מזייד לשלוח אותו ללמוד בתיכון, ולא נמצא לו בית ספר מתאים באזור, הציע צבי גרשון לכאמל לשלוח את בנו ללמוד במסגרת חברת נוער של עולים מסוריה, בשער-העמקים. לא בלב קל קיבלו ההורים את ההצעה ואת ניתוקו של הנער מביתו ומשורשיו, אבל משנעשה המעשה, הוא עלה יפה. "נקלטתי בקיבוץ די בקלות", מספר מזייד, "סידרו לי משפחה מאמצת, את סוניה והרצל צוק, והפכתי לקיבוצניק. אבל גם שם הממשל הצבאי לא עזב אותי. בכל פעם שהופיע השם שלי בסידור העבודה, על לוח המודעות, הגיעו נציגי הממשל וגירשו אותי חזרה לג'ת". רק משהתכנסה אסיפת הקיבוץ וקיבלה את הצעת הוריו המאמצים של מזייד, לשנות את שמו ליגאל, פסקו ביקורי הנציגים של הממשל הצבאי בקיבוץ.
 
בשנת 1953 עבר "יגאל" לכפר-מסריק והצטרף שם לקבוצת נוער שלמדה והכשירה עצמה בחקלאות מודרנית, כדי להכשיר בהמשך בני נוער דרוזים. אחר-כך עבר ליחיעם, ופרק זמן עשה גם בהזורע. בכל מקום, הוא מספר, היו לו הורים מאמצים, אוהבים ומסורים, ששמותיהם נצורים בלבו. בפתחו של הספר ("נער הפלא") שהוציאה משפחתו ליום הולדתו השבעים, הודה מזייד לכל אותם מאמצים וידידים: משפחת גרשון מיחיעם, משפחת צוק משער-העמקים, משפחת ברק מכפר-מסריק ומשפחת בארי מהזורע. "בזכות הוריי והוריכם", כתב, "הוענקה לי תקופת נעורים, בה יכולתי לעצב את דמותי העצמית, לפיה בגרתי והתקדמתי עד הלום. בברכת חזק ואמץ, (יגאל) מזייד עבאס". שנים אחר-כך ישתתפו חברי יחיעם בחתונתו, ובמהלך החפלה אף יירו באוויר, כמנהג הדרוזים.
 
בשנת 1954, משסיים מזייד את לימודיו, הצטרף ל"שומר הצעיר" ופתח קנים תנועתיים ביישובי הדרוזים. היום, אגב, הוא מתרחק מפוליטיקה, אך לא נמנע מלבקר את "השמאל העקר" שמייצגת מרצ, ומסתייג ממאבקם של ישראלים נגד צה"ל, במחסומים ובגדר הביטחון.
 
ש: איך השפיע עליך הניתוק הממושך מבית ההורים ומהעדה?
מזייד עבאס: "למרות הניתוק מהבית, מעולם לא נטשתי את המסורת הדרוזית, ותמיד חזרתי לשורשים. בכל התפקידים הממלכתיים שמילאתי תמיד דאגתי לבני העדה, יזמתי הקמת שכונות למשוחררי צבא וסייעתי בתחומי חינוך ורווחה".
 
רוח של ציונות דרוזית
 
בשנת 1956, כשהחליטה ממשלת ישראל על גיוס בני העדה הדרוזית לצה"ל, היה מזייד מראשוני המתגייסים. שלושים שנותיו בצה"ל רצופות עלייה מהירה בסולם הדרגות, הישגים ומעשי גבורה, כפי שמעידים מכתבי ההערכה והצל"שים השמורים עמו. הוא היה ממקימי סיירת שקד, נטל חלק במשימות מיוחדות, ושמו הלך לפניו בזכות יחסו האישי החם לפיקודיו, וגם כבעל אינטואיציה מיוחדת, שסייעה לו באיתור חוליות מסתננים בצפון הארץ ובדרומה. במקביל לפעילותו הצבאית הקים מזייד את הגרעין הראשון של החוג הציוני הדרוזי.
 
בשנת 1981 העניק לו רפול דרגת אלוף-משנה, ושנה לאחר מכן שימש כנציג המדינה בהרי השוף בלבנון. שנתיים שימש כמושל צבאי ברמאללה, ובשנת 1985 כיהן, שוב במשך שנתיים, כעוזר ראש הממשלה לענייני מיעוטים. עם שחרורו מצה"ל התמנה מזייד ליו"ר האגודה למען החייל במגזר הדרוזי, ושימש כנציג העדה במועצה לשלום וביטחון. גם היום, בגיל שבעים, הוא מקפיד להשתתף במפגשי המועצה, ונותן בהם ביטוי לדעותיו הנחרצות בנושאים ביטחוניים ומדיניים. לא, הוא אינו אופטימי לגבי סיכויי השלום באזורנו, וסבור שעוד שנים רבות נדונה ישראל לחיות על חרבה. לזכותו רשומה גם הקמת המשרד הישראלי הראשון בירדן לעידוד השקעות בין ישראל לארצות ערב, שבמסגרתו אף פעל לאיתור הנווט הנעדר, רון ארד.
 
ש: ממה התפרנסת אחרי השירות הממושך בצה"ל?
"בזמנו הקמתי חברה לציוד כבד, ואחר-כך גם צימרים ומסעדה, שפעלו די יפה, אבל כשהילדים עזבו את הבית, היה לנו קשה להחזיק את הצימרים, אז יצאתי מזה. יום אחד באה אליי אשתי בבכי, אחרי שהטיחה בה שכנה, במהלך מריבה, שאנחנו משפחה בלי שורשים, שאין לנו אדמה משלנו ושלא תהיה לנו המשכיות בכפר. אז החלטתי לקנות שטחי אדמה ליד כליל, ונטעתי כרם זיתים. כשמגיעה עונת המסיק, מתגייסת כל המשפחה לעבודה".
 
משפחה ענפה יש לו, למזייד. תשעה בנים (חלקם קצינים בצה"ל) ובנות, כולם נשואים, הורים ל-32 ילדים, לכולם בנה בתים מרווחים בג'ת, שמחלונותיהם נשקף נוף גלילי יפהפה, ובמרחק נפרש הים. ביתו שלו, שכבר שנים מארח מדי שבת וחג עשרות ידידים ומבקשי עצה טובה ועזרה, גדוש במסמכים ובעדויות על פועלו. על הקירות שפע תצלומי פגישותיו עם ראשי ממשלה, החל בבן-גוריון, נשיאים, שרים, מפקדי צה"ל לדורותיהם, וגם נכבדים דרוזים.
 
הספר שהוציאו ילדיו לכבוד יום הולדתו השבעים הוא אוסף מרשים של סיפורים, מעללי גבורה, מכתבי הערכה וכתבות שנכתבו עליו. מכולם נושבת רוח של ציונות ואהבת ישראל. "אין מדינה כמו המדינה שלנו", הוא שב ואומר בהזדמנויות שונות, למרות שלא מעט מרורים האכילה אותו המדינה. כך, למשל, נתקלה בסירוב תביעתו להכיר בו כנכה צה"ל, לאחר שנפצע פעמים מספר במהלך שירותו, והוא סבל מלחץ דם גבוה, שלטענתו נגרם כתוצאה מהשירות. רק לאחר מאבק משפטי ממושך הוכר כנכה צה"ל. מאבק אחר ניהל למען יישובם של צעירים דרוזים, משוחררי צבא, במצפה גיתה (שאדמותיו הופקעו מהכפר ג'ת), לאחר שהתרוקן מתושביו. המאבק נכשל, וביישוב התיישבו משפחות עולים מרוסיה. מאבק דומה, על הקצאת מגרשים לדרוזים בכליל, נכשל גם הוא. ולמרות כל אלה, מזייד אינו מריר, אולי רק - כמו כל ישראלי טוב - מפוכח יותר. וכמו כל ישראלי טוב, הוא מצר על אובדן הערכים, על הרדידות התרבותית, על הכוחנות, שהביאה, לדעתו, למהומות בפקיעין, שבנקל ניתן היה למנוע. "כל החיים שלי הייתי איש של שלום", הוא אומר, "כשהייתי מושל בלבנון וברמאללה, נהגתי כלפי התושבים בתקיפות, מצד אחד, ובכבוד, מצד שני. התחשבתי במנהגי המקום, הפעלתי את המנהיגות המקומית, והשגתי תוצאות טובות. יותר טובות מתוצאות שמשיגים בכוח הזרוע".

 

רמבו דרוזי בשירות צה"ל

 

מבצעי הגבורה של מזייד עבאס זיכו אותו בצל"שים

 

לא רק בשלוש ממלחמות ישראל לקח מזייד חלק - במבצע סיני, במלחמת ששת הימים, ובמלחמת יום כיפור - אלא גם בשורה ארוכה של פעולות ומבצעים, ועל שניים מהם זכה בעיטורי גבורה. הראשון התרחש בלילה אחד של אפריל, 1964. בלילה ההוא נשלח מזייד, בראש חוליית לוחמים, לארוב לחוליית מודיעין מצרית. המקום בו הונחה למקם את המארב נתגלה כבלתי-יעיל, ולאחר התלבטות, ולמרות אזהרת המפקד כי יועמד על כך לדין, מיקם את המארב במקום אחר. האינטואיציה של מזייד פעלה את פעולתה: חוליית האויב הגיעה בדיוק למקום בו ארבו לה, וכשקרבה למרחק עשרה מטרים מהמארב הצה"לי, פתחו מזייד וחבריו באש לעברה. שניים מהמסתננים נהרגו במקום, בעוד הבכיר שביניהם נמלט על נפשו. מזייד רדף אחריו, אך מעצור בנשק מנע ממנו לפגוע בנמלט. המצרי ירה לעברו ופצע אותו. מדמם וכואב התנפל עליו מזייד, ובמהלך התגוששות האכזרית ניסה המצרי לעקור את עיניו. "הרגשתי שאני נלחם על חיי", אומר מזייד, שבסופו של המאבק גבר על המצרי. על מעשה הגבורה הזה קיבל צל"ש מאלוף פיקוד הדרום, צבי זמיר.

 

בשנת 1975 נעטר מזייד בעיטור נוסף: לילה אחד קיבל ידיעה על פריצה שנתגלתה בגדר הגבול, מצפון לאדמית. מזייד הורה על הזנקת מטוס שיאיר בנורים את האזור, ובעצמו מיהר לנסוע לגדר. הכוחות הגדולים שסרקו את האזור קבעו שהשטח נקי, אך האינטואיציה של מזייד אמרה לו אחרת. במהלך סריקות שערך באזור לבדו, הבחין בתוך שוחה בארבעה ראשים מבצבצים, ובקני רובים. לרגע חשב שמדובר בחיילי צה"ל, אך משהושלך רימון לעברו עמד על טעותו, זינק לתוך התעלה, ירה והרג את כל הארבעה, שמחקירת האירוע עלה, כי ארבו לרפול, אלוף פיקוד הצפון. הפעולה הזאת זיכתה את מזייד בעיטור לוחמי המדינה, ובביקור של רפול בביתו.

 

מעגל הגורלות והנישואין

 

התינוקת שניצלה ממוות על-ידי האב (כאמל) - התחתנה עם הבן (מזייד) * מורשת עבאס

 

יום אחד, בגיל חמש, טייל מזייד עם כאמל, אביו, ברחובות כפרם. לפתע נחרדו למראה תינוקת זוחלת על גג אחד הבתים, ולגג אין מעקה. כאמל דהר במהירות לכיוון הבית, והגיע למרגלותיו בדיוק כדי לקלוט בזרועותיו את התינוקת שנפלה מהגג. התברר כי על הגג הייתה גם אמה של התינוקת, וכשפרשה עליו ענפי בורגול לייבוש, הוסחה דעתה מבתה. נרגשים ואסירי תודה הבטיחו הורי התינוקת לכאמל, שבבוא היום היא תינתן למזייד לאישה. וכך היה. כשהגיעה מדללה לפרקה נישאה למזייד, ילדה לו תשעה ילדים, ולאורך שנים, כשתפקידיו הצבאיים תבעו היעדרויות ממושכות מן הבית, נשאה כמעט לבדה בעול גידולם. מזייד אסיר תודה לה על כך, לא פחות משהיא אסירת תודה לאביו, על שהציל את חייה.

*************************************************************************************************************
 

לכבוד ידידי:

רא"ל מ"יל,, בוגי יעלון

              א,נ

בלב שמח ,,פועם ונרגש

מברך את שר הביטחון בתפקיד החדש

***********************

ללא פחד או שמץ של חשש

חייבים לכבוש את עזה מחדש

תעלה קרנו של אבו מאזן שנחלש

עברו יותר משנתיים שחמאס לא נענש

לכתוש קיצוניים, ולפנותם לכלא מעובש

לתת גיבוי ביטחוני למתנחלים ביצהר ומיכמש

בעמוד ענן גייסנו מילואימניקים ואכלנו קש

ואתמול ירו טילים על(אילת)שהיא אום רשרש

************************************

חזבאללה איבד 139 הרוגים ,מבולבל ומותש

 חזבאללה עכשיו,,,מגונה בלבנון, ושמו מוכפש

כי מתחילה מלחמת סונה נגד שיעה,, על המגרש

אחרי עזה ,צריך ישר להמשיך לאיראן ,ראש הנחש

ממילא (זה יקרה פעם ) ועכשיו הזמן המתאים ממש

בכדי  שכל ילדי ישובי הדרום יחיו חיים שלווים כנדרש

בארצנו,,ארץ זבת ,,החלב והדבש 

***************************************

בברכה ,,מיגאל מזיאד עבאס

אל"מ במילואים לא רב"ש ולא טר"ש

תזכור,שקיבלתי יחד איתך פעם,,צל"ש

אני ,,מכפר ג"ת בגליל,,ולא מהמשולש,!!

החושב שיהיה שלום עם הערבים,הוא,מטושטש ומטופש

היום אצלנו הדרוזים,,חג יתרו,,שאת משה רבנו לא נטש,!

25/04/2013  

 

           
 
 
**************************************

ابو شكيب يرد علىرائد فتحي، هل الدروز مرتدون ام كفار؟!"

 

وما كان الدروز قبيل شر  وان اخذوا بما لم يستحقوا
ولكنهم كرام وقراة ضيف  كينبوع الصفا خشنوا ورقوا
 

لم يكن ما سمعناه من اجحاف في حق بني معروف من الشيخ رائد فتحي بجديد، بل سبق وحذا حذوه عدة اشخاص لا اود ذكر اسمائهم.

لقد صرح الشيخ رائد فتحي في محاضرة على ما يبدو بتحريم اكل الذبيحة عند الدرزي اذا كانت من ذبحه؛ اما اذا كانت من ذبح غير الدرزي فيمكن اكلها مع انه لا يفضل ذلك. ثم انه سئل عن غير الذبيحة كاللبنة والخبز، فأجاب بأنه لا يفضل اكلها ايضا من عندهم. ثم يتطرق الى التساؤل حول اذا كان الدروز كفارا ام مرتدين، فيقول: الكفار يمكن الاكل من عندهم اما المرتدون فيجب مقاطعتهم ومحاربتهم.

ويضيف قائلا: نحن نتهجم على الشيعة بينما نسلم على الدرزي وفي هذا تعارض كبير لأنهم (اي الدروز) مرتدون؛ فيجب عدم التعامل معهم.

كان هذا كل ما صرح به رائد فتحي من مدينة ام الفحم.

وهنا اوجه كلمتي لك وأقول يا شيخ رائد، بان كل ما وصفت به بني معروف لا ينطبق عليهم؛ لأنهم بعيدون كل البعد عن الكفر. ولا يجوز لك ان تتجاوز الحدود مع هؤلاء  القوم الاطهار الأتقياء الاتقياء لأنهم اشرف خلق الله، فمنهم يمكنك تعلم العبادة والتواضع والوفاء والكرم وعزة النفس.

الكافر هو من كفر بالله وبرسله، معاذ الله ان يكونوا هكذا!. الموحدون يقدسون كل الانبياء فالمسيح عليه السلام الذي أفاض النعم على خلقه  نبيهم، ومحمد صاحب الكلمة نبيهم والخضر نبيهم وشعيب عليه السلام نبيهم. كل نبي ارسل على هذه الارض مقدس عندهم لأنهم رسل الله!

الموحدون - صفوة الخلق- يرون بالسلام وبالمحبة عنوانا للحياة الآمنة، ويدعون الى احترام الديانات والرسل والأنبياء. فالأنبياء أرسلهم الله عز وجل ليعرفهم به، ولكي يحثهم على عبادته،  وما جاء من عند الله إلا كل طيب ومفيد فكيف يكفرون بهم؟ الموحدون شعارهم الوفاء، ففي كل بلد يسكنون فيها يظهرون الولاء له ويتماهون فيه ليصبح جزءا من حياتهم.

الموحدون مسلمون حقيقيون فمن مثلهم يعرف كيف يسلم اموره للباري عز وجل راضيا بقضائه وحكمه؟ وهذه احدى الفرائض المركزية في عقيدة التوحيد. اذ يجب الرضا والتسليم بأمور الباري عز وجل. والموحد لا  يتذمر ولا يمتعض من ارادة الله وحكمه. فهل يجوز لك ان تقول عنهم كفارا؟

ان تسمية الدروز بهذا الاسم خطا فادح، فسموا في الماضي هكذا نسبة الى نشتكين الدرزي الذي زور رسائل الحكمة. وما ترونه على مواقع الانترنيت من معلومات حول الدروز ما هو إلا من صنع يديه ليوقع بالموحدين؛ حتى يكرههم الجميع. لهذا فان الموحد يرفض حتى هذه التسمية.

وهذه المعلومات المعروضة عن الموحدين عارية عن الصحة تماما. بما أن دين التوحيد دين سري حتى الجهال  الدروز يجهلون كنهه كيف اذن بالآخرين أن يعرفوا فحواه؟

لقد قرأت في احد مواقع الانترنيت عن الدروز اشياء مضحكة وسخيفة لا تمت بصلة الى معتقداتهم يقولون فيها، ان الدروز سموا بنو عجل لأنهم يضعون عجلا من ذهب ويصلون له في المعابد. ويمتنعون عن اكل الملوخية لان العجل تزحلق بها! حتى ان البعض يعتقد انهم من عبدة الاوثان وقد حللوا شرب الخمرة ايضا مع العلم انه يحرم على الموحد شراء حاجاته من دكان يشتبه بها انها تبيع الكحول.

كلام باطل وسخيف كأصحابه. افتراءات وأقوال لها بداية وليس لها نهاية. اما بالنسبة لقصة العجل فان بعض الرحالة في القرون الوسطى الذين زاروا الشرق الأوسط، رأوا الدروز يعبدون في خلوة تحت الأرض، فزعموا انهم صنعوا لهم عجلا من ذهب لكي يصلوا له فيها، ومن هنا انطلقت هذه الشائعة. بعض الرحالة ايضا اعتقدوا ان الدروز هم بقايا من جيش السمو رائيين الذين جاء ليحاربوا في هذه المنطقة، ثم انقطعت اخبارهم. وذلك لأنهم بواسل وشجعان ولا يقدر عليهم احد. لقد اختلف الرحالة حول كنه بني معروف، إلا ان جميعهم اشادوا بكرمهم وكرم اخلاقهم وشجاعتهم وبسالتهم.

لكل هؤلاء الذين يجهلون حقيقة هذه الطائفة المعروفية نقول: حتى لا تشوهوا صورة الموحدين الدروز نبين لكم خلاصة ما يؤمن به الموحدون بما يلي: الانسان خلق لعبادة الله وليس للتمتع في هذه الدنيا، ثم ان الموحد يحرم على نفسه كل شهوات الدنيا ليعذب نفسه ولا يدعها تتملك حواسه لان النفس امارة بالسوء.

ثم يحرم على الموحد القتل، فالقتل يعد من احدى الكبائر عندهم؛ لان الله خلق هذه الروح وهو الوحيد الذي يجوز له اخذها. فجريمة القتل فاحشة لا تغفر ابدا عند الله؛ لأن الله القوي الجبار القهار ليس بحاجة لعبيده حتى يقتلوا من اجله. فلو اراد فانه يزلزل الارض تحت أقدام الكافرين لتبتلعهم احياء كما فعل في قوم مدين.

ومن الكبائر أيضا الزّنى والفحشاء. يعتبر الزنى من الكبائر العظمى، فحتى لو حصل بعد ذلك زواج على سنة الله بين الزانيين هذا لا يبيض صفحتهما ابدا. لقد حلل الله الزواج من امرأة واحدة للإنجاب فقط، وليس للتمتع.

فمن ملك شهواته الحيوانية كان اقرب الى الملائكة. وهنا يكمن جوهر الاختلاف بين الموحدين والإسلام: فالإسلام يعترفون بتعدد الزوجات وبزواج المتعة، وزواج الميسر، ورضاعة الكبير وغير ذلك، اما عند الموحدين فان هذه الامور غير واردة بتاتا، كما ان بعض المسلمين انفسهم يمتنعون عنها.

بالنسبة للطلاق فان الموحد والموحدة على السواء يمكنهما طلب الطلاق في حالة عدم الانسجام بين الزوجين، أو عدم الانجاب أو الخيانة. ولا يجوز للمطلق ان يعيد زوجته بعد الطلاق ابدا. اما المسلم فيطلق واحدا، واثنين وثلاثا. ولا يجوز له ارجاع الزوجة في المرة الثالثة حتى يزوجها لصديق له، ثم يطلقها هو الاخر فيستردها اليه من جديد.

لكل دين اعرافه وشرائعه وقوانينه، ونحن بدورنا نحترم كل انسان وكل دين ونتقبله كما هو.

نحن لا نناقش في امور أي ديانة. لأن كل الديانات السماوية التي انزلت من عند الله تدعو الى الصلاح والخير بين الناس،  فلم اسمع عن دين يدعو الى الكذب أو السرقة أوالقتل. لذا وجب علينا تقبلها كما هي لان هذه مشيئة الله.

صلي لربك يا شيخ رائد وأصلح نفسك أمامه، ودع امور الله لله. "فالله الحي القيوم، لا تأخذه سنة ولا نوم، له ما في السموات وما في الأرض، من ذا الذي يشفع عنده الا بإذنه، يعلم ما بأيديهم وما خلفهم ولا يحيطون من علمه شيئا إلا بما شاء، وسع كرسيه السموات والأرض ولا يئوده حفظهما وهو العلي العظيم! فإذا كان باستطاعة رب العالمين حمل السموات والأرض فباستطاعته ايضا ان يجازي كل نفس بما فعلت ولا يحتاج الى معين.

أخيرا، نحن نتقبل من رئيس المدينة اعتذاره عما بدر منك يا شيخ رائد، لكن ذلك لا يكفي، اذا عليك الاعتذار بنفسك عما بدر منك. فنحن في القرن الواحد والعشرين نعيش في نفس المنطقة. يجب ان نعيش بسلام، فعليك أن تنادي بالتسامح الديني وبالسلام بين الطوائف، لان الإنسان يتطور نحو الافضل ولا يتراجع الى الوراء. ثم يمكنك يا شيخ رائد ان تأكل اللحم اين شئت، وان تأكل اللبنة اين شئت، فلن ندعوك الى ولائمنا ابدا كما انك لست اهلا حتى نستضيفك في بيوتنا! فلا يدوس بيوتنا إلا الكرام! واعلم أنه ليس من حقك التبجح بأشرف خلق الله وتنعتهم "بالمرتدين" لأنهم قوم كرام، يخافون الله، ومسلكهم طريق الاستقامة قولا وعملا. لا يخافون ولا يهابون الموت، ولا ينامون على ضيم! فأحلامنا تزن الجبال رزانة    وتخالنا جنا اذا ما نجهل!

اليكم بعض المقتطفات من موقع "نجمة الدروز" تعدد مناقب بني معروف:
مقتطفات من أجمل ما قيل عن بني معروف

المؤرخ الفرنسي بوجي سان بيير:
الموحدون قوم طيبوا السريرة نيرووا الفكر ذو مشاعر محببة صبورون نشيطون مستقيمون امناء انسانيون يتمسكون بمثلهم حتى حدود الخرافة لا يخلفون وعدا ولا يغدرون.

العلامة كرد علي:
الموحدون يحافظون على عاداتهم وأخلاقهم العربية الاصيلة من اباء ووفاء وحسن عشرة وكرم وإجارة الملهوف وحماية المستجير ومروءة وشهامة.

الاميرة الايطالية بلجيو جوزو:
لقد مكثت في جبل الموحدين ثلاث سنوات وكنا ثلاث نساء غربيات فلم تسمع واحدة منا خلال هذه السنين كلمة واحدة او حركة مريبة او شعرنا بريبة تحمر منها وجوهنا لأن الموحد يموت في الدفاع عن الشرف. (عن كتاب الدروز لمؤلفه بورون ترجمة عادل تقي الدين

نابليون بونابرت:
عندا كنت محاصرا عكا قدمت علي شرذمة من الفرسان الموحدين بقيادة الشيخ عمر ظاهر, فاندهشت لرجولتهم وعزيمتهم وإيمانهم بقضيتهم وأحسست في نفسي ميلا شديدا اليهم , ودافعا قويا يقربني من كل فرد منهم فتمنيتهم لو كانوا فرنسيين لأقاتل بهم العالم بأسره .

الشاعر الفرنسي الأكبر لا ما رتين:
إن الكرم والضيافة عند الموحدين أمر مقدس وكذلك حماية الضيف ، والمستجير عنوان حياتهم ومن أجل ذلك يضحون بأنفسهم وهذا ما حصل بعد معركة نافارين عندما التجأ إليهم بعض الأوروبيين هربا من الأتراك فحموهم آمنين مطمئنين كل الطمأنينة وبالرغم من كوننا أعدائهم ,لأن شعارهم الادبي يقول كل الناس أخوة وهذا ما يقوله الإنجيل لنا غير أنهم يحفظونه ويعملون به أكثر منا.

شاعر النيل حافظ إبراهيم فيقول:
عافوا المذلة في الدنيا فعندهم *** عز الحياة وعز الموت سيان

المؤرخ الانكليزي نمري:
الدروز بحق, افتك اقلية على وجه الارض.

بطرس البستاني:
أنهم يمارسون ضبط النفس والعفة وصدق اللسان ويتجنبون السفه والبذاءة ويرفضون المال الحرام.

وقال مشارقه:
ان الدروز يتجنبون فحش الكلام أكثر من جميع الطوائف وعندهم مزيدا من القناعه في معيشتهم وعدم الشراهه مع الاحتشام في ملابسهم ومعاشرهم ويراعون حق الجوار لمن يسلك معهم بالاستقامة يصبرون على الضيم وعندهم من عزه النفس بما لا يقاس بهم غيرهم.

الدكتور محمد علي الزعبي:
أن الصدق والمروءة والغيرة والنجدة والشهامة والمحافظة على الجار وردع المظالم صفات عربيه اسلاميه مستقره بالموحدين الدروز جاريه في اجيالهم مجرى الدم منذ بايع أجدادهم رسول الله ص تحت الشجره نعم لقد تسلست مكارم الاخلاق العربية في الدروز وساعد على الاحتفاظ بها صفاء عروبتهم وتوجيه مذهبهم.

الكاتب البلجيكي كريتوفيكس:
الدروز جبليون نشيطون حافظوا على استقلالهم وأبوا أن يخضعوا لأمير أجنبي عنهم.

الفرنسي بيجيه سان بيير:
الدروز قوم طيبو السريره نيروا الفكر ذوو مشاعر محببة صبورون نشيطون مستقيمون أمناء إنسانيون يتمسكون بمثلهم حتى حدود الخرافه.

وقال فيهم أحد الشعراءالانكليز:
الدروز شجعان أشداء أباة ذوادون عن الحرية وهذه المنازل الملتصقة بالعواصف منازلهم أنهم وحدهم بينما كل من حولهم يركع خاشعا للسيف العثماني. يعلمون رايه الطغاة ذات الهلال الشاحب أن تخاف الغضبات الوطنيه.

شهادة الجنرال شارل ديغول رئيس الجمهوريهالفرنسيه:
خلال زيارة كان يقوم بها الرئيس الفرنسي الجنرال شارل ديغول للبرازيل، أثناء محاكمة نواف غزاله، الذي اغتال العقيد أديب الشيشكلي هناك. سئل ديغول عن رأيه بالعشيرة المعروفية فكان جوابه بمثابة شهادة دامغة، خففت كثيرا من مدة الحكم على نواف غزاله. قال الجنرال ديغول إن "العشيرة المعروفيه من أشرف العرب وأكرمهم . بيوتها ومضافاتها فنادق مجانية ومقاهي مجانية . إنها تحب الحق وتموت في سبيله .

لا تتعدى على أحد ، ولا تنام على ضيم . تحمي الضيف والدخيل بالدم وتبذل الغالي والرخيص فداء كرامته ، وحمايته واجب مقدس عندها . عاداتها وتقاليدها من أشرف العادات ... حاربناها لكنها هزمتنا . ولم يذلَّ الجيش الفرنسي إلا أمام العشيرة المعروفيه فقط ، رغم كل الانتصارات التي حققها في أكبر المعارك المصيريه".

قال الكابتن الفرنسي بورون:
ان الدروز لهم عادات شريفه وهي احترام النساء وعدم التعدي على الأعراض وقد حافظوا على هذا المبدأ على تعاقب أجيالهم كما اشتهروا بانتصاراتهم على من يفوقهم عدداً. ومما يذكر لهم انهم في حروبهم لا يتعرضون لما يٌمس الآداب وما سمع انهم سطوا على عرض ولا قتلوا نساء ولا الأطفال وربما احتمى نساء اعدائهم ببيوتهم بعد قتل ازواجهن.

وعن الحرب الأهلية عام 1860م قال دانيال ابلسرئيس الجامعه الأمريكية في بيروت:
ان المرأة من خصوم الدروز كانت تمر بمعسكراتهم آمنه لا يرفع اليها طرف ولا يقع في اذنها كلام وهذا ما لا تستطيع ان تدًعيه أمم غربيه تتبجح بمدنيتها ثم تتنكر بالحروب لحضاراتها ..ان الشهامة في ذروتها عند بني معروف

**************************الرد
على اْقوال الدكتور رايْد فتحي

من الكولونيل احتياط -- مزيد عباس

16/05/2013

****************************

إن هذا القول باطلومردود ومرفوض كليًا يا حضرة المعلم والمحاضر--، فالدروز يذكرون اللهوقت القيام بالذبح ويقف الجزار مستقبلا القبلة الشريفة ذاكرًا (بسم الله الرحمنالرحيم ، سبحان من حللك للذبح ، الله أكبر) ويشترط أن يكون السكين ماضيًا ، كي لاتتألم الذبيحة ، فلا يوجد أي شك في إسلامهم ، فهم مسلمون موحدون بالله ،ومرجعهم القرآن الكريم في الزواج والطلاق والإرث والصلاة على الميت وأشياء أخرى ،وهم المقيدون بالعدالة حيث يمنع عندهم الجمع بين زوجتين ، ولا يرجعون المطلقة ، لابشرع ولا بفتوى ، ولو كان لها عشرة أولاد ، وهم بعيدون كل البعد عن زواج المتعة ،وهي عندهم في قمة الكبائر ، فإذا كانت هذه صفاتهم وهذا إيمانهم في الصلاة علىالجنازة ، من التكبير والتوجه إلى القبلة الشريفة ، وتلاوة الآيات البينات منالقرآن الكريم ، فكيف يجوز لأي مسلم أن يتنكر لهذه الطائفة ، عريقة الأنساب ، أصيلةالأعراف ، والتي سميت بالخطأ دروز(على اسم نشتكين)  فهم بالحقيقة ، الموحدون بالله ، ولا يشركونفيه أحداً ، وأما سواعدهم المفتولة فقد حملت السيوف وأشهرتها نصرة للإسلام والعرب ،وفي زمن النبي (ص) كان الصحابي سلمان الفارسي والذي قال عنه الرسول سلمان من أهلالبيت ، ويوم الخندق كان له الفضل الكبير في انتصار المسلمين على الكفار ، ثمالمقداد بن الأسود وأبو ذر الغفاري وعمار بن ياسر وأمه سميّة أول شهيدة في الإسلام، وهؤلاء الأربعة هم من صحابة الرسول أما عند الدروز فهم مقدسون ، وإن هذا القول عنالموحدون-- لا يؤكل ذبحهم لأنهم لا يسمون ولا يكبّرون-- أعتبره فتنة بين أبناء الشعبالواحد .---يا حضرة الدكتور رايْد--!!


*************************

الرد على تفوهات الدكتور راءيد فتحي

********************************************

 

ياشيخ ردّ السمّ عاثمّك وبجاه طه إستحي عادمّك

وتتصيرإنساني ورجل تنعدّ إركع قبال السبع تيشمّك

ياكافر بحلم الأمس والغدّ لا تعزم العطشان عايمّك

ياشوك متقنع بثوب الندّ خليت كلّ الكاينه تذمّك

ولمّاأمرت عزايمك تشتدّ وبخّيت عالدرزي حقد سمّك

وقلتعنّو كافر ومرتدّ وسحبت ورقة عار من كمّك

ونسيتإنو محمد المنوّد قلّك تحافظ عا إبن عمّك

ولكسفرة بني معروف ما بتنمدّ لشكال عتمة جحرها لمّك

وما منطعم الجاني خبز منيدّ ربّت طهر أبرار ما ضمّك

ولو جرحتنا بجزرك منرجع مدّ وعنّا يا فتحي بحربطمّك

عزّة بني معروف ما بتنهدّ بتهدّ صوانك على صمّك

للوفق نحناإيدنا بتنمدّ بسّ الوفق قرفان من خمّك

إم الفحم مثل العطر عالخدّ عاشت معانابحلف ما همّك

ابن شعبها وشعبي ما حطّو حدّ لكن يا متوطي بثقلدمّك

خليّت أهلك قبلنا تحتدّ وتزيد همّ جديد عا همّك

عذر الأهل مقبولما بينردّ لكن إنت تاعفوّنا يحمّك

إطلع تأسف عن صدق عن جدّ وإمسح غبار الشرّعن غمّك

وإن ما ردت للعذر تكتب ردّ يمّك لسانك أُربطوا يمّك

إرجعتربّى في حضن إمك.

 

************************

 من سلبيات وليد جنبلأط

غضضنا الطرف عن المدعو وليد جنبلاط المرة تلو المرة، بل كنا ندافع عن مواقفه احيانًا كثيرة ونسوغها معتقدين بان المرحلة او المصلحة تقتضي هذا الاسلوب؟!!، وذلك على امل أن يصحو من نزقه.. وعلى امل أن يكون ذلك النزق هو النزق الأخير، كنا نضع امام ناظرينا والده الفيلسوف الكبير كمال جنبلاط قائد حركات التحرر العربية وجده شكيب ارسلان امير البيان العربي.. كنا نعتقد بأنه لا بد أن يكون قد ورث شيئًا من حكمة وذكاء وعبقرية والده وجده ولكن تبين لنا بأنه قزمًا لا يستطيع أن يصل إلى قدم والده او ركبة جده.

على اثر تصريحات السابقة الجافة والشرسة التي احرجته للغاية اراد المذكور أن يخرج من المطب الذي اوقع نفسه فيه فتفتق ذهنه على دعوة القوى الوطنية الدرزية المواجهة لحكومة اسرائيل داخل اراضي ال48 لتغطي على نزقه، والتقينا معه ومع الوزراء عن الحزب التقدمي الاشتراكي في عمان، والقينا الخطب واتفقنا على تأسيس هيئة اعلامية مشتركة لمناصرة القوى الوطنية المناهضة لسياسة حكام اسرائيل وخاصة فرضها التجنيد الاجباري على دروز ال 48 وانتهى المؤتمر وهرب وليد جنبلاط من قاعة المؤتمرات وفوجئنا برجال المهمات الخاصة الاردنية وهم يحملون الهروات متأهبين للانقضاض علينا لأننا لم ندفع ثمن اجرة القاعة فدفعنا متسائلين:

كيف يضعنا الداعي بمثل هذا الموقف البايخ.

والمهم في الامر ان جنبلاط الصغير هذا لم يقم بتنفيذ تعهداته.

واليوم سمعناه يبيح دم دروز سوريا الموالين للنظام؟!! والدروز شريحة كمختلف الشرائح فيها من جميع الألوان إذا صح التعبير فهناك الموالي وهناك المعارض وهناك الحيادي وهذا امر طبيعي وكل حسب قناعاته، ولكن أن تصل بوليد الوقاحة حد اصدار الفتاوى فهذه وقاحة ما بعدها وقاحة، وقاحة تتجاوز كل الخطوط الحمراء،

والسؤال هو:

من انت حتى تصدر الفتاوى؟ من اجاز لك الوصول إلى هذا الحقل المليء بالألغام وأنت تعلم بان الحرب في سوريا هي حرب كونية..

انت تعلم بان الولايات المتحدة وغيرها من دول الاستعمار ممن يريدون التخلص من التنظيمات التي تحارب وجودها على اراضي العرب لسرقة ثروات امتنا تدفع بهذه التنظيمات إلى سوريا لمحاربة النظام هناك كي تتخلص منها.. نعيد ونكرر.. ان محاولة الافتاء هذه تجاوز لكل الحدود الحمراء.. لن نغفر لك بعد اليوم

 


*************************

العتب غير مرفوع

في عيبنا المرءي والمسموع

 سلبيات الشبع "العن من سلبيات الجوع

***************************************

الحياة من طبيعتها فيها نزول وطلوع

والوضع يخيفنا كثير  والأدمي موجوع

منحدرنا "قاسي  جدا" وسيصعب الرجوع

الى اين سيتجهون الشباب والأرشاد ممنوع؟

مقاماتنا لشوي اللحم فقط وشلش الخجل مقلوع

فلننظر الى اْداب اخواننا "المسيحيين" ابناء يسوع

لكن للأسف "القيادات كلها"متهاونة في  هالموضوع

هذاك  داير على كرسي جديد وهذاك  "كرسيه مخلوع"

من ابو شكيب

******************
 

ארגון חזבאללה של,, מחצית שנת ,,2013 

הרצאתו של,,אל"מ מ"יל,,מזיאד עבאס,,ב,ק, חיים,,ב,,10/05/2013

******************************************************************

לארגון יש היום צבא של כ-30 אלף איש, כ־60 אלף רקטות וטילי סקאד, מטוסים ללא טייס ויחידת פיגועי חו"ל. הגיזרה הצפונית כבר מזמן לא היתה חמה כל כך. הפגיעה שיוחסה לצה"ל במשלוחי הטילים לחיזבאללה, בסוף השבוע שעבר, הסיטה שוב את המבט אל המתרחש בארגון השיעי הלבנוני, שמהווה כיום את עיקר האיום על העורף הישראלי

מאז סוף מלחמת לבנון השנייה ב־2006 נערך חיזבאללה למערכה הבאה: שבע שנים שקטות סייעו לו להתחמש, להשתכלל, לגייס כוחות ולנסות להכין לישראל הפתעות. גם שם, כמו בצה"ל, יודעים שהמערכה הזאת,, בוא תבוא, במוקדם או במאוחר.!!!

ככל שעובר הזמן מכירים בישראל כי המלחמה ב־2006, שנחרתה בתודעה ככישלון צורב, הצליחה להרתיע את חיזבאללה באופן שגרם לו להימנע מאז מירי לעבר ישראל. או לפחות להימנע מירי בעצמו, ולשלוח במקום זאת ארגונים פלשתיניים, שיעשו זאת בשמו. הארגון שהכרנו באמצע שנות האלפיים השתנה לבלי הכר: המשבר בדמשק והתערערות שלטונו של אסד הרחיקו אותו קצת מהשותפה והמממנת איראן, ודפוסי הפעולה השתנו באופן מהותי. חיזבאללה של 2013 הוא ארגון עצמאי יותר, חמוש יותר, ואולי אף נועז יותר.

"זה ארגון שלומד, והוא למד ממלחמת לבנון השנייה מה צה"ל יכול לעולל לו" לכן המדיניות הברורה שלו היא ריסון מירבי בהפעלת כוח. לפני המלחמה הם היו רגילים לבצע פעולות נגד ישראל בסף גירוי נמוך ובקצב גבוה - חטיפות, הפעלת מטענים וירי קטיושות. בשבע השנים האחרונות הם נוצרים את נשקם, למרות שהיו להם סיבות לפעול נגד ישראל. לאורך השנים היו כמה אירועים שחיזבאללה האשים בהם את ישראל - אבל לא ביצע שום פעולה נגדה".

הדיוק  שמתחיל להדאיג
במסגרת תהליכי הלמידה שלו, שקד חיזבאללה בשנים האחרונות על פיתוח יכולות הלחימה, בניסיון להתמודד עם העוצמה הבלתי מעורערת של ישראל. אחד הנושאים המרכזיים שבהם התרכז הוא הצטיידות שקטה בכ־60 אלף רקטות וטילים, שמהווים איום ממשי ומיידי על העורף הישראלי. על פי ההערכות, רובם המכריע של הטילים הם לטווח קצר של עשרות קילומטרים, כ־5,000 - לטווח בינוני של עד 250 ק"מ (ואלה יכולים להגיע עד תל אביב ודרומה לה), וכ־300  טילים- לטווח ארוך, ואלה מכסים את כל שטח ישראל.

במערכת הביטחון אומרים שאם ב־2006 היה חיזבאללה יכול לירות על גוש דן כמה מאות רקטות בעלות ראש קרבי של 300 ק"ג, כיום הוא יכול לשגר למרכז הארץ כמות גדולה פי עשרה. מערכת כיפת ברזל, ששינתה את כללי המשחק במבצע "עמוד ענן", צפויה לסייע בהתמודדות עם האיום.
באופן מפתיע, לא המספרים הבלתי נתפסים של הרקטות והטילים הם שמדירים שינה מעיניהם של בכירי צה"ל, אלא השיפור בדיוק שלהם. בישראל נהגו לומר במשך תקופה ארוכה כי רוב הנשק שבידי חיזבאללה הוא "סטטיסטי", כלומר בעל דיוק נמוך ביותר.

אולם בשנים האחרונות קיבל הארגון טילים מדויקים, למשל ה־
M-600 המיוצר בסוריה - גירסה קטלנית פחות של טילי ה"פאתח 110", שהושמדו לפני שבועיים ליד דמשק. כשהועברו טילי ה־M-600 לידי חיזבאללה, כנראה ב־2010, נשקלה בישראל האפשרות לתקוף את השיירה, אולם לבסוף הוחלט לא לעשות זאת, משיקולים שונים. על פי פרסומים במערב, הארגון מחזיק גם מספר מצומצם של טילי סקאד D, שנחשבים מדויקים יחסית.

בישראל יודעים כי רמת דיוק גבוהה עלולה לאפשר לארגונו של חסן נסראללה לפגוע בצורה אפקטיבית בתשתיות לאומיות וצבאיות של ישראל, ובהן שדות תעופה, תשתיות גיוס ומרכזי פיקוד ושליטה של הצבא.

ההערכה הרווחת  היא שאם לא יהיה שינוי בקו הפעולה ואם לא יבוצעו פעולות מניעה אקטיביות, יצליח חיזבאללה בחמש השנים הקרובות לממש את כוונתו להצטייד במאות טילים מדויקים. "אם יש לחיזבאללה עשרות אלפי טילים לא מדויקים, זה לא נורא, אבל אם יש לו מאות או אפילו עשרות טילים מדויקים, זה כבר מאוד לא טוב", גם היום, אין לזלזל בכוח האש של הארגון".

במסגרת מאמצי החימוש שלו, מנסה חיזבאללה לשים את ידו גם על מערכות נשק מתקדמות, שמצויות בסוריה ובאיראן: מערכות נ"מ מתקדמות, טילי חוף־ים חדישים ואולי גם נשק כימי. ההערכה בישראל היא שנכון להיום, עדיין אין בידיו טילי חוף־ים חדישים "יאחונט" מתוצרת רוסיה, אם כי טילים כאלו מצויים בידי סוריה. אם יצליח הארגון להשיג את הטילים הללו, הדבר יאפשר לו לאיים בצורה משמעותית על ספינות חיל הים ועל הנכסים האסטרטגיים של ישראל בים.

ההערכות הן כי לחיזבאללה אין עדיין מערכות נ"מ מתקדמות מסוג
SA-17, שעלולות לאיים על חופש הפעולה של חיל האוויר. על פי פרסומים זרים, שיירה שהובילה טילים כאלו לדרום לבנון הותקפה על ידי ישראל בסוריה בסוף ינואר.

סוריה שימשה במשך שנים העורף הלוגיסטי של חיזבאללה. שם שמר הארגון את אמצעי הלחימה המתקדמים שלו, כדי להגן עליהם מפני פגיעה ישראלית, ומתוך מחשבה שיהיה אפשר להעבירם ללבנון ביום פקודה. "בזמן האחרון מרגיש חיזבאללה שהימ"ח שלו לא כל כךבטוח בסוריה", לכן הוא מנסה להעביר את אמצעי הלחימה ללבנון. אם מוסיפים לזה את המשלוחים החדשים שהגיעו מאיראן ומרוסיה, אפשר לראות שהתנועה של נשק מסוריה ומאיראן ללבנון, שהחלה לפני עשר שנים, התחדשה במלוא עוצמתה. מה שאסד האב לא העז לעשות, בנו עושה, וגם עושה. וזה גם הרקע לתקיפות האחרונות".

יש הטוענים כי המצב השברירי בסוריה יצר מעין מהפך ביחסים בינה לבין חיזבאללה. אם בעבר נחשבו הסורים לפטרוני הארגון, הרי עתה השתנו יחסי הכוחות, ודווקא חיזבאללה הוא שהופך למעין פטרון של סוריה, בגיבוי איראן. בישראל סבורים שבמצב שנוצר, כלל לא בטוח שהארגון זקוק לסוריה, מה גם שהוא מעולם לא ציפה לכוחות תגבור סוריים שיגיעו בעת מצוקה. גם בימי מלחמת לבנון השנייה לא נחלץ צבא סוריה לסייע לחיזבאללה.

"חיזבאללה הוא הארגון התת־מדינתי היחיד שמחזיק יכולות בהיקפים כאלה, אפילו למדינות,, אין את מה שיש לו",!!כמו שאמר הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי לפני שבועיים. "זה דבר מרחיק לכת. חיזבאללה מורתע על רקע 2006, על רקע 'עופרת יצוקה', ובמידה מסוימת על רקע 'עמוד ענן', ובעיקר מודאג מכך שהוא רואה את ציר הגיבוי האסטרטגי איראן־סוריה הולך ונסדק. יש סיכוי שהארגון יהיה די מבודד בעתיד, מה גם שהוא נתון ללחצים בתוך המאבקים הלבנוניים. למרות זאת הוא מנסה לסייע לאסד ככל יכולתו, לשים יד על אמצעי לחימה ולהכין את עצמו לימים שיבואו".

"חיזבאללה,, הוא גאווה לשיעים ולכל הקיצוניים"
שש השנים האחרונות עזרו לחיזבאללה לרענן את השורות גם בפן האנושי. בארגון חברים כיום, ככל הידוע בישראל, בין 20 ל־40 אלף פעילים, תלוי את מי סופרים. הוא מנוהל באמצעות שתי "שורות" (מועצות) עיקריות - השורא המחליטה, שבה מתקבלות ההחלטות העקרוניות בארגון, והשורא המבצעת, המנהלת את הפעילות המבצעית. הכוח הסדיר מחולק לשלוש "שורות" אזוריות: הראשונה ממוקמת באזור הבקאע, סמוך לגבול עם סוריה, השנייה בבירות והשלישית בדרום לבנון. כל אחד מהאזורים מחולק בחלוקות משנה.

מלבד כל אלה, מחזיק חיזבאללה יחידת פיגועי חו"ל, וכן גוף אזרחי חזק, שממומן על ידי איראן ומספק ללוחמי הארגון ולמשפחותיהם מוסדות חברתיים, דתיים, חינוכיים ורפואיים.

"מאגר הגיוס של חיזבאללה הוא השיעים בלבנון", "ילד שיעי הולך לגן של חיזבאללה, לבית ספר יסודי של חיזבאללה ולתנועת הנוער של חיזבאללה. בגיל 13 מתחילים לאמן אותו אימון בסיסי במסגרת תנועת הנוער. בסוף התיכון הוא בא ומבקש להתגייס לארגון, זה הדבר הכי טבעי בשבילו, גאווה גדולה.

"זמן השירות אינו מוגדר. יש כאלו שמשרתים בארגון מגיל 18 ועד גיל 40. המתגייסים המצטיינים עוברים אימונים, חלקם בלבנון ואחרים נשלחים לאיראן. הם נדרשים להביע נאמנות למנהיג באיראן. זהו תנאי בסיסי לחברות בארגון".

בהמשך מחולקים לוחמי הארגון לתחומים שונים. "יש להם כמעט הכל", "מחוליות נ"ט ועד כוח של צוללנים ימיים, כוח אווירי, יכולות תצפית ויכולות מודיעין. במודיעין שלהם לומדים עברית, והם משתמשים בציוד האזנה מתקדם שמגיע מאיראן. היה אפשר לראות זאת גם בציוד שנתפס על ידי צה"ל במלחמת לבנון השנייה. הכוח הסדיר של הארגון שוהה בעיקר באימונים ובפעילות מבצעית, בזמן האחרון בעיקר בסוריה. כשהם לא בסוריה, הם עוברים אימונים ומבצעים תצפיות".

מלבד הכוח הלוחם של חיזבאללה, יש ברשותו אלפי אזרחים שמשמשים מעין "כוחות מילואים" ליום פקודה. כאן באה לידי ביטוי התשתית האזרחית הרחבה שלו: בבתיהם של רבים מתושבי דרום לבנון, בעיקר בכפרים השיעיים, מסתיר חיזבאללה אמצעי לחימה רבים, בין השאר רקטות, וחלק מהתושבים אף עוברים הכשרה כיצד להפעילן,, ביום פקודה.

ההתבססות בכפרי דרום לבנון היא חלק בלתי נפרד מהמאמץ ההגנתי הסטטי של הארגון. לפני מלחמת לבנון השנייה הוא שם דגש דווקא על "שמורות טבע", אך בשנים האחרונות העביר את מרכז הכובד לכפרים האזרחיים, בין השאר כדי להסתיר טילים בתוך האוכלוסייה האזרחית ולהקשות על צה"ל במקרה של כניסה קרקעית לדרום לבנון. "כמעט בכל בית בדרום לבנון יש מחסן נשק", !!

ככל הידוע, בכל כפר יש כמה עשרות פעילים, עד 200, ותפקידם העיקרי הוא הגנה קרקעית - באמצעות מרגמות, רקטות קצרות טווח וטילים נגד טנקים. תפקידם של כוחות אלו יהיה בעיקר לחימה עיקשת מול כוחות חי"ר ושריון של צה"ל.

מלבד המאמץ ההגנתי יתמקד החיזבאללה בעימות הבא גם בניסיון לייצר "תודעה התקפית", אם באמצעות שיגור כלי טיס בלתי מאוישים, כמו שכבר ניסה לשגר, אם בפגיעה במטוס או בכלי שיט ישראלי, ואם באמצעות פעילות בתוך שטח ישראל. במערכת הביטחון מעריכים כי בניגוד לעימותי העבר, שבהם התנהלה הלחימה בעיקר בשטח לבנון, ינסה הארגון להעביר חלק מהלחימה גם לשטח ישראל - על ידי החדרת "חוליית הרג" או אפילו כיבוש של יישוב ישראלי קטן לפרק זמן מסוים.

בישראל מעריכים שחיזבאללה לא זנח את רצונו לחטוף חיילים ישראלים, אבל מבין כי פעולה כזו עשויה לגרור שוב את ישראל למלחמה, ולכן הוא יעשה זאת רק אם ירצה בעימות.
"מבחינה קרקעית, חיזבאללה לא הצליח במלחמת לבנון השנייה", המאזן הטריטוריאלי שלילי מבחינתו. צה"ל נכנס לאן שרצה בדרום לבנון, והארגון לא הצליח לעבור את הגבול. לכן הם עובדים על הכנת מהלך קרקעי: זה לא יהיה מהלך של אוגדות אלא מהלך נקודתי, בסדר גודל פלוגתי או גדודי".


במסגרת המאמצים ההתקפיים, חיזבאללה לא זנח את רצונו להפתיע את ישראל. במלחמת לבנון השנייה הוא ירה לעבר אח"י חנית את הטיל
C-802 וגרם לארבעה הרוגים, וכן שיגר לעבר ישראל פעמיים כלי טיס בלתי מאוישים מסוג "אבאביל". באוקטובר האחרון הצליח לשגר משטח לבנון מטוס ללא טייס, שטס מעל הים מצפון לדרום, חדר לישראל באזור עזה, ולאחר דקות ארוכות של טיסה מעל שטח ישראל הופל על ידי חיל האוויר בדרום הר חברון. לאחר האירוע התגאה המזכ"ל נסראללה כי ארגונו הוא ששלח את המל"ט האיראני, והדגיש כי "הוא הספיק לטוס מעל כמה בסיסים צבאיים חשובים". "זו לא הגיחה הראשונה ולא האחרונה", אמר.
לפני כשבועיים הפיל חיל האוויר מטוס ללא טייס מול חופי חיפה, והפעם הכחיש נסראללה כי ארגונו הוא ששיגר אותו.

בישראל מעריכים שבידי חיזבאללה יש כבר עשרות רבות של כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"מים) - ובהם גדולים ומפותחים יחסית, תוצרת איראן, וקטנים יותר, למשל טיסנים ועפיפונים, שאותם קשה מאוד לגלות במכ"מים של חיל האוויר. הארגון ימשיך לנסות לשגר כלי טיס כאלה - חלקם, אולי, עמוסים בחומרי נפץ, לעבר שטח ישראל.

פעלו גם בנצרת
בישראל מדברים הרבה על התודעה במערכה הבאה. לא רק ההישגים, אלא גם איך ייראו הדברים. גם בחיזבאללה מבינים שלמלחמה בעידן הדיגיטלי אופי אחר: לא עוד לוחמת גרילה סטנדרטית, אלא קרב על תמונה. ואכן, בישראל מזהים מאז נובמבר 2011 מגמת תעוזה חדשה של חיזבאללה, שבאה לידי ביטוי בשיגור המל"טים ובשיגורים בודדים של רקטות לעבר הגליל המערבי, שאותן לא שיגר הארגון עצמו, אלא שליחים בדמות ארגונים פלשתיניים, שעשו זאת עבורו.

דוגמה נוספת לתעוזה הגוברת של הארגון אפשר לראות בניסיונותיו להחדיר לשטח ישראל אמצעי לחימה. בקיץ האחרון חשפו השב"כ והמשטרה 20 ק"ג של חומר נפץ תקני מסוג
C4 בנצרת, עם אמצעי לחימה ומערכות הפעלה. המטענים והפעילים שהעבירו אותם לישראל ואיחסנו אותם אמנם נתפסו ונעצרו, אך בישראל התייחסו לאירוע בחומרה רבה.

למרות הכל, בישראל מעריכים כי חיזבאללה עדיין מנסה להלך בין הטיפות ולבצע פעולות שלא יגררו, ל תגובה ישראלית בלבנון - למשל פעולות נגד יעדים ישראליים ויהודיים בחו"ל.

הארגון לא זנח את כוונת הנקמה על חיסול הרמטכ"ל שלו, עימאד מורנייה, בפברואר 2008, שאותו הוא מייחס לישראל. יחידת פיגועי חו"ל של הארגון משקיעה מאמצים כבירים בנושא, וההערכה היא שגם התקיפות האחרונות בסוריה, שיוחסו לישראל, יגבירו את המוטיבציה של הארגון השיעי לפעול באפיק הזה. עד כה הצליחה ישראל לסכל את מרבית ניסיונות הפיגוע באמצעות זרועות המודיעין שלה, ובראשן המוסד; על פי דיווחים בתקשורת הזרה, נחשפו וסוכלו ניסיונות כאלו ביוון, בטורקיה, באזרבייג'ן, בתאילנד, בגיאורגיה, בקניה ועוד. פיגוע אחד שהארגון הצליח להוציא לפועל היה זה בבורגס שבבולגריה, בקיץ האחרון, ובו נהרגו חמישה ישראלים ונהג מקומי. לאחר חקירה מאומצת הודיעו הבולגרים כי חיזבאללה הוא שעמד מאחורי הפיגוע.

ניסיונות הפיגועים, כמו כל פעילות הארגון, מוכוונים וממומנים על ידי איראן. בישראל נהוג לומר כי חיזבאללה הוא "אוגדה איראנית" על אדמת לבנון: ההערכה היא כי מדי שנה מעבירה איראן לארגון כמיליארד דולר, למימון הפעילות הצבאית, ההתחמשות והפעילות האזרחית. גורמים איראניים ממשמרות המהפכה יושבים דרך קבע בלבנון, ופעילי חיזבאללה מתאמנים באיראן.

לפיכך, בישראל יוצאים מנקודת ההנחה שחיזבאללה ישרת את אדונו האיראני כשתגיע הפקודה הישירה מטהרן - למשל אם תתקוף ישראל באיראן. "חיזבאללה לא יסרב לאיראן, ולעמדה האיראנית יש משקל

"עם זאת, יש לחיזבאללה מגבלות מול הציבור הלבנוני. העובדה שהוא יושב בממשלת לבנון משפיעה עליו בבואו לקבל החלטות, שכן עליו להתחשב באוכלוסייה. בעבר הוא התחשב רק באינטרסים של איראן, של סוריה ושל עצמו. היום דעת הקהל הלבנונית מעניינת אותו מאוד, ולכן הוא אינו יכול לפעול בצורה קיצונית כמו בעבר. הוא נזהר מאוד לא להיות מואשם שוב בהרס לבנון".

כל כוחו של חיזבאללה בדרום לבנון נועד בעצם לצרכיה האסטרטגיים של איראן. אחת הסיבות המרכזיות לשקט ששורר בגבול הצפון היא שכרגע, לאיראן אין אינטרס לחמם את הגיזרה. הכוח הטילי של חיזבאללה נועד ליצור הרתעה נגד ישראל, כדי למנוע תקיפה ישראלית באיראן. אם ההרתעה לא תעבוד, ומישהו יחליט לפעול באיראן, הטילים הללו ישוגרו אל מרכזי הערים הישראליות".

**************************
כולנו אחים אשר מאמינים באלוהים

15/05/2013

***********************************

לכל אמצעי התקשורת, והעיתונאים

לכל המגיבים היקרים בכל האתרים

אחרי שבאו מאום אלפחם מכובדים

ונפגשו בג"וליס עם שיכים ומנהיגים

הנימוס מחייב לתת כבוד,למתווכים

ולא לאפשר פרסומים ,,וליבוי יצרים

כולנו בצלם אנוש,שגם לפעמים טועים

אבל עוצמתנו תלווה בסלחנות וערכים

כולנו אחים,יהודים,מוסלמים,דרוזים ונוצרים

חייבים להוות דוגמה,לילדים,ולדורות הבאים

חייבים ללמוד לקחים למה גורמים מסביבנו העימותים

חדל תגובות, חדל פרסומים,וגם אסור להרבות במילים

תתמקדו בהנחיית הנערים,,לידידות ומפגשים משותפים

הנכם מוזמנים אל ביתי בכפר ג"ת,, וגם לכל יתר הכפרים

בידידות כנה ,ללא מריבות,,וללא סכסוכים

בברכה מאבו שכיב,, מזיד עבאס,,מהילדים,, וכל הנכדים

 


********************


01/06/2012

הערכת מצב להיום ,,וגם למחר

נדהמתי מקור רוחו,, של בשאר

49 ילדים נרצחו בחולה,בדם קר

ובנאומו אתמול קרא עלינו,,תיגר

איראן וחזבאללה לצידו בכל אתר

לחבל בגבול בינינו ,מותר,ואפשר

ויגלשו המהומות ,לגבולנו המגודר

חמאס של עזה עם האחים,,יחובר

וסיני ביניהם תתמלא, בטרור אכזר

הצבא המצרי לא ישתלט על המדבר

יכניסו כוחות נוספים ותנאי השלום יופר

איראן תעשיר מהר אורניום ולגרעין תדהר

ואם ייחלש בשאר איראן תדאג שאזורנו יבער

כדי שנותש ולא נפציץ את הכור הגרעיני בבושהר

מאת יגאל מזיאד עבאס,,שהיה אלוף משנה,משוחרר

אם תזדקקו לפרטים,נוספים0547474777,זה המספר
*********************************************************
 

************************************************************

מדינת ישראל בת 64 שנים

*************************************************

יום ההולדת,הוא יום של חגיגות ושמחות

אך גם של חשבון נפש ,,אולי לא פחות

למדינה שעד גיל ,,ששים וארבע שנים

נשארה רווקה,,וללא בן זוג, חבר לחיים

בעצם אין זו פליאה שהיא נשארה לבדה

במצבה ה,הנוכחי,מי יעז לבקש את ידה?

נכון  שהיא יפה ,,,ויש לה את כל הנתונים

כנרת,תבור,ותבליטים ,,במקומות הנכונים

אבל באזור נתניה היא רזה ,ודקת מותניים

ובצידה השמאלי לבה רגיש באזור ירושלים

ולמעלה ,,בראשה,המורם  שומרת על רמה

ובמזגה המזרחי ,,היא ,,תמיד עצבנית וחמה

בקיצור רבותי,,היא תמיד נראית ביופייה תענוג

ולמרות הכול היא רווקה ,,ולא מצאה לה בן זוג

וזו כנראה המציאות  המרה ,,כיום אצל הגברים

מתברר שמחפשים אצל האישה  דברים אחרים

מפני שאישה  מבוגרת בגילה,הכרחי ,וגם חובה

שתהיה עשירה ,אמידה,ותציע גם נדוניה טובה

רצוי נפט או מכרות זהב,,או דברים של ממש

כיון שזה לא מספיק שיש לה חלב, וקצת דבש

האמת שהיא נראית טוב וצעירה יחסית לגילה

אבל מתנהגת בחשש,כאילו שהיא עדיין בתולה

חשדנית ביותר,נרתעת ופוחדת מכול המחזרים

ולא מרשה שייגעו לה ,,,,בכמה אזורים רגישים

ומסוגלת לכעוס ולכסח  ראשי מנהיגים, ושכנים

אם רק יעזו ויתקרבו למקומות רגישים וקדושים

כל הפחדים האלה מקורם ,בתסביכים מילדות

מתסביכי השואה והרדיפות שאז נגרמו ליהדות

ומאז רבותי היא תמיד מבוהלת וקצת מתוסבכת

ולא ברור לנו עדיין באיזה כיוון מתכוונת ללכת

נולדה ,,וחונכה על בסיס שוויוני וסוציאליסטי

וחיה לאחרונה בסגנון, קפיטליסטי שנורריסטי

משחקת כמו בתולה ששונאת בכלל את הבנים

אבל במשחקיה משגעת,ומחממת את הבחורים

בקיצור רבותי,לומר לכם את האמת ללא בושה

רק פראייר יסתכן כדי שיעז לקחת אותה לאישה

מסתבר שבכול זאת יש פראייר אחד

קוראים לו דוד סם,,,, אמריקאי ונחמד

מאוהב בה עד מאוד ,,ותומך בה ,בינתיים

אבל היא בת,,, 64 ,,והוא בן יותר ממאתיים

חוץ מזה שיש לו עכשיו כמה דרישות לגביה

הוא רוצה שתרזה ותוריד קצת משקל מעליה

מפני שהשובבה,בשנת ,,67,,במשך,6,ימים

עלתה מהר במשקל,וצברה הרבה,, שומנים

המחזר האמריקאי רוצה שתחזור לגזרה הישנה

למרות שהיא התרגלה להיראות ולחיות כשמנמנה

בכול זאת היא נשארת יפה,,איתנה ורעננה

וחוגגת עכשיו את יום הולדתה כבת ,64, שנה

ותהיה דעתנו על המשוגעת הזאת אשר תהיה

לכולנו רצוי ומוטב שתמשיך ותצליח בדרכה ותחיה

כולנו מתפללים למענה ולאחל לה עכשיו

שנים ארוכות ורגועות לשיפור המצב

***********************************

אני אמנם דרוזי בן המיעוטים

כאן נולדתי ,וכאן נולדו גם ההורים

כאן ביתי,כאן אדמתי,כאן אשתי,והילדים

ישראל הינה מדינתי,,ושתיקרא מדינת היהודים

לא ג"ונבולאט ולא אסד יבטיחו למשפחתי חיים טובים

הרי מנהיגים ערביים ,,מכרו את פלסטין,וקיבלו כספים

גדל  דור שמתכחש למציאות,, וכופר במעשי ההורים

לכן נגזר עליה,,,שעל חרבה תחיה עד אחרית הימים

ובזכותה  נקראתי "נער הפלא" של שנות הארבעים

גילה זהה לגילי,אבל אני בוגר ממנה,בעשר שנים

ממזיאד עבאס,,,אלוף משנה במילואים

המציאות קובעת לנו ,,דברים ברורים

שכול אזרחי המדינה במגוון התושבים

כווולנו כאן יודעים ,,שזו לא רק מילה

כי גורלנו תלוי —רק בגורלה,!

24/04/2012

 ********************************************************************************************************
 
.

 

  

נולדתי בשנות השלושים על קרקע חרוכה

הלכתי על קוצים,אבל לא ישבתי על המדוכה

לקחתי על עצמי דברים קשים,ולא ידעתי מנוחה

עזרתי תמיד לנצרכים,לאלה שגרו באוהל או סככה

אלוהים העריך את מעשי הטובים,והעניק לי משפחה

את ליבי פתחו פעמיים,והפעם השנייה הייתה סבוכה

רכשתי  קרקעות במקומות יוקרתיים,ועשיתי, מהפכה

אלוהים גרם לי להיות מהעשירים וצניעותי ,לא נשכחה

בלילות כתבתי ספרים,לנכדים/ות,,ולהיסטוריה הברוכה

קרסה הראייה בעיניים,ינתחו אחת,,,והשנייה לא נשכחה

ביקשתי שהמנתח ישמור על נכדותי,היושבות ממש,בתוכה

                           30/05/2012

רצ"ב מכתבי שכתבתי מטיפול נמרץ,,וזכה לפרסום רב

מכתב ,אשר כתבתי, מטיפול נמרץ לב רופאים,ולאחיות:  

 כי אחת האחיות צעקה עלי,כשריר נזל מפי,ולכלך את הכריות:
                          
מה את רואה אחות המחלקה?כשאת בי מתבוננת?
אילו מחשבות חולפות בראשך כשאת אותי בוחנת?
האם רואה בי, חולה טורחן,  מוסתר בינה,,ומנותק?
חסר ביטחון, מוזנח ליבוש, ,,מבטו חולמני,ומרוחק?
האם הריר הדביק הנוטף מפי, וגופי המותש,,,משדר רפיון?
אומרת לי,,בקול  צעקני,, ,(עם כזה ביזיון),אועבר, למסדרון,!
זה שאיני מבחין כלל במאמציך העילאיים , מבוקר,, ועד ערב?
זה שאני איבדתי את חפציי ,ונשארתי בלי נעל אחת ובלי גרב?
רואה בי עקשן, אדיש, שמקבל בהכנעה כל מה שאת רוצה:?
למלא את היום הארוך תוכן, הזקוק , להאכלה,,  או לרחצה?
אם זה מה שאת חושבת? ורואה בי כזה מוזר ואדם ,בעייתי?
 פקחי עיניך היטב ,אחות  המחלקה כנראה שאינך רואה אותי! 
עכשיו אגלה לך באמת מי זה הממושמע, השוכב כאן ,וללא נוע,
אני כמאובן ,שומע לפקודתך, אוכל מכפך,,אבל מתקשה לבלוע,

************************************************************
אני הילד,בן העשר,(שעדיין 
בן יחיד) שחי באושר עם אבא ואמא:.
לא היו אחים ואחיות אבל במשפחתי
,האמונה ,לביתינו הנעימה:

אני"נער הפלא שב1948 חבר למכותרים במבצר יחיעם פנימה:
אני,הנער הטיפש עשרה,שכנפיים לרגליו בדמיון  לצנחן מעופף:
המשתוקק שבקרוב לעיניו תתגלה הנערה ,שהוא באמת ,,אוהב:
אני החתן, אוטוטו בן עשרים, לבי מתפוצץ   מהמעמד, המהמם:
 
זוכר היטב את כל הנדרים שבכל שנותי נדרתי והבטחתי לקיים:

ואני הבוגר בן העשרים וחמש, חובק ילדי, מתוקים,שאין כמותם:
הזקוקים לידי התומכות עם ידי אשתי שבשבילם הקמנו בית חם
:

אני הצנחן עטור הצל"שים וכל ,,מכתבי ההערכה:

אני גם גיבור שלחמתי בחוד החנית ,, בכל מערכה:
אני הגבר בן השלושים, שילדי מזדרזים בטרם עת להתבגר:
לומדים לגדור גבולות הדדיים, נימוס וערכים לקשר שישמר:

גופי האיתן נושא על הכתף,, את כבוד הבית ועול הפרנסה:
היה בכוחי להריץ יחידות ,עם כוחות טנקים, חי"ר,,והנדסה:
בארבעים לחיי, הבנים התגייסו לצה"ל  ושטו בתבל:
רעייתי גידלה תשעה ילדים ,לבד ,,לתפארת ישראל:
ברוב עמלי ראיתי ברכה, קודמתי והצלחתי,, בראש כל  מפעל:
חיי זרמו במש"הבט, ואיש צבא קבע חשבתי,מי יכול עלי בכלל:
בחמישים ל שנותיי מתחדשים חיי, הבית :מתמלא לו שמחה:
נכדים כרוכים סביב צוורי וביתנו, במעשה ידינו ,,מלא ברכה:
וכעת ימים קודרים  נפלו עלי ,,,,וליבי קורא לי לעולם האמת:
אחוז פחד, חרד לעתיד, מה נותר לי?ומה לי ולמחלות,כעת? 
בני ובנותי הקימו משפחות, עסוקים בפרנסה וטיפוח אחווה:
וזכרוני מציף אותי בעצב, לימים בהם אף אני, חוויתי אהבה:
שיבה תשתלט ואהיה  תשוש,,, והטבע ימשיך להתאכזר:
בשריקת אמבולנס הציב אותי כאן כחולה חלש ומתפגר:
הגוף נהיה שחוח, חסר חן, נטול נועם וכולו שחוק וכואב:
אבן נוקשה מונחת עכשיו ,,,,,,במקום בו היה פועם הלב:
אך בתוך אותה גוויה ,היה פעם נער צעיר, ועדיין מתגורר:
ושוב,כמו כל פעם,(כוח רצוני)  יניע את לבי,, והוא יתעורר:
עדיין  אני זוכר את ההנאות, וגם את הלבטים,,וכל חשש:
ועדיין מגלה רצון  עז, לחיות ,וכאילו מתחיל, ,וחי מחדש:
אני נזכר, במעט שנות חיי שחלפו להם  ועברו כל כך, מהר:

אני קולט ,עובדה , ומציאות קשה,כי דבר לנצח,, לא יישאר:
אז אנא מכם,רופאים,פקחו עיניכם, ורכזו מבט חד אל תוּכי:
לא כחולה טרחן,חלש ומנוון, אנא ,התבוננו היטב..אל נפשי!!!
זכרו היטב  את התופעה הזאת, כשתפגשו אדם,,  שבא בימים:
הסירו את המעטפת מעל גילו, התבוננו אל תוך נפשו,,,בפנים: 
כי לא ירחק היום הזה, ותחלופנה, שנה ,,,,ועוד שנה
:
וכל אחד מכם יחווה את אריכות הימים ויגיע  לזקנה:

                                                  ובכל זאת,,,

אני מודה לכם על היחס,והסבלנות, שאתם מגלים:

נער הפלא:מזיאד עבאס:    אלוף משנה במילואים:

 *******************************************************
 

הערכת מצב,היום,,24/05/2012,

אומר ,אל"מ מ"יל,,מזיאד עבאס

סביר להניח שארה"ב וישראל,יתקפו באיראן,בין,ה,20 ל27 ליולי !

א,,זמן ומרחב:

01,בעוד חודשיים יותקפו באיראן הכורים הגרעיניים,,מחנות צבאיים,,שדות תעופה,,תשתיות ומתקנים חיוניים.

02,התקיפה באיראן תביא להפלתו של המשטר בסוריה,

ב,,מסלול טיסה:

01המטוסים הישראליים,יטוסו דרך, ים סוף,ויחצו את המרחב האווירי הסעודי,ומשם יעברו למרחב האווירי העיראקי לאיראן

02לאחר התקיפה יחזרו במסלול הטיסה המהיר ביותר,

כלומר יחצו את עיראק,,וממנה יטוסו מעל ירדן חזרה לישראל

ג,,הגמישות האיראנית.היום,

אתמול והיום גילו האיראנים גמישות בעמדותיהם מול הועידה,שנערכה בבגדאד,,מפני שהודלפו אליהם הכוונות

הנחרצות של ארה"ב וישראל:
 
**********************************************

 


דברים בשם אומרם

אנו מביאים כאן דברים בשם אומרם.  הם נאמרו על ידי שוטמי ואויבי ישראל הגדולים ביותר מבין מנהיגי תנועת חמאס-עזה.  הבה ונזכיר נישכחות:

הספר 'המלחמה השביעית' מאת העיתונאים אבי יששכרוף מ"קול ישראל" ועמוס הראל מעיתון "הארץ",  בחן את תופעת והשפעת סרבנות השמאל על אויבי ישראל ונכתב על סמך תחקיר מקיף שעשו השניים בקרב הנהגת החמאס בעזה ובבתי הכלא הישראלים. יששכרוף אשר ריאיין בספטמבר 2004 עשרה מבכירי החמאס ובינהם ג'מאל אבו ג'הידה והשייח חסן יוסוף, סיפר בתכנית 'ערב חדש' בערוץ 1 כי מנהיגי החמאס אמרו לו במפורש: "השמאל הישראלי ומחנה השלום שלכם הם אלה שעודדו אותנו בסופו של דבר להמשיך בפיגועי ההתאבדות.  דווקא מה שאתם מכנים בישראל "מחנה השמאל" הוא זה שחיזק את ההחלטה ועודד אותנו להמשיך בפיגועי ההתאבדות כי אלו הוכיחו לנו שקיימים סדקים בחברה הישראלית והחמאס יכול לפעול כדי להרחיבם".

שני מנהיגי החמאס הללו אף סיפרו שקיימים חוגים בחמאס אשר התנגדו לפיגועים בישראלים ואולם תופעת הסרבנות הישראלית מצד שמאל הוכיחה את התועלת בפיגועים והמתונים נאלמו לכן דום. "השמאל הישראלי ומחנה השלום שלכם הם אלו שעודדו אותנו בסופו של דבר להמשיך בפיגועי ההתאבדות"

והם הוסיפו: "אנחנו ניסינו באמצעות הפיגועים ליצור שבר וסדקים בחברה הישראלית, ותגובת השמאל העידה שזו אכן הדרך.  כששמענו על מכתב הטייסים הסרבנים והעצומה של יוצאי סיירת מטכ"ל, זה חיזק את האגף שדגל אצלנו בפיגוע ההתאבדות. ההתנתקות מעזה היא הוכחה לנצחוננו. עובדה ששרון מוכן לסגת ללא תנאי ולמעשה להרים דגל לבן ולסגת. רק בכוח נוכל ללמד את הצד השני מה לעשות".

ונדוק...מה הפרוש של הנאמר לעיל?  הפרוש הוא אחד ברור, חד וחלק, השמאל הישראלי בהתנהלותו אחראי לחיזוק ידי הטרור הפלשתיני להמשיך מלחמתו בישראל.  אם היה הטרור הפלשתיני משוכנע כי לא יוכל להמשיך ולסדוק את חומת הברזל הישראלית הרי לפי עדותו ובמשתמע, היה חדל מהטרור נגדנו.  כלומר, השמאל הישראלי אחראי ישירות בצידנו לאלפי ההרוגים והפצועים שניפגעו ונירצחו בידי מרצחי הפלשתינים.  השמאל הישראלי אחראי לכך כי אין שורר שלום בנינו לבין אויבינו, או למצער איננו צועדים כבר מזה זמן בנתיב המוביל לשלום.  כל האשמות השמאל כי כל העולם ואחותו ובעיקר גוש הימין הוא האחראי לאי יכולתנו להגיע לשלום הינה עורבא פרח הבאה לכסות על מחדליו (אמור פשעיו) בנושא זה.  אותו השמאל אחראי בחלק ניכבד לקיפאון המדיני השורר כיום.  הפלשתינים לא שינו גישתם כלפי עוזריהם מהשמאל, הם שינו אסטרטגיה ונילחמים בישראל באמצעות הקהיליה הבינלאומית בשיתוף השמאל הישראלי בתוככי ישראל. 

הטיב לתאר את תופעת שיתוף הפעולה של השמאל עם אויבי ישראל האורבים להשמידה, בעיתון 'דבר'  לפני כ-76 שנה, ב- 1 מאי 1936 , אחד מבכירי האידאולוגים של השמאל הציוני הישראלי, הלא הוא ברל כצנלסון, אשר התבטא כנגד אותם האמורים להיות שותפיו האידאולוגים בנחרצות אך תוך אבחנה מדויקת וברורה.  הבא ונביא הדברים בשם אומרם:

"היש עם בעמים, אשר בניו הגיעו לסילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו,הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס, ממלא את לבם, רגש הערצה והתמכרות?

וכאן בארץ ישראל נדבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, עד כדי כך שיראה את הגאולה בנאצים הפלשתינים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואלוגית של אירופה, עם תאוות הפגיון שבמזרח".

ונדוק...הדברים נאמרו בשנת 1936 זו שנת הפרעות והרצח שהופעלו בידי ערביי ישראל (אשר עדיין לא קמה), כנגד היישוב היהודי ללא כל פרובוקציה מצידו.  עדיין לא פרצה מלחמת העצמאות, ולא היתה "נאכבה" רחמנא לצלן, עדיין לא ארעה מלחמת ששת הימים, עדיין לא היה "כיבוש", לא עלתה ולו "התנחלות" אחת לרפואה על קרקע יו"ש, ובכל זאת השנאה העצמית האוטו-אנטישמית חגגה בקרב שמאלנינו הבילתי חביבים.  והמסקנה המתבקשת? שנאת הערבים האיסלמיסטים, יחדיו עם השמאל הרדיקלי "היהודי" כנגד יהודים אינה תלויה בדבר, היא קיימת כנגד יהודים מאחר שהינם יהודים והדלק המזין אותה היא גזענות לשמה.  יש לשית ליבנו כי ברל כצנלסון מכליל התופעה על פני כלל השמאל בארץ ישראל, מתון כקיצוני.  ובכן, אם בארזיי כצנלסון נפלה השלהבת, מה נגיד אנו, אזובי הקיר? 

לא גזענות אלא חשש קיומי

ברי כי הפלשתינים משתמשים בשמאל הישראלי כ"אידיוטים מועילים" לשם מילוי מטרות ההשמד שלהם כנגדנו.  ברי גם כי עוזריהם מהשמאל הרדיקלי משתפים פעולה בכך ברצון ובשמחה.  ניתן לקבוע כי השמאל הישראלי ובפרט השמאל הרדיקלי הם אחראים מרכזים לדיס-האינטגרציה הקיימת בין ערבים אזרחי ישראל והיהודים בה כמו גם לישיבתו של "האבו" בצמרתו של העץ תוך שמשליך אגוזי קוקוס על ראשינו למטה.  תופעה ידועה לשמצה היא כי דוברי השמאל מחצרצים מונחים כגון "גזענות" ו"אפרטהייד" כנגד היהודים ובכך מחוללים ומזינים את ההפרדה המלאכותית בינינו לערבים.

יש לקרוא לתינוק בשמו.  ככלל, לא גיזענות כנגד ערבים היא המביאה יהודים לסרב לשכור שירותי ערבים או להשכיר להם דירות בשכנותם אלא הפחד והחשש (המוצדק עובדתית) לשלומם ולשלום בני משפחותיהם.  אכן ישנם ציבורים מסוימים בנינו המתעבים ערבים משום היותם ערבים דהיינו, גזענות צרופה אך אלו בטלים בשישים לנוכח הנטיה הקמאית של כל יצור אנוש לשמור על קיומו והפלשתינים, מה לעשות, הוכיחו כי הינם שוטמי יהודים משום היותנו יהודים ועושים כל שביכולתם להכחידנו.

תעמולת השמאל גורמת לכולנו לכזב עצמנו והערבים אזרחי מדינת ישראל יחדיו להאמין כי פתרון בעית הדיס-אינטגרציה בינם לבנינו אינה בידם, כי היהודים הם האשמים הבלעדים בה עקב "גזענותם" וכך פטורים הערבים מלערוך חשבון נפש, תיקונים ובדק בית בהתנהלותם שלהם.  דהיינו, השמאל הרדיקלי גורס כי הערבים הינם יצורים אינפנטילים, תינוקות מופרעים אשר אינם מסוגלים לראות נכוחה את סביבתם ולכן יש לכוונם לעבר הנתיב הרצוי על השמאל הקיצוני שהינו הקמת "ישראטין" (כמאמר המנוח קד'אפי).

במדה והיינו אנו היהודים מביעים את דעותינו כלפי הערבים ללא כחל וסרק, ללא התקינות הפוליטית הבזויה, מדברים דיברי אמת בקול אחד חסר פלגנות, חסר כיתתיות, קול ישראלי אחיד ומאוחד, אזי אפשר והיו קמים ערבים טובים (ויש כאלו בינהם, מנסיון אישי) ופועלים במסגרת קהילתית עצמאית, לשכנע את האחרים בניהם לתקן מצידם את הכשלים הקיימים בתוכם ביחסם ליהודים, על אפם וחמתם של קיצוני האיסלמיסטים.  אלא שאלו מהשמאל הרדיקלי בנינו נותנים בידם את כל התרוצים להמשיך ולהלחם בנו מלחמת חורמה והשמד.

 

לא הפלשתינים היו הראשונים והעיקשים ביותר להעלות את נושא ההתישבות היהודית ביו"ש ותיוגה כמכשול לשלום.  היה זה השמאל הרדיקלי הישראלי שפתח במסע הסתה בין-ערבי ובינלאומי כנגד ההתישבות הציונית ביהודה ושומרון עוד לפני כארבעים שנים, מסע שהועצם מאד בעשור החולף ואילו הפלשתינים רכבו ועודם רוכבים על גב מסע ההסתה השמאלני כנגד המתישבים.  כלומר, השמאל בעידוד ותמיכת אנטישמיי מדינות הים הוא שהציב את השלטים אשר לאורם החלו הפלשתינים להתנגד לנוכחות ישראל ביו"ש, התנגדות שהלכה והחריפה עד למסע כנגד הקיום היהודי כולו במרחב השמי.  אכן, היו יסודות פלשתינים שהתנגדו לקיום היהודי מתחילת המאה העשרים אך השמאל הישראלי הוא שתיעל את ההתנגדות להתישבות יהודית, לעבר השנאה הפלשתינית לקיום מדינת ישראל ובכך מנע ומונע עד היום דיאלוג פתוח עמם.

המשתמע מכל האמור לעיל פשוט וברי.  במדה ונכיל את השמאל הרדיקלי אלו "עוכרי ציון" במדינת ישראל, נחליש אותו, בעודנו מעצימים את אומרם של השפויים מ"חובבי ציון" בנינו, אזי נתגבר בכך על מכשלות ענק ביחסינו עם הערבים.  אמנם לא נפתור בכך את כל שורשי הסכסוך אך למצער ניצור גרעין חיובי נירחב בין הפלשתינים והערבים אשר יהווה בסיס לשיחות קירבה פוריות בנינו אשר אפשר ובעתיד יביאו גם לשיחות לשם שלום.  במצב הענינים הנוכחי בו השמאל הרדיקלי הישראלי הקובע את סדר היום הלאומי באמצעות אמצעי התקשורת והמשפט הלכאורה ישראלים, אין סיכוי כי אי פעם נגיע לתמימות דעים בונה עם שכנינו הערבים. 

השמאל בנה – השמאל הורס

רדודי המחשבה בנינו מאמינים כפתאים כי אך ניסוג לקווי 67 "הירוקים" ובא לציון גואל, הנירוונה תרד על העולם ויגור זאב עם כבש.  לא מניא ולא מקצתה, לא ההתישבות ביו"ש היא שורש הסיכסוך בנינו לבין הפלשתינים אלא עצם קיומנו הוא לצנינים בעיני "נאורי" הפלשתינים כאשר מצידנו בא השמאל ומשכנע אותם במעשה ובמחדל כי "המוקאוומה", ו"הצומוד"  שלהם (ההתנגדות העיקשת) כדאיים והנה-הנה, עוד מעט סבלנות ותיקרוס ישראל לתוך עצמה בידי עצמה.  להנחות פלשתיניות אלו יש בסיס רציונלי.  השמאל ובפרט השמאל הרדיקלי הצליחו לפורר את המרקם העדין של החברה הישראלית ובכך לקעקע סיכויינו לשלום עם שכננו. 

רב המשותף לשמאל הרדיקלי הישראלי והפלשתינים.  אלה גם אלו אינם מכירים בדבשתם שלהם, אינם מכירים בטעויותיהם, מתגדרים מאחורי קיבעונם המחשבתי-האידאולוגי, כל העולם ואחותו אשם ואילו הם "צפיחית בדבש".  וכי יש תמה מדוע איננו יכולים לדבר הגיון עם סקטור ישראלי זה ועם שותפיהם הפלשתינים?

 

אין חדש תחת השמש, השמאל הרדיקלי בשלו.  דוגמא עכשווית ליצר ההרס הפנימי הוא כי בשם האוניברסליזם "ההומני" מנסה השמאל הרדיקלי להפר את המאזן הדמוגרפי של מדינת ישראל ולפכנו לבעלי רוב איסלמיסטי תוך גימוד הרוב העכשווי היהודי.  הללו יודעים היטב כי מרבית גונבי הגבול הסודנים והאריתראים אינם פליטי חרב אלא מהגרי עבודה אך מאחזים עיני הציבור להאמין כי המדובר בפליטים (החייבים בקליטה לפי החוק הבינלאומי) על מנת לקושש אהדה לענינם.  גורמים "תקינים פוליטית" בזויים בממשלה ובכנסת משתפים פעולה עם הרדיקלים, מחריבינו מבפנים ומועלים בכך בתפקידם כשליחי ציבור.  אין מקום להסתה פרועה כנגד המסתננים, הינה פסולה מכל וכל, אך בהחלט יש לחסום כניסתם ולגרש את הקיימים.  וכבר מאיימים "האידיוטים הקופצים בראש" מעיתון "הארץ" לידע אותנו כי האח הגדול האמריקני לא מרוצה מכך שאיננו נותנים מקלט מדיני למהגרי העבודה (מאחר ו"הארץ" כיזב ככל הניראה במהדורתו באנגלית, כדרכו-בשקר, לתייג הסודנים-אריתראים כפליטי חרב).  דהיינו, השמאל הקיצוני-האנרכיסטי ושופרם לשמצה "הארץ" מנהלים מלחמת הפחדה ואחיזת עינים לקיעקוע אופיה היהודי של מדינת ישראל.  זה הינו המשך מסע ההפחדה שמנהל "הפשקוויל לשחרור פלשתין" הזה כנגד חוק הסדרת ההתישבות ביו"ש בתואנה שיקרית כי מחוקקינו ייתבעו בעטיו בבית הדין הבילאומי בהאג (אכן, משאלות לב שהופכות לאיום שיקרי מפורש). 

שנאת חינם כאסטרטגיה

בשבוע בחולף ניתכנס השמאל, בעיקר השמאל הרדיקלי, לכנס שכותרתו מעידה על תוכנו "כנס השמאל הישראלי – הבמה שלך להשפיע"  ובכנס זה דנו אירגוני ואנשי גרעין השמאל הקשה בנושא: "היכן טעינו".  הקורא הממוצע וודאי יצפה לחשבון נפש של השמאל הכיצד זה כשל להביא עלינו את השלום המיוחל כפי משנתו המוצהרת לכאורה.  אלא שמירבם המכריע של הדיונים עסק במלחמתו רדופת האמוק של השמאל בגוש הימין הישראלי וחוד החנית שלו לטעמם הלא הם מתישבי יו"ש.   דומה כי לטעמם מדינת ישראל הגיע כבר אל המנוחה ואל הנחלה.  הזאב הפלשתיני כבר גר מעדנות ומתחבק עם הכבשה היהודית, שלום בא על ישראל.  ומשכך, כל שנותר הוא לגרש את "המתנחלים" מאדמת ידידינו בנפש הפלשתינים וירדה שכינת השלום האוניברסלית על הארץ ואיש גר תחת גפנו ותאנתו, לא ישא גוי אל "יהודי" חרב ולא ידעו עוד מלחמה.

באותו כנס שמאל לא נדון הכיצד להגיע לשלום אלא כיצד להכריע את האויב.  לא, לא האויב הערבי, את האויב היהודי דהיינו,, כל אלו שאינם מחזיק באידאולוגיה שמאל קיצונית, כלומר כל מי התומך בהתנחלות ובהתישבות הציונית.  הבה ונבהיר, לטעמם של אלו הרי איראן אינה מהווה סכנה (נו, הרי דיסקין, דגן ואולמרט אמרו), הכלכלה העולמית הרעועה אינה מאיימת עלינו (שהרי פסו עניים ממדינת ישראל), הפשע והאלימות ברחובות הינם ענין זניח בלבד, שיטפון מהגרי העבודה הוא לטעמם משב רוח מרענן, עניני חינוך ותרבות גם הם מקבלים ספסל אחורי וכל אלה מתגמדים אליבא ד'משתתפי הכנס למול נושא ההתנחלות אשר היא חזות הכל ולפיה יקום או ייפול דבר.  איזו עליבות נפשית ורעיונת, איזה סולם ערכים ואידאליזם משובש, איזה אטימות לעובדות מוכחות גלויות ופרושות לעיני כל, איזה רדידות ושטחיות מחשבתית של המתכנסים שם.  אין תמה איפה מדוע סולד מהם מרבית הציבור הישראלי.  אין תמה מדוע סלד מהם כבר אז ברל כצנלסון. 

"ההכנה המנטלית" לחורבננו

רבותי, שוטפים לנו את המוח ואנו לא מגיבים בחיוב, איננו יוצרים את הנוגדנים התקשורתים מחויבי המציאות.  הללו לשים מוחותינו להאמין כי הסכנה הגדולה לקיום עם ישראל הינם הסקטורים הדתי-חרדי והמתישבים ועושים זאת על מנת לכסות על הסכנה האמיתית והיא-הינה הם עצמם, "משנאי החינם בנינו" מהשמאל הרדיקלי.  שהרי ללא ספק, הסקטור הדתי-חרדי וכמובן גם סקטור המתישבים, יהוו את עמוד השדרה הכלכלי וכוח המגן האידאולוגי והצבאי של העם היושב בציון בטווח של כ-30 שנים מהיום.  בכל סיכסוך עתידי עם ערביי המזרח התיכון יהיו (כפי שהיום) המתישבים חומת המגן הבצורה המגוננת על אותם מתושבי מדינת ישראל השוכנים בשפלת החוף. 

מטרת כל מסע שטיפת המוח היא להסיט את תשומת הלב מהסכנה האמיתית והיא כאמור חתירתו של הסקטור השמאל רדיקלי ואנרכיסטי תחתנו.  ומי עורך בנו שטיפת מוח זו?  אכן כן, אותה התקשורת השמאל-רדיקלית המטפטפת לנו השכם והערב כי הסכנה נימצאת הרחק מהם במקום שונה, בסקטורים הדתי והמתנחלי.  ואילו אנו נגררים, מובלים באפנו למחוזות הרצויים לתועמלני אנשי "ההכנה המנטלית" הזכורים לדראון עוד מתקופת גרוש גוש קטיף, השורצים עד היום בתקשורת. 

זו אותה "ההכנה המנטלית" הפסיכולוגית לקראת גרוש גוש קטיף אשר שיתקה מדינה שלמה, יחדיו עם ציבור מתישבים מגורשים והפכה עשרות אלפי חיילי הגרוש לזומבים בעלי עינים מזוגגות, חסרי מחשבה ורצון משלהם.  ושלא במפתיע, אותם אדריכלי "ההכנה המנטלית", הזכורים לשמצה ולדראון עולם, הינם מאנשי שמאל-רדיקלי-אנרכיסטי ושלא במפתיע, אותם אלו הפסיכולוגים והפסיכיאטרים מתחתית החבית הבואשת של החברה הישראלית, מצאו מקומם כיועצים בחברות לעיצוב דעת קהל מיסודה של "הקרן לישראל חדשה" ובתקשורת הכתובה והמשודרת.  דהיינו, אנו הציבור עוברים "הכנה מנטלית" קבועה אנטי יהודית וציונית מדי יום ביומו על ידי אנשים חסרי לב ומצפון, ממשנאי החינם בנינו. 

אנו, "חובבי ציון", כלומר, מרביתו של העם היהודי, כבר שתנו ליבנו לכך כי בניגוד לשמאל המתון אשר הינו שותף אמיץ במלחמתו של העם לקיומו, הרי סקטור השמאל הרדיקלי-אנרכיסטי אינו רואה בנו את אחיו היהודים.  מאידך גיסא, אנו מצידנו אכן רואים בהם את אחינו היהודים.  גם ילד מופרע וחבלן במשפחה, "כיבשתנו השחורה" נישאר ילדנו למרות הכל וכך הינם.  תקוותנו ושאיפתנו כי הללו יתעשתו ביום מן הימים ויחברו לעם היהודי בארץ ישראל ובתפוצות במלחמתו על קיומו. זו תהיה אבן הבוחן עבורנו ועבורם כי אכן חפצי שלום המה.

 

**********************************************************************************************************************

 

 


28 מאי 2012

הסרטן המקנן בגופנו,,!!

*************************

כפי שמדע הרפואה מכיר מספר סוגי סרטן בגופנו, למצער זו הדעה המקובלת בין רופאים שאינן טורחים להתעדכן תדיר בחידושי הרפואה, כך גם נושאת מדינת ישראל מספר סכנות פנים אשר ניתן להמשילן לסרטן בגוף האנושי.

לאלו התוהים מדוע הדגשנו "הדעה מקובלת" נבהיר אנקדוטאלית כי מחקרים חדשים מורים כי למצער כל או מרבית סוגי הסרטן האנושי מתפתחים מהחטא הקדמון, הם הנגיפים והווירוסים התוקפים את גופנו כאשר בתחילת פעילותם, תאי הסרטן הינם זהים בכל גופנו ועם הבשילם, ניתקים ונודדים במחזור הדם תוך שהופכים הם לסרטן מסוג יעודי בהתאם לאיבר בו הינם מקננים לבסוף.  רובם המכריע  מודבר על ידי המערכת החיסונית בעודם באיבם וחלקם חסינים (או עקב כשל המערכת החיסונית) ומקננים  בנו תוך שמזים רעלניהם משך שנים ארוכות עד לשלב הנזק התאי, הסלולרי, היא מחלת  הסרטן. 

התאור לעיל כבר מורה על הכיוון בו עלינו לכנות את סכנות הפנים לעומת גורמי הסיכון במדה וברצוננו להשתמש במונחים מעולם הרפואה.  ובכן , כפי שלא הסרטן גורם לעצמו יש מאין, כך לדוגמא מסתנני העבודה האפריקנים אינם ראויים לתואר "סרטן".  אלו בני אנוש אשר כל ענינם הוא רווחתם האישית וניתן להבינם בכך גם אם לא לקבל זאת.  

ומההגדרות למהות.  אנו התרענו מזה מספר שנים וחוזרים ומתריעים בדבר היד המכוונת הדואגת להאביס את מדינת ישראל בפורעי חוק (מסתננים, גונבי גבולות), בעלי אוריאנטציה של כל דבר נוצרי ואיסלמיסטי למעט יהדות לשמה וזאת מהטעם הפשוט כי בדומה לדוגמאות כה רבות בו עושים "משנאי החינם בנינו" את "זכויות האזרח-אדם" מאחזות העינים כקרדום לחפור בו את שנאתם ליהדות, יהודים ומדינת ישראל יהודית, כך עושים כל שביכולם לדלל, למהול דמוגרפית את סקטור היהודים על ידי הזרקת דם רע, "אידיוטי אפריקני שימושי".  אלו הם מסתנני העבודה המשמשים שלא לרצונם, בלא ידיעתם ובתמימותם כלי, מכשיר הרס מכוון כנגד כלל תושביה היהודים של מדינת ישראל. 

טיפין טיפין מצטברות עדויות ההופכות לשיטפון עז המלמדות כי כוונת המכוון המדריכה פעילי "זכויות האדם" הישראלים העוסקים בקידום שיטפון האפריקנים לתוכנו היא לבצע תהליך של "השבחת גזע" דהיינו יצרת גזע חדש של שעטנז אפרו-יהודי אשר עם חלוף הזמן יהווה את הקאדר של הבוחרים לשמאל הרדיקלי הישראלי וינציח רוב מוצק זה לעולם ועד.  הדברים הללו נאמרו כבר בשיחות סגורות רבות על ידי פעילים ומנהיגי פעילי "זכויות" רבים העוסקים בטיפול בעלובים האפריקנים.

הבה ונזכיר נישכחות מעברנו.  אנו היהודים, אותם ניצולי השואה בנינו, כבר מנוסים בנושא השבחת הגזע.  מורינו הניבזים היו הנאצים הגרמנים אשר ערכו על עשרות אלפים מבני עמנו ניסויי השבחת גזע תוך עינויי תופת ומוות מחרידים.  הנאצים ביצעו את "תוכנית השבחת הגזע הארי" בראשותו של מפקד הגסטאפו היינריך הימלר ואף נתנו לה שם חביב דהיינו "די-לבנסבורן" או בתרגום לשפתנו: "מעיין החיים". טיפוסים יצירתים היו הנאצים הללו, ג'ורג' אורוול היה וודאי גאה בהם.

עלינו לחדול מלכבס מילותינו.  אלו המכונים "פעילי זכויות אדם" והפועלים ל"השביח" את הגזע היהודי באמצעות האפריקנים גונבי הגבול הינם בני דמותם, תעתיקיהם של הנאצים הגרמנים משביחי הגזע הארי.  לא גונבי הגבול האפריקנים הם הסרטן המקנן בגופנו אלא הישראלים, "פעילי זכויות האדם" ממומני ומוכווני "הקרן לישראל חדשה", הם-הינם הסרטן המקנן בנו.  הם מרוויחים כינויים זה ביושר מאחר שהנאצים היו שדים-מישחת תת-אנושים ו"פעילי זכויות האדם הישראלים" גם הם כמוהם תתי-אדם משביחי גזע ולכן מרוויחים את כינויים כסרטן ביושר.  לעומתם, גנבי הגבול האפריקנים הינם בני אנוש לאמיתם, כצפיחית בדבש בהשוואה, אין בליבם כוונות רעות כלפינו למעט כוונות טובות ומובנות למען קיומם ושרידותם האנושית.  לוואי והיינו מדינה בגודלה של מצרים ירדן, עירק או ערב הסעודית (לא כמו סוריה – תודה רבה), שאז וודאי היינו קולטים את  רוב רובם של מהגרי העבודה כאזרחים במדינתנו עד רף מוסכם עליון כלשהו.  אלא שהוויתנו הגאו-פוליטית, מיקומנו וגודלנו מונעים בעדנו מלהפוך לתומכי הגירת עבודה מסיבית אלא אך במינונים מדודים ובמשורה ואל לנו להתנצל על כך, ההכרח לא יגונה.

מי שיחפץ לראות במאמר זה כמאמר המשך למאמרי מסוף השבוע החולף "ואין שלום  - אשמת השמאל" יהיה וודאי צודק.  הנאמר כאן ובהמשך למאמרי ההוא, כי השמאל הרדיקלי עליו נימנים גם כל "פעילי זכויות האדם" במדינת ישראל אינו חותר לשלום בין המדינה היהודית למדינות ערב תוך שמירת זכויות כל צד, אלא חותר לקיעקוע זהותה היהודית של מדינת ישראל דרך "השבחת הגזע", והפיכתה למדינת כל אזרחיה הפלשתינים (הטיב לכנות זאת המנוח קד'אפי בשם "ישראטין"), תוך שהיהודים ישלחו קרוב לוודאי לצלילה מרעננת כמזון לדגים במצולות ימה של עזה. 

פעילי האירגונים "המשביחים" כבר ניתלים בטרוניות "מושיעיהם" ממחלקת המדינה האמריקנית (משרד החוץ), אשר אינה מסכימה כמובן עם תיוגם של גונבי הגבול האפריקנים כמסתננים (גם אם הגדרתה נוגדת בתכלית את החוק הבינלאומי).  הפעילים יודעים היטב כי מחלקת המדינה האמריקנית היא שוטמת ישראל וותיקה עוד מימי ג'ון פוסר דאלוס הרואה במדינת ישראל יציר כלאים מיותר שיש לסלקו מהדרך על מנת לחמוס נפט זול יותר למערב וכמובן שמשרד זה תומך כפועל יוצא בהפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה.

כעת כבר מפמפמים מומחי "ההכנה המנטלית", אלו אשפת העם היהודי מגרוש גוש קטיף, הפועלים הדוקות יחדיו עם "פעילי זכויות האדם" והתקשורת הרדיקלית והאנרכיסטית הישראלית, מחצרצים מנטרה חדשה והיא כי ישראל הרי הינה "מדינת הגירה" וכך היכן הבעיה,  למדינת הגירה מהגרים כולם גם אפריקנים.  הם כמובן סומכים על זכרונם הקצר של הישראלים.  ישראל הינה מדינת "חוק-השבות" דהיינו, מדינת "עליה" ליהודי התפוצות מאחר שהינה מדינתו היחידה בחלד של העם היהודי בעוד שלמהגרי העבודה גונבי הגבול קיימות מדינות-אם משלהם ישראל אינה מדינת הגירה כללית ובאה לפתור במסגרת ממדיה הזערורים ויכולותיה המצומצמות ממילא אך את בעיית העם היהודי כפתרון היחידי הריבוני הקיים עבורו.  המסתננים כבני אדם זכאים לתנאי מחיה נאותים עבורם ועבור משפחותיהם.  מה חבל כי מדינת ישראל הזערורית אינה מסוגלת לספק כל זאת להם ואנו מאחלים להם מכל לב הצלחה במדינות מוצאם. 

בל נישכח כי אותם אירגוני "זכויות אדם" הם שהגישו עתירות רבות לבג"צ, זה בן בריתם ש"מתחת לתבן" לנושא הפיכת מדינת ישראל ל"מדינת כל פלשתיניה", על מנת למנוע את החזרתם של המסתננים מבקשי העבודה לארצות מוצאם בתואנה השיקרית כי הינם פליטים (בעוד ש- 95% מהם הינם מהגרי עבודה , לפי עדותם שלהם).  בל נישכך כי הבג"צ למרות שהיה מודע להיותם של המסתננים ברובם מהגרי עבודה (כן-כן, בייניש הזכורה לשמצה ודראון) , שיתף פעולה עם "עוכרי ציון" בתוכנו ומנע החזרתם של גונבי הגבול בצורת "החזרה חמה", פעל בכך כנגד החוק הבינלאומי המתיר החזרת גונב הגבול מידית ובכך יצר את הסחי בו אנו שוחים כיום. 

אלא שהקוזק הניגזל ממשיך לזעוק.  פעילי האירגונים כמובן שלא יצביעו על עצמם ובג"צם כשורש הבעיה, הממשלה היא שאשמה לטענתם למרות שהם-הינם אלה שקשרו את ידיה דרך הבג"צ.  שוב ניכרת המגמה המניחה כי תושבי ישראל אווילים כולם ולא יחושו בשקר הצף על פני המים. 

מאידך-גיסא, אין באמור כאן לפטור את ממשלות וכנסת ישראל מאחריות לטיפול בבעית המסתננים ולו רק משום שישבו על הגדר ונימנעו באורח עיקבי ומשך שנים ארוכות לתת מענה לבעיה.  בל ניטעה, הקמת הגדר נגד המסתננים הינה מעט מדי ומאוחר מדי.  כמוה כסגירת שערי האורווה לאחר שהסוסים כבר ברחו.  ובכל מקרה הגדר לא תעצור ההסתננות באופן הרמטי בפני אנשים הנחושים לגנוב הגבול.

תושבי שכונות דרום תל-אביב, ערד ואילת הסובלים ממכת המסתננים חייבים לכוון טענותיהם וחיציהם כנגד פעילי "זכויות האדם" ובית המשפט העליון כאחראים הראשיים לאסונם ובו בזמן לדרוש מהממשלה והכנסת לפעול עמם לעשיית סדר באותם גופי אירגוני "זכויות" והמערכת המשפטית הקלוקלת. 

כל הפתרונות המוצעים על ידי אותם אירגונים "עוכרי ציון" כוללים העסקת המסתננים שהיגיעו ויגיעו לישראל בלא תנאים מגבילים תוך הענקת זכויות כעין אזרחיות דהיינו, מאחורי הקלעים הן מכוונים לאיזרוחם בישראל במוקדם ולא במאוחר.  משזה יקרה, ישמש הדבר איתות לכל העולם ואחותו לגנוב את גבולות ישראל (ושום גדר כאמור לא תמנע שיטפון כזה באופן הרמטי) וכאשר יכנסו פנימה אלו החדשים מיד יקומו כרורכיות "עוכרי הציון" בנינו ויזעקו מרה כי יש כבר תקדים (שהם עצמם יצרוהו) ובמדה וישראל לא תעקוב אחריו הרי אנו "היהודים" היננו גיזענים ומדינת אפרטהייד.  כמובן כי בו זמנית יסתחררו מקצה העולם ועד קצהו ויצרחו עד דלא ידע מנטרות אלו על מנת להכפיש וליצור דה-לגיטימציה, כפי שהינם נוהגים כיום, כנגד ישראל.

עד כמה סכנתם של עוכרי ציון גדולה לדמוקרטיה הישראלית ניתן לראות בתמונתה של חברת הכנסת מירי רגב אשר באורח לגיטימי הופיעה ואמרה דברה בהפגנת השכונות נגד המסתננים (שהפכה לפרועה בהמשך), אותה תמונה אשר פורסמה בפייסבוק אמש בידי "העוכרים" ובו מופיעה רגב במדי אס.אס.  ובמועל יד נאצי.  הפשיסטים "החומים" השמאלנים הרדיקלים מנסים לסתום פיות מתנגדים בכל אמצעי, גם פלילי.

האם לא די היה לנו בפרובוקציה הרצחנית של השב"כ כנגד הימין בהפגנת כיכר ציון המפורסמת, באמצעות סוכנם אבישי רביב (שמפניה) אשר הציג את תמונת יצחק רבין המנוח במדי אס.אס ובמועל יד?  האם מישהו חותר כאן לעוד רצח פוליטי של ח"כ רגב?  מפיץ התמונה וכניראה יוצרה כבר ידוע, פלוני מא-ר מנ---ון, האם יועמד לדין וירקב בכלא כמגיע לו? הבה נהמר כי מאחר שהתמונה "הרצחנית" מכוונת כנגד אשת ימין, אזי תתקוף את צמרת המשטרה השמאלנית רדיקלית שלנו מחלת השיכחה ואיש לא יעצר ולא יחקר.  לא היתה זו כוונתי לומר זאת, אך לאור ההסתה הפרועה נגד ח"כ רגב אומר לה – חזקי ואימצי, אמרי דבריך ואל תחתי (גם אם איני מסכים לכולם). 

וכמו להוסיף "שוד על שבר", התיקון לחוק נגד הסתננות עבר שידרוג וריכוך משמעותי אך לפני כשבועים ימים בצורת מחטף והרחק מהעין הציבורית, אשר מוסיף חטא על פשע ויאפשר למעשה הצפת ישראל במסתננים נוספים באין מעצור תוך שמעמיד קשיים נוספים חדשים על גרושם.  חתמו על מחטף התיקון המרוכך לחוק ההסתננות מיודעינו נתניהו, ריבלין, אהוד ברק ושימון פרסקי.  את התיקונים ל"חוק הזרים" הכינה "הקרן לישראל חדשה" באמצעות נציגה בכנסת ניצן הורוביץ שנטל את ראשות ועדת הזרים בכנסת זה לא מכבר ולא איבד זמן להטיף רעלניו השמאל רדיקלים תוך שהכין מיד תיקון ל"חוק הזרים" המקל מאד על כניסת המסתננים לארץ ומקשה יותר על גרושם.  דהיינו, הרקב האנטי יהודי וציוני חדר גם לכנסת ישראל וחופר מחילות מלכודת מתחת לרגלי נבחרינו ובעקבותיהם לכל עם ישראל.

נזכיר כי בתקופת ממשלת נתניהו ובעיקר תחת אהוד ברק (כאחראי ישיר ראשי) חל השיטפון הגדול של מהגרי העבודה מסודן ואריתראה.  נתניהו נירדם בשמירה (עלינו) ואהוד ברק מדבר כרגיל בשני קולות, אחד מהם קולה של "הקרן לישראל חדשה" דהיינו, ברק המופקד על גבול הדרום הוא שפרץ אותו (כניראה במצוות אדוניו מ"הקרן"). 

בין התיקונים הרבים, העברת עיקר הסמכויות לגבי המסתננים ממשרד הפנים למשרד הביטחון (זה הנפוליאונצ'יק השמאלני האמור לשמור על השמנת) ומניעת חסימת פעילות "אירגוני זכויות האדם" שהם האחראים בין הראשיים לכל העובר עלינו כעת.  כאנקדוטה נעיר כי נתניהו גרס כי אינו מבין בענינים משפטיים ולכן חתם על השינוי מאחר והוטעה באשר לתוכנו.  נו טוף....מי שמאמין לטיעון האווילי הלזה שיקום. כלומר, ביד אחת נתניהו נישמע מחצרץ מחויבותו למניעת ההסתננות ופתרון בעית אלו המסתננים הקיימים כבר בנינו וביד שניה מקל על כניסתם וחוסם גרושם....וזה כבר אינו מצחיק.

ונקודה למחשבה....האו"ם הוקם על ידי ארגוני "הסדר העולמי החדש" לשם ביטול כלל הלאומים בסופה של הדרך והקמת ממשלה דיקטטורית נצלנית עולמית אחת.  ישראל ניתפסת באו"מ כמכשול להרמוניה במזרח התיכון בין מדינות איסלמיסטיות בעלות פוטנציאל לאיחוד איסלמיסטי תוך ביטול הגבולות (בראיית אנשי "הסדר").  אין הוציא מכלל אפשרות כי האו"מ מגדיר את אריתראה כמדינה שאין להחזיר אליה מהגרי עבודה על מנת "לתקוע" את ישראל עם עשרות אלפי המהגרים משם ולעודד בכך את הפיכתנו למדינת כל אזרחיה מהר יותר, אשר תשתלב כעוד מדינה ערבית במזרח התיכון..

להלן מספר פתרונות אפשריים להכלת בעיית מהגרי העבודה

1. יש לקבוע מיהו פליט ומיהו מהגר עבודה בהתאם למקובל בחוק הבינלאומי – אל לנו לסמוך על בתי המשפט הישראלים מאחר שחלקם, בערכאות הגבוהות עקב מורשת הבייניש, משתפים פעולה עם השמאל הרדיקלי ויפסקו כמובן כנגד האינטרס של כלל אזרחי מדינת ישראל.  חשוב לציין כי פליט חרב שעבר ממדינת היעד למדינה נוספת אינו נחשב עוד לפליט לפי החוק הבינלאומי.  כלומר, כל המסתננים לישראל היגיעו ממצרים וכך איבדו זכותם לפליטות בישראל, במדה וכלל היו כאלה, ויש להשיבם למצרים.

2. יש לקבוע מכסת גג מוסכמת מקסימלית אשר ישראל תהיה לפיה מוכנה לקלוט פליטי חרב.  ישראל תודיע ותתאם מספר זה עם הקהיליה הבינלאומית והאו"מ.  בנוסף תדרוש ישראל מהאו"מ להוציא מכסות בינים לכמות פליטי חרב מכסימלית שמדינה יכולה או אמורה לקלוט בתחומה בהתאם לגודלה ועוצמתה הכלכלית.

3. על המדינה להקים מחנה מעבר לפליטים בדרום הארץ בסמוך לגבול המצרי אותו גנבו המסתננים.  המחנה יהיה מחנה אוהלים עם תנאים הומניטרים חיוניים אך בהחלט לא מעבר לכך.  אל למדינת ישראל להעתיק את מתכונת נופשוני אסירי המחבלים הפלשתינים למחנה זה.

4. עלות אחזקתם של הפליטים במחנה המעבר לפליטים יקבע על ידי אמדנים מטעם משרד האוצר.  חשוב לספק לתושבי המחנה עבודה בעיקר בנגב ובערבה בשכר המותאם לאומדן כיסוי הוצאות אחזקתם במחנה ולכיסוי עלות שהייתם בישראל ותו לא (ולא שקל יותר). סכום הכסף שישתכרו המסתננים יעבור כולו בשלמותו למעט כסף כיס בסכום מינימלי, מידי המעסיקים לידי המדינה ואשר יכסה עלות שהייתם במחנה עד למציאת הפיתרון עבורם אם בהחזרתם לארצותיהם או במשלוחם למדינת צד שלישי. בל נישכח כי גם מחנה אוהלים עם תנאים הומניטרים מינימלים עבור עשרות אלפים יעלה בסופו של חשבון מאות מליוני שקלים החסרים כעת בקופת המדינה 

מתווה זה יפתור בעיות רבות וביניהן:

א. המסתננים לא יפלו למעמסה על כיתפי אזרחינו דרך תקציב המדינה, הם יכסו את הוצאותינו בהם שהרי הם, בגניבת גבולנו, הם יצרו את הבעיה עבור כולנו.

ב. אנו לא נעמוד בלחצי זמן עקב עלויות גבוהות של אחזקת הפליטים.  במדה וישיבת הפליטים במחנות הפליטים תתארך מסיבות פוליטיות, מדיניות ובינלאומיות אז שיהיה.  שהרי הם אינם עוד כריחיים על צווארינו.

ג. העסקתם המוגבלת תוך ציודם בכסף כיס בלבד ולשימושם בתוך המחנה בלבד תמנע חלק ניכבד מהיכולת והרצון לפשוע בינהם.

ד. המסתננים יהיו בלא אמצעים להעביר כספים למשפחותיהם וכך לא יעודדום לנסות לפרוץ גבולותינו להבא.

5. לכל המקטרגים בעולם אשר יטענו וודאי כנגד ישראל המחזיקה מהגרי עבודה גונבי גבולה משך שנים במחנה פליטים, כל שעל ישראל להזכיר למקטרגים את פליטי הפלשתינים אשר עד היום לאחר 64 שנים יושבים במחנות פליטים באין פוצה פה ומצפצף בקרב קהיליה הבנלאומית.  יתרה מזאת, זכותה של ישראל לדרוש מהאו"מ את תמיכתו בשוכני מחנה הפליטים בישראל במתכונת אונר"א לפלשתינים למשל.  כמובן שהאו"מ יסרב ואזי ישמש כל זאת כנשק תעמולתי רב עוצמה בידי ישראל להוכחת הצביעות הבינלאומית בנושא הפליטים כולל דרישת ישראל לפרק את אונר"א במדה ולא יענו דרישותיה.

6. והחשוב מכל, המסתננים יעלמו מחוצות הערים ולא יהוו יותר מעמסה אזרחית-חברתית על אזרחינו.

7. יש לזרז החזרתם לארצותיהם ללא שהי-ופהי תוצאת הסחבת המנהלית הישראלית המפורסמת ובמדה ולא יסתייע לשלחם לידי מדינת צד שלישי גם תמורת פיצוי כספי בגובה סביר.

 

מכיוון שהגדר כנגד המסתננים הוקמה על שטח ישראלי ריבוני בינינו לבין מצרים, כבר מכינים עוכרי ישראל מאירגוני "זכויות האדם" תביעות לבג"צ כי הגדר אינה יכולה למנוע כניסה לישראל מאחר שהמסתנן בכוח צעד על מספר מטרים מאדמת ישראל מהגבול הבינלאומי ולפני הגיעו לגדר וכך חלה על ישראל החובה לכאורה ולטעם "העוכרים" לקלטו (רק ראו עד להיכן מגיעים ניבזי "הזכויות" בניסיונותיהם להחריבנו).  חברי הכנסת הניכבדה, קומו והוכיחו לנו כי אינכם חדלי אישים וקדמו מיד חוק להסדיר בעיה זו.  אל תעקפו את בג"צ, אתם הריבון ומי שעוקף את מי הוא הבג"צ אותכם, הניחו לו להלעיג, להגחיך ולהשנין עצמו בנסיונותיו לעוקפכם.
 
************************************************************************************************
 

הערכת מצב,היום,,24/05/2012,

אומר ,אל"מ מ"יל,,מזיאד עבאס

סביר להניח שארה"ב וישראל,יתקפו באיראן,בין,ה,20 ל27 ליולי !

א,,זמן ומרחב:

01,בעוד חודשיים יותקפו באיראן הכורים הגרעיניים,,מחנות צבאיים,,שדות תעופה,,תשתיות ומתקנים חיוניים.

02,התקיפה באיראן תביא להפלתו של המשטר בסוריה,

ב,,מסלול טיסה:

01המטוסים הישראליים,יטוסו דרך, ים סוף,ויחצו את המרחב האווירי הסעודי,ומשם יעברו למרחב האווירי העיראקי לאיראן

02לאחר התקיפה יחזרו במסלול הטיסה המהיר ביותר,

כלומר יחצו את עיראק,,וממנה יטוסו מעל ירדן חזרה לישראל

ג,,הגמישות האיראנית.היום,

אתמול והיום גילו האיראנים גמישות בעמדותיהם מול הועידה,שנערכה בבגדאד,,מפני שהודלפו אליהם הכוונות

הנחרצות של ארה"ב וישראל:
 
******************************************************************************************************************
 
 
 
 
 
       
בניה ועריכה של כרים בריק נסים ואייל עבאס