בניית אתרים בחינם

 

 

אל"מ מזיד עבאס יגאל  אגדה מהלכת וששים שנות מדינה

 האתר הרשמי של אל"מ מיל 

מזיד עבאס -יגאל-

    

   מעשי הגבורה של מזיד עבאס    פעולות התגמול    מאמרים כללים 7    מאמרים כללים 8    מאמרים כללים 10    מאמרים כללים 11
   40 שנה למלחמת יום כיפור    גת הגלילית    הערכות מצב    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש    ספר אורחים    כללי
   יצירת קשר    מבצע שלום הגליל    שעת האפס..נבואות שהתגשמו    פינות חשובות מאולם האורחים    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס    הרצאות לתלמידים
   שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963
 
    מזיאד עבאס ראשי
    מזיאד כללי
    חייו של מזיאד (יגאל)
    תמונות מחייו של מזייד
    תמונות מחייו הצבאיים
    סיפורים מחייו ***
    תעודות הערכה וצל"שים
    מעשי הגבורה של מזיד עבאס
    פעולות התגמול
    חברים מספרים על מזייד
    בני המשפחה מספרים
    נאומים מפרי עטו
    מאמרים אישי
    מאמרים כללים 1
    מאמרים כללים 2
    מאמרים כללים3
    מאמרים כללים 4
    מאמרים כלליים 5
    מאמרים כללים 6
    מאמרים כללים 7
    מאמרים כללים 8
    מאמרים כללים 9
    מאמרים כללים 10
    מאמרים כללים 11
    מבצע צוק איתן
    40 שנה למלחמת יום כיפור
    מאמריו בעיתונות
    גת הגלילית
    קטעים מן העיתונות
    תגובות אישיות
    הרצאותיו של מזייד
    תקרית מעלה עקרבים ומעלות
    הערכות מצב
    ניחומי אבלים
    התיחסות מנהיגים
    נער הפלא (סרטים)
    ראיונות עם מזיד יגאל ברדיו
    תודות והערכות למזייד
    תמונות ממלחמת יום כיפור
    ,תמונות נדירות מן העבר
    סיפורים ופתגמים בערבית
    דברי חוכמה
    ממינהגי עדתינו
    הדמיון ביננו לבין הכורדים במינהגים.ובשמחות ובליבוש
    הלחימה בחווה הסינית
    איסר חלמיש ז"ל
    הגליל במלחמת השחרור
    כבוד לאמל נסר אלדין
    ערפאת לפני רמאללה
    פלסטין בשנת 1900
    יום העצמאות
    ראשי הממשלה בישראל
    ישראל מהאוויר
    השריפה בכרמל מהאוויר
    חילות האויר לפני הראדאר
    הצרכים הביטחוניים
    האם אנחנו לקראת מלחמה
    מלחמת לבנון הראשונה
    הסכסוך הישראלי פלסטיני
    התכחשויות
    ספר אורחים
    ברכות ואיחולים
    כללי
    הסגולות בצמחי המרפא
    בריאות וצמחי מרפא
    יצירת קשר
    سيرة نبي الله شعيب عليه السلام
    מלחמת ששת הימים
    מבצע שלום הגליל
    שעת האפס..נבואות שהתגשמו
    פינות חשובות מאולם האורחים
    פינות חשובות בגינה שלפני הכניסה לבית מזיאד עבאס
    בית יגאל עבאס
    בית מורשת מזיאד עבאס
    مسك الختام واخر كلام !!!
    الايمان بالله..وتوقعات الرحيل
    نصيحتي لاولادي ليتقاسموا ورثتي في حياتي بمحض ارا
    הרצאות לתלמידים
    שמס עאמר נושא את שכיב עבאס על הידיים.בשנת 1963תפנית חדה: מדיניות ארה"ב משתנה,

01/04/2014

*******************************************

בשבועיים האחרונים מקבלים בבית הלבן ובסטייט דפרטמנט הבנה חדשה של המציאות באזור. המלחמה באיראן חשובה כעת יותר מאשר המלחמה באל קאעידה. פולארד הוא כבר לא העניין החשוב. הסכנות במזרח התיכון נראות לפתע אחרת. מה רואה הבית הלבן כעת שלא ראה לפני חודש? עידן חדש.

 

אמריקה נבהלת מהמציאות האיראנית

ארה"ב מוכנה להגיע להסכמה עם ישראל בעניין האיראני ומהר. מה יודעים בארה"ב שמניע את אמריקה למחוק את הרושם העז שעשתה עליהם מתקפת החיוכים האיראנית? תכנית הגרעין האיראנית נראית כעת כאיום על סעודיה והנסיכויות במפרץ הערבי ואיראן עומדת להפוך למעצמה עולמית - אלא שארה"ב נחושה למנוע זאת. בערב הסעודית מוכנים לבטל את כל הציפיות שלהם להסכם עם ישראל בעבור דבר אחד בלבד - התמודדות עם איראן. ישראל אינה יעד איראני מיידי, זו סעודיה שכוחות איראנים מתאמנים להשתלט עליה. בסעודיה נכסי הדת החשובים ביותר של האיסלאם, שטח עצום עם נפט רב ומעט מאוד תושבים.

 

מנהיג המהפכה האיראני חומייני האמין שהדרך לחצי האי הערבי עוברת בבגדאד, היעדים בבגדד הושגו, בגדד אינה עוד מדינה סונית והיא אינה מאיימת עוד על איראן. כעת, היעד הבא הוא מערבה ודרומה. עד לפני חודשיים האמינו בארה"ב שהרוסים הם גורם מתון כמעט פרו מערבי שאיראן היא אויבת שלו אלא שכעת, מתברר שרוסיה שבה לימים של לפני המלחמה הקרה והיא משנה באופן קיצוני את תמונת המאזן האסטרטגי - התנאים עלולים להוביל למלחמה ובאמריקה כבר מבינים שבאיראן אין כוונות של שלום ולאמריקה אין מקום לאופוריה.

 

בנוסף לכל זה, באמריקה מצטבר מידע "מבהיל" על פעילות איראנית המעידה על התעוזה האיראנית והסכנה שבמעשים איראניים לשלומה של ארה"ב והעולם כולו. בשבועיים האחרונים נודע בארה"ב שאיראן ככול הנראה מעורבת באירועים שאין להם אח ורע בהיסטוריה של האנושות, אירועים שאינם מבשרים על כוונות איראניות טובות.

 

נטל ושמו פולארד

יונתן פולארד כנראה ישוחרר אבל לא בימים הקרובים. גם בעניינו שינו באמריקה את הכיוון באופן קיצוני. כעת ברור לכולם שמאסרו של פולארד אינו משרת את האינטרס האמריקאי. באמריקה כבר לא מאמינים שהאיש הזה הזיק באופן שמצדיק את העונש שהוטל עליו. בנובמבר בשנה הבאה פולארד אמור להשתחרר מכלאו, אך כבר השנה, בנובמבר, צפויות בחירות גורליות לבתי הנבחרים, זה הסיכוי האחרון של אובמה לשקם את מעמדו כנשיא לפני הבחירות בעוד שלוש שנים שבהם הוא אמור לפרוש. שחרורו של פולארד יכול בתנאים מסוימים להעניק נקודות של ממש לברק אובמה.

 

הקופון הראשון שאובמה עומד לקטוף משחרורו של פולארד הוא הישג משמעותי בתהליך המדיני במזרח התיכון. זה  הישג שהוא חייב אותו לפני חודש נובמבר לבחירות אלא שכפי שזה נראה כעת אין סיכוי ממשי שהיעד הזה יושג.

 

ההישג השני שיחתור אליו אובמה הוא שימוש בכוחו להראות לציבור היהודי בארה"ב שאמריקה קשובה להם, הלחץ היהודי לשחרר את פולארד הפך למשמעותי בחצי שנה האחרונה.

 

גם בישראל צפויות בחירות בקיץ. מי שסבור שהבית הלבן לא יבחש בבחירות לנשיאות בישראל כנראה שאינו מכיר את הפוליטיקה הפנימית של ישראל. פולארד עשוי להיות המתנה שיביא איתו מעמד לנשיאות בישראל שארה"ב מעוניינת לסייע לו.

 

ישראל תמורת שלום

החזון לפיו ישראל לעולם לא תצעד לבד ואמריקה לא תנטוש אותה הולך ומתפוגג. התמיכה בישראל מתחזקת אך נראה שהממשל באמריקה פועל רק ממניעים נקודתיים. דיפלומטים ישראלים יודעים שרק התמיכה הכנה של הציבור באמריקה ובתוכו הקונגרס, היא זו שמתחזקת היטב את מעמדה של ישראל בארה"ב.

 

ארה"ב הרשמית כמעט ויתרה על קיומה של מדינה ישראל בהליכים האחרונים. קרי מבין היום שהסכם המסגרת שהוא שאב ממדיניות ארה"ב אינו מביא בשורה של ביטחון ישראל והמסגרת שהוא עלול להציע עלולה גם לחשוף את הפנים הלא מחמיאות של ארה"ב כלפי הסכסוך כלו.

 

בארה"ב הפנימו שלא ניתן לסלק את כל היהודים משטחי 67. אגב, מספרם של התושבים היהודיים באזורים הללו עובר את המיליון, כאשר כוללים אזורים נרחבים בירושלים, שטחי העיר מודיעין עלית, חלקים מראש העין ועוד.

 

אמריקה שינתה כיוון. כעת נראה מה זה אומר...
******************************************************************************

חייבים לגבור על  "אבו נפחה" המצוי עמוק בתוכנו,,!! חץ הצפון

************************************************************ 

לפני 25 שנה,העולם  הפיל את חומת ברלין,שהוותה סמל למלחמה הקרה בין המערב למזרח,והעדה הדרוזית בישראל,טרם השכילה להפיל את חומת האגו בתוכה.עובדה מצערת זו מושרשת עמוק בתוכנו עד שהסיסמא "طايفه طايشه" הפכה לשגורה בפיו של הדרוזי הישראלי הממוצע!

חומת האגו הבצורה,העשוייה,באופן ציני,לעורר את קנאתם של הסינים,יצרה בקרבנו שסעים עמוקים הקיימים ממילא.השסע בין הדתיים ללא דתיים המשחקים "משחק סכום אפס" והמתבטא במשוואה"הרבה דתיים לא מלומדים לעומת הרבה מלומדים לא דתיים".השסע העמוק בין המין הגברי למין הנשי,הגבר הפך לעורב מדבר מרחף באוויר הניזון מנבלות,והאישה הפכה לתוכי יפה ומדקלמת בתוך כלוב.השסע המביש בינינו,כהורים ומחנכים,לבין ילדינו,החכמים,הלא מזוהמים והבוחנים אותנו דרך עיני נץ,ובהגיעם לגיל הנדרש,יגמלו לנו בהתאם ובעיקר בשל "הנתק בין המילים היפות הנפלטות מהפה לבין התנהגותנו בפועל".והאמא של החולות הרעות,הינו השסע הפנימי שנפער בתוכנו וגרם לרובנו לקרוא בצורה הפוכה את אמרתו של אריסטו"אהוב עלי אפלטון אך אהובה יותר האמת"(להזכירכם אריסטו היה תלמידו של אפלטון)....ועוד כהנה וכהנה שסעים!!!

ולהמחשה,זו היא אנקונדה הכורכת את גופה סביבנו ובכל פעם שאנחנו מוציאים אוויר היא מהדקת את לחיצתה ,והנמשל הטוב ביותר הינו הקוריוז המליטנטי המשתולל,היום,סביב סוגיית משפטם של השיח'ים שבקרו בסוריה...אין הסכמה על מ"מ אחת מתוך חמשת המ"מים!!..והיד עוד נטוייה.....ממש "סערה בכוס מים" להתעסק בטפל ולהזניח את העיקר! קוריוז המשתולל תוך כדי התעלמות מכוונת או בלתי מודעת מהשאלה"
מדוע הדרוזים בסוריה,המונים פי עשרה מאתנו,החיים בצלו של משטר דיקטטורי הנמצא על סף אובדן הליגטמציה שלו,החווים מראות קשים,רמת החיים שלהם מהנמוכות בעולם ונטלו חלק נכבד בהשגת העצמאות הסורית....מדוע הם לא נלחמים בכדי לבקר את "האתרים הלא פחות קדושים אצלנו"...ואני מאמין שהם אמיצים דיים!!!

למורת רוחה של האנקונדה ייאמר,היא הפכה את כולנו ל"חכמים" ול"מביני עניין" היוצאים בהצהרות בומבסטיות כגון "העדר מנהיגות" "חוסר סולידריות" כסיבות טובות לאותו קוריוז.לדידי,"לא פה קבור הכלב"...הכלב קבור בתוך כל אחד ואחד מאתנו והפך למימדים מפלצתיים בדמותו של "אבו נפחא אמיתי" וההצהרות היפות הן בבחינת"הסימפטומים של הווירוס השוכן בגוף העדה"(העץ עם השורשים).

מזה כששה עשורים,החלטנו לכרוך את גורלנו בגורלה של המדינה ושלמנו מחיר יקר מכל.בדיעבד,זו נראית החלטה נבונה בעיני.דא עקא,מהשיח הציבורי מתקבל הרושם כי ,עד כה,העדה לא הפנימה החלטה זו.אם,למרות השנים הארוכות ולמרות הדם היקר שרקדנו עליו אין ספור פעמים,אנחנו,עדיין,
סובלים מפרפורי בטן לגבי אותה החלטה,לא פלא שלא מצליחים,היום,לקבל החלטה בסוגייה גורלית דומה העומדת לפתחנו"סוגיית השירות הלאומי".


בנוכחותו של "אבו נפחא",יופחתו הסיכויים לקבל החלטות גורליות נכונות,לגבי החלטות שהתקבלו,יוגדלו מספר המכרסמים בהן.בעידודו של "
אבו נפחא",יהיו הרבה דיבורים ואפס מעשים.!!..הרבה טאקטיקות זולות ואסטרטגיות מובנות לטווח ארוך "נאדה"!!.

"
אבו נפחא" נמצא בכל מקום,ברחוב,בפיסבוק,במוסדות השונים.לובש צורות שונות,מורה,הורה,סופר,שליח ציבור וכו......אתם לא תצטרכו לחפש אותו..הוא ידאג שתרגישו אותו גם בהיעדרו..בהינף יד אחת,הוא מוחק תורה שלמה בקבלת החלטות,וקובע עבורכם מה "נכון" ומה"לא נכון".הוא שכח ,לצורך הדוגמא,כי ראש ממשלה בישראל,המעצמה של המזרח התיכון,לא יעיז,למרות כל הסמכויות,המעמד,התהילה והלגטמציה,לא יעיז לקבל החלטה,לא כל שכן,החלטה גורלית,מבלי לשאול את דעתם של המומחים והיועצים,ואם יהיה צורך..יקיים משאל עם.ומרגע שההחלטה מתקבלת,היא הופכת ל"חוק" החל על כולם.

שוו בנפשכם מה הייתה עוצמתו של הפוטנציאל הטמון בבנינו,וההישגים אליהם היו מגיעים,לו,במהלך תקופה ארוכה זו ששלחנו אותם לחזית,היינו עושים זאת מתוך אמירה מפורשת וחד משמעית"כן לשירות"!!!
הגמגום,ההתרפסות והדואליות בהתייחסות הן מאפיין נוסף להתעצמותו של "אבו נפחא".הדבר מוצא את ביטויו באי היכולת שלנו להגדיר את זהותנו האמיתית כדרוזים במדינת ישראל ומתנהגים"כציונים עם היהודים וכאנטי ציונים עם הערבים".בכדי לקיים חברה בריאה,מכוונת מטרה ונחושה,אנחנו מצווים להחליט לפי "איזה חליל אנחנו רוצים לרקוד"...."אי אפשר להמשיך לרקוד על שתי החתונות".

וכאילו לא די בהשתלטות האנושית,"
אבו נפחא" לא בחל לגזול מאתנו את המקומות הקדושים,הוא הפך והתאים אותם לממדים שלו,גזל מהם את הפשטות והאותנטיות עד שהפכו לאתרי תיירות ונופש!!...על הארכיאולוגיה כתחום מדעי המתעד את התרבות האנושית...הוא לא שמע!!!...על התורה הכלכלית המסתכמת ב"הפניית המשאבים אל המקומות בהם הם הכי מבוקשים ע"י האנשים,וזאת במטרה לרווח את החברה האנושית"....הוא לא שמע!!!....נהירה לנו מה תהיה התוצאה במבחן "העלות מול תועלת"!!!

בעידן של "
אבו נפחא" ההתנהגות שלנו ,לעולם,תשאר אמוציונאלית ולא רציונאלית והתוצאות יהיו בהתאם.בהזדמנות הראשונה,שמישהו ,כריזמטי וחכם ככל שיהיה,ירים את הראש ויתיימר להוביל עדה זו,הצבא של "אבו נפחא" עט עליו ומשביתו....והתוצאה הבלתי נמנעת הינה תוצאה לא רציונאלית ואמוציונאלית!!!..אמנם,באופן רשמי,יש לעדה מנהיג,אך,בראיה פרגמטית,הוא נתפס,וכך הוא תופס אותנו כתופסים אותו,כ"נשיאה" של העדה ולא כ"ראש הממשלה" שלה.אני בעיקר זוכה לראותו בטקסים השונים..והמצב דומה אצל ,לפחות,ראשי מעוצות וחברי כנסת המוכרים לי.

בפרספקטיבה לתחילת המאה ה20,לתקופה שבה אבי הפסיכואנליזה,זיגמונד פרויד,קבע את המבנה הנפשי של האדם,טבע את המושג "אגו" "האני" וראה בו כגורם מאזן בנפשו של האדם.אמנם,כמה חבל שהוא לא צרף "הוראות הפעלה" לאותו "אגו" והיה חושך מאתנו "שימוש לא נכון ובלתי אחראי"!!!.

לבסוף,אני הכרזתי על מלחמה נגד הדמות הדורסנית של "
אבו נפחא" וצבאו..עתה,ההחלטה בידכם,לאיזה צבא אתם רוצים להתגייס?...אני קורה לראש העדה "להוביל את המערכה נגד צבאו של אבו נפחא"...אני אופטימי לגבי היכולת שלנו להכריעו!!!..אזי,אדוני ראש העדה,אתה תזכה לנצח על הטקס,ב"ה הידיעה",טקס קבורתו של "אבו נפחא",ותזכה להזדמנות ההיסטורית "לתקוע את המסמר האחרון בארון קבורתו"...ולכם בני עדה יקרה אני אומר"אדם התועה בדרכו במדבר השסוע,בלילות החשוכים,כדאי לו לעצור לרגע,לקחת אוויר ולהביט בשמים ,משם,תבוא הישועה".


    
                חיסולו של אבו נפחא=תחילתה של דרך חדשה...דרך המלך

****************************************************************************************

 

לידידינו מעכשיו ומאז

החג מתקרב ואני נחפז

להביא לליבכם שמחה של אז

בדמות משה רבנו (ע"י ז"ל) דודו טופז

מיגאל מזיאד עבאס,,שמחזיק מעמד ובקושי זז

 חג שמח

 

 

 

 

 

 

 

 

*****************************************************************************

שבת שלום חברים וחברות

מיטב האיחולים,ומירב הברכות

בהתקרב חג האביב,וחג החירות

נתפלל לשלום ארצנו,,ונאכל מצות

ושמנהיגינו יפסיקו ביניהם את המריבות

מפני שעם הפלסטינאיים תיכשלנה השיחות

כך התבטאתי כבר כמה שנים,בכל ההזדמנויות

 

חג שמח,מיגאל מזיאד,מהאישה,מהבנים,ומהבנות
*********************************

צרור בדיחות קצרות ומצחיקות

 

 ********************************

בלונדינית אחת הבינה שהחבר שלה בוגד בה. היא לקחה אקדח, התפרצה לבית שלו בפתאומיות, ראתה את החבר במיטה עם בחורה וכיוונה את האקדח לעצמה לראש...

  - "הו, לא! אל תעשי את זה!" צעק הבחור.

  - "תסתום, חוצפן! אתה הבא בתור!" ענתה הבלונדינית.

********************************

מורה אחד התעצבן על תלמידיו ואמר: "מי שחושב את עצמו לחמור שיעמוד" כולם המשיכו לשבת עד שהתלמיד המצטיין של הכיתה מחליט לעמוד. "זה אומר שאתה חושב שאתה חמור? שואל המורה "להגיד את האמת, לא, עונה התלמיד. רק כאב לי לראות אותך עומד שם לבד..."

  ********************************

מנהל הכלא פונה לנידון למוות, שיושב על כיסא חשמלי:

  - "מהי משאלתך האחרונה?"

  - "בבקשה, תחזיק לי את היד. ככה אני אהיה יותר רגוע", עונה האסיר.

  ********************************

לאישה אחת היתה חתולה שניסתה להתפטר ממנה, אבל בכל פעם שהיא לקחה אותה למקום רחוק, החתולה היתה חוזרת שנית. יום אחד ביקשה מבנה לקחת את החתולה ולהניח אותה במקום מרוחק מאוד מהבית כדי לודא שלא תחזור שנית. הילד הלך ועמו החתולה והחל להסתובב וללכת רחוק מהבית עד שאיבד את דרכו חזרה הביתה. לבסוף חזר מאוחר מאד אחרי שירד הלילה. שאלה אותו אמו: 

"מדוע איחרת?"

הילד ענה: "הלכתי לאיבוד". 

האם: "טוב אז איך חזרת?"

 הילד: "הלכתי אחרי החתולה..."  

********************************

 מנהל חברת תעופה אומר לאחד הטייסים שלו:

 - "הייתי רוצה שמעתה והלאה תבחר מילים מתאימות לפנייה לנוסעים".

  - "למה? קרה משהו?"

  - קיבלנו תלונות שלפני כמה ימים, בזמן הנחיתה, אמרת לנוסעים במיקרופון: "זו הטיסה הכי טובה שהיתה לי ולפני שננחת, הייתי רוצה לנצל את ההזדמנות להיפרד מכם..."

  ********************************

חמור מת בדיוק מול הכנסיה . אחרי שבוע גוויתו עדיין שכבה שם והכומר החליט להתלונן לראש העיר:

- "אדוני ראש העיר, יש חמור מת בדיוק מול הכנסיה ,כבר שבוע ימים!"

- ראש העיר עונה: "אך האם זה לא התפקיד שלך לדאוג למתים?"

- "כן, זה תפקידי", ענה לו הכומר בשלווה, "אך גם תפקידי להודיע למשפחה!"

 ********************************

 בעל חזר לקראת הבוקר שיכור. האישה צורחת:

  - "איך אתה יכול להביט לי בפנים?!"

בעל עונה:

  - "זה קשה, אבל אפשר להתרגל להכל..."
*************************************

 

 

איך מטפלים בכאבי גב תחתון

********************************** 

 

 

80% מהאוכלוסייה יסבלו בשלב זה או אחר מכאב בגב התחתון, אצל 80% מהם הכאב יחלוף מעצמו. בעיות גב תחתון כוללות טווח רחב של מצבים, החל מכאב חד, קצר מועד ועד לכאב כרוני, ממושך, הגורם ללוקה בו לפגיעה קשה באיכות החיים, בתפקוד תקין בחברה ובמשפחה ועוד.   

כאבי גב תחתון מיוחסים לכאב המופיע בחלק הגב המשתרע מתחת לקו הצלעות ומעל קו העכוז. כאב זה יכול להקרין אל הירך ואז מדובר, לרוב, בקרינה בלתי ספציפית, או לכיוון הסובך וכף הרגל, מצב המוכר ככאב סכיאטי.

בעיות גב תחתון כוללות טווח רחב של מצבים, החל מכאב חד, קצר מועד ועד לכאב כרוני, ממושך, הגורם ללוקה בו לפגיעה קשה באיכות החיים, בתפקוד תקין בחברה ובמשפחה ועוד. הכאב מוגדר כחריף כאשר משכו הוא עד שלושה חודשים, וכרוני אם תקופת הכאב עולה על שלושה חודשים.

לאורך השנים הצטברו אמונות ומיתוסים שונים לגבי כאב זה, הן בהתייחסות הכללית לבעיה והן בכלים לאבחונה ובדרכים לטפל בה.

אפידמיולוגיה - כאבי גב תחתון הם הסיבה השנייה בשכיחותה כגורם לפנייה אל רופא המשפחה, ואחת מהסיבות השכיחות לתחלואה ולנכות בקבוצת הגיל שבין 20 ל-60 שנה.

אטיולוגיה - כאבי גב תחתון יכולים להיות ספציפיים, דהיינו, משניים למחלת גב תחתון אורגנית כגון: פריצת דיסק, היצרות תעלת השדרה , (Spinal stenosis) גידול, שבר, זיהום ועוד, או בלתי-ספציפיים, כלומר, כאב ללא כל גורם מזהה שניתן לאפיינו.

אופי החיים העכשווי המשלב פעילות גופניות מועטה, ישיבה ו/או נהיגה ממושכת מחד, והיעדר פעילות גופנית מאידך, גורם למטופלים רבים להתלונן על כאבי גב.

למה זה כואב?

הסיבות לכאבי גב הן רבות, מגוונות ומשתנות בהתאם לגיל. כדי לאבחן את כאב הגב כראוי ולהתאים לו טיפול נדרש אבחון מקצועי. ובכל זאת, לכאבי גב תחתון יש שתי סיבות עיקריות: כאב מכני/שרירי וכאב עצבי.

כאב מכני - נגרם מעומס יתר על שרירים, רצועות ומפרקי עמוד השדרה. זוהי הסיבה השכיחה לכאב גב תחתון בכל גיל.

כאב גב עצבי - נגרם מלחץ על חוט השדרה או על שורשי העצבים, והסיבות להופעתו משתנות בהתאם לגיל. בגילאי 40-20 הגורם השכיח ללחץ העצבי הוא בקע דיסקלי (פריצת דיסק), בעוד שאצל אנשים מבוגרים יותר, בדרך כלל מגיל 50 ואילך, הלחץ העצבי הוא תוצאה של שילוב בין כמה גורמים, שחוברים יחד לאורך השנים וגורמים להיצרות של תעלת השדרה.

בקצרה על אנטומיה של עמוד השדרה:

בעמוד השדרה כעשרים ושמונה חוליות גרמיות. שבע חוליות צוואר, שתים עשר גביות, חמש מותניות, עצם הסקרום שמורכבת מהתאחות של חמש חוליות, שלוש (בד"כ) זנביות. בין כל חוליה וחוליה של עשרים וארבע החוליות העליונות נמצאת מערכת של דיסק בין-חולייתי ( דיסקוס), שמגמישה את המגע שבין החוליות הגרמיות ומאפשרת תנועה מוגבלת ביניהן של כיפוף בשני מישורים ושל סיבוב. מבנה החוליה מורכב מאד.

בחלקה הקדמי נמצא גוף החוליה שצורתו עגולה והוא פחוס בחלקו האחורי ויוצר את קיר תעלת השדרה. (spinal canal) גבולות התעלה העגולה מוגדרים על ידי שתי קורות אליפטיות אחת מכל צד. הן נקראות פדיקל (pedicle) ובולטת מחלקו האחורי של גוף החוליה. הפדיקולים מתעקלים ומתרחבים ויוצרים את הלמינות (lamina) שמתחברות זו אל זו. כל המבנה בחלק האחורי של החוליה נקרא קשת נאורלית (neural arch).

בכל חוליה בולטים שלושה זיזים מהקשת הנאורלית, אחד לכל צד ואחד לאחור. כל האזורים הגרמיים של החוליות מחוברים ביניהם לכל אורך עמוד השדרה על ידי רצועות רחבות שמקנות יציבות וחוזק לעמוד השדרה כולו. הזיזים משמשים לחיבור של מערכות גידים, שרירים ורצועות שמוסיפים לחיזוק המבנה של עמוד השדרה ומניעים אותו לפי רצוננו.

קליניקה

בקע דיסקלי מאופיין בדרך כלל בהופעה פתאומית יחסית של כאב גב תחתון מלווה בכאב ו/או בתחושה של עקצוצים או הירדמות באחת הרגליים או בשתיהן. הכאב יכול להופיע כתוצאה ממאמץ חד פעמי מוגזם (הרמת משקל כבד מדי) או כתוצאה של עומס מצטבר שהגיע ל"נקודת הרתיחה" ואז נגרם אותו בקע.

היצרות של התעלה תתאפיין בדרך כלל בכאב ממושך בגב תחתון בעוצמה הולכת וגוברת, עם הקרנה של כאב ו/או עקצוצים ברגליים. הכאב בדרך כלל מחמיר בהליכה ומוקל בישיבה.

איך מטפלים?

הטיפול הראשוני בכאב גב מכני/שרירי מורכב ממנוחה קצרה (יום יומיים), שימוש במשככי כאב, חימום מקומי, עיסוי, פיזיותרפיה וחזרה הדרגתית לפעילות מלאה. עם זאת, אצל הרוב המכריע של האנשים הכאב יחלוף, כאמור, מעצמו. מי שטיפול מסוג זה לא מועיל לו תוך פרק זמן של כחודש, מופנה לבדיקת הדמיה של עמוד השדרה (CT) על מנת לאבחן במדויק את מקור הכאב.

אם הכאב לא חלף, ובוצעה אבחנה של בקע דיסקלי, עדיין יתאים בשלב הראשון הטיפול השמרני, והוא עשוי לכלול, בנוסף לזה שמקובל כטיפול ראשוני בכאבי גב מכני/שרירי, גם טיפולי רפואה אלטרנטיביים שונים והזרקות סטרואידים לתעלת השדרה הניתנות במרפאת כאב. אצל מיעוט האנשים בהם טיפול שמרני לא פתרו את הבעיה או שאובחנה אצלם חולשה שרירית ברגליים ו/או הפרעות בשליטה על סוגרים, נשקלת האופציה הניתוחית.

כאשר מקור הכאב הוא היצרות של תעלת השדרה, יש לטיפול השמרני תפקיד מוגבל בלבד. פיזיותרפיה, למשל, עשויה לעזור לגבי חלק מהתלונות על הכאב, אולם אין לטיפול שמרני יכולת להשפיע על ההקרנה לרגליים ו/או על הקושי בהליכה, ולכן במצבים של היצרות של תעלת השדרה הטיפול העיקרי הוא ניתוחי.

הטיפול הניתוחי:

הטיפול הניתוחי במצב של בקע דיסקלי הוא פשוט יחסית ומאופיין בהחלמה מהירה ובסיכוי מצוין לחזרה לתפקוד מלא. בניתוח משאירים את רוב הדיסק במקומו ומסירים את אותו חלק מתכולת הדיסק שפרץ את המעטפת ושלוחץ על חוט השדרה ו/או השורשים. ההקלה בכאב היא בדרך כלל מיידית. החזרה לתפקוד רגיל אורכת כחודש וחזרה לפעילות ספורטיבית היא הדרגתית ונמשכת מספר חודשים.

הטיפול הניתוחי בהיצרות תעלת השדרה מורכב מהרחבת התעלה ולעתים מלווה בקיבוע של החוליות. כאן מדובר בהחלמה ממושכת והדרגתית יותר שבסופה אצל רוב המנותחים חל שיפור ,

********************************************************************************************************************************************************************************

תתרחקו מניתוחים בעמוד השדרה :!!

אני אלוף משנה מי"ל מזיאד עבאס,,:

לפני ,40, שנה ,,באחת מהצניחות הרבות נשברו לי הזיזים בתחתית עמוד השדרה

פינו אותי לבית חולים סורוקה,,שכבתי כמה ימים,,החלמתי והמשכתי לצנוח,עם כאבים :

וכעבור ,38, שנים,,עם הגיל,,וההצטיידות,,נחנק לי חוט השדרה,עד כדי  כמעט שיתוק,,

ולא היה מנוס מלעבור ניתוח בבית חולים רמבם,,

בניתוח הוברר שהעצב המופקד על הרגל הימנית .היה מעוך, ואי אפשר להצילו,,

התוצאה הייתה עגומה ביותר(הכאבים פחתו) אבל רגל ימין נחלשה,,ואני נעזר במקל הליכה

והגרוע מכול ,הוא,,שכל המכרים שלי שרואים אותי נעזר מקל הליכה,,אינם מעכלים,,ואינם מאמינים,,,,אבל זו עובדה,,וזו המציאות,, שאפילו הבן אדם החזק ביותר,,הנו חלש לפעמים

***************************************************למגיב מספר..5..כמה מילים

צדקת בהערתך,,במאת האחוזים

עשו טעויות בהזכירם חלק מהמנהיגים

בכך חיפו  על חולשתם,,בהתעלמם מאחרים

שהציבור יכנס "לגוגל" ויכתוב שמות של האנשים

וגוגל,,הוא הכי מהימן,,ויודע על כל אחד,,פרטי פרטים

כפי שנשכחו קרוביך,,גם סבא ,מזיאד עבאס,בין הנשכחים

תמיד היה ,,הדרוזי לדרוזי,,זאב,,מתוך קנאה,,ושנאת אחים

תודה לאתר הונא,,מנכדו של מזיאד עבאס,,נחשב לאחד הגיבורים

 

שיכתבו את שמו בגוגל,,ויוכחו,שמלמדים עליו בבתי הספר היהודיים

**************************************

 

נשיא רוסיה פוטין מגיע לביקור בבית ספר ומשוחח עם תלמידי כיתה ד' אל מול המצלמות. אחד הילדים מרים את ידו ומבקש לשאול שאלה.

"מה שמך חמוד?", שואל פוטין. "איגור", משיב הילד. "ומה רצית לשאול איגור?", מחייך פוטין.

יש לי שלוש שאלות", אומר איגור: ראשית, מדוע רוסיה תומכת במדינות תומכות טרור? שנית, מה תגובתך לטענות שהבחירות בהן נבחרת היו בכלל מזויפות? ושלישית, מדוע הק.ג.ב מבצע מעצרים לא דמוקרטיים ומיישם הלכה למעשה שלטון דיקטטורי ברוסיה?"

בדיוק באותו רגע נשמע הצלצול, ופוטין מודיע לנוכחים שימשיכו לאחר ההפסקה.

כששבים מההפסקה, אומר פוטין: "איפה היינו? אה כן, בשלב השאלות, למישהו יששאלה?"

אלכס הקטן מרים את ידו ואומר בחיוך: "למעשה, יש לי חמש שאלות:

ראשית, מדוע רוסיה תומכת במדינות תומכות טרור?

שנית, מה תגובתך לטענות שהבחירות בהן נבחרת בכלל מזויפות?

שלישית, מדוע הק.ג.ב מבצע מעצרים לא דמוקרטיים ומיישם שלטון דיקטטורי ברוסיה?

רביעית, מדוע צלצול ההפסקה האחרון הקדים בעשרים דקות?

חמישית- לאן לעזאזל נעלם איגור???"

 

 

 

 

 *******************************************

נגן הפלאש שברשותך מיושן ולכן ייתכנו שיבושים בצפייה בתכנים להתקנת נגן חדיש לחץ כאן

חליטת עלי זית - תרופת הפלא

 

עלי עץ הזית מסמלים מאז שחר ההיסטוריה מושגים נשגבים. בתנ"ך עלה עץ הזית בפיה של היונה מסמל את תום המבול וכיום ענף הזית מסמל את התקווה לשלום ומופיע בסמל מדינת ישראל, בסמל צה"ל ואפילו בסמל האו"ם.  

סגולותיו הנפלאות של שמן הזית ידועות היטב לכולנו, אך האם ידעתם שאפשר להשתמש גם בעלים של העץ המפואר? מגוון מחקרים חדשים מגלים את מה שידעו התרבויות העתיקות כבר מאות שנים, חליטה העשויה מעלי עץ הזית היא תרופת פלא יוצאת דופן הפועלת נגד מגוון גדול של מחלות ותסמינים.  

הכל מתחיל בפיטוכימיקלים. הפיטוכימיקלים הם למעשה כימיקלים המצויים בצמחים (פיטו, ביוונית, משמעותו צמח) ומטרתם הגנה על הצמח מפני מחלות ומזיקים שונים. כאשר אנחנו צורכים את הצמחים, אנחנו סופגים את הפיטוכימיקלים לתוך גופנו ומאפשרים להם להגן גם עלינו מפני אותם מפגעים. אחד מאותם פיטוכימיקלים נקרא אולאורופין והוא מצוי בעליו של עץ הזית. הפיטוכימיקל המצוי בעליו של עץ הזית הופך אותם לתרופת פלא של ממש.

 

יתרונותיהם הבריאותיים של עלי עץ הזית   

1. עיכוב ומניעת סרטן

מחקרים מהשנים 2010 ו-2011 מצא כי החומר הפעיל בעלי הזית מסוגל לעכב את התרבותם של התאים הסרטניים ביגדולי סרטן השד של נשים חולות, בתרביות לוקמיה אנושיות ובתאי מלנומה שנלקחו מעכברים. בכל אחד מהמקרים הפיטוכימיקל עיכב את התפתחות הגידול הסרטני ואף גרם לתאים לבצע מעין "התאבדות" ביולוגית.

 

2. בניית העצם

מחקר ספרדי משנת 2011 מצא כי האולאורופין מעודד ייצור של תאים בוני עצם (אוסטיאובלסטים), ולכן מונע את הירידה בצפיפות העצם ונלחם בדלדול העצם.

 

3. פעילות אנטי-ויראלית ואנטי חיידקית

האולאורופין, וחומר נוסף המצוי בעלי הזית שנקרא חומצה כפאית, הם בעלי תכונה ייחודית אשר הופכת את העלים ליעילים במיוחד במלחמה נגד מיקרו-אורגניזמים שונים כגון חיידקים ווירוסים. חומרים אלה פוגמים ביכולת ייצור חומצות האמינו של הוירוסים, ובכך פוגמים ביכולתם להשתכפל ולהתרבות. חומרים אלה פועלים ***רק*** נגד המיקרו-אורגניזמים, ובכך בעצם משיגים את מה שהאנטיביוטיקה לא השיגה - תקיפה ממוקדת של מוקד הבעיה, במקום תקיפה של החיידקים יחד עם הגוף.

 

4. השפעה נוגדת חמצון

עלי הזית מכילים גם פנולים רבים, חומרים נוגדי חמצון המנטרלים את פעולת הרדיקלים החופשיים. הרדיקלים החופשיים הם חומרים פעילים אשר פוגמים בהליך יצירת ה-DNA. שכפול פגום של ה-DNA הוא שגורם לתאים שלנו להזדקן וכך גם לנו.

 

5. יכולות אנטי דלקתיות

אחד השימושים הנפוצים ביותר בעלי הזית הוא ריפוי דלקות שונות בגוף. פעילותו האנטי חיידקים של האולאורפין היא שגורמת לזיהום מופחת, וכך גם לשיפור במצב הדלקתי.

 

6. הורדת לחץ דם

נמצא כי האולאורפין מסוגל להרפות את כלי הדם, לגרום להורדה של לחץ הדם ואף למנוע את היווצרותם של קרישי דם. בנוסף, עלי הזית מסייעים גם בהפסקת הפרעות בקצב הלב, משפרים את זרימת הדם בעורקים הכליליים ומאזנים את רמות הסוכר בדם.

 

7. מלחמה בכולסטרול

בנוסף לכל היתרונות, עלי הזית מסוגלים אף להילחם בהיווצרות הכולסטרול הרע (LDL), על ידי מניעת החמצון שלו. כולסטרול מחומצן הוא זה שנחשב ל"רע" ופוגם בבריאותינו.

 

8. חיזוק המערכת החיסונית

הפיטוכימיקלים המצויים בעלי הזית פועלים אף להאצת פעילותו של ויטמין C. האצה זו גורמת לויטמין לפעול טוב יותר ולסייע לחיזוק עמידותה של המערת החיסונית שלנו.

 

9. תרופה לצינון

כיוון שעלי הזית פועלים בצורה מצויינת נגד וירוסים שונים, הם מצויינים למניעה וטיפול במחלות הנובעות מזיהום ויראלי, מחלות שלעיתים אין להן עדיין תרופה פרי הרפואה הקונבנציונלית. בין המחלות הויראליות השונות ניתן למצוא את הצינון, השפעת ואפילו ההרפס.

 

10. תרופת פלא

כיוון שעלי הזית פועלים נגד חיידקים, וירוסים ואף נגד זיהומים פטרייתיים (כגון פטריית הקנדידה), הם מצויינים לטיפול מסייע במגוון גדול של מחלות. בין השאר פועלים העלים נגד מלריה, שיתוק ילדים, פסוריאזיס, אלרגיות, הצטננות, שחפת, דלקות שונות (ריאות, כבד, שיניים, אוזניים ועוד רבות אחרות), עייפות כרונית ועוד.   

איך מכינים?

 

אחד היתרונות הגדולים ביותר של עלי הזית עבורנו הישראלים, היא התפוצה הנרחבת של עצי הזית בכל ארץ ישראל. ניתן לרכוש עלים אלה בחנויות טבע מתמחות, אך ניתן למצוא עצים אלה בחורשים ובגינות רבות.

 

הכנתו של מעלי עץ הזית אינה זהה להכנת חליטות אחרות. חליטה בלבד של העלים במים אינה מספיקה כדי לשחרר את החומרים המועילים החוצה, ויש צורך להכין תמצית תה על פי ההוראות הבאות: 

יש לנקות היטב את העלים על ידי השרייתם במי סבון למשך מספר דקות, ואז שטיפה יסודית שלהם תחת מים זורמים.

  • יש להשתמש בכמות גדולה של עלים (100-150) על כל ליטר מים. בשלו את העלים במים והביאו לרתיחה.
  • לאחר הרתיחה, הנמיכו את האש ובשלו במשך 15 דקות נוספות (זהו שלב חשוב ביותר ובו בעצם משתחררים החומרים המועילים).
  • לאחר הבישול, מעבירים את התמצית (רק את המים, ללא העלים) לבקבוקי זכוכית לשמירה במקרר.
  • להכנת התה יש להשתמש בכמות קטנה של התמצית (כ-1/2 ס"מ בכוס) ולהוסיף לה מים רותחים.
********************************************

ישראל,,סעודיה,,ירדן,,וקטר,,כחזית אחת,,נגד איראן :

*************************************************** 

שראל שוב תקפה השבוע מטרות של חיזבאללה באזור הגבול בין סוריה ולבנון. הפעם הייתה זו שיירה של כלי רכב כבדים שהובילה טילי סקאד מסוריה ללבנון. טילים אלה הם בעלי טווח גדול ויכולת לשאת ראש נפץ קרבי כבד אל מטרת נקודה. בפעולה זו הוציאה ישראל לפועל את הצהרתה הפומבית החוזרת ונשנית שלא תאפשר לארגון הטרור הלבנוני לשים את ידו על נשק השמדה המונית או על נשק אסטרטגי שובר שוויון.

   דוברי חיזבאללה טוענים כי התקיפה הייתה בשטח סוריה. ייתכן שהדבר נכון, אבל גם ייתכן שלא. שכן אם התקיפה הייתה מחוץ ללבנון, חיזבאללה נתפס כפחות מחויב להגיב מאשר אילו הודה שהתקיפה הייתה בלבנון. זאת, מאחר שהארגון מציג את עצמו כמגן לבנון מפני התוקפנות הציונית.

   לחיזבאללה יש סיבה נוספת לטעון כי התקיפה הייתה בסוריה – להמריץ את הצבא הסורי להגיב נגד ישראל, בניגוד לפעמים הקודמות שבהן הסתפק בשאר אסד באמירה הסתמית ש"סוריה תגיב במקום ובזמן הראויים". אלא שהצבא הסורי עסוק כרגע במלחמת הקיום, ובשלב היסטורי גורלי זה אין לו עניין להתעמת עם ישראל.

   מעניין שגם אחד מדוברי חיזבאללה אמר דברים בסגנון זה, ההולמים גם את הפרופיל הנמוך שבו ציין חיזבאללה השבוע את יום הזיכרון של עימאד מוע'נייה, ובשל חששו מפני פיגועים נגד המתכנסים, לא קיים אירועים גדולים כבעבר.

 

המטרה: תקיפה ומניעה

להברחות הנשק האסטרטגי ללבנון יש שתי מטרות. האחת קשורה לאיראן, סעודיה וישראל. בראיית איראן המפעילה את חיזבאללה, המפץ הגדול יתרחש כשהקואליציה ישראל-סעודיה תחליט לפעול לבדה נגד איראן, לאחר שמשטר הסנקציות יתמוטט, ואיראן תרגיש חופשיה לרוץ קדימה עם הפרויקט הגרעיני הצבאי שלה. על פי הניתוח של טהרן, כבר כיום ישראל וסעודיה חשות שארה"ב ואירופה בגדו בהן, ולכן הן רואות את עצמן חופשיות להתכונן לתקוף את איראן.

   אחד האמצעים שיש בידי איראן להרתיע את ישראל וסעודיה ולפעול נגדן במקרה הצורך, הוא הצבת טילים ארוכי טווח בידי חיזבאללה כדי שישתמש בהם נגד סעודיה וישראל, ובסדר זה. בשלוש השנים האחרונות התברר לאיראן בשדה הקטל הסורי כי האויב הגדול והמסוכן ביותר של המשטר בטהרן אינו ישראל אלא סעודיה. זוהי הסיבה שחיזבאללה נזקק לטילים חדשים בעלי טווח גדול יותר מזה שיש לעשרות אלפי הטילים שבידיו כיום. לפיכך, התקיפה הישראלית על טילים אלה השבוע נועדה להגן גם על סעודיה, לא רק על ישראל.

   הסיבה השנייה להעברת הטילים ארוכי הטווח, ואולי גם נשק כימי, מסוריה ללבנון היא נסיונו של חיזבאללה למנוע את הגעתם – אם ייפול משטר אסד – לארגונים הסלפיים הג'יהאדיסטיים הסוניים מהדגם של אלקאעידה, מדינת האיסלאם וג'בהת אלנוסרה. זאת משום שארגונים אלה עלולים לעשות שימוש בטילים ארוכי הטווח – אם יפלו בידיהם – נגד חיזבאללה בלבנון ונגד בעלי בריתו בעיראק ואולי גם באיראן.

   מי שמבקר בימים אלו בגולן ומתקרב לקו הפרדת-הכוחות באזור קונייטרה, יכול לשמוע את הדי הלחימה בתוך שטח סוריה. פגזי מרגמות, תותחים, טנקים, אר. פי. ג'י. וייתכן אף טילים נגד טנקים מתפוצצים ללא הרף בטווח שמיעה, וחלקם אף נופל בגולן. מוזיקה זו היא שירת הברבור של משטר דמים הטובח באזרחיו. עושה רושם כי עתידו נחרץ, ועכשיו הוא פועל על פי הטקטיקה של "תמות נפשי עם פלישתים".

   סעודיה תורמת את חלקה להגדלת הלהבות על ידי משלוח טילי כתף נגד מטוסים מתוצרת סינית לג'יהאדיסטים, כדי שיוכלו להתמודד ביתר יעילות עם המסוקים של אסד וחביות הנפץ האיומות המושלכות מהם על הג'יהאדיסטים ועל אזרחי סוריה. רוסיה אומנם מאוד מודאגת, אבל נראה כי כאב הראש האוקראיני מטריד את פוטין יותר.

   על רקע הקשיים העוברים בימים אלה על השלטון בטורקיה, הופכת ירדן לבסיס העיקרי של הפעילות נגד השלטון בסוריה. לא בלתי סביר שנהיה עדים לפגיעה סורית בירדן, וייתכן שדרך הפעולה שתיבחר היא פיגוע מבית המדרש של חיזבאללה נגד סמל שלטוני בשטח ירדן או מחוצה לה, כגון שגרירות או מטוס.

   מנהיגי חיזבאללה ואיראן מכינים את עצמם למה שהם רואים כשלב הבא של המאבק באזור – המפץ הגדול – שבו תפרוץ מלחמה אזורית בין קואליציה ישראלית-סעודית-ירדנית-קטרית ובין איראן וגרורותיה. ההפצצה הישראלית השבוע תציב את הקואליציה במצב טוב יותר לקראת תסריט זה.

   אלא שמאחורי גבו של חיזבאללה, בתוך לבנון, מתכוננים ארגונים סלפיים ג'יהאדיסטיים לבנוניים להעתיק לתוך לבנון את המלחמה המתנהלת בסוריה. אפילו שמות הארגונים זהים לאלה הקורעים את סוריה לגזרים. ביום שתסתיים הלחימה בסוריה – בניצחונו של אסד או בהפסדו – הם יתחילו את הלחימה בתוך לבנון, אם כדי לנקום בחיזבאללה על המפלה שנחלו בסוריה, או כדי לנצל את הניצחון שהשיגו על אסד, נסראללה וח'מינאי.

 

אובדן היתרון היחסי

הטרור מסוכן בעיקר כיוון שהוא מלחמה בלתי מאוזנת בין שני צדדים: צד אחד שבו מצויות מדינות וחברות הכבולות בחוק לאומי ובינלאומי, המכבדות זכויות אדם, זכויות מיעוטים ונשים, המנסות לא לתקוף אזרחים תמימים אלא רק לוחמים, גם אם הם מסתתרים מאחורי הגב של ילד או אשה. אפילו הלשון שנוקטת מדינה הנמצאת במאבק עם טרור מוגבלת בכללי התקינות הפוליטית.

   מצד שני יש מי שפועל ללא כללים: הוא אינו מכיר בחוק הבינלאומי, אינו מתחשב באמנות בינלאומיות, וזכויות אדם שוות בעיניו כקליפת השום. הוא אינו לובש מדים, הוא אינו מגביל את עצמו בשום כלל, ואינו מתחשב בזכויות מיעוטים או נשים וילדים. הוא אינו כובל את התבטאויותיו בכללי התקינות הפוליטית, והוא מכנה את מתנגדיו בכינויים הבוטים ביותר כדי להצדיק את הפגיעה בהם. זוהי הסיבה היסודית שמדינות וחברות מודרניות מתקשות כיום להתמודד עם טרור. מכאן גם נובע היתרון הגדול שיש לטרור במאבקו חסר המגבלות נגד החברות המערביות הכובלות את עצמן בלחימה נגדו.

   הבעיה של הטרוריסט מתעוררת כשאויבו הוא טרוריסט, שכמוהו אינו מגביל את עצמו או את לחימתו בשום כלל או חוק. במצב זה, שני הצדדים הטרוריסטיים מאבדים את יתרונם היחסי, ולכן המלחמה ביניהם עקובה מדם. זה המצב כיום בין חיזבאללה ובין אויביו הסוניים, הסלפיים הגיהאדיסטיים: שני הצדדים מתנהגים כמו טרוריסטים, ללא חוק וללא דיין, ואפילו היושב במרומים – ששני הצדדים טוענים שהם מייצגים את דברו ורעיונותיו – אינו מתערב בסכסוך הדמים.

   במצב זה נמצאים גם כמה ארגונים ג'יהאדיסטיים בסוריה: אלקאעידה מסוכסכת עם "מדינת האיסלאם בעיראק וסוריה", וג'בהת אלנוסרה מאיימת על "מדינת האיסלאם" במלחמה גלויה, לאחר חיסול אחד ממנהיגי הנוסרה, אבו ח'אלד אלסורי, לפני שבוע בחלב.

   ייתכן שזהו גם מצבו של האיסלאם הקיצוני: בכל פעם שקבוצה קיצונית מצליחה להשתלט על שטח ולהקים בו בסיס פעולה, קמה קבוצה קיצונית יותר הנלחמת בו – בשיטות טרוריסטיות כמובן. ולאחר שהשנייה תנצח, תגיע קבוצה קיצונית יותר ותעשה לה את מה שזו עשתה לקודמתה וחוזר חלילה.

 

הוויכוח זולג אלינו

בישראל ובגולן מתנהל ויכוח ער בשאלה אם לתמוך בבשאר אסד או לקרוא להפלתו. כמה ג'יהאדיסטים עברו מישראל לסוריה כדי לקחת חלק במשימה הסונית להפיל את בשאר, וחלקם כבר נמצא בגן העדן השמור לשהידים.

   ויכוח זה  בין תומכי בשאר ומתנגדיו מוצא ביטוי גם בגרפיטי על קירות. מבנה המפקדה הסורית על יד קונייטרה, הנמצא כיום בתחום ישראל, פתוח למבקרים היכולים לפקוד אותו בכל עת. על אחד מקירותיו נמצאת כתובת בדיו שחורה: "אני סורי וארצי ערבית, עמי הוא גיבור החירות, ייפול בשאר". ומישהו אחר, חמוש בתרסיס דיו אדומה, הוסיף את המילה "לעולם לא" במשמע "לעולם לא ייפול בשאר".

כל עוד מתנהל הוויכוח בכתובות על קירות, הדבר אינו נורא. אך על רשויות הביטחון שלנו לפעול כדי למנוע את התדרדרות הוויכוח למחוזות אלימים וגלישתו לגליל ולגולן.

 ****************************************************************************

תגובתי,לאחר החזרת השגריר נעים עראיידה מאוסלו.

**************************************.**********************************************************

דבר מוזר ומכוער,,ומאוד אכזר,,לשפוט אדם יקר, במרכז הכיכר,,!!

לא נעים,לשמוע דברים לא נעימים,,על נעים ,ויקר,!!

*************************************************

לנעים ,,אבו נזאר

לפרופסור,,המסודר

ידידנו,,מהכפר, מגאר

האיש הנאה, והמכופתר

הכרתיך בשירות צבאי קצר

כבן למשפחה אצילה ,,מהעבר

הכרתי את האחים,,ואבא הנהדר

********************************

בתקשורת בארצנו,,והביטוי ,האכזר

לא מבחינים במה האסור,ומה מותר,!

אצלהם,,העיקר,ללכת,ישר,למרכז הכפר

לחרוץ גורלך,,ולפרסם שלטים ,,בכול כיכר

מאבו שכיב,,מזיד עבאס,,פשוט הלב נשבר,!

 

 

 ********************************************************************************

  מי מהמנהיגים ,,ישראליים או פלסטינים,, שנולדו בפלסטין?

 

מנהיגים ישראליים:

 

אהוד ברק, נולד ב -12 בפברואר 1942 במשמר השרון, מנדט בריטי בפלסטין

 

אריאל שרון, נולד ב -26 בפברואר 1928 בכפר מל"ל, מנדט בריטי בפלסטין

 

אהוד אולמרט, נולד ב -30 בספטמבר 1945 בבנימינה, גבעת עדה, מנדט בריטי בפלסטינה.

 

יצחק רבין, נולד 1 מרס 1922 בירושלים, מנדט בריטי בפלסטינה.

 

יצחק נבון, נשיא המדינה ישראל ב1977-1982. נולד ב -9 באפריל 1921 בירושלים, מנדט בריטי בפלסטינה.

 

עזר ויצמן, נשיא המדינה ישראל ב1993-2000. נולד 15 יוני 1924 בתל אביב, מנדט בריטי בפלסטינה.

 

מנהיגים פלסטיני ערבים:

 

יאסר ערפאת, נולד 24 אוגוסט 1929 בקהיר, מצרים

 

סאיב עריקאת ERAKAT, נולד ב -28 באפריל 1955, בירדן. יש לו האזרחות הירדנית.

 

פייסל עבד אל קאדר אל חוסייני, נולד בבגדד in1948, עיראק.

 

סרי נוסייבה, נולד בשנת 1949 בדמשק, סוריה.

 

מחמוד אלזהאר, נולד בשנת 1945, בקהיר, מצרים. מנהיג החמאס ברצועה

 

 

לכן, מנהיגים ישראליים, שנולדו בפלסטין, הם "מתנחלים או פולשים" בעוד מנהיגים ערבים הפלסטינים שנולדו במצרים, סוריה, עיראק, תוניסיה הם "הפלסטינים ילידים"?

 

אלה העובדות בקיצור אודות המאבק בישראל היום

 

זה ייקח ממך רק דקה וחצי לקרוא! הוא הגיוני והוא הוגן. יהודי או לא יהודי, לא חשוב. אנא, תקרא.

 

1. לאום וירושלים ? ישראל היתה למדינה ב - 1312 לפנה"ס, אלפיים שנים לפני קום האיסלאם.

 

2. פליטים ערבים בישראל החלו להזדהות כפלשתינאים ב- 1967, שני עשורים אחרי הקמת מדינת ישראל המודרנית.

 

3. לאחר כיבוש הארץ ב- 1272 לפנה"ס היהודים שלטו בארץ אלף שנים והיתה להם נוכחות רצופה בה במשך 3,300 שנים.

 

4. השליטה הערבית היחידה לאחר הכיבוש ב- 635 לפה"ס נמשכה רק 22 שנה.

 

5. במשך יותר מ- 3,300 שנים ירושלים היתה הבירה היהודית. ירושלים מעולם לא היתה בירתה של ישות ערבית או מוסלמית. אפילו הירדנים, כשהם כבשו את ירושלים, לא עשו אותה לבירתם ומנהיגים ערביים לא ביקרו בה.

 

6. ירושלים נזכרת יותר מ- 700 פעמים בתנ"ך ואף לא פעם אחת בקוראן.

 

7. דוד המלך ייסד את העיר ירושלים, רגלו של מוחמד לא דרכה בה.

 

8. יהודים מתפללים עם פניהם מופנות אל ירושלים, מוסלמים מתפללים כשפניהם למכה. אם הם נמצאים בין ירושלים למכה אז פניהם למכה ואחוריהם לירושלים.

 

9. פליטים ערבים ויהודים ? ב- 1948 מנהיגי ערב עודדו את הפליטים הערבים לצאת מישראל בהבטיחם לטהר את הארץ מיהודים. שישים ושמונה אחוזים מהם ברחו בלי לראות חייל ישראלי בכלל.

 

10. פליטים יהודים נאלצו לברוח מארצות ערביות בגלל אלימות, רדיפות ופוגרומים מצדם של הערבים.

 

11. מספר הערבים אשר יצאו ב- 1948 מישראל מוערך כ- 630,000. מספר הפליטים היהודים מארצות ערב מוערך באותו המספר.

 

12. הפליטים הערבים בכוונה לא נקלטו בארצות הערביות, למרות שטחן הענק. מתוך 100,000,000 פליטים בעולם מאז מלחמת העולם השניה, הם מהווים הקבוצה היחידה שלא נקלטה או השתלבה בארצות עמם. הפליטים היהודים נקלטו כולם בישראל, מדינה לא יותר גדולה מניו ג'רסי.

 

13. המאבק הערבי-ישראלי ?   לערבים יש שמונה מדינות, לא כולל פלשתין. יש רק מדינה יהודית אחת. הערבים יזמו את כל חמש המלחמות והפסידו. ישראל התגוננה כל פעם וניצחה.

 

14. אמנת הפת"ח עדיין דורשת השמדת ישראל. ישראל מסרה לפלשתינאיים רוב שטחה של הגדה המערבית, אוטונומיה תחת הרשות הפלשטינית, וסיפקה להם נשק.

 

15. בזמן השלטון הירדני, אתרים יהודים קדושים בוזזו וליהודים נשללה זכות הגישה אליהם. בשלטון היהודי כל האתרים המוסלמים והנוצרים נשמרו ונפתחה הגישה אליהם למאמיני כל הדתות.

 

16 . ישראל והערבים באו"ם ? מתוך 175 החלטות מועצת הביטחון עד 1990, 97 היו נגד ישראל.

 

17. מתוך 690 החלטות העצרת הכללית עד 1990, 429 היו נגד ישראל.

 

18. האו"ם שתק כאשר נהרסו 58 בתי כנסת בירושלים ע"י הירדנים.

 

19.  האו"ם שתק כאשר הירדנים בשיטתיות חללו את בית הקברות היהודי העתיק בהר הזיתים.

 

20. האו"ם שתק כאשר הירדנים אכפו מדיניות כמו אפרטהייד שמנעה מיהודים להגיע להר הבית ולכותל המערבי.

*************************************************************

 

 

 

 

 

انت والمريض وليد جنبلاط

كفاكما  سخط ورخص وانحطاط

كلامكم افرغ من  ــ الغيوم في  شباط

وقيمته ارخص ـ من ـ ال ـــــ ط ـ على البلاط

اسراءيل دوله عظمى تحترم كل- الديانات والاسباط

فلا تبصق في صحن تاكل منه ــ وكن سعيدا -- رغم الاحباط

فانا اخجل من تصرفاتكم

مزيد - احد الضباط
*****************************


פיצוץ אוטובוס התיירים ביום ראשון ה-16.2.14 סמוך למסוף טאבה הוא איתות אזהרה ברור של ארגוני הג'יהאד העולמי למי שעמד עד לאחרונה בראש ההנהגה הצבאית המצרית ומסתמן כמועמד הכמעט ודאי לנשיאות מצרים – גנרל עבד אלפתאח א-סיסי. התמונות ממשפטו של הנשיא הקודם, איש "האחים המוסלמים" מוחמד מורסי, ודאי מייצרים מוטיבציה נוספת לארגוני הטרור לשלוח מסר לקהיר באשר למיהו בעל הבית.

 

   הג'יהאדיסטים שונאים את המערב בשל היותו כופר, מתירני, חומרני, אוכל חזירים ושותה יין. הם שונאים אותו בעיקר בגלל אופיו ותכונותיו ופחות בגלל מעשיו – תמיכה בישראל, בממשל זה או בדיקטטור אחר.

   תיירים שנואים עליהם מאוד, כי הם מביאים איתם את תרבות המערב. התיירוֹת שנואות הרבה יותר, בעיקר בגלל האופן שבו הן שרועות על חוף הים, ומה שהן לובשות ובמיוחד מה שאינן לובשות. הג'יהאדיסטים רואים את עצמם כמגיני המוסר של בני המקום. לכן פגיעה בתיירים היא אטרקטיבית במיוחד עבורם.

   אבל מעבר למוסר, הפגיעה בתיירים היא חץ ישיר לבטן הרכה של השכנה ממערב – הכלכלה המצרית. מצרים, על שכיות החמדה שבה, הפירמידות והאתרים הארכיאולוגיים, החופים, הנילוס ואתרים נוספים, הם מוקד משיכה לתיירים. הללו מהווים חלק חשוב במנוע הצמיחה של הכלכלה המצרית שספגה מכה קשה לאחר הזעזועים במדינה וההפגנות האלימות בכיכר תחריר ובערים נוספות. יצירת אווירה של טרור והפחדה, המופנית במיוחד נגד תיירים, עלולה לעורר ספקות ואפילו לגרום למי שחשב לקפוץ לבקר בארץ הפירמידות לבטל את תוכניותיו, וכך לפגוע במאמצים של א-סיסי להרגיע את השטח ולהניע מחדש את הכלכלה המצרית.

   הארגון אנצאר אלמקדס הגי'האדיסטי העומד ככל הנראה מאחורי הפיגוע במסוף טאבה, אימץ אלמנטים פלסטיניים. שמו של הארגון הוא השם הקלאסי של ירושלים גם בכתיבה האיסלאמית, בעקבות מתרגמים יהודיים, שתרגמו את המילה ירושלים לבית אלמקדס. הארגון שהלך והתבסס בסיני עומד מאחורי לא מעט פיגועים ואימץ לעצמו את רעיון הג'יהאד העולמי. פעמים רבות נוהגים לייחס אותם לזרוע הארוכה של אלקעידה, אם כי יש לשים לב שאלקאעידה אינו רק ארגון שיש לו הנהגה והייררכיה מסודרת, זרועות וכסף כמו שהיה בעבר. אלקאעידה הפך לרעיון ולסמל לג'יהאד עולמי נגד כל הכופרים בכל זמן ובכל מקום, וארגונים מקומיים אימצו רעיון זה כדרך פעולה.

 

כבר מזמן לא בעייה מקומית

לארגונים ג'יהאדיסטיים אלה, מצרים שאחרי ההפיכה, של שלטון חילוני צבאי בראשות א-סיסי, היא מטרה לא פחות חשובה מאשר ישראל.

   חצי-האי סיני מעולם לא הפך חלק אינטגרלי ממצרים. גיאוגרפית הוא חלק מאסיה, בעוד שמצרים היא חלק מאפריקה, כשתעלת סואץ מפרידה כידוע בין היבשות. אוכלוסיית הבדואים של סיני היא המשך דמוגרפי של שוכני המדבר של סעודיה, ירדן והנגב הישראלי. לשונם סעודית ולא מצרית. המצרים מזלזלים בבדואים, ואלה בזים למצרים.

   למרות זאת, חיבר הקולוניאליזם הבריטי את חצי-האי סיני למצרים בשלהי המאה ה-19, על מנת שישמש אזור חיץ בין האימפריה העותומנית ששלטה בארץ ישראל ובין מצרים שהייתה בשליטת בריטניה, וכדי שהעותומנים לא יוכלו לגעת בספינות הבריטיות המשייטות בתעלת סואץ בקו שבין בריטניה והודו.

   מאז שקמה מצרים המודרנית, נחשב חצי-האי סיני כחטוטרת על גבה של המדינה. מעולם לא נבנו גשרים סוציולוגיים מעל שתי גדות התעלה. גם זרועות השלטון המצריות לא פרסו את החוק והממשל המצרי על מרחבי מדבר-סיני. די להביט במפת חצי-האי – ששטחו גדול ממדינת ישראל – כדי לראות שאין כבישים במרחביו. ובלי כביש אין שלטון ואין משטר, אין דין ואין דיין.

   הבדואים הבינו את המצב לפני כל האחרים. הם יצרו מרחב שבו הם עושים ככל העולה על רוחם: מבריחים סמים, נשק, נשים ומסתננים. הם הפכו לספקי איברים להשתלה לקליניקות בלתי חוקיות שקמו בחופי סיני, לאחר קצירתם ממסתננים אפריקניים. וכשהממשלה המצרית מרגיזה אותם, הם מפוצצים את צינור הגז המצרי לישראל ולירדן.

   בשנים האחרונות איפשרו הבדואים לג'יהאדיסטים מכל העולם למצוא מקום מקלט בסיני. פלסטינים, מצרים, עיראקים, לובים, סורים, אלג'יראים, אפגנים, צ'צ'נים ואחרים ניצלו את העדר החוק והשלטון כדי להקים בסיני מדינת ג'יהאד. זו פועלת נגד כל מי שנראה כמשתף פעולה עם מצרים, ישראל או המערב.

   זהו טבעו של המזרח התיכון החדש: זירה סוערת נשפכת לתוך זירת השכנים. הטרגדיה הסורית מפילה חללים בלבנון; המהומה בעיראק זולגת לסוריה; הכאוס הלובי מוצא את דרכו לניג'ר; צרותיה של מצרים מדלגות לישראל. ראינו בעבר את הפיגועים בחוף סיני – בטאבה, בראס א-שטן, בדהב, בנואיבה ובשארם א-שייח'. הפיגוע האחרון, באוטובוס התיירים, היה רק טבעת אחת בשרשרת ארוכה, שאינה צפויה להיפסק. גלישת הפיגועים לתוך ישראל שהחלה כבר לפני שנים, גם היא צפויה: דרך היבשה או באמצעות טילים שיגיעו לנגב מסיני.

   הדרך היחידה להתמודד עם איום זה היא הגברת שיתוף הפעולה עם השלטון המצרי. כל עוד מקויים הסכם השלום עם מצרים, לא תוכל ישראל לפעול בסיני על דעת עצמה. לכן הפעולה המשותפת על בסיס האינטרס הדומה היא הפתרון היחיד. חשוב גם להבהיר לאירופים כי האינטרס להצר את ידי הג'יהדיסטים אינו רק של מדינות המזרח התיכון, וכי מחופי סיני ניתן להוציא מפגעים שיגיעו עד אליהם.

   שליחי אלקאעידה נמצאים על הגדרות. הג'יהאד העולמי כבר מזמן לא נמצא אי שם בהרי הטורה בורה באפגניסטן אלא ממש כאן, מרחק של 4- 5 שעות נסיעה מתל-אביב, ו-8 שעות נסיעה מארמון הנשיאות בקהיר.
*************************************************************************************************************************** 

 

 

 

לזכרם זר פרחים

******************

עברו מהר ששים שנים

לתקרית במעלה עקרבים

יהי זכרם ברוך,,כול ההרוגים

משתתף בצערך,במות אחיך וההורים

**********************************

בעקבות התרבות התנכלויות המרצחים

גובשה תוכנית ,לגרש,מהנגב את כול השבטים

אבל המבצע הופסק בגלל כמה פטפטנים,יהודים,!!

מנובל אחד, הדליף,, לעיתון הארץ,,כמה מילים

ויוחלט למנות, שתי ועדות חקירה,, נגד הקצינים

ועדה צבאית,,וועדה אזרחית בראשות ,תבורי חיים

וכעבור ששים שנים נוצרה מדינה בדווית,בתוך מדינת היהודים

מאחיך,,אל"מ,,במילואים

19/02/2014***************************

الى اعز الاقارب في اميركا والكون

اعذرونا على عدم ردنا – البارحه على التليفون

كانوا التليفونات بغرفة النوم –اثناء جلوسنا بالصالون

والطرشان –لا يسمعون التليفون – من ضجة التلفزيون

مع اطيب تمنياتنا لكم – من عندنا – من هون

من – ابو شكيب
***************

הפלסטינים ביהודה ושומרון יעברו להיות תחת שלטון מליציות חמושות המחזיקות במאגרי נשק כולל טילים
יום שני, ה שבט תשע"ד, 6 בינואר 2014

******************************************************

אובדן השליטה של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, הרשות הפלסטינית, וגופי הביטחון והמודיעין הפלסטינים ברובם של 19 מחנות הפליטים הפלסטינים ביהודה ושומרון, ובאוכלוסיה של קרוב לרבע מיליון פלסטינים המתגוררים במחנות אלה, היא הסיבה העיקרית להתגברות גל הטרור הפלסטיני האחרון. כך מוסרים המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה לאחר שערכו מחקר מקיף בשטח לברר את סיבותיו האמיתיות של גל הטרור הפלסטיני מתגבר.
כוחות הביטחון הפלסטינים, אינם מעזים יותר להיכנס לתוך מחנות הפליטים, ביניהם העיקריים והגדולים שבהם, כמו בלאטה בשכם שהוא הגדול במחנות הפליטים בשכם, בטול כרם, בדהיישה, שבין גוש עציון לחברון, אסכר, מזרחית לשכם, ג'נין, וגם מחנה הפליטים שועפט הנמצא בתחום גבולותיה המוניציפאליים של ירושלים.
כוחות הביטחון הפלסטינים חוששים, כי הן יתקלו באותה התנגדות בה נתקלות יחידות צה''ל הנכנסות גם הן פחות ופחות למחנות אלה, כלומר בקבוצות של חמושים שייפתחו עליהם באש חיה מנשק אוטומטי, יזרקו מטעני חבלה ורימוני יד, וינסו ליצור מצבים בו אפשר יהיה לקחת מבין הכוחות הנכנסים למחנה בני ערובה.  
אירועים כאלה היו כאשר כוחות צה''ל נכנסו למחנה הפליטים הפלסטיני בג'נין ב-17.12, במטרה לעצור חשוד, וב-19.12 במחנה הפליטים בקלקיליה כאשר נכנס לשם כוח של סיירת צנחנים. שני כוחות צה''ל נסוגו ממחנות אלה תחת אש כבדה, ולא חזרו לטפל במקורות האש.
מקורות צבאיים ומודיעיניים המכירים את המצב השורר במחנות האלה אומרים, כי הם עברו להיות תחת שליטה של מליציות פלסטיניות מקומיות מזוינות, שחלק מאנשיהם הם אלמנטים פליליים, חלקם סוחרים בנשק.
מצב זה, אומרים המקורות, הפך את המחנות הפלסטינים למצבורי נשק גדולים, כאשר בין המחנות החלה בשבועות האחרונים תחרות סמויה מי ישלוט במאגר נשק גדול יותר, ובעל מערכות נשק מתקדמות יותר, כמו טילי נ''ט ונ''מ.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי מאז השבוע השלישי של חודש  דצמבר החל הנשק ההולך ונצבר במחנות הפליטים לזלוג גם לעבר הכפרים הפלסטינים שמסביב למחנות הפליטים, ומשם לערים הפלסטיניות אליהן הכפרים מספקים את התוצרת החקלאית שלהם
במילים אחרות, אם זרימה זו של כלי נשק תימשך, שלטון או השפעת ראשי המליציות הפלסטיניות, יתפשטו לערים הפלסטיניות הגדולות, כמו רמאללה, שכם, ג'נין, וטול כרם. כמה מכלי נשק הגיעו באחרונה גם לפלסטינים המתגוררים בשכונות הפלסטיניות הצפוניות והמזרחיות של ירושלים.
עד עתה לא פעל ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נגד תופעה זו. אולם בימים האחרונים הוא הורה לגנרל הפלסטיני חא'ג איסמעיל, אחד הוותיקים בין הגנרלים הפלסטינים והממונה על הקשר בין ראש הרשות ומושלי המחוזות הפלסטינים, לפנות אליהם בניסיון להניע אותם להתחיל לפעול נגד תופעה זו.
אולם להוראה זו של אבו מאזן לא היה שום ערך, משום שמושלי המחוזות הפלסטינים אינם מוכנים לציית להוראות מהגנרל חאג' איסמעיל, במיוחד אם אלה מגיעות מאבו מאזן.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי ארצות הברית, ישראל והרשות הפלסטינית, הנמצאות בעיצומו של מו''מ מדיני מתעלמות מהתפתחויות אלה בגלל  שלוש סיבות עיקריות:
1. שר החוץ האמריקני ג'ון קארי, המודע למצב ביטחוני זה במחנות הפליטים הפלסטינים, מתעלם ממנו, מאחר ואם יכיר בו, כל הדיונים שהוא ניהל בחודש שעבר והשבוע על סידורי הביטחון לאורך הגבולות המזרחיים של ישראל, ירדן, והמדינה הפלסטינית ההולכת לקום, בהן לפי הצעותיו יהיו מעורבים כוחות פלסטינים, ייחשפו כלא רלבנטיים.
מקור ביטחוני בכיר ישראלי אמר ביום ב' 6.1, עם צאתו של קארי את ישראל, כי מוטב שהאמריקנים יתחילו קודם כל לטפל בבעיות הביטחון הבוערות ביהודה ושומרון, לפני שהם מטפלים בביטחון בגבולות, וזאת לפני שתחולל התדרדרות פתאומית נוספת בנושא.
2. המערכות המדיניות, הצבאיות והביטחוניות הישראליות מתעלמות ממצב זה משום שאם יפרסמו אותו בציבור יצטרכו להודות, כי אבו מאזן וכוחות הביטחון הפלסטינים לא יוכלו בעתיד לטפל בבעיות הפנים הביטחוניות הפלסטיניות.
נוסף לכך, התעלמות מהמתרחש בתוך מחנות הפליטים הפלסטינים, מאפשרת  למערכת הביטחון ולצה''ל לטעון, כי אין יד אחת, או גורם אחד שמארגן את פעולות הטרורמבחינה טכנית טענה זו נכונה, אבל מבחינה מעשית היא מטעה ומחפה על המצב האמיתי.
3.  אבו מאזן מתעלם ממצב זה, משום שהוא בכלל מתעלם מהתמוטטות הנמשכת במעמדו בשטחים הפלסטינים. לא רק שאבו מאזן איבד את השליטה במחנות הפליטים הפלסטינים, אלא הוא איבד גם את רוב התומכים שהיו לו בשני המוסדות הפוליטיים העיקריים: אין לו יותר רוב בוועד המרכזי של הפת''ח, ואין לו יותר רוב במועצה המרכזית של אש''ף
***********************

 

 

למה לחץ דם גבוה מזיק? איך מודדים לחץ דם? במידה שסובלים מלחץ דם גבוה מאוד ואחד מהתסמינים הבאים: כאב ראש חזק מאוד, שינוי במצב ההכרה, חולשת צד אחד של הגוף, קשיים בדיבור, כאבים בחזה, קוצר נשימה או כאבים חזקים מאוד בגב או בבטן יש לפנות באופן מידי לטיפול רפואי.    

******************************************************************************.

הלב הוא האיבר האחראי על הזרמת הדם לאיברים בגוף. כל האיברים זקוקים לאספקת דם קבועה מאחר שהדם מכיל חומרים חיוניים לקיום תאי הגוף כגון חמצן, סוכר, ואבני בניין שונים לתאי הגוף.

כאשר הלב פועם הוא מייצר כוח שמזרים את הדם דרך כלי הדם. הכוח הזה דוחף את הדם קדימה בתוך כלי הדם אך הוא גם פועל על דפנות כלי הדם. הכוח שפועל על דפנות כלי הדם הוא לחץ הדם שאנו מודדים בעזרת מכשירים שונים. לחץ הדם חשוב מאוד לקיום זרם דם תקין בגוף. לחץ הדם צריך להישמר ברמה תקינה של ערכים, כאשר גם מצב של לחץ דם נמוך מידי הוא איננו רצוי ועול להיות מסוכן.

מהם ערכים תקינים של לחץ הדם ?
לפי ההנחיות החדשות של החברה האירופאית והחברה הישראלית ליתר לחץ דם שהתפרסמו בשנת 2013 יש להוריד את לחץ הדם אל מתחת ל 140 ממ"כ סיסטולי ואל מתחת ל 90 ממ"כ דיאסטולי. באנשים מעל גיל 60 ובמיוחד באנשים מעל גיל 80 יעד הטיפול הוא לחץ דם סיסטולי בין 140-150 ממ"כ ולחץ דם דיאסטולי מתחת ל - 90 ממ"כ. חשוב להדגיש כי אין תועלת מהורדת לחץ דם לערכים נמוכים יותר מהערכים המומלצים וכי טיפול אגרסיבי יותר כרוך בתופעות לוואי שעלולות להיות מסוכנות

למה לחץ דם גבוה מזיק?
לחץ דם גבוה מזיק לכל האיברים בגוף מכיוון שלחץ הדם הגבוה פוגע במבנה התקין של דופן כלי הדם. לחץ הדם הגבוה גורם להתנפחות של הדופן ולהיחלשות של הדופן ומאיץ התקשחות של כלי הדם והיצרות של חלל כלי הדם. כתוצאה מכך לחץ הדם הגבוה יכול לגרום להתנפצות של כלי דם באיברים חיוניים כגון הרשתית של העין (עיוורון), במוח (דימום מוחי) או אפילו באבי העורקים (מוות מיידי).

לחץ דם גבוה יכול גם להביא לסתימה של כלי דם באיברים חיוניים כגון הלב (התקף לב), המוח (אירוע מוחי), הכליות (אי-ספיקת כליות), והרגליים (כאבים בזמן הליכה ונמק של כף הרגל). לחץ דם גבוה גם מפעיל עומס רב על שריר הלב מכיוון שעל הלב להתכווץ כנגד התנגדות גדולה יותר וכתוצאה מכך לחץ דם גבוה היא הסיבה העיקרית לאי-ספיקת לב.

איך מודדים לחץ דם?
בדרך כלל לחץ הדם נמדד בזרוע. הדרך הפשוטה ביותר למדוד לחץ דם הוא באמצעות מכשיר אלקטרוני. המכשירים שנמכרים בבתי המרקחת של קופות החולים הם אמינים ומדוייקים. אין צורך בשימוש במד לחץ דם ידני מכיוון שהשימוש בו מצריך ידע ודיוק במדידה. לא מומלץ להשתמש במד לחץ דם על שורש כף היד או על האצבע. את לחץ הדם יש למדוד בישיבה כאשר היד מונחת על שולחן בגובה של הלב. הנחה של היד יותר נמוך גורמת למדידה גבוהה יותר של לחץ הדם והנחה של היד גבוה יותר גורמת למדידה נמוכה יותר של לחץ הדם האמיתי.

את לחץ הדם יש למדוד בחדר שקט, בטמפרטורה נוחה, לאחר מנוחה של לפחות 5 דקות. יש להימנע משתיית קפה, עישון או כל פעילות גופנית לפני מדידת לחץ דם. אין למדוד לחץ דם במצבים של התרגשות נפשית מכיוון שהתרגשות גורמת ללחץ דם גבוה יותר. יש למדוד את לחץ הדם לפחות פעמיים בהפרש של דקה. לחץ הדם האמיתי הוא הממוצע של שתי המדידות. במידה שלחץ הדם במדידה השניה שונה ביותר מ- 10 מלימטר כספית (ממ"כ) מהמדידה הראשונה אז יש לבצע מדידה שלישית כעבור דקה מהמדידה השניה. דרך אחרת לקבוע את לחץ הדם האמיתי היא לבצע שלוש מדידות ולקחת את המדידה השלישית כמדידה הנכונה. בפעם הראשונה שמודדים לחץ דם תמיד יש למדוד אותו בשתי הידיים מכיוון שעלולים להיות הפרשים משמעותיים בלחץ הדם בין שתי הידיים. יש להשתמש ביד עם המדידה הגבוהה יותר במדידות עתידיות. יש להדגיש כי חשוב להתאים את גודל המנג'טה (החלק שנכרך מסביב לזרוע) לגודל הזרוע. מנג'טה קטנה מדי תביא למדידות גבוהות בצורה חריגה.

את לחץ הדם ניתן לבדוק במרפאה של הרופא אך עדיף למדוד לחץ דם בבית מכיוון שהוא מנבא טוב יותר של לחץ הדם האמיתי. אפשרות נוספת היא מדידת לחץ דם למשך 24 שעות ע"י מכשיר אלקטרוני מתוחכם שנקרא הולטר לחץ דם. המכשיר מורכב במרפאה של בית החולים או מרפאה מקצועית בקופת החולים. הנבדק משתחרר לביתו והמדידות מתבצעות בתנאי החיים הרגילים של הנבדק. זו השיטה המדוייקת ביותר למדוד את לחץ הדם האמיתי מכיוון שהיא מתבצעת בסביבה הרגילה  של הנבדק, יש מספר רב של מדידות בסיטואציות שונות והמדידות מתבצעות  גם ביום וגם בלילה.

כאשר מודדים לחץ דם מתקבל ערך גבוה יותר שנקרא לחץ הדם הסיסטולי וערך נמוך יותר שנקרא לחץ הדם הדיאסטולי. לחץ הדם הסיסטולי מבטא את לחץ הדם בזמן התכווצות שריר הלב. לחץ הדם הדיאסטולי מתייחס ללחץ הדם בזמן הרפיית שריר הלב. מכשירים אלקטרונים נותנים גם מידע לגבי הדופק. עבור אנשים בני 50 או יותר לחץ הדם הסיסטולי הוא מנבא חשוב יותר של תחלואה מאשר לחץ הדם הדיאסטולי. ההפך נכון באנשים מתחת לגיל 50. כאשר עושים רשימה של לחץ הדם עבור הרופא המטפל יש לדאוג לציין את התאריך והשעה של כל מדידה ובכל רישום חשוב שיופיעו לחץ הדם הסיסטולי, הדיאטסולי והדופק. כמה כן עדיף לרשום כמה זמן עבר בין נטילת הכדורים למדידה. באופן כללי עדיף לבצע את מדידת לחץ הדם בבוקר זמן קצר אחרי שמתעוררים לפני נטילת הכדורים ובערב לפני שינה.

מתי לחץ הדם הוא גבוה מדי?
לחץ הדם גבוה מדי כאשר לחץ הדם הסיסטולי הוא שווה או מעל ל- 140 ממ"כ ו/או לחץ הדם הדיאסטולי הוא שווה או מעל ל- 90 ממ"כ.

כלל חשוב הוא שאין להסתמך על מדידת לחץ דם בודדת בבית או במרפאה כדי לאבחון יתר לחץ דם. במידה ונסמכים על מדידות ביתיות לצורך אבחנה של יתר לחץ דם אז י ש למדוד את לחץ הדם בבית למשך שבוע לפחות בבוקר ובערב ולהתייחס לממוצע הבדיקות. במידה ונסמכים על מדידות במרפאה אז יש למדוד את לחץ הדם מספר פעמים לפחות לאורך מס' שבועות על מנת לאבחן יתר לחץ דם.

ניתן לאבחן יתר לחץ דם ע"י ביצוע חד-פעמי של מדידת לחץ דם למשך 24 שעות שתוארה לעלי. למעשה היום מדידת לחץ דם למשך 24 שעות נחשבת השיטה המומלצת ביותר הן לאבחון יתר לחץ דם והן למעקב אחר יעילות הטיפול ביתר לחץ דם. בכל מקרה שיש חוסר התאמה בין מדידת לחץ הדם בבית למדידת לחץ הדם במרפאה יש לבצע מדידת לחץ דם למשך 24 שעות.

ככל שלחץ הדם גבוה יותר לאורך זמן כך הוא מסוכן יותר. כמה כן אדם שסובל מיתר לחץ דם בדרגה מסויימת עלול להיות בסיכון גבוה יותר מאדם אחר עם יתר לחץ דם באותה דרגה או אף בדרגה גבוהה יותר במידה והראשון סובל מגורמי סיכון נוספים למחלות לב וכלי דם כגון: השמנת יתר, עישון, סכרת, כולסטרול גבוה, רקע משפחתי של מחלות לב וכלי דם וכן ככל שהוא מבוגר יותר. גברים נמצאים באופן כללי ברמת סיכון גבוהה יותר למחלות לב וכלי דם מאשר נשים באותו גיל עד לגיל 60. חשוב לציין כי הנזק משילוב של יתר לחץ דם וגורמי הסיכון שהוזכרו לעיל הוא גבוה מהסכום של הנזק מכל גורם לחוד מכיוון שקיימת אינטראקציה חמורה ביותר בין גורמי הסיכון השונים. אדם שסובל מיתר לחץ דם דרגה 1 יחד עם סכרת ועישון בפירוש נמצא בסיכון גבוה יותר מאדם שסובל מיתר לחץ דם דרגה 2 ללא גורמי סיכון.

איך מטפלים ביתר לחץ דם?
הטיפול ביתר לחץ דם מתחיל בראש ובראשונה בשינוי באורחות חיים. הדבר החשוב ביותר שעל האדם שסובל מיתר לחץ דם לבצע הוא טיפול בגורמי הסיכון למחלות לב וכלי דם. לכן על אדם שסובל מיתר לחץ דם להפסיק לעשן, עליו לרדת למשקל גוף תקין, עליו לעסוק בפעילות גופנית אירובית לפחות 30 דקות למשך 5 ימים בשבוע ועדיף כל ימי השבוע, עליו לדאוג לדיאטה מאוזנת עשירה בפירות וירקות ולהגביל את צריכת המלח באוכל. הנדבך השני והחשוב גם הוא בטיפול ביתר לחץ דם הוא טיפול תרופתי נכון. לפעמים תרופה אחת מספיקה ולפעמים יש לשלב שתיים או יותר תרופות לטיפול ביתר לחץ דם. חשוב מאוד להדגיש שללא שינוי מתאים באורח החיים הטיפול התרופתי הוא בהחלט פחות יעיל בטיפול ביתר לחץ דם.

אנשים מסויימים סובלים מיתר לחץ דם בגיל צעיר מאוד, או לחץ דם קשה לאיזון (שימוש בשלוש או יותר תרופות) או סובלים מסיבוכים קשים של יתר לחץ דם. החולים האלה צריכים להיבדק במרפאת יתר לחץ דם ע"י רופא שהתמחה בטיפול ביתר לחץ דם מכיוון שהם עלולים לסבול מסיבות נדירות ליתר לחץ דם שמחייבות טיפול ייחודי.

מה לעשות כאשר מודדים לחץ דם גבוה מאודבבית?
לחץ דם גבוה מאוד מוגדר כלחץ דם סיסטולי מעל 180 ממ"כ ו/או לחץ דם דיאסטולי מעל 110 ממ"כ. במקרה שמדידת לחץ הדם בבית התבצעה על פי הכללים שהוזכרו לעיל ובמידה שהאדם מרגיש בטוב יש להמתין חצי שעה ולבצע מדידה חוזרת. במידה שלחץ הדם נשאר גבוה במדידה החוזרת באותם ערכים מומלץ לפנות לטיפול רפואי. לא מומלץ בשום פנים ואופן ליטול תרופות הורדת לחץ דם של אדם אחר. כמה כן אסור בשום פנים ואופן לרסס באופן עצמי תרופות מתחת ללשון להורדת לחץ דם. הורדה מהירה ולא מבוקרת של לחץ דם גבוה מדי עלולה בפני עצמה לגרום לאירוע מוחי או לאיבוד הכרה.

במידה שסובלים מלחץ דם גבוה מאוד ואחד מהתסמינים הבאים: כאב ראש חזק מאוד, שינוי במצב ההכרה, חולשת צד אחד של הגוף, קשיים בדיבור, כאבים בחזה, קוצר נשימה או כאבים חזקים מאוד בגב או בבטן יש לפנות באופן מיידי לטיפול רפואי הולם מכיוון שלחץ דם גבוה מאוד עם אחד מהתסמינים האלה עלול לנבא פגיעה קשה ובלתי הפיכה באיברים חיוניים ועלולה לסכן חיים

*************************************

 

 

 

 

 

ישראל,,בעיני אני,,הינה מעצמה וכלכלתה פורחת בקצב מזהיר,,!!

שלום ,,לעולם לא יהיה עם הערבים,,ואל לנו לאפשר התהוות מדינה פלסטינאית בכלל,,!!

ישראל חייבת להעביר את הייצוא בהדרגה,,מאירופה למזרח,,מפני שכלכלת אירופה תקרוס,,!!

הראיון עם אל"מ מ"יל מזיאד עבאס,,כתחזית לקראת שנת ,,2014.

*****************************************************************************************

מהיכן האופטימיות שלך לגבי המצב הכלכלי בישראל? 

"התוצר השנתי לנפש בישראל עומד על 38,310 דולר, עברנו את מרבית מדינות אירופה ונעבור בתוך מספר שנים גם את בריטניה ואת צרפת וגרמניה. זאת עליה דרמטית של מדינת ישראל בתוך כ-10 שנים. בשנות ה-80 המקום הטוב ביותר להיוולד בו היה ארה"ב וישראל הייתה במקום ה-30. היום ארה"ב במקום ה-16 וישראל עלתה למקום ה-20. ביחד עם הגז ופרויקטים נוספים נגיע בתוך מספר שנים גם ל-50,000 דולר בשנה".

ומה המצב אצל שכננו? 

"בירדן 4,500 דולר לשנה, במצרים 3,200 וברשות הפלסטינית 2,000. בשנות ה-90 כששמעון פרס דיבר על מזרח תיכון חדש הוא הציע למדינות ערב ללכת ביחד ולהפריח את האזור, אך הן אמרו לו לא. הלכנו לבד והן הלכו לבד ותראה איפה אנחנו ואיפה הן".

לגבי הגז שהזכרת, איך אתה רואה את הייצוא למדינות השכנות? 

"נחתם חוזה עם הרשות הפלסטינית ודנים עם ירדן וטורקיה. יש רשימה ארוכה של מדינות שמעוניינות לקנות גז ישראלי כיוון שהוא זול יחסית וקרוב ולא צריך להנזיל ולהוביל אותו. המדינות שעומדות בתור לגז שלנו - זה נותן לנו יכולות פוליטיות שלא היו לנו בעבר".

האם הגדלת הפערים הכלכלים תוביל לקנאה מצד שכנינו ולמתיחות? 

"האינתיפאדות לא פרצו משיקולים כלכלים - זאת טענה נוספת לא נכונה שהשמאל הפיץ. אם תבחן את שלוש האינתיפאדות שפרצו במאה ה-20: 1936-1939, 1987-1991, 2000-2004 תראה תופעה מדהימה שאלו היו דווקא שנים כלכליות מצוינות".

אז אתה לא חושש מאינתיפאדה נוספת? 

"אני לא רואה אינתיפאדה באופק בין השאר כיוון שיש גל הגירה כל כך גדול של צעירים פלסטינים בעיקר למדינות אירופה, אז כבר אין כל כך מי שיעשה אינתיפאדה. בין 2003 ל-2013 היגרו 10-17 אלף מהגרים בשנה. אין יכולת פלסטינית להתמודד עם כוח חזק כמו ישראל".

מה אתה אומר על הטענה שבסוף הכלכלה היא זאת שתביא לשלום? 

"אלה הזיות. זאת טענה מגוחכת כיוון שאין שלום בין המדינות הערביות אז אתה רוצה שאיתך יעשו שלום? עכשיו כשמדינות שם מתפרקות - הרשות הפלסטינית וירדן לא בטוח שהן יהיו בעוד שנה".

מה לגבי שיעורי הילודה? 

"הנה עוד נתון משמח מאוד - הילודה האירופית הולכת ויורדת במרבית מדינות אירופה והיא נעה בין 1.3 ל-1.5 ילדים. לעומת זאת הילודה היהודית בישראל כבר עברה את ה-3 ילדים בממוצע למשפחה, פי שניים ויותר מאירופה. יש צניחה בילודה של ערביי ישראל ועוד יותר אצל הפלסטינים ביו"ש. המוסלמים צונחים צניחה חופשית והיהודים עולים. המגמה בעתיד - איתנו היהודים".

מה המשמעות של זה? 

"אירופה קורסת - ספרד ממשיכה להתכווץ וכך מדינות רבות באירופה משום שאין מי שיעבוד ומי שיכול לעבוד, אז הוא לא מוצא עבודה ונאלץ לעזוב.יש הגירה - גרמניה ממש בולעת את הצעירים של ספרד, פורטוגל ויוון. והם מהגרים לשם בתנאים עלובים או אל מחוץ לאירופה".

לאן זה מוביל? 

"האיחוד האירופי זה ענק חולה שיקרוס מפני שאין מי שיעבוד. האיחוד יתפרק כשהמדינות הדרומיות יבינו שהאיחוד הורס אותן והן יפרשו. המצב בלתי נסבל. האיחוד מחייב פתיחת גבולות וכך מיליוני מוסלמים היגרו לאירופה בשנים האחרונות, הם מגיעים למדינות הדרום שאין להן יכולת להתמודד עם שטף המהגרים ואז הם עוברים צפונה בתוך האיחוד".

כיצד ההגירה משפיעה על אירופה? 

"אירופה נשטפת בגל הגירה מוסלמי ואין לה יכולת להתמודד איתה - זה עוד נטל על האיחוד. רוב ההגירה לא יצרני הם באו כדי להישען על הביטוח לאומי, ורווחה וסעד באירופה והמדינות העניות כבר לא מסוגלות לתת להם רווחה וסעד ועוד מעט גם המדינות העשירות לא תוכלנה כי המספרים עצומים ואז הכלכלות שלהן יפלו. יש אוכלוסיה מזדקנת ואוכלוסיה של מהגרים שנשענים על הסעד - כמה זמן אפשר להמשיך כך?".

מה דעתך על חרם אירופאי על ישראל? 

"המצב בישראל מזהיר ביחס לאירופה. באים תועמלנים ומספרים לנו על חרם אז כדאי להבהיר שגם אירופה זקוקה לישראל. אני מקווה שהייצוא מישראל לאירופה יירד ועדיף להעביר את הייצוא למזרח כי אירופה ממילא תגיע למצב קשה ביותר בתוך מספר שינים לא רב אז כדאי להתכונן מראש ולא ליפול ביחד איתם. גל ההסתה יפסק - יש כמיהה באירופה לשתף פעולה עם ישראל. חרמות ואיומים על ישראל - זה לא מפחיד אותנו מפני שהאיחוד האירופי הוא מפלצת זוללת שתחסל את מדינות אירופה".

האם להוצאות הביטחון של ישראל אין השפעה שלילית על הכלכלה? 

"ההיפך - במצב של שלום האיום הקיומי על ישראל יהיה גדול הרבה יותר כיוון שאנחנו רצועת חוף צרה שבה יהיה יישוב סלפי ענק מתל-אביב ועד בגדד. הוצאות הביטחון יזנקו ולא נוכל להגן על עצמנו. זאת תעמולה נטו של השמאל - הוצאות הביטחון לא ירדו אם יהיה שלום. אין שלום בשום מקום במזרח התיכון אז זה נראה לך הגיוני שאיתך יעשו שלום?".

מה לגבי השקעות העתק ביהודה ושומרון? 

"קודם כל המשקיע הגדול ביותר בכבישים ביו"ש היה יצחק רבין. בהתחשב בעובדה שיהודה ושומרון זאת סוללת ההגנה היחידה שיש למרכז הארץ בפני המדינה הסלפית שהולכת וגדלה אז כל בנייה ביהודה ושומרון היא רק לברכה. צריך להסביר את זה בעולם: במקום שגרים יהודים - אין סלפים. החשבונית זה עזה - מיליון איש חיים תחת איום טילים, דור שלם. האם אתה רוצה להעביר את זה לכל מדינת ישראל ובזה נגמר הסיפור שלנו?".

לא כדאי לנסות להגיע להסכם שלום? 

"די בפגז אחד בחודש ואף מטוס לא ינחת בנתב"ג וקפריסין תהיה השער שלך לעולם. אז מספרים סיפורים על שלום - הציבור כבר לא קונה את הסיפורים האלה, יש מפוכחות של האזרחים לגבי סיפורי השלום. היום אתה חי בגן עדן דמוגרפי, בטחוני וכלכלי. יש לנו רק מה להפסיד אם נלך ונוותר".
על שטח כול שהוא,,!!

 

ומה לדעתך,,יהיה בינינו לבין הסורים?

**************************************

מאחר ויש כבר בסוריה 32000 ג"יהאדיסתים, שיתחילו לפעול מזרחית לקוניטרה,

זה הזמן המתאים להחיל את הריבונות הרשמית והמוצהרת על רמת הגולן.

ובהקדם האפשרי, צה"ל יצטרך לכבוש רצועת ביטחון,(בינינו לבין הסורים

שרוחבה יהיה ,,12,,ק"מ מקוניטרה במערב,ועד מזרעת בית ג"ן במזרח,

ואורכה,,73,,ק"מ,,מהגבול הירדני בדרום,,ועד החרמון בצפון,,!!

 

ניתן יהיה לגייס ,,12000,,דרוזים סורים שיאיישו אותה,וישמרו עליה,,!!
************************************************************************

 

 

ליגאל ולרות ,שבוע טוב

המצגת הגיעה לנייד הרטוב

נמחקה,,כשפתחתי ועשיתי סבוב

מבלי לראות את נווה צדק,,אהיה עצוב

לכן,,אם לא קשה לך,,אנא שלח אותה שוב

ממזיאד והמשפחה

תודה לכם,וכול טוב

 


 

 

 


***************************************************************** 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAbWx0u9tZGNn6L0heukNWAGJYQfnR9pdxUFNhHMFYLCKanrr2aA

ואבנה מגדלים בחרוזים

בברכות לגייזי בן השמונים

מאחל לך לחגוג ,עוד ארבעים

ולהיראות תמיד צעיר כבן עשרים

כמו סרט קצר ,עוברים מהר, החיים

ההבדל הוא שסרט רואים מתי שרוצים

כמו אתמול,!! היית בנחל עוז וגם מפלסים

ואני הייתי חייל צעיר,,ששכבתי,, במארבים

קראו לי , נער הפלא,,וכיום אני בן,,77,,שנים

תמסור שלום ,ליעל,,השותפה הנאמנה לחיים

מאחל לכם בריאות ואושר,בחגיגה עם ההמונים

בשמי ובשם אשתי,כול הילדים,,הנכדים,,,והנינים

מיגאל מזיאד עבאס,,נער הפלא, משנות הארבעים

תכתוב את שמי בגוגל ותכנס לאתר אשר מנהלים הבנים

ותראה,מה עשינו כשהיינו צעירים,,ועדיין, אל"מ במילואים

0547474777  נייד

****************************************************************************************************************************8

8 חובת פיקוח,,מצד ההורים,,מסביב לשעון,!!

 

בעקבות בריחת , לוזין , והכתבה בעיתון

 

ליקירי חץ הצפון , שאינך מזדהה כגאון   

ומנפח את הבלון
תבורך על הכישרון
הכתיבה נכונה והסגנון
אתה אדם גאון ,ובעל מצפון
אבל עדתנו צועדת ללא כיוון
המנהיגות רודפת כסף וממון
ובגלל הממון ,אבד ערך עליון
המצב יתדרדר,ובזיון ירדוף בזיון

וכמו המקרה של לוזין,נוצף בשיטפון
חובת הסברה מסיבית,בכיוון הנכון
מגיל ביה"ס היסודי וכלה ,,בתיכון
בנית מכללות דתיות ,וגם ימי עיון
חובת פיקוח ההורים,מסביב לשעון,!!
כי השובע והמתירנות גרמו לשיגעון
מצידי אשמח לעזור,,בעניין ,,שבנדון
נחשוב בהגיון,,ואולי נציע, את הפיתרון
מצווה לעזור ,לרש,למסכן,,,,וגם לאביון
תכתוב את שמי בגוגל,,ותקרא

כתבה,,בעיתון
********************

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAbWx0u9tZGNn6L0heukNWAGJYQfnR9pdxUFNhHMFYLCKanrr2aA 

שנת 2014 תתחיל מחר

תחילתה קשה,מינואר ופברואר

האזור יבער יותר מאשר בער

דאע"ש יכבוש את, פלוג"ה ואנבאר

ועידת ג"ניבה תידחה, למועד מאוחר

המעצמות וישראל יעדיפו שיישאר בשאר

כי עדיף בשאר על תחליף אכזר, ולא מוכר

******************************************

המלחמה תגלוש מסוריה ללבנון,,ממחרתיים,!

ביוזמת חיזבאללה ונסראללה,בהכוונת האיראניים

והצבא ירדוף את כול האחים המוסלמים, במצריים

ויסגור את חמאס בעזה,ויגבילם בתנועת מלקחיים

ולעולם אצלנו לא יהיה שלום עם הפלסטינאיים

קרי,,נתניהו,,ואבו מאזן ,שוב ייטחנו מים

כול השיחות,,הן,רק לזריית חול בעיניים

בכדי שעבאס יקבל כסף מהאמריקאיים

הכול יתפוצץ בעוד כחודשיים

כאשר ידברו ,גם על, ירושלים

וירצו להזחיל אותנו על הברכיים

ולשחרר אסירים עם דם על הידיים

וירצו שצה"ל ייסוג מהירדן, בינתיים

וביטחון הפנים יחל להתדרדר לשוליים

המשטרה תיקרע בין השבחים לסודאנים

כי המסיתים השמאלניים מסוכנים שבעתיים

אברככם לכבוד השנה החדשה,,ונשתה לחיים

ממזיאד עבאס,שמציע,לנשוך שפתיים,ולא להרים ידיים

31/12/2013

*********************************

בימים בהם אנו מהלכים עם הראש מורכן,
כשצרות נופלות עלינו -  מכאן ומכאן,
בימים בהם אוחז בנו מן ייאוש,
ועם ישראל נראה פתאום -  קצת חלוש,
בימים כאלה - אספר אודות נפלאותייך -
מדינת ישראל - אני "חולה"  עלייך!!!


בזמן שהעיתונות צועקת "שחיתות",
והטלוויזיה מיד אחריה צווחת ברהיטות,
ש - "ברור שאיבדנו את הכיוון -
כולם גנבים ואין אף פוליטיקאי הגון ",
בימים כאלה - אספר סיפור אהבה -
ביני - סתם אזרח פשוט - ובין המדינה.

כי המדינה הזאת - כמו אישה מופלאה,
לעיתים מסתורית, לעיתים פרועה,
היא יפה ומאתגרת, היא מריחה נפלא,
וכשצריך - אוספת היא אותי אליה בחמלה,
היא מגלה בי דברים שאפילו אני אינני מכיר  -
והחיים איתה - גם בגיל שישים + הוא פשוט אדיר!

כי המדינה הזאת היא גם
תושביה,
אלה שבאו מכל פינות העולם - דווקא אליה,
אמנם מעט רעים, כמו בכל מקום, אכן,
אך בכל יום ויום אני אומר שיתכן -
שבגלל חלק מאלה שפה - אלה הטובים,
שווה לחיות פה - לעולמי עולמים!!!

כי המדינה הזאת היא גם
נופים,
איפה בעולם אחווה עוד כאלה חוויות וריגושים,
כמו לרדת לים המלח ביום אביב,
או לצפות מהגולן בכינרת - זה ממש מגניב,
או ליהנות מהזריחה מעל פסגת הר הצופים,
מכל מקום שאביט - נופים ועוד נופים.

כי המדינה הזאת היא גם
ריחות,
היש עוד מקום בו כה נפלאות הפריחות,
וריח הפרדסים בשעת בקיעת ניצת התפוז,
כמה נפלא! מי בכלל ירצה מפה לזוז?
וריח המלוח, וריחו הנפלא של הירדן,
האמינו לי - ממש אין על מה להתלונן.


כי המדינה הזאת היא גם קולות,
איפה בעולם יש עוד בליל כזה של מקהלות,
בכל השפות והסלנג שרק אפשר,
וכל זה יהיה פה - גם מחר,
וזה עושה את החיים פה כה מעניינים,
זה מוכר, זה שלי, זה נעים!


כי המדינה הזאת היא גם סמלים בליבי,
ואני רוצה להודות לך, אלי,
שנתת לי לחיות במקום כה נפלא -
בו יש סיבה לחיות, בהחלט יש על מה,
שבו שירת ההמנון, הדגל, חזרה מחו"ל ועוד -
מעלים לחלוחית בעיניי, ואני נרגש מאוד!

כי המדינה הזאת היא גם
חברים,
איפה יש עוד בעולם כאלה אנשים,
רק בנכר אתה לומד להעריך את העוצמה,
של חברות ישראלית, חבר אמיתי, חברה,
חברים שאוהבים אותך, אוהבים מאוד,
אנשים שאיתם אתה רוצה להיות - עוד ועוד.

כי המדינה הזאת היא כל כך הרבה,
שאם רק אבחר - אראה גם אראה,
שזה המקום הכי נפלא בעולם, למרות -
שחיתות, מרמה, גניבות ומריבות.

ולכן  ישראל אהובתי - אל נא תעלבי ממשנאייך-
אני, אזרח פשוט -  פשוט חולה עלייך!!!


 


אנא העבירו, השמיעו והקריאו הכתובים הנ"ל, הפיצו אהבה -


לתפארת מדינת ישראל!!!

 

 ******************************************************************************

الى الاْقارب في نيو جرسي حفظهم الله

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTAbWx0u9tZGNn6L0heukNWAGJYQfnR9pdxUFNhHMFYLCKanrr2aA

صباح الخير وصباح الورد

صباح الهناء - والربح والسعد

صباحكم حلو - كالعسل والشهد

نهمل همكم من  الثلج وشدة البرد

عشر درجات مؤويه من تحت الحد

****************************

نشكركم على هديتكم في اليوم -والغد

غمرتمونا في فضلكم من المهد الى اللحد

نامل من الله تشريفكم -  وننتظر منكم الوعد

مع منتهى التواضع

                                   من ابو شكيب

 

****************

تنظيم داعش تمادى "وسيدفع الثمن 

הרצאתו של מזיאד עבאס –06/01/2014

***************************

ظهر تنظيم "داعش" من رحم تنظيم "دولة العراق الإسلاميةالتابعة لمنظمة "القاعدة، وفي منتصف عام 2011 دخل هذا التنظيم إلىسوريا لتأسيس "جبهة النصرة" كفرع له  هناك، وفي أبريل 2013 أعلنالبغدادي"زعيم داعش" عن نيّته توحيد الفرعين لإنشاءالدولة الإسلامية في العراق والشام ، لكنالجولاني "قائد جبهة النصرة" رفض الإلتحاق بهذا الكيان الجديد ، ليكون ذلكأول إنشقاق بين مجموعات "القاعدة" ، ويقدر مركز "بروكينغز" الأمريكي للدراسات عددمقاتلي "داعش" في سوريا بين 6 و7 آلاف مقاتل من العرب والأجانب ، بينما تقدر مصادرأخرى غير رسمية عدد مقاتلي جبهة النصرة في سوريا نحو 40 ألف مقاتل .

عندما دخلتنظيم "داعش" الأراضي السورية ، رحبت المعارضة بذلك بسبب تميز عناصره بالخبراتالقتالية العالية ، لكن سرعان ما إنقلب الأمر بسبب تجاوزات تنظيم "داعش" وإستهتارهوديكتاتوريته وتجاوزات عناصره التي لم تُوفّر المعارض من المؤيد للنظام، وإستخدامها سياسة الخطف والقتل وإقتحام المراكز الإعلامية وفرض أيديولوجيتهابالقوة المفرطةوفرض مبايعة البغدادي أميراًعلى الأهالي بالقوة .

من اللحظة الأولى التي دخل فيه تنظيم داعش إلى سوريا ،أكد رفضه لمشروع"الدولة المدنية الديمقراطيةولمشروع "دولة وطنية تسمى إسلامية" ، وعزلنفسه عن فصائل المعارضة الأخرى ، وعمل منفردا متعاليا على الآخرين ، فسيطر علىبلدات في شمال سوريا وشرقها ، وبدأت أعلامه ترتفع على المباني العامة كالمحاكموالمدارس ، لكن محاولات التنظيم لكسب قلوب السوريين وعقولهم بفعاليات مثل تنظيممسابقات في أكل الآيس كريم وشد الحبل لم تجدِ نفعًا في التستر على همجيته ، كتنفيذإعدامات في الساحات العامة ، وتصاعدت مشاعر الإستياء مع محاولات التنظيم فرض فهمهالمتزمت لأحكام الشريعة على المسلمين في المناطق التي يسيطر عليها ، وكانت المجزرةالتي ارتكبها التنظيم يوم الثلاثاء الماضي بحق 50 شخصاً محتجزين لديه ، بينهمصحافيون ، وقتل العديد من الأطفال في مستشفى الأطفال في حلب ، سببا لخروج السوريينفي تظاهرات شعبية في المناطق المحررة تندد بتمادي "داعش" وبممارسات لا تمت إلىالدين الإسلامي بصلة ، فكان تماديًا دفع التنظيم ثمنه غاليًا ، فقد وحدت جهودالمعارضة المسلحة في سوريا (جبهة النصرة ، ألجبهةالإسلامية ، ألجيش السوري الحر ، جيش المجاهدين ، وجبهة ثوار سورياحولإعلان الحرب على تنظيم "داعش" ووجوب إجتثاثه ومقاتليه دون أي رحمة أو شفقة ، وفيأسرع وقت ممكن ، بهدف طرده من سوريا بشكل كامل وإرجاعه إلى العراق ، ودعت جميع منلا زالوا يقاتلون أو يدعمون تنظيم "داعش"  إلى الإنفصال عنه والالتحاق بصفوف الثورةالسورية .

من جهتهأعلن تنظيم "داعش" عن نيته قتل كل من يعارضه ، وأصدر بيانا أعلن فيه تكفير المعارضة السوريةوالجيش الحر "ألدولة الإسلامية في العراق والشام تعلنأن الإئتلاف والمجلس الوطني مع هيئة الأركان والمجلس العسكري طائفة ردة وكفر ، وقدأعلنوا حربا ضد الدولة وبدأوها ، لذا فكل من ينتمي لهذا الكيان هو هدف مشروع لنا فيكل مكان ... وقد رصدنا مكافأة لكل من يقطف رؤوسا من رؤوسهم وقادتهم" ، كماوهدد تنظيم "داعش" بنقل الآلاف من عناصره من العراق للقتال في سوريا ، وأكدت مصادر أن تنظيم "داعش" إنقلب على السعوديةبسبب دعمها لـ "الجبهة الإسلامية" التي تقاتلها ، وأعلن التنظيم عن إستعداده لتطهيرمن وصفهم ب "عملاء السعودية وقطر" مهددا بإعدام من تصفهم بالعملاء داخل التنظيماتالجهادية بسوريا وداخل الجيش السوري الحر والمعارضة السورية المدنية وداخل جبهةالنصرة .

على أرض الواقع ، يشهد تنظيم "داعش" إنهياراً واضحاً ، وباتت مدينةحلب التي تًعتبر من أبرز معاقله خالية من مسلحيه نتيجة إنسحابهم أو مقتلهم فيالمعارك . وقد أدتّ المعارك التي إندلعت منذ يوم الجمعة الماضي إلى سقوط أكثرمن 350 مقاتلاً بين صفوفه ، وتم أسر المئات ، فيما تشهد إدلب وريفها تراجعا ل"داعش"وإنتقال المعارك إلى ريف دمشق والقلمون ، وعلى ما يبدو فإن النهاية باتت قريبة . 

 

 

********************************************

הערכת מצב בהסתמך כול הדתות

 

הרצאתו של מזיאד עבאס

01/01/2014

 

 علامات الآخره  وارتباطها  بمصير القدس ودولة اسراءيل

**************************************** 

إن سرّ وجود دولة إسرائيل مرتبط بعلامات الآخرة، ومتعلقةبعودة المسيح -ع - ، الموعود بقدومه جميع الأمم، والمسمى عندهم بأسماء كثيرة،
 
فعند الزرادشتيين الشاه بهرام، وعندالبوذيين بوذا الخامس ، وعند اليهود رب الجنود، وعند المسيحيين الأب السماويوالمخلص والمنقذ،  وعند المسلمين السنة عيسى ابن مريم –ع-، الذي بظهوره يقتل المسيخالأعور الدجال مدّعي الإلوهية، ويكسر الصليب ( لا يعود هناك آلام )، ويقتل الخنزير،ويضع الجزية، وعند الشيعة الاثناعشرية الجعفرية المهدي المنتظر والقائم وصاحبالزمان (عج) يعني عجل الله فرجه الشريف .
 
 قال تعالى في القران :"وقلنا من بعده لبني إسرائيل اسكنواالأرض فإذا جاء وعد الآخرة جئنا بكم لفيفا "،
 
 فوجود إسرائيل وفقاوتوافقا لما جاء في جميع الديانات التوراة والإنجيل والقرآن هي أمر رباني لايتزحزح، ولأن أرض إسرائيل سميت بأرض الميعاد، ويوم الميعاد هو يوم الآخرة، وهو منالعودة يعني عودة بني إسرائيل إلى أرض إسرائيل، وهي أرض كنعان ، أرض سيدنا يعقوبأبو الأسباط الاثناعشر، والذي هو اسمه إسرائيل  بن إسحاق بن إبراهيم أبوالأنبياء،
 
  فعودة اليهود في آخر الزمان إلى أرض آبائهم هي حتمية لا بد منحدوثها، وارتبط حدوثها بمجيء المسيح المنتظر لدى الشعوب مهما طال شتاتهم في أنحاءالمعمورة ،
 
 فاليهود بموجب التوراة يعتقدونبالعقيدة الألفية، ومعناه على كل رأس كل ألف "لا بد أن يشهد العالم أحداثا كبرى ،وستظل تتابع حتى يجيء الألف الأخير الذي يأتي بصحبته "الملك الألفي " الذي يحكمالعالم كله بعد فترة من الاضطرابات والحروب والفتن ،
 
لأن المسيح حسب اعتقاد اليهود يأتي قبل يوم السبت، أي قبليوم السابع الذي هو الألف السابعة ، والمسيح اليهودي هذا ستكون مهمته العالمية خلاصالشعب (اليهودي ) ، وحكم العالم بشريعة صهيون ، ويكون هذا المسيح من نسل داوود،ويكون خروجه قبل قيام الساعة، أي قبل الأيام الأخيرة للعالم ، وعند خروجه سيحاربأعداء إسرائيل، ويتخذ القدس عاصمة لمملكته، ويعيد بناء الهيكل على الصيغة اليهودية،ويحكم بالشريعتين المكتوبة والشفوية يعني التوراة والتلمود،  وبعودته هذه يكونبداية الفردوس الأرضي والذي سيدوم ألف سنة ،
 
 أما الاعتقاد المسيحي وبالرغم من معاداتهم لليهود بحجة أنهمقتلة السيد المسيح وتلامذته، إلا أن ظهور حركة الإصلاح الديني في أوروبا، والذي دعاإليه مارتن لوثر في القرن السادس عشر الميلادي غيّر المفهوم المسيحي البروتستانتي،وجعله في مواجهة مع البابوية الكاثوليكية التي كانت تبيع صكوك الغفران،
 
 فقد دعا لوثر المسيحيين إلى تعظيم وإجلال اليهود وذلك بقوله : "شاءت الروح القدس أن تنزل كل أسفار الكتاب المقدس للعالم عن طريق اليهود وحدهم ،إنهم الأطفال ونحن الضيوف الغرباء ، وأيضا إن إعادة اليهود إلى أرض فلسطين هو تحقيقللنبوءات الواردة في الكتاب المقدس تمهيدا لعودة المسيح إلى الأرض "،
 
فالدين المسيحي اقر بان يسوع المسيح –ع-،  جاء  لخراف بنيإسرائيل الضالة كما جاء في ( متى 15/24): " لم أرسل إلا إلى خراف بيت إسرائيلالضالة"، وأيضا إذا رجعنا إلي يوم البشارة ، عندما بشر الملاك جبريل لمريم العذراء،فقد يبشرها بولد سوف يرث مملكة داود عليه السلام، ويقوم بشؤون بني إسرائيل – كماجاء في  إنجيل لوقا : "وها أَنت سَتحَلِين وتلِدين ابْنا، وتسمينه يسوع.  إِنّهيكون عظِيماً، وابن الْعلِي يدعى، ويمنحه الرب الإِله عرش دَاود أَبِيه،  فيملكعلَى بيْت يعْقوب إِلى الأبَد "، وأيضا جاء في إنجيل متي(10/23): " ومتى طردوكم فيهذه المدينة فاهربوا إلى الأخرى.فاني الحق أقول لكم لا تكملون مدن إسرائيل حتى يأتيابن الإنسان " ، وايضا جاء في ( أعمال الرسل 1/6 ) وعند قيامة يسوع ، سأل التلاميذيسوع وقالوا: "
يا رب هل في هذا الوقت ترد الملك إلىإسرائيل".
 
وعلى هذا الأساس والمفهومبنى الفكر البروتستانتي عقيدته باليهود، على أن عودتهم شرط أساسي لرجوع يسوع –ع- ،والذي يجب أن يكون بعد ألف سنة من يوم صعوده إلى السماء، وجاء تحليلهم لتأخره بسببعدم رجوع اليهود الى ارض ابائهم وقيام دولة اسرائيل التي حدودها من الفرات الىالنيل بقول  تعالى الى سيدنا ابراهيم الخليل –ع-  في التوراة :  "لنسلك اعطي هذهالأرض من نهر مصر إلى النهر الكبير نهر الفرات واجعل نسلك كتراب الأرض " .
 
ومن هنا بدأ ظهور الحركات الصهيونيةالمسيحية وأعاد المسيحيون النظر في معتقداتهم وتفسيراتهم للكتاب المقدس، واستنتجواأن الشعب اليهودي هم: " شعب الله المختار وهم القديسيون فمن يباركهم يباركه الرب،ومن يلعنهم يلعنه الرب "، فانتشر هذا المعتقد في شمال أوروبا، وانتقل إلى العالمالجديد (أمريكا)، وتحول الاعتقاد البروتستانتي بالإحياء القومي لليهود، وقيام مملكةإسرائيل  قبل المجيء الثاني للمسيح إلى حركة سياسية "مسيحية صهيونية "، وتسبقالحركة اليهودية الصهيونية في الدعوة لإقامة وطن لليهود في ارض فلسطين هي في نظرهممملكة الرب على أرض إسرائيل،
 
 وهكذا ومنذ منتصف العام 1600 م بدأتالحركة البروتستنتية دعوة اليهود إلى مغادرة أوروبا والعودة إلى فلسطين لإقامةمملكة الله والدعوة إلى تهويد فلسطين تمهيدا لعودة المسيح ومن هنا رفع اللوردأنطوني أشلي كوبر الإصلاحي الانكليزي الشهير(1839) شعارا تبناه  الصهاينة المسيحيونمن بعده وهو " أن فلسطين أرض بلا شعب لشعب بلا أرض " ،لذلك قال اللورد أنطوني كوبر: " إن اليهود رغم أنهم غلاظ القلب وغارقون في المعصية وينكرون اللاهوت فأنهم ضروريونبالنسبة للأمل المسيحي في الخلاص " وعليه يجب مساعدتهم على إقامة دولتهم في أرضفلسطين،   ومن هنا شهدت السياسة الأمريكية ما أصبح يسمى " حزب الله " أي تحالفاليمين الايفانجيلي والجمهوري ، وصعود "اليهو- المسيحي" وهو تماثل القيم اليهوديةوالمسيحية، والتي ترجمت إلى التوافق الإسرائيلي الأميركي والذي يفرض على كل مرشحللرئاسة الأمريكية أن يحلف اليمين الدستوري على التوراة والإنجيل في خدمة إسرائيلوشعبها المختار،
 
 هكذا أصبحت التوراة العهدالقديم والإنجيل العهد الجديد جزءا من الإيمان البروتستانتي، وأن عودة اليهود إلىفلسطين بات عصب العقيدة البروتستانتية المبنية على النبوءات التوراتية، لذلك جاءإنشاء إسرائيل على أرض فلسطين تحصيلا للنبوءات التوراتية والذي تم فعليا بعد وعدبلفور عام 1917، وإن هذه الدولة العبرية ستظل تلعب دورا هاما ومركزيا في مخططالسماء والأرض،
 
 لذلك قال القس "بات روبرتسون " : " إن إعادة مولدإسرائيل هي الإشارة الوحيدة إلى أن العد التنازلي لنهاية الكون قد بدأ،وأن بقية نبوءات الكتاب المقدس أخذت تتحقق بسرعة مع مولدإسرائيل "، وكان بن غوريون رئيس حكومة إسرائيل الأول قد قال: " نحن مدينون بنجاحنافي إقامة دولة إسرائيل بـ 97.5% للسياسة المسيحية التوراتية ، وبـ 2.5 % للحربوالجيش " ، وقال بنيامين نتنياهو : " لقد كان هناك شوق قديم في تقاليدنا اليهوديةللعودة إلى أرض إسرائيل ، وهذا الحلم الذي يراودنا منذ 2000 سنة تحقق من خلالالمسيحيين الصهيونيين "، وقد قالت الباحثة الأميركية في كتابها " النبوءة والسياسة " جريس هالسل : " إن اليمين المسيحي كان مستعدا، بل راغبا بكل قوة في إشعال حربنووية من أجل إسرائيل تحقيقا للنبوءات التوراتية "،
 
و قال المستشار الأميركي السابق للأمن القومي " بريجنسكي " : " إن على العرب أن يفهموا أن العلاقات الأمريكية الإسرائيلية لا يمكن أن تكونمتوازية مع العلاقات العربية، لأن العلاقات الأمريكية الإسرائيلية  علاقات مبنيةعلى التراث التاريخي والروحي "، وأيضا يقول المنصّر الأمريكي " فالويل " زعيمالأصوليين : " أنه يتمنى أن تأخذ إسرائيل أراضي جديدة كالعراق وسوريا وتركياوالسعودية ومصر والسودان وكل أراضي لبنان والأردن والكويت لأنها أصلا للأمةاليهودية ،وأن الله قد بارك أمريكا لأنها تعاونت مع الله في حماية شعب غال عليه "،
 
وإذا عدنا إلى الوراء حيث قال مكتشف العالم الجديد "أمريكا "كريستوفر كولومبوس للملكة إيزابيلا: " إنه سوف يستخدم الذهبالذي يجده في العالم الجديد في إعادة بناء المعبد لكي تكونأورشليم مركز العالم "، أيضا جاءت حملة نابليون بونابرت تحت شعار إعادة بناء ماأسماه " مجد اليهود الضائع  في القدس " بالرغم من أن نابليون كان يكره اليهود لكونهكاثوليكيا ولكنه كان صهيوني الفكر ومن أجل تبرير موقفه في احتلال الشرق ،  لذلكجميع القوى المسيحية ذات العقيدة البروتستانتية تجمعت في مفهوم إعادة اليهود إلىأرض إسرائيل بهدف الإسراع بما يسمى بالخلاص المسيحي، وهو ما يعني عودة المسيحالثاني، ولكن هذا حجة، لان الهدف الحقيقي هو مادي، يبغون من وراءه احتلال الشرق، ثمالعالم باسم اليهود، وذلك عن طريق قتل ثلثي شعوب العالم لينعموا بحكم العالموثرواته لوحدهم، ومن أجل مجيئه يجب تحقيق ثلاثة أشياء  :
 
 الأوليجب أن تصبح إسرائيل دولة يهودية، خالية من الاممينالغير يهود "الغوييم"، ومن هنا لن تكون تسهيلات لغير اليهود في خرائط البناء والسكنوالكهرباء لان الاقامة زمنية لذلك، مشروع برافر الاخير لتهجير البدو من النقبوالعرب من قراهم هو عبارة عن امتداد لمشاريع مماثلة تتغير وتتطور وفق الزمانوالمناخ امتدادا الى تهجير الجليل والكرمل، وحتى يجب إخراج المسيحيين ( وكم مرةطالب الارشمند حنا عطالله بعدم مهاجرة المسيحيين البلاد وأيضا نرى هجرة المسيحيينفي العراق لهذا السبب )،
 
 والثانييجب أن تكون القدس عاصمة يهوديةموحدة بشقيها الغربي والشرقي،
 
 والثالثيجب أن يعاد بناء الهيكلمكان مسجد الأقصى،
 
 فالأول والثاني نوعا ما قد تحققا، وبقي توسيع إسرائيلمن الفرات حتى النيل لتصبح "إسرائيل الكبرى"، وبقي الثالث وهو بناء الهيكل مكان قبةالصخرة ومسجد الأقصى، أولى القبلتين، وثاني الحرمين عند المسلمين، وهو الذي أسرىإليه الرسول محمد صلى الله عليه وسلم في ليلة واحدة من بيت الله الحرام في مكةوعرّج إلى السماء السابعة،
 
وهذا هو سبب الصراع العربي الإسلامي اليهوديالمسيحي، وسبب الحروب الدامية، والتي لا ولن يمكن أن يكون  لهذه الأزمة حلا، لأنهلا وجود لدولة فلسطين إلى جانب إسرائيل بالرغم من كل الوعودات الدولية،
 
بلفلسطين ستبقى حبرا على ورق، ولا مجال أيضا للسلام بين إسرائيل والدول العربية،لأنها سوف تكون الحرب الأخيرة، وهو ما تسمية التوراة والإنجيل بحرب " هارمجدون "،وعند المسلمين معركة المجد أو الملحمة الكبرى أو العظمى،  ومجدون واد في مرج إبنعامر يبعد 55 ميلا عن شمال تل أبيب و20 ميلا جنوب شرق حيفا و15 ميلا من شاطيء البحرالمتوسط، وهذه الحرب تعني غضب الرب وسوف تدور رحاها على القدس المقدسة لدى جميعالأديان، والتي هي إشارة لقرب المسيح أو المهدي المنتظر، لقول المسيح في الإنجيل :"فعندما ترون رجاسة الخراب التي قيل عنها بلسان دانيال النبي قائمة في المكان المقدس، ليفهم القاريء عندئذ ليهرب الذين في منطقة اليهودية الى الجبال"، وهي في المنظورالصهيو المسيحي مجزرة بشرية هائلة، وفسرت اليوم أيضا بحرب نووية يباد فيها معظمالبشرية، وهي حرب يأجوج ومأجوج ، وتقع بين معسكرين  معسكر الشر الممثل بالشيطانالذي هو الدجال وجنوده ، ومعسكر الخير الممثل بالمسيح وأتباعه من الملائكة التيسترافق عودته، وتعاونهم أميركا،
 
 لذلك هميبنون على تحقيق هذه النبوءة بتطبيقها على ارض الواقع، مستعملين جميع الدلالاتالمذكورة، حتى ولو كلفهم المال الوفير، وافتعال الحروب والفتن، وصناعة الشخصيات فيكل دولة، كل هذا لتخدم فكرتهم ظنا منهم أنهم يعجلون في عودة المسيح الثانية، وكأنالمسيح ينتظر منهم شارات المرور، وأنهم من سوف يقف إلى جانب المسيح ضد أعداءه الذينهم حزب الدجال، يعني في نظرهم الصين والروس والدول الإسلامية ،
 
 وفيالنهاية ينتصر المسيح وأعوانه على الشيطان، ويتم أسره وسجنه، لذلك تغنى رؤساء  اامريكاا                                                                                                                                           بقرب هذه الحرب وأبرزهم رونالد ريغان،وقد تابع جورج دبليو بوش في تحقيق هذا المشروعالإلهي، وجهز العدة لشن حرب إبادة على الشرق لا هوادة فيها، ستدخلها روسيا والصينوإيران ودول كثيرة، وفيها تستعمل أسلحة متطورة تفوق عقولنا، ومنها لم يستعمل مثلهاحتى ألان، كأسلحة إشعاعية والمحكّمة، هذا عدا عن النووي والذري والاعصابيوالهيدروجيني والأنواع كثيرة، مما يسبب الدمار الشامل على الإنسان والبيئة، وما منشك أن أحداث غزة هي الضوء الأخضر الذي أعطاه بوش لإسرائيل عند زيارته للمنطقة بعدمؤتمر أنا بوليس للسلام في بدء هذه الحرب، التي سوف تشمل سوريا ولبنان والأردن ومصروإيران لتصطدم مع روسيا والصين، وما تهديد روسيا باستعمال النووي إذا مس الهجومالأمريكي لإيران أمنها إلا إغراق المنطقة بحرب نووية،
 
 فشرقنا سوف تحل عليه لعنة لم يسبق لها مثيل وقد بدأت فيالعراق وليبيا وتونس والجزائر ومصر وسوريا وايضا لبنان من اقتتال طائفي مدعوم منافكار هذا المشروع ، لأنها سوف تكون عبارة عن مخاض الذي هو ألم ولادة لولادة عالمأخر عالم ملائكي،  فنحن قادمون على محنة عالمية تكون فيها نهاية العالم، حيث يكثرفيها الجوع والخوف ونقص الأموال وغلاء الأسعار والموت والقتل والدمار، وفيها سوفتتغيّر قوانين هذا العالم، لان هذه الحرب الخطيرة سوف تجعل جند السماء تتدخل بإذنالله، لتعلن انتهاء الدنيا وابتداء الآخرة، ليحاسب الله جميع الخلق على الأعمالالتي ارتكبوها ،وعندها تكون الساعة التي وعد الله خلقه فيها في كل الديانات، وذلكلعلو الباطل على الحق حتى يعود الحق ليخمده،
 
 لذلك المسيح لن يأتيإلا بعد خروج الدجال، والدجال لن يأتي إلا بعد عودة اليهود إلى القدس،وهدمهمالأقصى، وبنائهم الهيكل، وذبحهم البقرة الحمراء التي تنزل من السماء ، وعندها علىاليهود ان يتحولون إلى الدين المسيحي قسرا وإلا الموت الحتمي ينتظرهم، وتعيشإسرائيل وشعبها إلى الأبد تحت ملكوت السيد والمعلم  المسيح الملك الأوحد، والذي هومنتظر عند كل الأمم، والذي لا بد له من شعبيختاره؟
 

       
בניה ועריכה של כרים בריק נסים ואייל עבאס