בניית אתרים בחינם

 

 

אל"מ מזיד עבאס יגאל  אגדה מהלכת וששים שנות מדינה

 האתר הרשמי של אל"מ מיל 

מזיד עבאס -יגאל-

    

   מעשי הגבורה של מזיד עבאס    פעולות התגמול    מאמרים כללים 7    מאמרים כללים 8    מאמרים כללים 10    מאמרים כללים 11
   40 שנה למלחמת יום כיפור    גת הגלילית    הערכות מצב    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש    ספר אורחים    כללי
   יצירת קשר    מבצע שלום הגליל    שעת האפס..נבואות שהתגשמו    פינות חשובות מאולם האורחים    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס    הרצאות לתלמידים
   שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
    מזיאד עבאס ראשי
    מזיאד כללי
    חייו של מזיאד (יגאל)
    תמונות מחייו של מזייד
    תמונות מחייו הצבאיים
    סיפורים מחייו ***
    תעודות הערכה וצל"שים
    מעשי הגבורה של מזיד עבאס
    פעולות התגמול
    חברים מספרים על מזייד
    בני המשפחה מספרים
    נאומים מפרי עטו
    מאמרים אישי
    מאמרים כללים 1
    מאמרים כללים 2
    מאמרים כללים3
    מאמרים כללים 4
    מאמרים כלליים 5
    מאמרים כללים 6
    מאמרים כללים 7
    מאמרים כללים 8
    מאמרים כללים 9
    מאמרים כללים 10
    מאמרים כללים 11
    מבצע צוק איתן
    40 שנה למלחמת יום כיפור
    מאמריו בעיתונות
    גת הגלילית
    קטעים מן העיתונות
    תגובות אישיות
    הרצאותיו של מזייד
    תקרית מעלה עקרבים ומעלות
    הערכות מצב
    ניחומי אבלים
    התיחסות מנהיגים
    נער הפלא (סרטים)
    ראיונות עם מזיד יגאל ברדיו
    תודות והערכות למזייד
    תמונות ממלחמת יום כיפור
    ,תמונות נדירות מן העבר
    סיפורים ופתגמים בערבית
    דברי חוכמה
    ממינהגי עדתינו
    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש
    הלחימה בחווה הסינית
    איסר חלמיש ז"ל
    הגליל במלחמת השחרור
    כבוד לאמל נסר אלדין
    ערפאת לפני רמאללה
    פלסטין בשנת 1900
    יום העצמאות
    ראשי הממשלה בישראל
    ישראל מהאוויר
    השריפה בכרמל מהאוויר
    חילות האויר לפני הראדאר
    הצרכים הביטחוניים
    האם אנחנו לקראת מלחמה
    מלחמת לבנון הראשונה
    הסכסוך הישראלי פלסטיני
    התכחשויות
    ספר אורחים
    ברכות ואיחולים
    כללי
    הסגולות בצמחי המרפא
    בריאות וצמחי מרפא
    יצירת קשר
    سيرة نبي الله شعيب عليه السلام
    מלחמת ששת הימים
    מבצע שלום הגליל
    שעת האפס..נבואות שהתגשמו
    פינות חשובות מאולם האורחים
    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס
    בית יגאל עבאס
    בית מורשת מזיאד עבאס
    مسك الختام واخر كلام !!!
    الايمان بالله..وتوقعات الرحيل
    نصيحتي لاولادي ليتقاسموا ورثتي في حياتي بمحض ارا
    הרצאות לתלמידים
    שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963

 

**************************************************************************************************************

הסו"שי שמתחמם ,,במזרח התיכון,!!

העימותים,בין הסונים לשיעים,,

הרצאתו של אל"מ מ"יל מזיאד עבאס,15/06/2013

********************************************************

   שורשי הסכסוך הסוני-שיעי נזרעו באיסלאם ברגע שמוחמד, נביא האיסלאם, עצם את עיניו לעולמים בשנת 632 לספירה, מבלי להשאיר מנגנון לבחירת יורשו בהנהגת האומה. הסכסוך שנתגלע אז הפך עם השנים למאבק גלוי ורווי דם, שתולדותיו שזורות לאורך כל 1400 שנות האיסלאם. לסכסוך זה יש היבטים במישורים רבים: אישי, משפחתי, פוליטי ודתי, ועד היום הזה המאבק בין שני חלקי האיסלאם הוא "על כל הקופה".

   בתקופה המודרנית נעשו ניסיונות לגשר על פני הסכסוך ולמצוא את המשותף בין חלקי האיסלאם במטרה ליצור רגיעה עדתית שעל בסיסה ניתן יהיה לנהל מדינות כמו עיראק, סוריה ולבנון, שבהן חיים אלה בצד אלה שיעים וסונים. גם השייח' המצרי ד"ר יוסף אלקרדאווי, המכהן כמופתי (פוסק הלכה) של אמירות קטר, התבטא בע"פ ובכתב על החובה למצוא דרך "לקרב בין האסכולות", כאילו שהשיעה היא עוד אסכולה לגיטימית, נוספת על ארבע האסכולות הסוניות: החנפית, המאליכית, השאפיעית והחנבלית. לעדה השיעית קראו בימים הטובים ההם "האסכולה הג'עפרית" על שם אחד מאבות השיעה.  

מפלגת השטן

תור הזהב של היחסים בין הסונה והשיעה היה ב-2006, על רקע מלחמת לבנון השנייה, שבה הצליח חיזבאללה ליצור את הרושם שהוא ניצח "ניצחון אלוהי". אחרי ככלות הכל, חסן נסראללה שרד את 33 ימים של מתקפות ישראליות כבדות, שחלקן כוונו אישית נגדו, וזאת בהשוואה לצבאותיהן של מדינות ערב שכשלו בכל נסיונותיהם לחסל את מדינת ישראל, וניגפו מפני צבאה בשישה ימים בלבד בשנת 1967. בעקבות מלחמת לבנון השנייה הכריז חסן נסראללה בראש כל חוצות – ובעיקר בערוץ "אלמנאר" ("המגדלור") שלו – כי הניצחון הוא של כל האומה הערבית והאיסלאמית. בכך הוא יצר לעצמו מעמד של המנהיג היחיד במזרח התיכון היודע ועושה מה שיש לעשות, תוך התעלמות מן ההתנגדות של המערב הכופר ושל משרתיו הגמדים – מרבית שליטי מדינות-ערב. בשאר אסד הכריז שרק שיטת הלחימה של חיזבאללה היא הדרך הנכונה להביס את האויב הציוני.

   המוני המזרח התיכון פרצו באותם ימי מלחמה בקיץ 2006 בהפגנות סוערות שבהן נישאו ברמה תמונותיו של נסראללה, והמקפידים אף נשאו את תמונותיו של אסד, התומך הגדול של חיזבאללה. לכולם, כולל לאנשי דת דוגמת שייח' יוסף אלקרדאווי, היה נוח להתעלם מהעובדה שחיזבאללה הוא קבוצה שיעית, שאיראן עומדת מאחוריה, שכן אם תנועת חמאס הסונית נמצאת באותה סירה עם חיזבאללה, מה רע יכול לצמוח מתנועת "אלמוקאוומה ואלמומאנעה" ("ההתנגדות וההגנה") הלבנונית המגישה סיוע לכל "תנועת שחרור", ללא קשר להשתייכותה העדתית? ערוץ "אלג'זירה", המשמש שופר התעמולה של תנועת "האחים המוסלמים" הסונית, אימץ את חיזבאללה והקדיש לו שעות רבות של שידור אוהד, ובחברות איסלאמיות רבות, כולל זו שבישראל, עברו אנשים לא מעטים מהצד הסוני של האיסלאם לצד השיעי. רק קבוצה קטנה של אנשי דת סעודיים לא נסחפו בגלי האהדה לחיזבאללה, והביעו עמדה שלילית כלפי ההשתלטות השיעית על לבנון, כמו גם על השיח הקולקטיבי הערבי.

   אלא שהאהדה לחיזבאללה לא שרדה את הסערה המטלטלת את המזרח התיכון מאז דצמבר 2010, הידועה בכינוי העיתונאי הרומנטי "האביב הערבי". המלחמה האכזרית המתנהלת בסוריה מאז מארס 2011 גבתה עד היום כ-100 אלף הרוגים, אלפים רבים של פצועים, ומיליוני סורים פליטים בארצם ובארצות השכנות. מלחמה מלוכלכת זו מתנהלת כשחיזבאללה מגויס לחלוטין לסייע למשטרו של אסד. הידיעות על מעורבותו של חיזבאללה בלחימה דולפות כבר יותר משנה. בתחילה קברו את חלליו בבית קברות זמני בבקעת הלבנון, בקרבת הגבול עם סוריה, כדי לא לערוך הלוויות במקומות המגורים ולפרסם בכך שחיזבאללה מעורב במתרחש בסוריה. במסגרת ההסתרה, גם נאסר על משפחות ההרוגים לקיים את טקסי האבל והזיכרון על מות הלוחמים.

   עם הזמן הלכה התמונה והתבררה, וחיזבאללה לא יכול עוד להסתיר את מעורבותו. כדי לשמור על הפופולריות, המציא נסראללה סיפור כאילו כוחות חיזבאללה נמצאים בסוריה על מנת להגן על מספר כפרים "לבנונים" –  וחלק משומעיו הבינו שמדובר בכפרים שיעים – מפני מתקפות המורדים הסוניים. אלא שגם סיפור זה לא שרד מול המציאות שעליה דיווחו אמצעי התקשורת, שחיזבאללה הוא חלק בלתי נפרד מן המאמץ המלחמתי של משטר אסד. במשך השנה האחרונה התגברה הביקורת הציבורית בעולם הערבי על חיזבאללה עקב מעורבותו ברצח הסורים, והדברים הגיעו לשיא לפני כחודש, עת החלה המתקפה על העיירה אלקוסייר הנמצאת על הגבול שבין סוריה ולבנון, ומשמשת גשר למעבר של הסיוע, הנשק, התחמושת והלוחמים מאזור הסוני של טריפולי שבלבנון אל המורדים בסוריה. המורדים השתלטו על אלקוסייר לפני כשנה ובכך הצליחו לתקוע טריז בין אזור דמשק הבירה והאזור העלווי בצפון מערב המדינה. מהתצלומים ומהדיווחים שהגיעו על המלחמה על אלקוסייר במהלך החודש האחרון, עולה כי כוח חיזבאללה היה זה שלחם על העיר ולא הצבא הסורי.

   קרב רווי דמים זה היה הקש ששבר את גב הגמל הסוני. מאז שנפלה אלקוסייר בידי חיזבאללה נפתחו כל סכרי הביקורת, ודוברי האיסלאם הסוני מפנים נגד חיזבאללה את חיצי הרטוריקה האיסלאמית החדים ביותר, כשהם טבולים ברעל הקטלני ביותר. הביטוי השגור כיום בפיהם כשם הארגון הוא "חיזב אלשיטאן" – "מפלגת השטן" – רמז לפסוק בקוראן "מפלגת השטן הם המפסידים" (סורה 58 פסוק 19) בניגוד לשם "חיזב אללה" – "מפלגת אללה" – שגם הוא מבוסס על הקוראן (סורה 5 פסוק 56). בדרשות במסגדים ובאמצעי התקשורת קורא אלקרדאווי לכל מוסלמי ומוסלמית לצאת לג'יהאד נגד חיזבאללה בסוריה, ומאשים בגלוי את הארגון ואת והאיראנים בכך שהם רוצים לטרוף את כל ארצות המוסלמים. הוא מאשים אותם שהם כופרים ומסתירים את זהותם האמיתית.

   קרדאווי אינו חוסך את שבט לשונו מאסד. הוא מתאר בזלזול את השינוי בחוקה הסורית שאיפשר בשנת 2000 לבשאר לרשת את אביו כשהיה בן 34, למרות שהחוקה עד אז קבעה שעל נשיא להיות בן 40 לפחות. הוא אפילו מזכיר את השם המקורי של משפחת אסד – "אלווחש" – חיית פרא. קרדאווי קרא לכנס את כל חכמי העולם האיסלאמי בקהיר ביום חמישי ה-13 ביוני, לדיון במצב מול השיעים בכלל ומול איראן וחיזבאללה בממוקד, ולקבל החלטות בעניין. הוא רואה בברכה שהאיסלאם הסוני הגיע לשלטון במצרים, בתוניסיה, במרוקו ובתימן, וזאת בנוסף על רצועת עזה, שגם בה ערך לאחרונה ביקור.

   בדבריו הודה קרדאווי במפורש שטעה ב-2006 בעניין חיזבאללה והלך שולל אחרי המראה הדתי שלו. קרדאווי מעלה על נס את חכמי הדת של סעודיה, שכבר בימי מלחמת לבנון השנייה צדקו בנוגע לחיזבאללה ולא נפלו למלכודת שבה הפיל נסראללה את העולם הערבי והאיסלאמי. הוא ביקש סליחה ומחילה מאותם חכמים על תמיכתו בחיזבאללה בניגוד לדעתם.

   אלא שקרדאווי אינו לבד. גם שייח' ראא'ד סלאח, ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל, יצא בגלוי נגד חיזבאללה הפועל נגד "אחינו" בסוריה. יש לזכור כי "אחינו" בהקשר זה יכולים להיות "האחים המוסלמים" בסוריה, אבל גם הפליטים הפלסטיניים החיים בסוריה, שכמה מאות מהם נפגעו בקרבות בין אסד ומתנגדיו, ואלפים רבים מהם נמלטו לירדן וללבנון.  

"חלון הזדמנויות" בעיראק

המתח הגובר בין הסונה והשיעה נותן את אותותיו גם בעיראק. במהלך חודש מאי השנה נהרגו במדינה זו יותר מאלף בני אדם בפיגועים של סונים נגד שיעים ובפיגועי נקם של שיעים נגד סונים. המתח הגובר בין העדות בעיראק הוליד הכרזות ששני הצדדים מכריזים זה כלפי זה: "כדאי לכם לברוח מעיראק לפני שיהיה מאוחר מדי", במשמע לפני שהסכינים שלנו מפרידות את ראשיכם מכתפיכם. איראן מחמשת ומציידת את צבא עיראק כמו גם את המיליציות השיעיות דוגמת "צבא המהדי", בעוד שסעודיה, קטר והאמירויות מסייעות למיעוט הסוני בנשק, תחמושת וכסף. המתח ה"סושי" בארץ הנהריים גובר, והתלקחותה של מלחמת אזרחים במלוא הקיטור היא כנראה  עניין של זמן. 

גם בארזים

לבנונים רבים מתנגדים לפעילות חיזבאללה בסוריה מחשש שמא מלחמת האזרחים תגלוש מסוריה ללבנון והם יהיו קורבנותיה. השבוע בהפגנה של סונים שהתקיימה מול השגרירות האיראנית בביירות, קראו המפגינים לאיראן להוציא את חיזבאללה מסוריה. פעילי חיזבאללה חמושים באלות ובמקלות התקיפו את המפגינים והרגו אחד מהם במכות. הלחימה בטריפולי שבצפון לבנון בין שכונת באב אלתבאנה הסונית ובין ג'בל מוחסן שתושביו עלווים נמשכת וגם השבוע היו בה נפגעים. לפני כשבועיים נפלו פצצות גראד בשכונה הדרומית של ביירות, מעוז חיזבאללה, וכל הסימנים מעידים על התחממות ה"סושי" גם בארץ הארזים.

   יש ידיעות על כך שחיזבאללה דרש מחמאס להוציא את אנשיו מלבנון כי אינו תומכת עוד בחיזבאללה.

   המתח הסוני-שיעי עלול להביא להתלקחות במדינות רבות: לבנון, עיראק, בחריין, איחוד האמירויות, פקיסטן, אפגניסטן, ואולי גם טורקיה שגם בה יש מיעוט שיעי לא קטן.

   אנו בישראל חייבים לזכור כי במזרח התיכון לא תמיד פועל הכלל "אויבו של אויבי הוא ידידי", וודאי לא לאורך זמן, כפי שמעיד ה"מהפך" של שייח' אלקרדאווי ביחס לחיזבאללה. העויינות והשנאה בין הסונים והשיעים לא תביא לאהבת ישראל. במקרה הטוב ביותר היא תביא לקואליציה מוגבלת טווח וקצרת מועד בין מדינות סוניות כמו סעודיה, ירדן ומצרים ובין ישראל, אבל אין לסמוך עליה. תמיד נישאר "ישות ציונית", שעל פי האיסלאם – הסוני והשיעי כאחד – אין לה זכות קיום.

 


**************************************************************************************************************************************************

 

הערכת מצב בצל, האירועים

*************************
נסראללה יתאבל תוך חודש ימים  

חזבאללה שקוע עד צווארו שם,,,בפנים

על פי פקודת איראן מהאייתולות החומניים

בניגוד לרצונם של רבים מהמפקדים והחיילים

ספגו עד אתמול כמאתיים הרוגים,ומאות פצועים

בעולם הערבי,:בעד חזבאללה רק שלושים אחוזים

הסקרים מאתמול מוכיחים ,שנגדו יש שבעים אחוזים

נסראללה שנוא בלבנון על כול העדות ועל כול הפלגים

הוא זורק את חמאס מלבנון,,משנאת השיעים לסונים,!!

*****************************************************

אנחנו לא נתן מדינה לפלסטינים, באיו"ש, ולא בשטחים

נאפשר התהוות מדינת פלסטין ברצועה,בהסכמת המצריים

לאחר הרחבת רצועת עזה לכיוון סיני,בעוד,,30,, אלף דונמים

בכסף אמריקאיי,סעודי,קטרי, יוקמו ברצועה  בנינים ו,יישובים

ויועברו מאיו"ש  לרצועה,כל הפליטים הפלסטינאיים המקוריים

הגדה המערבית תנוהל בקונפדרציה בינינו לבין ,מלך המלכים

צה"ל יישאר על גדות הירדן לשלום יישובי הבקעה, והחקלאים

נאפשר למצריים מעברים בים סוף לקשרי מסחר עם הירדניים

נשאב מים ,מהים האדום לכיוון ים המלח, במאמצים משותפים

ירדן תפיק תועלת עיקרית מהעברת המים בעוד כמה מישורים

את הדברים האלה כתבתי ב06/06/2010,, מלפני שלוש שנים

מי ייתן ומנהיגינו כאן בפנים יישארו מלוכדים למשך כמה חודשים

מפני שהמזל שלנו,הוא,,,, שהעולם הערבי מבולגן על ידי אלוהים

 

בברכה  מיגאל מזיאד עבאס,,לכל הידידים היקרים,


*****************************************************************************

כבוד והערכה לפאדל האאפרופסור

שטורח להסביר מה מותר ומה אסור

מבקר בכל הכפרים ללא הרף או מעצור

בביקוריו מפיח ידע ,ואור, בנשמת כל הדור

הכרתיו בשירותו הצבאי,לתפארת אותו מחזור

כאשר לקבלת האוכל,נאלץ גם הוא לעמוד בתור,!!

אבל זה היה לפני 50 שנה,כשבמרכז הגרוש היה חור

************************************************

כאשר אצלנו בגליל חרשנו עדיין באמצעות פרה וחמור

אביו המנוח,למד אותנו,כיצד קונים ומתפעלים טרקטור

 

*********************************************************************************

 

 الردّ بمنة الحليمالرؤوف .. على عبد الرؤوف
 
بسم الله الرحمنالرحيم
 

 

 
الحمدلله وكفى ، وصلى الله علىالسيد الجليل المصطفى ، وعلى آله وصحبه ومن اصطفى ، ومن تبعهم من أهل الصفاء والوفا ...

الحمدلله نحمده ونستعينه ونستغفره ، ونعوذ بالله منشرور أنفسنا وسيئات أعمالنا ، من يهده الله فلا مضل له ، ومن يضلل فلا هادي له ،وأشهد أن لا إله إلا الله ، وأشهد أن محمداً عبده ورسوله  ، بلغ الرسالة وأدّىالأمانة ، ونصح الأمّة ، وكشف الغمّة .

وبعد .. فقد أبلغنابعض الاخوة مشكورين عن مقالة الأخ عبد الرؤوف التي أنزلها على النت ، والتي سارعتمواقعنا العربية "صاحبة المصداقية والأمانة والنزاهة وعدم التحيز" بنشرها ، تلكالمواقع نفسها التي لم تنشر ردنا على شيخ عبد الرؤوف ، ذاك المثير للفتن المدعورائد فتحي !

وإنا لنرى في تحيز هذه المواقع ، وانعدامأمانتها الصحفية ، وقلة مصداقيتها في التعامل مع الجميع على حد سواء ، شيئاًمستنكراً ومداناً ، وخدمة لأهداف ذاتية رخيصة ، بل ولربما لأهداف صهيونية دنيئة !!!

وما يجب ألاّ يكون أقل استهجاناً واستنكاراً وإدانة ًهو سكوت الحركة الإسلامية وشيخها رائد صلاح ، عن تفوهات المدعو رائد فتحي التكفيريةالمقيتة ، والتي -وإن صح حكمها- .. لا تخدم إلا الصهيونية وأعداء الأمة المتربصين ،كأني برائد هذا يدعو لتفتيت الأمة ، و"كشف الغمة" .. برفع راية آل صهيون ، هذا انصحت .. فكيف وهي بحكم الإفتراء والظنون !!
وإنا لنرى أيضاً أنإنزال مقالة الأخ عبد الرؤوف في هذا الوقت بالذات ، رغم أنها بحدود الأخلاق والأدب ، خلافاً لرد الحركة الإسلامية البائس والفارغ ، والذي يخلو عدا عن البسملةوالحمدله التي هي أدنى معايير الأدب مع الله تعالى ، من الأدب الإنساني واحترامالغير .. وكيل التهم له واختلاق الكذب عليه ، وهو ذاته النهج الذي تبعه منشور منأسموا نفسهم بطلاب العلم الشرعي ، مما لا يستحق الرد أصلاً لهزالته وغياب الحقيقةوالصدق كُلّياً من مضامينه !! .. لَنَرى فيها كسابقَيْها التفافاً على الموضوعالأصلي ، وتهويناً لتفوهات رائد العنصرية وتحجيماً لها ، كي تضيع الحقوق ، وتتحوّلالمطالب ، وتخفى العورات والمثالب !!!

رغم ذلك كلّه ، ورغمأنكم أنتم المطالبون بالرد على ردنا على رائد فتحي .. إلا أنّا أيضاً في هذه المرةسنكون السبّاقين إلى الخير .. والداعين الى النور والمعرفة ، والتقارب والوحدة !!

طبعاً نحن لسنا هنا بصدد الرد على مقالة الأخ عبد منموقع التهمة ، وإزالة شكوك المشكّكين من المعقبين والمنتظرين "للرد" والتكفيريينوغيرهم ، بل لإحقاق حق ، ودفع ظلم وجور ، لطالما عانى منه أتباع المذهب التوحيدي ،وبالتحديد منذ أيّام جدكم وشيخكم ابن تيمية الحرّاني ، الذي كفّر غالبية الفرقالإسلامية ، ولم يُستثنى من تكفيره هذا إلا ما رحم ربي !!
والآن إلى مقالة أو "رسالة" التفاهم المقصودة .. :-

*
في البداية أود أن أشير للأخ عبد أن ردود وتعليقاتأبناء الطائفة على قضية "شيخك" ، وما صاحبها من ردود فعل صاخبة وغمامة تخبط وتلبيس، هي أقل ما يمكن أن يُقدَّم لشيخك العالم .. على تصريحاته اللاإنسانية ،واللادينية .. وهم غير ملومين ، فهم عامة .. غير متعلمين ، بينما هو في عدادالعلماء الفاهمين ، فبالله عليك على من يقع اللوم ههنا ، على العامة والشباب .. أمعلى شيخك العالم المهاب ؟!؟! وعلى الرّاد منهم .. أم على من بدأ بالسّباب؟!؟!

***
وإلى سُلّم المقالة :-

*
أولاً :- صحيح .. لا بدّ للحوار أن يكون أدبياً يرتكز على الأخلاق واحترام الآخر ،مهما اتسع الخلاف ، وتباينت الأراء ، فاختلاف الرأي لا يفسد للود قضية ، وارتفاعالأصوات واحتداد اللهجة حجة الضعيف ، والأمثلة الواردة كثيرة .. خاصة في الأيامالأخيرة !!

*
سبحان الله .. لاحظتَ السب والشتم (ونحن ضدكل ساب وشاتم ، فالمؤمن كما قال النبي صلعم : ليس بطعّان ولا لَعّان ولا فاحش ولابذيء ) ، والتفاخر في التاريخ من شباب طائش  ؟!؟! ولم تلاحظ التكفير والتحريض علىالقتل والجريمة من شبابكم وشيخكم .. هداك الله ؟!؟!

*
بَلَا تركوا لنا الجدال ، ولم يحرّضوا كغيرهم على الجريمة والقتال ، وها قد جئناك .. فعلّنا أجبناك .. لنخرج بنتيجة !!
 
*
ثانياً :- نظرة فيأي ردود ومقالات ؟؟ وأين رأيتها ؟؟ أفي موقع أم الفحم الذي لم ينشر شيئاً منها ؟؟اللهم إلا ما وافق هواه من ردود بعض الشباب الصغار المتعصبين الجهلة !! وما هيالتناقضات الغريبة ؟؟ أهي أكثر تناقضاً من فيديو شيخكم ؟!؟! ... آه نعم .. قالشيخكم "العالم" أننا مرتدون عن الإسلام وتجب محاربتنا ، فردّ عليه بعض الجهال أنّنالا نريد إسلامكم "الإرهابي" هذا إن كان هو الإسلام !! والإثنان جاهلان .. شيخكموبعضشبابنا الطائش !!
بينما نحن الأغلبية ، شيباً وشبّاناًمتمسكين بأصولنا وديننا الإسلامي ، ومذهبنا التوحيدي ، وسبقنا وسبق أجدادناالتاريخي ، وهم أركان دعوة النبي ، بل أصحاب السبق الدعوي ، فأول من صدح بالإسلامجدنا وفخرنا أبو ذر الغفاري ، وهو أصدق أهل الأرض بشهادة النبي ، وأوّل من عمّرمسجداً في الإسلام عمار بن ياسر العنسي ، وهو الممتلئ إيماناً من رأسه إلى أخمصقدميه والذي يدور معه الحق حيث دار ، ذاك عمّار ، يدعوهم إلى الجنة ويدعونه إلىالنار ، وبنص الشهادة النبوية .. ويح ابن سميّة .. تقتله الفئة البغية ، وجدالكنديين منّا أول فرسان الإسلام .. المقداد الكندي البطل الهمام ، عليهم رضوانالملك العلّام ، وهم المتابعين للبحر الذي لا ينزف سلمان المحمدي ، بشهادة المصطفى :- سلمان منا آل البيت النبوي  ، المتمسكين بالنهج الصحيح السَّوي ، بعد موت النبي، عليه صلوات الرب العلي ، والمدافعين عن حق الإمام علي ، وحديث الغدير والثقلينفيه وآله من البيت النبوي ، فكُنّا وبحق المنهج الوسطي ، بين آل البيت النبوي ،وصحابة النبي ، فلا غالينا بآل بيته كشيعة علي ، ولا هضمنا حقهم .. ونقضنا ذمامهم .. الذي أوصى به النبي ، كما فعل غالبية أهل المذهب السني ، خاصة منتهجي سياسةالبيت الأموي !!

نعم إكتسبنا هذا الشرف الأمجد ، وورثناهعن كريم الأصل والمحتد ، وحافظنا على عهد المصطفى أحمد ، والمسمى في الأرض محمد ،فأكرمنا الصحابة رضي الله عنهم وأرضاهم ، وقدّمنا آل البيت رضوان الله عليهم عمّنسواهم ، إتّباعاً لأعلم الناس بعد النبي (الامام علي) ، وأصدق الناس بعد النبي (أبوذر) ، وأشجع الناس بعده (المقداد) ، وأكثر الناس امتلاءً بالإيمان بعده (عمار) ،والمُشبع علماً المنسوب لآل البيت فخراً (سلمان) بشهادة النبي ، مثيل لقمان الحكيم .. البحر الذي لا ينزف .. الحاوي للعلم الأول والعلم الآخر بشهادة الإمام علي !!

فكنا أهل المنهج الوسطي ، وبقينا إلى يومنا هذا متبعينلوصية النبي ، فإن لم نتبع هؤلاء الذين زكاهم النبي صلعم فمن نتبع ؟؟ فبقينا علىالعهد لا نسجد إلا لله وله نركع ، لا نتبع كل ناعق يضل وللحق يدفع ، ولا كل مبتدعمغال يبتدع ويرفع !!
متمسكين بكتاب الله .. مؤمنين بنبي الله ،مقتدين بفضائل الصحابة الأخيار ، مهتدين بآل البيت الأمجاد الأطهار ، معترفينبمكانتهم العظيمة في الإسلام ، المنصوصة بحديث الثقلين في شهادة خير الأنام ، لامغالين بالصحابة كأنهم أهل العصمة كعادة غالبية مذاهب السنّة ، ودون الغلو في آلالبيت كأنهم معلمي الرسل والأنبياء ، وأصحاب الأرض والسماء .. كغالبية شيعة علي !!

ضارعين إلى الله .. متوسلين إليه ، أن نكون ممن قالفيهم :- {وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَىالنَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا} (البقرة: 143) .. وقد فسَّرإبن كثير هذه الآية بقوله : يقول تعالى إلى قبلة إبراهيم عليه السلام، واخترناهالكم لنجعلكم خيار الأمم لتكونوا يوم القيامة شهداء على الأمم لأن الجميع معترفونلكم بالفضل، والوسط ههنا الخيار الأجود، كما يقال قريش أوسط العرب نسباً وداراً أيخيرها وكان الرسول عليه الصلاة والسلام وسطاً في قومه، أي أشرفهم نسباً. ومنهالصلاة الوسطى التي هي أفضل الصلوات.. كما ثبت في الصحاح وغيرها ولما جعل الله هذهالأمة وسطاً خصها بأكمل الشرائع وأقوم المناهج وأوضح المذاهب كما قال تعالى: {هُوَاجْتَبَاكُمْ وَمَا جَعَلَ عَلَيْكُمْ فِي الدِّينِ مِنْ حَرَجٍ مِلَّةَ أَبِيكُمْإِبْرَاهِيمَ هُوَ سَمَّاكُمْ الْمُسْلِمينَ مِنْ قَبْلُ وَفِي هَذَا لِيَكُونَالرَّسُولُ شَهِيدًا عَلَيْكُمْ وَتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَىالنَّاسِ}.
طبعاً عدا عن الموحدين هناك عدة مذاهب تدّعيالوسطية ، كالأشعرية الماتريدية الزيدية وغيرهم .. لكننا  نرى أننا أوسط المسلمينمذهباً ، وأكثرهم إعتدالاً !!

ونحن مثل باقي الاخوة فيالمذاهب الأخرى .. نرى أننا أحد الفرق الإسلامية التي قال فيها النبي عليه الصلاةوالسلام في حديثه الصحيح الشهير :- افترقت اليهود على إحدى وسبعين فرقة، وافترقتالنصارى على اثنتين وسبعين فرقة ، وستفترق هذه الأمة على ثلاث وسبعين فرقة كلها فيالنار إلا واحدة ، قيل : من هي يا رسول الله ؟ قال: من كان على مثل ما أنا عليهوأصحابي .

بل نتمنى ونضرع إلى الله (وهذا حقنا كما غيرنا )أن نكون تلك الواحدة الناجية ، لأننا نرى (من وجهة نظرنا) أننا الأقرب للمنهجالنبوي الوسطي !!

والجدير بالذكر أنه لو نظرنا اليوم بلوفي الماضي الغير بعيد نرى أن كثيراً من الفرق والعلماء ، باتوا يتغنون بالوسطيةويدّعونها ، بعدما كُنّا السبّاقون إليها .. فترى الأشعريه والماتريدية ، وكذلكالزيدية وحتى الصوفية وعلماء الأزهر وغيرهم يدّعون اليوم أنهم أوسط المذاهب وأفضلها !!

بل إنّا بتنا نرى المتابعة الجارفة ، والاستقطاب الهائللشيوخ وعلماء الوسطية ، أصحاب الفكر المتنوّر ، والأسلوب المنهجي المتحضر ، للكمالهائل من المسلمين ، ومن كافة المذاهب والتوجهات ، في ازدياد مستمر ، لأن غالبيةالمسلمين سئموا التكفير والتخلف ، وضجروا من حروب السنّة والشيعة ، فرأوا وأيقنواأن خير المذاهب أوسطها ، وأكثرها اعتدالاً ، وأقلها تعصباً ، وأكثرها فكراًوتنويراً ، وأقلها رواية للخرافات والمبالغات الشيعية ، وأبعدها عقيدة عن خزعبلاتالوهابية ، وبدع المشبهة والجسمية !!

انظروا كيف أقبلالناس أفواجاً ألوفاً ألوفا لمشاهدة محاضرات ودروس الشيخ الشعراوي ، وشيوخ الأزهر ،والشيخ عدنان إبراهيم  والشيخ عائض القرني حفظهم الله ، وغيرهم من علماء الوسطيةممن استقطب الغالبية العظمى ، وجعل الناس تميل إلى الإسلام المعتدل السمح وتُعجَببمبادئه ، وتقترب منه وتستفسر عنه ، وأصبحوا أنصاره ومتابعيه حتى في مشاهدةالمحاضرات المسجلة على اليوتيوب ، وبالمقابل انظروا حال مشايخ التكفير والتفريق ،كالعرعور والحربي والدليمي ورائدكم العرعور الصغير ، وانظروا ما قدّموا للإسلامالمتعصب !!! .... هل غير التفريق والتكفير ؟!؟! والاقتتال والتدمير؟!؟! ولكم فيسوريا والعراق وغيرهم أعظم الأمثال !!! حروب طائفية .. مجازر إجرامية .. تفجيراتإرهابية .. فتاوى تكفيرية .. الخ .. نعم هذا ما جنته الأمة الاسلامية .. ممنيُسمّون بالوهابية .. وأشباههم ممن يدعون السلفية !!!
*
أمّاكتاب الله العظيم فهو كلام الله تعالى الذي أنزل على نبيّه الخاتم صلعم فقال فيه عزشأنه ، وجل سلطانه :- ( إن الذين كفروا بالذكر لما جاءهم وإنه لكتاب عزيز ( 41 ) لايأتيه الباطل من بين يديه ولا من خلفه تنزيل من حكيم حميد ( 42 ) فصلت) . فمن شكفيه فهو كافر ، وهو المصدر التشريعي الأول والأصل لكل مسلم موحد !!

*
ما العقائد التي اشتهرت عنّا ؟؟ اها تناسخ الأرواح؟!؟! يا للمصيبة !! ههههههههه دي داهيه على راي اخوتنا المصاروه !! أي عقيده يا رجل؟!؟! هذه مقوله ذكرها شيخان ينتسبان للمذهب رفضها غالبية الشيوخ والعلماء وعارضوها !! فلا هي في أصل العقيده ولا في فرعها .. ولا حتى في الاجتهادات ، اللهم إلا عندمن ندر من المجتهدين كالشيخين ، رغم أنهم في بحثهم واجتهاداتهم اعتمدوا على بعضالأيات القرآنية واستندوا على الحديث النبوي : (( كنت أنا وأبو بكر وعمر وعثمانوعلي بين يدي الله قبل أن يخلق آدم بألف عام فلما خلق أسكننا ظهره ولم نزل ننتقل فيالأصلاب الطاهرة حتى نقلني إلى صلب عبدالله ونقل أبا بكر إلى صلب أبي قحافة ونقلعمر إلى صلب الخطاب ونقل عثمان إلى صلب عفان ونقل علياً إلى صلب أبي طالب )) فقالواكيف كان الانتقال في الأصلاب عبر آلاف السنين ؟!؟! على كل حال .. يقول بعض العلماءأن هؤلاء الشيخين أتوا بسَبق علمي رهيب ، واكتشاف عجيب ، اكتشفه العلم التكنولوجيوأثبته بعد عقوووود من أبحاثهم !!

*
تنقل روح الإله !!!وهل لله روح يا رجل هههههه ؟!؟! أعوذ بالله من هذا الكفر العظيم !!!

*
أمّا أنبياء الله تعالى ، فنحن نؤمن بهم ، ونصليونسلم عليهم ، ونقتدي بهم ، وكل من يشكك في أنهم أنبياء الله وصفوته ، وأنهم أشرفوأفضل وأنبل وأحكم وأعلم وأطهر خلق الله (فضلاً عن ازدراءهم) ، من أبينا آدم عليهالسلام ، إلى الخاتم المصطفى خير الأنام ، عليه الصلاة والسلام ، فهو كافر خارج عنالتوحيد !!

*
شكراً أنك تحاول أن تحسن الظن بنا ، وإلاكُنّا هلكنا  .. (يعني على الأقل ما دخلتنا النار على طول زي فتحي) !!

*
بل نحن نؤمن اليوم بما اعتقد به أباؤنا الأطهار ،وأسلافنا الأبرار ، ودانوا به لله ، من اتِّباع أنبياءه وكتابه ، وديننا هو الاسلامالوسطي المعتدل ، ندين لله به ، مصدقين لقوله عز وجل :- " إن الدين عند اللهالإسلام " .. وأمّا الإفتراءات على أجدادنا من شيخكم ابن تيميه وغيره بالأمس ، فهيكما علينا من عراعيركم اليوم .. سُنتكم في الأولينوالآخرين!!

*
عقيدتنا أن الله تعالى هو الواحد الأحد ،الفرد الصمد ، الذي لم يلد ولم يولد ، ولم يكن له كفؤا أحد ، وهو الخالق الرازق ،غير محدود ولا متحرك ولا متحيز ، خالق كل شيء ، عالم بكل شيء ، لا تحويه الأوهامولا الظنون ، قوله للشيء كن فيكون ، لا يُسأل أين هو ولا متى كان ، لا يحوط بهالزمان ولا المكان ، لأنه خالقهما ، يعلم السر وأخفى ، يعلم ما كان وما هو كائن وماسوف يكون ، وما لو كان كيف كان سوف يكون !! ننزهه تعالى عن التحيز والتجسيم (كماعالمكم ابن تيمية) ، وعن أن يكون له يد أو قدم أو وجه أو أو أو ألخ .. سبحان ربك ربالعزة عما يصفون !

*
نعبد الله أولاً بصحة توحيده ، ثمبالعبادات والصلوات ، والأدعية والابتهالات ، وأصناف الفرائض والمستحبات ، وكثرةالذكر ، والمباركة قبل الطعام والشراب ، وحمد الله وشكره بعد الطعام وقبله وفي كلحين ، ونأمر بالمعروف وننهي عن المنكر وندعو للخير ، ونشدّد على الأعمال الصالحةالخفية ، والصدقات الخالصة النقية ، لوجه خالق البرية ، لأن فيها الأجر العظيم ،وصاحبها أحد السبعة الذين يظلهم الله في ظله يوم لا ظل إلا ظلّه !!

*
إيماننا بالقرآن العظيم هو الأصل في الدين ، وقد ذكرتأعلاه حكم المشكك بكتاب الله عز وجل !

*
وكذلك السُّنةالنبوية الشريفة ، فهي محل التشريع في ما لم يشرّعه الكتاب ، وفي الفروع .. غير أنهإذا كان صدام بين حديثين ، أو تعارض ما ، أو تصادم مع العقل والمنطق ، فهنا يدخلباب الإجتهاد ، فلسنا نسلم بصحة كل ما جاء في البخاري ومسلم وغيرهم ، ولا نرى أن كلما ورد عن الصحابة مسلّم به !!!

*
موقفنا من الصحابة وآلالبيت أوضحته أعلاه ، فمنهجنا التوسط بينهم ولا نبالغ بأحد الطرفين ، فنحن لانتعامى عن أخطاء الصحابة ، ونأخذ عليهم في مسائل ، أهمها ظلم آل البيت ، ولا نرىالعذر لمعاوية ويزيد وأصحابهم فيما صنعوه بآل البيت ، ونرى في أفعالهم إثماً كبيراًثقيلاً ، نبرأ منه ونُحيله إلى الله تعالى ليحكم فيه فهو خير الحاكمين ، بالضبط كمانرى أن قتلة الخلفاء الراشدين ارتكبوا الاثم العظيم الذي نبرأ إلى الله تعالى منه ،وكذلك لا نرى أن الصحابة وهم على رأي العلماء ما يقارب 114000 صحابي ،  كلهم عدولوثقات ولا يمكن الطعن عليهم ، بّلا نرى أنهم ارتكبوا أخطاءً كثيرة وكبيرة ،وتقاتلوا وتناحروا واختلفوا الخ ... ، لكنهم مع ذلك صحابة الرسول رضي الله عنهموأرضاهم ، وهم خير القرون ، ومناقبهم أكثر من أن تُعد أو تُحصى ، وأنهم كالنجوم ،بأيهم اقتديتم اهتديتم كما قال عنهم المصطفى صلعم ، ونرى أن سادة الصحابة رض معالخلفاء الراشدين ، هم أبوذر وعمار وسلمان والمقداد رضي الله عنهم وأرضاهم ، وهمالمتفق عليهم سنة وشيعة ووسطية !!

*
الأنبياء عليهم الصلاةوالسلام يجب أن تَسأل عن رأينا فيهم قبل الصحابة ، لأنهم خير البشرية ، وأفضلالبرية ، وقد تحدثت عنهم أعلاه !

*
سؤالات متكررة .. نأخذالتشريع والتحليل والتحريم ، من كتاب الله وسنة نبيّه ، ومن أقوال واجتهاداتالعلماء وأولي الأمر ، عملاً بقوله تعالى :- {يا أيها الذين آمنوا أطيعوا اللهوأطيعوا الرسول وأولي الأمر منكم فإن تنازعتم في شيء فردوه إلى الله والرسول إنكنتم تؤمنون بالله واليوم الآخر ذلك خير وأحسن تأويلا} (النساء:59) .. ولا نرى أنبعد غلبة معاوية على السلطة وتحولها من الخلافة إلى الملك ، أن الملوك من أوليالأمر .. إلا ما ندر ، كالخليفة العادل عمر بن عبد العزيز رضي الله عنه .

وأمّا الاجتهادات فهي في الفروع طبعاً ، ولنا اجتهاداتناالتي تميّزنا والتي أطرى عليها الكثيرون من المراجع والعلماء ، وامتدحها الفقهاءوالفهماء ، فنحن أول من أعلن عن حرمة المخدرات والتدخين في الدنيا !! وكذلك أول منوضع مشروبات الطاقة والنرجيلة تحت قائمة المنكرات !!

ونحن .. المقيّدون بالعداله كما نادى علينا الشيخ المفتي أمين الحسيني رحمه الله ، لانرى جواز الزواج بأكثر من إمرأة احتياطاً ، وتقيداً بالعدالة ، فما نحن كالصحابة ،فضلاً عن رسول الله صلعم !!

ونحرم أو ننكر كل ما يثيرالغريزه ، ويقوّي الشهوة ، كبعض الأسماك والجرجير والملوخية وغيرها .. ونراهامحرّمة كالفياغرا !!

ولا نقبل بإرجاع المطلقة ، ولا محلّللها يحلل رجوعها للزوج الأول !!

هذا بعض الأمثلة علىالإجتهادات التي كنّا السبّاقين إليها ، وأول الواقفين عليها !!

*
حكم التجنيد :- التجنيد ، لعبة سياسية قذرة ، طبّقهاعلينا الصهاينة ، بحكم أننا أقلية ، ولمحاولة سلخنا عن شعبنا وأهلنا ، ففرضوهاعلينا ، وحاكموا كل مخالف أو معارض أو متهرب بأشد العقوبات اللاإنسانية من تضييق ،وسجن ، وملاحقة ، الخ ... وقد حكم الشيوخ آنذاك بإبعاد كل من يلتحق بالجيش عنمجتمعنا ، بل وبمقاطعة أهلهم أيضاً .. لكن بعد أن مضت بضع سنوات ، وتعاون بعض منيدّعوا الوجاهه مع الدولة ، ممن لا يتجاوز عددهم أصابع اليد الواحدة ، فتفاقم الوضع، وأرهبوا الشباب ، وأصبح تطبيق الأحكام صعب ، وضُيّق على الشيوخ والعلماء ، غير أنالمتدينين والبنات على الأقل ممنوعون من الخدمة الإجبارية ، كما أن شيوخنا حفظهمالله ورعاهم ، لا يتناولون الطعام ولا يشربون الشراب من أجر الجندي ، وكذلك منموظفي الدولة ، لحرمة أموالهم لأنها من أموال دولة ظالمة !!

بكل الأحوال حول هذا الموضوع لي بعض التساؤلات الموجههلكم أيضاً لصرف نظركم للحقيقة كاملة !

*
وغيرها من الأسئلةحيّرت الناس !! ... كل هذه الأسئلة وهناك المزيد ؟!؟! بكل حال .. ربما حيّرتكم أنتم .. أمّا نحن فلم تحيّرنا .. فنحن بإيماننا بديننا ومبادئنا لا أريد أن أقول أشدتمسكاً منكم .. لكن لسنا بأقل من أكثر الأمم محافظة وتمسكاً بمعتقداتها والحمدلله !!

*
صحيح بهذا الأسلوب أخي عبد ، نقفز مرحلة في التفاهم ،بدل أن يحرّض شيخكم علينا ، ويشن هذه الهجمة التكفيرية الشرسة ، ويعبئ الناس ضدنا ،ويحرضهم على اخوتهم في الدين دون وازع من حياء أو خجل ، ودون استصغار لعقولهم !!

***
أظن أن الرد أتى مفصلاً وطويلاً .. أكتفي الآن بهذاالقدر  .. كي لا يمل القارئ ...

تم الجزء الأول .. ويتلوهالثاني .. بالرد المفصّل .. كما سابقه .. ان شاء الله رب العالمين ، لكن إلى ذلكالحين .. أضع بعض الأسئلة ليجيبنا عنها الأخ عبد ، ريثما نعود ونكمل الجزء الثاني ..

1-
إلى أي مذهب أو تيار تتبع أنت وشيخك رائد فتحي؟!؟!

2-
لماذا تتصنعون وتتظاهرون وكأن شيخكم رائد فقط وضّحوبيّن حكم ذبائح الدروز ، وتتجاهلون فتواه بالمقاتلة والملاحقة؟!؟!

3-
ما حكم ذبائح ولحوم ماكدونالدز وكنتاكي وبورجز كنجورانتش التي تعج بالاخوة المسلمين السُنّة وشيوخهم ؟!؟! هل هي حلال أم حرام  ؟!؟!وهل هي على الطريقة الإسلامية ؟!؟!

4-
ما هو أول البناءوقبة النهاء في الإسلام ؟؟؟

5-
ما هو عدد المتطوعين (طوعاًوليس جبراً) في الجيش الاسرائيلي من اخوتنا أهل السُّنة ؟!؟! وكم عدد الصباياوالشباب في الشرطة وحرس الحدود والخدمة المدنية ... نورونا !!!

6-
يقول الكثيرون من أهل الجليل ، وكذلك من أهل المثلثوأم الفحم (كما سمعنا) أن أصل عائلة جبارين ومحاجنة .. أي عائلتك وعائلة الشيخينرائد فتحي ورائد صلاح .. من أصل دُرزي ، من منطقتنا ، فهلا تفضلتَ وشرحتَ لنا عنأصل عائلتكم لننفي أو نثبت الأمر ، ثم ما حكم التناول من ذبائحكم بالنسبه لباقيالأهل الفحماويين ، في الماضي والحاضر ؟!؟!

7-
ما رأيكم فيقول العلماء ورأيهم في ابن تيمية (وهو أول من أفتى بقتالنا ومحاربتنا) أنهم اختلفوافي ابن تيمية على آراء :

الرأي الاول : أنه مجسم ..
الرأي الثاني : أنه زنديق ..
الرأيالثالث :  أنه منافق ..
الرأي الرابع : أنه كان يريد الإمامةالعظمى ..
ولعله يمكننا الجمع بين هذه الآراء ، ولا تنافيبينها ، لأنه صرح بجميعها ، فيصح وصفه بها ؟!؟!

8-
عدا عنرأيكم في رأي العلماء وحكمهم في ابن تيمية .. كما ورد في سؤالي السابق .. أود انتوضحوا هل لله يد .. أو ساق .. أو قدم .. أو جنب .. أو وجه .. وهل يشبه الشابالأمرد ؟!؟! .. وهل كان يلبس نعلَيْن من ذهب عندما رآه النبي ؟!؟! وهل كان يجلس علىكرسي العرش ؟!؟!

9-
ما حكم إرضاع الكبير عندكم؟!؟!

10-
ما رأيكم في فتاوى الشيخ القرضاوي التي تتداولهامواقع النت تحت عنوان "للبالغين فقط 18+" ؟!؟!

11-
ماحكمكم في زواج المسيار والمسفار والمصياف والمضياف والصيفي والسياحي .. وفنونالزواج الجديدة عندكم ؟!؟!

12-
ما حكم الجاسوس والعميلعندكم ؟!؟! وهل مصوّر الفيديو الذي ظهر فيه شيخكم كان جاسوساً مدسوساً ؟!؟! وهل هومن تلاميذ الشيخ ؟!؟! وأحد طلبة العلم الشرعي ؟!؟! وهل عرفتموه ؟!؟! وهل كانتمبادرته بالتصوير والنشر شخصية ؟!؟! أم خطة صهيونية؟!؟!

أتمنى يا حضرة الشيخ أن تجيبنا على أسئلتنا القليلة ،فنحن لن نمطر عليك الأسئلة كما فعلت معنا ، وأتمنى أن تفيدنا وتصارحنا .. كماصارحناك ، لنتقرب ونتفق .. ولك جزيل الشكر !!
واخر دعوانا أنالحمد لله رب العالمين .
 
عن الأمة التوحيدية .. خادمه


م
الفقير لعفوه تعالى .. سعيد نزيه ستاوي - المغار .. الأحد/التاسع من رجب 1434 هجري ، الموافق 19 مايو 2013 .


*******************************************************************************************************************************************************************************************************************************

 

وما كان الدروز قبيل شر  وان اخذوا بما لم يستحقوا
ولكنهم كرام وقراة ضيف  كينبوع الصفا خشنوا ورقوا
 

لم يكن ما سمعناه من اجحاف في حق بني معروف من الشيخ رائد فتحي بجديد، بل سبق وحذا حذوه عدة اشخاص لا اود ذكر اسمائهم.

لقد صرح الشيخ رائد فتحي في محاضرة على ما يبدو بتحريم اكل الذبيحة عند الدرزي اذا كانت من ذبحه؛ اما اذا كانت من ذبح غير الدرزي فيمكن اكلها مع انه لا يفضل ذلك. ثم انه سئل عن غير الذبيحة كاللبنة والخبز، فأجاب بأنه لا يفضل اكلها ايضا من عندهم. ثم يتطرق الى التساؤل حول اذا كان الدروز كفارا ام مرتدين، فيقول: الكفار يمكن الاكل من عندهم اما المرتدون فيجب مقاطعتهم ومحاربتهم.

ويضيف قائلا: نحن نتهجم على الشيعة بينما نسلم على الدرزي وفي هذا تعارض كبير لأنهم (اي الدروز) مرتدون؛ فيجب عدم التعامل معهم.

كان هذا كل ما صرح به رائد فتحي من مدينة ام الفحم.

وهنا اوجه كلمتي لك وأقول يا شيخ رائد، بان كل ما وصفت به بني معروف لا ينطبق عليهم؛ لأنهم بعيدون كل البعد عن الكفر. ولا يجوز لك ان تتجاوز الحدود مع هؤلاء  القوم الاطهار الأتقياء الاتقياء لأنهم اشرف خلق الله، فمنهم يمكنك تعلم العبادة والتواضع والوفاء والكرم وعزة النفس.

الكافر هو من كفر بالله وبرسله، معاذ الله ان يكونوا هكذا!. الموحدون يقدسون كل الانبياء فالمسيح عليه السلام الذي أفاض النعم على خلقه  نبيهم، ومحمد صاحب الكلمة نبيهم والخضر نبيهم وشعيب عليه السلام نبيهم. كل نبي ارسل على هذه الارض مقدس عندهم لأنهم رسل الله!

الموحدون - صفوة الخلق- يرون بالسلام وبالمحبة عنوانا للحياة الآمنة، ويدعون الى احترام الديانات والرسل والأنبياء. فالأنبياء أرسلهم الله عز وجل ليعرفهم به، ولكي يحثهم على عبادته،  وما جاء من عند الله إلا كل طيب ومفيد فكيف يكفرون بهم؟ الموحدون شعارهم الوفاء، ففي كل بلد يسكنون فيها يظهرون الولاء له ويتماهون فيه ليصبح جزءا من حياتهم.

الموحدون مسلمون حقيقيون فمن مثلهم يعرف كيف يسلم اموره للباري عز وجل راضيا بقضائه وحكمه؟ وهذه احدى الفرائض المركزية في عقيدة التوحيد. اذ يجب الرضا والتسليم بأمور الباري عز وجل. والموحد لا  يتذمر ولا يمتعض من ارادة الله وحكمه. فهل يجوز لك ان تقول عنهم كفارا؟

ان تسمية الدروز بهذا الاسم خطا فادح، فسموا في الماضي هكذا نسبة الى نشتكين الدرزي الذي زور رسائل الحكمة. وما ترونه على مواقع الانترنيت من معلومات حول الدروز ما هو إلا من صنع يديه ليوقع بالموحدين؛ حتى يكرههم الجميع. لهذا فان الموحد يرفض حتى هذه التسمية.

وهذه المعلومات المعروضة عن الموحدين عارية عن الصحة تماما. بما أن دين التوحيد دين سري حتى الجهال  الدروز يجهلون كنهه كيف اذن بالآخرين أن يعرفوا فحواه؟

لقد قرأت في احد مواقع الانترنيت عن الدروز اشياء مضحكة وسخيفة لا تمت بصلة الى معتقداتهم يقولون فيها، ان الدروز سموا بنو عجل لأنهم يضعون عجلا من ذهب ويصلون له في المعابد. ويمتنعون عن اكل الملوخية لان العجل تزحلق بها! حتى ان البعض يعتقد انهم من عبدة الاوثان وقد حللوا شرب الخمرة ايضا مع العلم انه يحرم على الموحد شراء حاجاته من دكان يشتبه بها انها تبيع الكحول.

كلام باطل وسخيف كأصحابه. افتراءات وأقوال لها بداية وليس لها نهاية. اما بالنسبة لقصة العجل فان بعض الرحالة في القرون الوسطى الذين زاروا الشرق الأوسط، رأوا الدروز يعبدون في خلوة تحت الأرض، فزعموا انهم صنعوا لهم عجلا من ذهب لكي يصلوا له فيها، ومن هنا انطلقت هذه الشائعة. بعض الرحالة ايضا اعتقدوا ان الدروز هم بقايا من جيش السمو رائيين الذين جاء ليحاربوا في هذه المنطقة، ثم انقطعت اخبارهم. وذلك لأنهم بواسل وشجعان ولا يقدر عليهم احد. لقد اختلف الرحالة حول كنه بني معروف، إلا ان جميعهم اشادوا بكرمهم وكرم اخلاقهم وشجاعتهم وبسالتهم.

لكل هؤلاء الذين يجهلون حقيقة هذه الطائفة المعروفية نقول: حتى لا تشوهوا صورة الموحدين الدروز نبين لكم خلاصة ما يؤمن به الموحدون بما يلي: الانسان خلق لعبادة الله وليس للتمتع في هذه الدنيا، ثم ان الموحد يحرم على نفسه كل شهوات الدنيا ليعذب نفسه ولا يدعها تتملك حواسه لان النفس امارة بالسوء.

ثم يحرم على الموحد القتل، فالقتل يعد من احدى الكبائر عندهم؛ لان الله خلق هذه الروح وهو الوحيد الذي يجوز له اخذها. فجريمة القتل فاحشة لا تغفر ابدا عند الله؛ لأن الله القوي الجبار القهار ليس بحاجة لعبيده حتى يقتلوا من اجله. فلو اراد فانه يزلزل الارض تحت أقدام الكافرين لتبتلعهم احياء كما فعل في قوم مدين.

ومن الكبائر أيضا الزّنى والفحشاء. يعتبر الزنى من الكبائر العظمى، فحتى لو حصل بعد ذلك زواج على سنة الله بين الزانيين هذا لا يبيض صفحتهما ابدا. لقد حلل الله الزواج من امرأة واحدة للإنجاب فقط، وليس للتمتع.

فمن ملك شهواته الحيوانية كان اقرب الى الملائكة. وهنا يكمن جوهر الاختلاف بين الموحدين والإسلام: فالإسلام يعترفون بتعدد الزوجات وبزواج المتعة، وزواج الميسر، ورضاعة الكبير وغير ذلك، اما عند الموحدين فان هذه الامور غير واردة بتاتا، كما ان بعض المسلمين انفسهم يمتنعون عنها.

بالنسبة للطلاق فان الموحد والموحدة على السواء يمكنهما طلب الطلاق في حالة عدم الانسجام بين الزوجين، أو عدم الانجاب أو الخيانة. ولا يجوز للمطلق ان يعيد زوجته بعد الطلاق ابدا. اما المسلم فيطلق واحدا، واثنين وثلاثا. ولا يجوز له ارجاع الزوجة في المرة الثالثة حتى يزوجها لصديق له، ثم يطلقها هو الاخر فيستردها اليه من جديد.

لكل دين اعرافه وشرائعه وقوانينه، ونحن بدورنا نحترم كل انسان وكل دين ونتقبله كما هو.

نحن لا نناقش في امور أي ديانة. لأن كل الديانات السماوية التي انزلت من عند الله تدعو الى الصلاح والخير بين الناس،  فلم اسمع عن دين يدعو الى الكذب أو السرقة أوالقتل. لذا وجب علينا تقبلها كما هي لان هذه مشيئة الله.

صلي لربك يا شيخ رائد وأصلح نفسك أمامه، ودع امور الله لله. "فالله الحي القيوم، لا تأخذه سنة ولا نوم، له ما في السموات وما في الأرض، من ذا الذي يشفع عنده الا بإذنه، يعلم ما بأيديهم وما خلفهم ولا يحيطون من علمه شيئا إلا بما شاء، وسع كرسيه السموات والأرض ولا يئوده حفظهما وهو العلي العظيم! فإذا كان باستطاعة رب العالمين حمل السموات والأرض فباستطاعته ايضا ان يجازي كل نفس بما فعلت ولا يحتاج الى معين.

أخيرا، نحن نتقبل من رئيس المدينة اعتذاره عما بدر منك يا شيخ رائد، لكن ذلك لا يكفي، اذا عليك الاعتذار بنفسك عما بدر منك. فنحن في القرن الواحد والعشرين نعيش في نفس المنطقة. يجب ان نعيش بسلام، فعليك أن تنادي بالتسامح الديني وبالسلام بين الطوائف، لان الإنسان يتطور نحو الافضل ولا يتراجع الى الوراء. ثم يمكنك يا شيخ رائد ان تأكل اللحم اين شئت، وان تأكل اللبنة اين شئت، فلن ندعوك الى ولائمنا ابدا كما انك لست اهلا حتى نستضيفك في بيوتنا! فلا يدوس بيوتنا إلا الكرام! واعلم أنه ليس من حقك التبجح بأشرف خلق الله وتنعتهم "بالمرتدين" لأنهم قوم كرام، يخافون الله، ومسلكهم طريق الاستقامة قولا وعملا. لا يخافون ولا يهابون الموت، ولا ينامون على ضيم! فأحلامنا تزن الجبال رزانة    وتخالنا جنا اذا ما نجهل!

اليكم بعض المقتطفات من موقع "نجمة الدروز" تعدد مناقب بني معروف:
مقتطفات من أجمل ما قيل عن بني معروف

المؤرخ الفرنسي بوجي سان بيير:
الموحدون قوم طيبوا السريرة نيرووا الفكر ذو مشاعر محببة صبورون نشيطون مستقيمون امناء انسانيون يتمسكون بمثلهم حتى حدود الخرافة لا يخلفون وعدا ولا يغدرون.

العلامة كرد علي:
الموحدون يحافظون على عاداتهم وأخلاقهم العربية الاصيلة من اباء ووفاء وحسن عشرة وكرم وإجارة الملهوف وحماية المستجير ومروءة وشهامة.

الاميرة الايطالية بلجيو جوزو:
لقد مكثت في جبل الموحدين ثلاث سنوات وكنا ثلاث نساء غربيات فلم تسمع واحدة منا خلال هذه السنين كلمة واحدة او حركة مريبة او شعرنا بريبة تحمر منها وجوهنا لأن الموحد يموت في الدفاع عن الشرف. (عن كتاب الدروز لمؤلفه بورون ترجمة عادل تقي الدين

نابليون بونابرت:
عندا كنت محاصرا عكا قدمت علي شرذمة من الفرسان الموحدين بقيادة الشيخ عمر ظاهر, فاندهشت لرجولتهم وعزيمتهم وإيمانهم بقضيتهم وأحسست في نفسي ميلا شديدا اليهم , ودافعا قويا يقربني من كل فرد منهم فتمنيتهم لو كانوا فرنسيين لأقاتل بهم العالم بأسره .

الشاعر الفرنسي الأكبر لا ما رتين:
إن الكرم والضيافة عند الموحدين أمر مقدس وكذلك حماية الضيف ، والمستجير عنوان حياتهم ومن أجل ذلك يضحون بأنفسهم وهذا ما حصل بعد معركة نافارين عندما التجأ إليهم بعض الأوروبيين هربا من الأتراك فحموهم آمنين مطمئنين كل الطمأنينة وبالرغم من كوننا أعدائهم ,لأن شعارهم الادبي يقول كل الناس أخوة وهذا ما يقوله الإنجيل لنا غير أنهم يحفظونه ويعملون به أكثر منا.

شاعر النيل حافظ إبراهيم فيقول:
عافوا المذلة في الدنيا فعندهم *** عز الحياة وعز الموت سيان

المؤرخ الانكليزي نمري:
الدروز بحق, افتك اقلية على وجه الارض.

بطرس البستاني:
أنهم يمارسون ضبط النفس والعفة وصدق اللسان ويتجنبون السفه والبذاءة ويرفضون المال الحرام.

وقال مشارقه:
ان الدروز يتجنبون فحش الكلام أكثر من جميع الطوائف وعندهم مزيدا من القناعه في معيشتهم وعدم الشراهه مع الاحتشام في ملابسهم ومعاشرهم ويراعون حق الجوار لمن يسلك معهم بالاستقامة يصبرون على الضيم وعندهم من عزه النفس بما لا يقاس بهم غيرهم.

الدكتور محمد علي الزعبي:
أن الصدق والمروءة والغيرة والنجدة والشهامة والمحافظة على الجار وردع المظالم صفات عربيه اسلاميه مستقره بالموحدين الدروز جاريه في اجيالهم مجرى الدم منذ بايع أجدادهم رسول الله ص تحت الشجره نعم لقد تسلست مكارم الاخلاق العربية في الدروز وساعد على الاحتفاظ بها صفاء عروبتهم وتوجيه مذهبهم.

الكاتب البلجيكي كريتوفيكس:
الدروز جبليون نشيطون حافظوا على استقلالهم وأبوا أن يخضعوا لأمير أجنبي عنهم.

الفرنسي بيجيه سان بيير:
الدروز قوم طيبو السريره نيروا الفكر ذوو مشاعر محببة صبورون نشيطون مستقيمون أمناء إنسانيون يتمسكون بمثلهم حتى حدود الخرافه.

وقال فيهم أحد الشعراءالانكليز:
الدروز شجعان أشداء أباة ذوادون عن الحرية وهذه المنازل الملتصقة بالعواصف منازلهم أنهم وحدهم بينما كل من حولهم يركع خاشعا للسيف العثماني. يعلمون رايه الطغاة ذات الهلال الشاحب أن تخاف الغضبات الوطنيه.

شهادة الجنرال شارل ديغول رئيس الجمهوريهالفرنسيه:
خلال زيارة كان يقوم بها الرئيس الفرنسي الجنرال شارل ديغول للبرازيل، أثناء محاكمة نواف غزاله، الذي اغتال العقيد أديب الشيشكلي هناك. سئل ديغول عن رأيه بالعشيرة المعروفية فكان جوابه بمثابة شهادة دامغة، خففت كثيرا من مدة الحكم على نواف غزاله. قال الجنرال ديغول إن "العشيرة المعروفيه من أشرف العرب وأكرمهم . بيوتها ومضافاتها فنادق مجانية ومقاهي مجانية . إنها تحب الحق وتموت في سبيله .

لا تتعدى على أحد ، ولا تنام على ضيم . تحمي الضيف والدخيل بالدم وتبذل الغالي والرخيص فداء كرامته ، وحمايته واجب مقدس عندها . عاداتها وتقاليدها من أشرف العادات ... حاربناها لكنها هزمتنا . ولم يذلَّ الجيش الفرنسي إلا أمام العشيرة المعروفيه فقط ، رغم كل الانتصارات التي حققها في أكبر المعارك المصيريه".

قال الكابتن الفرنسي بورون:
ان الدروز لهم عادات شريفه وهي احترام النساء وعدم التعدي على الأعراض وقد حافظوا على هذا المبدأ على تعاقب أجيالهم كما اشتهروا بانتصاراتهم على من يفوقهم عدداً. ومما يذكر لهم انهم في حروبهم لا يتعرضون لما يٌمس الآداب وما سمع انهم سطوا على عرض ولا قتلوا نساء ولا الأطفال وربما احتمى نساء اعدائهم ببيوتهم بعد قتل ازواجهن.

وعن الحرب الأهلية عام 1860م قال دانيال ابلسرئيس الجامعه الأمريكية في بيروت:
ان المرأة من خصوم الدروز كانت تمر بمعسكراتهم آمنه لا يرفع اليها طرف ولا يقع في اذنها كلام وهذا ما لا تستطيع ان تدًعيه أمم غربيه تتبجح بمدنيتها ثم تتنكر بالحروب لحضاراتها ..ان الشهامة في ذروتها عند بني معروف

 ************************************ללא פחד או שמץ של חשש

חייבים לכבוש את עזה מחדש

תעלה קרנו של אבו מאזן שנחלש

עברו יותר משנתיים שחמאס לא נענש

לכתוש קיצוניים, ולפנותם לכלא מעובש

בעמוד ענן גייסנו מילואימניקים ואכלנו קש

****************************************

חזבאללה איבד 139 הרוגים ,נחלש והותש

 חזבאללה עכשיו,מגונה בלבנון, ושמו מוכפש

מתחילה מלחמת סונה נגד שיעה על המגרש

אחרי עזה ,צריך להמשיך לאיראן ,ראש הנחש

ממילא (זה יקרה פעם ) וזה הזמן המתאים ממש

בכדי  שילדי ישובי הדרום יחיו חיים שלווים כנדרש

בארץ זבת ,,חלב ודבש 

**************************************************

בברכה מיגאל מזיאד עבאס

אל"מ במילואים לא רב"ש ולא טר"ש

מכפר ג"ת בגליל,,ולא מהמשולש,!!

החושב שיהיה שלום עם הערבים,,הוא סתום ומטופש

28/04/2013  
**********************************************************************************************************************

 תאמינו למה שהערבים אומרים וכותבים: מהו החזון האמיתי של הנהגת ערביי ישראל?

מאת מתי דוד: למילה הכתובה יש עוצמה חשיבות והשפעה. על אחת כמה וכמה, כאשר היא מתפרסמת כחלק ממסמך רשמי ומייצג של הנהגת ערביי ישראל, הקרוי "מסמך החזון" - איך תראה מדינת ישראל לדעתם,,!!

 

לאחרונה פרסמו שלשה ארגונים של ערבייי ישראל מסמך משותף שבו הם מתווים חזון מדיני ולאומי, כיצד תיראה מדינת ישראל על פי התוכנית שמפורטת על ידם,

הקרויה "מסמך החזון"

 "ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל". 

 "ועד ראשי הרשויות הערביות בישראל". 

   "עדאלה" – המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי".

 

1.  ישראל תוגדר כמדינה "רב תרבותית" (כל אזרחיה) ולא כמדינה יהודית.

2. כל הפליטים הפלסטינים יוכלו לחזור ויקבלו אזרחות מלאה.

3.  "חוק השבות" היהודי יבוטל. "חוק הנאכבה" הפלסטיני – "זכות השיבה" יאושר.

4.   תהיה חוקה פלסטינית.  חכי"ם יוכלו לפסול חוקים שמנוגדים לחוקה הפלסטינית.

5.  הפלסטינים יוכלו לבחור לעצמם גוף לאומי ייצוגי.

6.    ישראל תיסוג "מהשטחים הפלסטינים" עד לגבולות 1967.

7.    ישראל היא תולדה של פעולה קולוניאליסטית שיזמו האליטות היהודיות והציוניות באירופה ובארה"ב.

 

המסמך הקיצוני והגזעני הזה מוכיח שהם לא נאבקים על שויון, שותפות וזכויות, אלא להשגת השלטון, תוך התעלמות מוחלטת מזכויות הרוב היהודי הלאומי וההיסטורי.

אלה הם עקרי המסמך:

 

צריך להאמין למה שנכתב במסמך, לא להתעלם מהאיום ומהסכנה שהוא מקרין, ולפעול בנחרצות ללא הקלות ופרשניות מקילות נגדו. האמת יצאה לאור, הוסרו כל המסכות.

הגיע הזמן שכל אותם הפרופסורים ואנשי הרוח הנאיבים השייכים לשמאל המדיני הדוגמטי, יתפכחו מאשליות ואמונות שהובילו לאסונות. אנשים אלה לא מסוגלים להביט אל פני מציאות העובדות, בעניין הסכסוך הישראלי פלסטיני, ולהסיק את המסקנות המתחיבות.  הערבים בשטחים והמיעוט הפלסטיני ערבי שבישראל אינם רוצים פשרה ומדינה, אלא "צדק פלסטיני", שמשמעותו "זכות השיבה" ומדינה פלסטינית מהירדן ועד הים, שתושג על פי "תורת השלבים" של ערפאת.
*******************************************************************************************************************************

ממשרד האוצר-אגף מס ההכנסה שלחו לי בחזרה את הדווח השנתי שלי.

זה מאוד בילבל אותי !

הם ביקשו: "ציין כמה נתמכים יש לך",

אך במכתב שהחזירו לי כתוב שרשימת הנתמכים עליה דיווחתי "אינה תקינה".

אני כתבתי שיש לי:

1. 120 חברי כנסת ועוד 70 חדשים, מקבלי משכורת ופנסיה לכל החיים.
2. 360 אנשי צוות המסייעים לחברי הכנסת, בעברית לוביסטים, המנהלים אותם  .
3. מספר לא ידוע של בדואים בנגב, שאין להם כתובת, אבל מקבלים חשמל ומים חינם מהשכנים.

4. כ -  50000 בני ישיבות "שתורתם אומנותם ומוצהרים כמובטלים.

5. כ - 50000  מהגרים לא חוקיים.

6. 27 אלף משתמשי סמים כבדים.
7. 180 אלף מובטלים מרצון.
8. 8,000 אסירים בבתי הכלא...

9. אלפי עובדים אוכלי חינם  בכל המוסדות.

אני לא מצליח להבין מדוע הם שלחו לי את הדיווח בחזרה...

את מי לעזאזל שכחתי ???

*****************************************************************************************

ערב פסח 2013 סרט שזוקף את קומתנו בחג הפסח !!!

 

חיל האויר פועל בסוריה - מבצע מיוחד שפרטיו עדיין חסויים

 

ערצב 19 בשני חלקים

 

תשומת לבכם לשני החלקים !!!

   

 מרתק ומעניין מאד -  חובה לצפות ולהקשיב.

לפתוח את הקישור הראשון (חלק א'),  וכשיגמר - את הקישור השני - חלק ב'

http://www.youtube.com/watch?v=tnboj24jlSU

http://www.youtube.com/watch?v=YmzaWsB772g

 

 **************************88

******************************************************************************************************************************


כה אמר מחמוד

 

 

 

  כה אמר מחמוד

אם זה היה תלוי בי, שהיהודים ייקחו את כל המזרח התיכון ויהפכו אותו לישראל אחת גדולה.

יהיה כאן יותר טוב מאמריקה. בזכותם אנחנו חיים טוב פה ומקבלים הטבות שערבים כמוני בארץ מוסלמית יכולים רק לחלום עליהן

יש לי המון מה להפסיד אם חלילה יקרה משהו רע למדינת היהודים, כי לנו המוסלמים יש כאן זכויות יתר.

אין אף מדינה מוסלמית שתשלם לי אלפי שקלים בחודש כשאני מובטל ובלי עבודה.

וכאן גם יגידו שאני קורבן של הכיבוש...

שלום, אהלן, אהלן, קוראים לי מחמוד ואני גר בארץ באזור המשולש.

אני רוצה להצהיר כאן שאני בעד מדינת ישראל ונגד הקמתה של מדינה פלשתינית במקום מדינת היהודים.

אתם בטח מרימים גבה, אז תורידו אותה, אני אסביר לכם לאט-לאט.

אני מוכן להגן על מדינת ישראל אפילו בגופי עכשיו.

אתם בוודאי חושבים שהשתגעתי. בתור ערבי יש לי המון מה להפסיד אם חלילה יקרה משהו רע למדינת היהודים, כי יש לנו כאן זכויות יתר. תגידו, באיזו מדינה מוסלמית אני יכול לדבר מה שאני רוצה, כמה שאני רוצה ואיך שאני רוצה, בלי שיאונה לי כל רע?

באיזו מדינה מוסלמית יש את הזדמנויות התעסוקה וההשכלה ברמה הכי גבוהה וגם עוזרים לך במילגה?

באיזו מדינה מוסלמית ישלמו לי קצבאות על כל ילד שאביא לעולם, גם אם יש לי ילדים מכמה נשים?

ולקבל בוחטות מהביטוח הלאומי, יעני קצבת ילדים.

אין אף מדינה מוסלמית שתשלם לי אלפי שקלים בחודש כשאני מובטל ובלי עבודה,

או אם נפגעתי על-ידי האחים המוסלמים שלי מהחמאס ומהג'יהאד בעזה בפיגוע.

כאן יגידו שאני קורבן של הכיבוש.

כמה מטומטמים היהודים האלה, הם ישלמו לי קצבת נכות אם אפגע בפיצוץ טרור שערבי כמוני ביצע.

הם ישלמו למשפחתו של אחי השאהיד קצבת שארים אם הוא ימות בפיגוע שהוא עצמו ביצע. אחלה מדינה, אני אומר לכם.

בישראל אפשר לשים פס על החוק

אין אף מדינה מוסלמית שבה אני יכול כערבי לצפצף על החוק, לבנות בשטח אשר לא שייך לי, בלי שאצטרך לתת דין וחשבון לאף אחד. חוקים זה בשביל היהודים, לא בשבילי.

יש לנו וילות שלוש קומות עם שטח אדמה, בזמן שליהודים אין איפה לגור, או שקונים דירה כמו קופסת גפרורים במיליונים.

לכפר שלנו המשטרה לא מעזה להיכנס. הם מפחדים, יש כאן נשק ותחמושת לפתוח במלחמת עולם.

בכביש אנחנו נוהגים איך שבא לנו. אין חוקים בשבילנו.

אני אומר לכם, אנחנו חיים כמו מלכים פה.

לא מאמינים לי? בואו לדרום או לצפון ותראו מי שולט פה. אוכל יש בשפע.

בחורות יהודיות יפות שמסכימות ללכת אתנו תמורת ג'ינס או מנת שווארמה גם כן יש בשפע.

אנחנו נעשה סקס כל היום והיא תביא לי ילדים יפים כמוה ולא כמו הפאטמות אצלנו בכפר, אחר-כך תהפוך לשפחה של המשפחה שלי, תכין אוכל ותנקה את הבית.

אני אומר לכם, אין דברים כאלה. כאן זה גן-עדן אמיתי.

אצלנו אם אלך עם ערבייה בלי חתונה ויתפסו אותנו, ראחת עלי ועליה, ישחטו אותנו כמו כבשים בגלל כבוד המשפחה, כי הכבוד חשוב יותר מהמשפחה.

העזרה האדירה של השמאלנים

יותר מזה - יש קבוצות אצל היהודים שידריכו אותי וייעצו לי מה לעשות ואיך להתגונן אם חלילה יעצרו אותי או אסתבך בפלילים בגלל הסמים והנשק שיש אצלנו בכפר.

הם אפילו ישלמו לעורך דין שיגן עלי.

הם נקראים "שמאלנים", אבל בסך-הכל אלה אנשים טובים ששונאים יהודים ואוהבים ערבים, והם רוצים שתהיה כאן מדינה פלשתינית.

אני לא מבין את זה, כי אצלנו אין דבר כזה. לנו יש כבוד לאומה הערבית. כולנו חושבים אותו דבר, והמשותף הוא שנאה ליהודים.

זה גם מה שמלמדים אותנו בבית הספר מגיל קטן "איטבח איל יהוד" - זה המוטו שלנו בחיים.

השמאלנים האלה עוזרים לי לקחת זכויות מהמדינה היהודית מבלי לתת שום תמורה.

אני לא אשרת בצבא הציוני, לא אעשה שירות לאומי, אבל מקבל קצבה כל חודש - עסקה מצוינת.

ועוד מדברים על קיפוח של ערבים כאן... עאלק.

בתקשורת הישראלית יש עיתונאים שמאלנים שתמיד עוזרים לנו ומציגים אותנו כמסכנים ומסלפים כל מיני דברים, שזה ייראה כאילו אנחנו מקופחים; ומלמדים אותנו לחזור על המילים "כיבוש", "גזענות", "קיפוח" ו"פשיזם", בכל פעם שדוחפים לנו מיקרופון לפה בטלוויזיה או ברדיו של היהוד.

אני הכי אוהב לדבר בגלי צה"ל, שם אוהבים ערבים באופן מיוחד, וזה הרדיו של הצבא הישראלי, הוא נאמן לערבים יותר מרדיו "פלשתין". כמה אבסורד שהם תומכים באומה הערבית יותר מהחמאס, מאש"פ ומהג'יהאד ביחד. עלא הכיפאק אחיי השמאלנים, כמו שאומרים, "גלי צה"ל - הבית של הערבים". הם דואגים לנו יותר מאשר ליהודים ואני אוהב אותם יותר מאחים שלי, באמת.

חוגגים בדמוקרטיה בלי הפסקה

אפילו בית המשפט העליון כל הזמן פוסק לטובתנו ונגד היהודים, גם כשהצדק עימם. 
אמרתי לכם, מדינה של מטומטמים.

להם הורסים בתים ואנחנו בערים הערביות בונים בלי חשבון ובעליון משתפים פעולה איתנו ומעלימים עין.

אם יהודי יבנה אפילו פרגולה, יהרסו לו אותה וישפטו אותו.

אם זה היה תלוי בי, שהיהודים יקחו את כל המזרח התיכון ויהפכו אותו לישראל אחת גדולה.

יהיה כאן יותר טוב מאמריקה. בזכותם אנחנו חיים טוב פה ומקבלים הטבות שערבים כמוני בארץ מוסלמית יכולים רק לחלום עליהן.

רק בישראל ערבי יכול להיבחר לפרלמנט, לקבל משכורת מפוצצת, תקציבים והטבות, לבגוד במדינה, להסית נגדה ולא יעשו לו כלום, כי יש חסינות.

עובדה שאחמד טיבי, חנין זועבי וחברי כנסת ערבים מלכלכים חופשי על המדינה, חותרים תחתיה ולא עושים להם כלום.

ההפך - הם מקבלים מחמאות ומקסימום שולחים אותם לוועדת האתיקה או המשמעת.

מצחיקים היהודים האלה, במדינה ערבית אם אתה תדבר נגד הממשלה או המדינה, יעשו לך משפט ויתלו אותך, או שייקחו אותך למרתף של המוחבאראת, יענו אותך למוות ואז יעלימו אותך.

הפקרות כמו שיש פה אין בשום מקום אחר בעולם. כאן זו דמוקרטיה יא חביבי.

אני רואה איך טובחים באחים שלי בסוריה ואלו צרות יש במצרים, בתוניס ובשאר מדינות ערב, ומפחידה אותי המחשבה שאצטרך לחיות במקום איסלאמי-פרימיטיבי-פונדמנטליסטי אחרי שהתרגלתי לחופש ולחיים היפים א-לה דולצ'ה ויטה נוסח ישראל.

אנחנו חוגגים והם סובלים. רק חבל שאחיי הערבים-מוסלמים לא מבינים את זה. הם פועלים מתוך רגש של שנאה עיוורת ונקמה. 
אם היו עובדים עם הראש והייתה להם טיפת שכל, הם היו התומכים הכי גדולים של מדינת ישראל, אבל מה לעשות שהם חמורים?

ואתם מצפים שאוותר על כל זה בשביל הסמרטוט של פלשתין. מה, אני חמור?

שלכם, מחמוד

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

תגובתי על העובדה שכמה בנות ממשפחת אלאטרש

התחתנו עם בחורים מחוץ לעדה הדרוזית,,!!

******************************************************

 

תתחילו להעריך את עדתנו ,בישראל ושמרנותה  על מנהגיה

כול זה רק הודות למטריה השלטונית,,אשר אנו חיים, מתחתיה

אני אישית הכרתי היטב את המתחולל בעדה בחו"ל וכל בעיותיה

אנחנו לקראת סוף העולם,,ואלוהים ישמרנו,מהנבזות שבמערומיה

יש למנוע מנכדינו ,מלחקות התנהגות עדתנו בחו"ל,וכלל מנהיגיה

 **************************************************************************************************************************************************

 


הקשר האישי שלי עם השיך ,,אבו מחמד ג"ואד וליי אלדין

יום רביעי 27/10/1982 יום מדהים
הייתי בשליחות,בין הדרוזים לנוצרים
ביקרתי את המנוח,,נכנסתי לביתו בפנים
ראיתיו בבגדי עבודה,,לבש קומבאז עם תלאים
שאב בוץ מהבאר,באמצעות שני דליים,וחבלים
קראתי לנהג ועזרנו לשיך,בשאיבת,,כשמונים דליים
בחוץ החשיך,נסענו להתקלח בגסר אלקאדי בכפר חים
אפילו כאן טיפלנו בבוץ הלבנוני לכבוד השיך באותן שנים
כתבתי בספרי הראשון "נער הפלא"על הנושא כמה עמודים


*******************************************************************************************************************************************************************************

אם המנוח כמאל גונבולאט היה יודע על התנתגות בנו המבישה,,היה מתהפך בקברו ומתנצל בפני העם,,!!
וליד פסיכי,ידוע מאז ומתמיד,כתככן ,ושלא חכם

 

ב1982 הגשתי עליו דוח ,שהתנהג כפרחח מושלם

 

הנהיג חבורת אופנוענים,שבשביל כסף מכרו את דתם

 

גבה דמי חסות מאנשי הדת,לסיפוק יצריו, ולתור בעולם

 

ליד בעדרן תקף את שיך אבו שקרה,ופצע אותו,עד זוב דם

 

בדרך לאלחריבה,תקף את עלי זין אלדין גנב את כספו ונעלם

 

כשהגיעה משלחת בראשות השיך אמין,לא רצה לקבלם,באולם

 

אינני מופתע מזה, כי מאז לידתו ,אבחנו שאכן יש ביציבותו פגם

 

כל אחד ממנהיגי לבנון יודע היטב שוליד ממש הפכפך ומטומטם

 

כתבתי בספרי הראשון  שלושה עמודים שהוא,,, אידיוט מדופלם

 

***************************************************************

 

כיוונו אליו עיתונאית זרה,,בכדי שתכתוב על הדרוזים ועל מצוקתם

 

אסר אותה שלושה ימים(עשה מה שעשה)אחרי שגירש את הצלם

 

גרם למריבה, בין צה"ל לבין שגרירות ארה"ב,,,האם זה,בן אדם,?

 

 *************************************************************************************************************************************

בלבנון,

 מסתמנת מלחמת אזרחים

ההיסטוריה חוזרת כדברי הימים

הקייסים היו מאז ומתמיד נגד הימנים

והג"ונבלאטים היו נגד היזבקים הקרובים

***************************************

רבותי(לטובת המצב),אל לנו להתערב

ואל לנו לצדד,לפטפט,וגם לא להתרברב

מצער,שהשד, מתקתק והמחוג מסתובב

הסימנים מעידים, שסכסוך עדתי מתקרב

מי ייתן ויחדל הדרוזי, מלהיות,,לאחיו הדרוזי, זאב

 *******************************************************************************************************************************************************

הקש שלי עם השיך ,,אבו מחמד ג"ואד ולייאלדין

יום רביעי 27/10/1982 יום מדהים

הייתי בשליחות,בין הדרוזים לנוצרים

ביקרתי את המנוח,,נכנסתי לביתו בפנים

ראיתיו בבגדי עבודה,,לבש קומבאז עם תלאים

שאב בוץ מהבאר,באמצעות שני דליים,וחבלים

קראתי לנהג ועזרנו לשיך,בשאיבת,,כשמונים דליים

בחוץ החשיך,נסענו להתקלח בגסר אלקאדי בכפר חים

אפילו כאן טיפלנו בבוץ  הלבנוני לכבוד השיך באותן שנים

 

*********************************************************************************************************************

 

 

לגברת נעימה,, כבוד והערכה

 

בגולן ובכרמל,כיבדתי את המשפחה

 

עדיף לדבר בשיקול דעת,כמו מלכה בממלכה

 

מאשר להלהיב את חמומי המוח במערכה סבוכה

 

***********************************************

 

מי הוא המטומטם,,ומי הוא המהבול,?

 

אשר ייענה ל "פזעה" ויורשה לחצות גבול.?

 

האם תמות נפשי עם פלשתים,,ואחרי המבול,?

 

**********************************************

 

ואם את כותבת,לשם הבלטת,, כישורייך בשירה

 

אכן גברתי היקרה,,סביר להניח,שתשיגי את המטרה

 

ווהאב,נגד וליד במוכתארה,,ובסוריה סובלים מרוע הגזרה

 

*******************************************************

 

ויאאם מקבל אתנן,הכל כלול,,ווליד מקבל אתנן, שהכל כרוך

 

אנחנו כאן בישראל חיינו מסודרים,,ולא נידחף אל כזה מבוך

 

מדינתנו נחשבת למעצמה ואינה זקוקה לתיווך,ולמעשה הפוך

 

****************************************

 

אל נפריח דברי סרק,כדוגמת בלוני הניסוי.

 

ואל נא נפזר הצהרות,,כצ"קים,, ללא כיסוי

 

אני מניח שנעשים דברים,,שאולי חלקם חסוי

 

********************************************

 

את מאיימת לגזור את צמותייך,,ואיש אינו ערב

 

האביב הערבי,,הפך לשדה יבש,ואין יותר אביב

 

ועם כול הצער והכאב,,גם כול דרוזי לדרוזי זאב

 

***********************************************

 

יכולתי לכתוב לטובת העניין עוד הרבה חרוזים

 

התערבותנו רק תזיק ליקירנו,,,שבסוריה בפנים

 

הם הרי מחולקים,,בינתיים,,,,לשני חלקים יריבים

 

התבטאתי בכתיבת הערכות מצב בחמשה ספרים

 

מי שיכתוב "מזיאד עבאס" בגוגל ימצא דברים ערכיים

 

מאחל לך ולכול בני משפחתך,, חיים שלווים ,,ובריאים

 

 *******************************************************************************************************************************************

שלום תמורת ויתורי בקשיש,,יהיה מביש ,ומלווה בחנטריש

השלום עם הפלסטינים,יהיה ממש,,עסק ביש.

********************************************

בחוף הים,,ליד אל עריש,

סרדין קטן,,,פוגש כריש.

פוגשים כריש,בחום היום

אז מה אומרים?אומרים שלום

הסרדין הקטן,,,אומר שלום,

והכריש הענק,,מביט בו בדום

******************************

תגיד שלום,,אומר לו הסרדין

והכריש בכלל,כאילו לא  מבין

הסרדין נושא קולו גבוה ברום

אני מוכן ,להרבה,תמורת שלום,

לתת לך ממני סנפיר שלם

והכריש עושה עצמו חירש ,אילם

********************************

אבל אותו סרדין,,קטן וצעיר

היה גם כן דיפלומט מזהיר

אשר על שלום הוא לא ויתר

ומיום ליום הוא רצה לתת יותר

נתן את הזנב תמורת שלום

נתן את שתי עיניו תמורת שלום

ובתמורת שלום יציב ורחב,

נתן את כול הבטן,וגם הגב.

********************************

פוגשים שוב את הכריש בחום היום

אז מה אומרים לו,?אומרים לו שלום

שלום לך שלום אדוני הכריש

אבל הכריש חייך וגם החריש

אבל הסרדין הטוב,במרירות ליבו

מריע שוב ,,ומתחנף באוזני אויבו

ואומר ,שתמורת שלום,גדול,גדול

אני ממש מוכן לוותר על כל הכול

*********************************

ואת זאת,הכריש,סוף ,סוף שמע

לחש שלום,באוזני הסרדין,ואותו בלע

אמר שלום שלום,וחשף גם את שיניו

והסרדין נבלע ,תמורת שלום מתועב,!

הסרדין הקריב את עצמו לשלום,באהבה

וינחלו כול הסרדינים דיכאון ,עצב,ואכזבה

כי בחופי הים ,באזור אילת,או באל עריש

ימשיך,לחיות,באין מפריע ,וישוט הכריש,!

*****************************************

לחברים שלי היקרים

מי ייתן וילמדו המנהיגים

ושלא יאמינו ללחצי הכרישים

אחרי שניסוג לקווי 67,ירצו עוד קווים

והמוטיבציה אצל  הסרדינים השמאלניים

לא אותה מוטיבציה ,,של שנות הארבעים,!

אני חרד מהסרדינים שרוכשים דרכונים זרים

אני מזדעזע,מהצעירים שנוסעים להודו ולא חוזרים

בברכת חגים שמחים מיגאל מזיאד,אלוף משנה במילואים

25/03/2013

 

 

 

 

 

יגאל מזיאד עבאס ,,אלוף משנה במילואים

 

מנמק בהרצאתו,,לאחר ביקור אובאמה,המוצלח והמרשים

 

מדוע לעולם לא יהיה שלום בין  הפלסטינים,,לבין היהודים,?

 

אבו מאזן עומד על כרעי תרנגולת ממציא סיפורים לקבלת כספים

 

החמאס, הג"יהאד,  והמיליונים שבמחנות הפליטים ,,מתנגדים

 

עלינו לצמצם את המריבות בין הפלגים הפוליטיים כאן בפנים

 

ולשמור על צה"ל חזק,כי על חירבנו נחיה ,עד אחרית הימים,!!

 

                                     23/03/2013

 

ביקורו של אובמה היה חשוב מאד עבורנו,(כול מי שנאמן למדינת ישראל) לא רק שהוא עשה שעורים וידע בדיוק מה לומר אלא שהוא גם הבין הרבה דברים עלינו ומה מניע אותנו, ולכן גם ניסה לפנות בצורה נכונה לנפש של הישראלי. אבל, דבר אחד שהוא עדיין לא הבין : את שרשי הסכסוך הישראלי-ערבי במזרח התיכון ומפני מה לא יהיה שלום...(וכך אני אמרתי כול השנים),,!! 

 

הרי הסכסוך הישראלי-ערבי באזור ארץ ישראל נולד בתחילת המאה ה-20 בעקבות התגברות התנועה הציונית וניסיונות של הבריטים ששלטו באזור לעצור זאת ע"י עידוד לאומנות-דתית מוסלמית נגדה, דהיינו, ליצור סכסוך שהם ישלטו במרכיביו בסגנון של "הפרד ומשול". הם הוציאו את השד מהבקבוק,, וזה פגע גם בהם. 

 

עובדה היא ,,ששום מושג של "אומה" או "עם" פלשתיני לא היה,,והוא הועלה רק לאחר מלחמת העולם השניה, כאשר התברר שארץ-ישראל תהיה הפתרון למאות אלפי הפליטים היהודים.,, "ההנהגה" של ערביי ארץ ישראל ב-40 השנים הראשונות הייתה דתית, וכללה את חג' אמין אל-חוסייני (המופתי הירושלמי) שבזמן מלחמת העולם השניה, ברח מירושלים לברלין ושימש כיועץ לנושא השמדת היהודים במטה של אדולף היטלר.היו גם ראשי כנופיות מרצחים ,,כמנהיגים.

 

 

 

המלחמה נגד היהודים,, הינה מלחמה דתית ,של (ג'יהאד)

 

מלחמת 1948 נשאה אופי דתי ברור והמכה הקשה שהונחתה על צבאות ערב, התקבלה על-ידם כמכה קשה לאיסלם, משהו שאין עליו סליחה ומחילה כי "הכופרים" פגעו ב"שליחיו של מוחמד". מכאן יצאה ההחלטה ששותפים לה כל מדינות ערב   בכלל וההנהגות המוסלמיות שהן לב המדינות  בפרט, וזו, שמדינת ישראל מהווה "פצע פתוח" באומה המוסלמית שיתרפא רק עם חיסול המדינה הציונית. למטרה זו התחילו מספר מלחמות- -כאשר כל הפסד מוסלמי רק העצים את הבושה והקצין את הגישה כלפי ישראל.,,כמדינת אויב לכול החיים,,!!  

 

בינתיים הם העלו את נושא ירושלים לראש סולם הבעיות שבמחלוקת למרות שירושלים כלל לא מוזכרת בקוראן, ומצד שני ראשי הדת המוסלמית מתעלמים מדברים ברורים שאומר הנביא מוחמד בקוראן שארץ ישראל ניתנה ליהודים ע"י אלוהים(עיינו,בפרקים, 5/24; 7/133; 10/93 ו-105, 106).

 

 

 

**********************************************************

 

הנצחת הסכסוך. 

 

כל חוקר איסלם אובייקטיבי יודע כי מה שנאמר עד כאן הוא נכון - -ונזכיר רק את בעיית הפליטים שהם נמנעים לפתור אותה בכוונה תחילה (בכדי להשאיר את הפצע פתוח...) ואם אני יודע זאת, איך זה שנשיא ארה"ב לא מודע לכל העובדות הללו. והרי הוא הזכיר את הצעדים האמיצים של בגין ורבין למען השלום (וגם של פרס, שרון, שמיר ואולמרט) והוא גם יודע מה יצא מכל זה? התרכזו כול מנהיגי המחבלים ,,עשו את מפקדותיהם (מסביב לירושליים)בערים הנוצריות,,ואסלמו אותן בכוונה תחילה,,והמשיכו בעוד סרבנות, ועוד טרור,, ועוד אינטיפדה ועוד שפיכות דמים. ומה אומרים האייתולות באיראן? שהם, הם המוסלמים האמיתיים והם אלו שימחקו את "בושת פלשתין" ע"י השמדת ישראל..האם אובמה לא מאמין? האם עלינו גםשלא להאמין להם? האם נחכה שיעשו כדברם?

 

 

 

נשיא ארה"ב טוען שהוא מאמין בהידברות ובהסכמים עם אנשי דת השטן הללו ,,והוא שוכח כי בשום מקום בעולם האיסלם לא נעשה עדיין הסכם שלום בין שווים עם מדינה לא מוסלמית, (מכיון שעל פי דת האיסלאם הרי אנחנו כופרים,וכול כופר,הוא נחות ,ומצווה להרגו ..) אפילו אין לנו הסכמי-שלום עם ירדן או עם מצרים אלא רק הסכמי שביתת נשק משופרים, לאי לוחמה,,!! ולפיכך כל נאומי אובמה על "שלום" לא יתקדמו ולו סנטימטר אחד למימוש...שלא לדבר על אותם אידיוטים במדינתנו,, אשר חושבים שההתנחלויות הן כאילו האהמכשול לשלום... ואני רואה בכול מאחז או התנחלות,,שוים לכמה אוגדות חיילים ,שאסור לפנותם בכלל,,אם כי רק לברך אותם על נוכחותם בכול שטח אשר נרכש מהבעלים החוקיים,,!!

 

כאשר בשנת 1982,,עד,,1985,,הייתי מושל ,ידעתי כיצד לתמרן במסגרת הדברים המקובלים,,כך שבאזור מרחב בנימין הוקמו  וחיו להם אז 36 יישובים,,

 

וברשותי העתקי קבלות,,החתומות בחתימתו של מר סחרוב

 

אשר ניתנו למנהיגים מהשטחים על תרומתם לקרן לב"י,,!!

 

האמינו לי שעל אוכלוסיית השטחים, נמאסה הרשות הזאת,

 

מפני שהם יודעים,,שהבעיה הפלסטינית הייתה כסחורה,וכך

 

ממשיכה להיות (והם בתוכה חסרי אונים) מנהיגיה סוחרים,

 

ונהנים,,ואילו התושבים המסכנים,מעדיפים,מעדיפים לחיות תחת ממשל צבאי ,,כפי שחיו ושגשגו תחת שלטוננו,,באותן,השנים,,!!

 

וכפי שאני רואה אל מעבר לאופק,,,את ההתפתחויות

 

אבו מאזן יחפה על חסרונותיו,, ע"י ההקצנה במהומות

 

יתעצמו יידויי האבנים,,על המכוניות,,ויציקו להתנחלויות

 

צה"ל ישלוט באזורים הכפריים,,והרשות בערים הגדולות

***********************************************************************************************************************************************************************************

גייזי: מספר הערות לידידי מזיאד עבאס

 המושג ערבים פלסטינים  נוצר כאשר הבריטים והצרפתים  חלקו את המזרח התיכון למדינות:עירק ,סוריה, לבנון,ירדן וכד' ב 1920 ,  ונתקו את  ערביי ישראל משאר הארצות . הבריטים והצרפתים בטלו את הלאומיות הערבית הפאן ערבית, ויצרו מדינות לוקליות ובזאת יצרו בא"י את הקהילה הפלסטינית שכיום היא בעלת זהות לאומית-זאת עובדה מדעית היסטורית. הסכסוך של היהודים עם ערביי ישראל החל  בפועל כאשר הקונגרס הציוני החליט שהמטרה הראשונה של הציונות היא להשיג רוב יהודי בא"י  ורק אחר כך לייסד מדינה . כשמתרגמים זאת לערבית יוצא:שמטרת הציונות היא להפוך את הערבים בארץ למיעוט.דרך הפעולה הייתה ע"י שתדלנות אצל שועי העולם שיאפשרו עליית יהודים מסיבית לארץ. רק לאחר 1948 התברר שהמטרה הזו הושגה בפועל ע"י טיהור אתני שאכן לא תוכנן מראש. היהודים שהיו שליש מאוכלוסיית הארץ ב 1948 הפכו לארבע חמישיות מן האוכלוסייה ולא מכוח העליה בלבד . כיהודי ציוני לאומי אסור לי לעוות את המציאות והעובדות ההיסטוריות אם ברצוני לקבל הערכת מצב נכונה ואמיתית לטובת האינטרסים הציונים. אין זאת אמת שהמאבק נגד הציונות החל כמאבק דתי אסלמי-האמת שבראשית הסכסוך היו אלה הערבים הנוצרים  הלאומנים נושאי ההסתה והמאבק, הם היו בד"כ יותר משכילים והושפעו מרוחות הלאומיות באירופה,שלא להזכיר את המסורת האנטישמית של הנצרות. גם כיום הערבים הפלסטינים שמעדיפים את החמאס- עושים זאת לא בגלל אמונה דתית ,אלא בגלל שהחמאס נתפס כנושא דגל המאבק הלאומי. האיום הדתי האסלמי הקיצוני קיים והוא לא רק על היהודים, הוא לא פחות על המדינות הערביות שמסביבנו. פרוק הערבים למדינות לוקליות ע"י הבריטים והצרפתים ,לא נעצר וכיום אנו עדים לתהליך של התפוררות המדינות הערביות לשבטים.אף אחד לא חזה את התהליך הזה מראש ואף אחד לא יודע היכן הוא יסתיים. מה שברור לחלוטין הוא   שמעצמות  או אימפריות   שהתקיימו על החרב לא שרדו ונעלמו . האומה היחידה ששרדה 2000 שנה בלי חרב, בלי צבא,בלי ממשלה, בלי מולדת הם היהודים. זו לדעתי טעות פטאלית לנבא את העתיד ולנסות להגשים את הנבואה !  אין אפשרות כלל לנבא בשום דרך את העתיד ,אפילו חזאי מזג האויר שמשתמשים במחשבי על ובאלפי נקודות תצפית לא מצליחים לחזות בהצלחה יותר מכמה שבועות קדימה (במקרה הטוב) נבואה אינה מדיניות, מדיניות היא לדעת להגדיר את המטרות ולפעול לקידומן גם אם הן נראות מורכבות או רחוקות-קידום המטרות זו המדיניות ולא עיסוק בנבואה.המצב נכון להיום הוא שישראל באופן חד צדדי סיפחה בפועל שטחים ניכרים  מהשטחים שכבשה הקימה את אריאל מעלה אדומים ועוד התנחלויות רבות שם יש הפרדה חוקתית בין יהודים לאחרים בניחוח אפרטהייד, אם ישראל לא תיזום מהלכים להפרדה בין הפלסטינים למדינתנו בהסכמה ,עשויה להתרחש   אחת משתי האפשרויות:או מדינת אפרטהייד או מדינה דו לאומית- זו הסכנה האמיתית לציונות עליה הצביע אובמה   וחלקים גדולים בציונות שהפנימו זאת מכבר  ומזמן.

**********************************************************************************************************************

האם  הדרוזית החמישית, והמאמינה:

שלא הייתה לה בקשה,ולא תלונה,או טענה

כתבתי כתגובה לתנועת "ארבעת האמהות"

שגרמו לבריחת צה"ל מלבנון,ללא התראות:

*****************************************

בקפה "תמר" הן תשבנה ואולי ב"ארומה".

בצפונה של העיר, ואולי גם קצת -דרומה.

עם קפה הפוך ושטרודל, או סתם מה שיש.

סביב שולחן לארבע ישבו אימהות -- חמש.

ואומרת האחת –אני בני היה בעל חלומות.

הוא סירב לשרת  בצבא מפני שרצה לחיות!

אז במקום אל הצבא – הוא יצא לאמסטרדם,

ושם –התמכר,ל,, וממנת-יתר לבו לפתע נדם.

אז השנייה מספרת – גם בני אהב את החיים.

ולא רצה, שיתבזבזו- בשמירה על מתנחלים,

וכשמלאו לו ח"י שנים – הוא יצא, להימלאיה,

וכשנפל לתהום הוא לא הספיק לצעוק  איייה

ואומרת שלישית – היה לי בן יפה-עיניים.

גבוה. מוכשר. אליל הבנות --של גבעתיים.

וכל כך לא רציתי שהוא ישרת בתוך  לבנון:

אז  הברחתי אותו להודו ושם לקה בשיגעון.

 

את בני לא אוכל לשכוח הרביעית נאנחה ואמרה.

לא הסכמתי שיישאר בארץ ,כי כאן  רע וזה נורא.

אז דחפתי לו הרבה כסף כדי שיטייל לו במזרח.:

מאז ממנו לא שמעתי  אני מקווה ש, ,שרק שכח

 

והשתרר אז שקט, ולפתע – האם החמישית דיברה.

על בנה השקט, היפה והמוכשר והבריא– היא סיפרה.

הוא נשאר בארץ כדי לשרת בצבא של השטחים ושל לבנון.

אכל לוף, באימונים אכל אבק, והשתתף במבצע על צור וצידון:

אבל --לא מזמן ,הוא רק סיים את לימודיו:

(למרות שלא היה פעיל-- ב"שלום עכשיו").

אחרי שלוש שנים בסדיר וכמה שנים בקבע

הוא הקים משפחה, עובד ומטייל בטבע.

בטבע של ארצנו הנפלאה ולא בארץ זרה.

כי רצוי להישאר  בה, עם הטוב ועם הרע.

*****************************************

אמרה הדרוזית המאמינה בחובת  הביטחון:

שמי שמגיעה שעתו למות ימות,גם על המזרון:

אם גם הטייס הגאון,נהרג בחללית,, אילן רמון

והתינוק בתוך הערסל,מת,לא מנשק ולא מכידון

ואם הוא לא מת במלחמה האכזרית,, בתוך לבנון:

אז ימות  בהגיע שעתו ,מפני שהוא אצלנו כפיקדון

כך אנחנו מאמינים תמיד,,, ביכולתו של כוח עליון

וזה תמיד מקל עלינו ,,,אם חס וחלילה קורה אסון:


חייבים לשרת בצה"ל ,במוטיבציה מלאה וכוח רצון:

מאל"מ מ"יל מזיאד עבאס,,שתי אצבעות ,מגעתון,

***************************************************************************

 

 

 


מסביבנו אוכלים מרור ,,בכמה ארצות

ואנחנו כאן,,, בחג החירות,,נוכל מצות

**************************************************

מיטב האיחולים ומירב הברכות

לכל החברים,וכל החברות

חג חירות שמח לכל בית ישראל,כאן וגם בתפוצות

תבורך מדינתנו על ממשלתה,, אשר נולדה בחצות

באביב הערבי ,אוכלים מרור,,ואנחנו אוכלים,,מצות

שמנהיגינו,יפסיקו את המריבות ורק יתכוננו לבאות

ביקור אובאמה מחרתיים ,,לא יחולל נסים ונפלאות

שלום,לא יהיה עם הפלסטינים,במאה שנים הבאות

אבו מאזן עושה הצגות,,ועל כך הוא מקבל תרומות

אבו מאזן עומד על כרעי תרנגולות,ללא כל תמיכות

מול חמאס הוא נחלש,יוצר מהומות מתוך חסרונות

יידויי האבנים,יהיו בכול הפינות באזור ההתנחלויות

צה"ל יצטרך בסוף לשלוט בכל השטח, ללא גבולות

ואם אבו מאזן יפנה להאג(בעקיפין) להגשת תלונות

ישראל תנקוט צעדים קשים,,שיביאו לפירור הרשות

זה יתואם עם המלך,שעליו מרחפות,עיקר הסכנות,!

שבעים אחוזים אצלו פלסטינים,משולהבים בהפגנות

***************************************************

ייפגעו סעיפים" מהסכמי מאוסלו",,ושילכו, לכול הרוחות

חג שמח חג החירות,מנער הפלא,שתי אצבעות ממעלות

 

 ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


האפשרויות הרבות והבררה האחת:


ליהודים ולדרוזים בערבון מופחת:

לימדונו אבותינו לקרוא ולנתח

לשנן וללמוד ,,להבין ולפתח

על ביצה שנולדה ,,ועל טלית שכולה תכלת

ועל שור שלא ינגח ,,לשכננו את הדלת

על חיי הדלות,על פריחה,ועל בלות

ועל כבוד לשכנים(כי היינו במיעוט)

על"כבד את אביך"וגם את"החבר"

על טרפה ,על פיגול,ועל מותר, וכשר

אך מכיון, שעסקו רק בלימוד,,אבותינו,

וישכחו ללמוד על שגעונות שכנינו

****************************************************************

אשר לימדו את בניהם כל חוכמה,

ורק הפוך משלנו ,( מהדת הדרוזית והתורה )

אצלנו "קדושת החיים" היא מצווה

ואצלם "בני מצווה" לג"יהאד  ומלחמת מצווה.

אצל היהודים אישה שחטאה, (לא נעים)

ואצל האיסלאם הפנאטי ,המוות,  קודם לחיים!

 ***********************************

ולפיכך כשפונים למשא ומתן :יש להכיר את אופיו של העם

וחובה ללמוד ולדעת את האמרות ,מדת האיסלאם

על אדמה וכבוד: וגם על נקמת הדם !

יש ללמוד ולשנן,, ולדעת היטב,

כי למרות המכות, התבוסות, והכאב,

אורך רוחו של    "שכננו בן  הערב"

עולה בהרבה על רוח היהודי "בן  המערב".

הוא מחכה בפינה, עם מטען או נשק או סכין

וימתין לכל רפיון וחולשה ,,שמדינתנו תפגין

****************************************************************

השיר הזה מתנת מזיאד עבאס ,,לקראת הביקור

של הנשיא אובמא,,,שיגיע בעוד שבוע, אל האזור

וינסה לגבש הסכם ע"פ ,ההעתק הטיוטה,והמקור

אבל שלום לא יהיה עם הפלסטינים,וכך הביקור יעבור

מפני שצמח דור פלסטיני פנאטי,וזה,וזה לא אותו הדור

מתקופת הצנע  והדלות,כאשר לקבלת האוכל עמדנו בתור:

 אז ערבי ישראל חגגו את יום עצמאותנו באופן גלוי וברור:

מפני שכולם היו עניים נאמנים,ואפילו במרכז הגרוש היה חור:

וישמן היהודי ויבעט,, אפילו באחיו הבכור

אפילו הנכד של ביגין ,בועט באביו ובסבו מאחור

וישבעו ערבי הפנים וינהגו כמו זיקית שמחליפה את העור:

והדרוזים נשארים נאמנים,במילת כבוד שניתנה ב, 1947מתקופת המצור

 *******************************************************************************************************************************************************************************************************************

תודה לך יקירי על הברכות

שירותי בערבה בשנות הששים, היו לו תוצאות חיוביות

נתקלתי בהרבה מחבלים,והתיידדתי עם זאבי הערבות

הדודים שלי מחורפיש, (וזה סוד הצלחתי)עלי להודות,!!

כנס לאתר שלי,,תצפה בסרטונים, למאמרים ולהרצאות

כנס לדברי החוכמה,להערכות מצב,היסטוריה,,ונבואות

כתבתי  ארבעה כרכים,,בשכיבה על הגב,בגלל הנכות,!

אחרי שחרורי מצה"ל,מגיעות לביתי הרבה מאד קבוצות

אני מארח אותן,ונותן הרצאות,חינם ללא כיסוי להוצאות

יכולתי לכתוב לך עוד הרבה,למרות שאינני נוהג לענות

חג שמח ,,לך ,למשפחתך,לרגל חג החירות,והמצות,,!!

ממזיד עבאס,שתי אצבעות,מחורפיש,,ינוח,וגם ממעלות

 ****************************************************************************************************************************************************


ישראל,, והפלסטינאיים ,,

הערכת מצב :הרצאתו של אל"מ מ"יל מזיד עבאס

מתאריך ,,12/12/12

*******************************************************

אבו מאזן,נחלש,אשר גם קודם,ממילא עמד על כרעי תרנגולת,ינסה לחפות על חולשתו מול חמאס,,ויאפשר עריכת מחאות ותהלוכות (כאילו לא אלימות) ברחבי יהודה ושומרון,אבל עם הזמן יתרבו תקריות יידויי האבנים,ותחול הקצנה בהתנכלות למתיישבים,ולהתנחלויות,,ולהלן התוצאות:

01,צה"ל יבצע בהתחלה הרבה מעצרים,

02,תוטלנה הגבלות רבות על תנועת האח"מים

03,חלקי שטח רבים בגדה ,יוגדרו כשטח צבאי סגור

04,ישראל תצטרך להניח לרשות הפלסטינית למות מוות קליני

 ותעדיף את תשובותיה החמקניות,,לריצוי ארה"ב,והמתווכים.

05,צה"ל ישלוט בכול האזורים הכפריים,והיישובים היהודיים

06,אבו מאזן בספק רב,אם ימשיך לשלוט רק בערים הגדולות,

07 ישראל תעדיף התהוות (אנרכיה פלסטינית, מבוקרת),,!!

08 ישראל עלולה לסמן גבולות חד צדדיים,ולספח עוד שטחים

09 ישראל תשמור על תיאום עמדות עם המלך,,הירדני,,אשר יחשוש לגורלו מבעירת שדה הקוצים,שיתפשט מזרחה לכיוונו,,!!

10 המלך יעדיף בכל מקרה,שצה"ל ישב  לתמיד על גדות הירדן

11 הבעיה הפלסטינאית ממילא כבר נמאסה על כול מנהיגי ערב,

12 ישראל תהיה מעוניינת ותדרוש לבטל,, חלק מ הסכמי אוסלו

13הניסיון של אבו מאזן לפנות להאג,,ייענה, בסנקציות קשות !

14 האיחוד האירופאי שמתחיל ממילא לסבול מעוצמת האסלאמיזציה, שמתפתחת בארצותיהם,,יכירו במציאות שמדינת פלסטין שאושרה ע"י האום,,אכן אינה ברת קיימה.

15 הסכם שתחתום ישראל עם אבו מאזן,אינו שווה, כי מיליוני הפליטים  הממתינים במחנות(,73,ק"מ מכאן) למימוש חזרתם לבתיהם אשר נהרסו ,ב, 1948  לא יסכימו להסכמים כאלה.

וכך תתפורר הרשות הפלסטינית,ומדינתם תישאר על הנייר,בלבד

וחמסתן ברצועת עזה יהפוך מאוגדה איראנית,,לחסות מצרית.ולעולם לא יכיר בישראל .,והיעד יישאר,המשך המאבק עד, לשחרור ירושלים.

כשהייתי מושל בשטחים ,,ב,,1982,,עודדנו את התהוות וצמיחת חמאס,בכדי להחליש את אש"ף,,ובד"כ תבשילי יום ששי,נאכלים בשבת,,!!לכן אולי בעתיד הקרוב ישראל תמצא סיבה סבירה בכדי שתצא למלחמת מנע,!! נגד הגורמים שלא מוכנים להכיר בקיומה,,והזמן מתאים,היות ואף מדינה ערבית לא יכולה לבוא,כיום,פיזית,, לעזרת פלסטין,

שלושת היעדים,, שעל הכוונת:(חוץ מהגרעין האירני)

חיזבאללה, הנחלש ,בגלל התמוטטות המשטר,בסוריה.

חמאס עזה,,והרשות,ביהודה ושומרון

***********************************************************

מדינת ישראל  ,מעצמה חזקה ,,,מכול הזמנים

לולא מריבות הפנים ,בין מרבית הפלגים

חלק מהפוליטיקאים,נחקרים, או נתבעים

שירכיבו כבר ממשלה חזקה ,,,מהימניים

ללא השמאל,ננווט בחשיכה,,ללא לפידים.

שלום אמת?לעולם לא יהיה עם הערבים

עלינו לחנך את בנינו,לדרך ארץ, וערכים

ללא אלכוהול,סמים,חיי לילה,, ומועדונים

מפני שעל חרבם יחיו הבנים עד אחרית הימים

בברכה מיגאל מזיאד עבאס,אלוף משנה במילואים

 ********************************************************************************************************************הכתבה מאתר הונא
 http://www.hona.co.il/news.aspx?cid=191&aid=7112


תודתי לאתר הונא על,, פרסום הדברים
בתקווה כי הכתוב יעניין את ציבור הקוראים
לכל תקופה מנהיגים,,,ולכל מערכה היו גיבורים
אנחנו ,את שלנו עשינו,כשהיינו נערים,וגם כמבוגרים
מאז,השתנו פני ה דברים, גדלו דורות של נערים קצת אחרים
גדל דור,שלא ידע את יוסף,וממנו צמחו,מחנכים,קצינים, ומנהיגים
כולם רבים עם כולם,,חלקם נחקרים,חלקם תובעים,,,והיתר נתבעים
המזל שלנו ,במדינתנו הנאורה,,שאלוהים  דואג להחליש את הערבים
על הממשלה (אשר תורכב) לדעת ששלום לעולם לא יהיה עם השכנים
עלינו אנחנו ההורים,,להבהיר לבנים,שעל חרבנו נחיה עד אחרית הימים
בהוקרה ממזיד עבאס,אלוף משנה במילואים,נער הפלא של שנות הארבעים
******************

מהכתבה :באתר הונא,,ב,,01/03/2013

 

מזיאד עבאס , נער הפלא של שנות הארבעיםלשמחת העידה הדרוזית במדינת ישראל ,"הקדוש ברוך הוא" ברא בתוכה מספר אנשים מיוחדים ולדעתי בכוונה תחילה בכדי שיעשו שליחות לצורך המשך הביבליוגרפיה המפוארת של העדה לאורך השנים ובכדי לשמר את קיומה בעולם.
חברים יקרים ,בכל פעם שקראתי על האיש הנכבד מר מזיד עבאס -"אבו שכיב" ,קופצת מול עיניי דמותו של הגיבור הדרוזי המנוח "סולטאן באשא אלאטרש" -שיהיה זכרו ברוך ,האיש שמירמר לצרפתיים את החיים וקילקל להם את תוכניותיהם בכיבוש הר הדרוזים בסוריה בשנות העשרים ובכך שמר על הטירוטורייה הטבעית של אחינו הדרוזים ובכך העולם סימל והכיר את הגבורה הדרוזית !
ובכל פעם שהלכתי עם סבי ז"ל למטע הזיתים והסתכלתי לעבר מבצר יחיעם סבי היה מספר שבמבצר הזה צמח גיבור הגליל .
בעיניי מר מזיד עבאס נטע את אבן היסוד של האימון שבין היהודים לדרוזים במדינת ישראל ,לא רק בדיבורים אלא במעשי גבורה והקרבה אישית תוך ידיעת אביו המנוח.. וזה מביא אותי לסיפור האגדי של אברהם אבינו שהגיש את בנו על המזבח כקורבן לקדוש הברוך הוא , מכל נקודת מבט עולה כאן דמות של גיבור אמיתי שלא משתמע בשני פנים וזה גם אושרר ע"י מנהיגי המדינה לדורותיהם .
מכאן אני מאחל הרבה בריאות למר מזיד "אבו שכיב" ואני בטוח וסבור שתמשיך לתרום ככל יכולתך למען בני העדה.

 **************************************************************************************************

כרגע חזרתי ,כי הייתי ביומיים,,,נסיעות

שלחתי SMS מהנייד,להפסקת התגובות

קבלו נא את תודתי להנהלה, ולמשפחות

לולא חוסר הנימוס,ב,,תגובות,,,מסוימות,!

הייתי מאשר לפרסם עוד, ,,כתבות נוספות

אני סולח לאלה שרצו להמטיר עלינו קללות

ומודה למגיבים,,האדיבים,שהרעיפו מחמאות

אני אדם שבע,בחלקי,,ואיני זקוק לעוד תהילות

כתבתי חמישה כרכים ,מהזכרונות כחומר להרצאות

ייעדתי אותם (בחינם)להסטוריה,,ולספריות במוסדות

 

בכבבוד והערכה לכם באתר,

ממזיד ,,מרצה בכיר בנושא שלום וביטחון, בהתנדבות

למען המדינה והקהילה,ללא כסף  לכיסוי,,ההוצאות!
**********************************************************

קישור לכתבה בפורטל הכרמל:

מזיד: אלוף משנה במילואים,:

נער הפלא של שנות הארבעים,:

סיפור ,מהספר הרביעי, של מזיאד עבאס,

 "נער הפלא,בשיער שיבה:" 

 

במלחמת השחרור,חדרתי למבצר יחיעם,כבן ,11 שנים

*********************************************

ב20/01/1948 תקף גדוד הירמוך בפיקודו של אדיב שיישקלי את קיבוץ יחיעם,עם 500 חיילים:ערבים:ועוד כנופיות של, חמושים,

ההתקפה נהדפה, אבל הוטל, מצור  והמבצר  כותר על גדרותיו כאשר בתוכו היו 2 בחורות 16 בחורים,שנשארו בחיים:וחלקם פצועים.

וימשך המצור שבועות ארוכים, וב 27/03/1948התכוונה להגיע אליהם  השיירה אשר ליד כברי נכשלה, וספגה ,,,47 הרוגים::

ויגיעו למחרת שני שליחיםמיכה כהנא ומורדכי,רחמים, רכובים על סוסים, וביקשו מאבי סיוע למכותרים בהחדרת, אמצעי לחימה שונים.

וישלח אותי אבי, ב 30 למרץ, עם הפרה היחידה שלנו עם שחר, בכדי שיהיה אוכל בחג הפסח לכל הלוחמים הנמצאים בפנים.:

ותתקבל בקשה מחיים אורבך הממונה על המודיעיןשעלינו לשכב למרגלות המבצר,בין השיחים בכדי לאסוף את הדברים המוצנחים:

וביום הולדתי 05/04/1948 אבא נשאר בואדי ושלח אותי עם שחר בכדי להסתתר ,למשך שעתיים, למרגלות המבצר,, בין הסלעים:!!

ויגיע בשעה תשע מטוס ויחוג מעלי  ויסתובב שלושה סיבובים, ויזרוק מטען גדול אשר, נחת ,( לא רחוק ממני),, במרחק, כמאה מטרים:

ניגשתי למצנח והתחלתי לשחרר ממנו את המיתרים, וגם אבא התגנב ועזר לי והציע לגרור אותו בעליה לקרבת,,עמדת השומרים,

המטען היה,  בצורת סל גדול שקוטרו מטר עשרים, עטוף בצמר גפן, והרבה סמרטוטים: עזרו לי השומרים והכנסנו אותו למקום מבטחים ,

קבלו אותי ואת המטעןצבי גרשון וישי,שהם היו המפקדים':

הסתכלו עלי בפליאת הסובבים,"ואמרו שאני נער הפלא שבפלאים

ושישמור אותי אלוהים: כי בתוך המטען שגררתי  עד בפנים,

היו מרעומים מאד רגישים, (עבור המרגמות) שהיו מאוד נחוצים,,:

ובכוונה נתבקש הטייס עזר ויצמן להצניח את המטענים,בחוץ באזור היער ,,על השיחים הרכים,, שלא יתפוצצו  מעל ראשי החברים:

ואני לתומי, ישבתי המום  כאשר החלו לזלוג דמעות מעיני,מפני שהייתי בטוח ,שגררתי דברים ,שאינם מסוכנים,,אם כי היו אמורים להכיל תרופות תחבושות,ואמצעים הכרחיים הנחוצים לחבישת הפצועים,!!היות וכך אמרו לנו שני השליחים, מיכה ומורדכי,רחמים,,!!

ויספר לנו  הנשיא  עזר ויצמן   בביקורו אצליאת הסיפור, כעבור הרבה שניםודבריו אלו  עדיין מוקלטים,, ומתועדים בסרטונים:!!

אבל אנחנו  כבני אדם,,שהיינו  להבטחתנו נאמנים ,,ראינו  במעשינו מצווה,להצלת אותם הלוחמים, האמורים להיות בני בריתנו העתידיים ולמען קירבתנו אשר ירשנו מיתרו עוד כשהיה כוהן בארץ המדיינים , כאשר משה רבנו קבל את לוחות הברית,, על פי קריאה מאלוהים::

ולאחר ארבעים ימים,הוכרז על הקמת מדינה ליהודים,,אמצו אותי אליהם אותם החברים,ושלחו אותי ללימודים,בקיבוץ שער העמקים:

ושם רכשתי את השכלתי ,והיו לי הורים מאמצים (סוניה והרצל ז"ל)  הרעיפו עלי יחס של חמימות ואהבה,כאילו הייתי ממש אחד מהבנים

כפרנו היה תחת משטר צבאי,ואסור לי היה להימצא,באחד הקיבוצים,

המשטרה עקבה אחרי(לפי שמי) ונעצרתי כול פעם למשך כמה ימים

עד שאבי המאמץ,,הרצל,,בתאריך,ה,,17/05/1951 ביקש מהחברים

בשיחת הקיבוץ,,שיאשרו לקרוא לי "יגאל",היות וגאלתי חיי המכותרים

ומהקיבוץ התגייסתי לצה"ל יחד עם כיתתי,,באמצע שנות החמישים

עליתי בסולם הדרגות,,הצלחתי במשימות קשות ,ותפקידים מיוחדים

לחמתי בחוד החנית כול מערכה זכיתי בצל"שים ,מכתבים ועיטורים

אני שמח  כיום  שמחשיבים אותי כאחד מגיבורי ישראל עם דור המייסדים, ולדעת שאותי, ואת אבי, גם מזכירים, ואינם שוכחים:

ותמונתי הושמה בטקס מרשים, לצד תמונות גיבורים,ביד לבנים

מצפוננו נקי לחלוטין כי עשינו את כל אשר אנו יכולים,  כמעשים הומניים,אמיצים ונדיבים ,למען מצוקת הנזקקים שהם מותקפים ,ועל גדרות המבצר היו,מכותרים, ,,ולקראת ,הקמת מדינת היהודים:,!!

 אבל ,חברים יקרים,אנחנו הדרוזים ,היינו צודקים ,כיון שבזכות מעשינו ,ומעשיהם של עוד אחרים,נשארנו באמנותנו, בבתינו ובכפרינו,,ולא ברחנו לארצות השכנות,,ולא הפכנו לפליטים

שעד היום נרדפים וחייהם אינם יציבים,וכפי שאני רואה את

העולם הערבי ואת המנהיגים,,אין סיכויים לפתרונות קרובים,

 אנחנו מאמינים שהייתה למעשינו השראה מאלוהים,,!!

,,,למען עתיד,הדורות הבאים:

וכשנפגשתי עם ערפאת,,אמר, שהדרוזים צדקו בכל המעשים!!

בברכה לכם אנשים יקרים,,ממזיד עבאס אלוף משנה במילואים

 

הרצאתו של אל"מ מ"יל מזיאד עבאס :

הערבים בישראל,,

האוכלוסייה הערבית בישראל אינה "מגזר ערבי" אחד, אלא מספר לא קטן של אוכלוסיות מזרח תיכוניות, שחלקן אינן ערביות, הנבדלות זו מזו בדתן, תרבותן, לשונן, מוצאן האתני ורקען ההיסטורי – ערבים, אפריקנים, ארמנים, צ'רקסים ובוסנים. קבוצות אלה בדרך כלל אינן מתערבות זו בזו, וחיות בנפרד בכפרים שונים או בשכונות משפחתיות שונות.
כך לדוגמה, הצ'רקסים מקורם בקווקז, ואבותיהם באו לארץ כקצינים בצבא העותומני. הם חיים בשני כפרים בגליל, כפר קמה וריחנייה, ולמרות שהם מוסלמים, צעיריהם אינם מתחתנים בדרך כלל עם ערבים.


האפריקנים באו בעיקר מסודן. חלקם חיים כקבוצה גדולה בג'סר אלזרקא וחלקם חיים כמשפחות ביישובי הבדווים בדרום. אלו מכונים "עביד" במשמע עבדים.
הבוסנים חיים כמשפחות בכפרים ערבים, למשל משפחת בושנאק בכפר מנדא, ואילו הארמנים הגיעו לארץ בעיקר בעקבות הרדיפות שמהן סבלו בטורקיה בימי מלחמת העולם הראשונה, ושהגיעו לשיאן בטבח הארמנים בשנת 1915.

חלוקה תרבותית
באופן כללי ניתן לומר שהמגזר הערבי מחולק מבחינה תרבותית לשלוש קבוצות עיקריות: עירוניים, כפריים ובדווים. לכל קבוצה יש מאפיינים חברתיים משלה: אורח חיים, מעמד החמולה, השכלה, עיסוקים, רמת הכנסה, מיספר ילדים ועניינים הקשורים לנשים דוגמת פוליגמיה (ריבוי נשים), גיל נישואין, דפוסי שידוכים ולבוש. ניתן לציין כאן שתושבי הערים – ובמידה רבה גם הכפריים – רואים בבדווים פרימיטיביים, ואילו הבדווים רואים רק את עצמם כערבים המקוריים, ואת בני הכפרים והערים – כערבים מזוייפים, שאיבדו את האופי הערבי שלהם.


הלשון הערבית מבטאת עניין זה היטב: המילה "אעראבי" משמעותה בדווי, וחלק משבטי הבדווים נקראים "ערב", דוגמה ערב אלהיב וערב אלשיבלי בצפון. הבדווים בנגב מחלקים את עצמם על פי צבע עורם ל"חומר" ("אדומים") ו"סוד" ("שחורים"), ובדווי לעולם לא ישיא את בתו לאיש כהה יותר ממנה, כדי שנכדיו לא יהיו כהי עור. גזענות? אולי.
חלוקה נוספת מצויה בנגב בין שבטים הנחשבים כבדווים מקוריים ושבטים המתפרנסים מחקלאות ("פלאחים") שמעמדם נמוך. כמו כן שבט גדול הוא במעמד גבוה משבט קטן.

דתות ועדות
המיגזר הערבי בארץ נחלק למוסלמים, נוצרים, דרוזים ועלווים. הנוצרים נחלקים לכמה עדות: אורתודוקסים, קתולים ופרוטסטנטים, ובקרב המוסלמים מובחנת העדה הצופית שיש לה נוכחות משמעותית בבאקה אלע'רביה. גם תנועה סלפית מעניינת יש בארץ ונתייחס אליה בהמשך. התנועה האיסלאמית היא התארגנות נוסח "האחים המוסלמים" ונקדיש לה מקום נכבד בסדרה.
הדרוזים הם בעלי דת שונה מהאיסלאם, ומוסלמים רואים בהם כופרים. זוהי הסיבה שהדרוזים אמורים לשמור את סודות דתם בסוד, גם מפני בני עדתם, ולכן רובם "ג'והאל" ("בורים בענייני הדת") ורק חלק קטן מהגברים המבוגרים הם "עוקאל" ("יודעים את סודות הדת"). בתקופה המודרנית התפרסמו מספר ספרים אודות הדת הדרוזית.


העלווים בישראל גרים בכפר ע'ג'ר השוכן למרגלות החרמון וחלקו נמצא בלבנון. גם הם נחשבים באיסלאם ככופרים, ודתם היא שילוב ("סינקרטיזם") של מרכיבים מן האיסלאם השיעי, הנצרות המזרחית ודתות עתיקות שהיו במזרח התיכון לפני אלפי שנים. הריכוז העיקרי שלהם מצוי בהרי אנצארייה שבצפון מערב סוריה, חלקם בשטח לבנון וחלק מהם נדדו דרומה והתיישבו בע'ג'ר. המילה ע'ג'ר בערבית משמעותה "צוענים", כלומר נודדים זרים בעלי דת אחרת. בסוריה העלווים שולטים מאז 1966, ומשפחת אסד היא חלק מעדה זו, הכופרת באיסלאם. מכאן נובעת התנגדות המוסלמים בסוריה לשלטון העלווים, הואיל ועל פי האיסלאם לא רק שאין להם זכות לשלוט בהיותם מיעוט, אלא גם נשאלת שאלה אם יש להם בכלל זכות לחיות, בהיותם עובדי אלילים.

הגירה לארץ ישראל
חלק מהמגזר הערבי הם ציבורים שחיו בארץ מאות שנים. אך חלקים לא קטנים הם בני מהגרים שהגיעו לארץ בעיקר במחצית הראשונה של המאה ה-20, במיוחד אחרי 1882, עת הוקמה פתח-תקוה. [הוקמה ב-1878, רק שהדירו אותה מהעלייה הראשונה, ומכאן הבלבול שלך. – אב"ע]. רבים מהארצות השכנות היגרו אז לארץ כדי לעבוד במושבות היהודיות. רבים היגרו ממצרים עוד קודם לכן, על מנת להימלט מעבודת כפייה בעת שנחפרה תעלת סואץ. כך הגיעו לארץ משפחות אלמצרי, מצארווה ופיומי. גם משפחות רבות אחרות נושאות שמות המעידים שמקורן במצרים. משפחות אחרות נושאות שמות מירדן (זרקאווי, כרכי), מסוריה (אלחוראני, חלבי), מלבנון (צוראני, צידאווי, טראבולסי) ומעיראק (אלעראקי).


הדיאלקט הערבי שבו מדברים רוב הבדווים בנגב הוא סעודי-ירדני, ובשל הקירבה המשפחתית שלהם לשבטים החיים בירדן, בדווים המסתבכים בפרשיות הכרוכות בנקמת דם נמלטים אל משפחותיהם בירדן. הקשר בין משפחות ערביות בישראל ובין קבוצות במדינות השכנות אינו צריך להפתיע, שכן עד 1948 לא היו סביב ישראל גבולות הרמטיים, ורבים מערביי ה"שאם" (סוריה הגדולה) נדדו כמעט ללא שום מגבלה אל ארץ ישראל וממנה בעקבות הצאן והעבודה.

המסורת מול המודרנ
יזציה.
החלוקה בין מסורתיים למודרניסטים חוצה את כל החלוקות האחרות. כלומר, בכל קבוצה שצוינה לעיל יש חלוקת משנה לקבוצות – לכאלה הקשורות יותר למסורת ולכאלה הקשורות פחות. בקרב הצעירים ניתן לראות יותר פתיחות ופחות צמידות למסורת הקבוצה, וסביר להניח שצעירי הדור הבא יהיו באופן כללי פחות צמודים למסורת הקבוצתית. הדבר בולט בקרב הקבוצות הבדוויות, שכן בקרב הצעירים יש לא מעט המערערים על המוסכמות החברתיות של הבדווים. גם לחינוך יש תפקיד חשוב בשינוי עמדות כלפי המסורת, שכן אקדמאים ערבים הם בדרך כלל פחות צמודים למסורות החברתיות ולמסגרת החמולתית וחיים יותר במסגרת של משפחות גרעיניות (הורים וילדיהם). הם גם נוטים לעבור למקום מגורים פתוח דוגמת הערים המעורבות (עכו, רמלה, לוד) ואפילו היהודיות (באר-שבע, כרמיאל, נצרת עלית), ומאמצים דפוסי חיים מודרניים.
המעבר לעיר קשור גם בשינוי שחל במקורות הפרנסה – יותר מקצועות חופשיים ופחות חקלאות – שנבע בחלקו מהחרמת אדמות הנפקדים אחרי מלחמת העצמאות.

בלי מגדר אי-אפשר
כמו בכל חברה בעולם, גם בין הערבים בישראל שורר מתח בין גברים ונשים על רקע סוגיות מגדריות, כמו העמדה השונה של גברים לעומת נשים באשר לזכויות נשים ללמוד, לעבוד, לבחור את בן זוגן, אופן ההתנהגות, גיל נישואין ומספר הילדים. המתח בין גברים ונשים הקיים בקבוצות הבדוויות שונה מזה הקיים בכפרים ובערים, כתוצאה מהבדלים בחשיפה למגזר היהודי, בחינוך ובדרכי הפרנסה.

יחי ההבדל הקטן
מעֵבר לקו השסע הדתי בישראל המבחין בין יהודים ושאינם יהודים, קיים הבדל בסיסי בין המגזר היהודי והערבי באופן שבו שני המגזרים רואים את המדינה. עבור מרבית חלקי המגזר היהודי, מדינת ישראל מקיימת שני תפקידים: האחד הוא ההתגלמות המדינית והפוליטית של מאוויי היהודים לשוב לעצמם ולהשיב לעצמם את העצמאות והריבונות על ארץ אבותיהם שנגזלה מהם בעקבות חורבן הבית השני. המדינה היא בעלת סמלים יהודיים, כמו ההמנון עם "נפש יהודי הומייה", דגל הטלית, מגן דוד ומנורת שבעת הקנים, העברית שהיא הלשון הרשמית של המדינה והחגים היהודיים שהם ימי חופשה לכלל תושביה. התפקיד השני של מדינת ישראל בעיני הרוב היהודי הוא פונקציונלי: לספק לאזרחיה ביטחון, פרנסה, בריאות, חינוך, כבישים, גשרים, ושירותי רווחה.
עבור המגזר הערבי, התפקיד הראשון אינו קיים, ומדינת ישראל אינה ההתגלמות הפוליטית והמדינית של חלומותיהם. המנון המדינה אינו המנונם, סמלי המדינה אינם סמליהם, ויום העצמאות שלנו הוא "נכבה" ("אסון") שלהם. גם את התפקיד השני, הפונקציונלי, המדינה מקיימת באופן חלקי בכל מה שקשור לחינוך, תכנון, דרכים ותשתיות. אפשר להתווכח על הגורמים והסיבות לכך, אבל לא על העובדות: כמה ערבים חברים בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות? כמה שופטים ערבים יש בבית המשפט העליון? מהו שיעור הערבים בסגל האקדמי של האוניברסיטאות?


אבל מצד שני, לא ניתן להתעלם מתופעות של "אפלייה מתקנת": חוקי התיכנון והבנייה, המקויימים באופן כמעט מלא במגזר היהודי, אך מקויימים באופן חלקי ביותר במיגזר הערבי ובפרט בחלקו הבדווי בנגב, שבו הם הקימו אלפי בתים, ללא היתר בנייה, על אדמה לא להם. איך זה שבאום אל-פחם אין מדרכות, והמרחק בין הבתים הוא כרוחב המכוניות?
אפלייה מתקנת אחרת מצויה בתחום הנישואין: אם יהודי יעז לשאת אישה לפני שסיים את תהליך הגירושין שלו מאשתו הראשונה, הוא ימצא את עצמו מאחורי סורג ובריח. אבל אם ערבי נושא אישה שנייה, שלישית או רביעית, המדינה משלמת קצבת ילדים מדי חודש בחודשו עבור כל אישה בנפרד, מבלי לשאול שאלות.


אפלייה אחרת לטובת הערבים קיימת בתחום הדיור: כ-90 אחוז מן היהודים מתגוררים בדירות וכ-10 אחוזים – בבתים צמודי קרקע. ואילו במגזר הערבי התמונה הפוכה: יותר מ-90 אחוז מתגוררים בבתים צמודי קרקע, ופחות מעשירית גרים בדירות.
אך המאפיין המייחד ביותר את המגזר הערבי בישראל הוא הסביבה שבה הוא חי: כל הערבים בעולם חיים באחד משני מצבים: או בדיקטטורות המולדת, או בדמוקרטיות הגלות. אין כמעט ציבור ערבי אחד בעולם החי במולדתו עשרות שנים במדינה דמוקרטית באמת. הערבים אזרחי ישראל הם הקבוצה הערבית היחידה החיה על ארצה (במיוחד אם מתעלמים מארצות המקור שמהן היגרו לארץ) במשטר דמוקרטי המכבד זכויות אדם וחירויות פוליטיות. זוהי הסיבה שערבים מחוץ לישראל מכנים את הערבים אזרחי ישראל בכינוי "ערבּ אַלְזִיבְּדָה", ערביי השמנת.

***********************************************************************************************************************

מצדיע לחיילי הגדוד ולמפקדים

******************************

 

פיקדתי על הגדוד, לכמה שנים

זה היה אחרת,,בשנות השבעים

ללא קומבינות,, תככים,,וחיכוכים

הייתי להם מופת,,,בכול המובנים

הייתי מפקד,אח לחייל ,וזוג הורים

במסדר יום ששי,הרחתי גרבי חיילים

אסרתי עליהם לקחת, ,כביסה לבתים

היו לגדוד הצלחות רבות נגד מחבלים

אבל לכל תקופה מנהיגים

ולכול מערכה היו גיבורים

מפני שזה ,טבע הדברים

אם תכתבו בגוגל את שמי,,או,הכינויים

אז תמצאו חומר ערכי ,בחמשה ספרים

כנסו לאתר,תצפו בצל"שים ובסרטונים

מיטב הברכות והאיחולים לכם החיילים

ממזיד עבאס,,,אלוף משנה ,,במילואים

 

תכתבו,,מזיד עבאס,,,או יגאל עבאס

או,,רמבו דרוזי בשירות צה"ל,

או נער הפלא ,,,,,,של שנות הארבעים

 ****************************************************************************************

הערכת מצב: מאל"מ מ"יל ,,מזיאד עבאס:

 

להלן מאמר,,,על חיל המודיעין של בשאר,מתוחכם ממודר,ומאוד אכזר.

 

אבל העוני ששרר, גם בעיר,וגם בכפר,,ובטח שגם במדבר,!!

 

וקשיי המעבר,,על דרכי העפר, והכורכר,(פשוט,, הלב נשבר)

 

ולאור המצב,התפתחה שנאה,בין הדרג הבכיר לבין הדרג הזוטר,

 

ומאז ומתמיד,,עוד לא היה קצין או מנהיג ,צעיר או מבוגר

 

,,שלא  בגד ,מכיוון שנמשך,לדינר,לדולר,ולכול כסף זר!!

 

 

 

הכול על המודיעין הסורי

 

     جهاز المخابرات السوري,,من الكولونيل مزيد عباس                   

 

***************************************************************

 


في سوريا هناك أربعة أجهزة مخابرات متداخلة الصلاحيات والمهام وهي
(
المخابرات الجوية – المخابرات العسكرية (الأمن العسكري) – المخابرات العامة (أمن الدولة) – الأمن السياسي )
وأشد تلك الأجهزة قمعية وأكثرها حساسية جهازي المخابرات العسكرية و والمخابرات الجوية بينما يعتبر جهاز الأمن السياسي أكثر الأجهزة انتشارا وتغلغلا بين الشعب ومراقبة له.
وينقسم كل جهاز من تلك الأجهزة الى فروع (في حالتي المخابرات العسكرية والمخابرات العامة يكون لكل فرع رقم ثلاثي معروف به أما في حالتي المخابرات الجوية والأمن السياسي فيعرف الفرع باسمه) وينقسم كل فرع من تلك الفروع الى أقسام وينقسم كل قسم حسب التخصصات اما الى مفارز واما الى خلايا (في حالة النشاط الخارجي) واما الى مجموعات.
وهكذا يكون التقسيم الهرمي من الأعلى للأدنى على الشكل التالي :
الجهاز الاستخباري – فرع – قسم – مفرزة أو مجموعة أو خلية (حسب المهمة).
ولتلك الأجهزة علاقة مع مكتبين أمنيين هما :
مكتب الأمن القومي (وصار يسمى حديثا مكتب الأمن الوطني) – مكتب أمن الرئاسة (ويسمى رسميا بالمكتب الخاص).

الأجهزة الأربعة وفروعها وبعض المعلومات عن مهام الفروع:

أولاً – الأمن العسكري (المخابرات العسكرية) :

ويكون لفروعه أرقام ثلاثية وفروعه هي :

أ- الفروع المركزية (وتتواجد في دمشق باستثناء فرع مخابرات الجبهة الموجود في سعسع شمال شرق القنيطرة) :

-
الفرع 291 : الفرع الاداري ويسمى أيضا فرع المقر وهو القلب النابض للجهاز حيث يحتوي على ملفات جميع العاملين ضمن هذا الجهاز كما يقوم بمراقبة العاملين ضمن الجهاز منعا لأي ثغرة ضمن الجهاز ويلعب دورا في ترقية أو ابعاد أو نقل العاملين ضمن الجهاز.

-
الفرع 293 : فرع شؤون الضباط أو أمن الضباط وهو فرع حساس جدا يحتوي على ملفات ضباط الجيش ويقوم بمراقبة ضباط الجيش ويلعب دورا كبيرا في ترقية أو ابعاد أو نقل ضباط الجيش أو تعيينهم في مراكزهم ويملك رئيس هذا الفرع امكانية الاتصال مباشرة برئيس الجمهورية ورفع تقاريره له حتى أن البعض أخطأ وسماه فرع الأمن العسكري (بينما تسمية الأمن العسكري تطلق على جهاز المخابرات العسكرية بشكل عام) وظنه البعض شبه مستقل عن ادارة المخابرات العسكرية بسبب تمكنه من التواصل مباشرة مع رئيس الجمهورية بينما في الحقيقة فهو يتبع لجهاز المخابرات العسكرية ويلتزم بأوامر ادارة الجهاز ما لم يقم رئيس الجمهورية بالغاء تلك الأوامر الموجهة له ولكن ميزة هذا الفرع هو كما قلنا امكانية تواصله المباشر مع رئيس الجمهورية.


-
الفرع 294 : فرع أمن القوات وهو المسؤول عن مراقبة كافة قطع الجيش والقوات المسلحة (باستثناء القوات الجوية والدفاع الجوي) ويحتوي على ملفات خاصة للجنود وصف الضباط العاملين في الجيش وملفات عن المعسكرات والقطع العسكرية وحالتها القتالية ودرجة استعدادها ومدى ولائها ويوزع مخبريه ضمن الجنود لمراقبة أي بوادر تمرد أو عصيان أو اختراق هذا ويذكر أن كل تشكيل في الجيش يحتوي ضابط أمن خاص به (ضابط أمن الفرقة أو ضابط أمن اللواء .. الخ) ويكون هذا الضابط مرتبطا ومنسقا بشكل مباشر مع الفرع المذكور ويرتبط بذلك الفرع أكثر من ارتباطه بقائد التشكيل العسكري الذي يعمل ضابطا لأمنه (مما يجعل كلمة ضابط أمن التشكيل أقوى من كلمة قائد التشكيل) ويذكر أن أي تحرك للقوات يجب أن يتم بموافقة وتنسيق مع هذا الفرع كما يذكر أيضا بأن هذا الفرع يمارس مهمة اشرافية على جهاز الشرطة العسكرية ووحداتها الملحقة بالتشكيلات العسكرية.

-
الفرع 235 : فرع فلسطين وهو من أهم أفرع هذا الجهاز وأقدمها وهو فرع ضخم جدا يكاد يكون حجمه بحجم جهاز استخباري منفرد ونشاطه داخلي وخارجي وكان من المفترض أن يكون هذا الفرع متخصصا بالنشاط ضد اسرائيل والأمور المتعلقة بالحركات الفلسطينية ولكن نشاطه في عهد حافظ توسع كثيرا وشمل نشاطه مطاردة الحركات الاسلامية واختراقها ومحاولة توجيهها والتحكم بها ان اقتضى الأمر
أو انشاء حركات اسلامية وهمية
ولذلك فأحد أقسام هذا الفرع قسم يسمى قسم مكافحة الارهاب ويختص غالبا بالحركات الاسلامية ويذكر أن مهام فرع فلسطين أيضا مراقبة الحركات الفلسطينية داخل وخارج القطر سواء منها المعارضة للنظام أو الحليفة له اضافة للقيام بنشاطات استخبارية ضدها ان اقتضى الأمر ومن اختصاصات الفرع أيضا مراقبة اللاجئين الفلسطينيين المقيمين على الأراضي السورية ويتبع للفرع وحدة تسمى وحدة الضابطية الفدائية وهي تملك مبنى مستقل ولكنها تتبع الفرع المذكور وتختص بشؤون جيش التحرير الفلسطيني والحركات الفلسطينية المسلحة التي تتواجد بسلاحها بشكل رسمي على الأراضي السورية (مثل جماعة أحمد جبريل) ويعتبر هذا الفرع أقذر فروع الجهاز في التعذيب والانتهاكات.

-
الفرع ؟؟؟ : فرع المعلومات وهو فرع يتخصص بالمعلومات العامة للجهاز والدراسات المختلفة له ويحوي كثيرا من الأقسام المختلفة (منها قسم للأديان والأحزاب السياسية) ويراقب الفرع أيضا نشاط وسائل الاعلام المحلية والعالمية المسموعة والمقروءة والمرئية (بما فيها الانترنت) ويتعامل معها أيضا بشكل مباشر او غير مباشر بما يهم عمل الجهاز.

-
الفرع 211 : الفرع الفني ويسمى أيضا بفرع الحاسب الآلي أو فرع الكمبيوتر ويعمل فيه كفاءات بشرية عالية وذوي مستوى ثقافي جيد ويختص بالانترنت والحاسب الآلي ويختص بالخدمات المتعلقة بالكمبيوتر والانترنت المرتبطة بالجهاز ومن مهامه أيضا مراقبة الانترنت والنشاط عليه ويتدخل في قضايا حجب المواقع أو رفع الحجب عنها.

-
الفرع 225 : فرع الاتصالات ويعمل فيه كفاءات بشرية عالية وذوي مستوى ثقافي جيد ويختص بالاتصالات الداخلية والخارجية التي تتم عبر الهاتف أو المحمول أو الفاكس ويستطيع التحكم مباشرة بكل الاتصالات داخل سوريا (كحجب أرقام معينة أو قطع مكالمات أو تعطيل خدمة الرسائل القصيرة عن أحد الارقام أو ايقاف رسالة قبل وصولها… الخ) والتنصت عليها ويتداخل عمله في مجال الانترنت كثيرا مع الفرع 211.

-
الفرع 237 : فرع اللاسلكي وهو خاص بمسح موجات الراديو وتتبع المكالمات اللاسلكية والتنصت عليها أو تشويشها أو التداخل معها.

-
الفرع 248 : فرع التحقيق العسكري وهو بمثابة هيئة التحقيق الرئيسية لجهاز الأمن العسكري (رغم أن كل فرع من فروع الجهاز المركزية والاقليمية يملك قسم تحقيق خاص به) ويعتبر ثاني أقذر فرع في الجهاز من حيث الانتهاكات بعد فرع فلسطين.

-
الفرع 215 : فرع المداهمة والاقتحام.

-
الفرع 216 : فرع الدوريات.

-
الفرع 220 : فرع مخابرات الجبهة ويسمى أيضا فرع سعسع وهو يختص بالشؤون الاستخبارية للجولان المحتل وقوات الجبهة ويراقب أيضا قوات الطوارئ الدولية العاملة هناك.

ب- الفروع الاقليمية (وتتنتشر في محافظات مختلفة بمعدل فرع على مستوى المحافظة وقد يتبع له حسب الحاجة أقسام على مستوى المناطق ومفارز على مستوى النواحي) ونعرف من أرقام الفروع :

-
الفرع 227 : فرع محافظة دمشق (ويسمى أيضا فرع المنطقة).
-
الفرع 261 : فرع محافظة حمص.
-
الفرع 245 : فرع محافظة درعا.
-
الفرع 219 : فرع محافظة حماة.
-
الفرع 222 : فرع محافظة الحسكة.
-
الفرع 271 : فرع محافظة ادلب.
-
الفرع 290 : فرع محافظة حلب.
-
الفرع 243 : فرع محافظة دير الزور.
-
الفرع 221 : فرع البادية (ويسمى أيضا فرع تدمر).

ثانياً- المخابرات الجوية :

وهو جهاز شديد الغموض وهو أكثر الأجهزة ولاء للنظام وأكثرها موثوقية لديه وتكليفا بالمهام السرية والحساسة والمعلومات المعروفة عنه أقل من المعلومات المعروفة عن الأجهزة الأخرى لطبيعة الجهاز السرية وصغر حجمه مقارنة بالأجهزة الأخرى وندرة احتكاكه بالمدنيين قبل الثورة الا في حالات خاصة ويعتبر هذا الجهاز الأول بين الأجهزة الاستخبارية الأسدية من حيث الكفاءات البشرية والتقنية وهو الجهاز الذي يحتوي على أقل النسب من غير العلويين مقارنة بالأجهزة الأخرى (رغم أن جهاز الأمن العسكري أيضا يحتوي على أغلبية علوية على مستوى العناصر والضباط معا بينما يحتوي الأمن السياسي وأمن الدولة على أغلبية علوية على مستوى الضباط ولكن جهاز المخابرات الجوية هو أكثف الأجهزة من حيث الحضور العلوي على مستوى العناصر والضباط) وفروعه تسمى بالأسماء فقط وليس لها أرقام ثلاثية وبما أن المعلومات عن هذا الجهاز أقل من غيرها ولذلك فان ما سأعرضه عن هيكليته معلومات تبقى بحاجة لمراجعة وتصحيح وفروعه هي:

أ- الفروع المركزية (وتتواجد في دمشق) :

-
الفرع الاداري : وهو القلب النابض للجهاز حيث يحتوي على ملفات جميع العاملين ضمن هذا الجهاز كما يقوم بمراقبة العاملين ضمن الجهاز منعا لأي ثغرة ضمن الجهاز ويلعب دورا في ترقية أو ابعاد أو نقل العاملين ضمن الجهاز.

-
فرع المعلومات : وهو فرع يتخصص بالمعلومات العامة للجهاز والدراسات المختلفة له ويحوي كثيرا من الأقسام المختلفة (منها قسم للأديان والأحزاب السياسية) ويراقب الفرع أيضا نشاط وسائل الاعلام المحلية والعالمية المسموعة والمقروءة والمرئية (بما فيها الانترنت) ويتعامل معها أيضا بشكل مباشر او غير مباشر بما يهم عمل الجهاز.

-
فرع التحقيق : وهو بمثابة هيئة التحقيق الرئيسية لجهاز المخابرات الجوية (رغم أن كل فرع من فروع الجهاز المركزية والاقليمية يملك قسم تحقيق خاص به) ويعتبر من أشنع وأقذر فروع المخابرات الأسدية في التعذيب والانتهاكات.

-
فرع المطار : المتواجد في مطار المزة ويعتبر مسؤولا عن أمن المطار الرئاسي وأمن الطائرة الرئاسية وربما هذا الفرع مسؤول أيضا عن المهام الاستخبارية المتعلقة بالأمن الشخصي للرئيس أثناء تنقلاته في الخارج.

-
فرع العمليات : وهو مسؤول عن العمليات الداخلية والخارجية للجهاز بما فيها الأمور المتعلقة بسلاح الجو والتي تتطلب جهدا استخباريا خارجيا وربما ينسق مع فرع المطار أثناء تأدية المهام الاستخبارية الخارجية المتعلقة بأمن الرئيس أثناء تحركاته كذلك ينتشر عملاء هذا الفرع في مكاتب الطيران السورية في الخارج.

-
فرع العمليات الخاصة: المعلومات عن هذا الفرع قليلة وبدأ الحديث عنه بشكل فعلي أثناء هذه الثورة لتورطه في بعض النشاطات ضد المتظاهرين أما عن طبيعة مهامه فيرجح أنها تختص بنفس المهام الموكلة لفرع العمليات داخليا وخارجيا ولكن ذات الطابع الأكثر حساسية.

-
وحدة المهام الخاصة: المعلومات عنها قليلة أيضا وهناك بعض المعلومات عن كونها مسؤولة عن تقديم الدعم لفرعي العمليات الخاصة والمهام الخاصة في حال احتاجت احدى المهام في الداخل أو الخارج لرجال ذوي تدريب قتالي واستخباراتي عالي حيث تقوم بامدادها بالكادر البشري الأكفأ لتنفيذ المهمة.


ب- الفروع الاقليمية (وتتنتشر في عدد من المحافظات السورية بحيث يكون هناك فرع مسؤول عن محافظة أو قطاع شامل لعدة محافظات بحيث يغطي الفرع قطاعا من القطاعات الجغرافية التي تنقسم اليها القوات الجوية والدفاع الجوي (من المعروف أن قيادة القوى الجوية والدفاع الجوي قسمت القطر لعدة قطاعات وكل قطاع له قيادته العسكرية وقد أنشأت المخابرات الجوية فرعا اقليميا له في كل قطاع من تلك القطاعات) ويتبع كل فرع عدد من الأقسام حسب الحاجة ويتبع لكل قسم عدد من المفارز حسب الحاجة) ويكون كل فرع اقليمي مسؤول عن المطارات العسكرية والمدنية وقواعد الدفاع الجوي الواقعة ضمن نطاقه الجغرافي حيث يحتوي على ملفات تضم كل الضباط والمجندين العاملين ضمن المطارات وقواعد الدفاع الجوي (بما فيهم الطيارين والملاحين العسكريين والمدنيين) وملفات عن المطارات وكتائب الدفاع الجوي ويوزع كل مخبريه ضمن العاملين في المطارات العسكرية والمدنية وقواعد الدفاع الجوي ضمن نطاقه الجغرافي (بما فيها ضمن مضيفي الطيران في المطارات المدنية) هذا ويذكر أن كل مطار عسكري أو مدني ضابط أمن خاص به وكذلك تحوي كتائب الدفاع الجوي (حيث يكون هناك ضابط أمن لكل كتيبة دفاع جوي مثلا) ويكون هذا الضابط مرتبطا ومنسقا بشكل مباشر مع فرع المخابرات الجوية المسؤول عن القطاع الذي يقع فيه المطار أو تشكيل الدفاع الجوي ويرتبط بذلك الفرع أكثر من ارتباطه بقائد المطار الي يعمل ضابطا لأمنه أو قائد تشكيل الدفاع الجوي الذي يعمل ضابطا لأمنه (مما يجعل كلمة ضابط أمن المطار أو تشكيل الدفاع الجوي أقوى من كلمة قائد المطار أو تشكيل الدفاع الجوي) ويذكر أن أي اقلاع لطائرة يجب أن يتم بموافقة وتنسيق مع فرع المخابرات الجوية الذي يرتبط به المطار ويذكر أن الفروع الاقليمية للمخابرات الجوية تملك مراكز تحقيقها واحتجازها الخاصة داخل عدد من القواعد الجوية.

ثالثاً- أمن الدولة (المخابرات العامة) :

ويسم يه البعض خطأ باسم جهاز الأمن العام أو ادارة الأمن العام نتيجة خلطهم الناتج عن التسمية (حيث يسمى الجهاز بادارة المخابرات العامة) ويكون لفروعه أرقام ثلاثية وفروعه هي :

أ- الفروع المركزية (وتتواجد في دمشق) :

-
الفرع 111 : الفرع الاداري وهو القلب النابض للجهاز حيث يحتوي على ملفات جميع العاملين ضمن هذا الجهاز كما يقوم بمراقبة العاملين ضمن الجهاز منعا لأي ثغرة ضمن الجهاز ويلعب دورا في ترقية أو ابعاد أو نقل العاملين ضمن الجهاز.

-
الفرع 251 : الفرع الداخلي ويسميه البعض خطأ بفرع أمن الدولة بينما تسمية أمن الدولة تطلق على جهاز المخابرات العامة ككل كما يسميه البعض خطأ بالأمن الداخلي بينما قوى الأمن الداخلي تطلق على قوات الشرطة التي تتبع وزارة الداخلية ويتخصص هذا الفرع بمراقبة المجموعات السياسية المختلفة ورصد الأنشطة السياسية اضافة الى مراقبة أي بوادر أعمال مسلحة معارضة (وخاصة من التيارات الاسلامية) ولذلك فأحد الأقسام التابعة له قسم يسمى بقسم مكافحة الارهاب ذو طبيعة مشابهة لطبيعة قسم مكافحة الارهاب التابع لفرع فلسطين في جهاز الأمن العسكري.


-
الفرع 255 : فرع المعلومات وهو فرع يتخصص بالمعلومات العامة للجهاز والدراسات المختلفة له ويحوي كثيرا من الأقسام المختلفة (منها قسم للأديان والأحزاب السياسية) ويراقب الفرع أيضا نشاط وسائل الاعلام المحلية والعالمية المسموعة والمقروءة والمرئية (بما فيها الانترنت) ويتعامل معها أيضا بشكل مباشر أو غير مباشر بما يهم عمل الجهاز كما أنه يختص بالخدمات المتعلقة بالكمبيوتر والانترنت المرتبطة بالجهاز بشكل يشابه الفرع الفني التابع لجهاز الأمن العسكري والجدير ذكره أن الفرع 255 ذو نشاط كثيف في النت ويشرف على كثير من المواقع الموالية للنظام أو المواقع المشبوهة مدعية المعارضة اضافة لنشاطه الدعائي في ارسال التعليقات والمشاركات في النت ويلعب مع فروع أخرى دورا هامة في الاشراف على ما يسمى الجيش السوري الالكتروني.

-
الفرع 279 : الفرع الخارجي وهو المسؤول عن النشاطات الاستخبارية خارج سوريا ويعد هذا الفرع مسؤولا عن معظم الأنشطة الاستخبارية خارج سوريا أكثر من أي فرع من الأفرع التي تمارس نشاطا خارجيا في أجهزة المخابرات الأسدية المختلفة ويمتد نشاط هذا الفرع لمراقبة المغتربين السوريين في الخارج والعمل ضد المعارضة في الخارج كما يقوم أيضا بمراقبة البعثات الدبلوماسية السورية وتولي المهام الأمنية المتعلقة بالبعثات الدبلوماسية وأحد أقسام هذا الفرع مسؤول عن مراقبة السوريين أثناء قيامهم بالحج والعمرة.

 


-
الفرع 300 : فرع التجسس ويسمى أيضا فرع مكافحة التجسس وله مهام داخلية وخارجية تتعلق بممارسة التجسس والتجسس المضاد ويذكر بأن هذا الفرع يقوم بمراقبة كل من يدخل سوريا من الأجانب ومن العرب غير السوريين.

-
الفرع ؟؟؟ : فرع التدريب ويعتبر هذا الفرع مسؤول عن تدريب ضباط وعناصر المخابرات واجراء الدورات لهم (دورة أمن معلومات – دورة أمن وثائق – دورة تحقيق واستجواب – دورة مكافحة ارهاب – دورة دراسات أمنية -دوره حمايه شخصيات هامة – دورة أمن منشآت – دورة مراقبة وتعقب ….. الخ) والجدير بالذكر أن منتسبي أجهزة المخابرات الأسدية الأخرى يقومون بعمل دوراتهم في هذا الفرع قبل تسليمهم مهامهم في أجهزتهم ويقوم هذا الفرع حتى بتدريب السجانين والجلادين على مهامهم ويدرب ضباط التحقيق أيضا على فنون استعمال وابتكار أساليب التعذيب المختلفة النفسية والجسدية وسبل تدمير نفسية المعتقل وقد تعامل ها الفرع مع ضباط مخابرات غير سوريين من دول حليفة للنظام كالاتحاد السوفيتي ورومانيا سابقا ليعملو في دورات التدريب على الاختصاصات المختلفة.

-
الفرع 285 : فرع التحقيق وهو بمثابة هيئة التحقيق الرئيسية لجهاز أمن الدولة (رغم أن كل فرع من فروع الجهاز المركزية والاقليمية يملك قسم تحقيق خاص به).

-
الفرع 295 : فرع المداهمة والاقتحام.

ب- الفروع الاقليمية (له فرع في كل محافظة وقد يتبع له أقسام على مستوى المناطق ومفارز على مستوى النواحي) ونعرف من أرقام الفروع :

الفرع 318 : فرع محافظة حمص.
الفرع 322 : فرع محافظة حلب.
الفرع 327 : فرع محافظة دير الزور.


رابعاً- الأمن السياسي :

وهو أكثر الأجهزة الاستخباراتية الأسدية تغلغلا في المجتمع واحتكاكا بالمدنيين وانتشارا بين المواطنين وتغطية لكامل القطر وشرائح المجتمع والكثير من معاملات المواطنين أو طلبات ترخيص الأعمال والمنشآت تتطلب موافقة ذلك الجهاز الذي يعتبر خزان المعلومات لدى النظام عن المواطنين المدنيين فهو أخطر جهاز يتواصل ويحتك بالمواطن السوري ولديه نفوذ قوي وتسلط هائل على المواطن وهذا ما جعل ضباط وعناصر هذا الجهاز يمارسون عمليات استغلال النفوذ والارتشاء وفرض الاتاوات على المواطنين على نطاق واسع وكان هذا الجهاز أكبر مسيء لسمعة النظام ورأس النظام (رغم كونه أقل شراسة في التعذيب والقمع من جهازي المخابرات الجوية والأمن العسكري) حيث أصبح وحشا كاسرا قامعا مرعبا للمواطنين كافة فلكل مواطن اضبارته الخاصة داخل هذا الجهاز والتي قد تحتوي معلومات ليس عن آرائه السياسية فحسب بل عن طباعه وعلاقاته الاجتماعية ومستوى تدينه وأخلاقه ونقاط ضعفه ومواقف مختلفة من حياته ربما تمس حتى علاقاته الأسرية بل ربما تصل الى حياته الزوجية الداخلية.
مهام هذا الجهاز داخلية بالكامل ولا يمارس أي نشاط خارجي كما تمارسه الأجهزة الثلاثة السابقة وفروعه تسمى بالأسماء فقط وليس لها أرقام ثلاثية وهي :

أ- الفروع المركزية (وتتواجد في دمشق) :

-
الفرع الاداري: وهو القلب النابض للجهاز حيث يحتوي على ملفات جميع العاملين ضمن هذا الجهاز كما يقوم بمراقبة العاملين ضمن الجهاز منعا لأي ثغرة ضمن الجهاز ويلعب دورا في ترقية أو ابعاد أو نقل العاملين ضمن الجهاز.

-
فرع المعلومات: وهو فرع يتخصص بالمعلومات العامة للجهاز والدراسات المختلفة له ويحوي كثيرا من الأقسام المختلفة (منها قسم للأديان والأحزاب السياسية) ويراقب الفرع أيضا نشاط وسائل الاعلام المحلية والعالمية المسموعة والمقروءة والمرئية ويتعامل معها أيضا بشكل مباشر او غير مباشر بما يهم عمل الجهاز.

-
فرع التحقيق:وهو بمثابة هيئة التحقيق الرئيسية لجهاز الأمن السياسي (رغم أن كل فرع من فروع الجهاز المركزية والاقليمية يملك قسم تحقيق خاص به).

-
فرع العمليات: وهو مسؤول عن العمليات التي ينفذها الجهاز والتي تخدم نشاطه وأهدافه.

-
فرع الدوريات.

-
فرع الأحزاب السياسية: وهو مسؤول عن الأحزاب السياسية ومراقبة نشاطاتها ورصد أي نشاط سياسي معارض.

-
فرع الطلاب والأنشطة الطلابية: ويسمى أحيانا فرع شؤون الطلاب وهو مسؤول عن مراقبة الطلاب وأنشطتهم الطلابية ولديه ملفات عن كل طلاب الجامعات في سوريا.

-
فرع المطلوبين والمراقبين: وهو فرع مخصص للملاحقة والمراقبة والمتابعة.

-
شعبة أمن المؤسسات الحكومية: ووظيفتها مراقبة الحكومة (الوزارات ورئاسة الوزراء) والمؤسسات العامة للدولة والاشراف عليها وتقوم حتى بمراقبة الوزراء والمدراء العامين وتسجيل المعلومات عنهم وعن تحركاتهم.

-
فرع التراخيص: وهو الفرع المسول عن منح التراخيص ويفترض بكل مكتب عقاري أو متجر هواتف خليوية أو محل خضار …. الخ الحصول على ترخيص عبره.


-
فرع السجون: ويشرف هذا الفرع على السجون المركزية (السجون المدنية) وله اضافة للقسم الاداري ولقسم التحقيق أقسام موزعة على السجون المركزية لها عدة وظائف كالادارة المباشرة للقسم السياسي المغلق داخل السجن (حيث من المعروف أن المعتقل السياسي بعد أن ينتهي التحقيق معه في فروع المخابرات يتم تحويله اما الى سجن عسكري واما الى القسم السياسي المغلق في أحد السجون المركزية (المدنية) وتقوم مفرزة أمن سياسي بادارة القسم السياسي المغلق داخل السجن بينما يتولى جهاز الشرطة ادارة الأجنحة الخاصة بالسجناء القضائيين) اضافة الى مراقبة السجناء القضائيين داخل الأجنحة الأخرى (حيث يتم تجنيد سجناء داخل المهاجع كمخبرين على باقي السجناء القضائيين) ومراقبة ادارة السجن ومنتسبي الشرطة العاملين ضمنه واضافة لقيام هذا الفرع بادارة الأقسام السياسية المغلقة داخل السجون المركزية فانه أيضا يمتلك ملفات خاصة بالسجناء القضائيين وعن الشرطة وموظفي الدولة العاملين ضمن السجون المركزية.

ب- الفروع الاقليمية (وتتنتشر الفروع الاقليمية في كل محافظات القطر ويتبع لها أقسام تغطي كل المناطق داخل كل محافظة ويتبع لتلك الأقسام مفارز تغطي كل النواحي ضمن المنطقة بحيث يتم تغطية القطر بشكل كامل (فرع في كل محافظة وقسم في كل منطقة ومفرزة في كل ناحية) فلا يمكن أبدا تواجد ناحية دون مفرزة أمن سياسي) وتتولى الفروع الاقليمية مهمة مراقبة المواطنين على امتداد القطر وتقوم مفارزها وأقسامها بتجنيد المخبرين ضمن صفوف المواطنين كل في المكان الذي يقطن فيه واستلام التقارير منهم وأرشفتها وتنظيمها وارسالها الى الفرع الخاص بالمحافظة حيث يوجد في فرع الأمن السياسي الخاص بالمحافظة ملف لكل مواطن من سكانها يتم تدوين المعلومات عنه بشكل مستمر ومتجدد حسب الامكانية وتنسق الفروع الاقليمية عملها مع الفروع المركزية للجهاز في حال تداخل العمل بينها , يذكر أن الفرع الاقليمي الخاص بمحافظة دمشق يسمى بفرع المدينة.

 

 *************************************************************************************

 

לפני 38 שנים:

 סיפורי הקרב עם המחבלים:

בתאריך,,ה,,11/04/1974 בבית הספר,קורצ"ק בקרית שמונה

וחודש לאחר מכן,,ב,,13/05/1974 בבית הספר,ע"ש מאיר במעלות. **********************************************************************

המחבלים רצו לרצוח כמה שיותר תלמידי בית ספר, אבל בי"ס קורצק היה ריק בגלל חופשת הפסח. אז הם ירו על כל תושבי הבניין ועל עוברי אורח. פרצתי לבניין עם שוקי ועוד חיילים מהסיירת וחיסלנו את המחבלים.

שיחה מוקלטת עם אל"מ מ"יל ,,מזיאד עבאס

 

*********************************

 אסונות מעלות,וק,שמונה מתוך ספרו הרביעי של אל"מ מ"יל  מזיאד עבאס:

 יום ראשון 13 במאי 1974 בשעה 10 בערב חדרו לישראל מאזור זרעית שבגבול הצפון שלושה מחבלים מארגונו של נאיף  חוואתמה.

 

על כביש מעונה הם תקפו טנדר שהסיע פועלות מכפר אתא לכיוון פאסוטה, אחת הפועלות נהרגה ואחרות נפצעו. 

נהג הטנדר נפצע אף הוא אך המשיך בנסיעה.
בחצות וחצי אור ליום שני נמסרה הודעה על הפיגוע למשטרה ולפיקוד צפון. חוליות צבא סרקו את הסביבה אך לא  איתרו את המחבלים.

בבוקר יום שני יצאו 102 תלמידים מכיתות ט-י"א בבית הספר הממלכתי בצפת לטיול שנתי. ביום שבו טיילו התלמידים בגליל המערבי שמע מפקד הטיול, המורה לגדנ"ע יונא אמרוסי על חדירת המחבלים. 
הוא ביקש וקיבל אישורים ממשטרת עכו להמשיך לטייל בתנאי שהתלמידים לא ירדו מהכבישים הראשיים.

ב-17:00 הגיעו המטיילים ומלוויהם למעלות והתארגנו ללינה בבית הספר "נתיב מאיר". הבנים התארגנו ללינה בפרוזדור הקומה הראשונה והבנות בפרוזדור הקומה השנייה.

ב-3:30 נכנסו שלושת המחבלים לבית מספר 134 הנמצא בשולי העיירה מעלות. הם נתקלו בפורטונה כהן בת ה-35 שהחזיקה בבנה אלי בן ה-4, ורצחו אותם.
מיד אחר כך רצחו את האב ז'וז'ו בן ה-45 ופצעו את הבת. רק התינוק החירש אילם יצחק כהן שהיה בן שנה וחצי לא הרעיש ולכן גם לא נפגע. המחבלים יצאו מהבניין לכיוון בית הספר "נתיב מאיר", הם לא ידעו שבאותו הזמן לנים במקום יותר ממאה תלמידים.

ב 4:00 יצא לעבודתו פועל הנקיון שמעון קדוש, כשהגיע לאזור בית הספר פגש שלושה אנשים ובירך אותם לשלום, במהלך חילופי הדברים בעברית ובערבית שאלו אותו על הדרך לבית הספר. לאחר מכן ירו בו ופצעו אותו.

דקות ספורות אחר כך הגיעו המחבלים אל המורה פנחס וקנין, שישן במכונית שליוותה את המטיילים. הם דרשו ממנו באיומי נשק את המפתחות לרכב, אך מרוב לחץ ובלבול הוא לא מצא אותם. וקנין צעק למורה ציון כהן שיפתח  את מנעול השער.
אחד המחבלים נשאר בקרבת דלת הכניסה, והשניים האחרים עלו לקומות הראשונה והשנייה שבהן ישנו התלמידים.

אחד מהם העיר את הבנים וריכז אותם בסוף המסדרון, השני עשה זאת בקומה השנייה והוריד את הבנות לקומההראשונה שם התרכזו כולם.
באותן שניות התעורר אחד המלווים, החייל גבי אלפסי שישן בקומת הקרקע, הוא הבין מה קורה ונמלט אל מחוץ לבניין מאחורי גבו של המחבל ששמר בקומת הקרקע. אחותו שולה נשארה שבויה בבניין.

המורה וקנין טיפס במדרגות כשהוא צועק:"מחבלים ! כל מי שיכול שיברח". רוב התלמידים חשבו שזאת מתיחה אבל הבינו מה קורה ברגע שנשמעו קולות ירי.
מספר תלמידים ומלווים הספיקו לברוח ע"י קפיצה מחלון אחת הכיתות- 17 תלמידים סך הכול, ,,עם התלמידים נמלטו חייל, שני מורים, הרב, ונהג האוטובוס.

המחבלים ראו את ההימלטות והחליטו לרכז את כל התלמידים בכיתה אחת.
85 תלמידים בגילאי 15-17, שתי חובשות, ושני מורים, זה מניין בני הערובה.
המחבלים מילכדו את הכיתה, את חדר המדרגות והמסדרון.

הדרישה שלהם היתה שחרור 20 מחבלים מבוקשים והטסתם לדמשק.
שעת הגג נקבעה ל 18:00 ולא- הם יפוצצו את בית הספר על יושביו.
במהלך הבוקר הוטסו למעלות במסוקי יסעור עשרות לוחמים מסיירת מטכ"ל בפיקודם של סא"ל גיורא זורע שהיה  מפקד הסיירת ורס"ן עמירם לוין סגנו.
את שר הביטחון משה דיין הדרישות לא עניינו, לא היתה לו שום כוונה לשאת ולתת עם המחבלים, הוא אמר ללוחמים: "כשתהיה לכם הזדמנות-תדפקו אותם".

המלווים הבוגרים של התלמידים לא תפקדו- דווקא חלק מהתלמידים הם אלה שגילו יוזמה, תושייה וקור רוח.
המנהיג שהתגלה שם היה יעקב קבלה מכיתה י"א, נער שקט ומופנם אשר בשעות השבי הקשות התגלו בו כוחות נפש יוצאי דופן. הוא הרגיע את חבריו, העז לבוא בדרישות למחבלים, דאג לאספקת מים ומזון לכיתה ואף דיבר במגפון עם אנשי השב"כ.

ב- 11:00 החל "טקס" מבעית, מדי חצי שעה נבחרו 5 תלמידים אשר הועמדו בשורה מול חלון הכיתה, נופפו לשלום ומאחוריהם נורה צרור יריות לכיוון הריצפה.

ב 14:00 שודרה ברדיו הידיעה שממשלת ישראל החליטה להכנע לדרישה לשחרור האסירים, ידיעה אשר שימחה את המחבלים ואת בני הערובה. התלמידים אף מחאו כפיים, כאשר ראו את המחבלים מנתקים את פתילי ההשהיה מהמטענים אשר הוטמנו בכיתה ובבניין.

במקביל לפעולות המדיניות נערכה סיירת מטכ"ל לקראת מבצע החילוץ.
זורע מפקד היחידה תדרך את לוחמיו ופיצל אותם למספר כוחות.
שלוש חוליות צלפים תפסו את מקומן: חוליה אחת נערכה מדרום לבניין, משקיפה על החלון שבו עמד אחד המחבלים. אחד הצלפים בחוליה הזאת היה י' מנהלל- בכיר הצלפים ביחידה. שתי חוליות נוספות נערכו מצפון לבניין מול חלונות הכיתה.

קצין מהיחידה שהיה בשטח ציין כי רובי הצלפים היו מדגם לא משוכלל- רובים לא מתאימים ותחמושת לא מתאימה כדבריו.
עמירם לוין מונה כמפקד כוח הפריצה העיקרי, מוקי בצר (שהיה ממקימי שלדג מאוחר יותר) מונה למפקד כוח  פריצה נוסף שתפקידו היה להגיע ליד החלונות של הכיתה ולהרוג את המחבלים.
אל הכוח של לוין הצטרף אלוף פיקוד הצפון רפאל איתן. הכוח עשה איגוף גדול מסביב לבניין וכך גם הכוח של בצר. 

שני הכוחות הגיעו ללא התגלות ע"י המחבלים.

בינתיים נבחנו עוד מספר אפשרויות לחילוץ אך כולן נפסלו- כניסה מהגג ונסיון לצליפה מרחוק היו חלק מהן.

הכוחות הפורצים המשיכו להמתין לפקודת הפריצה, המתנה אשר ארכה כמעט 5 שעות.
בבית הספר, המחבלים החלו לגלות סימני מתח ועצבנות, ואחד מהם ראה חייל משקיף על החלון- ירה בו והרגו, 

החייל ההרוג היה סילבן זרח בן 20 מחצור.
המחבלים זכרו היטב את פעולת "סבנה" שארעה שנתיים קודם לכן ונזהרו לא ליפול בפח- הם לא הסכימו לחלק מהדברים שביקשו מהם והזהירו מניסיון להוליך אותם שולל.

ב -15:15 אישרה הממשלה למשה דיין להורות על פעולה צבאית.
הרמטכ"ל מוטה גור החליט לעכב את הפעולה עד 16:30.
תוכנית הפעולה הסופית כללה ירי צלפים וכניסה מהירה של כוח הפריצה העיקרי בפיקוד עמירם לוין.
אחרי עוד מספר עיכובים שנבעו מידיעה אשר התבררה כלא נכונה על כך ששגרירי רומניה וצרפת בדרכם למקום על מנת לשכנע את המחבלים לשחרר את בני הערובה, פקד מוטה גור על פתיחת המבצע.,, השעה היתה 17:15, 45 דקות לפני פקיעת האולטימטום. גיורא זורע עידכן מייד את כל החוליות.
כל הכוחות נדרכו ועשו הכנות אחרונות לקראת הפריצה שאמורה להתחיל בירי צלפים.

כוח הפריצה של עמירם לוין החל בפריצה, הלוחמים נכנסו לחדר המדרגות ופתחו בירי. הלוחמים המשיכו לכיוון הכיתה ובדרך נתקלו באחד המחבלים אשר ירה לכיוונם ופצע שלושה לוחמים.

החוליה השנייה המשיכה ואז התפוצץ רימון זרחן שזרק אחד הלוחמים ונוצר מסך עשן.
הבעיה עם עשן של רימון זרחן היא שזה עשן דחוס מאוד, אי אפשר לראות דרכו וגם לנשום. 
מישהו תיאר את מה שאירע בתוך העשן- "חיילים רצים כמו בוקים". בגלל העשן הם פיספסו את הפנייה לקומה הראשונה ועלו בטעות לקומה השנייה, ממש בכניסה לקומה השנייה הם הבינו שטעו וחזרו למטה.
הטעות גרמה לעיכוב של כ 7-15 שניות.
בזמן הזה הספיק המחבל שנפצע בכתף לרצוח את התלמיד יעקוב קבלה אחרי שקבלה נאבק בו וניסה לנטרל אותו.אותו מחבל המשיך לירות לעבר התלמידים והוא זה שאחראי על רוב הפגיעות בהם.
עקב הצפיפות בכתה- 85 תלמידים ב 48 מ"ר כמעט כל הכדורים פגעו ו 22 תלמידים נהרגו, 18 בנות 4בנים.

החיילים בינתיים חיסלו את שאר המחבלים אך הזמן היקר שאבד עקב הטעות בכניסה לקומה וההחטאה של הצלף גרמו לאבידות הרבות.

רשימת הטעויות שרשמתי,,מהתקרית.
1. הצלף י' נכשל ולא הצליח להרוג את המחבל זיאד  עבד אלרחים.
2. בקרב כל הכוחות היה חוסר בהירות לגבי מתן ההוראה לפתיחה באש ותחילת המבצע.
3. הכוח הפורץ ירה צרורות במהלך הכניסה לבניין בצורה בלתי מבוקרת, ירי אשר סיכן חלק מהתלמידים.
4. סרן צ' ל' טעה וזרק רימון זרחן על המחבל. הרימון החטיא וגרם למסך עשן מחניק אשר עיכב את ההתקדמות.
5. רס"ן עמירם לוין טעה בקומה וגרם לעיכוב של 7-15 שניות.
6. היה היסוס לגבי המשך הריצה לכיתה עקב מסך העשן שנוצר.
7. אי הבנה בשרשרת הפיקוד בין מפקד היחידה לבין מוקי בצר אשר פיקד על החוליה שהייתה אמורה לטפס אל חלון הכיתה.
8. נגרם עיכוב גדול בפריצת הכוח מהחלון משום שהם הופתעו מעיתוי תחילת הפעולה. הם פרצו לכיתה רק לאחר רוב הירי.אסון מעלות מוגדר עד היום ככישלון הצורב ביותר ,!!

בתמונה: מזיאד,מדמם ונושא את אחת הפצועות בזרועותיו

108160_(504).jpg

 

 **********************************************************************************************

מציע לנפתלי,, ליזום הרכבת ממשלת ימניים,!!

 

 

 

 

 

לנפתלי נציגנו ,,,בבית הנבחרים 
תבורך על שהפגנת כישוריך בנאומים 
תמכנו בך, למרות שאנחנו לא יהודים !!
בבית היהודי והדרוזי חיים אחים שאוהבים

מימי יתרו ומשה,נתברכנו ,,בנביאים חכמים

קורת גג אחת,לכולנו, על עמודים לשני הבתים

את מדינתנו הנאורה והאהובה,, כולנו משרתים

והשירות בצה"ל ,חובה,ומצווה,על כול התושבים 
הצבענו עבורך, במשפחתנו,רק,תשעים מצביעים,

פשוט,לא היו לי יותר קרובים, אחים,ילדים,ונכדים 
למדנו בסיירת,לנווט בחושך,ללא תאורה, או לפידים,!! 
אל תיצטמד ליאיר עם (תנודות ראשו) ,שמרחף בעננים

תתרחק משלי,ציפי,מירב,ויאיר,ואל תקשור איתם קשרים

בכדי שתשרוד,מדינה ליהודים,חייבים ממשלה ,מהימניים

תעדיף ללכת עם ש"ס,יהדות התורה,ליכוד ביתנו,, וחרדים

בהצלחה לך,ידידנו,,,ממזיאד עבאס,אלוף משנה במילואים

***********************************************************************************************************הערכת מצב,מדברי הרב בן ארצי 01/02/2013

הדברים במלואם:

המבין והחכם יברח כל עוד כוחו בו ויעלה לארץ ישראל. הליצנים ואלה שלא מבינים מהם ארץ ישראל והקדוש-ברוך-הוא, יצטרכו לעבור סבל נוראי. רחמים גדולים על היהודים הגרים מחוץ לארץ ישראל. יהודים אל תהססו, המצב בעולם ילך ויחמיר. איתני הטבע יגבירו ויחמירו את פעולותיהם בעולם כולו בשיטפונות קשים, סערות ורוחות קשות, אש ושריפות, חום וקור, ברקים ורעמים מבהילים ורעידות אדמה קשות. האנטישמיות נגד היהודים יצאה מכלל שליטה, כל הגויים בעולם, ללא יוצא מן הכלל, יפגעו חופשי ביהודים. איתני הטבע יכו באזורים שיש בהם ריכוזי יהודים, גם כדי לנקות את הטומאה וגם לגרש משם את היהודים, כדי שיבואו אך ורק לארץ ישראל.

בתימן תהיה מהפכה - יהודים תברחו משם מהר.

ארגון החיזבאללה ולבנון נמצאים בכוננות. אם הם ירצו לפגוע בארץ ישראל, הקדוש-ברוך-הוא יכה בהם.

סוריה, הקדוש-ברוך-הוא ימשיך למחוק אותה.

איראן, הקדוש-ברוך-הוא מבלבל אותם ואת שפתם, כדי שלא יבינו אחד את השני. הכורים האטומיים שלהם עשויים טלאים-טלאים וימשיכו להתפוצץ להם בפנים. גם שם יש מהפכה ותהיה מהפכה בכל מדינות עָרַב, לפי סדר של הקדוש-ברוך-הוא, שמחליט במי לפגוע ראשון.

בירדן יהיה חורף קשה וגשם חזק. כל הפליטים יפלשו אליה ויעשו שם מהומה גדולה, ביחד עם החמאס והפלסטינאים, כדי להפיל את ממלכת ירדן והכל יתבלבל שם. מלך ירדן הוא כמו בובה על חוטים - אין לו כוח.

גם במצרים יהיה חורף קשה, גשמים קשים וסכר-אסואן יעלה על גדותיו. ה'חגיגה' שלהם תימשך, הרעב יהרוס את כל מצרים והמהפכה תימשך אין לה פתרון - זה מהלך אלוקי.

 תורכיה מפחדת מכל הפליטים הפולשים אליה. גם שם נהרגים אנשים ולא מפרסמים הכל. תורכיה היא 'כאילו' המדינה המודרנית האהובה על כל הערבים.

 ארצות-הברית מחוברת לטבור מדינת ישראל ואוהבת את ארץ ישראל הקדושה! לא יעזור לאף אחד כלום, שידברו מה שידברו.

 צבא-הגנה-לישראל לא יזלזל בקו רצועת עזה, מיד-מרדכי ועד אילת. צריך לפקוח עיניים, יש הרבה מנהרות באזור המיועדות לעבור את החומה. צריך גם להיזהר באזור ירושלים, מתכננים שם לחטוף חיילים ולעשות 'בלאגן'.

 בכפרים הערביים יש כמויות תחמושת ונשק במימדים ענקיים. צריך להקדים תרופה למכה, כדי למנוע שימוש בהם נגד יהודים. שירות הביטחון הכללי צריך למנות ולאמן אנשים מיוחדים שיחפשו נשק, תחמושת וטילים בכפרים הערביים.

 תוצאות הבחירות שהיו בארץ ישראל הקדושה, הן רצונו של בורא עולם. הקדוש-ברוך-הוא רצה שיהיה שוויון בין כל המפלגות, כדי שאף אחד לא יגיד: "כוחי ועוצם ידִי עשה לי את החיִל הזה". הקדוש-ברוך-הוא בחר את חברי הכנסת והוא שמכוון מה יהיה עתידה של כנסת ישראל. כל מי שחכם ונבון, יזרום עם הקדוש-ברוך-הוא, תהיה בו אהבת ארץ ישראל ואדמת הקודש ובליבו יושר ואמת - יצליח!

 כל העולם בהלם איך לפיד קיבל תשעה-עשר מנדטים, הם לא יודעים שבורא עולם בחר אותו. הקדוש-ברוך-הוא עשה זאת כדי שכולם יפנו לריבונו של עולם ולא לאחרים! שכולם, ללא יוצא מן הכלל, ייהנו מהתקציבים, הביטחון והטוב שבממשלת ישראל.

כל מדינות עָרַב, בהלם ופחד מתוצאות הבחירות בארץ ישראל.

הממשלה החדשה תִפְתַח דף חדש, על מנת לשפר ולייעל את כל מוסדותיה, אזרחיה וחייליה.

 

**************************************************************************
עץ ברכות ומג'נונה אחת: טיול בג'ת הגלילית

קישור לכתבה______   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4323286,00.html

 

****************************************************************

הערכת מצב:01/01/2013 

 01 האביב הערבי: יימשך 15 שנה,לפחות, העולם המוסלמי יתפרק לשבטים, עמים, ודתות. 

 02 ישראל כיום בעיני אני: אי של יציבות, ישראל לא מבודדת, בזמן שמדינות ערב נחלשות, ישראל מתחזקת. 

03  הרשות והחמאס: את העולם המערבי ואת העולם הערבי ,  כיום :לא מעניינים אותם הפלסטינים בכלל,!! 

 04 אם תתקיימנה(כיום) בחירות בשטחים,בין פתח לבין חמאס,,אז חמאס ינצח !!

********************************************************************************************************************
 

תודה להוגה הרעיון, להעסקת האלונקאים 

מי ייתן וכל השמאל יצטמצם ל 10 צירים 

מפני שלצערי ,למדינה,,הם מאד מזיקים!! 

************************************* 

שלום,, ?,לעולם לא יהיה, עם הערבים 

ירצו מאיתנו ויתורים,,בעוד כמה שלבים 

הם מתעתעים בנו כמשוסעים ומקוטבים 

אבל בלזרוק אותנו לים,יש אחדות דעים! 

חייבים להתלכד ימינה ,,ולהישאר חזקים 

מפני שעל חירבנו נחיה עד אחרית הימים 

********************************************* 

נתמוך בבית היהודי ,אני ,משפחתי,והחברים. 

שבת שלום  חברים,,ממני מאשתי,ומהילדים . 

מיגאל מזיאד עבאס,,אלוף משנה  במילואים .


08/01/2013

 

******************************************************************************************************************

 

הרומן הרומנטי!!

רומן אסור בחיזבאללה !!החשש לחיסול בכיר אירני בלבנון

על רקע כבוד המשפחה

- צמרת החיזבאללה מנסה להשתיק שמועות בדבר רומן סוער בין אלמנת מורנייה ומפקד כוח אלקודס בלבנון. - אחיה של האלמנה הינו קצין המבצעים הראשי של החיזבאללה. - אחי האלמנה משמש גם כעוזרו של נאסראללה. - החשש מנסיון לחיסול האירני על רקע "כבוד המשפחה

 

 כבר הרבה זמן שצמרת החיזבאללה לא טולטלה כה עזות כתוצאה מרומן "אסור" בין בכיר אירני לאלמנת בכיר בחיזבאללה.

 

אומנם בצמרת החיזבאללה מגדירים זאת כ"שמועות" בלבד אך אתר חדשות לבנוני -"האובזרבר של ביירות" - טוען כי הידיעה מתבססת על מידע אמין המגיע ישר מצמרת הפיקוד של החיזבאללה.
מדובר ברומן סוער שהתפתח בחודשים האחרונים בין מפקד כוח אלקודס האירני בלבנון , 
حسن مهدوي = חסן מהדוי,כוח המשתייך למשמרות המהפכה,לבין سعدة بدر الدين = סעדה בדר אלדין ארמלה,אלמנתו של עימאד מורניה,מפקד המבצעים של החיזבאללה שחוסל בדמשק לפני 5 שנים.
הפיקוד הבכיר של החיזבאללה עושה מאמצים עליונים להשתיק את הפרשה מחשש ל"מלחמת עולם" העלולה להתפתח בגין "כבוד המשפחה" בין אחיה של האלמנה,
مصطفى بدر الدين = מוצטפא בדר אלדין ,המשמש כיום כקצין המבצעים הראשי של החיזבאללה ועוזרו של מזכ"ל הארגון-חסן נאסראללה, לבין מפקד כוח "אלקודס" האירני-זרוע המבצעים של משמרות המהפכה מחוץ לאירן, בלבנון.
החשש הוא שעוד לפני שיספיקו להוכיח קבל עם ועולם שהשמועות לא מבוססות,ינסה הבכיר מהחיזבאללה לחסל את המפקד האירני בלבנון על רקע "כבוד המשפחה".

 

"נשמות טובות" בלבנון יודעים לספר כי מוצטפא בדר,אחי האלמנה העליזה,שהחליף לפני 5 שנים את מורניה בתפקידו,עדיין לא הצליח להכנס לנעליו הגדולות וכי פעילות אגף המבצעים של החיזבאללה בעולם "צולע" מאוד.

 ************************************************************************************* 

 

لذلك جاءت الإمامة عند الشيعة بالوصاية وليس بالشورى، وهذا هو سبب الصراع بين الخلفاء الراشدين والإمام علي وأيضا الصراع بين علي ومعاوية بن أبي سفيان
لأن باعتقاد الشيعة تدور جميع  نصوص الإمامة حول الأساس علي بن أبي طالب باعتباره ‏الإمام الأول من بعد الرسول فهو وصيه، والأئمة من بعده إنما يستمدون درجتهم منه

والإمام عند الشيعة يجب أن يكون معصوما عن المعصية وعادلا يستجذب ويستميل بعدله ثقة الناس وقلوبهم كالإمام علي، لأن باعتقاد الشيعة أن أبا بكر وعمر والصحابة رضي الله عنهم قبل الإسلام كانوا يعبدون غير الله فلا يجوز أن يكونوا أئمة، وأيضا يجب أن يكون منصوصا عليه وأن يكون أفضل من رعيته.

وأيضا الإمامة رئاسة عامة، وإنما تستحق بالزهد والعلم والعبادة والشجاعة والإيمان، وعلي ( في نظر الشيعة ) هو الجامع لهذه الصفات على الوجه الأكمل الذي لم يلحقه غيره.

ويعتمد الشيعة لتثبيت إمامة علي بايآت كثيرة من القران، وأحاديث للرسول تمنح ذوي القربى منه حق الإمامة ، فهم يفسرون قوله تعالى: "فمن حاجك فيه من بعد ما جاءك من العلم فقل تعالوا ندع أبناءنا وأبناءكم. ونساء نا ونساءكم وأنفسنا وأنفسكم ثم نبتهل فنجعل لعنة اللّه على الكاذبين".

(أبناءنا) الحسن والحسين أبناء الإمام علي، و(نساءنا) تعني فاطمة ابنة الرسول محمد وزوجة الإمام علي، و(أنفسنا) تعني علي، وشواهدهم على ذلك كثيرة لدعم اعتقادهم في إمامة علي وانتقالها إلى ذريته.

لذلك تقتضي الصلاة على الرسول بالصلاة على آل بيته علي وذريته  وقد ذكر فقهاء الشيعة أكثر من مئة آية نزلت في حق علي لا يتسع المجال لذكرها هنا، هذا غير النصوص النبوية التي اعتبرها الأمويين تحربفا، مما جعل هناك معاداة لآل البيت والإمام علي بعد موقعة صفين.

والإمامة عند الشيعة تنتقل من الإمام المعصوم علي إلى ذريته الأئمة المعصومين، مما جعل هناك تفضيلا للشيعة على غيرهم من السنة لادعائهم الإمامة والعصمة واختصاصها في علي وذريته ولذلك كان نهاية الإمام علي وذريته حتى الإمام الحادي عشر القتل.

وأما الإمام الثاني عشر فهو عندهم الإمام المنتظر والحجة والقائم وصاحب الزمان الذي هو روح الله على الأرض وخاتم الأئمة الإثنعشر، وعند ذكره يُكتب كلمة "عج" أي عجّل الله فرجه الشريف، وهو أبو القاسم محمد بن الحسن العسكري بن علي (الهادي)بن محمد (الجواد) بن علي (الرضا) بن موسى ( الكاظم )بن جعفر ( الصادق )بن محمد (الباقر )بن علي ( زين العابدين )بن الإمام الحسين (الشهيد الذي قتله الخليفة معاوية بن أبي سفيان في معركة كربلاء

وما زال الشيعة يحتفلون بتلك الذكرى وصدورهم مملوءة بالإنتقام لإمامهم من مخالفينهم في اعتقادهم هذا، ومن مظاهر ذكراهم لمقتل الحسين أنهم يقومون بالطواف في الشوارع ويضربون انفسهم بقلائد حديدية فتسيل دمائهم، ويهتفون بالإنتقام للحسين مع البكاء والصراخ والعويل ، ومن يلقى حتفه يسمى بشهيد الحسين، )أخو الإمام الحسن(المجتبى )ولدي أمير المؤمنين علي بن أبي طالب وهؤلاء هم الأئمة الإثنعشر لدى الشيعة الإثنعشرية وهم يختلفون عن الشيعة الإسماعيلية التي ظهرت منها الدعوة الفاطمية لان الشيعة الإسماعيلية انشقوا عن الاثنا عشرية عند الإمام السادس جعفر الصادق وامنوا بابنه البكر اسمعيل وذريته حتى عبيد الله المهدي مؤسس الدوله الفاطمية في تونس وظهور المذهب الفاطمي في القاهرة المعزية.

بينما الشيعة الاثناعشرية امنوا في موسى الكاظم الابن الأصغر لجعفر الصادق وحتى الإمام الثاني عشر محمد بن حسن العسكري، وتقول الشيعة بأن الرسول تنبأ عنه بقوله : "القائم المهدي من ولدي، اسمه اسمي( يعني محمد)، وكنيته كنيتي( يعني أبا القاسم)، أشبه الناس بي خلقا، وخلقا"، وأيضا: " لو لم يبق في الدنيا إلا يوم واحد لطوّل الله تعالى ذلك اليوم حتى يبعث الله رجلا من ولدي (من سلالة الحسين بن علي وفاطمة )اسمه اسمي( أي محمد)".
لقد ولد الامام الثاني عشر في 15 من شعبان عام 255 هجري أي 874 ميلادي بسر من رأى( سامراء العراقية)، وكان والده قد أخفاه وهو ابن خمس سنوات عام 260 هـ 879 ميلادي، وستر أمره خوفا عليه من الخلفاء العباسيين الذين كانوا يتطلبون الهاشميين سلالة الرسول بهدف الحبس والقتل،لانه اقتضت الحكمة الإلهية إخفاء ولادة هذا الوليد الجديد عن أعيُن العامّة - كما اقتضت من قبل إخفاء حمل وولادة النبيّ موسى(عليه السلام) - ليسلم من أذى ومُطاردة الحكّام الظالمين.

ويجعل الشيعة مقارنة تقاربية بين الامام الثاني عشر ومن سبقه من الانبياء، فيقولون قد آتاه الله الحكم صبيا كما حدث ليحيى ، حيث قال سبحانه : " يا يحيى خذ الكتاب بقوة وآتيناه الحكم صبيا "، وجعله إماما وهو طفل ، كما جعل المسيح نبيا وهو رضيع قال سبحانه عن لسانه وهو يخاطب قومه : " إني عبد الله آتاني الكتاب وجعلني نبيا ".

ويعتقد الشيعة بأنه لم يمت وانه يعيش بين الناس يشاركهم المناسبات ولكنهم لا يعرفونه، لان الزمان هو الذي يوجب اظهار نفسه للناس على انه المهدي، وذلك عندما ينتشر الجور والظلم بين الناس، وهناك من ائمة الشيعة من يتواصل معه في المراسلات والمكاتبات في قضايا تشريع وسنن تحكم الامة وتحل مشاكل ما دام المهدي ملازما لغيبته الكبرى، لان له غيبتان صغرى وكبرى، كما جاءت بذلك الأخبار عن أئمة أهل البيت، أما الغيبة الصغرى فمن ابتداء إمامته إلى انقطاع السفارة بينه وبين شيعته بوفاة السفراء وعدم نصب غيرهم، وقد مات السفير الأخير علي بن محمد السمري عام 329 ه‍ـ ، ففي هذه الفترة كان السفراء يرونه وربما رآه غيرهم ويصلون إلى خدمته وتخرج على أيديهم توقيعات منه إلى شيعته في أمور شتى .************************************************************************************************************************************

המצב בסוריה

מאת: מזיד עבאס,,05/01/2013

*************************************

הכותרת הראשית באתר חדשות סורי מבשרת:
"תנועות חשודות מעוררות את החשש כי מדינה עלאוית נוצרת בשטח"
מקור בצבא סוריה החופשי מדווח כי תנועות נרחבות בשטח אזור החופים הסורי מעלה את החשש כי מדינת עלאוית חדשה הולכת ונוצרת וכי צבא סוריה כבר שותל שדות מוקשים לאורך הגבולות של מדינה זאת.
מדינת העלאוים החדשה הולכת ונקבעת ב-2 צירים מרכזיים:
באזור כפרי דורין,סתריה,בארודה וארמו באזור הר הכורדים וכפרים:בית פארס,סולאס,קסטאל,מעאף ומעבר אלפרלק באזור הר הטורקמאן.
במקור:
محورين رئيسيين، في قرى "دورين، سترية، بارودة، عرامو" في جبل الأكراد، وقرى " بيت فارس خربة سولاس قسطل معاف معبر الفرلق" في جبل التركمان،

 

(האזור הצהוב הינו שטח מדינת העלאוים החדשה.
הירוק-שטח הסונים)


 רעיון הקמת מדינת העלאוים באזורי החוף מבוסס על 2 רעיונות עיקריים:
1- שהבסיס התמיכה הצבאי יהיה מבוסס על נוכחות רוסית בנמל טרטוס שיבטיח שאף מדינה ובעיקר טורקיה לא תחמוד אזורים אלו ותסכל הקמת מדינה עצמאית.
2- הקמת רצף טריוטוריאלי עם מדינת החיזבאללה בצפון לבנון כך שכוחות הסונים לא יוכלו לאגף את העלאוים מהדרום.
למעשה העלאוים יוכלו לקבוע חזית מזרחית בלבד עם הסונים ויוכלו להגן עליה ביתר קלות.מצפון תהיה טורקיה שרוסיה תרתיע אותה מלנקוף אצבע.

 *****************************************************************

אבו מאזן חלש, שאין לו שיניים

 

עומד על כרעי תרנגולת ללא רגליים

 

יחפה על חולשתו בהבערת השטח בינתיים

 

בכדי לקבל תשומת לב מכל הערבים,,, וממצריים

 

אבל מנהיגי ערב יצאו מהאביב שלהם, רעבים שבעתיים

 

על ישראל להיות חזקה,, ולא לריב על כסאות בעוד שבועיים

 

מורסי יכוון את חמאס חיזבאללה ,והפלסטינאיים"לירושליים"

 

אל תאמינו בכלל, שיהיה שלום עם הפלסטינאיים,,!!

 

חבל שהיה הסכם אוסלו,,שתוצאותיו,,כמו לטחון מיים,!!

 

תכתבו את שמי בגוגל,,ותראו מה כתבתי לפני שנתיים,!!

********************************************************************************************

 

הערכות מצב,לשנת 2013

לגבי לבנון:
-לא תפרוץ מלחמת אזרחים במדינה.
-התגשויות עם ישראל על גבול לבנון ומתח רב ביחסים עם ישראל.
-אסון הומניטרי בהרי הלבנון.
-צרות פיננסיות באחת מחברות התקשורת הגדולות של לבנון.
-רעידת אדמה במימי לבנון.
-החיזבאללה יפרד מאחד מבכירי מנהיגיו.
-שפעת העופות ומגפות אחרות מכות בלבנון.
-נאסראללה ייצא החוצה וייחשף לעין השמש.
-פשיטת רגל של אחד הבנקים בלבנון.
עלייה במחירי הנפט והזהב ודמי הדכירות בלבנון.

מצרים:
-הפיכה על הפיכה.חלק מהאישים המעורבים יברחו לחו"ל.
-עימותים בין הצבא לראשי המשטר.חיסולים פוליטיים.
-נסיון התנקשות בחיי מורסי.
-כאוס במצרים.

סוריה:
-אסד לא יפרוש.
-המורדים לא יוותרו.
-עימותים עם ישראל ועם הכוח הרב לאומי בגולן
.

לוב:
-המשך שפיכות דמים.
-ראש הבטחון הלובי לא יזכה למשפט צדק.

הפלשתינים:
-איום על חיי אבו מאזן וחאלד משעל.
-עוד שפיכות דמים
.

אירן:
-משבר כלכלי הופך למשבר פוליטי

שלא ישכך עד להגעת רפורמות לשלטון
- קונספירציה נגד איראן.
-מהומות במדינה.

סעודיה:
-גשמים כבדים ושלג בממלכה.
-השלטון ייטיב עם העם.

עירק:
-הכורדים יזכו למדינה משלהם בגיבוי בין לאומי.
-עלייה ביציאת נוצרים מהמדינה.

ארצות הברית:
אובמה לא יהיה מסוגל למצוא פתרונות למשבר הכלכלי.
- ניסיון רציני לרצוח את הנשיא ברק אובמה.
- אסונות טבע גדולים.

 *****************************************************************************************


 

הערכת מצב,לשנת 2013

הרצאתו של אלוף משנה מזיד עבאס,מיום,30/12/2012

תקוות וציפיות,,שהופכות,,,לאכזבות קשות,,!!

********************************************

 01 , בארצות הברית וגם בישראל רבים קיוו ש"האביב הערבי" יאפיין  רחוב ערבי אחר לגמרי, שיגבש חזית של צעירים מונחי-דמוקרטיה וגורמים אסלאמיים מתונים,מפוכחים, לאחר מיגור משטרי העריצות.

תקוות אלו, מתרסקת יום-יום אל צוקי המציאות המזרח תיכונית.

02,עיראק הופכת בהדרגה למדינת-חסות של איראן, אויבתה המרה ביותר של ארה"ב, למרות מאמץ הדמוקרטיזציה האמריקאי, ובעקבות נסיגת הכוח האמריקאי מעיראק. 
משטר אל-מאליכי השיעי הפך לצינור האספקה הקריטי של נשק איראני למשטר אסאד, ומשמרות המהפכה של איראן מעמיקים מעורבותם בעיראק.

03,מצרים הופכת בהדרגה למדינת שריעה, והנשיא מורסי נתון להשפעת המנהיג הרוחני של "האחים", מוחמד בדיע, וחאיראת אל-שאטר סגנו לשעבר של בדיע. החוקה החדשה תשדרג את השפעת ההנהגה הדתית על זכויות האזרח, תאפשר הקמת "משטרת מוסר" ותטיל עונשים בסגנון המאה השביעית על ניאוף וגניבה.

מורסי

בשלב זה יציית לאמריקאיים,כדי להמשיך לקבל סיוע כספי.

ימשוך את השטיח מתחת לרגלי האיראנים,וישתלט על החמאס

ישאף להשתלט גם על חיזבאללה ,ולדחוק את שליטת איראן.

יפעל מיד לפיוס ,בין הפתח לבין החמאס,כדי לשלוט גם בגדה

ישאף להוביל חזית סונית במזרח התיכון,כנגד האיום השיעי.

יחלום בראייתו אל מעבר לאופק ,לשחרר את פלסטין,וירושליים

מפני שכל אסלאמי פנאטי,מאמין שסופה של ישראל הולך וקרב,!!

( מכיוון שכך עמי ערב,והפלסטינאיים,האכילו את עצמם בלוקשים}

                             ואגוזים ריקים,!!

                             ************


04,לוב מנתצת את תקוות המערב לניצני דמוקרטיה לאחר 42 שנות דיקטטורת קדאפי. רצח השגריר האמריקאי ושלושת אנשי מחלקת המדינה בבנגזי, ומלחמת האזרחים חסרת-התקדים באכזריותה אינם דומים ל"מצעד הדמוקרטיה". פיצול אלים, שבטי, אתני, דתי ורעיוני – כגון טבח האפריקאים של העיר טוארגה על ידי ערביי העיר מיסראתה - הפך את לוב לזירת קרב יומיומי בין מיליציות טרור מוסלמיות. 

05,תימן לאחר 33 שנות דיקטטורת עלי עבדאללה סלאח הפכה לבסיס מתעצם של "אל קאעידה" המשסה יותר מתאבדים נגד אישי ממשל, מנהיגי שבטים, ומטוסים הממריאים לארה"ב. הטרור המוסלמי משכיל למנף את היריבות הבין-שבטית, אי-היציבות וחולשת השלטון המרכזי השורשיים בתימן.

06,בחריין – נמל הבית של הצי החמישי האמריקאי – נאנקת תחת 22 חודשי ההתנערות של הרוב השיעי בן 70% הפועל, בסיוע איראן השיעית, להחלשת שלטון המיעוט הסוני.

לבנון, המתערערת עקב טרור החיזבאללה ומלחמת האזרחים בסוריה, מציגה רה"מ, סגן רה"מ, שרים לשעבר, יו"ר בית הנבחרים, צירי בית נבחרים והמופתי של טריפולי הנעדרים מארצם משקולי ביטחון. פוליטיקאים בכירים נוספים מרותקים לבתיהם מחשש לביטחונם. 

סוריה שכלה יותר מ-40,000 הרוגים, מאז מרץ 2011, בקרבות בין אסאד הנתמך על ידי איראן, עיראק ורוסיה לבין אופוזיציה דתית, אתנית, פוליטית ורעיונית הנתמכת על ידי סעודיה וקטאר.

התסיסה הגוברת באלג'יריה, ירדן ומדינות המפרץ הפרסי והפיצול בסודן, עיראק, תימן, לוב וסוריה, מעידים שצפויה התפרצות נוספת של הר הגעש ברחוב הערבי.

מסקנות.
01,השינויים הדרמטיים במציאות המזרח תיכונית – ללא קשר לעניין הפלשתיני ומדיניות ישראל – מחייבים שינויים דרמטיים במדיניות ישראל וארה"ב.

02,ההחמרה הדרמטית של האלימות, אי-הוודאות, אי-היציבות, אי-האמינות והבוגדנות ברחוב הערבי – השופכת אור על שברירות הסכמים ובריתות במזרח התיכון – מחייבת החמרה דרמטית של צרכי הביטחון של ישראל.

03,הקצנת השנאה לארה"ב ברחוב הערבי, נסיגת ארה"ב מעיראק, הנסיגה הצפויה מאפגניסטן והקיצוץ הצפוי בתקציב הביטחון האמריקאי מחייבים שדרוג דרמטי של שיתוף הפעולה הישראלי-אמריקאי לתועלת שני הצדדים.

 

אנחנו והפלסטינאיים ,,עד מחצית שנת2013

*******************************************************

אבו מאזן,החלש,אשר, ממילא עומד על כרעי תרנגולת,

ינסה לחפות על חולשתו מול חמאס,,יאפשר עריכת מחאות ותהלוכות לא אלימות ברחבי יהודה ושומרון,אבל עם הזמן

יתרבו תקריות יידויי האבנים,ותחול הקצנה בהתנכלות ערבית

למתיישבים,ולהתנחלויות,,ולהלן התוצאות:

01,צה"ל יבצע בהתחלה הרבה מעצרים,

02,תוטלנה הגבלות רבות על תנועת אח"מים

03,חלקים רבים בגדה ,יוגדרו כשטח צבאי סגור

04,ישראל תניח לרשות הפלסטינית למות מוות קליני

05,צה"ל ישלוט בכול האזורים הכפריים,והיישובים היהודיים

06,אבו מאזן ימשיך לשלוט ללא משאבים  רק בערים הגדולות,

וכך תתפורר הרשות הפלסטינית יחד עם מדינת פלסטין,,,!!!!

וחמסתאן ברצועת עזה יהפוך מאוגדה איראנית,,לחסות מצרית.

ואם תכתבו את שמי בגוגל,, ותכנסו לאתר,,

תעיינו במאמרים ,ובהערכות המצב מלפני שנה,

*************************************************

 

המשךהערכת מצב: 
 סיכויים סבירים, לעימות צבאי במהלך 2013?

**************************************************
ישראל תתייצב בשנה הבאה בפני שבע זירות ביטחוניות מורכבות, בין היתר: סיכוי גבוה לחידוש גל "טרור עממי" ביו"ש, עתיד מעורפל ביחסים עם מצרים של האחים המוסלמים ,תרחישים וסיכויים רבים,,להידרדרות המצב בעזה,,ואל נשכח את הפצצה המתקתקת של סוריה

2013 מוגדרת בצה"ל כ"שנת הכרעה", אבל יש סיכוי סביר שהיא תתגלגל להיות שנת מלחמה. גם אם השנה תסתיים ללא מלחמה בחזית כלשהי, ניתן לקבוע כי מעולם לא נכנס צה"ל לשנת עבודה עם כל כך הרבה סימני שאלה כמו השנה הבאה,!


ההנחה בבסיס תוכנית העבודה של צה"ל לשנת 2013 היא שהמזרח התיכון נמצא בתקופת השתנות. הטלטלה נמשכת. תהליכים בעלי משמעות היסטורית, שבעבר היו נמשכים שנים ארוכות, מתרחשים כיום בתוך שבועות ואף ימים בודדים.

לא רק המזרח התיכון משתנה: גם המערכת הבינלאומית כולה. ארצות הברית כבר אינה כוח עולמי יחיד. רוסיה, סין והמדינות המתפתחות מאתגרות אותה. גם מה שקורה אצלנו ישפיע מאוד על המציאות ב-2013, כמו השאלה כמה תלמידי ישיבות יתגייסו לצה"ל, אם בכלל. אבל בנושא הרגיש הזה צה"ל מנוע מלפרסם הנחת עבודה כלשהי, בטח לא בתקופת בחירות.

איראן מחושבת

עם תחילת שנת 2013 מבינים בצה"ל כי גם אם חמאס משך את תשומת הלב בחודש נובמבר האחרון (מבצע "עמוד ענן"), הרי שהחזית האיראנית היא הגורלית באמת. והיא גם זו שתתחמם ראשונה, וכבר בקרוב מאוד.

לוח הזמנים לשובה של הסוגיה האיראנית לראש הכותרות העולמיות ידוע מראש. ב-21 בינואר, יום לפני הבחירות אצלנו, תיכנס לתוקפה באופן רשמי הקדנציה השנייה של ברק אובמה כנשיא ארצות הברית. בסוף כהונתו הראשונה התחייב אובמה למנוע מאיראן להגיע לנשק גרעיני. לא בטוח שהוא מתכוון לעמוד בכל מחיר מאחורי ההצהרה הזאת, בפרט כאשר ארצות הברית מותשת משנות לחימה ארוכות בעיראק ועדיין לא השלימה את נסיגתה מאפגניסטן (אחרוני החיילים יעזבו את המדינה ב)2014), אבל הוא יעשה מאמץ אמיתי להגביר את הלחץ על משטר האייתוללות.

לאחר הקמת הממשל החדש יתחדשו גם השיחות של המעצמות עם איראן. המעצמות ידרשו מאיראן להתפרק מאורניום שכבר הועשר לרמה צבאית של למעלה מ-20 אחוז, לעצור את פעולת הצנטריפוגות ולפרק את המתקן הגרעיני בקום. השיחות יסתיימו שוב ללא תוצאות.

לקראת האביב הקרוב יתחילו האמריקאים להציב ריכוזי כוחות במזרח התיכון ומול המפרץ הפרסי. במקביל להגברת האיום הצבאי, ארצות הברית תפעל להגביר שוב את הלחץ הכלכלי. בחודש יוני הקרוב מתוכננות באיראן בחירות לנשיאות. החרפת המצב הכלכלי יכולה להוציא מיליוני איראנים לרחובות ולערער את יציבות המשטר. לכן חלון ההזדמנויות של ארצות הברית והמערב להפעיל לחץ אפקטיבי על איראן הוא בין חודש מרס לחודש יוני.

אך האם ארצות הברית תממש את האיום הצבאי ותתקוף באיראן? הרבה תלוי גם באיראנים עצמם. כמו שהדברים נראים עכשיו, הם ינסו לשמר 240 ק"ג אורניום מועשר לרמה של 20 אחוז ומעלה, שיהיו להם עד האביב, ויכריזו על עצירת ההעשרה. אם הלחץ עליהם יהיה כבד מספיק, הם גם ימירו חלק מן האורניום המועשר למוטות גרעיניים שלא ניתן לעשות בהם שימוש צבאי, כפי שעשו גם במהלך השנה האחרונה, כדי להפחית את הלחץ הבינלאומי שהופעל עליהם.כמו שהדברים נראים עכשיו, ארצות הברית לא תמהר לתקוף. גם האיראנים לא ימהרו לנטוש את תוכנית הגרעין, ויחפשו דרכים להמשיך אותה בסתר. למעשה איראן תהפוך להיות באביב הקרוב "מדינת סף", שתחליט מתי לעבור לשלב הבא בתוכנית הגרעין שלה בעיתוי נוח מבחינה בינלאומית.
ישראל הצהירה בעבר לא פעם כי לא תשלים עם הפיכתה של איראן ל"מדינת סף", אבל האם תתקוף את מתקני הגרעין באיראן בפעולה אווירית לבדה? זה לא נראה כך.

האפשרות לתקיפה נראתה הרבה יותר ריאלית בחודש אוקטובר 2012, לפני הבחירות בארצות הברית. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק בנו מגדל של ציפיות לקראת תקיפה כזאת. בשלב מסוים אהוד ברק ירד מהעץ והשאיר את נתניהו לבד בין ענפיו.

ברק טס לארצות הברית במסגרת נסיעה פרטית, נפגש עם שר ההגנה ליאון פאנטה והציג את עצמו כ"מבוגר האחראי". לאחר מכן העלה לנתניהו את הסעיף גם כאשר שיתף פעולה עם תוכנית "עובדה", שעסקה במשבר בין הדרג המדיני לצבאי סביב סוגיית התקיפה האפשרית באיראן בתחילת העשור. נתניהו גם חושד עכשיו שברק ערבב בין שיקולים ענייניים לאלקטוראליים בסוגיה האיראנית כאשר שקל לרוץ לבחירות בראש מפלגת "עצמאות".

הסוגיה האיראנית תשפיע בכל מקרה על השאלה הכי מעניינת כיום במערכת הביטחון: מי יהיה שר הביטחון הבא? מצד אחד תקופת ההכרעה בסוגיה האיראנית יכולה להיות תירוץ ראוי להמשך כהונתו של ברק כשר ביטחון בממשלה הבאה גם בלי לרוץ לבחירות; מצד שני משבר האמון בין נתניהו לברק עמוק ובסיסי. ברק הפסיק להגיע בשבועות האחרונים לשיחות אחד על אחד בלשכת ראש הממשלה, וגם אינו פוקד, כמו פעם, את ביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה. אפילו לישיבת הממשלה הוא לא הגיע ביום ראשון האחרון, אם כי ליווה את נתניהו בביקור בפיקוד המרכז בהמשך השבוע.

אם לא ברק, הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף משה בוגי יעלון, יהיה בעל הסיכויים הממשיים ביותר להתמנות לשר הביטחון הבא. כפי שהדברים נראים בסוף השבוע הזה, הסבירות לשלום בין נתניהו לברק היא בינונית, ואילו הסבירות למלחמה מול איראן בעקבות התקפה של ישראל או ארצות הברית - נמוכה עד בינונית.

חיזבאללה נחלש

הסיכוי למלחמה מול חיזבאללה בלבנון במהלך שנת 2013 נגזר באופן ישיר מהסבירות למלחמה מול איראן. חיזבאללה נחלש בעקבות הצרות של בשאר אסד בסוריה. מחבלי  חיזבאללה לוחמים בסוריה בניסיון לשמר את המשטר, וספגו אבדות קשות
גם העובדה שחיזבאללה הפך להיות חלק בלתי נפרד מממשלת לבנון מגבילה את החופש שלו לפעול צבאית מול ישראל מעבר לשליחת מזל"טים. אך אם איראן תותקף, חיזבאללה ישגר לעברנו את ארסנל הנשק האדיר שאיראן בנתה לו בדיוק בשביל היום הזה. בכל מקרה, נכון לעכשיו הסבירות למלחמה מול חיזבאללה ב-2013 נראית נמוכה עד בינונית.

הסיפור הסורי ברור הרבה פחות ונפיץ הרבה יותר. בפרוס 2013 אסד מאבד עוד ועוד אזורי שליטה. בצד הסורי של רמת הגולן שולטים כבר המורדים באופן מלא. יש לבשאר אסד שתי אפשרויות: להתבצר במובלעת עלאווית שתיתמך על ידי איראן וחיזבאללה, להמשיך לנהל מלחמת אזרחים, שיכולה להימשך גם שנים, או לנטוש למדינת מקלט. מובן שגם האפשרות שהמורדים יגיעו אליו ויחישו את קצו אינה מופרכת. 
היום שבו אסד יאבד את כיסאו עלול להיות המסוכן ביותר מבחינת ישראל. כצעד נואש שיכניס אותו להיסטוריה הערבית, בשאר יכול להורות לאחרוני נאמניו לתקוף דווקא אותנו, כמו שהוא שיגר רקטות סקאד לאזורים בהם המורדים בשבועות האחרונים.

ירי הסקאדים מלמד עד כמה מצבו של אסד נואש. לעומת זאת, הדיווחים שהתפרסמו השבוע על שימוש בחומרי לחימה כימיים בסוריה כנראה מקדימים במעט את זמנם. לפי הערכות מעודכנות, האזרחים הסורים שנראו בצילומי התקשורת לא נפגעו מחומרי לחימה סוריים תקניים (גז סארין או החומר 
VX), אלא מרימוני גז המשמשים לפיזור הפגנות (משהו קצת יותר אלים מהגז המדמיע, שנחשב "נשק אל-הרג" אצלנו).

עם זאת, הפחד בישראל מפני נפילה קרובה של מאגרי הנשק הכימי לידיים "לא אחראיות" בסוריה או לידי חיזבאללה בלבנון - הוא אמיתי. לצבא ארצות הברית יש תוכניות כיצד לתקוף את מאגרי הנשק האלה ביום שאחרי אסד, ואולי אפילו להשתלט עליהם, מה שיצריך כמה עשרות אלפי לוחמים אמריקאים. אבל האפשרות למנוע שימוש לא אחראי בנשק הזה באופן צבאי נראית בעלת סיכויים קלושים.

בינתיים מאגר נשק כימי אחד שנפל לידי צבא סוריה החופשית לא נבזז, אלא נשמר על ידיהם בקפדנות. המורדים אינם משתמשים בנשק זה. אסד ריכז את שאר המאגרים באזורים שעדיין נמצאים בשליטתו.

בישראל מעריכים כי אם אסד יאבד את השלטון, מלחמת האזרחים בין הכוחות המרכיבים כיום את הקואליציה נגדו יכולה להימשך. בשלב הבא של המלחמה יתעמתו מיליציות עלאוויות (שמאומנות על ידי איראן וחיזבאללה) מול כוחות סלאפיים (הנתמכים על ידי ערב הסעודית) ומול האחים המוסלמים בסוריה (הנתמכים על ידי קטאר וסעודיה). המערב, מצדו, יתמוך בכוחות הסונים המתונים והחילוניים של סוריה, שגם הם אינם קוטלי קנים.

בשורה התחתונה הסבירות לעימות של ישראל במתכונת כלשהי בחזית הסורית במהלך השנה הקרובה היא נמוכה עד בינונית.

ירדן יציבה

בכל הקשור לגבולנו המזרחי, ירדן ממשיכה להיות אי של יציבות גם בסוף 2012. בחודשים האחרונים התמודד המלך עבדאללה עם לא מעט צרות מבית, אבל נראה כי עבר את התקופה הקשה בשלום. הוא שיכך את זעם השבטים הבדואיים המרכיבים את צבאו באמצעות העלאות שכר, והפעיל יד קשה נגד ניצני מהומות בלב הממלכה. עבדאללה ננטש כלכלית על ידי מדינות המפרץ ואיבד את הקשר האסטרטגי עם מצרים לאחר נפילת חוסני מובארק.

הפרסומים השבוע על ביקור של נתניהו בירדן באחרונה הם נכונים, גם אם המניע לחשיפה הוא תעמולת בחירות. קבלו עוד חשיפה: בין המלך לנתניהו סוכם כי הירדנים יציעו לחדש אצלם בארמון את השיחות בין ישראל לרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן בחודש פברואר 2013. כל זאת, כמובן, בהנחה שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה.

אם המלך עבדאללה יאבד את כיסאו ב-2013, הגבול הארוך עם ירדן עשוי לשוב ולהיות זירת טרור כמו בימי "ארץ המרדפים" בשנות ה-60 של המאה שעברה. בהנחה שתרחיש כזה יתממש, כהמשך לתופעות חוסר היציבות בעולם הערבי, הדבר עלול להיות אסון אסטרטגי מבחינת ישראל, אבל הסיכוי לתסריט בלהות כזה הוא נמוך.

מצרים מפתיעה

בכל מה שקשור למצרים, הראיס מוחמד מורסי, איש תנועת האחים המוסלמים, לא הפסיק להפתיע את המודיעין הישראלי ב-2012.

מורסי מפתיע באופן שבו ביצע הפיכה בצבא ומינה בו את מקורביו, וגם בפרגמטיות שהוא מגלה ביחסיו עם ארצות הברית ועם ישראל (את הקשר הרציף עם ישראל מוביל מטעם מצרים המשרד לענייני מודיעין, ולא לשכת הנשיאות).

אין מקום לטעות: האידיאולוגיה של מורסי ברורה, והיא אינה מקצה לישות הציונית מקום במזרח התיכון, אבל הצורך להאכיל 90 מיליון פיות, גם באמצעות סיוע אמריקאי שנתי בסך 1.3 מיליארד דולר, מביא אותו, בינתיים, למחוזות של מתינות בלתי צפויה.

מורסי לא אהב את המערכה שאליה התגלגל חמאס מול ישראל בחודש נובמבר. מנקודת ראותו, מדובר בחוסר אחריות מצד חמאס לנוכח האינטרסים הנשגבים שעומדים בפני תנועת האחים המוסלמים שמבססת את שלטונה במצרים. בעקבות זאת מורסי אינו ממהר לפתוח את המעבר בין מצרים לרצועת עזה ברפיח לאחר סיום הלחימה. זאת בזמן שיש בישראל לא מעט גורמים שמעוניינים בפתיחת מעבר רפיח, כדי שמצרים תיתפס כאחראית לנעשה ברצועת עזה, וישראל לא תואשם במצור.

מבחינת ישראל וארצות הברית, מורסי ייבחן באופן שבו יפעל כדי למנוע התחמשות מחודשת של חמאס בטילים ארוכי טווח שיאיימו על תל אביב. על פי הערכות, חלק מהטילים שנורו לעבר המרכז במהלך "עמוד ענן" הגיעו מאיראן ועברו אלפי קילומטרים דרך סודן וכל רוחבה של מצרים (כולל קטע קריטי בתוך תעלת סואץ), בלי שהשלטונות המצריים נקפו אצבע כדי למנוע את ההעברה.

ישראל וארצות הברית מצפות עכשיו מהמצרים לעשות הכל נגד העברת נשק דרך שטחם לרצועת עזה. נראה כי מאז "עמוד ענן" סיכלו הכוחות המצריים לפחות שלוש העברות נשק - שחלקן, מן הסתם, הגיעו מלוב או מאיראן - אבל אין בכך כדי ללמד דבר על ההמשך.

כך או כך, הסבירות לביטול הסכם השלום מצד מצרים ויצירת עימות צבאי או מדיני מול ישראל במהלך 2013 הוא אפסי. לעומת זאת, הטווח הרחוק בכל מה שקשור למצרים של האחים המוסלמים הרבה פחות אופטימי.
חמאס מרוצה

ומה עם חמאס? הוא יכול להתהדר ב-2013 במה שנתפס בעולם הערבי כאחד מהישגיו הגדולים - העימות מול ישראל ב"עמוד ענן" - ולהשקיע את האנרגיה בביסוס שלטונו האזרחי ובהצטיידות הצבאית לקראת העימות הבא.

במקביל יש לחמאס אפשרות לפעול לפיוס עם ה"אחים" מפת"ח, ששולטים ביהודה ושומרון, כשלב נוסף בדרך להשתלטותו גם על הגדה המערבית.

אבל אף שהאינטרס החמאסי הוא לשמור על שקט לפחות בחודשים הבאים, ישנם אינספור תסריטים שלפיהם המצב ברצועת עזה מידרדר במהירות, ומתגלגל לסיבוב לחימה נוסף. הסיכוי לסיבוב לחימה נוסף מול חמאס ב-2013 הוא בינוני.

יהודה ושומרון בתסיסה

לגבי יהודה ושומרון, אין צורך בתחזיות לשנת 2013. כפי שכתבתי , מאז סיום "עמוד ענן" השטח שם כבר תוסס.
לא מדובר בשידור חוזר של האינתיפאדה הראשונה, וגם לא בחזרת פיגועי ההתאבדות של האינתיפאדה השנייה, אבל השקט שאפיין את יהודה ושומרון במהלך השנים 2012-2008 הוא בהחלט נחלת העבר.

הסיכוי לחזרתו של גל "טרור עממי" לאי"וש הוא גבוה.

את השד שיצא מהבקבוק (בסיוע אבו מאזן) יהיה קשה להחזיר לתוכו, גם אם יתחדשו שיחות מדיניות בין ישראל לרשות הפלסטינית בעמאן בחודש פברואר.

בשורה התחתונה: גם אם אין סבירות גבוהה למלחמה בכל זירה בפני עצמה, 2013 עומדת להיות שנה ביטחונית חסרת תקדים במורכבותה.

 

***************************************************************************************************************************************

הערכת מצב,מאת אל"מ מי'ל מזיד עבאס - ל
סוף שנת 2012, ותחילת שנת 2013

 

28/12/2012

תקוות וציפיות,,שהפכו,,,לאכזבות קשות,,!!

********************************************

 01 , בארצות הברית וגם בישראל רבים קיוו ש"האביב הערבי" יאפיין  רחוב ערבי אחר לגמרי, שיגבש חזית של צעירים מונחי-דמוקרטיה וגורמים אסלאמיים מתונים,מפוכחים, לאחר מיגור משטרי העריצות.

תקוות אלו, מתרסקת יום-יום אל צוקי המציאות המזרח תיכונית.

02,עיראק הופכת בהדרגה למדינת-חסות של איראן, אויבתה המרה ביותר של ארה"ב, למרות מאמץ הדמוקרטיזציה האמריקאי, ובעקבות נסיגת הכוח האמריקאי מעיראק. 
משטר אל-מאליכי השיעי הפך לצינור האספקה הקריטי של נשק איראני למשטר אסאד, ומשמרות המהפכה של איראן מעמיקים מעורבותם בעיראק.

03,מצרים הופכת בהדרגה למדינת שריעה, והנשיא מורסי נתון להשפעת המנהיג הרוחני של "האחים", מוחמד בדיע, וחאיראת אל-שאטר סגנו לשעבר של בדיע. החוקה החדשה תשדרג את השפעת ההנהגה הדתית על זכויות האזרח, תאפשר הקמת "משטרת מוסר" ותטיל עונשים בסגנון המאה השביעית על ניאוף וגניבה.

04,לוב מנתצת את תקוות המערב לניצני דמוקרטיה לאחר 42 שנות דיקטטורת קדאפי. רצח השגריר האמריקאי ושלושת אנשי מחלקת המדינה בבנגזי, ומלחמת האזרחים חסרת-התקדים באכזריותה אינם דומים ל"מצעד הדמוקרטיה". פיצול אלים, שבטי, אתני, דתי ורעיוני – כגון טבח האפריקאים של העיר טוארגה על ידי ערביי העיר מיסראתה - הפך את לוב לזירת קרב יומיומי בין מיליציות טרור מוסלמיות. 

05,תימן לאחר 33 שנות דיקטטורת עלי עבדאללה סלאח הפכה לבסיס מתעצם של "אל קאעידה" המשסה יותר מתאבדים נגד אישי ממשל, מנהיגי שבטים, ומטוסים הממריאים לארה"ב. הטרור המוסלמי משכיל למנף את היריבות הבין-שבטית, אי-היציבות וחולשת השלטון המרכזי השורשיים בתימן.

06,בחריין – נמל הבית של הצי החמישי האמריקאי – נאנקת תחת 22 חודשי ההתנערות של הרוב השיעי בן 70% הפועל, בסיוע איראן השיעית, להחלשת שלטון המיעוט הסוני.

לבנון, המתערערת עקב טרור החיזבאללה ומלחמת האזרחים בסוריה, מציגה רה"מ, סגן רה"מ, שרים לשעבר, יו"ר בית הנבחרים, צירי בית נבחרים והמופתי של טריפולי הנעדרים מארצם משקולי ביטחון. פוליטיקאים בכירים נוספים מרותקים לבתיהם מחשש לביטחונם. 

סוריה שכלה יותר מ-40,000 הרוגים, מאז מרץ 2011, בקרבות בין אסאד הנתמך על ידי איראן, עיראק ורוסיה לבין אופוזיציה דתית, אתנית, פוליטית ורעיונית הנתמכת על ידי סעודיה וקטאר.

התסיסה הגוברת באלג'יריה, ירדן ומדינות המפרץ הפרסי והפיצול בסודן, עיראק, תימן, לוב וסוריה, מעידים שצפויה התפרצות נוספת של הר הגעש ברחוב הערבי.

 

מסקנות.
01,השינויים הדרמטיים במציאות המזרח תיכונית – ללא קשר לעניין הפלשתיני ומדיניות ישראל – מחייבים שינויים דרמטיים במדיניות ישראל וארה"ב.

02,ההחמרה הדרמטית של האלימות, אי-הוודאות, אי-היציבות, אי-האמינות והבוגדנות ברחוב הערבי – השופכת אור על שברירות הסכמים ובריתות במזרח התיכון – מחייבת החמרה דרמטית של צרכי הביטחון של ישראל.

03,הקצנת השנאה לארה"ב ברחוב הערבי, נסיגת ארה"ב מעיראק, הנסיגה הצפויה מאפגניסטן והקיצוץ הצפוי בתקציב הביטחון האמריקאי מחייבים שדרוג דרמטי של שיתוף הפעולה הישראלי-אמריקאי לתועלת שני הצדדים.

 

אנחנו והפלסטינאיים ,,עד מחצית שנת2013

*******************************************************

אבו מאזן,החלש,אשר, ממילא עומד על כרעי תרנגולת,

ינסה לחפות על חולשתו מול חמאס,,יאפשר עריכת מחאות ותהלוכות לא אלימות ברחבי יהודה ושומרון,אבל עם הזמן

יתרבו תקריות יידויי האבנים,ותחול הקצנה בהתנכלות ערבית

למתיישבים,ולהתנחלויות,,ולהלן התוצאות:

01,צה"ל יבצע בהתחלה הרבה מעצרים,

02,תוטלנה הגבלות רבות על תנועת אח"מים

03,חלקים רבים בגדה יוגדרו כשטח צבאי סגור

04,ישראל תניח לרשות הפלסטינית למות מוות קליני

05,צה"ל ישלוט בכול האזורים הכפריים,והיישובים היהודיים

06,אבו מאזן ימשיך לשלוט ללא משאבים  רק בערים הגדולות,

וכך תתפורר הרשות הפלסטינית יחד עם מדינת פלסטין,,,!!!!

וחמסתאן ברצועת עזה יהפוך מאוגדה איראנית,,לחסות מצרית.

ואם תכתבו את שמי בגוגל,, ותכנסו לאתר,,

תעיינו במאמרים ,ובהערכות המצב מלפני שנה,

ותיווכחו שנכתבו הערכות כמעט מדויקות,,

******************

הערכת מצב:29/12/2012

 סיכויים סבירים, לעימות צבאי במהלך 2013?

**************************************************
ישראל תתייצב בשנה הבאה בפני שבע זירות ביטחוניות מורכבות, בין היתר: סיכוי גבוה לחידוש גל "טרור עממי" ביו"ש, עתיד מעורפל ביחסים עם מצרים של האחים המוסלמים ,תרחישים וסיכויים רבים,,להידרדרות המצב בעזה,,ואל נשכח את הפצצה המתקתקת של 
סוריה

2013 מוגדרת בצה"ל כ"שנת הכרעה", אבל יש סיכוי סביר שהיא תתגלגל להיות שנת מלחמה. גם אם השנה תסתיים ללא מלחמה בחזית כלשהי, ניתן לקבוע כי מעולם לא נכנס צה"ל לשנת עבודה עם כל כך הרבה סימני שאלה כמו השנה הבאה,!


ההנחה בבסיס תוכנית העבודה של צה"ל לשנת 2013 היא שהמזרח התיכון נמצא בתקופת השתנות. הטלטלה נמשכת. תהליכים בעלי משמעות היסטורית, שבעבר היו נמשכים שנים ארוכות, מתרחשים כיום בתוך שבועות ואף ימים בודדים.

לא רק המזרח התיכון משתנה: גם המערכת הבינלאומית כולה. ארצות הברית כבר אינה כוח עולמי יחיד. רוסיה, סין והמדינות המתפתחות מאתגרות אותה. גם מה שקורה אצלנו ישפיע מאוד על המציאות ב-2013, כמו השאלה כמה תלמידי ישיבות יתגייסו לצה"ל, אם בכלל. אבל בנושא הרגיש הזה צה"ל מנוע מלפרסם הנחת עבודה כלשהי, בטח לא בתקופת בחירות.

איראן מחושבת

עם תחילת שנת 2013 מבינים בצה"ל כי גם אם חמאס משך את תשומת הלב בחודש נובמבר האחרון (מבצע "עמוד ענן"), הרי שהחזית האיראנית היא הגורלית באמת. והיא גם זו שתתחמם ראשונה, וכבר בקרוב מאוד.

לוח הזמנים לשובה של הסוגיה האיראנית לראש הכותרות העולמיות ידוע מראש. ב-21 בינואר, יום לפני הבחירות אצלנו, תיכנס לתוקפה באופן רשמי הקדנציה השנייה של ברק אובמה כנשיא ארצות הברית. בסוף כהונתו הראשונה התחייב אובמה למנוע מאיראן להגיע לנשק גרעיני. לא בטוח שהוא מתכוון לעמוד בכל מחיר מאחורי ההצהרה הזאת, בפרט כאשר ארצות הברית מותשת משנות לחימה ארוכות בעיראק ועדיין לא השלימה את נסיגתה מאפגניסטן (אחרוני החיילים יעזבו את המדינה ב)2014), אבל הוא יעשה מאמץ אמיתי להגביר את הלחץ על משטר האייתוללות.

לאחר הקמת הממשל החדש יתחדשו גם השיחות של המעצמות עם איראן. המעצמות ידרשו מאיראן להתפרק מאורניום שכבר הועשר לרמה צבאית של למעלה מ-20 אחוז, לעצור את פעולת הצנטריפוגות ולפרק את המתקן הגרעיני בקום. השיחות יסתיימו שוב ללא תוצאות.

לקראת האביב הקרוב יתחילו האמריקאים להציב ריכוזי כוחות במזרח התיכון ומול המפרץ הפרסי. במקביל להגברת האיום הצבאי, ארצות הברית תפעל להגביר שוב את הלחץ הכלכלי. בחודש יוני הקרוב מתוכננות באיראן בחירות לנשיאות. החרפת המצב הכלכלי יכולה להוציא מיליוני איראנים לרחובות ולערער את יציבות המשטר. לכן חלון ההזדמנויות של ארצות הברית והמערב להפעיל לחץ אפקטיבי על איראן הוא בין חודש מרס לחודש יוני.

אך האם ארצות הברית תממש את האיום הצבאי ותתקוף באיראן? הרבה תלוי גם באיראנים עצמם. כמו שהדברים נראים עכשיו, הם ינסו לשמר 240 ק"ג אורניום מועשר לרמה של 20 אחוז ומעלה, שיהיו להם עד האביב, ויכריזו על עצירת ההעשרה. אם הלחץ עליהם יהיה כבד מספיק, הם גם ימירו חלק מן האורניום המועשר למוטות גרעיניים שלא ניתן לעשות בהם שימוש צבאי, כפי שעשו גם במהלך השנה האחרונה, כדי להפחית את הלחץ הבינלאומי שהופעל עליהם.כמו שהדברים נראים עכשיו, ארצות הברית לא תמהר לתקוף. גם האיראנים לא ימהרו לנטוש את תוכנית הגרעין, ויחפשו דרכים להמשיך אותה בסתר. למעשה איראן תהפוך להיות באביב הקרוב "מדינת סף", שתחליט מתי לעבור לשלב הבא בתוכנית הגרעין שלה בעיתוי נוח מבחינה בינלאומית.
ישראל הצהירה בעבר לא פעם כי לא תשלים עם הפיכתה של איראן ל"מדינת סף", אבל האם תתקוף את מתקני הגרעין באיראן בפעולה אווירית לבדה? זה לא נראה כך.

האפשרות לתקיפה נראתה הרבה יותר ריאלית בחודש אוקטובר 2012, לפני הבחירות בארצות הברית. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק בנו מגדל של ציפיות לקראת תקיפה כזאת. בשלב מסוים אהוד ברק ירד מהעץ והשאיר את נתניהו לבד בין ענפיו.

ברק טס לארצות הברית במסגרת נסיעה פרטית, נפגש עם שר ההגנה ליאון פאנטה והציג את עצמו כ"מבוגר האחראי". לאחר מכן העלה לנתניהו את הסעיף גם כאשר שיתף פעולה עם תוכנית "עובדה", שעסקה במשבר בין הדרג המדיני לצבאי סביב סוגיית התקיפה האפשרית באיראן בתחילת העשור. נתניהו גם חושד עכשיו שברק ערבב בין שיקולים ענייניים לאלקטוראליים בסוגיה האיראנית כאשר שקל לרוץ לבחירות בראש מפלגת "עצמאות".

הסוגיה האיראנית תשפיע בכל מקרה על השאלה הכי מעניינת כיום במערכת הביטחון: מי יהיה שר הביטחון הבא? מצד אחד תקופת ההכרעה בסוגיה האיראנית יכולה להיות תירוץ ראוי להמשך כהונתו של ברק כשר ביטחון בממשלה הבאה גם בלי לרוץ לבחירות; מצד שני משבר האמון בין נתניהו לברק עמוק ובסיסי. ברק הפסיק להגיע בשבועות האחרונים לשיחות אחד על אחד בלשכת ראש הממשלה, וגם אינו פוקד, כמו פעם, את ביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה. אפילו לישיבת הממשלה הוא לא הגיע ביום ראשון האחרון, אם כי ליווה את נתניהו בביקור בפיקוד המרכז בהמשך השבוע.

אם לא ברק, הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף משה בוגי יעלון, יהיה בעל הסיכויים הממשיים ביותר להתמנות לשר הביטחון הבא. כפי שהדברים נראים בסוף השבוע הזה, הסבירות לשלום בין נתניהו לברק היא בינונית, ואילו הסבירות למלחמה מול איראן בעקבות התקפה של ישראל או ארצות הברית - נמוכה עד בינונית.

חיזבאללה נחלש


הסיכוי למלחמה מול חיזבאללה בלבנון במהלך שנת 2013 נגזר באופן ישיר מהסבירות למלחמה מול איראן. חיזבאללה נחלש בעקבות הצרות של בשאר אסד בסוריה. מחבלי  חיזבאללה לוחמים בסוריה בניסיון לשמר את המשטר, וספגו אבדות קשות
גם העובדה שחיזבאללה הפך להיות חלק בלתי נפרד מממשלת לבנון מגבילה את החופש שלו לפעול צבאית מול ישראל מעבר לשליחת מזל"טים. אך אם איראן תותקף, חיזבאללה ישגר לעברנו את ארסנל הנשק האדיר שאיראן בנתה לו בדיוק בשביל היום הזה. בכל מקרה, נכון לעכשיו הסבירות למלחמה מול חיזבאללה ב-2013 נראית נמוכה עד בינונית.

הסיפור הסורי ברור הרבה פחות ונפיץ הרבה יותר. בפרוס 2013 אסד מאבד עוד ועוד אזורי שליטה. בצד הסורי של רמת הגולן שולטים כבר המורדים באופן מלא. יש לבשאר אסד שתי אפשרויות: להתבצר במובלעת עלאווית שתיתמך על ידי איראן וחיזבאללה, להמשיך לנהל מלחמת אזרחים, שיכולה להימשך גם שנים, או לנטוש למדינת מקלט. מובן שגם האפשרות שהמורדים יגיעו אליו ויחישו את קצו אינה מופרכת. 
היום שבו אסד יאבד את כיסאו עלול להיות המסוכן ביותר מבחינת ישראל. כצעד נואש שיכניס אותו להיסטוריה הערבית, בשאר יכול להורות לאחרוני נאמניו לתקוף דווקא אותנו, כמו שהוא שיגר רקטות סקאד לאזורים בהם המורדים בשבועות האחרונים.

ירי הסקאדים מלמד עד כמה מצבו של אסד נואש. לעומת זאת, הדיווחים שהתפרסמו השבוע על שימוש בחומרי לחימה כימיים בסוריה כנראה מקדימים במעט את זמנם. לפי הערכות מעודכנות, האזרחים הסורים שנראו בצילומי התקשורת לא נפגעו מחומרי לחימה סוריים תקניים (גז סארין או החומר 
VX), אלא מרימוני גז המשמשים לפיזור הפגנות (משהו קצת יותר אלים מהגז המדמיע, שנחשב "נשק אל-הרג" אצלנו).

עם זאת, הפחד בישראל מפני נפילה קרובה של מאגרי הנשק הכימי לידיים "לא אחראיות" בסוריה או לידי חיזבאללה בלבנון - הוא אמיתי. לצבא ארצות הברית יש תוכניות כיצד לתקוף את מאגרי הנשק האלה ביום שאחרי אסד, ואולי אפילו להשתלט עליהם, מה שיצריך כמה עשרות אלפי לוחמים אמריקאים. אבל האפשרות למנוע שימוש לא אחראי בנשק הזה באופן צבאי נראית בעלת סיכויים קלושים.

בינתיים מאגר נשק כימי אחד שנפל לידי צבא סוריה החופשית לא נבזז, אלא נשמר על ידיהם בקפדנות. המורדים אינם משתמשים בנשק זה. אסד ריכז את שאר המאגרים באזורים שעדיין נמצאים בשליטתו.

בישראל מעריכים כי אם אסד יאבד את השלטון, מלחמת האזרחים בין הכוחות המרכיבים כיום את הקואליציה נגדו יכולה להימשך. בשלב הבא של המלחמה יתעמתו מיליציות עלאוויות (שמאומנות על ידי איראן וחיזבאללה) מול כוחות סלאפיים (הנתמכים על ידי ערב הסעודית) ומול האחים המוסלמים בסוריה (הנתמכים על ידי קטאר וסעודיה). המערב, מצדו, יתמוך בכוחות הסונים המתונים והחילוניים של סוריה, שגם הם אינם קוטלי קנים.

בשורה התחתונה הסבירות לעימות של ישראל במתכונת כלשהי בחזית הסורית במהלך השנה הקרובה היא נמוכה עד בינונית.

ירדן יציבה

בכל הקשור לגבולנו המזרחי, ירדן ממשיכה להיות אי של יציבות גם בסוף 2012. בחודשים האחרונים התמודד המלך עבדאללה עם לא מעט צרות מבית, אבל נראה כי עבר את התקופה הקשה בשלום. הוא שיכך את זעם השבטים הבדואיים המרכיבים את צבאו באמצעות העלאות שכר, והפעיל יד קשה נגד ניצני מהומות בלב הממלכה. עבדאללה ננטש כלכלית על ידי מדינות המפרץ ואיבד את הקשר האסטרטגי עם מצרים לאחר נפילת חוסני מובארק.

הפרסומים השבוע על ביקור של נתניהו בירדן באחרונה הם נכונים, גם אם המניע לחשיפה הוא תעמולת בחירות. קבלו עוד חשיפה: בין המלך לנתניהו סוכם כי הירדנים יציעו לחדש אצלם בארמון את השיחות בין ישראל לרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן בחודש פברואר 2013. כל זאת, כמובן, בהנחה שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה.

אם המלך עבדאללה יאבד את כיסאו ב-2013, הגבול הארוך עם ירדן עשוי לשוב ולהיות זירת טרור כמו בימי "ארץ המרדפים" בשנות ה-60 של המאה שעברה. בהנחה שתרחיש כזה יתממש, כהמשך לתופעות חוסר היציבות בעולם הערבי, הדבר עלול להיות אסון אסטרטגי מבחינת ישראל, אבל הסיכוי לתסריט בלהות כזה הוא נמוך.

מצרים מפתיעה

בכל מה שקשור למצרים, הראיס מוחמד מורסי, איש תנועת האחים המוסלמים, לא הפסיק להפתיע את המודיעין הישראלי ב-2012.

מורסי מפתיע באופן שבו ביצע הפיכה בצבא ומינה בו את מקורביו, וגם בפרגמטיות שהוא מגלה ביחסיו עם ארצות הברית ועם ישראל (את הקשר הרציף עם ישראל מוביל מטעם מצרים המשרד לענייני מודיעין, ולא לשכת הנשיאות).

אין מקום לטעות: האידיאולוגיה של מורסי ברורה, והיא אינה מקצה לישות הציונית מקום במזרח התיכון, אבל הצורך להאכיל 90 מיליון פיות, גם באמצעות סיוע אמריקאי שנתי בסך 1.3 מיליארד דולר, מביא אותו, בינתיים, למחוזות של מתינות בלתי צפויה.

מורסי לא אהב את המערכה שאליה התגלגל חמאס מול ישראל בחודש נובמבר. מנקודת ראותו, מדובר בחוסר אחריות מצד חמאס לנוכח האינטרסים הנשגבים שעומדים בפני תנועת האחים המוסלמים שמבססת את שלטונה במצרים. בעקבות זאת מורסי אינו ממהר לפתוח את המעבר בין מצרים לרצועת עזה ברפיח לאחר סיום הלחימה. זאת בזמן שיש בישראל לא מעט גורמים שמעוניינים בפתיחת מעבר רפיח, כדי שמצרים תיתפס כאחראית לנעשה ברצועת עזה, וישראל לא תואשם במצור.

מבחינת ישראל וארצות הברית, מורסי ייבחן באופן שבו יפעל כדי למנוע התחמשות מחודשת של חמאס בטילים ארוכי טווח שיאיימו על תל אביב. על פי הערכות, חלק מהטילים שנורו לעבר המרכז במהלך "עמוד ענן" הגיעו מאיראן ועברו אלפי קילומטרים דרך סודן וכל רוחבה של מצרים (כולל קטע קריטי בתוך תעלת סואץ), בלי שהשלטונות המצריים נקפו אצבע כדי למנוע את ההעברה.

ישראל וארצות הברית מצפות עכשיו מהמצרים לעשות הכל נגד העברת נשק דרך שטחם לרצועת עזה. נראה כי מאז "עמוד ענן" סיכלו הכוחות המצריים לפחות שלוש העברות נשק - שחלקן, מן הסתם, הגיעו מלוב או מאיראן - אבל אין בכך כדי ללמד דבר על ההמשך.

כך או כך, הסבירות לביטול הסכם השלום מצד מצרים ויצירת עימות צבאי או מדיני מול ישראל במהלך 2013 הוא אפסי. לעומת זאת, הטווח הרחוק בכל מה שקשור למצרים של האחים המוסלמים הרבה פחות אופטימי.
חמאס מרוצה

ומה עם חמאס? הוא יכול להתהדר ב-2013 במה שנתפס בעולם הערבי כאחד מהישגיו הגדולים - העימות מול ישראל ב"עמוד ענן" - ולהשקיע את האנרגיה בביסוס שלטונו האזרחי ובהצטיידות הצבאית לקראת העימות הבא.

במקביל יש לחמאס אפשרות לפעול לפיוס עם ה"אחים" מפת"ח, ששולטים ביהודה ושומרון, כשלב נוסף בדרך להשתלטותו גם על הגדה המערבית.

אבל אף שהאינטרס החמאסי הוא לשמור על שקט לפחות בחודשים הבאים, ישנם אינספור תסריטים שלפיהם המצב ברצועת עזה מידרדר במהירות, ומתגלגל לסיבוב לחימה נוסף. הסיכוי לסיבוב לחימה נוסף מול חמאס ב-2013 הוא בינוני.

יהודה ושומרון בתסיסה

לגבי יהודה ושומרון, אין צורך בתחזיות לשנת 2013. כפי שכתבתי , מאז סיום "עמוד ענן" השטח שם כבר תוסס.
לא מדובר בשידור חוזר של האינתיפאדה הראשונה, וגם לא בחזרת פיגועי ההתאבדות של האינתיפאדה השנייה, אבל השקט שאפיין את יהודה ושומרון במהלך השנים 2012-2008 הוא בהחלט נחלת העבר.

הסיכוי לחזרתו של גל "טרור עממי" לאי"וש הוא גבוה
.

את השד שיצא מהבקבוק (בסיוע אבו מאזן) יהיה קשה להחזיר לתוכו, גם אם יתחדשו שיחות מדיניות בין ישראל לרשות הפלסטינית בעמאן בחודש פברואר.

בשורה התחתונה: גם אם אין סבירות גבוהה למלחמה בכל זירה בפני עצמה, 2013 עומדת להיות שנה ביטחונית חסרת תקדים במורכבותה.


****************************************************************************************

הפוליטיקה מגעילה ואתם רואים מדוע

יכלים להיזרק לסוף הרשימה כבגד קרוע

יכול להיות חבר כנסת כול מטומטם בריבוע

יכול להיבחר כול שחקן,או שקרן,או,,תככן, וצבוע

אפסנאי שהיה שר ביטחון יכול להתנתק מהכבל  הקרוע

ואם לפואד היה כבוד עצמי היה עוזב את שלי וממשיך לנוע

ולא נגרר אחריה ,,כאבל,מירב,וסימן ההשפלה על פניו טבוע

צדקתי כשסירבתי להיות פוליטיקאי למרות שריוני במקום קבוע

כשהשתחררתי כאלוף משנה  מצה"ל,, לפני עשרים שנה,,,ושבוע

אמרתי שהפוליטיקה ,במדינתנו  הינה כמו "זנות" והייתי מאוד צנוע

המצב מביש ,והרבה יותר גרוע

06/12/2012

מיגאל,,שתי אצבעות מהגלבוע


******************************************************************************************************************

 


בסיומה של שיחת טלפון בקו  האדום החסוי עם ארה''ב, ביום ד' 21.11, בין נשיא ארה'''ב באראק אובמה, וראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר ברח' שאול המלך, מול מחנה מטכ''ל

בתל-אביב, פינו את הפצועים מהפיגוע באוטובוס 'דן', אמר אובמה: 'אני מבטיח לך אישית, כי כבר בשבוע הבא יתחילו להגיע לסיני החיילים האמריקנים'. 'אם כך, אדוני הנשיא', אמר נתניהו, 'אני מסכים להפסת האש'. 

tובמה נענה בכך לדרישה הישראלית המרכזית, בכל המו''מ המדיני שהתנהל מאז החל מבצע 'עמוד ענן' בעזה ביום ד' 14.11, כי המטרה הראשית אותה היא רוצה להשיג במלחמה, היא

הפסקה מוחלטת של הברחות הנשק והטילים לתוך רצועת עזה, מאיראן, סודן, ולוב, דרך מערב ודרום מצרים.


העמדה הישראלית הייתה שכל זמן שהברחות אלה יימשכו, המלחמה תימשך.

תחילה ניסו האמריקנים לומר, כי נשיא מצרים מוחמד מורסי אומר, כי הוא מוכן לתת ערבויות אישיות כי מעתה, כלומר מהשבוע השני של נובמבר, מצרים תלחם ביעילות בהברחות

ותפסיק אותן.

אולם נתניהו, ושר הביטחון אהוד ברק, ושר החוץ אביגדור ליברמן, שניהלו את המלחמה,  דחו דברים אלה. זו לא הייתה שאלה באם הם מאמינים למורסי או לא! 

הנקודה המרכזית הייתה שהדרגים הביטחוניים והמודיעיניים הישראלים קבעו, כי אין במצרים גוף ביטחוני או מודיעני אחד המסוגל לבצע משימה זו-קרי, הפסקת הברחות הנשק

והטילים. 


ביום ג' 20.11, כאשר שרת החוץ האמריקנית הילארי קלינטון הגיעה מבנגקוק לירושלים, ונפגשה עם נתניהו, היא אמרה לו כי הנשיא החליט להאיץ את הקמת הגדרות האלקטרוניות

האמריקניות לאורך תעלת סואץ ובצפון סיני לאורך ציר פילדלפי.

עד אשר דבר הקמת הגדרות האלה פורסם בלעדית  על ידי המקורות המודיעיניים שלנו  ב-9 בנובמבר בגיליון מס' 564 של השבועון דבקה-נט-וויקלי
DNW, איש בארה''ב, המזרח

התיכון וישראל, לא ידע, כי ממשל אובמה התחייב בפני ממשלת ישראל לבנות גדרות אלקטרוניות וירטואליות, לאורך תעלת סואץ וציר פילדפי, ולהציב בסיני כוח אמריקני ביטחוני אזרחי

שיתפעל אותן, כגורם שיחסום את נתיבי ההברחות האיראניים.

אבל נתניהו אמר לקלינטון, כי הוא מברך על הנכונות האמריקנית להחיש את הקמת הגדרות, אבל הבטחה אמריקנית כזו  איננה יכולה להפסיק בנקודה זו  את המלחמה ואת הכניסה

הקרקעית של צה''ל לרצועה, מאחר וייקחו חודשים רבים עד אשר המצרים יאשרו  את החשת מבצע הקמת הגדרות האמריקניות.


קלינטון גילתה הבנה לנימוקים הישראליים, וזו הסיבה מדוע ביום ד' 21.11,
צלצל הנשיא אובמה לנתניהו ואמר לו, כי הוא קיבל את הסכמתו של נשיא מצרים מוחמד מורסי לכניסתם המיידית, כבר בשבוע הבא, של חיילים אמריקנים לסיני, והתחלת

פעולותיהם נגד רשתות ההברחה האיראניות.

'אם כך' אמר נתניהו לנשיא, 'אני מסכים להפסקת האש, וכוחות צה''ל לא ייכנסו לרצועת עזה'.        

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי כבר בסוף השבוע המתחיל ביום ו' 23.11, יחלו לנחות בשדה התעופה הצבאי של שארם-א-שייח' מטוסי התובלה האמריקנים הראשונים

אשר יביאו אתם כוחות מיוחדים אמריקנים שיפעלו נגד רשתות ההברחה האיראניות.


להתפתחות יש שלוש משמעויות אסטרטגיות עיקריות:

1.
נכון שמרגע שמשלוחי הטילים והנשק שאיראן שולחת לחצי האי סיני עוזבים את הנמלים האיראניים, או את מאגרי הנשק הלוביים, שם סוכנים איראניים רוכשים אותם, אין לאיראן

יותר מעורבות ישירה בגורמים המעבירים את הנשק ואת הטילים מנקודה אחת לשנייה במצרים, עד שהם מגיעים לסיני ולרצועת עזה.


אולם בכל זאת, פעולה של כוחות מיוחדים אמריקנים שיוצבו בסיני נגד משלוחים ורשתות הברחה אלה, היא פעולה צבאית ראשונה גלויה של כוחות אמריקנים נגד מטרה

צבאית-מודיעינית איראנית.  נתניהו, ברק, וליברמן, רואים בכך שינוי דרמטי בעמדה האמריקנית שעד כה הייתה מוכנה להתעמת ישירות עם איראן רק במישור המדיני והמודיעיני.

2.
אם נשיא מצרים מוחמד מורסי, איש האחים המוסלמיים, מוכן להצבתם של כוחות אמריקנים בסיני שיפעלו להגנת ישראל, פירוש הדבר שכוחות אמריקנים אלה יהיו גם הערובה

להמשך קיומו והפעלתו של חוזה השלום בין מצרים וישראל.

3.
מול ההבנה הצבאית האמריקנית-ישראלית-מצרית הזו, החמס יכול  לצעוק ולנופף כמה שהוא רוצה, בסיסמא שהוא ניצח במלחמה וכי הוא קיבל ערבויות כי המצור על עזה יוסר. 


כאשר כוחות אמריקנים פועלים נגד הברחות הנשק והטילים אליו בסיני, הם יפעלו גם נגד המאגרים האסטרטגיים שלו בצפון סיני המצויים תחת הגנתם של רשתות הברחה אלה. 

במילים אחרות, המצור הצבאי על החמס והג'יאהד האיסלמי בעזה מתהדק, כאשר כובד המלחמה עבר, בינתיים, מהרצועה לסיני.

**********************************************************************************************************************************

הפלסטינים הולכים לאו"ם 

28/11/2012

מה רוצים הפלסטינים?  

בעקבות הדחייה של בקשתו של עבאס להתקבל כמדינה חברה באו"ם בשנה שעברה, מגישה הרש"פ הפעם בקשה צנועה יותר לקבלת מעמד של "מדינה משקיפה לא-חברה" באו"ם,

שאמורה לשדרג את המעמד הנוכחי שמוגדר רק כ "משקיפה קבועה". הדבר בא לאחר דחייה של תביעת הפלסטינים לבית הדין הפלילי הבין לאומי בהאג מלפני כחצי שנה, שנדחתה

על הסף בטענה כי לרשם אין עמידה בפני בית הדין היות והיא לא הוכרה על ידי האו"ם כמדינה. 

מה זה נותן להם?

שדרוג מעמדה של הרש"פ יאפשר לה גישה נוחה יותר לחלק ממוסדות האו"ם. משלחת הרש"פ תהיה רשאית להשתתף באופן פעיל בדיוני העצרת הכללית, והיא תוכל להתקדם בניסיון ל
קבל מעמד בגופי או"ם נוספים עמו בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, שהוא ככל הנראה אחד מהיעדים שהם סימנו לעצמם. אם מעמדם ישודרג, יוכלו הפלסטינים לחתום על אמנת

רומא ולהצטרף למדינות החברות בבית הדין. במצב כזה, מתכננים הפלסטינים לפעול דרך בית הדין בכדי לאתגר את מדיניות ישראל ביהודה ושומרון.

לטענת הפלסטינים, שדרוג המעמד ישפר את מעמדם בשיחות השלום עם ישראל, ויסייע לקידום עמדתם בשאלות הליבה כמו מעמדה של ירושלים, עתיד ההתנחלויות, מיקומם של

הגבולות, זכות השיבה, זכויות המים והסדרי הביטחון. למרות שמבחינה משפטית אין בכך ממש, ייתכן שזה יצור לחץ בינלאומי שיסייע להם לקידום עמדותיהם.

איך זה קורה?

בניגוד לקבלה כמדינה-חברה מלאה, הדורשת את אישור מועצת הביטחון, בכדי להתקבל כ"משקיפה לא-חברה" די לרש"פ לזכות לתמיכה של רוב רגיל מבין 193 המדינות החברות

באו"ם. מכיוון שעל פי הצהרות אבו מאזן, למעלה מ130 מדינות כבר הודיעו על תמיכתן, נראה כי הצלחת המהלך מובטחת.

הפרת ההסכמים

לטענת ישראל, הליכה למעשה חד-צדדי באו"ם תחשב כהפרה של עקרון ההדדיות שנכלל בהסכמי אוסלו. לדברי דובר ראש הממשלה "הפלסטינים התחייבו לפתור את כל הסוגיות

שנותרו במסגרת משאו ומתן. צעדים חד צדדיים מסוג זה ייחשבו בעניינו כהפרת ההסכמים".

לא רק ישראל עשויה לראות בכך הפרת ההסכמים, אלא גם הרש"פ עצמה. כפי שפורסם, עבאס זכי, חבר הועד המרכזי של אש"ף, טוען כי מיד לאחר קבלת הפנייה לאו"ם יחדלו

הסכמי אוסלו להיות בתוקף.

פעולה זו היא עוד הפרה של ההסכמים עם ישראל ומאפשרת לממשלה לנקוט בצעדים חד צדדים ביהודה ושומרון כולל החלת ריבונות על ההתיישבות . 

הדדיות בחד-צדדיות 

בתגובה לצעדים חד צדדיים אלו על ממשלת ישראל לנקוט בפעולות הבאות : 

       הכרזה על כך שישראל רואה בכך הפרה של הסכמי אוסלו וביטולם. 

       אימוץ דו"ח השופט אדמונד לוי המסדיר את מעמדם החוקי של היישובים ביו"ש. 

       מניעת כל פעילות של הרשות הפלסטינית והמדינות התורמות בשטחי C . 

       סיפוח מדורג של אזורי ההתיישבות ביהודה ושומרון. 

       שלילת כל גינוני הכבוד ותעודות הVIP  של ראשי הרש"פ.

יום כט' בנובמבר הוא יום חשוב בהיסטוריה של הציונות, הוא נתפס בתודעת העם היהודי כיום אשור המדינה באו"ם, אך הוא ידוע גם כיום בו הוצעה חלוקת הארץ . 

מעשיהם של ראשי הרש"פ מהווים לא פחות מאשר טרור מדיני. ביום בו ההנהגה הפלסטינית דחתה את הצעת החלוקה בשנת 1947, מבקשים יורשיה לפעול שוב בחד צדדיות במטרה

לפגוע באינטרסים הקיומיים של ישראל

 

***************************************************************************************************************************************************************************8


לא יהיה מנוס ,,אלא לפורר, את הרשות הפלסטינית,!!

בטרם תחשוב ללכת לאום ולזכות במעמד של מדינה!!

ואז ניחשב בפני העולם כמדינה שכובשת מדינה שכנה!!

רצוי להגיע, להכרעה מיידית, לטובת ,ארץ ישראל :

                                הרצאה ביום 01/01/2011

אמנם כל העיניים נשואות לעבר הדיונים אודות המתווה לפתיחת משא ומתן בנינו לבין הפלשתינים אך אנו חוזים כי בכל תרחיש ייכשלו השיחות.  ולכן, יש כבר היום לתכנן את התוצאה הברורה של כישלון המשא ומתן עם הפלשתינים, ליום שאחרי.  שלשה נתיבים מרכזים פתוחים בפני הנהגתנו:

1. הליכה בנתיב השלום –

אין צורך להכביר מילים, שלום כפי שאנו מבינים שלום לא יפרוץ בנינו לבין הפלשתינים , לא בימי חיינו,, ולכן חלופה זו אינה ישימה.  חמור מכך, כשלון חלופה זו יוביל למלחמה כוללת (בעתיד) בין ישראל לפלשתינים ובני בריתם ,שיהיו,, מצרים, לוב, תימן, והישנים: חמאס, חיזבאללה, איראן, סוריה לבנון ואחרים.  עלינו להכיר בכך כי בעיות הליבה המפרידות בין הפלשתינים לישראל אינן ניתנות  לגישור, לא בדורנו.  עלינו גם להיות הוגנים כלפי הפלשתינים.  ומכאן כי המדינה המוצעת להם באזור יו"ש גם בתנאיי התווית הגבול האופטימאלים מבחינתם (קווי 87 ), אינה בעלת יכולת קיום (שטח מצומצם, חוסר שליטה על הגבולות, סידורי ביטחון ישראלים , חוסר מוצא לים וכדומה) ותמיד תהה סמוכה על שולחנו , או שולחנן שלמדינות ערב.  ניראה כי הפלשתינים הפנימו זאת והגיעו למסקנה פרקטית (בנוסף לאיסלמיסטית) כי זכות קיום עבורם כמדינה הינה מותנית בשליטתם בכל השטח מן הנהר ועד הים דהיינו, על מנת להתקיים עליהם להחריב את המדינה היהודית.  וכמובן שזה לא יקרה, ולכן גםהסכם שלום כהלכתו לא יהיה (פיסת הנייר שאולי תיחתם, אינה הסכם שלום).מפני שאבו מאזן עומד על כרעי תרנגולת: חמאס רוצה בכלל למחוק את ישראל (מיד) וששה מיליון פליטים רוצי לחזור לכפריהם שננטשו ,ב ,,,1948

חייבות לחלוף עוד מספר שנים, אפשר עשורים, לפני שהפלשתינים יפנימו כי עתידם המעשי כרוך בנפילת הבטן הרכה באזור היא הממלכה ההאשמית והקמת מדינה פלשתינית על חורבותיה.

2. שב, ואל תעשה – הסכמי בינים

להסכים שלא להסכים ולהשאיר את חילוקי הדעות בין הפלשתינים וישראל במצבם העכשווי לדורות הבאים ללא ניסיון לגשר עליהם כעת, תוך שקובעים את התנאים לדו-קיום של אויבים, בשכנות עויינת.זה הינו המצב הרצוי ביותר לעת הזו עבור שני הצדדים באשר אי הסכמה אודות נושאי ליבת הסכסוך הינם וודאים וכך הצעד הנבון יהיה להקפיא את המצב הקיים ולהשאיר את פיתרון בעיות הליבה לדורות הבאים, אם וכאשר.

במידה ומתווה זה יחזיק מעמד הוא מהווה את הפוטנציאל הגדול ביותר לרגיעה באזורנו תוך שהצדדים עוקפים את הבורות והמכשולים שבדרך ומגיעים למצב של שכנות טובה, ללא הסכמות.  כשלון השיחות אפשר שיביא לייצוב מצב זה כברירת מחדל.

מאידך גיסא, ההתפתחויות האזוריות והבינלאומיות יובילו בסופו של יום בטווח של עשור עד מספר עשורים למלחמת הכל בכל באשר האסלאם הקיצוני, המיליטנטי ידחוף את האזור להפרת ההבנות בנינו לבין הפלשתינים וההמשך ידוע.

3. פירוק הרשות – ייזום אנרכיה תחת פיקוח

כאן אנו שוב חוזרים לתורת המשחקים ונדגים זאת  דרך פעילות מונעת הידועה היטב לחקלאים בנינו.  כאשר מתקרבת שרפת ענק לשדותינו ובתינו, מה עושה חקלאי פיקח?  הוא שורף באורח יזום ומבוקר חגורת אש סביב רכושו  וכך גוועת האש המשתוללת המגיעה ממרחקים.

לטובתנו יהיה ,כי על שיחות השלום להיכשל.  ישראל אל לה לוותר על צרכי ביטחונה ונכסיה האסטרטגים ובפרט לאור אי הוודאות הקיצונית המטלטלת את אזורנו והפלשתינים לא יוותרו על נושא זכות השיבה לתוככי הקו הירוק.  הללו כבר הכריזו כי הפליטים הפלשתינים הפזורים בארצות ערב לא יורשו לחזור למדינה הפלשתינית לכשתקום, אם תקום, באשר מקומם במדינת ישראל בלבד.

ה"אבו מאזן" אף הכריז קבל עם ואו"ם כי ברצונו לפתור את בעיית 63 שנות הכיבוש (לא 44 שנות שהותה של ישראל ביו"ש מאז 1967, אלא לפתוח את נושא גבולות 1948), דהיינו ביטול קיומה של מדינת ישראל.   "אבו מאזן" הכריז על רצונו לפתוח את הסכמי אוסלו במספר נושאים כלכליים.  אל לישראל לשחק לידיו, אם לפתוח את הסכמי אוסלו הרי גם לישראל השגות על ההסכמים ועליהם כולם להיפתח על כל המשמעות השלילית, לפלשתינים בעיקר, עקב כך.

הוא גם הצהיר כי הארגון לשחרור פלשתין, הוא אש"ף ימשיך להתקיים במתכונתו הקודמת וימשיך לחתור להשגת מטרותיו דהיינו, סילוק ישראל מהמפה ללא תלות בהסכם "שלום". 

היהודים כדרכם בחול אינם מאזינים היטב לנאמר על ידי מנהיגים ערביים.  אילו הקשבנו והפנמנו היינו מונעים מעצמנו צרות צרורות.  הוא הצהיר בנאומו באו"מ בשפה דיפלומטית וכן בשפה שאין ישירה ממנה, כי מטרת הקמת המדינה הפלשתינית היא אך שלב בחיסולה של מדינת ישראל (חיסול 63 שנות כיבוש).  ייזכר הקורא בדיווחי התקשורת הישראלית אודות נאום ההסתה באו"ם של מכחיש השואה הזה,(נשיא איראן)אשר באורח מצער גורף תמיכה מ"אבו מאזן" והקמת מדינה פלשתינית בעודה מעלימה, מוחקת, מצנזרת את כל הביטויים מצדו אשר עניינם חיסול מדינת ישראל ממש מתוך אותו הנאום.  רבותי, התקשורת הישראלית (למעט בודדים בה) הפכה לאויב ישראל גדול יותר מהפלשתינים. 

ראו את עיתון הארץ וכתבו עקיבא אלדר העמל תוך גמגום (עילגות כתיבה) היסטרי, לשכנענו כי "עבאס" הפך לציוני דגול המעלה את חזון הרצל על ראש שמחתו ותומך במתווה שתי המדינות.  הוא כמובן "שכח" לציין את כל איומי השמד (ראה..."63 שנות כיבוש" )

מאחר ולא תהיה ,התקווה להגיע להסכם בזמן סביר, על ישראל לפנות ממגננה למתקפה, להעביר את הסכסוך לשטחו של האויב (מוכר?) דהיינו,

 לפעול להפלת הרשות הפלשתינית.  על ישראל לפעול ליצירת אנרכיה מתוכננת ויזומה אשר תפיל בסופו של יום את הרשות הפלשתינית לקרשים ותחסל סיכויי קיומה, כולל המדינה הפלשתינית, יציר כפיו ודמיונו של השמאל הרדיקלי הישראלי.

וזו  תהיהמלחמת המנע – דהיינו , יצירת חגורת-אש מקדימה כנזכר לעיל לעולם זולה יותר באמצעים ובחיי אדם ממלחמת תגובה. 

קודם לכך, תנסה "הרשות" לגרור את ישראל לבית הדין הבינלאומי בהאג בנוגע לכל אירוע החל מעיטוש של מתיישב יו"ש ועד נאום לא מתקבל על דעתם של נתניהו.  זהו אזי הזמן הנאות להפעיל את "חגורת האש למול השתוללות השרפה הגדולה" ולפעול להפלת הרשות על ידי סנקציות, סגירת גבולות, סיפוח נדיב של כל שטחי ההתיישבות היהודית הקיימת ביו"ש והחלת החוק הישראלי על שטחים אלו, התנערות מוחלטת מנושא פתרון הפליטים והעברתו-השלכתו לאחריות הבלעדית של ה"מדינה" הפלשתינית, עצירת כל מסחר עם הרשות, סגירת הגבול באופן הרמטי, עצירת פריקת סחורות בנמלי ישראל וגבית מיסים עבורם, עצירת כל נושאי תשתיות משותפים - אספקת חשמל ומתקני מים, אטימת הגבול (כולל מפעלי מתיישבים) בפני פועלים פלשתינים, עידוד תאי חמאס לפעול כנגד הרשות בגדה דרך צד שלישי.   הכול  יהיה כשר והרשות נתונה. 

כמובן שלזמן זה, כיום, חייבת ישראל להסכים לכל מתווה של פתיחת משא ומתן ללא תנאים מוקדמים – ממילא הדבר לא יסתייע ולא יושגו סיכומים, לכל היותר ימצאו הצדדים את הקווים האדומים של הצד השני, אך גם זו נחמה שתהייה בינתיים:

כאשר השיחות תעלנה על שרטון, והן תכשלנה, בוודאות.  אין צורך בחוות דעתם של ידעני ובוגרי "קורס נביאי השקר" וכוהני הבעל והעשתורת מהתקשורת ועוזריהם מהשמאל הרדיקלי, השיחות תיכשלנה בשל התנגדותה הוודאית של הרשות הפלשתינית לביטול זכות השיבה הפלשתינית, אין חשיבות מה יוצע להם, הללו לא יוותרו על לוז הסכסוך, הם לא יוותרו על האפשרות התיאורטית (לטעמנו) לחיסול מדינת ישראל והיא אותה זכות שיבה.

מכאן כי ההתלהבות של העולם המערבי ובפרט מדינות הקוורטט וארה"ב, תצטנן ותלך.   במוקדם ולא במאוחר תוכר הרשות הפלשתינית כסרבנית שלום וכך תיפתח הדרך למתווה שאנו קוראים לו "יש להרע את המצב על מנת להיטיבו".

אין ספק כי הסכסוך עם הפלשתינים ילך וידמם  לאיטו או בקול נפץ גדול וזה יימשך ויימשך עד אין קץ ויגבה מעימנו עם חלוף השנים אלפי קורבנות נוספים, בעיקר אזרחים.  ללא וויתורים מפליגים פלשתינים (ישראל כבר וויתרה ומוכנה לוויתורים נוספים מוגבלים בהתאמה עם צעדי האויב הפלשתיני), דבר שאינו ניראה באופק ואינו סביר הרי שקיימות בפנינו שתי אפשרויות הנובעות מפרק זה.

האחת, לחיות עם הסכסוך המדמם והמזוין עם הפלשתינים עוד עשרות בשנים על כל הסבל והאבדות בנפש הכרוך בכך לשני העמים והשנייה, ליזום את פרוק הרשות (האמצעים בחלקם פורטו לעיל) , להביא את הפלשתינים למצב של חדלות שלטון ואנרכיה בינם לבין החמאס ולקצור את הפירות מעל ראשיהם, תוך פינוי יו"ש מאלמנטים ערבים טרוריסטים מזרחה לירדן, סביר כי סיום המהלך יביא להקמת מדינה פלשתינית בעבר הירדן ,,,על חורבות הממלכה ההאשמית.

מדוע לא לחשוש מפירוק הרשות הפלשתינית

קיימים אלו בנינו השבויים בקונספציה כי הרשות הפלשתינית הינה טובה לישראל ובהעלמה ימוטטו השמים ותפרוץ אנרכיה והתמודדות דמים ולכן יש לשמרה בצמר גפן כאתרוג יקר.  , כל זה נכון  במדה והרשות  מספקת את הסחורה דהיינו, ניכנסת למשא ומתן עם ישראל ומגיעה להסכם שלום סביר ובהסכמה הדדית עבור שני הצדדים, או למצער להסדרי בינים ארוכי טווח מונעי שפיכות דמים..

שישים הקורא ליבו ,,לאירוע נוסף אשר יקום עם פתיחת חלון ההזדמנויות לקיעקוע הרשות הפלשתינית והכוונה ל"אביב הערבי" אשר אזי יהפוך קרוב לוודאי ל"אביב אסלאמיסטי-רדיקלי" תוך עליית קיצוני האחים המוסלמים ואל קעידה לשלטון במצרים ולוב (ואפשר גם תימן).  לכן, ככל שנרחיק מגבולותינו לעבר ממלכת ירדן את הסכנה הפלשתינית המהווה ראש חץ במסע להשמדת ישראל כן ייטב לנוכח הימים הקשים ממילא הבאים עלינו לרעה. 

משך תקופת האנרכיה היזומה  ברשות קיים תסריט סביר בו ישחטו הפלגים היריבים, החמאס והפת"ח זה את האחר במאבקם חסר הפשרות על השליטה בשטחי יו"ש.  אנו נחזה במתנגדים המעופפים מהגגות לעבר מותם וקיברי אחים לשני הצדדים.  על ישראל, לאחר שהציתה את התבערה לא להתערב ולתת לאויביה הניצים (זו רוח הקדים מקדם) להקיז זה את דמו של השני תוך שמנהלת מסע תקשורתי בינלאומי המציין את חוסר מסוגלות הפלשתינים  לנהל מדינה משלהם ומכשיר את התערבותה בנעשה בהמשך. 

משהגיעו מים עד נפש-הפלשתינים, תתערב ישראל ותיקח השליטה מחדש תוך שדואגת כאמור לסלק את יחידות ומנהיגי הפלגים היריבים לירדן שם ימשיכו במאבקם המדמם האחד כנגד השני הפעם בעבור השליטה על חורבות הממלכה ויביאו בסיומו של יום להפלת הממלכה האשמית ויצירת מדינה פלשתינית על חורבותיה.  עם מדינה כזו, במקומה ההוא, ישראל תוכל להתמודד ללא קושי רב.

באשר ממילא הפלשתינים מסרבים להתיר ליהודי שהוא לשכון במדינתם העתידה (ירדן), הרי שהינם תומכים במשתמע בהפרדת אוכלוסיות דהיינו הערבים במדינה הפלשתינית והיהודים ביהודית.  טוב להם, טוב גם לנו, הפרדה מוחלטת, חילופי אוכלוסיות ובא שלום על ישראל ופלשתין.

ניתן לצפות ברמה גבוהה של וודאות כי יימצאו מדינות ערביות  אשר תתמוכנה, כנראה בהסתר, בפעולות הישראליות ובוודאי שלא יצאו נגדנו עקב כך.  עבור מספר מדינות ערביות כבר רואותבפלשתינים לנטל ולמשא כבד ואף מסוכן ועל ישראל לבנות על ולפעול בהתאם,,!!

 חייבים לגמור לעזתים  בפנים

****************************

חברים יקרים,כולנו ,,מודאגים

לגורל מיליון דרומיים ,סובלים

לחקלאים,למפעלים,ותלמידים

אם כבר גייסנו, מילואימניקים

ונענו לקריאה ,עשרות אלפים

רובאים טנקיסטים ,ותותחנים

*****************************

הרצועה תחולק לכמה חלקים

לפזר מעליהם מיליוני, כרוזים

לתת התראות,ושינטשו,בתים

חובה לטהר שכונות ומשגרים

לעצור את , מנהיגי המחבלים

לעצור את הנייה, וכול השרים

להכניסם למכלאות, באוהלים

על חוף הים,למשך כמה חורשים

ויתחייבו לנו על שקט,, לאורך שנים

ולהפסקת אש בחסות האמריקאיים,והמצריים

ושאלוהים ישמור את המדינה,,, ואת כול החיילים

תדעו לכם ותהיו בטוחים,כי,שלום לא יהיה עם הערבים

לחנך ילדים וגם נכדים,כי,על חרבנו נחיה,לאחרית הימים

**********************************************************

אבל,,,,

אנחנו נגיע לאכזבות ,ולוויכוחים

כי יגיעו אישים,ויפעילו עלינו לחצים

ולא נכנס לעזה,, עם כוחות יבשתיים

בכדי שלא נאבד את השלום עם השכנים

המלך עבדאללה ומורסי,עומדים חסרי אונים

מול האסלאמיים הקיצוניים אשר כל יום מפגינים

וחמאס יחגוג ניצחון,,מפני שכך הם, פני הדברים

וגיוס חיילי המילואים,ייחשב כתרגיל מן התרגילים

בברכה ממני ,,יגאל מזיאד, אלוף משנה במילואים

20/11/2012

 


************************************************************************************************************************************************

קריאתי אל חברי הכנסת,,בכדי שיתעוררו,,ויתרמו להצלת המצב.

מתוך הרצאתי מיום ראשון,,/11/2012

***************************************************************שמענו שאתם, חברי הכנסת, דנים המון באלימות. שמענו שוב שאין מספיק כסף לעוד שוטרים ועוד מכונות ירייה , נגד כייסים ואנסים. הרגשנו ושמענו את זה כבר פעם. או כמה פעמים. או מיליון.

אתם לא רואים את הפתרון שמונח ממש מתחת לעוגיות החמאה שעל השולחן שלכם? תפסיקו לספר לנו על תקציבים. הרי אפילו אתם כבר לא מאמינים לעצמכם.. את האלימות לא תנצחו בתקציבים. הכל מתחיל מחוקים מרתיעים. הרוצחים והאנסים וכל שאר הבני-דודים של השטן צריכים לפחד מאיתנו ולא אנחנו מהם! אז הנה התכנסתי כאן היום ואני חוטף לכם את המיקרופון ויש לי דרישות. זה לא כסף וזה לא כוח שאני רוצה. זה חוק. או ליתר דיוק חוקים. כן, זה חוקים שאני רוצה! חוקים קשים למען אזרחים שרוצים לחיות ונגד אלה שחוגגים על חשבון הכאב שלנו והפחד, כל הדרך אל הקזינו של החיים של הכי היקרים לנו

והנה הדרישות שלי:
- על אלימות נוער אני דורש להעניש קשה - כל נושא תיק פלילי על אלימות לא יקבל רישיון נהיגה ולא יצא לחו"ל עד גיל 30! – תתחילו עם 3-4 כאלה ואתם תראו באיזו מהירות הם המתחילים האלה יכולים להרגיע...- לתת עונשים קבועים וקשים בחוק ,,לרוצחים (מאסר עולם אמיתי!  לכל החיים!), לאנסים (20 שנה), לסוטים שפגעו בילדים (20 שנה), לרוצחי נשותיהם (מאסר עולם – הם רוצחים), לפושעים שפגעו בקשישים (15 שנה ועוד שנה לעבוד עם קשישים) ולמתעללים מינית בנשים (10 שנים מינימום). על אונס קבוצתי - מאסר עולם!!!! – ואל תאפשרו לשופטים להפעיל את בלוטות הרחמים שלהם פתאום כשהם צריכים להרתיע. נראה אותם אחרי שהילד שלהם ייפגע, חס וחלילה..

- להעניש על מעשי מרמה ונוכלות בעונשים קשים ויעילים. על אלימות "קלה" ברחוב - כנ"ל ועל עוד מעשי פשע "קטנים" שכשאתה לא מטפל בהם - אתה מגדל פושעים אמיתיים. ולא - אני לא מתכוון לאנשים רעבים שגנבו!! אני מתכוון למי שמוצא שאלימות ופשע זו אחלה פרנסה עבורו.

- במקום בתי כלא יקרים (שהם היום סוג של מתנ"ס, אבל לפושעים..) אני רוצה שתקימו יישובי עונשין מבודדים בנגב שבהם יכלכלו האסירים את עצמם ויממנו את שהייתם בעבודה קשה. קוראים לזה "עבודת פרך" - מזה הם יפחדו! היום הם פשוט יושבים בחוג מקרמה, מחשבים ויוגה – ובקרוב? מה? חוג  לג'ודו?

 ולמה שלא יהיה מקצוע כזה בבגרות – ניהול משפחה. למה הילדים שלנו חייבים לדעת כל תנועה של כל נביא בתנ"ך ושל כל צבא בהסטוריה של אירופה אבל את הדברים הבסיסיים של איך לגדל ילדים, איך לחנך אותם, איך לנהל תקציב משפחתי או איך לבנות לעצמם ולמשפחתם חיים בעלי ערך ותקווה – למה את זה אתם משאירים לרחוב? נמשיך?-

 להנהיג סירוס כימי חובה למי שביצע פשעים מיניים בילדים ולמי שחזר על פשעי מין כלשהם (אונס, או מעשים מגונים).

- למנוע מפושעי מין לחזור ולהתגורר לפחות 50 ק"מ ממקום מגורי הקורבנות גם אחרי שחרורם, לכל החיים.

- פושעי סמים ובמיוחד מבריחים וספקים שייתפסו – ביתם וכל רכושם עד השרוך של הנעל ,יוחרם לטובת המאבק בסמים. הם יממנו את המאבק בהם. רציתם תקציבים? הנה. קחו.. קחו.. עכשיו אתם מרוצים? קיבלתם כסף? ובשבילי ההיגיון הבריא... אני אמשיך,,,

- עברייני אלימות קשים לא יורשו לצאת לחופשות מהכלא! – זכרו את בן איבגי שצוחק עליכם כל הדרך ההסגרה דה-לוקס שהוא סידר לו. וזה אחרי שבחופשה הקודמת הוא סתם שדד מכולת.

- לשלול מכל מי שישא נשק לא חוקי את רישיון הנהיגה ואת הזכות לצאת לחו"ל להרבה שנים. אפילו אם לא עשה דבר. סכין לא לוקחים בכיס כדי לקלף תפוח וגם אקדח הוא לא ממש מצית!

- לשלול מכל נער שעשה שימוש בנשק בלתי חוקי (כולל סכין, אולר וכדומה) את הזכות לשרת בצבא ולנהוג במכונית (שמעתי שבוועדה כבר התחלתם לדון בדברים דומים -

- והייתי מוסיף גם את האלימות בדרכים. כולנו הצלחנו כאן ושם לפשל בכביש. אבל את מי שחוצה קו הפרדה לבן, מי שחוצה רמזור באדום, שנוהג בלי רישיון ועוד כמה עבירות סוציומטיות במיוחד שיש להן גם נטייה מוזרה לייצר גופות מרוטשות - את אלה הייתי מעניש ב-5 שנים בכלא ושלילה לכל החיים על העבירה עצמה! הם רוצחים שקטים. בלי הגה. הם חייכנים ונורמטיביים אבל הם יהרגו לך את ההורים או את הילד. או את כל המשפחה. בלי להניד עפעף.

לסיכום, רבותי המחוקקים, זה לא כסף שחסר למאבק באלימות - זה חוקים!

זה שתתחילו להזיז את עדרי העוזרים הפרלמנטריים שלכם ולשנע את הפקסים שלכם ואת המחשבים הניידים והרכבים הצמודים כל כך טוב אליכם ואל נשותיכם החסודות ואת החליפות המפוארות שקניתם מכספנו "בשביל הקשר עם הבוחר" ותנסחו חוקים ותעבירו אותם כי אתם מסוגלים לעבוד בחריצות מדהימה בשביל כל קול בבחירות אבל בשביל החיים של ילדינו אתם תמיד בפגרה או באיזה סיור לימודים בחו"ל על חשבוננו שבמהלכו אתם לומדים נושא מאד חשוב כמו הגודל ההשוואתי של חדרי מלון בסגנון הסוויטה הקאריבית או אופרציות בניהול בריכות שחייה בחופים קסומים ומשום מה מסתבר שממש אצלם פותחו שיטות מצוינות לניהול תחבורתי שישראל מתעתדת ליישם,, וזה אפילו שכלי הרכב הכי חדיש שם זה איזה פרד או ריקשה או סתם הרגליים של המקומיים..

זה לשנות כך שהם יפחדו מאיתנו. כן – הם. המאיימים האלה. הגדולים המפחידים. אלה שפעם הזנחתם כשהם היו ילדים עניים ודפקתם להם את הילדות והיום הם מחזירים לנו בראש.

וכן. מאיתנו: ההורים והשכנים והאנשים הפשוטים שסתם רוצים לחיות בשלום עם הפחדים שלנו. מאלה שעד היום לא קמו להגיד לכם שדי כבר כי תמיד היינו בטוחים שאוטוטו אתם מתחילים לטפל בזה. הרי בשביל זה נבחרתם, לא?

חובה לשנות שהעבריינים יפחדו, במקום שאנחנו נפחד מהם. ובמקום שנצטרך להתפלל בכל פעם שהילד יחזור בשלום או שאימא שלנו כשנוסעת בכביש ,,או שהבת שלנו , או שסבתא כשנשארת בבית ופוחדת מכול רעש ששומעת בחוץ.

***************************************************************אני אולי,,אזרח משונה שרוצה את המדינה הבריאה ושלמענה  נלחמתי משדות הקרב ועד לשדות השלום, ואני ממש סתם בן אדם. אחד שרוצה את המדינה שכבר הייתה ממש בהישג יד, ממש כאן, אבל פתאום נעלמה לי,  ופינתה את המקום למשהו שאפילו בחלומות הזוועה של ההורים שלנו לא יכול היה להופיע כי אין מצב שיהיה דבר כזה בעולם חוץ אולי מישראל 2012.בגלל ניהול כושל.

בברכה (מיגאל) מזיאד עבאס,,נער הפלא של שנות הארבעים!!!

                                  01/11/2012חיסולו של אבו ג"האד,ח"ליל אלוזיר,,ב,,16/04/1988 בטוניס.

*************************************************************

אבו ג'יהאד, שגילם בדמותו את המאבק הלאומי הפלשתיני ושילם על כך בחייו, נולד בשנת 1936 בעיר רמלה. הוא היה בן 12 בעת תבוסת הערבים במלחמת השחרור. עם כיבוש העיר על ידי כוחות צה"ל, נעקר עם משפחתו לרצועת עזה. בשנות ה-60, רחוק מהבית, הקים ביחד עם יאסר ערפאת את הארגון לשחרור פלשתין (אש"ף). בסיסו המחתרתי הראשון היה במדינה הצפון אפריקנית אלג'יר, ומשום כך זכה גם לכינוי "האלג'יראי".

בשנות ה-80 מעמדו של אבו ג'יהאד כשני  לערפאת ,כבר היה בלתי ניתן לערעור. הוא פיקד על הכוחות הצבאיים של אש"ף והיה המוח מאחורי אינספור פיגועים , ביניהם הפיגוע במלון "סבוי" בתל אביב בשנת 1975 והפיגוע בכביש החוף בשנת 1978. שני הפיגועים האלה בוצעו על ידי מחבלים של תנועת הזרם המרכזי באש"ף, הפת"ח, אשר נחתו בחופי ישראל באמצעות סירות גומי.

הסיירת מתכוננת,  

לקראת סוף שנת 1987, קיבלה סיירת מטכ"ל את המשימה להיערך לחיסולו של אבו ג'יהאד. רבים שלא ידעו על ניסיונות החיסול הקודמים שלא צלחו, נטו לייחס מאז את ההחלטה על פעולת החיסול שיצאה אל הפועל ב-16 באפריל 1988 לנקמה ישראלית על פרוץ האינתיפאדה הראשונה ב-7 בדצמבר 1987 ובעיקר לפיגוע ב"באוטובוס האמהות" שאירע ליד דימונה ב-3 במרס 1988 (בפיגוע זה נהרגו שלושה ישראלים).

אבל ההסבר הזה אינו מתיישב עם הפרסומים על תחילת ההכנות לפעולה עוד לפני כן. פעולה בנמל מרוחק לא ניתן לבצע באופן מיידי ואפילו לא בהתראה של שבועות ספורים בלבד.

את המשימה להתנקש בחייו של אבו ג'יהאד קיבלה סיירת מטכ"ל בעת שעל היחידה פיקד סא"ל משה (בוגי ) יעלון, לימים הרמטכ"ל וכיום השר לנושאים אסטרטגיים, שנחשב "אווטסיידר" בגלל שצמח בחטיבת הצנחנים ולא בסיירת עצמה. סגניו של יעלון היו רס"ן פנחס בוכריס, לימים מנכ"ל משרד הביטחון, ונחום לב , אחד המיתוסים הגדולים ביותר בתולדות סיירת מטכ"ל. יעלון הביא לסיירת כקצין מודיעין יחידתי "אאוטסיידר" נוסף –  , ששירת תחתיו שנים קודם לכן בסיירת הצנחנים. כאשר משימת ההתנקשות באבו ג'יהאד הוטלה על ידי הדרג המדיני על סיירת מטכ"ל נקבע מראש כי היא תתבצע על אדמת טוניסיה.

 למוסד היה גם כן תפקיד מרכזי. במשך חודשים אספו המוסד ואגף המודיעין כל פיסת מידע על הנעשה בטוניס ובעיקר על הווילה שבה התגורר אבו ג'יהאד בלב העיר, בשכונה שבה התגוררו עוד רבים מבכירי אש"ף. שכנו הקרוב ביותר היה מחמוד עבאס, המכונה אבו-מאזן, המשמש כיום כיו"ר הרשות הפלשתינית.

 

"במשך שעות היום איל היה בקשר רצוף עם השב"כ ועם המוסד ועם כל הגורמים הרלוונטיים באגף המודיעין, ובלילות הוא היה יושב בקמ"ניה (החדר של קצין המודיעין- ע.ר) עד לשעות הקטנות. הוא התעקש להשיג כל פיסת מידע על כל יעד, גם היא נראתה על פניה לגמרי לא חשובה".

אימונים ברמת השרון, הלוחם הסתובב כמו בחורה בקניון איילון

תקופת האימונים לקראת הפעולה בטוניס סחפה את סיירת מטכ"ל. עיר היעד טוניס שוכנת על חורבות קרתגו הקדומה, שהיתה האויבת המושבעת של רומא . המרחק מחוף ימה של "קרתגו" ובין הבית של אבו –ג'יהאד היה חמישה קילומטר, ובהתאמה הוחלט לערוך אימוני "מודל" לקראת המבצע בווילות ברמת השרון שנמצאות במרחק דומה מחוף תל ברוך. לצורך האימונים עשתה הסיירת שימוש בווילה של לוחם היחידה תושב העיר, ולימים אל"מ ומפקד חטיבת הבקעה. ספק אם התושבים בשכונות היוקרה של רמת השרון הבחינו בלוחמי הסיירת כאשר התגנבו מן החוף לווילה פעם אחר פעם במסגרת האימונים, וגם אם הבחינו, הם לבטח לא העלו על דעתם כי מדובר בהכנות לשל סיירת מטכ"ל למבצע במרחק של 2,300 קילומטר מן הארץ.

על פי תכנית המבצע ,אחד מלוחמי היחידה היה אמור להתחפש לבחורה. לכך נבחר לוחם בן קיבוץ שהיה גבה קומה ובהיר עור. חבריו רצו להיות בטוחים שהתחפושת שלו מוצלחת ושהוא לא נראה כגבר, ולכן ביקשו ממנו להסתובב באחד הערבים כאישה בקניון איילון, שהיה אז די חדש. בחורים כמעט הזילו ריר כשראו אותו, וכך הבינו שהתחפושת בהחלט מוצלחת.

ההכנות הממושכות למבצע הסתיימו בשלב ראשון במפח נפש : בתחילת 1988 החליט הדרג המדיני לעכב את הפעולה בטוניס.

הפעולה

אבל לא לאורך זמן. האור הירוק לביצוע המשימה התקבל באופן סופי לאחר הפיגוע ליד דימונה. ההחלטה נתקבלה במהלך דיון שנערך, בו השתתפו ראש הממשלה, יצחק שמיר, שר הביטחון, יצחק רבין, שר החוץ, שמעון פרס, הרמטכ"ל דן שומרון, סגנו אהוד ברק, ראש אמ"ן אמנון ליפקין שחק, יועץ ראש הממשלה לטרור יגאל פרסלר, ראש המוסד, נחום אדמוני וסגנו, שבתאי שביט. כאשר אנשי סיירת מטכ"ל קיבלו הוראה להיערך מחדש לפעולה הם עשו מחדש את תרגילי ה"מודל" אבל לא היינו צריכים לחזור גם אל שלבי התכנון. סגן המרטכ"ל ברק היה הקצין הבכיר ביותר בחפ"ק שהתמקם על גבי אוניה מול טוניס במוצאי השבת , שנקבע כמועד ההתנקשות.

הפעולה החלה למעשה עוד לפני הגעת כוחות צה"ל אל החוף, כאשר שני אנשי מוסד וסוכנת שלישית שכרו בשלוש חברות השכרה שונות בטוניסיה רכבי טרנספורטר. הם כבר היו בעיר בזהות בדויה ושילמו במזומן על כל אחת מן המכוניות. על החוף חיכו ללוחמי הסיירת רכבי ה"טרנספורטר" נהוגים בידי סוכני המוסד. הם כבר הכירו את העיר היטב, והובילו את המטכ"ליסטים בנסיעה שארכה דקות ספורות היישר אל הווילה של אבו ג'יהאד.

סגנו של יו"ר אשף, היה עדיין ער בשעה שתיים לפנות בוקר כאשר לוחמי סיירת מטכ"ל התפזרו מחוץ לוילה שלו בדממה, בארבע חוליות שונות. נחום לב ולוחם נוסף היו אמורים לגשת ראשונים אל הבית של אבו ג'יהאד. השומר מחוץ לווילה ראה לפתע מולו זוג נאהבים. אחד מהם (נחום לב) , החזיק חבילה שנראתה כבונבוניירה, ואילו הלוחם בתחפושת האישה, אחז מפה של האזור. לפי העדויות, הבחורה עם המפה התקרבה אל השומר כאילו כדי לבקש ממנו הסבר כיצד להגיע לכתובת בשכונה. באותו זמן האיש עם החבילה כיוון רובה עם משתיק קול שהיה מוסתר בתוך קופסא הישר אל הראש של השומר. המאבטח של אבו ג'יהאד לא היה יכול להבחין בנקודה אדומה שסומנה על הראש שלו, ופתאום הוא התמוטט ונפל. יריה אחת פגעה לו בדיוק במצח. חיסול השומר היה האות להסתערות על הבית. חוליה נוספת חיסלה גנן שהיה בחצר הבית, ואילו חבורה לא גדולה של לוחמים הסתערה אל תוך הווילה לאחר שפרצה את הדלת באמצעות ציוד מכני שסחבה עימה. שומר נוסף של אבו ג'יהאד נהרג מהתקלות במרתף  

אינתיסאר אל וזיר המוכרת כ"אום ג'יהאד", אישתו של אבו ג'יהאד, סיפרה לפני למעלה מעשור בראיון מיוחד לעיתון "מעריב" כי בשלב הפריצה "אבו ג'יהאד ישב ליד השולחן ואז דחף אותו, קם במהירות ולקח את האקדח שלו מהארון. שאלתי אותו "מה קרה? מה קרה?". שמעתי את הרעש של פריצת הדלת מלמטה ואנשים צועקים . מיד הבנתי מה קורה. צעקתי לאבו ג'יהאד... הוא לא הספיק לענות לי. הוא ניגש לדלת חדר השינה ואני אחריו. הכל קרה תוך שניות . ראיתי אנשים עם מסיכות על הפנים, כשרק העיניים והשיער שלהם גלויים. אבו ג'יהאד דחף אותי לתוך חדר השינה. אחד הישראלים התקרב אליו וירה בו מקרוב. אבו ג'יהאד נפל....הלכתי אליו כרעתי וחיבקתי אותו. אחד מהישראלים הצמיד לי אקדח לגב וסילק אותי אל הקיר . עמדתי עם פנים אל הקיר . הייתי בטוחה שהוא יירה בי. האיש שירה באבו גיהאד זז הצידה . מישהו שלישי ירה באבו ג'יהאד וזז גם הוא. ואז מישהו רביעי בא וירה באבו ג'יהאד אבל בעצם כבר החייל הראשון הרג אותו. ראיתי אור שהגיע מלמטה. אולי הוא הגיע מהרובים שלהם. אחר כך מישהו מהישראלים נכנס לחדר השינה שלנו ופתח באש. הבן שלנו , נידאל, שהיה בן שנתיים, ישן בחדר. הוא התעורר עוד קודם שמע את היריות והתחיל לבכות. הייתי בטוחה שהוא נפגע. איבדתי את כל התחושות והתחלתי לצרוח. שמעתי קול אישה מלמטה צועק "עלה, עלה", ולא הבנתי שזה בעברית , .ואז נכנס עוד מישהו מהישראלעם בפעם החמישית וירה באבו ג'יהאד . צרחתי "באס! (מספיק! בערבית) חנן הבת שלנו התעוררה גם כן המיריות. היא לא האמינה למה שקרה. היא פנתה אל החיילים הישראליים ושאלה אותם : "מי אתם? מה קורה פה?" אחד מהם דחף אותה ואמר לה "לכי לאמא שלך".

הלוחם שירה ראשון באבו ג'יהאד, חזי (שם בדוי) היה בשנות ה-20 לחייו, קצין צעיר אז, שעוד נועד לגדולות במערכת הביטחון, אם כי מעולם לא הגיע לפיקוד על סיירת מטכ"ל. על פי הפרסומים האדם שכמה דקות אחרי כן התייצב בווילה ווידא אחרון את מותו של אבו ג'יהאד ביריה נוספת, היה מפקד הסיירת ומפקד המבצע יעלון. שניות אחרי ששככה האש בתוך הווילה של אבו ג'יהאד נשמע ברשת הקשר קולו של מפקד האירוע: "המנהל ושלושת הפועלים שלו בדרכם לעולם שכולו טוב", הוא דיווח לחפ"ק שמאחור. המשמעות היתה ברורה מבחינתם.

ההתקפלות

שלב ההתקפלות מטוניס היה מסובך יותר מן ההגעה אל היעד שכן רעש היריות העיר את השכונה המנונמנת של בכירי אש"ף, למרות שמרבית הרובים היו מצויידים במשתיקי קול. בשכונה היו עוד עשרות שומרי חמושים, והיה חשש כי הם ינסו לזנב בכוח. אחד מאנשי המוסד דאג להטעיה כאשר דיווח למשטרה המקומית בטלפון שהיורים נראו בורחים לכיוון מרכז העיר טוניס, בזמן שהמתנקשים דהרו בחזרה לכיוון החוף. אנשי המטכ"ל וגם אנשי המוסד עלו על סירות הגומי, ושבו אל ספינות שחיכו להם, עוד לפני שאנשי כוחות הביטחון הטוניסאיים הבינו באמת מה קרה. רק רכבי הטרנספורטר נמצאו על ידם נטושים באיחור של כמה שעות, היו שריד לכוח הישראלי ש"ביקר" בטוניס.

הפעולה בטוניס זיכתה שלושה מאנשי סיירת מטכ"ל בצל"שים מהרמטכ"ל. אחד ממקבלי הצל"ש היה "חזי", שפרץ ראשון לווילה וירה במנהיג הפלשתיני. צל"ש נוסף ניתן לי', והשלישי – לנחום לב.

נחום לב נהרג בתאונת דרכים בכביש הערבה, באוגוסט שנת 2000, כאשר היה בן 44. רכב שביצע עקיפה למרות פס הפרדה לבן בכביש, התנגש באופנוע שעליו הוא רכב. לאחר מותו יצא לאור ספר שהוא סיים לכתוב זמן קצר לפני האסון, ובו המלצות כיצד לנסוע על אופנוע - ולהימנע מתאונות. גם הקמ"ן רגוניס, ארכיטקט בחייו האזרחיים, מצא את מותו בנסיבות טראגיות, מקריש בדמו, בגיל 37 בלבד. לפני מותו היה לו תפקיד בכיר בחברה שבנתה את פרוייקט המגורים גבעת אנדרומדה ביפו. קבוצות של חרדים טענו כי הטילו קללה על כל מי שמעורבים בפרוייקט, בגלל שנחשפו בו לטענתם קברים של יהודים, והם אף הביעו שמחה גלויה על פטירתו בכרזות שתלו.

יותר מ-20 שנה אחרי ההתנקשות נותרה פתוחה השאלה האם הפעולה הוכחה כ"משתלמת" במרחק הזמן, אם ישראל אכן עמדה מאחוריה. "קשה להגיד שהפעולה השפיעה במשהו על מהלכי ההיסטוריה", אמר גורם ביטחוני.

אנתסאר אלווזיר ידעה מיד שזו עבודה של חיילי צה"ל

לפי טוהר הנשק אשר בלט בפעולת החיסול!!

כיון שהלוחמים דאגו לשמור עליה,על נידאל הבן הקטן,

ועל חנאן הבת הגדולה,ולא פגעו בהם בכלל,.  

****************************************************************************************************
 

לנכדי היקר:

במאה הזאת

השעון לא מתקתק,

המטלפן לא מחייג,

הסנדלר לא מתקן עקבים

והשלטון לא מתקן עוולות.

במאה הזאת

אין גרעינים באבטיח,

אין תאי טלפון ברחובות,

אין שיויון בקיבוצים

ואין אידיאולוגיה בפוליטיקה.

במאה הזאת

נתעשרה העברית בביטויים כמו נשימה עצמונית,

כשלון חלוץ ונבצרות מאונס.

שר בלי תיק הוא מעמד נדיר ומכובד.

בית הבראה נקרא צימר,

בית אבות נקרא אחוזה

ובית בושת – הממשלה.

במאה הזאת

מתבלט הדור השלישי בסלולרי ובמשפחה.

הנכדים מלמדים אותנו להשתמש במחשב ובשאר אביזרי האלף השלישי.

במאה הזאת

כבר לא שותים גזוז, צוף , מיץ פז ומי ברז.

שוטים מנהיגים את המדינה שלנו, ועוד כמה מדינות.

מאירן עד קוריאה, מהודו ועד בוש.

במאה הזאת,

מליונים נהרגים במלחמות ומתים ברעב וממחלות.

אלא שהפעם הכל מצולם ומתוקשר, מסודר ומשודר.

במאה הזאת

מגדלים עגבניות בטעם אננס,

פלפלים בטעם תות ובידור בטעם רע. בלשון המעטה.

במאה הזאת

נעלמו מכונות הכתיבה, הפתיליות, הגטקעס, הצניעות והבושה.

במאה הזאת

יושב ראש הכנסת והסוכנות מציע לנו להצטייד בדרכון זר.

פרסי או גרמני? סודני או תימני?

במאה הזאת

המשורר יכתוב: משיח לא בא, משיח גם לא מסַמס.

במאה הזאת – המאה של נכדי – הייתי רוצה להרגיש בבית...

ואינני יכול.

סבא.

 

תשובת הנכד לסבא

סבא ! נו באמת.........חבל !

אני אוהב אותך כל כך ...אבל

את מה שכתבת, הרי אני מכיר כבר בעל פה

זמנך, מכבר עבר סבא, מה אתה רוצה

אתה לא קולט מה הולך פה, מה פה קורה

אתה חי רק את העבר וזה מזמן כבר פאסה

אולי מספיק להתעסק בשטויות, להתרפק על נשכחות

לערוך השוואות ולבוא בטענות

השפה שלך כבדה ומסורבלת,

כמעט לא מובנת

היום, מדברים מהר, מריצים את המילים

זורמים, לא מדקדקים, לא מדייקים ולא מחשבנים

סבבה, סוף הדרך, כיף וחבל על הזמן

אלה מילות מפתח - מה כל כך לא מובן

במקום לדבר ארוכות, ללא כל תכלית, במילים גבוהות,

אנחנו פשוט מקצרים ואפילו בולעים הברות

אז למה אתה אומר "מה" ? ושוב "מה" ? אחרי כל משפט שלי

למה אתה עושה מכל דבר פשוט, עניין רציני ?

מתי תשכח כבר את הסיפור הזה על המצאת המאה

בקבוק הסיפקלוקלוקס שאימא קיבלה כמתנת חתונה

וה -"בובה מייסס"- סיפורי הסבתא, על החסידה ?

כבר מגיל חמש באינטרנט, ראיתי מה נכנס ומה יצא

גם המעשייה על רחב הזונה ? על מי אתה עובד ?

הרי כל מי שרק רצה, בעד שתי פרוטות, היה בא ודופק

סבא, אתה עוד תקוע במצדה, בשנת תש"ח

שנכבשה "בששת הימים" על ידי הפלמ"ח

תגיד מה איכפת לנו היום משיירות באב אל ואד

אם אפשר להריץ שורה או דרינק טוב בפאב

עזוב אותך מארלוזורוב ושד' בן גוריון

סתם רחובות, אם אין שם איזה פאב מדליק או מועדון

תודה סבא, אתם התחתנתם ונשארתם תקועים

העמדתם פנים שחייכם מאושרים

היום אנו הרבה יותר פתוחים, עם אופקים רחבים

מחליפים בקלות בני ובנות זוג, מגוונים את החיים

היום תנאי ראשון והכרחי לחופה וקידושין

הוא הסכם ממון וסידורי גירושין

אנא ממך סבא, אל תספר לי על נשים צנועות

כשבני ובנות גילך בבית אבות, חוגגים ודופקים אורגיות

אתה רואה סבא, הכול אנחנו יודעים ומבינים

אנחנו רואים את התכנית "האח הגדול" ומזה נהנים

בעוד אתם ממנו רק נדפקתם, ואכלתם מרורים

מעבר למסך הברזל, בברית המעצמות ,נו,  אצל הרוסים

רואה, , , ,

איך אני עונה לך סבא ? לגופו של עניין ובגובה העיניים ?

כי אנחנו, מזה זמן, ערב כניסת שנות האלפיים

הבנו והפנמנו, שאין אמת אחת וכי שום תורה לא ירדה משמיים.

ממני נכדך האוהב

סיימון (לשעבר -שמעון )

נ.ב.

אגב סבא, מה זה ה-"שטוק 84" שמצאתי בארון ?

שבמקום לתפוס ראש, הביא לי בחילות ודיכאון.

אבל בוא נעזוב זה בינתיים סבא – שלא יהיה בלבול

אתה יכול להביא לי עשר אלף שקל בשביל הודו, לסגור על הטיול ?

 

*************************************************************************************************************************
 


 

 

 למזיאד וכל משפחת עבאס! 


הלב שלי מתחמים לראות שהתקשרת,
הלב שלי נמס לקרוא מה שכתבת.

אתה איש יקר שמלא בנתינה

אתה נכנסת לנו לנשמה,
אתה יותר ממשפחה.
גם אם יש לך משפחה מורחבת ואוהבת
תודה שגם לנו אתה נותן מהלב החם שלך!

הרבה ברכות ואיחולים לבריאות טובה
לאריכות ימים,
לצלילות דעה,
והמשך שמירה על המולדת שלנו הלא קלה אבל אהובה!

דרישת שלום חמה לבניך.
שתצלח דרכם ולא ישכחו גם תורתך.


ואני מאחלת שהלוואי ואוכל לתת מעצמי כמוך,
שאלמד להסתכל על חצי הכוס המלאה
ולראות איך להתקדם תמיד יותר טוב ותמיד בבטחה!

כל טוב!

ורד
ואלי גם. וכל הילדים שעוד לא פגשתם :-)

 


 
 

 

מחדלים כואבים ערב מלחמת יום הכיפורים

********************************************

 

מסמך צה"לי שהנחה את החיילים לגבי העלאת כוננות הגיע לידי המצרים, אשר התנהגו באופן הפוך מהכתוב והטעו את צה"ל בפרוץ מלחמת יום הכיפורים

עדויות חדשות ונדירות שחושף היום (ה') משרד הביטחון באמצעות ארכיון צה"ל מתוך דוח ועדת אגרנט, מגלות כי במערכת הביטחונית התגלע חשש כבד כי מסמך צה"לי מסווג, שהיה אמור לנבא העלאת רמת כוננות בצד המצרי לפני מלחמה, הגיע לידי המצרים, ואלה התנהגו בדיוק ההיפך מהאופן שבו ציפו מהם והטעו את צה"ל. העדויות חושפות שוב את גודל המחדל שהביא לפרוץ המלחמה להפתעת ישראל.

עדותו של אלפרד עיני: הקראתי את המברק לראש המוסד והוא חזר לישון


לקראת יום השנה ה-39 למלחמת יום כיפור, חושף לראשונה משרד הביטחון פרוטוקולים חסויים של אישים בצמרת צה"ל ובמדינת ישראל מתוך ועדת אגרנט. הפרוטוקולים נחשפים לראשונה במסגרת מדיניות משרד הביטחון לחשיפת חומרים ייחודים בעלי ערך היסטורי לציבור הרחב.

האלוף שמואל גונן (גורודיש), אלוף פיקוד הדרום במלחמה העיד מספר פעמים בפני הוועדה ושתי עדויות חשובות הותרו כעת לפרסום.

בעדות אחת, שהתקיימה בדצמבר 73', ביקש גורודיש להתחיל בעדותו דווקא באווירה שהייתה בצה"ל בתקופה שלפני המלחמה, אווירה שלדבריו השפיעה על השימוש בידיעות. כך למשל, הוא נותן לדוגמא, את הדיונים שהיו במטכ"ל בתחילת 1973 בנוגע לקיצוץ בזמן השירות של החיילים הסדירים ואומר: "הנחת היסוד בדיון על קיצור השירות שאנחנו לא עומדים בפני פרוץ מלחמה לפחות בשנתיים הקרובות".

גורודיש חשף בפני הוועדה כי עוד לפני שנכנס לתפקידו בדרום, יצא המסמך המדובר - פקודה הכוללת 14 סימנים המעידים על כוונות לפתיחת מלחמה מהצד המצרי. הסעיפים היו אמורים להכווין את החיילים בתצפיות אודות כוונת מצריות לפתיחת מלחמה וכללו סממנים מקדימים כגון: איתור חיילי קומנדו מצרים במערך הקדמי המצרי החגורים בחגור אחר מאשר חיילים מצרים אחרים ולובשים תלבושת מנומרת. כשחיילי הקומנדו מגיעים, הסביר גורודיש לוועדה, הם אינם שומרים בעמדות הרגילות ואם רואים אותם - "זו אינדיקציה למצב אכן, כלומר אלה סימנים המעידים על פתיחת מלחמה".


אחד מחברי הוועדה, הרמטכ"ל לשעבר יגאל ידין, התעניין מאד במסמך "ההתרעה", חקר את גורודיש אודותיו ושאל האם המסמך הגיע לדרג החיילים במוצבים והאם הוא הגיע בכתב. גורודיש השיב שהמסמך אכן היה צריך להגיע ולא ידוע לו האם אכן הגיע מסמך בכתב יד.

אולם אז ידין הדהים ואמר לאלוף גורודיש: "אתה יודע, עולה ברגע זה בדעתי חשד איום ונורא: כל הדברים שקרו במצד המצרי הם בדיוק, אבל באופן חוקי, להפך מהדברים שישנם כאן. דברים שלא היה עולה על הדעת לעשות. למשל, שמענו עדויות על "פתאום מאהל עצום שהביאו ככה בגלוי לבנות". האם לא יכול להיות שהפקודה הזאת נפלה לידי המצרים?" הטיל ידין את הפצצה וגורודיש השיב: "רב אלוף ידין, אני תיכף אמסור את הדיווחים שראינו ואני עכשיו בא לומר שאף אחד מהסימנים האלו לא היה".

"הסימנים לא נראו עד רגע פתיחת האש"

ידין מתעקש: "בדיוק להפך. האם לא יכול להיות שהפקודה הזאת הגיעה לידי המצרים והם בכוונה עשו להפך מכל 14 הסימנים האלה? כי לפי הדיווחים שהיו לנו ויש לנו דיווחים בכתב של הקמ"ן שלך וכו' וגם עדויות. כל מה שעשו המצרים דברים לא נורמליים, הייתי אומר, זה בדיוק כדי למנוע את הדבר הזה. למשל, חיילים הלכו בלי חגור, בלי כובעים באופן מופגן. שמו אוהלים במקום לבטל אוהלים. חיילים, במקום להעלם מעל השטח הלכו לדוג דגים.

"קיבלנו דיווח מ-848 (יחידת האזנות של צה"ל, נקראת היום יחידה 8200. א.מ.ד) שדווקא בתקופה הזאת מספר התקשורות היה הרבה יותר קטן מאשר ב-15 למאי. תנועות רכב- קיבלנו ידיעות אתמול למשל שהיו עושים תנועות רכב מופגנות כאילו הולכים לצפון וחוזרים לדרום. הסתלקות אזרחים מאזור התעלה- להפך. פתאום אומרים שמביאים אזרחים, נשים וילדים לעבוד. האם לא יכול להיות שהמסמך הזה נפל לידיהם והם על זה עשו בדיוק להפך?"

אנשי הוועדה בראשות ידין, הרמטכ"ל לשעבר חיים לסקוב והיו"ר ד"ר שמעון אגרנט, התעקשו לגלות עוד ועוד אודות המסמך ואודות תפוצתו והעלו את החשש כי הוא אכן נמצא מראש בידי המצרים. אגרנט שאל את גורודיש האם הוא רוצה לומר שהסימנים האלה לא היו והאחרון השיב: "אני בדיוק אומר שכל הסימנים האלו לא נראו עד רגע פתיחת האש".

גורודיש המשיך את עדותו המרתקת, הודה שלא היה מודאג בנוגע לפריצת מלחמה והכניס את אנשיו לכוננות רק בשבת בשעה שש וחצי בבוקר, עת היה בידי ישראל מידע מוצק על פתיחת המלחמה בשעות הערב. בסיום העדות נרשמה אנקדוטה עוקצנית מצד רא"ל במיל ידין כלפי גורודיש. היו"ר אגרנט מודה לגורודיש על עדותו ואומר כי ימשיכו לשמוע אותו בעדות הבאה. גורודיש מצידו מבקש מספר שבועות להתכונן לעדות הבאה. "אני זקוק להרבה שבועות, אני רוצה לקבל התראה".אילנה אלון, מנהלת ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון במשרד הביטחון: "פתיחת העדויות של אישים מרכזיים מאותה התקופה, כמו: גורודיש, אבא אבן, יצחק חופי, ישראל ליאור ואלפרד עיני, 39 שנים לאחר מלחמת יום כיפור הינה משמעותית מאוד בהיבט ההיסטורי ונעשתה כחלק ממדיניות משרד הביטחון וארכיון צה"ל, אשר עובר בימים אלה תהליך נרחב של דיגיטציה לחומרים רבים
על מנת לפתוח אותם לעיון הציבור", סיפרה אלון, "משרד הביטחון ימשיך לפתוח חומרים משמעותיים רבים במהלך התקופה הקרובה

 
 

ברכות לשנת תשע"ג

*********************

 

שנה טובה,לחברינו, נאחל ונעדיף

ואת כל אהבתנו על המדינה נרעיף

מאחל בריאות ,למפוני מגרון וקטיף

מי ייתן ותושלם גדר, עד להר חריף

מי ייתן ושלא יהיה עוד שר, שמדליף

מי ייתן ויהיה לחם בחינם ללא תעריף

בכדי שלא תפתח את פיה,, דפנה ליף

ושלא יישאר במדינתנו,מסומם או מסניף

ושלא יהיו מחוסרי דיור שישנים על הרציף

ושלא תפקוד את מדינתנו,, מחלה ,,או נגיף

ובלי ברברת מיותרת בקבינט, את הכור נעיף

מיגאל מזיאד עבאס,,שתי אצבעות מכפר יסיף

                                        
 
http://www.nostal.co.il/tiny_mce/plugins/imagemanager/files/11.jpg
 
*****************************************************************************************
                                          ניתוח מהלכי אויב, ותרחישים עתידיים צפויים,,!!

ברגע שישראל תתכוון לתקוף את הכור האיראני הגרעיני:

להלן דרכי פעולה אפשריות,,להפעלת אוגדת,נסראללה:

מהרצאתו של,אל"מ מי"ל,, מזיאד עבאס::

,,03/12/10 

  
הכוחות המיוחדים של חיזבאללה אומנו באיראן,בכדי לכבוש חלקים מהגליל,,!!

 כל לחץ על איראן יכול להביא לכך שהיא תורה לבעלות בריתה במזרח התיכון, חיזבאללה וחמאס, לתקוף את ישראל או מטרות אחרות, ,,המדובר בחומר מודיעני מוצק הנמצא כבר כמה חודשים בידי האמריקנים ואשר מעיד כי איראן וחיזבאללה עסקו בשנה האחרונה בהקמה ובאימון של 5 חטיבות של כוחות מיוחדים של חיזבאללה שתפקידן לכבוש, בעת מלחמה עם ישראל חלקים מהגליל, ולעורר מרד מזוין של ערביי ישראל.!! 

בטהרן ובביירות מעריכים כי זו תהייה התגובה המשמעותית והמוחצת ביותר להתקפה ישראלית או אמריקנית על מתקני הגרעין האיראנים לא רק בגלל האפשרויות הצבאיות הגלומות בה, אלא משום שהיא תעמיד את ישראל במצב של פלישת כוחות צבאיים זרים לשטחה, דבר בו לא התנסתה ב-37 השנים האחרונות מאז מלחמת יום הכיפורים ב-1973. 

הערכת המצב מסתמכת ,,,כי אופציה צבאית זו נשענת על כוח של 5000 לוחמים של חיזבאללה, המסיימים בימים אלה אימוניהם במחנות אימון של משמרות המהפכה אשר הוקמו במיוחד למטרה זו ליד טהרן. 

הלוחמים האלה מחולקים ל-5 חטיבות, שכל אחת מהן מונה כ-1000 לוחמים, שכולם קיבלו אימון בלוחמה מיוחדת ובלוחמה עירונית, בדרגה הדומה לכוחות המיוחדים האמריקנים, או הישראליים. 


כבר מתחילת האימונים הוקצתה לכל חטיבה הגזרה שאותה תצטרך לכבוש בצפון ישראל, והאימונים הותאמו לתנאים הגיאוגרפים הספציפיים של הזירה, כאשר כל יחידה עד לרמה של מחלקה, לומדת להכיר את הקטע שעל תפישתו והחזקתו היא ממונה:

חטיבה מס' 1: התפקיד שהוטל עליה הוא לכבוש את העיר הישראלית נהריה, עיר בת 55,000 תושבים, או לפחות חלקים ממנה. כוחות החטיבה יפרצו דרך מעבר ראש הנקרה, שצפונית לשם נמצאת מפקדת כוחות יוניפי''ל, מתוך הנחה שההגנות הישראליות הן חלשות. המרחק בין ראש הניקרה לנהריה הוא כ-7 ק''מ ואין שם שום מכשולים צבאיים או גיאוגרפים הצריכים להפריע לכוחות להגיע ליעדם. חלק קטן יותר של הכוחות כ-150 לוחמים, שאומנו במחנות משמרות מהפכה האיראנים שם מכשירים את אנשי המרינס האיראניים, ינסה להגיע ולנחות על חופי העיר בסירות מהירות, שכבר נמצאות במעגנים של חיזבאללה בלבנון. המטרה העיקרית של הכוחות, היא להשתלט במהירות על מספר גדול ככל האפשר של אזרחים ישראליים ולקחת אותם כבני ערובה שיוחזקו כדי למנוע התקפות נגד של צה''ל. 

חטיבה מס' 2: תפקידה לכבוש את העיירה הישראלית הצפונית שלומי, הנמצאת כ-300 מטר מגבול ישראל לבנון, ובה מתגוררים כ-6500 תושבים. כיבוש העיירה וסביבותיה יאפשר למנוע מהישראלים להזרים תגבורות לנהרייה ממזרח, מאזורי הגליל והגליל העליון, היכן שרוב הכוחות הישראליים מרוכזים, באמצעות כבישים מס' 899 ו-89, במפה.

חטיבה מס' 3: על חטיבה זו מוטל להגיע לנקודה הדרומית ביותר עליה כוחות חיזבאללה צריכים להשתלט. המדובר ב-3 כפרים ערביים, בענה, דיר אל אסד, ומג'ד אל-כרום, כולם נמצאים מצפון לעיר הישראלית כרמיאל, ובתיהם גובלים בכביש מס' 85, המוביל מעכו שעל חוף הים התיכון לצפת הנמצאת במרכז הרי הגליל.
לכיבוש ישובים ערביים אלה קבעו המתכננים הצבאיים האיראניים 2 מטרות עיקריות:
1. הקמת כיס צבאי של חיזבאללה בקרב היישובים הערביים בגליל, יביא, , לפריצת מרד ערבי במדינת ישראל, בישובי הערבים בגליל התחתון, וביישוביי ואדי ערה, המצטיינים בעוינות עמוקה לשלטון המרכזי הישראלי. בכפרים ערביים בגליל התחתון, כמו סכנין, עראבה, דיר  חנא, פועלת כבר זמן רב מחתרת ערבית בשם 'גדודי משחררי הגליל' הנתמכת כבר היום בנשק ובכספים המוברחים אליה על ידי סוכני חיזבאללה החוצים את הגבול, בעיקר באמצעות זאת כשהם מצטרפים לשיירות של מבריחי סמים. 
2. שליטה באש של חיזבאללה מהכפרים הערביים שייכבשו, לפי התוכנית האיראנית, על כביש עכו-צפת (מס' 85) תהווה חגורת הגנה קדמית על שתי חטיבות חיזבאללה שיכבשו את נהריה ואת שלומי, ותעכב את כוחות צה''ל שיוזרמו לשם ממרכז הארץ. עצם העובדה שכוחות חיזבאללה ישלטו על אוכלוסיות יהודית וערביות אזרחיות, הדבר ימנע מחיל האוויר הישראלי לתקוף אותם. 

חטיבה מס' 4: חטיבה זו תפעל בגזרת מזרח דרום לבנון באזור עמק קדש. מסביב לעמק הזה נמצאים הישובים הישראליים, מלכיה, רמות נפתלי, יפתח, היושבים על רכס הר ישע. הר זה חולש על עמק החולה. אם חיזבאללה יצליח לכבוש ישובים אלה הוא ישלוט באש על כל הישובים הנמצאים בקצה הצפוני של ישראל הנקרא אצבע הגליל.

לכך התכוון מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, כאשר אמר ביום א' 17/11/2010כי הוא בטוח שבכל עימות חדש עם ישראל, תנועת ההתנגדות הלבנונית תנצח בצורה שתשנה את פני המזרח התיכון. ציטוט המקור:


*************************************************************************************************************************
נקודה למחשבה,,למנהיגינו הנוכחיים,!

מדינה דרוזית,,בין ישראל לבין הסוריים,

בתוך,תוהו ובוהו,תהיו קצת יצירתיים

המציאות מתאימה ,ליצור,ולהכתיב שינויים,!

ציפיות לתרחישים,אשר נראים כסיפורים דמיוניים:

**********************************

נחזור לדברים חשובים שהיו לפני ,,45,, שנים:

ואמחיש לכם כיצד חשבו,מנהיגים דרוזים ענקים

תוכננה אז מדינה דרוזית ערב מלחמת ששת הימים

בשביל זה הושארו בגולן רק ,,דרוזים בארבעה כפרים

כי תוכננה מדינה דמויית בננה,,בין ישראל,לבין השכנים,!

מדאמור,(הנמל) לאקלים אלח"רוב,להרי אלשוף שבמרומים

לאיזור חצבייה,לחרמון,לכפרי הרמה,לאללג"ה,,,ולהר הדרוזים

כאשר,דאמור תוכננה כעיר הנמל,ו הבירה תיקבע בבוא הזמנים

כמאל ,ועוד כמאל,ועוד כמאל,ו,ישראלי,אשר היו בסוד העניינים

נפגשו בספרד,כשבחוץ ירד, גשם  וגם ברד,וסיכמו קווים כלליים

לאחר,3,  שנים נהרג כמאל הגדול מקליע סורי באחד העיקולים

אחריו נכלא כמאל,מהרמה,ונפטר לאחר שחרורו ,בכמה חודשים

ולכמאל אבו לטיף ,,הסורי,,אבדו הבלמים ונהרג בתאונת דרכים

כתבתי על כך רמזים,, בשני ספרים שלי,,מתוך ארבעת הספרים

אפשר כיום לחשוב על מימוש אותה תוכנית,בצל איימת האירועים

ותהיה מדינת חייץ דרוזית,,(לשלום,,והבנה,) בין הערבים ליהודים

אבל מאחר וכדרכנו בחיים ,אנחנו מסוכסכים ומשוסעים ומקוטבים,

עסוקים בעימותים פנימיים,הפכנו לקנאים,ומומחים בשנאת אחים,,     

 מנהיגים ,דתיים וחילוניים,רבים,על מעמדות,כספים ועל תפקידים,! 

*******************************************************

 אני בסה"כ מציע הצעה,,,לפוליטיקאים הצעירים,,,ולדורות הבאים

שישתדלו לראות אל מעבר לאופק,,ויבנו עתיד ,כפי שחשבו אחרים

אינני פוליטיקאי,ולא מאלה שנטפלים,,אם כי אני בסה"כ אל"מ במילואים

ואם תכתבו את שמי,בגוגל,אז, מניח  שתמצאו בנושא זה דברים מעניינים,

 המתייחסים למזרח התיכון בהערכות מצב,,ומאמרים,,1,,2,,3,,4, שמרביתם בחרוזים,

  09/07/2012                                   ממזיאד עבאס,, ב מיטב הברכות והאיחולים:,
 
*****************************************************************************************************************
 

ריקוד איטי,,,לפי מנגינה שלא תימשך לעד,,!

 

האם צפית אי פעם בילדים משתעשעים על קרוסלה?

האם הקשבת פעם לגשם בנפילתו על האדמה הלחה?

האם עקבת אחר מעופו של פרפר

או בהית בשמש בשקיעתה עם רדת ערב

 

מוטב שתאט, אל תרקוד כל כך מהר

הזמן קצר, המנגינה לא תמשך לעד.

 

האם יומך עובר בטיסה ?

כשאתה  שואל: "מה שלומך" , האם אתה מקשיב לתשובה ?

בסופו של יום, כשאתה שוכב במיטה כשמאה המטלות הבאות שלך רצות במחשבתך

 

מוטב שתאט, אל תרקוד כל כך מהר

הזמן קצר, המנגינה לא תמשך לעד

 

האם אי פעם אמרת לילדך " נעשה את זה מחר" ?

ובחפזונך, לא שמת לב לאכזבתו ?

 

אי פעם איבדת מגע, נתת לחברות ישנה למות

כי לא היה לך זמן להתקשר ולומר שלום ?

 

מוטב שתאט, אל תרקוד כל כך מהר

הזמן קצר, המנגינה לא תמשך לעד

 

כשאתה ממהר כל כך להשיג משהו

כשאתה דואג  וממהר במשך היום

כאילו זו  מתנה שלא נפתחה ונזרקה לפח

 

החיים אינם מרוץ,

קח אותם לאט יותר

הקשב למנגינה

             לפני שהשיר יסתיים

 ******************************************************************************************************************************************

היסטוריה ערבים בארץ

http://www.scribd.com/doc/101452387/%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%

 

***************************************************************************************************************************************

 


 


 


 


       
בניה ועריכה של כרים בריק נסים ואייל עבאס